Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κι όταν φεύγει ο έρωτας τι μένει?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Anna324

# 1 στις 25/3/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Ερωτεύομαι πολύ έντονα από την αρχή, ενθουσιαζομαι, μου αρέσουν όλα, είναι όλα τέλεια, το πάω σοβαρά..

Και μετά από 1,5 - 2 χρόνια, σταδιακά έρχεται μια τεράστια κατηφόρα από την πλευρά μου, με ενοχλούν σχεδόν τα πάντα σε αυτόν, ξενερώνω, πνίγομαι και θέλω να φύγω!
Αυτό γίνεται αρκετά χρόνια με όλες μου τις σχέσεις. Είμαι 30 και μόλις ξαναχωρισα.Εγώ κάνω από την αρχή λάθος επιλογή και δεν τους βλέπω λόγω ενθουσιασμού? Γιατί ενώ στην αρχή μου άρεσαν, μετά δε με γεμίζουν πια?Μήπως ψάχνω κάτι που δεν υπάρχει και πρέπει να συμβιβαστώ ακόμα κι αν δε νιώθω πια ερωτευμένη?Αλλά πως να μείνεις με κάποιον μια ζωή αν σταμάτησες να τον θες από τα πρώτα 2 χρόνια?Μήπως δεν έχω γνωρίσει τον κατάλληλο ή μήπως είμαι αρκετά εγωίστρια και τους βαριέμαι όλους όταν δεν έχουν κάτι άλλο παραπάνω να μου δώσουν (συναισθηματικά εννοώ). 

Mathusalas

# 2 στις 25/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αυτο μου θυμιζει οσες εχουν οιδιποδειο με το πατερα τους. μηπως ψαχνεις καποιον που να του μοιαζει?

gogo6960

# 3 στις 25/3/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Αγαπητη

Στην αρχή της σχέσης επικρατεί ο έρωτας και ο ενθουσιασμός, θα πρέπει όμως να βαζουμε και την λογική...να υπάρχει αγάπη και από τους δύο να είμαστε σιγουροι ότι μπορούμε να ζησουμε και να είμαστε ευτυχισμένοι μ αυτον τον άνθρωπο όπως ειναι...αν δεν υπάρχει αγάπη όταν φυγει ο έρωτας όντως δεν μένει τίποτα...αρχιζουμε να βλέπουμε διάφορες στον χαρακτήρα, συμπεριφορά και ότι δεν μας αρέσει στον άλλο Οπότε η σχέση διαλυεται...αυτά ισχυουν και για τους δύο...Μην ανησυχεις...δεν φταινε εσύ απλά στην επόμενη σχέση βαλε και τη λογική..αν υπάρχει αγάπη και έρωτας τότε προχωράς...

Αρέσει στα μέλη Anna324, konstandinos73

MiltosRNLI1930

# 4 στις 25/3/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.258

Δηλαδη τι ειναι αυτο που σε κανει και χανεις τον ενθουσιασμο ? Χοντρος σβερκος ,κοντα χοντρα δαχτυλα σαν λουκανικα ,τρωνε σαν λιμασμενοι τα κεμπαπ με τζατζικια και δεν πλενουν τα δοντια μιση ωρα συνεχως .Φορανε το ιδιο παντελονι με γρασσο ,φορανε πλαστικα φτηνα πουκαμισα απο πολυουρεθανη Κινεζικα και παπουτσια απο Ευριπιδου με το κιλο ?

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

gogo6960

# 5 στις 25/3/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Μιλτο

Φοβερη περιγραφη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από MiltosRNLI1930

Δηλαδη τι ειναι αυτο που σε κανει και χανεις τον ενθουσιασμο ? Χοντρος σβερκος ,κοντα χοντρα δαχτυλα σαν λουκανικα ,τρωνε σαν λιμασμενοι τα κεμπαπ με τζατζικια και δεν πλενουν τα δοντια μιση ωρα συνεχως .Φορανε το ιδιο παντελονι με γρασσο ,φορανε πλαστικα φτηνα πουκαμισα απο πολυουρεθανη Κινεζικα και παπουτσια απο Ευριπιδου με το κιλο ?

ALEXANDRIANI123

# 6 στις 25/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σιγουρα

΄Σίγουρα το πρόβλημα είναι δικό σου Άννα μου, και μάλλον το καταλαβαίνεις. Η αλήθεια είναι πως ο έρωτας με τη μορφή της χοντρής καψούρας δεν κρατάει πολύ. Αλλάζει όμως σε ένα πιο ήρεμο μεν αλλά πιο βαθύ συναίσθημα, εφόσον βεβαίως οι άνθρωποι ταιριάζουν και τα πάνε καλά μαζί. Διαφορετικά, αρχίζουν και φαίνονται οι διαφορές και οι συγκρούσεις τους οπότε και χωρίζουν.

Στην περίπτωση που λες, δύο τινά μπορεί να συμβαίνουν: Το πρώτο να διαλέγεις πάντα λάθος συντρόφους, αταίριαστους μ' εσένα. Αυτό σημαίνει ότι κάτι δεν κάνεις εσύ καλά, ότι με κάποιον τρόπο που δεν το συνειδητοποιείς επιδιώκεις να μην είσαι καλά, γιατί φοβάσαι τις σχέσεις. Γιατί τις φοβάσαι, ψάξε πολύ πίσω, κάπου στην παιδική σου ηλικία, στη σχέση των γονιών σου, κλπ κλπ.Η δεύτερη εκδοχή είναι να έχεις κάποιο θέμα στη δομή του χαρακτήρα σου και να παραμένεις στο νηπιακό στάδιο της καψούρας, χωρίς να μπορείς να πας παραπέρα, δηλαδή στο πιο βαθύ αίσθημα.Και στη μια και στην άλλη περίπτωση, στη θέση σου θα συζητούσα με κάποιον ειδικό. Γίνεται δουλειά μ αυτούς. Άλλωστε είσαι πολύ νέα ακόμα. Είναι κρίμα να χάνεις την ευκαιρία να χαρείς βαθειές και ουσιαστικά συντροφικές σχέσεις.

konstandinos73

# 7 στις 25/3/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 331
Φιλη μου...σκεψου αν, στα 50 σου, θα εισαι ευτυχισμένη μονη σου. Σκέψου το, σοβαρα ομως. Αν ναι, παω πασο. Συνεχισε ετσι.
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Hellboy_

# 8 στις 25/3/2021
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Απαντήσεις: 170

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anna324

Η άπλα στο κρεβατι!

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 9 στις 25/3/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.562
πολλύς  χαμένος χρόνος, ,  πολλή  ταλαιπωρία..., ,
μετά από 20 χρόνια ανοίγουν τα αρχία του κράτους..,
διά   ευνόητους   λόγους ..., ,
Αρέσει στα μέλη Silektis, MiltosRNLI1930

Kristina_

# 10 στις 26/3/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Μαλλον κατι που δεν υπαρχει ψαχνεις...εννοω εχεις μεγαλες προσδοκιες και «απαιτησεις» απο τον αλλο...να σε «γεμιζει»? Δε θα σε γεμισει κανεις αλλος...δεν ειναι αυτος ο σκοπος της υπαρξης των αλλων στη ζωη μας...αυτο το γεμισμα ειναι αποκλειστικα δικη μας υποθεση

Οι αλλοι ειναι για συντροφικοτητα, παρεα, οικογενεια, βολεμα κλπ και ο ερωτας στις περισσοτερες περιπτωσεις 1-3 κραταει...

Αν ομως ολα αυτα σε ζοριζουν τοτε κανε οτι σου λεει η αλεξ στο #6

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Anna324

Ερωτεύομαι πολύ έντονα από την αρχή, ενθουσιαζομαι, μου αρέσουν όλα, είναι όλα τέλεια, το πάω σοβαρά..

Και μετά από 1,5 - 2 χρόνια, σταδιακά έρχεται μια τεράστια κατηφόρα από την πλευρά μου, με ενοχλούν σχεδόν τα πάντα σε αυτόν, ξενερώνω, πνίγομαι και θέλω να φύγω!
Αυτό γίνεται αρκετά χρόνια με όλες μου τις σχέσεις. Είμαι 30 και μόλις ξαναχωρισα.Εγώ κάνω από την αρχή λάθος επιλογή και δεν τους βλέπω λόγω ενθουσιασμού? Γιατί ενώ στην αρχή μου άρεσαν, μετά δε με γεμίζουν πια?Μήπως ψάχνω κάτι που δεν υπάρχει και πρέπει να συμβιβαστώ ακόμα κι αν δε νιώθω πια ερωτευμένη?Αλλά πως να μείνεις με κάποιον μια ζωή αν σταμάτησες να τον θες από τα πρώτα 2 χρόνια?Μήπως δεν έχω γνωρίσει τον κατάλληλο ή μήπως είμαι αρκετά εγωίστρια και τους βαριέμαι όλους όταν δεν έχουν κάτι άλλο παραπάνω να μου δώσουν (συναισθηματικά εννοώ). 

Αρέσει στο μέλος Anna324

archagellos

# 11 στις 26/3/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.527

Αγαπητη ,

απλα σαν ανθρωπος δεν ξερεις τι θελεις . 

Κανεις τυχαιες επιλογες ...γιατι ετσι σου ηρθε εκεινη την στιγμη και μετα απλα ...σου φευγη ,

Καλο θα ειναι για εσενα να ασχοληθεις με Εσενα και μονο ...να βαλεις σε μια ταξη τον

εσωτερικο σου κοσμο , τις σκεψεις σου ετσι ωστε να αφουγκραστεις ...εσενα και μονο . 

Δεν ειναι ευκολη διαδικασια ...θελει προσπαθεια .

Παντως μετα απο ολο αυτο για εσενα θα ερθουν καλυτερες μερες .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Silektis, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 2 μέλη.

SERTIOS

# 12 στις 26/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Άραγε

Το μόνο που μένει είναι πολλά χρέη... 

alisida

# 13 στις 26/3/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Δεν ξέρω τι σου συμβαίνει,αλλά έχω να σου δώσω ένα τιπ.

Όταν από την αρχή διακρίνεις κάτι που δεν σου ταιριάζει,μην μένεις με το σκεπτικό ότι είτε θα το συνηθίσεις,είτε θα το αλλάξεις.Τίποτε από τα δύο δεν θα γίνει 
Άρα,τα ματάκια ανοιχτά από την αρχή για να μην ταλαιπωρείς κόσμο (και τον εαυτό σου βάζω μέσα στον κόσμο)
Αρέσει στα μέλη Sourygia, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 14 στις 26/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.734
Νομίζω πως υπάρχουν διάφοροι τυποι ανθρώπων και σχέσεων.
Εσύ είσαι προφανώς απ αυτούς που ενθουσιάζονται, αλλά  γρήγορα βαριούνται. Δεν βλέπω κάτι <<κακό>>, πέρα βέβαια από το ότι δεν καταφέρνουν να κάνουν μακροχρόνια σχέση.

Για ξεκίνα από τη συμβουλή του Μίλτου, τι σ ενοχλεί σ αυτους. Είναι εξωτερικά χαρακτηριστικά, είναι συνήθειες, είναι ο τρόπος που μιλούν, είναι η καθημερινότητα;
Κάνε μια λίστα : Πχ Γιώργος: άπλυτα δόντια, Νίκος : χοντρή κοιλιά κλπ, να δεις προς ποια κατεύθυνση να προσέξεις την επόμενη , που λέει η Αλυσίδα.

Αν , όπως λες,  σ ενοχλούν τα πάντα και θέλεις να φύγεις, τότε, είτε δεν αντέχεις στη σχέση, ίσως τη ρουτίνα, ίσως τη συγκατοικηση, είτε ξενερώνεις, γιατί νοιώθεις πως η σχέση τελματώνει, δεν προχωρά.

Μπορείς να δώσεις κάποιες πληροφορίες, μήπως μπορούμε να εντοπίσουμε το θέμα, μην αρχίσω αν 1, τότε αν 1.1 τότε , αν 1.2 ...
Αρέσει στα μέλη Sourygia, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 15 στις 26/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.775
Το βιογραφικο σας, το βιογραφικο σας Δεσποινις...

Αρέσει στα μέλη Sourygia, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 3 μέλη.

Hepatica

# 16 στις 26/3/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 144
Είσαι ερωτευμένη με τον έρωτα, σου αρέσει ο ίδιος ο έρωτας κ η ιδέα του αυτού. Πιο συγκεκριμένα ίσως να σου αρέσει το αίσθημα του να είσαι μόνιμα ερωτευμένη. Ουσιαστικά δεν ερωτεύεσαι το άλλο άτομο αντικειμενικα κ για αυτό που είναι, αλλά την φαντασία σου κ την εικόνα που δημιουργείς για τους άλλους. Όντως θολώνει ο έρωτας κ δεν φιλτράρουμε σωστά πολλά πράγματα, για αυτό στο τέλος αντιδρούν όλοι όπως εσύ. Για αυτό λένε κ ανά δεκαετίες ζωής μας ότι υπάρχουν διαφορετικά είδη έρωτα. Απλά τώρα στην ηλικία σου, θέλεις τον ώριμο έρωτα. Έναν άνθρωπο που θα ερωτευτείς για αυτό που είναι κ για αυτό που σε κάνει να νιώθεις. Η ίδια πρέπει να φροντίσεις να το καταλάβεις με το να είσαι όσο γίνεται πιο αντικειμενική στις απόψεις σου για τον χαρακτήρα του άλλου. Στην καλύτερη λοιπόν να φύγει κ έρωτας κ να μείνει αγάπη, στην χειρότερη αυτό που μου λες. Βρες τι θέλεις πραγματικά από τον άλλον, γνώρισε τον ουσιαστικά να δεις αν τον έχει, κ μην βιαστεις να πεις ότι είσαι ερωτευμένη από τον πρώτο μήνα.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

Mathusalas

# 17 στις 26/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μου αρεσει αυτο που εγραψες, πολυ απλα ΕΓΡΑΨΕΣ

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Hepatica
Είσαι ερωτευμένη με τον έρωτα, σου αρέσει ο ίδιος ο έρωτας κ η ιδέα του αυτού. Πιο συγκεκριμένα ίσως να σου αρέσει το αίσθημα του να είσαι μόνιμα ερωτευμένη. Ουσιαστικά δεν ερωτεύεσαι το άλλο άτομο αντικειμενικα κ για αυτό που είναι, αλλά την φαντασία σου κ την εικόνα που δημιουργείς για τους άλλους. Όντως θολώνει ο έρωτας κ δεν φιλτράρουμε σωστά πολλά πράγματα, για αυτό στο τέλος αντιδρούν όλοι όπως εσύ. Για αυτό λένε κ ανά δεκαετίες ζωής μας ότι υπάρχουν διαφορετικά είδη έρωτα. Απλά τώρα στην ηλικία σου, θέλεις τον ώριμο έρωτα. Έναν άνθρωπο που θα ερωτευτείς για αυτό που είναι κ για αυτό που σε κάνει να νιώθεις. Η ίδια πρέπει να φροντίσεις να το καταλάβεις με το να είσαι όσο γίνεται πιο αντικειμενική στις απόψεις σου για τον χαρακτήρα του άλλου. Στην καλύτερη λοιπόν να φύγει κ έρωτας κ να μείνει αγάπη, στην χειρότερη αυτό που μου λες. Βρες τι θέλεις πραγματικά από τον άλλον, γνώρισε τον ουσιαστικά να δεις αν τον έχει, κ μην βιαστεις να πεις ότι είσαι ερωτευμένη από τον πρώτο μήνα.

Anna324

# 18 στις 26/3/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 8

Διάβασα πολύ προσεκτικά τα μηνύματα όλων σας και ευχαριστώ για το χρόνο σας. Θα προσπαθήσω να μαζέψω τις σκέψεις μου και να απαντήσω δίνοντας παραπάνω πληροφορίες.

Δεν ξέρω αν έχει νόημα να παραθέσω τα αρνητικά του καθενός, γιατί το πρόβλημα το έχω εγώ. Αυτοί δεν αλλάζουν, ίδιοι είναι. Εγώ σταματάω να τους θέλω. Πάντα το πρώτο στάδιο είναι ότι αρχίζω να βαριέμαι στον ερωτικό τομέα, και μετά αρχίζουν να με ενοχλούν ένα-ένα διάφορα μικροαρνητικά, ώσπου φτάνω σε ένα σημείο, να μην αντέχω και τα απλά πράγματα π.χ. το περπάτημα, τον τρόπο που μιλάει ή κουνάει τα χέρια του και τότε καταλαβαίνω ότι πρέπει να φύγω γιατί δεν περνάω ούτε εγώ καλά.Επίσης, λόγω ενθουσιασμού, δίνομαι τόσο πολύ στη σχέση που χάνω τον εαυτό μου. Μπορεί δηλαδή να ελαττώσω συνήθειες μου για να περνάμε χρόνο μαζί. Και το κάνω 100% με την καρδιά μου και το γουστάρω, αλλά μετά όταν περνάει ο καιρός συνειδητοποιώ ότι έχω χαθεί και δεν υπάρχω πουθενά σαν Άννα.Στην τελευταία σχέση, συγκατοικήσαμε, ύστερα από δική μου πρόταση (φυσικά!), και λόγω έλλειψης χώρου μάζεψα όλα μου τα πράγματα που αφορούσαν ένα από τα χόμπι μου (ζωγραφική) και ώσπου όταν πέρασε 1-1,5 χρόνος συνειδητοποίησα ότι δεν κάνω τίποτα για μένα. Και σε συνδυασμό με όλα τα άλλα, (καμιά ερωτική επιθυμία πια, κανένα σκίρτημα, κανένα βλέμμα) , ήθελα να τον "πετάξω" έξω από το σπίτι και να απλώσω παντού τους πίνακες μου λες και ήμουν καταπιεσμένη από τον Μεσαίωνα. Πιέζομαι τόσο πολύ που στις 2 τελευταίες σχέσεις, για να μη χωρίσω πάλι, μιας κι εγώ τους διάλεξα και τους ήθελα, έβγαλα ψυχοσωματικά, κρίσεις, στομάχι, κτλ.

Είχατε πολύ δίκιο σε αυτά μου που είπατε..

#6 ALEXANDRIANI123, ναι το πρόβλημα είναι 100% δικό μου και πρέπει οπωσδήποτε να το λύσω! Δεν ξέρω αν φοβάμαι τις σχέσεις, σίγουρα νιώθω ότι φοβάμαι το για πάντα γιατί δε με εμπιστεύομαι. Κι αν κάνω αργότερα με κάποιον παιδί και μετά από 1-2 χρόνια δε θέλω να τον βλέπω μπροστά μου?

#10 Kristina, το έχω σκεφτεί κι αυτό, μήπως όλα αυτά με ζορίζουν γιατί προσπαθώ να μπω σε ένα καλούπι το οποίο δε μου ταιριάζει? Μήπως δεν κάνω για συγκατοικήσεις, γάμους, οικογένειες και απλά είμαι ''ότι να'ναι''?

#11 archaggelos, πόσο σωστός.. τυχαίες επιλογές! μάλλον δεν ξέρω ούτε εγώ τι θέλω και χρειάζομαι πολύ εσωτερική δουλειά.

#13 alisida, όπως λες.. έχω κουραστεί πολύ και έχω πληγώσει πολύ.

#16 Hepatica, το καλύτερο σχόλιο όλων... , ναι έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο. Τρελαίνομαι όταν είμαι ερωτευμένη, είναι σαν ξαναγεννιέμαι, το απολαμβάνω τόσο πολύ, το ζω στο φουλ, το επιδιώκω γιατί με κάνει να νιώθω ζωντανή. Και έχω πιάσει τον εαυτό μου να συνειδητοποιώ ότι νιώθω τόσο ευτυχισμένη γιατί μου αρέσει αυτή η εκδοχή του εαυτού μου (κι όχι γιατί γνώρισα τον άνθρωπο της ζωής μου). Εν τέλει, μου αρέσω εγώ όπως είμαι όταν είμαι ερωτευμένη. Πόσο εγωιστικό ακούγεται..

Αρέσει στα μέλη Hepatica, Paralia48

Mindthegap-

# 19 στις 26/3/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Hellboy_

Η άπλα στο κρεβατι!

Enikos

# 20 στις 26/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.775
Εχωμε κανενα γρουσουζομετρο προχειρο?...

Ας ειναι και με τρεις αλφα αλφα αλφα μπαταριες...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε