Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αλλαγή. και;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Enikos

# 21 στις 30/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738
'Aρεσαν+: 0%
Πςςς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς!...

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος NikosMo

NikosMo

# 22 στις 30/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
Spiros-- συμφωνώ. Δεν ήμουν πάντα έτσι αλλά τον τελευταίο χρόνο έγιναν πολλά και διάφορα τα οποία με επηρέασαν σε όλους τους τομείς της ζωής μου. Από την άλλη νομίζω ότι όταν σε μια γνωριμία , βγάζεις αυτά όπου έβγαλα εγώ , σε μια γυναίκα δημιούργησε μια εικόνα για μένα άσχημη όμως , αληθινή για εκείνη την εποχή , μη αληθινή σε γενικό όρο. Και επειδή υπάρχει μεγάλη κοροϊδία στον κόσμο , οποιαδήποτε αλλαγή/συμπεριφορά , ίσως εκμυστηρευτεί ως "κόλπο" ή "προσπάθεια" για μια εκ νέου προσέγγιση , ενώ η πραγματικότητα είναι η αληθινή αλλαγή και αυτός που ήμουν κάποτε και κρίμα όπου δεν έβγαλα εκείνον τον Νίκο , διότι όλα θα ήταν διαφορετικά πλέον. Όπως και να έχει ο χρόνος θα δείξει. Προσπαθώ να μην έχω προσδοκίες και ελπίδες , να το απολαύσω και ότι ανθίσει , άνθισε.. Σε ευχαριστω..
Αρέσει στο μέλος Spiros--

Spiros--

# 23 στις 30/3/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Να έχεις προσδοκίες για το αύριο ...

... όχι όμως ειδικές, για αυτήν, αλλά γενικότερες. Λέγετε αισιοδοξία και βοηθάει! Την συγκεκριμένη ιστορία μπορεί να την έχεις κάψει, μπορεί και όχι. Μένει να φανεί, αλλά στο χαλαρό, χωρίς πιέσεις και παρακαλετά. 

Στο κάτω κάτω, για πάρτη σου ουσιαστικά έκανες όσα έκανες και τελικά ... υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Μην περιορίζεις την οπτική σου και βρες την αυτοπεποίθησή σου

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από NikosMo
Spiros-- συμφωνώ. Δεν ήμουν πάντα έτσι αλλά τον τελευταίο χρόνο έγιναν πολλά και διάφορα τα οποία με επηρέασαν σε όλους τους τομείς της ζωής μου. Από την άλλη νομίζω ότι όταν σε μια γνωριμία , βγάζεις αυτά όπου έβγαλα εγώ , σε μια γυναίκα δημιούργησε μια εικόνα για μένα άσχημη όμως , αληθινή για εκείνη την εποχή , μη αληθινή σε γενικό όρο. Και επειδή υπάρχει μεγάλη κοροϊδία στον κόσμο , οποιαδήποτε αλλαγή/συμπεριφορά , ίσως εκμυστηρευτεί ως "κόλπο" ή "προσπάθεια" για μια εκ νέου προσέγγιση , ενώ η πραγματικότητα είναι η αληθινή αλλαγή και αυτός που ήμουν κάποτε και κρίμα όπου δεν έβγαλα εκείνον τον Νίκο , διότι όλα θα ήταν διαφορετικά πλέον. Όπως και να έχει ο χρόνος θα δείξει. Προσπαθώ να μην έχω προσδοκίες και ελπίδες , να το απολαύσω και ότι ανθίσει , άνθισε.. Σε ευχαριστω..

Αρέσει στο μέλος NikosMo

NikosMo

# 24 στις 30/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Σας ευχαριστώ πολύ Spiros-- ... Εκτιμώ τις συμβουλές σας.. Σαφώς και τις έκανα για μένα τις αλλαγές , αλλά δεν θα κρυφτώ να πω ότι ήταν και αυτή ένα κίνητρο (μικρό βέβαια , αλλά ήταν).

rocknroller

# 25 στις 31/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43
Διαβαζοντας τα σχολια του παιδιου, και επειδη μιλαω γενικα με πολυ κοσμο, εχω καταλαβει οτι γενικα υπαρχει μια κριση (?), στους νεαρους αντρες. Δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως. Τι παθαινουν τα σημερινα παιδια και αισθανονται τοση ανασφαλεια; φανταζομαι οτι το προβλημα ξεκιναει απο το σπιτι, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσοι πολλοι νεαροι αντρες εχουν τετοιο κομπλεξ με την εμφανιση τους; υπηρχε αυτο το προβλημα και παλιοτερα; σιγουρα τα social media εχουν παιξει και αυτα τον ρολο τους...

NikosMo

# 26 στις 31/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Φίλε rocknroller , εάν θες την δική μου περίπτωση θα σου πω ότι δεν ήμουν έτσι πάντα. Ναι κάποιες ανασφάλειες υπάρχουν και κάποια κόμπλεξ.. Εμένα δημιουργήθηκαν από τα δόντια μου , κάτι λίγο ότι ήμουν αδύνατος και τα αυτιά μου όπου είναι μεγαλύτερα από το φυσιολογικό. Ντρεπόμουν επί πολλά χρόνια να χαμογελάσω με αποτέλεσμα να είμαι κλειστός σε όλα , ήθελα να μιλήσω σε μια γυναίκα και ντρεπόμουν , απέκτησα ένα ύφος ενός σοβαροφάνειας και πάντα ζοριζομουν σύν κάποια πιο προσωπικά θέματα με έκαναν να είμαι (ήμουν) , αυτός ο απελπισμένος άνθρωπος στα μάτια μιας γυναίκας . Πρόσεξε δεν δικαιολογώ και αυτην τη γυναίκα , κάπου έπαιξε και αυτή μαζί μου , ίσως να ήθελε να τονώσει και λίγο την ψυχολογία της, αλλά σίγουρα εγώ τα βάζω με μένα γιατί ξέρω πότε είμαι σωστός και πότε λάθος. Θα συμφωνήσω στο κομμάτι οικογένειας και social media.. Είμαι 31 ετών και κάποια πράγματα με επηρεάζουν και μένα στην ψυχολογία και εννοείται ότι η κατάσταση όπου περνάμε , δεν βοηθά κανέναν μας..

rocknroller

# 27 στις 31/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43
Νταξει, ειμαστε κοντα ηλικιακα, οποτε καταλαβαινεις για τι πραμα μιλαω. Σιγουρα παιζει ρολο και η εμφανιση, ειδικα εαν υπαρχει καποια δυσμορφια. Αλλα τις περισσοτερες φορες, το προβλημα ειναι περισσοτερο εσωτερικο παρα εξωτερικο. Σιγουρα θα το εχεις ξανακουσει, ομως εγω θα στο πω. Σταματα να εισαι υπερβολικα σκληρος με τον εαυτο σου. Σχεδον σε καθε ποστ σου διαβαζω το ιδιο πραμα: "Εγω φταιω, εγω φταιω". Νισαφι πια. Οκ, εχεις κανει καποια λαθακια, ειναι σωστο που τα εχεις παρατηρησει, σταματα ομως να "ριχνεις" τοσο πολυ τον εαυτο σου. Να εισαι θετικος, και προσπαθησε να εισαι χαρουμενος. Προσεξε με καλα: αυτη τη στιγμη σου μιλαει ενας ανθρωπος που μισουσε την εμφανιση του για πολλα χρονια. Απλα ετσι ενιωθα και δεν μπορουσα να το αποβαλλω. Σταδιακα καταλαβα οτι σημασια δεν παιζει τοσο πολυ ρολο η εξωτερικη εμφανιση αλλα ο τροπος που "πουλας" και "πλασαρεις" τον εαυτο σου. Δεν προκειται να γινεις καλυτερος εαν πρωτα δεν αγαπησεις εσενα. Οταν πραγματικα δεχτεις και αγαπησεις τον εαυτο σου, θα θες να γινεις καλυτερος και ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ καλυτερος. Εαν ολα αυτα τα εχεις κανει, και νιωθεις ετοιμος, το επομενο σου βημα ειναι να κοινωνικοποιηθεις. Κοινωνικοποιησου και σταματα να ενδιαφερεσαι για το αν θα σε προσεξει καποια κοπελα. Προσεξε: αυτο σημαινει να σταματησεις να ΑΠΟΖΗΤΑΣ ΠΡΟΣΟΧΗ, οχι ομως και να σταματησεις το φλερτ. Μην αποζητας προσοχη, αλλα να την τραβας με τη συμπεριφορα σου και τις σωστες κινησεις. Παντοτε να κανεις εσυ τη πρωτη κινηση και να φροντιζεις να εχεις και τον τελευταιο λογο (δλδ να μαθεις να το τελειωνεις οταν ειναι απαραιτητο). Οταν αυτο θα το τελειωποιησεις, τοτε θα δεις και το ενδιαφερον απο την απεναντι πλευρα. Και τοτε φιλε μου, οταν θα μαγνητισεις και συ τα βλεμματα, τοτε επειδη ακριβως θα ενδιαφερεσαι για τον εαυτο σου πανω απ'ολα, θα κοιταξεις να βρεις αυτο απο ειναι καλυτερο για σενα. Η προσωπικη μου εμπειρια μου διδαξε δυο πολυ σημαντικα πραματα: 1) ποτε δεν σε προσεχουν, οταν εισαι στα "κατω" σου, μονο οταν εισαι στα "πανω" σου. Το δευτερο μου πηρε πολυ καιρο να το μαθω και το εμαθα μεσα απο πολυ πονο: εμεις οι αντρες εχουμε τη ταση να πεφτουμε με τα μουτρα στη πρωτη τυχαρπαστη που μας δινει λιγη προσοχη. Και δεν σκεφτομαστε πως αυτη η γυναικα μπορει να εχει τα μυρρια οσα προβληματα. Διοτι την θεοποιουμε που μας εδωσε εστω και λιγη σημασια. Μεγαλο λαθος! Οταν μαθεις να αγαπας τον εαυτο σου (για σενα πανω απ'ολα) θα δεις πως οχι μονο θα γινεις καλυτερος, αλλα θα μπορεσεις να διαλεξεις εκεινη που γουσταρεις περισσοτερο και να μην χανεις τον χρονο σου με τη καθε τυχαρπαστη. Για οτι αλλο περαιτερω, ειμαι στη διαθεση σου.
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

NikosMo

# 28 στις 31/3/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Αδελφέ μου rocknroller , νομίζω ότι τα είπες όλα , καλύτερα από τον καθένα.. Ακόμα ζοριζομαι δεν στο κρύβω. Δυστυχώς τα λάθη του παρελθόντος μου , με επηρέασαν πολύ στο τώρα μου. Έχω αποδεχτεί τον εαυτό μου στο 80% και προσπαθω. Δυσμορφία στην εξωτερική εμφάνιση δεν υπάρχει. Τα κόμπλεξ μου προσπαθω να τα διορθώσω και να τα αποδέχτω. Δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο. Η συγκεκριμένη γυναίκα ήταν η μόνη όπου με διάβασε σαν ανοιχτό βιβλίο (και πίστεψέ με ,είμαι πολύ κλειστός σαν άνθρωπος). Βρήκε τα πάντα που νιώθω για μένα και κάπου εκεί την ερωτεύτηκα πιο πολύ. Τέλος πάντων , να είσαι καλά και σε ευχαριστώ για αυτό κείμενο σου , πραγματικα στο λέω και όχι απλά για να το πω. Είμαι ήδη πολύ καλύτερα αλλά όχι εκεί όπου θέλω ακόμα. Με βρίσκεις σύμφωνο στα πάντα όπου είπες...

Eleni_111

# 29 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 15
Nikosmos η ιστορία σου είναι ίδια με του ψυχικά νεκρού... τα ίδια λέτε. Μάλλον επειδη κούρασες τότε, έκανες άλλο προφίλ να λες πάλι τα ίδια. ;-)
Αρέσει στο μέλος Kristina_

Eleni_111

# 30 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
NikosMo η ιστορία σου είναι ολόιδια με του ψυχικά νεκρού... έχετε και ίδια ηλικία, μόνο τον τόπο διαμονής άλλαξες. Κατά τα άλλα λέτε ακριβως τα ίδια. Επειδή δεν ασχολήθηκαν πολύ μαζί σου στο ψυχικό νεκρός 2, είπες να μπεις τώρα με αυτό το προφίλ. Πολύ το κουραζεις πάντως με την εν λόγω κοπέλα. Αν ανοίξουν οι καφετέριες το Μάιο, θα ξαναπάς στην καφετέρια που δουλεύει και θα δεις τι θα γίνει.. Μέχρι τότε υπομονή :-)

NikosMo

# 31 στις 5/4/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Χαχαχαχα έχεις δίκιο eleni Πολλά κοινά αλλά καμία σχέσηΜε έκανες να διαβάσω και εκείνο το σεντόνιΌντως μοιάζει αλλά όχι σ τέτοιο βαθμόΈφτιαξα το προφίλ μόνο κ μόνο για να γράψω το ότι έχω την ίδια ηλικία δεν λέει κάτι

Eleni_111

# 32 στις 5/4/2021
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Μα δεν είναι μόνο η ηλικία η δικιά σου ίδια.. Όλη η ιστορία είναι ίδια ακριβώς, ακόμα και το πότε γνώρισες την κοπέλα είναι ίδιο, η ηλικία της είναι ίδια, όλα.. Ούτως ή άλλως τι θα έλεγες, ότι εσύ είσαι? Γι αυτό έκανες δεύτερο προφίλ εξάλλου τώρα, για να ξαναπείς τα ίδια επειδή στο προηγούμενο θέμα κούρασες..

Enikos

# 33 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και . . . . .

Το ιδιο λακωνικος παντα, σε ολα τα ιδια θεματα του...το εξης ενα...

"θελω να μιζεριαζω και δε μ' αφηνετε"...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, gogo6960 και σε ακόμα 1 μέλος.

NikosMo

# 34 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Παιδια ειλικρηνα καμια σχεση μ αυτό π λέτε.

Eleni_111

# 35 στις 6/4/2021
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ναι οκ.. Γι αυτό άλλαξες τον τρόπο γραφής τώρα.. Όλα να είναι ίδια, παύει να είναι σύμπτωση αγαπητέ. Μια συμβουλή--> μην υποτιμάς τη νοημοσύνη του άλλου

Kristina_

# 36 στις 6/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Διαγωνια διαβασα το θεμα...απο την αρχη θεωρησα οτι εισαι ο «ψυχικα νεκρος» ...δεν εχει σημασια εισαι δεν εισαι...διαβασε το θεμα ...ισχυουν οσα γραψαμε εκει...κατι αλλο  δε νομιζω οτι μπορει να σου πει κανεις

Αρέσει στο μέλος Eleni_111

NikosMo

# 37 στις 7/4/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Γρεβενών / Περιβόλι
Κάθησα κ διάβασα αυτό π μου είπατε μόνο κ μόνο για να δω τι είναι αυτά που λέτε. Υπάρχουν κοινά σημεία αλλά ειλικρινά και δν είναι θέμα νοημοσύνης Ελένη. Δηλαδή αποκλείεται να υπάρξουν κοινές ιστορίες ανθρώπων αλλά κ πάλι βρίσκω ομοιότητες αλλά καμία σχέση. Κράτα τν άποψη σου δν θα προσπαθήσω να σε πείσω για κάτι παραπάνω. Το διάβασα επειδή το είπε η Κριστίνα. Επιμένω ότι δεν είναι η ίδια ιστορία και οι διαφορές είναι τεράστιες. Ελένη απαγορεύεται δηλαδή οι ηλικίες των γυναικών να είναι ίδιες; Να προσθέσω ότι αν δν έχεις να πεις κάτι πάνω στο θέμα καλό είναι να μην βγάζεις αυτήν τν ειρωνία Thanks!

Eleni_111

# 38 στις 7/4/2021
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Δεν βγάζω ειρωνεία.. απλά δεν θέλεις να παραδεχτείς την αλήθεια, ίσως επειδή τώρα είπες αυτό για τα δόντια σου, πράγμα που δεν είχες πει στον ψυχικά νεκρο και απορούσαν όλοι τοτε γιατί δεν προχώρησε ερωτικά με την κοπέλα. Δικαίωμα σου να μην παραδέχεσαι ότι είσαι εσύ, αλλά είναι δεν ειναι ωραιο να κάνεις αλλο προφίλ για να λες πάλι τα ίδια. Οι 2 ιστορίες ίδιες είναι σε όλα τα σημεία. Βαρεθήκαμε εμείς να σε διαβάζουμε.. εσύ δεν κουράστηκες με το όλο θέμα από τον Ιούνιο? Ενας χρόνος κοντεύει και ακόμα εκεί.. αν σε ήθελε, θα έστελνε. Απλό... κάτσε και περίμενε το Μάιο εσυ πότε και αν θα ανοίξουν οι καφετέριες να τη δεις και εχρι τοτε να βάζεις ξάδερφες να την ψαρεύουν.

Enikos

# 39 στις 7/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ψυχραιμια Δεσποινις...

Πρεπει να ανεβει στα τσαρτς ο καλλιτεχνης...

Με πεντε χιλιαδαι δισκοι, δεν γινεται εργασια...

Χρειαζεται επιμονη...

Καταλαβατε?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Eleni_111
Δεν βγάζω ειρωνεία.. απλά δεν θέλεις να παραδεχτείς την αλήθεια, ίσως επειδή τώρα είπες αυτό για τα δόντια σου, πράγμα που δεν είχες πει στον ψυχικά νεκρο και απορούσαν όλοι τοτε γιατί δεν προχώρησε ερωτικά με την κοπέλα. Δικαίωμα σου να μην παραδέχεσαι ότι είσαι εσύ, αλλά είναι δεν ειναι ωραιο να κάνεις αλλο προφίλ για να λες πάλι τα ίδια. Οι 2 ιστορίες ίδιες είναι σε όλα τα σημεία. Βαρεθήκαμε εμείς να σε διαβάζουμε.. εσύ δεν κουράστηκες με το όλο θέμα από τον Ιούνιο? Ενας χρόνος κοντεύει και ακόμα εκεί.. αν σε ήθελε, θα έστελνε. Απλό... κάτσε και περίμενε το Μάιο εσυ πότε και αν θα ανοίξουν οι καφετέριες να τη δεις και εχρι τοτε να βάζεις ξάδερφες να την ψαρεύουν.

Αρέσει στο μέλος Eleni_111

Paralia48

# 40 στις 7/4/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Νικολάκη, μπράβο που προσπάθησες να ξεπεράσεις τις ανασφάλειες σου και δέκα μπράβο που τα κατάφερες
Νικολή, ναι, όλα στη ζωή αλλάζουν.

Και τωρα, εφόσον νοιώθεις αυτοπεποίθηση, αγάπησες το εαυτό σου, μη  φοβάσαι τίποτα. ¨Οποια κοπέλα σου κάνει το κλικ, μπορείς να ξεκινήσεις να την κερδίσεις και να την αγαπήσεις κι αυτή
Αρέσει στο μέλος NikosMo
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε