Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αλλαγή. και;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

NikosMo

# 1 στις 27/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

Αλλαγή. και;

Καλησπέρα σε όλους σας!! Νέο μέλος αν και μπαίνω αρκετούς μήνες και διαβάζω.. Η δική μου απορία είναι λίγο διαφορετική.. Αφορά ίσως κυρίως την έλξη..

Ας πούμε ότι έχεις απορρίψει ή έχεις απορριφθεί , από ένα άτομο το οποίο μετά από ένα χρόνο που έχει χωρίσει από μια επίπονη σχέση όπου θα πήγαινε σοβαρά αλλά έμαθες ότι ο σύντροφός σου σε κερατωνει και ενώ έχεις περάσει και από άλλα άτομα σε ραντεβού , γνωρίζεις έναν/μία η οποία σου έβγαλε κάτι διαφορετικό , σου άρεσε , ένιωθες έλξη , ένιωθες στην πορεία ότι αξίζει ένας τέτοιος άνθρωπος να δοκιμάσεις και να αφεθείς αλλά για τους Χ/Ψ λογους δεν σου βγήκε, δεν ένιωσες έτοιμος/η , ίσως κυρίως λόγο συμπεριφοράς (όχι κακός άνθρωπος αλλά ψυχολογικά σε περίεργη κατάσταση με καποιες ανασφάλειες και χαμηλή αυτοπεποίθηση) και η εμφάνιση του να μην είναι η top.. Περνά ο καιρός μετά την απόρριψη, χωρίς επαφή από δική σου ή δική της απόφαση παρόλο που υπάρχει μια προσπάθεια από το άτομο αυτό για επικοινωνία σε όλο το διάστημα αλλά εσύ το αποφεύγεις για δικούς σου λογους και τα μυνήματα μένουν στο διαβάστηκε. Και το άτομο αυτό αλλάζει , προς το καλύτερο και στην εξωτερική του εμφάνιση αλλά κυρίως στο ψυχολογικό κομμάτι και τον δεις μετά από πολύ καιρό, να σου μιλά με άλλον αέρα με άλλον τρόπο , με χαμόγελο (είχε θέμα με τα δόντια του και δεν χαμογελούσε ποτέ) και αυτοπεποίθηση (πράγματα όπου δεν είχε τότε) , μπορείς να τον ξαναδείς ή να ξανά νιώσεις την όποια έλξη υπήρχε στην αρχή τότε που τον γνώρισες και να ξανά νιώσεις ότι θα ήθελες μια εκ νέου επικοινωνία? Η είναι καταδικασμένο το συναίσθημα που τον/την απέρριψε να παραμένει ? 

Θα μου πείτε σιγουρα ότι στον καθένα είναι διαφορετικά.. Θα ήθελα παρακαλώ απόψεις από άτομα που έχουν βιώσει μια παρόμοια εμπειρία και καθαρά απόψεις και πιστεύω , όχι λύσεις τύπου ξέχνα το , προχώρα , δεν αξίζει και πάει λέγοντας.. Θα ήθελα  να υπάρξει μια συζήτηση πάνω σε αυτό το ερώτημα μου χωρίς να σημαίνει ότι κάθε άποψη είναι και η τελεσίδικη όπου θα υπάρξει.. Σας ευχαριστώ πολύ..

archagellos

# 2 στις 27/3/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.527

man ,

ζητας μια σοβαρη αποψη ..αλλα δινει στοιχεια γενικα . 

Θες αποψη απο ανθρωπους που εχουν βιωσει το ιδιο ...ή να εχουν απορριφθεί ή να εχουν απορρίψει .

Σε αυτο το σημειο εχει να κανει με την προσωπικοτητα ( και οχι μονο ) του καθενος απο εμας .

Δεν υπαρχει manual σε αυτες τις περιπτωσεις . 

Υπαρχουν 2 τυποι ( πολυ γενικα ) 

α..) αυτοι οι οποιοι δεν καθονται να σχοληθουν με το ληγμενο θεμα και απλα Keep Walking 

β..) και εκεινοι που δεν εχουν επιλογες και καθονται και εξεταζουν ξανα ξανα τα ιδια και τα ιδια ...εαν η αλλη εφτιαξε τα δοντια της ...εαν εφτιαξε τα μαλλια της ...και ολα αυτα .

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Chrisoula5 και σε ακόμα 3 μέλη.

NikosMo

# 3 στις 27/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Αρχαγγελε καλησπέρα.. αναφέρομαι στην επαφή δύο ανθρώπων... Ο ένας βγήκε από μια δυσκολη σχέση και ο άλλος free.. Μέσα στα πολλά ραντεβού συναντάς έναν άνθρωπο που σου βγάζει κάτι διαφορετικό από όλους τους υπόλοιπους αλλά όπως προείπα δεν σου βγήκε στην πορεία κυρίως λόγω των ανασφαλειών θες? Της κακής ψυχολογίας όπου είχε? Τα θέματα αυτοπεποίθησης? Μια μικρή ανωριμότητα λόγο των καταστάσεων? Πες το όπως θες.. Κόβεις λοιπόν τις επαφές σου με αυτόν τον άνθρωπο και μετά από μήνες τον ξανασυναντας και είναι ένας τελείως διαφορετικός άνθρωπος , χωρίς ανασφάλειες , με φουλ αυτοπεποίθηση , με δυναμισμό και επιτέλους με χαμόγελο (διότι ναι , παίζει ΤΕΡΆΣΤΙΟ ρόλο αυτό) , όπως και μια ανανέωση του γενική. Να μην σου βγάζει την απελπισία , την κακομοιριά , τον αρνητισμο όπου έβγαζε τότε.. Θα συμφωνήσω σαφέστατα στον τύπο των ανθρώπων όπου αναφέρεις. Κυρίως αναρωτιέμαι αν ξανά βγαίνουν τα συναισθήματα έλξης προς αυτό το άτομο!!

Enikos

# 4 στις 27/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Γιατι τοσο φανταστικο σεναριο?...Σε παρακολουθουν?...

Μετα...

Πες μας τι θες να γραψουμε ακριβως, για να εισαι ευχαριστημενος και...

Το γραφουμε...

Αναμενω οδηγιες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από NikosMo

Θα ήθελα παρακαλώ απόψεις από άτομα που έχουν βιώσει μια παρόμοια εμπειρία και καθαρά απόψεις και πιστεύω , όχι λύσεις τύπου ξέχνα το , προχώρα , δεν αξίζει και πάει λέγοντας.. Θα ήθελα  να υπάρξει μια συζήτηση πάνω σε αυτό το ερώτημα μου χωρίς να σημαίνει ότι κάθε άποψη είναι και η τελεσίδικη όπου θα υπάρξει.. Σας ευχαριστώ πολύ..

Αρέσει στα μέλη Kristina_, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 5 στις 27/3/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Δεν κατάλαβα .

Ποιος ένοιωσε έλξη από ποιον.

Ποιος απεριψε ποιον.

Ποιος κρατούσε επαφή και ποιος αδιαβαστα.

Ποιος έφτιαξε τα δόντια του 

Ποιος θέλει επανασύνδεση από τους δύο 

Στην εξιστόρηση σου φίλε μας,μπερδεύονται τα δύο άτομα και δεν βγάζω άκρη 

Μια ακόμα προσπάθεια ίσως,ονομάζοντας Α και Β άτομο.

Ποιος έκανε τι ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από NikosMo

Αλλαγή. και;Καλησπέρα σε όλους σας!! Νέο μέλος αν και μπαίνω αρκετούς μήνες και διαβάζω.. Η δική μου απορία είναι λίγο διαφορετική.. Αφορά ίσως κυρίως την έλξη..

Ας πούμε ότι έχεις απορρίψει ή έχεις απορριφθεί , από ένα άτομο το οποίο μετά από ένα χρόνο που έχει χωρίσει από μια επίπονη σχέση όπου θα πήγαινε σοβαρά αλλά έμαθες ότι ο σύντροφός σου σε κερατωνει και ενώ έχεις περάσει και από άλλα άτομα σε ραντεβού , γνωρίζεις έναν/μία η οποία σου έβγαλε κάτι διαφορετικό , σου άρεσε , ένιωθες έλξη , ένιωθες στην πορεία ότι αξίζει ένας τέτοιος άνθρωπος να δοκιμάσεις και να αφεθείς αλλά για τους Χ/Ψ λογους δεν σου βγήκε, δεν ένιωσες έτοιμος/η , ίσως κυρίως λόγο συμπεριφοράς (όχι κακός άνθρωπος αλλά ψυχολογικά σε περίεργη κατάσταση με καποιες ανασφάλειες και χαμηλή αυτοπεποίθηση) και η εμφάνιση του να μην είναι η top.. Περνά ο καιρός μετά την απόρριψη, χωρίς επαφή από δική σου ή δική της απόφαση παρόλο που υπάρχει μια προσπάθεια από το άτομο αυτό για επικοινωνία σε όλο το διάστημα αλλά εσύ το αποφεύγεις για δικούς σου λογους και τα μυνήματα μένουν στο διαβάστηκε. Και το άτομο αυτό αλλάζει , προς το καλύτερο και στην εξωτερική του εμφάνιση αλλά κυρίως στο ψυχολογικό κομμάτι και τον δεις μετά από πολύ καιρό, να σου μιλά με άλλον αέρα με άλλον τρόπο , με χαμόγελο (είχε θέμα με τα δόντια του και δεν χαμογελούσε ποτέ) και αυτοπεποίθηση (πράγματα όπου δεν είχε τότε) , μπορείς να τον ξαναδείς ή να ξανά νιώσεις την όποια έλξη υπήρχε στην αρχή τότε που τον γνώρισες και να ξανά νιώσεις ότι θα ήθελες μια εκ νέου επικοινωνία? Η είναι καταδικασμένο το συναίσθημα που τον/την απέρριψε να παραμένει ? 

Θα μου πείτε σιγουρα ότι στον καθένα είναι διαφορετικά.. Θα ήθελα παρακαλώ απόψεις από άτομα που έχουν βιώσει μια παρόμοια εμπειρία και καθαρά απόψεις και πιστεύω , όχι λύσεις τύπου ξέχνα το , προχώρα , δεν αξίζει και πάει λέγοντας.. Θα ήθελα  να υπάρξει μια συζήτηση πάνω σε αυτό το ερώτημα μου χωρίς να σημαίνει ότι κάθε άποψη είναι και η τελεσίδικη όπου θα υπάρξει.. Σας ευχαριστώ πολύ..

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Kristina_ και σε ακόμα 3 μέλη.

Helenaki4

# 6 στις 27/3/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Καλησπέρα θεματοθετη 

Από τη μια , καλό θα ήταν να μιλήσεις συγκεκριμένα , ούτως ή άλλως ανώνυμος είσαι , κανέναν δεν εκθέτεις . Όσο ρωτάς αόριστα τοσο αόριστα θα απαντάμε . 

Κι απ’την άλλη , μην περιμένεις να βγάλεις συμπεράσματα από στατιστικές που βλέπω οτι προτιθεσαι να διεξαγάγεις. Είμαστε μοναδικοί , σαν άνθρωποι . Η ομοιότητα της ανατομίας μας λίγα λέει . 

Ξεκινα να ξετυλίγεις το κουβάρι για να μπορέσει να γίνει συζήτηση εξατομικευμένη και να καταλήξουμε καπου .

Αρέσει στα μέλη NikosMo, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 7 στις 27/3/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.527

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από NikosMo
Αρχαγγελε καλησπέρα.. αναφέρομαι στην επαφή δύο ανθρώπων... Ο ένας βγήκε από μια δυσκολη σχέση και ο άλλος free.. Μέσα στα πολλά ραντεβού συναντάς έναν άνθρωπο που σου βγάζει κάτι διαφορετικό από όλους τους υπόλοιπους αλλά όπως προείπα δεν σου βγήκε στην πορεία κυρίως λόγω των ανασφαλειών θες? Της κακής ψυχολογίας όπου είχε? Τα θέματα αυτοπεποίθησης? Μια μικρή ανωριμότητα λόγο των καταστάσεων? Πες το όπως θες.. Κόβεις λοιπόν τις επαφές σου με αυτόν τον άνθρωπο και μετά από μήνες τον ξανασυναντας και είναι ένας τελείως διαφορετικός άνθρωπος , χωρίς ανασφάλειες , με φουλ αυτοπεποίθηση , με δυναμισμό και επιτέλους με χαμόγελο (διότι ναι , παίζει ΤΕΡΆΣΤΙΟ ρόλο αυτό) , όπως και μια ανανέωση του γενική. Να μην σου βγάζει την απελπισία , την κακομοιριά , τον αρνητισμο όπου έβγαζε τότε.. Θα συμφωνήσω σαφέστατα στον τύπο των ανθρώπων όπου αναφέρεις. Κυρίως αναρωτιέμαι αν ξανά βγαίνουν τα συναισθήματα έλξης προς αυτό το άτομο!!

man,

οποιος εχει αυτοπεποίθηση ...ή την εχει ή δεν την εχεις ...

Εαν εχεις βγει απο δυσκολη σχεση...εισαι ..ξαλαφρωμενος 

Σου γραφω ενα αλλο σεναριο ...αυτος που δεν ειχε αυτοπεποίθηση ...επειδη τo καταλαβε ..Το "παιζει"...και εσυ τρως το τυρακι ...ο μιζερος ο ανθρωπος ...ειναι μιζερος ...και εαν το καλυψει για καποιο διαστημα ...στην επομενη στροφη θα ειναι ξανα μια απο τα ιδια ...

Τα συναισθηματα δεν ειναι γιουβετσακι να τα ...ξαναζεστανεις ...και θα νιωσεις αβολα οταν καταλαβεις μετα απο λιγο οτι ολο αυτο ηταν μια πολυ καλη ...καλυψη .

Εκτος ενα ψαχνεις να δικαιολογησεις θεματα και καταστασεις ,,οποτε μαλλον στραβα αρμενιζουμε 

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Spiros--

# 8 στις 27/3/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Αν ...

... έχεις απορρίψει ή έχεις απορριφθεί, από ένα άτομο το οποίο μετά από ένα χρόνο που έχει χωρίσει από μια επίπονη σχέση όπου θα πήγαινε σοβαρά αλλά έμαθες ότι ο σύντροφός σου σε κερατωνει και ενώ είχες περάσει και από άλλα άτομα σε ραντεβού, και γνώριζες έναν/μία η οποία σου έβγαλε κάτι διαφορετικό, σου άρεσε, ένιωθες έλξη, ένιωθες στην πορεία ότι αξίζει ένας τέτοιος άνθρωπος να δοκιμάσεις και να αφεθείς αλλά για τους Χ/Ψ λογους δεν σου βγήκε, δεν ένιωσες έτοιμος/η , ίσως κυρίως λόγο συμπεριφοράς (όχι κακός άνθρωπος αλλά ψυχολογικά σε περίεργη κατάσταση με καποιες ανασφάλειες και χαμηλή αυτοπεποίθηση) και η εμφάνιση του να μην είναι η top... και περνά ο καιρός μετά την απόρριψη, χωρίς επαφή από δική σου ή δική της απόφαση ή και άλλων, παρόλο που υπάρχει μια προσπάθεια από το άτομο αυτό για επικοινωνία σε όλο το διάστημα αλλά εσύ ή η άλλη το αποφεύγεις για δικούς σου λογους και τα μνήματα μένουν στο διαβάστηκε και το άτομο αυτό αλλάζει , προς το καλύτερο και στην εξωτερική του εμφάνιση αλλά κυρίως στο ψυχολογικό κομμάτι και τον δεις μετά από πολύ καιρό, να σου μιλά με άλλον αέρα, με άλλον τρόπο, με χαμόγελο (είχε θέμα με τα δόντια του και δεν χαμογελούσε ποτέ) και αυτοπεποίθηση (πράγματα όπου δεν είχε τότε), τότε μπορείς να τον ξαναδείς και να ξανά νιώσεις την όποια έλξη υπήρχε στην αρχή, τότε που τον γνώρισες και να ξανά νιώσεις ότι θα ήθελες μια εκ νέου επικοινωνία ή μπορεί και όλο αυτό να είναι καταδικασμένο και το συναίσθημα που τον/την απέρριψε να παραμένει, γιατί όλα πιθανά είναι σε αυτή την ζωή !

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από NikosMo

Αλλαγή. και;Καλησπέρα σε όλους σας!! Νέο μέλος αν και μπαίνω αρκετούς μήνες και διαβάζω.. Η δική μου απορία είναι λίγο διαφορετική.. Αφορά ίσως κυρίως την έλξη..

NikosMo

# 9 στις 28/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Ωφειλω να πω ότι έχετε δίκιο... Δεν ήθελα να αναφέρω κατά κύριο λόγο ότι αναφέρομαι σε μένα και σε μια γυναίκα (αν και θα μπορούσα βέβαια να βάλω ένα Α και ένα Β)Ας το εξηγήσω καλύτερα και ελπίζω να μην βγει κουραστικό κειμενακι..Εγώ λοιπόν απορρίφθηκα από μια γυναίκα η οποία βγήκε από μια πολύ δύσκολη σχέση εδώ και ένα χρόνο και μέσα σε κάποια ραντεβού όπου είχε βγει με κάποιους γνώρισε εμένα κτλ. Αυτή λοιπόν είναι όπου δεν της βγήκε στην πορεία κτλ όπου έγραψε στο κείμενο. Επίσης εγώ είμαι αυτό το άτομο όπου ήμουν φουλ ανασφαλής, αυτοπεποίθηση υπό του μηδενός , ανωριμότητα ανεξήγητη και έβγαζα μία απελπισία, κανέναν δυναμισμό και καμία βεβαιότητα (όπου το κομμάτι αυτοπεποίθησης μου το είχε αναφέρει). Με άλλα λόγια της έδειξα άθελά μου ότι στηρίζομαι πολύ σαν άνθρωπος την αξία μου σε αυτήν , ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.Είχα τρελό κόμπλεξ με τα δόντια μου (ναι τα είχα αμελήσει και ήταν σε σημείο όπου ντρεπόμουν και να μιλήσω).. Όλο αυτό με έκανε να μην είμαι ο εαυτός μου. Ήμουν σοβαροφανης , δεν έκανα χιούμορ και γενικά ήμουν άστα να πάνε. Εφόσον απορρίφθηκα (και έριξε σε αυτήν το φταίξιμο με κάποιες ίσως δικαιολογίες) , καταλαβαίνω ότι και η όποια έλξη υπήρχε , πήγε περίπατο ή είχε πάει προ πολλού. Να αναφέρω εδώ ότι βγαίναμε , κόψαμε και με ξανά προσεγγισε αλλά πάλι δεν. Είναι από τις περιπτώσεις όπου λες , μου αρέσει σαν άνθρωπος , έχουμε πολύ ωραία επικοινωνία αλλά κάτι είναι που με χαλάει σε αυτόν και δεν μου βγαίνει για σχέση (όπου η κατάσταση με τα δόντια μου με έκανε να είμαι και όπως ήμουν)Έκανα το λάθος να παρακαλέσω και να δείξω απελπισμένος το οποίο είναι ότι χειρότερο. Τα έριξα σε μένα γιατί πιστέψτε με , ήμουν πραγματικα ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ σε συμπεριφορά. Πιστεύω ένα 20χρονο θα ήταν πιο ώριμο.. Δεν μου έχει ξανασυμβεί ΠΟΤΕ αυτό και ειλικρινα τα έχασα και εγώ ο ίδιος. Περνώντας ο καιρός και οι μήνες χωρίς επικοινωνία ξεκίνησα γυμναστήριο , διατροφή , ξεκίνησα θεραπεία με τα δόντια όπου και ξόδεψα πολλααα χρήματα για να τα φτιάξω και να έχω πλέον ένα υπέροχο χαμόγελο. Νιώθω άλλος άνθρωπος. Είχα να χαμογελάσω από όταν ήμουν 23 χρόνων. Πραγματικά δεν με αναγνωρίζω ούτε εγώ αλλά ούτε και οι γύρω μου στο ίδιο πως έχω αλλάξει με τα δόντια αλλά και με το σώμα μου. Τα έχω βρει με μένα , επιλογές δεν θα έλεγα ότι είναι με το τσουβαλι αλλά κάτι κινείται.. Βέβαια στο μυαλό μου κυριαρχεί αυτή. Όχι από εγωισμό , απλά είμαι πραγματικά ερωτευμένος με αυτήν και ναι με τις αλλαγές , έχω και κάποιες προσδοκίες. Όταν την γνώρισα και βγαίναμε ταιριάξαμε παρά πολύ σαν άνθρωποι τουλάχιστον άλλα στο κομμάτι έλξης και ερωτισμού ήμουν έφηβος μπροστά σε μια γυναίκα 33 ετών. Η αρχή ήταν καλή , στην πορεία τα έκανα θάλασσα. Έκανα προσπάθεια μέσω μυνηματων προ ενός μήνα , αλλά έμεινε στο διαβάστηκε. Την εν λόγω κοπέλα θα την συναντήσω ξανά από κοντά (μετά από μήνες) αρχές Μαϊου στο μαγαζί όπου εργάζεται. Δεν θέλω να την ξανά προσεγγισω , θέλω να είμαι αυτός που είμαι πλέον , να δει την αλλαγή μου , να μπορέσω επιτέλους να την κοιτάξω στα μάτια και να της χαμογελάσω (πράγμα όπου δεν έκανα ποτέ).. Ίσως φαίνεται γελοίο , όπου ρωτώ κάτι το οποίο είναι πιθανό μελλοντικό σενάριο , αλλά κυρίως είναι ότι αν ξανά βγαίνει μια έλξη ή μια επιθυμία για κάτι εκ νέου.. Με άλλα λόγια αν αλλάζουν τα συναισθήματα..Νιώθω πολύ όμορφα με μένα πλεον και το λέω με πολύ βεβαιότητα και σιγουριά , είμαι αυτό που πάντα ήθελα να είμαι αλλά επειδή ήμουν ένας τεμπέλης και ηλίθιος καθόμουν και έκλαιγα την μοίρα μου αντί να κάνω κάτι και για μένα..
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

ALEXANDRIANI123

# 10 στις 28/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αγαπητέ Νίκο

Η βελτίωση που έκανες με τον εαυτό σου είναι από κάθε άποψη αξιέπαινη και πραγματικά αξίζεις ένα μπράβο. Να θυμάσαι όμως ότι την έκανες για πάρτη σου και όχι για εκείνη ή για καμιά άλλη γυναίκα. 

Όσον αφορά την κοπέλα, γράφεις πως βγήκε από μια δύσκολη κι επώδυνη σχέση. Ο κανόνας λέει ότι οι σχέσεις που κάνουμε συνήθως μετά από επώδυνους χωρισμούς είναι καταδικασμένες. Είναι, σαν να λέμε, λίγο θεραπευτικές. ΦΟβάμαι πως τέτοια ήσουν για την κοπέλα εσύ, και δεν είχε να κάνει με τα δόντια σου ή με το ντύσιμο και την συμπεριφορά σου. Εάν υπήρξε - που όπως λες υπήρξε - κάποια έλξη, αυτή δημιουργήθηκε με δεδομένη την εικόνα σου.Ξέρω πως ακούγεται στερεότυπο να σου πω "προχώρα παρακάτω" κι εσύ ξέρεις κατά βάθος πως αυτό είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις. Βέβαια, καταλαβαίνω την αγωνία σου όταν ξαναβρεθείτε και λογικό είναι να θες να δει την βελτιωμένη εικόνα σου. Όμως, αν θες τη γνώμη μου, σταμάτα να στέλνεις μηνύματα ή οτιδήποτε. ¨Οταν την δεις από κοντά, συμπεριφέρσου με άνεση και οικειότητα αλλά χωρίς να προδώσεις το κόλλημα που έχεις φάει. Σε κάθε περίπτωση άστην να έχει ως τελευταία εικόνα από εσένα έναν άνδρα όμορφο και με αυτοπεποίθηση.

NikosMo

# 11 στις 28/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Αλεξανδρινή καλησπέρα..Η συγκεκριμένη γυναίκα χώρισε Οκτώβρη 2019. Με τον τότε πρώην έφυγε από την πόλη της και ήρθε εδώ με τον συγκεκριμένο άντρα. Θα πήγαιναν για σοβαρά μέχρι όπου έμαθε ότι την κερατωνε και έσπασαν αφού της συμπεριφερθηκε (από ότι μου εξομολογήθηκε πάντα) ασχημα.. Εκ τότε βγήκε κάποια ραντεβού και αν θες υπήρξε κάποια εκτόνωση/θεραπεία με κάποιους. Όταν γνώρισε εμένα τον Ιούνιο , ξεκίνησε όλη η ιστορία όμορφα. Στην αρχή ήμουν και εγώ κομπλέ μιας και δεν είχα προσδοκίες από την συγκεκριμένη. Όταν όμως κατάλαβα και μου είπαν τρίτα άτομα ότι ενδιαφέρεται εκεί κάπου έχασα την μπάλα. Έβγαλα αδυναμία , ανωριμότητα , γενικά ήμουν πολύ μπλα μπλα και από πράξεις τίποτα. Σκέψου καθόμασταν παραλία να δούμε τα αστέρια που της άρεσε πολύ και εγώ δεν έκανα απολύτως τίποτα. Σε κάποια εξομολόγηση της για να το κόψουμε το μεταξύ μας , μου είπε ότι δεν ήμουν εκδηλωτικός , ότι δεν ήξερε αν την έβλεπα ερωτικά ή φιλικά , δεν είχα την αυτοπεποίθηση να κάνω κάποια πράγματα προς αυτήν και κάπου ξενέρωσε διότι άλλη εικόνα είχε σχηματίσει για μένα και είναι κρίμα μου είπε διότι ταιριάζουμε πολύ, αν ήσουν πιο σίγουρος για τον εαυτό σου , θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα μεταξύ νας.Πήγα σπίτι της να της εξομολόγηση κάποια πράγματα και ήμουν σαν να έλεγα ένα ποίημα στο δημοτικό , ήμουν πραγματικα ελεεινός, παρόλο που μου είπε κάτσε να τα πούμε εγώ έφυγα. Έτρεμα από άγχος λες και ήταν η πρώτη μου φορά. Μου είπε ότι δεν βλέπει μέλλον μεταξύ μας. Κόψαμε. Ο καθένας συνέχισε την ζωή του (αυτή κυρίως , εγώ δεν) , μέχρι που δύο μήνες μετά με ξανά προσεγγισε , πιο σίγουρη , πιο εκδηλωτική. Αλλά εγώ πάλι ήμουν κάπως περίεργα , συμπεριφερομουν σαν να είχαμε σχέση πολύ καιρό. Κάπου πιέστηκε , κάπου ένιωθε περίεργα , την ζαλίζω και εγώ αλλά μου είχε δώσει και αυτή το δικαίωμα για όλο αυτό , μέχρι όπου το ξανά έκοψε. Τα έριξε σε αυτήν και όχι σε μενα. Μου ζήτησε συγνώμη και ελπίζει να καταλάβω κάποια στιγμή.Έκτοτε την παρακάλεσα τις πρώτες μέρες όπου και σταμάτησα.. Αυτό έγινε τον Οκτώβριο. Της έστειλα αρχές Μάρτη ένα μύνημα και έμεινε στο διαβάστηκε , παρόλο όπου έμαθα από κοινό γνωστό ότι μίλαγε για μένα αλλά επαφή δεν είχαμε. Τα είχε κόψει όλα. Φέρθηκε παρορμητικα μου είχε .Εννοείται ότι η αλλαγή είναι κυρίως για μένα , αλλά δεν σου κρύβω ότι ένα κίνητρο , είναι και για αυτήν , έχω προσδοκίες παρόλο όπου δεν πρέπει. Ναι είμαι πολύ ερωτευμένος με αυτήν. Θα συμφωνήσω απόλυτα, στο τελευταίο σκέλος της απάντησης σου..

NikosMo

# 12 στις 28/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Επέτρεψε μου Αλεξανδρινή να πω επίσης ότι κάθε φορά που κοιταζομουν στον καθρέφτη βλεπω ένα άνθρωπο άσχημο για τα δικά μου μάτια εμφανισιακά και όλο αυτό μου βγαίνει και στο φλερτ.. Φόβοι μην κάνω κάτι λάθος , να συμφωνώ πάντα μαζί της , μην πω κάτι και την χάσω μιας και είναι γυναίκα πολύ όμορφη και γοητευτική , με πολλές επιλογές άμα θέλει. Πολλοί όμορφοι άντρες όπου την προσεγγιζουν , όπως και αυτοί όπου έβγαινε κάποιους τους ήξερα και δεν είχαν καμία σχέση με μένα. Ακόμα και όταν κόψαμε για κάνα δίμηνο είχε κάνει κάτι με κάποιο παιδί ο οποίος ήταν στα γούστα της κοντά αλλά αρκετά μικρότερος από αυτήν. Εντύπωση μου είχε κάνει όπου μίλαγε για μένα στους δικούς της , στην κολλητή της. Σκέψου όταν μου γνώρισε την κολλητή της μου λέει η κολλητή της "Νίκο μην με περάσεις για μη κοινωνικό άτομο , αλλά μου έχει πει τα πάντα για σένα η τάδε όπου νιώθω ότι σε ξέρω".. και μετά έγινε ότι έγινε.. Πιθανόν στο ερωτικό κομμάτι να μην ταιριάξαμε μιας και δεν ολοκληρώθηκε ιδιαίτερα ποτέ από δικα μου λάθη.

Enikos

# 13 στις 28/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν, παντως...

Αρέσει στα μέλη gogo6960, Persefoni__

la-mer

# 14 στις 28/3/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.565

Νικόλα παιδί μου, τα έκανες μουτι...ας πάει στην ευχή του Θεού.

Τώρα που έγινες σενιος ξανά, σταμάτα να αναρωτιεσαι should I stay or should I go...

Rock the casbah! Και ας παν' στην ευχή τα παλιά.
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, NikosMo

NikosMo

# 15 στις 28/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
la mer , το σενιος είναι σχετικό Είμαι της ίδιας άποψης για τα παλιά , να παν στην ευχή του Θεού.. Η μόνη διαφορά στο συγκεκριμένο , είναι ο εαυτός μου.. Ίσως ακουστεί αστείο σε κάποιους αλλά το πώς ένιωσα για αυτήν , δεν το έχω ξανά νιώσει. Δεν την δικαιολογώ , αλλά μπορώ όμως να την καταλάβω σε κάποια πράγματα.. Ξέρεις κάτι , μου είχε πει ότι μάλλον είχαμε κακό timing , είναι σε μια περίοδο όπου είναι "αυστηρή" αν θες και εγώ σε μια κακή φάση.. Δεν τα πιστεύω ιδιαίτερα αυτά να είναι ειλικρινής.. Τουλάχιστον να έκανα μια προσπάθεια όταν με το καλό την ξανά δω και ας απορριφθω , αλλά να δει εμένα και μόνο και όχι εκείνον τον τύπο που έβγαλα τότε που πραγματικά απορώ και εγώ πως έβγαινε με μένα, ακόμα και εγώ αν ήμουν γυναίκα δεν θα ασχολιομουν Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός στα συναισθήματα. Το αν ξανά βγεί κάτι από μεριάς της δεν γίνεται να το γνωρίζω. Όλα είναι θέμα πιθανοτήτων..

GeorgeVi

# 16 στις 29/3/2021
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Απαντήσεις: 2
Ξεκόλλα, προχώρα.Δεν την είχες ποτέ, δεν αρκει η αλλαγή της εμφανισης, ούτε της νοοτροπίας.Αν νομίζεις ότι αξίζεις περισσότερο επειδή εκανες αλλαγές επάνω σου, κάνεις λάθος. Την ίδια αξία είχες σαν άνθρωπος και πριν τις αλλαγές. Τη μόστρα άλλαξες.Αν όντως πιστεύεις ότι έχεις βελτιωθεί, ώρα να το δείξεις στην επόμενη. Αν επιστρέψεις, η πρόβλεψή μου είναι ότι θα φας χυλόπιτα και θα καταλάβεις ότι τίποτε δεν άλλαξε.
Αρέσει στα μέλη Lolita68, NikosMo

NikosMo

# 17 στις 29/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Μπορεί GeorgeVi.. Ξέρεις , δεν είναι μόνο η μόστρα ούτε μπορώ ή θέλω να αναλύσω τις σκέψεις μου όπου είχα επί πολλά χρόνια για τον εαυτό μου.. Καλώς ή κακώς έδειξα ένα πρόσωπο όπου δεν υπάρχει , δεν υπήρχε και δεν ξέρω γιατί βγήκε. Η περίοδος ήταν όντως πολύ περίεργη για εμένα , με αρκετά προβλήματα και προσωπικά και επαγγελματικά και αν θες στηρίχτηκα άθελά μου πάνω της όπου το μόνο που προβάλλει όλο αυτό είναι αδυναμία , απελπισία , ειδικά σε μια γυναίκα όπου απλά βγαίνετε και φλερτάρετε. Δείχνεις κακή εικόνα και όσο να ενδιαφέρεται η άλλη πλευρά κάποια πράγματα τα βάζεις κάτω. Ξανά διευκρινίζω όταν φλερτάρεις και βγαίνεις , δεν αναφέρομαι σε μια σχέση όπου στην πορεία σου βγουν κάποια θέματα. Το ότι δεν την είχα ποτέ θα διαφωνήσω. Την είχα έστω και για κάποιο διάστημα όπου ΕΠΡΕΠΕ να ξελαμπικαρω. Το αν θα φάω χυλοπιτα ή όχι ουδείς το ξέρει αλλά σαφώς οι πιθανότητες κλείνουν προς το όχι. Δεν θέλω ούτε απαιτώ όταν την ξανά δω να της την πέσω σα κουτός. Δεν θέλω να επιδιώξω αυτό. Θέλω να πηγαίνω αραιά και που (και όχι κάθε μέρα όπως έκανα) , να χτιστεί μια οικειότητα πάλι , να φύγει αυτό το πάγωμα όπου υπάρχει. Να είμαι και εγώ καλά με μένα , όπου είμαι ήδη. Και μέσα από χαβαλε , επικοινωνία , χαμόγελο , δυναμισμό (πράγματα όπου δεν είχα τότε) και μέσα σε ένα "φιλικό πλαίσιο" αν θες , να κάνω μια κίνηση. Όταν λέω κίνηση εννοώ να τα πούμε και εκτός της δουλειάς της , ένα ποτό , ένα καφέ κάτι και όπως βγει αγαπητέ. Σαφώς και δεν θα αρνηθώ κάποια καινούρια γνωριμία με κάποια κοπέλα η οποία να με ενδιαφέρει. Βέβαια στο μυαλό μου υπάρχει ακόμα αυτή. Ο χρόνος θα δείξει. Κυρίως όμως το ερώτημα εξαρχής ήταν στο αν αλλάζουν τα συναισθήματα. Για αυτό και δεν ήθελα να αναφέρω ότι είναι προσωπική μου υπόθεση και το άφησα στον αέρα..

ALEXANDRIANI123

# 18 στις 29/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μην

Μην κάνεις, τότε σχέδια για την συγκεκριμένη κοπέλα. Αν είναι να ξαναβγεί, θα ξαναβγεί. Το σημαντικό όμως είναι, κι αυτό φαίνεται και στον τρόπο που γράφεις, ότι έχεις την αυτοεκτίμησή σου στο πάτωμα. Αυτό το κομμάτι πρέπει να δουλέψεις νομίζω

NikosMo

# 19 στις 30/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Αλεξανδριανη νομίζω το έγραψα και παραπάνω , είναι λάθος μου όπου έχω κάποιες προσδοκίες ή σχέδια , το κατανοώ , απλά μου βγαίνει όλο αυτό τόσο αυθόρμητα και προσπαθω να το μετριάσω. Παρόλο όπου έχω φτιάξει αρκετά πράγματα σε μένα , αυτό της αυτοεκτίμησης θέλει δουλειά ακόμα. Βεβαίως αυτά που γράφω ανήκουν στο πώς της συμπεριφερθηκα όταν βγαίναμε και στο πώς ήμουν. Φαντάσου ότι το καταλαβαίνεις εσύ , μέσα από την γραφή μου , σκέψου αυτή η οποία με ζούσε κάποιους λίγους μήνες. Άρα αν θες , όλο αυτό πέραν της εξωτερικής εμφάνισης , όσο και να σε ενδιαφέρει κάποιος , νομίζω ότι παίζει μεγάλο ρόλο στο θέμα έλξης. Εκεί είναι και τα ερωτηματικά μου στο ξαναπόσο βγαίνει κάτι όταν δεις μια αλλαγή προς το θετικό ή υπερισχύει το "φιλικό" (τρόπος του λέγειν) ή η αδιαφορία... Σε ευχαριστώ...

Spiros--

# 20 στις 30/3/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Έγινες πιο συγκεκριμένος ...

... και κατανοητός, οπότε αφού σου πω ένα μπράβο για την αλλαγή που έκανες, θα σου πω και κάτι ακόμα, πιο συγκεκριμένο, γιατί πριν δεν ...

Λαμβάνεις ότι εκπέμπεις! Ουσιαστικά λαμβάνεις αντανακλάσεις του εαυτού σου. Αν σε αγαπάς, θα αγαπηθείς. Αν έχεις αυτοεκτίμηση, θα εκτιμηθείς. Αν σου αρέσεις, θα γίνεις αρεστός. Με τις αλλαγές που έκανες, εκπέμπεις κάτι διαφορετικό, κάτι καλύτερο. Όχι μόνο σε εικόνα, αλλά και σαν ενέργεια. 

Οι αλλαγές σε εμάς, προκαλούν και αλλαγές, πρός εμάς! Οπότε ναι, σε γενικές γραμμές όλα είναι ρευστά και μεταβαλλόμενα. Όλα είναι πιθανά στην νέα πραγματικότητα που δημιούργησες!

Αρέσει στα μέλη NikosMo, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε