Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έχω φάει κόλλημα και με παίζει κομπολόι..

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Jetakias

# 1 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Μανιάκοι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 19
'Aρεσαν+: 0%

Έχω φάει κόλλημα και με παίζει κομπολόι..

Καλησπέρα, 

Πριν μήνες είχα γνωρίσει μία κοπέλα. Μου άρεσε της έδειξα ενδιαφέρον αλλά εκείνη είχε σχέση. Βέβαια έδειχνε και εκείνη ενδιαφέρον. Μιλούσαμε για λίγες μέρες αλλά μετά της ξεκαθάρισα ότι δεν μπορώ να συνεχίσω αυτή την επικοινωνία όσο έχει σχέση. Εκείνη χώρισε μετά από λίγες μέρες, ξεκινήσαμε να έχουμε μια πιο άμεση επικοινωνία, να βγαίνουμε και στο τέλος καταλήξαμε να είμαστε μαζί. Αυτό το "μαζί" κράτησε μόλις 2 μήνες. Τον πρώτό μήνα ήταν αρκετά έντονο, με αρκετό πάθος και πολύ όμορφες στιγμές. Έδειχνε πολύ ερωτευμένη. Κατά την διάρκεια υπήρξαν κάποιες εντάσεις όχι για σημαντικούς λόγους, αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι παρατήρησα μειωμένο ενδιαφέρον μετά τον πρώτό μήνα. Μου ζήτησε να χωρίσουμε γιατί ήταν λέει ακόμα ερωτευμένη με τον πρώην της και δεν τον ξεπέρασε, Χωρίσαμε λοιπόν, σμπαράλια εγώ.. εκείνη τα βρίσκει ξανά μαζί του, περνάνε δύο μήνες και εκεί που άρχισα να νιώθω καλύτερα, άρχισα να βλέπω από πλευρά της ενδιαφέρον, να με κοιτάει έντονα να επιδιώκει να βρισκόμαστε στον ίδιο χώρο (Δουλεύουμε στον ίδιο χώρο) κτλ. Δεν άντεξα της μίλησα, την ρώτησα αν έχει σχέση, μου λέει, ότι έχει και ότι θα ήθελε να είμαστε φίλοι. Φυσικά εγώ της είπα ότι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και από εκεί και πέρα ξεκίνησε ένα κρεσέντο μηνυμάτων που κρατάει 4 μήνες. Εκείνη να μου λέει ότι νιώθει πράγματα αλλά δεν της βγήκε την πρώτη φορά και φοβάται να το ξανακάνει και εγώ να την θέλω σαν τρελός. Να απομακρύνομαι, να με πλησιάζει και να μου λέει ότι είναι ερωτευμένη μαζί μου, να φιλιόμαστε και μετά πάλι να απομακρύνεται. Και πάλι από την αρχή. Όταν νιώθω την ανάγκη να απομακρυνθώ με πλησιάζει και όταν την ρωτάω τι θα κάνει, μου λέει ότι δεν ξέρει αν είναι καλά στην σχέση της και ότι νιώθει πράματα για μένα αλλά δεν ξέρει τι θα κάνει και να μην την πιέζω. Όλη αυτή η κατάσταση που κρατάει μήνες, μου έχει γίνει εμμονή. Κάθομαι πάνω από το κινητό και περιμένω ένα μήνυμα. Η απόλυτη ξεφτίλα. Νομίζω ότι με δουλεύει αλλά μερικές φορές λέω μήπως όντως νιώθει πράγματα. Όταν μαλώνουμε κλαίει και μου λέει ότι δεν θέλει να με χάσει και μετά απομακρύνεται πάλι. Η απόλυτη τρέλα, Και όλο αυτά ενώ κοιμάται με κάποιον άλλο και αυτό είναι που τρελένει ακόμα περισσότερο. Δεν βγάζω νόημα. Την θέλω πολύ αλλά δεν ξέρω τι να κάνω.

gogo6960

# 2 στις 15/3/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Φίλε

Γύρισε σελίδα, απομακρινσου και προχωρα παρακάτω... αφού η κοπέλα δεν ξέρει τί θέλει...Ενώ ήταν με σένα ..ξαναγύρισε στον πρώην της αλλά θέλει και σένα... νομίζω δεν σου αξίζει...Προχώρα... καλή τύχη..
Αρέσει στο μέλος Empathica

gogo6960

# 3 στις 15/3/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Φίλε

Γύρισε σελίδα, απομακρινσου και προχωρα παρακάτω... αφού η κοπέλα δεν ξέρει τί θέλει...Ενώ ήταν με σένα ..ξαναγύρισε στον πρώην της αλλά θέλει και σένα... νομίζω δεν σου αξίζει...Προχώρα... καλή τύχη..

Empathica

# 4 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Φιλε

Μακρυά όσο μπορείς.

Heptamer

# 5 στις 15/3/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Kοιτα να ανασκουμπωθεις και να της γυρισεις την πλατη μια για παντα. Αστη να παιξει με άλλον (άτυχο).

Ποσο θα αντεχεις να εισαι το κοροϊδακι της δεσποινιδος κοτζάμ άντρας?

Η κοπιλίτσα ειναι διχασμένη. Θελει να σχολασει τον πρωην της και δοκιμάζει αν της κανεις για αντικατασταστης του, αλλα απο οτι φαινεται, προς το παρον αυτος ακομη σε κερδιζει (διχως δυστυχώς να εχει παρει κι ο ιδιος χαμπαρι πως εχει ημερομηνία ληξης). Δε θα ηθελες ομως  να εισαι στη θεση του, πιστεψε με. Και λαθος του που τη δεχτηκε πίσω και ισως καποια στιγμη καταλαβει και λαβει τα μετρα του.

Το σιγουρο παντως ειναι οτι αν δεν εισαι εσυ, θα ειναι συντομα σιγουρα καποιος άλλος, γιατι κατα πασα πιθανοτητα εχει ριξει διχτυα. Και μεχρι να πιασει κανα καλο κολιό, ξαναγυρισε στο σιγουρακι τον πρώην.

Και αντε και την κερδισες. Ποιος σου εξασφαλιζει οτι καποια στιγμή δε θα παιχτεί το ιδιο σεναριο με καποιον μελλοντικό  δικο σου αντικαταστάτη? Θα εισαι ποτέ σιγουρος για τα αισθηματά της? Θα θεωρεις εν αγνοία σου πως ολα ειναι μελι γαλα και αυτή θα ψαχνεται πισω απο την πλατη σου...

Υπαρχουν ανθρωποι που δε αντεχουν να μενουν μόνοι, που χρειαζονται μονιμως συναισθηματική "στέγη", και ετσι παντα προετοιμαζουν (πισωπλατα) διαδοχη κατασταση προτου φυγουν απο την προηγουμενη. Δε μπορουμε να κανουμε κατι για αυτό - ο καθενας εχει τις ανασφάλειές του / τους σκοπούς του / τις φοβίες του.

Μην αφηνεις (όσο γινεται τουλ.) να σε εκμεταλλευονται - ακόμα κι αν το κανουν για αυτοπροστασία. Με τα αισθηματα των άλλων δεν παιζουμε, ούτε άθελά μας.

Αρέσει στα μέλη Meroulia1975, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Hepatica

# 6 στις 16/3/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 144
Σύμφωνω απόλυτα με τον Heptamer. Διάβαζε την απάντηση του ξανά κ ξανά μέχρι να το χωνέψεις... Έχεις κ εσύ μερίδιο όμως. Ήξερες ότι είναι σε σχέση κ μετά φρεσκοχωρισμενη...δεν είχες ιδέα τι θα συνέβαινε? Μια γυναίκα όταν θέλει κάποιον είναι εκεί. Δεν έχει κάτι παραπάνω. Εσένα δεν σε θέλει, όπως την θέλεις εσύ.-

ALEXANDRIANI123

# 7 στις 16/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

<<Με τα αισθηματα των άλλων δεν παιζουμε, ούτε άθελά μας.>>

Tα είπε όλα ο Heptamer με μία φράση. ΓΙ' αυτό φίλε Jetakia μην ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ να παίζουν μαζί σου. Για κάποιο λόγο η κοπέλα που περιγράφεις γουστάρει να υποφέρει, να ζει μέσα σε θύελλες. Ενδεχομένως δεν το κάνει για να "παίζει" μαζί σου, τουλάχιστον όχι σκόπιμα. Απλά η ίδια τρέφεται από το να βρίσκεται σε αδιέξοδα. Δεν πρέπει να σε αφορά κάτι τέτοιο. Προχώρα παρακάτω. Αν είναι εφικτό, άλλαξε χώρο και τη δουλειά για να μην την συναντάς, ή να τη συναντάς όσο γίνεται λιγότερο. Πάντα ισχυει το μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται

Enikos

# 8 στις 16/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Καλα...η κοπελα, δεν ξερει τι της γινεται...

Εσυ πως το ανεχεσαι?...

Επειδη εισαι ερωτευμενος, θα μου πεις...

Ο μονοπλευρος ερωτας, δεν ειναι ερωτας...

Ειναι μιση μπουγατσα...

Αρέσει στα μέλη andrikos66, MiltosRNLI1930

Alezandra

# 9 στις 16/3/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815
Θέλει από εκείνον τη σιγουριά και από εσας την αδρεναλίνη.Η σύζευξη αυτή δεν είναι δυνατή σε καμία χημεία και για αυτό να λάβετε τα μέτρα σας πριν κόψει εντελώς η μαγιονέζα,καταλάβατε?
Αρέσει στο μέλος andrikos66

Enikos

# 10 στις 16/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν θαχει δρομολογιο σημερα, ο Περκεμες...

Δεν εξηγειται αλλιως...

Lolita68

# 11 στις 16/3/2021
author
Γυναίκα / 54 / Χήρα
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 161

Η λεξη "κομπολοι" ειναι ακριβως αυτη που σου παει και τη βρηκες απο μονος σου... Μου αρεσει που το ξερεις και με καποιο τροπο το καλλιεργεις...Σου  "αρεσει" μαλλον αυτη η κατασταση.    Μιλαμε για βίτσιο..

Σορυ 

Σορυ 

ALEXANDRIANI123

# 12 στις 16/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εντάξει Λολίτα μου, υπάρχει κι η καψούρα. Μην είστε τόσο σκληρή με το παληκάρι

Mathusalas

# 13 στις 16/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φιλαρακο το μυαλο της ειναι με το πρωην της και δεν θα ξεκολησει ευκολα. εσυ εισαι η καβατζα. δεν προκειται να της γινεις κατι αλλο. μπορει ο φιλος της να εχει θεμα με το σεξ και να της το καλυπτεις εσυ. λυπαμαι που θα στο πω αλλα τα κουβαδακια σου και σε αλλη παραλια με γοργο βημα.

Natasha_97

# 14 στις 17/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φαίνεται ότι δεν ξέρει τι θέλει αλλά εκτός αυτού σε κρατάει και για καβατζα. Όταν δεν είναι με κάποιον ή με τον πρώην, να μπορεί να χει και ένα "χέρι" παρηγοριάς! Καλύτερα να απομακρυνθείς από αυτήν όσο είναι καιρός. Όσο περισσότερο κρατάει αυτή η κατάσταση άλλο τόσο θα σε αρρωσταίνει! Τόσες γυναίκες υπάρχουν., δεν τελείωσε ο κόσμος σε αυτή!

rocknroller

# 15 στις 17/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 43
Καταρχην, θα σου δωσω μια συμβουλη: Αγνοησε ΟΛΟΥΣ οσους σου λενε στεγνα και ξαστερα "μην ασχολεισαι" και κλεινουν εκει την κουβεντα. Γενικοτερα, αγνοησε οσους σε συμβουλευουν να πας κοντρα σε ολα οσα μας κανουν ανθρωπους και μας κανουν να νιωθουμε ζωντανοι. Ειναι πολυ ευκολο για εναν τριτο που βρισκεται στην απ'εξω, να σου λεει ατακες του στυλ "μην δινεις σημασια", "αγνοησε την", και να στο παιζει και υπερανω. Να ξερεις, στο λεω ανοιχτα, αυτοι που σου δινουν τετοιες κοφτες συμβουλες συνηθως ειναι ανθρωποι που εχουν κανει τρεισχειροτερα και χουν γινει πολυ χειροτερες ρομπες απ'οτι εχεις γινει ηδη εσυ. Ειδικα οσοι το παιζουν σκληροι, να εισαι σιγουρος οτι κατι πολυ ασχημο συνεβη στη ζωη τους, το πηραν κατακαρδα, και εκοψαν "τα πολλα πολλα", διοτι η ευαισθητη καρδουλα τους δεν μπορουσε να διαχειριστει αυτη τη κριση.Παμε ομως σε οτι αφορα εσενα, διοτι μεσα στα σχολια που διαβασα, διεκρινα και 1-2 σωστα πραγματακια:Δεν ξερω τι ηλικια εχεις, αλλα να ξερεις, ποτε κανενας δεν θελει να κανει σχεση αμεσα μετα το περας της προηγουμενης σχεσης του. Καθε νορμαλ ανθρωπος το παει σιγα σιγα, διοτι προτεραιοτητα του ειναι να μαθει τον αλλον και δεν θελει να επαναλαβει τα ιδια λαθη. Εαν λοιπον βλεπεις απο τον αλλον πως σου ανοιγεται και σου δινεται στο φουλ, εκει ειναι που πρεπει να εισαι ΠΟΛΥ προσεκτικος. Κατα πασα πιθανοτητα προσπαθει να επουλωσει τις πληγες του και σε ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ για να το πετυχει. Δεν θα σε συμβουλευα να ΜΗΝ ασχοληθεις καθολου με μια τετοια περιπτωση, αλλα θα σου προτεινα να εισαι προσεκτικος καθως θα προχωρας, και να ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ υψηλες προσδοκιες. Γενικα, να θυμασαι το εξης:Στα λογια ειμαστε ολοι καλοι. Το να πεις κατι ειναι το μονο ευκολο. Το θεμα ειναι οι πραξεις. Στη πραξη φαινεται ο αλλος. Εαν λοιπον εσυ το βλεπεις σοβαρα μαζι της και εκεινη ΔΕΝ σου το δειχνει με πραξεις, να παψεις να ασχολεισαι. Αφησε την πισω και προχωρα με τη ζωουλα σου. Εαν εκεινη συνεχιζει να σε παρακαλαει, καθιστε και καντε μια σοβαρη κουβεντα και εξηγησε της τι θελεις και τι ζητας. Εαν την εχετε κανει ηδη αυτη τη κουβεντα και εκεινη συνεχιζει να παιζει παιχνιδια, τοτε ασ'την και συνεχισε τη ζωη σου.
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, alisida

alisida

# 16 στις 17/3/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από rocknroller
Καταρχην, θα σου δωσω μια συμβουλη: Αγνοησε ΟΛΟΥΣ οσους σου λενε στεγνα και ξαστερα "μην ασχολεισαι" και κλεινουν εκει την κουβεντα. Γενικοτερα, αγνοησε οσους σε συμβουλευουν να πας κοντρα σε ολα οσα μας κανουν ανθρωπους και μας κανουν να νιωθουμε ζωντανοι. Ειναι πολυ ευκολο για εναν τριτο που βρισκεται στην απ'εξω, να σου λεει ατακες του στυλ "μην δινεις σημασια", "αγνοησε την", και να στο παιζει και υπερανω. Να ξερεις, στο λεω ανοιχτα, αυτοι που σου δινουν τετοιες κοφτες συμβουλες συνηθως ειναι ανθρωποι που εχουν κανει τρεισχειροτερα και χουν γινει πολυ χειροτερες ρομπες απ'οτι εχεις γινει ηδη εσυ. Ειδικα οσοι το παιζουν σκληροι, να εισαι σιγουρος οτι κατι πολυ ασχημο συνεβη στη ζωη τους, το πηραν κατακαρδα, και εκοψαν "τα πολλα πολλα", διοτι η ευαισθητη καρδουλα τους δεν μπορουσε να διαχειριστει αυτη τη κριση.Παμε ομως σε οτι αφορα εσενα, διοτι μεσα στα σχολια που διαβασα, διεκρινα και 1-2 σωστα πραγματακια:Δεν ξερω τι ηλικια εχεις, αλλα να ξερεις, ποτε κανενας δεν θελει να κανει σχεση αμεσα μετα το περας της προηγουμενης σχεσης του. Καθε νορμαλ ανθρωπος το παει σιγα σιγα, διοτι προτεραιοτητα του ειναι να μαθει τον αλλον και δεν θελει να επαναλαβει τα ιδια λαθη. Εαν λοιπον βλεπεις απο τον αλλον πως σου ανοιγεται και σου δινεται στο φουλ, εκει ειναι που πρεπει να εισαι ΠΟΛΥ προσεκτικος. Κατα πασα πιθανοτητα προσπαθει να επουλωσει τις πληγες του και σε ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ για να το πετυχει. Δεν θα σε συμβουλευα να ΜΗΝ ασχοληθεις καθολου με μια τετοια περιπτωση, αλλα θα σου προτεινα να εισαι προσεκτικος καθως θα προχωρας, και να ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ υψηλες προσδοκιες. Γενικα, να θυμασαι το εξης:Στα λογια ειμαστε ολοι καλοι. Το να πεις κατι ειναι το μονο ευκολο. Το θεμα ειναι οι πραξεις. Στη πραξη φαινεται ο αλλος. Εαν λοιπον εσυ το βλεπεις σοβαρα μαζι της και εκεινη ΔΕΝ σου το δειχνει με πραξεις, να παψεις να ασχολεισαι. Αφησε την πισω και προχωρα με τη ζωουλα σου. Εαν εκεινη συνεχιζει να σε παρακαλαει, καθιστε και καντε μια σοβαρη κουβεντα και εξηγησε της τι θελεις και τι ζητας. Εαν την εχετε κανει ηδη αυτη τη κουβεντα και εκεινη συνεχιζει να παιζει παιχνιδια, τοτε ασ'την και συνεχισε τη ζωη σου.

Enikos

# 17 στις 17/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ζωντανος αισθανεται ο ανθωπος οταν τρωει δουλεμα?...

Να το δοκιμασουμε λες?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από rocknroller

Αρέσει στα μέλη Hepatica, giorgos170

Mathusalas

# 18 στις 17/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αφου ο rocknroller εβγαλε πορισμα για το τι λεμε οι αλλοι και τι εννοουμε και υπαρχει και συμφωνη γνωμη τι να πω εγω ο κοινος θνητος. ο Θεος βοηθος

rocknroller

# 19 στις 17/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 43

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Enikos

Ζωντανος αισθανεται ο ανθωπος οταν τρωει δουλεμα?...

Να το δοκιμασουμε λες?...

Κοιταξε να δεις, και το δουλεμα και τα παιχνιδια, ολα ειναι κομματια αναποσπαστα της συνολικοτερης ανθρωπινης επικοινωνιας. Μαθαινεις να τα δεχεσαι και προχωρας. Το αν και το ποσο θα ασχοληθεις ειναι καθαρα δικο σου ζητημα. Θυμαμαι πριν 8-9 χρονια, ειχα φαει ενα τοσο μεγαλο σκαλωμα με μια κοπελα, που την κυνηγουσα ενω ηξερα πως το παιχνιδι ειναι χαμενο. Την κυνηγουσα 3-4 μηνες διχως να εχω ανταποκριση. Προφανως και δεν επρεπε, εγω ομως το εκανα διοτι μου αρεσε να την κυνηγαω. Οπως γενικα μου αρεσει το φλερτ/κυνηγι με την οποιαδηποτε με ελκυει, μεχρι ομως ενος σημειου. Θα εκανα το ιδιο και τωρα; φυσικα και οχι. Αλλα αυτο δεν αλλαζει το πως νιωθεις εκεινη τη στιγμη. Εγω προσωπικα νιωθω ΩΡΑΙΑ οταν βαλω καποια στο ματι και αποφασισω να την φλερταρω. Προσωπικα δεν με νοιαζει ποιο θα ειναι το τελικο αποτελεσμα, και η απορριψη πλεον δεν με επηρρεαζει. Πολυ απλα οταν δω πως καποια δεν θα ανταποκριθει στο καλεσμα μου, την αφηνω και παω στην επομενη. Οταν δω δουλεμα, πραττω το ιδιο. Απλα προχωραω παρακατω. Εαν επιλεξω να ΦΑΩ το δουλεμα και να συνεχισω το κυνηγι, το κανω εχοντας γνωση του τι θα επακολουθησει.

Αρέσει στο μέλος half_elf

Enikos

# 20 στις 17/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Οταν καποιος μαθαινει στο δουλεμα, μαλλον δεν ειναι και τοσο ζωντανος...αλλα το θυμα των επιλογων του...

Αν ομως εσυ το εχεις κανει και αφομοιωσει, αυτο απο μονο του...
Δεν σημαινει οτι μπορεις να μεμφεσαι και να χαρακτηριζεις με το καλημερα, οσους εχουν αλλη αποψη...
Γιατι υπαρχουν ανθρωποι που εχουν δυσανεξια στο δουλεμα...και μπορουν να πουν τις αποψεις τους, τις οποιες μαλιστα καλουνται να καταθεσουν σε ενα θεμα...

Επισης, με αυτη σου την υποτιμητικη σταση, οταν απευθυνεσαι στους αλλους, δινεις καθε δικαιωμα να σε αντιμετωπισουν το ιδιο...
Και καταληγω με το... το πως εχεις βιωσει εσυ την "ζωντανια" δεν ειναι καν το αντικειμενο του θεματος, ουτε υποχρεωση κανενος να το ασπαστει...
Σλοου νταουν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από rocknroller

Μαθαινεις να τα δεχεσαι και προχωρας.

Αρέσει στο μέλος Hepatica
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε