Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το δυνατό και το αδύνατο σημείο

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

ALEXANDRIANI123

# 21 στις 28/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Λοιπόν, για να πω κι εγώ

Για να πω κι εγώ λοιπόν την άποψή μου σχετικά με το θέμα που έβαλα. Και να διευκρινίσω ότι το έβαλα, με ερώτημα σε όσους βρίσκονται σε κάποια σχέση, επειδή εγώ πρόσφατα βγήκα (ή για την ακρίβεια προσπαθώ ακόμα να βγω) από μια σχέση,, και είμαι στο στάδιο της αποτίμησης. Καλά και κακά, δυνατά σημεία κι αδύνατα. Ήθελα να δω λοιπόν αν άλλοι άνθρωποι σκέφτονται με τρόπο κοντινό στον δικό μου.

Θάλεγα λοιπόν ότι όπως επισήμανε παραπάνω και η φίλη alisida, κάθε περίπτωση είναι βέβαια διαφορετική και οι λόγοι ενός χωρισμού επίσης διαφορετικοί.Δυνατό σημείο σε μια σχέση, θα έλεγα πως είναι  όταν έχω την αίσθηση πως ο άλλος με νοιάζεται. Κι αυτό να το διαπιστώνω από μικρά πράγματα. Δυνατό σημείο να υπάρχει αλληλοσεβασμός αλλά και αλληλοθαυμασμός. Να νοιώθω ότι είναι περήφανος για μένα κι ακόμα πιο πολύ να νοιώθω εγώ περήφανη για εκείνον. Δυνατό σημείο να εισπράττω το ενδιαφέρον του. Να θέλει να ξέρει για τη ζωή μου, για τη δουλειά μου,  για τα θέλω μου για τους φόβους μου, για το παρελθόν μου, για τους φίλους και την οικογένειά μου κλπ . Να θέλει να ξέρει τα πάντα για μένα.Αδύνατο σημείο, θα έλεγα πως είναι όσα βρίσκονται στον αντίποδα. Δηλαδή η αδιαφορία, το να είναι ο άλλος παρτάκιας και να μην κάνει βήμα πίσω από τις δικές του συνήθειες, να νοιώθεις πως δεν κάνει χώρο στη ζωή του για σένα. Και τέλος, κάτι που είπε παραπάνω κι ο Jim το χειρότερο όλων είναι να νοιώθεις ότι θέλει να σε αλλάξει. Αυτό είναι η μεγαλύτερη ήττα νομίζω αφενός γιατί σημαίνει ότι είναι εγωιστής και κολλημένος αποκλειστικά σε ότι έχει μέσα στο δικό του κεφάλι και αφετέρου σημαίνει πως δεν του αρέσεις όπως είσαι. ΄Αρα δεν καταλαβαίνεις γιατί είναι μαζί σου.Η περίπτωση η δική μου ήταν κάπως μπερδεμένη. Αισθάνομαι πως περιλάμβανε περίπου όλα όσα είπατε παραπάνω. Τέλος πάντων, θα τα ξεμπερδέψω κάποια στιγμή στο κεφάλι μου.

Mathusalas

# 22 στις 28/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αλεξανδρα κανεις καταθεση ψυχης και αυτο μου αρεσει. λυπαμαι για το χωρισμο σου, θελω να ελπιζω οτι δεν τελειωσαν ολα ακομη. δεν με ενδιαφερει ο οποιοσδηποτε να ειναι παλιος ή νεος εδω μεσα οπως ειπωθηκε. με ενδιαφερει να με αγγιζουν οσα λεει και να ειναι ο χαρακτηρας του μια μιξη σοβαρου και αστειου ανθρωπου. αν δεν υπαρχει ελξη και δεν εννοω μονο ερωτικη τοτε δεν υπαρχει νοιαξιμο. το να μπορεις να εκφραζεσαι μεσα απο τη σχεση ειναι πολυ σημαντικο για μενα οπως ειπα ηδη. σημαινει οτι δεν αλλαζεις το χαρακτηρα. αλλο να κανεις λιγο μπρος και λιγο πισω και αλλο να αλλαζεις το χαρακτηρα σου. πιστευω ακραδαντα οτι μονο με την αυτογνωσια μαθαινουν τον εαυτο μας και οταν το κανουμε αυτο τοτε πληγωνουμε και λιγοτερους ανθρωπους γιατι ξερουμε τι θελουμε απο αυτους. καλη συνεχεια κοπελα μου με ενα νεο ανθρωπο αν και θα σου προτεινα να δοκιμασεις να τα βρεις

ALEXANDRIANI123

# 23 στις 28/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μαθ σ' ευχαριστώ πολύ για όσα γράφεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Mathusalas

Αλεξανδρα κανεις καταθεση ψυχης και αυτο μου αρεσει. λυπαμαι για το χωρισμο σου, θελω να ελπιζω οτι δεν τελειωσαν ολα ακομη. δεν με ενδιαφερει ο οποιοσδηποτε να ειναι παλιος ή νεος εδω μεσα οπως ειπωθηκε. με ενδιαφερει να με αγγιζουν οσα λεει και να ειναι ο χαρακτηρας του μια μιξη σοβαρου και αστειου ανθρωπου. αν δεν υπαρχει ελξη και δεν εννοω μονο ερωτικη τοτε δεν υπαρχει νοιαξιμο. το να μπορεις να εκφραζεσαι μεσα απο τη σχεση ειναι πολυ σημαντικο για μενα οπως ειπα ηδη. σημαινει οτι δεν αλλαζεις το χαρακτηρα. αλλο να κανεις λιγο μπρος και λιγο πισω και αλλο να αλλαζεις το χαρακτηρα σου. πιστευω ακραδαντα οτι μονο με την αυτογνωσια μαθαινουν τον εαυτο μας και οταν το κανουμε αυτο τοτε πληγωνουμε και λιγοτερους ανθρωπους γιατι ξερουμε τι θελουμε απο αυτους. καλη συνεχεια κοπελα μου με ενα νεο ανθρωπο αν και θα σου προτεινα να δοκιμασεις να τα βρεις

la-mer

# 24 στις 28/3/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.565
'Aρεσαν+: 0%

Είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα λοιπόν!

Χαίρομαι!
Αρέσει στα μέλη Enikos, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Lolita68

# 25 στις 28/3/2021
author
Γυναίκα / 54 / Χήρα
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 161
Δεν εχω σκοπο να κανω αντιπαραθεση μαζι σου. Δεν ειναι το ζητουμενο εδω..Το ολο σου κειμενο # 20  ηταν αρκετο ωστε να φανουν πολλα...
Διαπιστωσα... ευγενεια αφθονη...και ανωμαλια μπολικη   (γιαυτο ελαβα και συμβουλες ...)
Καλη συνεχεια αγαπητη θεματοθετρια!!
Αρέσει στα μέλη gogo6960, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Alezandra

# 26 στις 30/3/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815

Εγώ εξιταρομαι από την αποφασιστικότητα του τελευταίου κυρίου που γνώρισα.Χωρις πολλά πολλά λόγια,κάνει πράξεις δηλαδή μου λέει να κάνουμε αυτό,εκείνο και μου λέει όσα σκέφτεται.Η ευγένεια του είναι μεγάλη και η συμπεριφορά του υποδειγματική και η δική μου το ίδιο.

Αν παραμείνουμε και οι δύο έτσι,τότε το τζατζίκι θα μοσχοβολαει πάντα 

Καταλάβατε ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ALEXANDRIANI123

Το δυνατό και το αδύνατο σημείο

Θάθελα να ρωτήσω, όσους και όσες από εσάς βρίσκεστε αυτόν τον καιρό σε κάποια σχέση

Ποιο θεωρείτε πως είναι το δυνατό σημείο της σχέσης σας, δηλαδή το στοιχείο του ή της συντρόφου που σας εξιτάρει πιο δυνατά;Ποιο θεωρείτε πως είναι το αδύνατο σημείο στη σχέση και πόσο σημαντικό είναι για σας; Απειλεί τη συνέχεια της σχέσης ή είναι κάτι που προσπερνάτε;Και τέλος, τι θα ήταν αυτό που δεν θα συγχωρούσατε με τίποτα; 

Αρέσει στο μέλος Francesca_

Enikos

# 27 στις 30/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Ρε ξερεις ποιος ειμαι εγω?...

Αυτο...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, la-mer

Enikos

# 28 στις 30/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Βεβαια, ειναι και εκεινο το αυτονοητο, πως...

Οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος ωριμαζει,  κατα την δικη του επισημανση που αφορα τον ιδιο παντα...

Δηλαδη, εχει βρει το αλλοθι του για τα βατραχια που αμολαει μεσα στο σαλονι...

Ειναι δε πολυ γουστοζικο να σου πετυχουνε δυο τρεις τετοιοι μαζεμενοι και να κανεις χαζι...

Αρέσει στα μέλη gogo6960, la-mer

kostas232

# 29 στην 1/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και

μονο που την λες ετσι  (λολιταχηρα) καταλαβαινω τι ανθρωπος εισαι.. επρεπε να ντρεπεσαι

υγ μπαζουκερος!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από ALEXANDRIANI123

Αχ βρε λολιτοχήρα μου...

Αγαπητή μου, δεν εξοικειώνεται κανείς με τη γραφή μόνο μέσω φόρουμ σαν κι αυτό, ούτε βέβαια στοιχειοθετεί τον δυναμισμό του εδώ. Επίσης, εάν κάποιος διαθέτει ένα ΙQ τουλάχιστον κοντά στον μέσο όρο, δεν χρειάζεται να διαβεί χρόνια σ' ένα ιστο-χώρο για να κατανοήσει στοιχειώδεις κανόνες λειτουργίας. Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.

Τώρα όσον αφορά το ποιος βγάζει την ψυχή του ή ποιος κάνει μόνο πλάκα ή ποιος κάνει και τα δύο αναλόγως τη στιγμή του και το πόσο τον αγγίζει ένα θέμα, νομίζω πως συμπεριλαμβάνεται κι αυτό στους κανόνες ενός διαλόγου σαν κι αυτούς που γίνονται εδώ μέσα. 

Ως προς τα υπόλοιπα, να σου διαβεβαιώσω  πως είμαι μεγάλη γυναίκα και ξέρω ν΄αντιμετωπίζω και εβδομηντάρηδες και τεκνά και χοντρούς και λιγνούς και καραφλούς και μαλλιάδες, οι δε ανώμαλοι είναι το φόρτε μου. Εσύ να προσέχεις. 

maraki_lar_1980

# 30 στην 1/4/2021
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.473
Αλεξανδριανη... Πολυ ενδιαφερον το θεμα σου... Να σου πω κι εγώ για τη σχεση μου... Τωρα που το σκέφτομαι ,το δυνατο της σημειο θαρρώ πως ειναι ο ερωτας,το παθος+η αγαπη μαζι,που νιώθουμε ο ενας για τον αλλο(κ το αμοιβαίο ενδιαφερον, το νοιαξιμο, το στήριγμα κτλ) χροοονια τωρα!! Το αδύνατο σημειο εχει να κανει με μια "συμφέροντολογική"+εκδικητικη οπτική σε κάποια πραγματα εκ μέρους του και το γεγονος ότι αργησε πολύ να μας δωσει τη συμβίωση κ τη δημιουργία οικογένειας και με κούρασε κ με ταλαιπώρησε πολυ αυτη η αναμονή.(Θα μπορούσαμε τωρα να ειχαμε οικογενεια κ παιδια).αυτο δεν ξερω αν θα μπορεσω ποτε να του το συγχωρέσω πραγματικά, απλως το εχω αφησει πισω μου.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε