Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έχω φάει κόλλημα και με παίζει κομπολόι..

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

rocknroller

# 21 στις 17/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43
'Aρεσαν+: 0%
Δεν διαφωνουμε πουθενα, γι'αυτο και τονισα πως ο καθενας βαζει τα ορια του και οσο το ανεχτει. Απο κει και επειτα, οποιος δεν γουσταρει, μαζευει τα μπογαλακια του και παει αλλου. Ειναι τοσο απλο.Ολα ομως ειναι μεσα στο παιχνιδι. Βλεπεις, κρινεις, μαθαινεις και προχωρας.Επισης, δεν χαρακτηρισα κανεναν ουτε υποτιμησα. Ειπα στο παιδι να μην ακουει τετοιες αποψεις, διοτι δεν θα τον οδηγησουν πουθενα. Οταν δινεις μια συμβουλη καλο ειναι να την εχεις μελετησει εις βαθος και οχι απλα να πετας μια ατακα του στυλ "μην ασχολεισαι". Αν κανενας δεν ααχολειται με κανεναν, δεν θα παμε μπροστα. Οι ανθρωπινες σχεσεις δεν ειναι τοσο απλες οσο φαινονται, ειναι πιο περιπλοκες...

Enikos

# 22 στις 18/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738

Επιμενεις...πολυ επιμενεις...παρα πολυ επιμενεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από rocknroller
Δεν διαφωνουμε πουθενα, γι'αυτο και τονισα πως ο καθενας βαζει τα ορια του και οσο το ανεχτει. Απο κει και επειτα, οποιος δεν γουσταρει, μαζευει τα μπογαλακια του και παει αλλου. Ειναι τοσο απλο.Ολα ομως ειναι μεσα στο παιχνιδι. Βλεπεις, κρινεις, μαθαινεις και προχωρας.Επισης, δεν χαρακτηρισα κανεναν ουτε υποτιμησα. Ειπα στο παιδι να μην ακουει τετοιες αποψεις, διοτι δεν θα τον οδηγησουν πουθενα. Οταν δινεις μια συμβουλη καλο ειναι να την εχεις μελετησει εις βαθος και οχι απλα να πετας μια ατακα του στυλ "μην ασχολεισαι". Αν κανενας δεν ααχολειται με κανεναν, δεν θα παμε μπροστα. Οι ανθρωπινες σχεσεις δεν ειναι τοσο απλες οσο φαινονται, ειναι πιο περιπλοκες...

Αρέσει στα μέλη gogo6960, giorgos170

Mathusalas

# 23 στις 18/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

προκειμενου να γινει αρεστος καποιος σε μια μικροκοινωνια μπορει να αποδεχτει ενα δουλεμα. βεβαια υπαρχει και η περιπτωση να μη το καταλαβει πότε τον δουλευουν. βεβαια αλλο το δουλεμα και αλλο το πειραγμα. ειναι αυτο που λεμε μπουλινγκ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Enikos

Ζωντανος αισθανεται ο ανθωπος οταν τρωει δουλεμα?...

Να το δοκιμασουμε λες?...

Mathusalas

# 24 στις 18/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συμφωνω, απο οτι φαινεται ολοι την εχουμε μεγαλη την πειρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από rocknroller

Enikos

# 25 στις 18/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738

Μιλας για τον ..."μ' εχουν παρει ολοι χαμπαρι και δεν περνιεται ετσι η ζωη"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Mathusalas

προκειμενου να γινει αρεστος καποιος σε μια μικροκοινωνια μπορει να αποδεχτει ενα δουλεμα.

Αρέσει στα μέλη gogo6960, andrikos66

Man0s10

# 26 στις 18/3/2021
author
Ανδρας / 37 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3
Κοίτα φίλε κομπολόι, η κοπελιά δεν μοιάζει να σε θέλει και πολύ και αυτό δύσκολα αλλάζει ειδικά εφόσον έχει δοκιμάσει το.. παστίτσιο. Ακούγεται σαν να συντηρεί μια καβατζα γιατί βρίσκεται σε σχέση που δεν την ικανοποιεί. Φυσικά ο καψουρης δύσκολα αλλάζει γνώμη με συμβουλές αλλά ακόμα και αν θες να συνεχίσεις να το προσπαθείς καλύτερα να αλλάξεις τουλάχιστον τον ρόλο που σου δόθηκε σ αυτό το τρίγωνο και ας μην το εννοείς. Να θέσεις δηλαδή και εσύ όρους και όρια στην επικοινωνία με την...συνάδελφο. Σε καλό πιστεύω θα σου βγει σε κάθε περίπτωση. Αλλά μην με ακούς..είμαι ένας από ΟΛΟΥΣ αυτούς τους ρόμπες με ευαίσθητη καρδιά (!)
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

gogo6960

# 27 στις 20/3/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Φίλε εκτός από την 2 απάντηση μου σου έχω και άλλη λύση...αν επιμένεις να την φλερτάρεις και να την θέλεις πολύ, αφού η κοπελιά δεν ξέρει τι θέλει... πρότεινε της να συγκατοικησετε και οι τρείς μαζί... αυτή με ένα "Άμπε μπα μπλομ" ίσως καταλάβει ποιόν ακριβώς θέλει...

Αφού γίνεται στο εξωτερικό συγκατοίκηση ακόμα και γάμος μιας γυναίκας με δύο άντρες γιατί να μην γίνει και εδώ???
Αρέσει στο μέλος andrikos66

Hepatica

# 28 στις 20/3/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 144
Συνέχισε να ασχολείσαι-γιατί όλοι εδώ μέσα σε ξέρουμε κ από χθες κ θέλουμε το κακό σου κατά τα λεγόμενα κάποιων χαχα- από κομπολόι θα γίνεις "ντρουμ ντρουμ ντρουμ τα βραχιόλια της βροντουν".
Αρέσει στα μέλη andrikos66, Enikos

Aggelo

# 29 στις 20/3/2021
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Πραγματικα ποσες φορες πρεπει να σε αδειασει για να καταλαβεις
οτι σ εχει για το γαιδαρο καβαλα......ερωτευτηκες μια γυναικα

που δεν αξιζει τον ερωτα σου,βρες μια κοπελα,τοσες υπαρχουν

εκει εξω μονο αυτη υπαρχει στον πλανητη.

Αλλα μια σχεση για να παει μπροστα πρεπει να εχει μελλον

και γενικα να αισθανεσαι ομορφα και ανεβασμενος,

αν το τραβας απο τα μαλλια και σου προσφερει μια χαρα - 5 λυπες

πιο πολυ φθορα εχεις παρα ουσια......το αξιζεις?

Αρέσει στο μέλος Hepatica

flat_line

# 30 στις 24/3/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Καλύπτεις κάποιες απο τις ανάγκες της...

Ανάγκες που προφανώς δεν μπορεί να καλύψει μέσα στην μόνιμη σχέση της...Για αυτό τον λόγο δεν θέλει να απομακρυνθείς εντελώς απο την ζωή της και έρχεται κοντά σου όταν απομακρύνεσαι, και απομακρύνεται η ίδια όταν γίνεσαι ιδιαίτερα φορτικός. Έχετε τελείως διαφορετικά θέλω απο την "σχέση σας".

Η κοπέλα δεν είναι διαθέσιμη να σου προσφέρει αυτά που εσύ έχεις ανάγκη, εναν ανθρωπο που θα είναι δίπλα σου σταθερά, και με τα δύο πόδια σε μια σχέση εγγύτητας μαζί σου. Η κατάσταση που έχει διαμορφωθεί σε κάνει να υποφέρεις, καθώς δεν γνωρίζεις αν την έχεις πραγματικά, αν όντως νιώθει κάτι για εσένα. Χρειάζεται να σκεφτείς ξανά τι πραγματικά έχεις ανάγκη στην ζωή σου και αν πραγματικά μπορεί να καλύψει τις δικές σου ανάγκες όπως είναι αυτή  η κοπέλα, κάτι που δεν φαίνεται να συμβαίνει αυτή την στιγμή.

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Taxideftis76

# 31 στις 24/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φύγε!!Οι πιθανότητες να βρεις κάποια που θα είναι καλύτερο ταίρι γιά σένα,που να σου ταιριάζει θα είναι πολύ περισσότερες αν δεν έχεις να σέρνεις αυτήν την τύπισσα η οποία θα σου είναι ένα βάρος γιά όσο διάστημα εσύ θα είσαι απασχολημένος μαζί της.Θα είσαι μπλοκαρισμένος γιάαυτό πρέπει να ξεκολλήσεις.Αυτό που έχουμε ανάγκη σε μία σχέση είναι μία αληθινή σύνδεση.Οταν κάποια δεν σου ταιριάζει φεύγεις όσο πιό γρήγορα γίνεται.Έτσι τιμάς τον εαυτό σου.

marie_la_journaliste

# 32 στις 25/3/2021
author
Γυναίκα / 52 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πεύκα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 668

εσεις καλα περνατε.

λυπαμαι εκεινον τον καημενο τον κερατα...που συγχωρει τα πισωγυρισματα

Αρέσει στο μέλος andrikos66

Jetakias

# 33 στις 27/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Καστοριάς / Μανιάκοι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 19

Καλησπέρα παιδιά,

Διάβασα αυτά που μου γράφετε ξανά και ξανά. Δεν μπορώ να καταλήξω για το συμβαίνει. Ίσως δεν βλέπω και τόσο καθαρά αυτή την στιγμή. Γι αυτό προσπαθώ να εστιάσω στην ουσία της κατάστασης. Είναι μια δεσμευμένη κοπέλα που κοιμάται με άλλον. Ανεξαρτήτους του τι θέλει από μένα εγώ ντρέπομαι που είμαι σε αυτή την θέση και νιώθω και ενοχές γιατί θα μπορούσα να είμαι στην θέση του αγοριού της. Πρέπει να σταματήσω κάθε επικοινωνία μαζί της. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είμαστε στον ίδιο χώρο εργασίας. Και όχι δεν γίνεται να φύγω γιατί έχω μια καλή θέση.

Heptamer

# 34 στις 27/3/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Jetakias

Καλησπέρα παιδιά,

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είμαστε στον ίδιο χώρο εργασίας. Και όχι δεν γίνεται να φύγω γιατί έχω μια καλή θέση.

Εννοειται πως δεν εγκαταλειπεις τη δουλεια σου! 

Εννοειται επισης,  πως υιοθετεις απεναντι της εναν αδιαφορο,  ψυχρο επαγγελματικο τονο στο χωρο εργσσιας.   Δεν υπαρχει κατι που θα πρεπει να σε προβληματιζει. 

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

zak-2019

# 35 στις 27/3/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Απαντήσεις: 1

μάλλον προκειται για περίπτωση  borderline

jimakas_1

# 36 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αιτωλοακαρνανίας / Αγρίνιο
Απαντήσεις: 2
Και εγώ jetakia είχα μια περίεργη κατάσταση. Η κοπέλα από τον ίδιο χώρο εργασίας, είχε σχέση με άλλον και γνώρισε και μένα . Εγώ όμως δεν γνώριζα ότι είχε και άλλον , το πάλεψα λίγο καιρό. Ήταν ναι μεν αλλά και αποφάσισα να απομακρυνθω. Όταν άρχισα να απομακρύνομαι , άρχισε να με πλησιαζει, έχανε την ανάγκη επιβεβαιωσης που είχε από μενα. Μετά από 2 μήνες που απομακρύνθηκα κατάλαβα ότι είχε σχέση με άλλον . Τώρα το ότι είσαι στον ίδιο χώρο εργασίας είναι ένα θέμα, θέλει προσπάθεια και υπομονή. Αδιαφορία υπομονή και αξιοπρέπεια είναι τα οπλα. Για μένα ήταν ένα τεστ που μπορώ να φτάσω ως άτομο... Για την ίδια οποτε με βλέπει είναι ένα τεστ για το πόσο ανώριμη ειναι.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost