Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνώμες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

pericles355

# 21 στις 30/3/2021
author
Ανδρας / 46 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βάρη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολική και ότι πρέπει να αρχίσεις να βλέπεις τα πράγματα με πιο ανοιχτούς ορίζοντες.

Sourygia

# 22 στις 30/3/2021
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Γαλλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 96

Αυτά είναι που μου έλειψαν και ξαναηρθα

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από giorgos170
η  μανούρα  ήταν,  για τον επιθεωρητή ( υγείας )   &  για τον αδιάφθορο,, της εφορίας..,??
ή  για τον αξιωματικό υπηρεσίας ...,,??
ή  για τις κοινωνικές υπηρεσίες του δήμου ...,??

Redink

# 23 στις 30/3/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πόσο καιρό είστε μαζί; Από τα γραφόμενα σου φαίνεται να έχεις θυμώσει πολύ μαζί του που δυνητικά σε εξέθεσε σε σμν χωρίς να σε ενημερώσει, το οποίο είναι κατανοητό. Παράλληλα όμως χρησιμοποιείς πολύ επικριτική γλώσσα γι'αυτον που κατά τη γνώμη μου φανερώνει γενικότερη κακή πίστη, έλλειψη σεβασμού προς το άτομο του και μια σχέση κακής ποιότητας που ενδεχομένως προϋπήρχε. Η επιλογή του να σου ζητήσει να κάνετε σεξ χωρίς προφυλάξεις χωρίς προηγουμένως να έχει ελεγχθεί ήταν σαφώς λανθασμένη και ανεύθυνη και ενδεχομένως προϊόν αμάθειας. Η επιλογή σου να το διακινδυνεύσεις δεδομένου ότι δηλώνεις "ψείρας" επίσης ήταν λανθασμένη, όπως αναγνωρίζεις. Ο,τι έγινε έγινε όμως σε αυτή τη φάση. Το να νιώθεις θυμωμένη που δε σε προστάτεψε είναι λογικό. Το να τον κατακρίνεις όμως τόσο απαξιωτικά για την επιλογή του να πάει σε ιερόδουλη δεδομένων των λόγων που σου εξήγησε, δείχνει κατά τη γνώμη μου έλλειψη συμπόνιας και έλλειψη ενσυναίσθησης για έναν άνθρωπο που υποτίθεται ότι είναι η σχέση σου/ ο άνθρωπος σου. Από τα γραφόμενα σου και εσύ και αυτός φαίνεστε, κατά τη γνώμη μου, να μη συμμερίζεστε ο ένας τις ευαισθησίες και τους φόβους του άλλου. Δεν είμαι σίγουρη τι γνώμες ήλπιζες να διαβάσεις. Η γνώμη μου είναι ότι η σχέση σας χωλαινει από επικοινωνία και σεβασμό εκατέρωθεν και αν δεν διορθώσετε και οι δύο τα κακώς κείμενα, δε θα έχει καλή κατάληξη. Σχέση χωρίς σεβασμό, εμπιστοσύνη και επικοινωνία = σχέση με ημερομηνία λήξεως.

Anna324

# 24 στις 30/3/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
Απαντάω στην τελευταία σου ερώτηση "τι έχετε να πείτε?" Παντελώς αδιάφορο.Σόρυ αν ακούγομαι κάπως. Αλλά εμένα θα μου ήταν τελείως αδιάφορο (από άποψη ρομάντζου εννοώ) τι έκανε, πότε και με ποια. Σιγά μην ξενέρωνα επειδή πήγε σε οίκο ανοχής. Τώρα από θέμα υγείας, αφού έχεις τόσο άγχος.. κάνεις τις εξετάσεις σου, βλέπεις αναλόγως και όλα καλά!

Audi2018

# 25 στις 31/3/2021
author
Ανδρας / 37 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Απαντήσεις: 3
Υπερβολική !! Να σε ρωτήσω κάτι.αν μάθαινες ότι μέχρι να έρθει σε σένα είχε παει με 50 γυναίκες θα ένιωθες πιο καλά ? Θα ήταν πιο "υγιής" γνώμη μου απλά να το ξεχάσεις ..μη χαλιεσαι γιναυτο
Αρέσει στο μέλος andrikos66

Paralia48

# 26 στις 31/3/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από argaard

Πρώτα απ όλα πότε το έκανε αυτό ο άνθρωπος; πας και σκαλίζεις πράγματα που μπορεί να συνέβησαν σε κάποιον μια 10ετια τουλάχιστον πριν τον γνωρίσεις; φέρσου ώριμα όπως σου συνέστησαν και οι άλλοι.

Επειδή και εμένα έτσι μου συνέβει στα 16 μου και δεν πήγα επειδή ήθελα αλλά επειδή με έχει πρήξει ο πατέρας μου, και το έκανα απλά για να σταματήσει τη γκρίνια, ήταν το '90 τότε αλλά στην επαρχεία πιστεύω πως οι γονείς μπορεί ακόμα να σκέφτονται έτσι.
Και ναι πήγα και δεν λειτούργησα γιατί ήταν κρύο και απόμακρο, και είπα πως όλα οκ για να μην με πρήζουν, και έφτασα στα 22 για να μπορέσω να λειτουργώ κανονικά, και ευτυχώς τότε δεν ήρθε κάποια στο δρόμο μου που να με αντιμετωπισει με παγωμάρα όπως μια η ιερόδουλη.

Οπότε στο χέρι σου είναι να αποφασίσεις τι ρόλο θέλεις να παίξεις στην σεξουαλική του ζωή.

Τι χρόνια βρε παληκάρι! Λυπάμαι τα αγορια, που από υποχρέωση, για να ξεπλύνουν την τιμή της οικογένειας, αναγκάζονταν να πάνε σε μια άγνωστη γυναίκα, και μάλιστα πόρνη, να ξεβρακωθούν μπροστά της, όπως πάμε στο γιατρό, για να τους πάρει την παρθενία τους. Ουδεμία σχέση με έρωτα είχε αυτή η διαδικασία. Και αυτοί οι άντρες αργότερα θα αγαπήσουν και θα κουβαλάνε  μια τραυματική εμπειρία... κάτι σαν ένα χειρουργείο δηλαδή.

Ξέρω περιπτώσεις που κέρασε συναδέλφους, επειδή ο γιος πήγε σε πόρνη, ή που κάλεσε συγγενείς και κέρασε και τέτοια πράματα.

Επειδή έχω γιους, μου φαίνεται αδιανόητο να υπέβαλα τα παιδιά μου σε τέτοια κακοποίηση και μετά να καυχιέμαι. Αν αυτοί ήθελαν, δε θα έλεγα όχι, αν το μάθαινα. Αλλά να τα πιέσω εγώ; Απαπαπαπα!

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, alisida

Heptamer

# 27 στις 31/3/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Ειναι υπερβολικο / υπεραπλουστευμενο  να θεωρουμε πως μια ολοκληρη στρατια/ γενιά ανδρων που ανδρωθηκε /*κακοποιηθηκε*  σε οικο ανοχης απεκτησε και  αποδεδειγμενα ψυχολογικο θεμα με τις γυναικες. 

Ενα καθαρα <τεχνικο> θεμα, δεν ειναι κακοποιηση,  δε μπορει να δημιουργησει τραυματα σε μια στιβαρη, μεση ψυχοσωματικη συγκροτηση. 

Οσο προβλημα στις μετεπειτα σχεσεις τους ειχαν τα τοτε αγορια με το δυσευρετο σεξ,  αλλο τοσο εχουν και τα σημερινα,  με τις συγχρονες  παμπολλες - και  δη και ανεξοδες - ευκαιριες εκπαρθενευσης. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Paralia48

Τι χρόνια βρε παληκάρι! Λυπάμαι τα αγορια, που από υποχρέωση, για να ξεπλύνουν την τιμή της οικογένειας, αναγκάζονταν να πάνε σε μια άγνωστη γυναίκα, και μάλιστα πόρνη, να ξεβρακωθούν μπροστά της, όπως πάμε στο γιατρό, για να τους πάρει την παρθενία τους. Ουδεμία σχέση με έρωτα είχε αυτή η διαδικασία. Και αυτοί οι άντρες αργότερα θα αγαπήσουν και θα κουβαλάνε  μια τραυματική εμπειρία... κάτι σαν ένα χειρουργείο δηλαδή.

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

rocknroller

# 28 στις 31/3/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 43
Κατερινιω, προσωπικα, θαυμαζω που βαζεις προτεραιοτητα την ασφαλεια σου. Ειναι μια σπανιοτητα στις ημερες μας, πολλοι νεοι, (ηλικιας 18-30), πανε ντουγρου και οποιον παρει ο χαρος. Και οχι μονο κολλανε αφροδισιακα, πολλες κοπελες καταληγουν και εγκυμονουσες και μετα τις παρατανε και μεγαλωνουν το παιδι μονες τους. Επισης θαυμαζω ΚΑΙ τον ρομαντισμο σου, οσο ανοητος και αν ακουγεται. Εχω υπαρξει και γω "θυμα" και καταλαβαινω την απογοητευση που θα αισθανθηκες. Και γω ο ιδιος περασα μια φαση οπου ειχα υπερβολικες απαιτησεις απο τις γυναικες. Καποια στιγμη στα 26 μου γνωρισα μια κοπελα ή οποια μου εκμηλυστηρευτηκε οτι απατησε στη προηγουμενη σχεση της. Η συγκεκριμενη με γουσταρε φουλ, εγω ομως οταν το εμαθα, την παρατησα και δεν ξανασχοληθηκα μαζι της. Δεν εμαθα ποτε για ποιον απατησε, απλα ξεκοψα. Μεγαλο μου λαθος που την αφησα και δεν προσπαθησα εστω να κανω παρεα μαζι της. Ολοι εχουμε κολληματα, αλλα καλο θα ειναι να τα αποβαλλουμε. Μην δινεις βαση στα κακεντρεχη σχολια, κοιταξε ομως να αλλαξεις μυαλα. Και δινε ευκαιριες στους ανθρωπους. Ειναι μεγαλη υποθεση να σου εκμηστυρευονται τα ενδοψυχα τους. Παει να πει πως σε εμπιστευονται. Ειναι σπουδαιο πραμα το να σε εμπιστευται καποιος αρκετα ουτως ωστε να μοιραστει μαζι σου το παρελθον του. Μην περιμενεις τον τελειο αντρα, δεν θα τον βρεις. Οι ανθρωποι ειμαστε ατελη οντα, και αυτες οι ατελειες ειναι που κανουν τον καθεναν μας ξεχωριστο.

Enikos

# 29 στις 31/3/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Η ημερομηνια σημερα ειναι... 31-03-2021...

Ετσι για να ησυχασουμε οτι το μακρινο 1960 εχει παρελθει εδω και εξηκονταετιαν...

Και βαλε...

Paralia48

# 30 στην 1/4/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Heptamer

Ειναι υπερβολικο / υπεραπλουστευμενο  να θεωρουμε πως μια ολοκληρη στρατια/ γενιά ανδρων που ανδρωθηκε /*κακοποιηθηκε*  σε οικο ανοχης απεκτησε και  αποδεδειγμενα ψυχολογικο θεμα με τις γυναικες. 

Ενα καθαρα <τεχνικο> θεμα, δεν ειναι κακοποιηση,  δε μπορει να δημιουργησει τραυματα σε μια στιβαρη, μεση ψυχοσωματικη συγκροτηση. 

Οσο προβλημα στις μετεπειτα σχεσεις τους ειχαν τα τοτε αγορια με το δυσευρετο σεξ,  αλλο τοσο εχουν και τα σημερινα,  με τις συγχρονες  παμπολλες - και  δη και ανεξοδες - ευκαιριες εκπαρθενευσης. 

Συμφωνώ στο σημείο που λες, ότι σε μια ολόκληρη γενιά δεν μπορεί να δημιουργηθηκαν ψυχολογικά θεματα με τις γυναίκες. Σωστά, δε λειτουργούν όλοι το ίδιο. Και ασφαλώς αυτοί που ποθούσαν να το κάνουν έτσι, καλά έκαναν και το έκαναν.

Θα αμφιβάλλω γιαυτό το <<Ενα καθαρα τεχνικο θεμα, δεν ειναι κακοποιηση, δε μπορει να δημιουργησει τραυματα σε μια στιβαρη, μεση ψυχοσωματικη συγκροτηση.>>. Δεν πιστεύω πως υπάρχει <<τεχνικό>> θέμα στο σεξ. Είναι όλα γραμμένα στο γονίδιό μας. Έπειτα ποιος πήγε για ...τεχνική καταρτιση; Φροντιστήριο ήταν; Ποιος άντρας με στιβαρή , μεση ψυχοσωματική συγκρότηση , όπως τη λες, θα πήγαινε επειδή του έλεγαν;. Αυτός θα είχε το θάρρος να πει όχι. Και δε θα ήταν έφηβος. Θα ήταν άντρας που ξέρει, τι θέλει. Εκεί, είναι όλα μια χαρά. Αν θέλει θα πάει, αν δε θέλει, όχι! Έπειτα για σκέψου, ένα αγόρι, που ποτέ του δεν έχει ξεγυμνωθεί, ούτε καν σε γιατρό...  να τον ..πασπατεύει μια άγνωστη πόρνη. Έτσι όπως το φαντάζομαι, είναι σαν επέμβαση.

Τελος συμφωνώ με το τελευταίο, περί προβλημάτων τότε και τωρα. Προβλήματα στον έρωτα είχαν, έχουν και θα έχουν άντρες και γυναίκες όλων των ηλικιών. Τι θα κάνουμε εμείς άλλωστε; !

andrikos66

# 31 στην 1/4/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Απαντήσεις: 10
Πάντως για να μιλήσουμε σοβαρά, εγώ σαν γιος όταν πρωτοπηγα να ξεπαρθενευτω δεν τα κατάφερα. Για 2 χρόνια με στιγμάτισε και δεν ήθελα να βλέπω ούτε θηλυκό τετράποδο.
Αρέσει στο μέλος Paralia48

Heptamer

# 32 στην 1/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Οταν ενας παρθενος νεος παει σε πληρωμενο ερωτα, παει για να εφαρμόσει για πρωτη φορα τη θεωρία, να παρει το κολάι, να μαθει να φερεται οπως προσταζει η φυση του και να ξεπερασει το άγχος / φοβο μιας  διαδικασιας. Φροντιστηριάζεται.

Ο πηγαιμός σε οικο ανοχής δεν εχει να κανει με την ψυχοσωματικη συγκροτηση. Με αυτην εχει να κανει η επεξεργασία / αφομοίωση του πρωτου σεξουαλικου βιώματος. Ο μέσος άγουρος νέος, που πειθαναναγκαζεται ή και όχι να παει,  ξερει οτι παει να μαθει τα βασικά, ωστε να μπορεσει να ανταπεξελθει στο ερωτικο πεδίο. Οι όποιες λογικές αναστολές, εξαφανιζονται καποια στιγμή και τη θεση τους παιρνει η ωμη καταγραφή / διαχειριση της συγκεκριμενης εμπειριας - με την οποία ενας μεσος νέος δεν εχει προβλημα.

Μη φανταζεσαι διάφορα. Οι ιέρειες του έρωτα ξέρουν πως να χειρίζονται άριστα τετοιες "ευαίσθητες" καταστασεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Paralia48

Θα αμφιβάλλω γιαυτό το <<Ενα καθαρα τεχνικο θεμα, δεν ειναι κακοποιηση, δε μπορει να δημιουργησει τραυματα σε μια στιβαρη, μεση ψυχοσωματικη συγκροτηση.>>. Δεν πιστεύω πως υπάρχει <<τεχνικό>> θέμα στο σεξ. Είναι όλα γραμμένα στο γονίδιό μας. Έπειτα ποιος πήγε για ...τεχνική καταρτιση; Φροντιστήριο ήταν; Ποιος άντρας με στιβαρή , μεση ψυχοσωματική συγκρότηση , όπως τη λες, θα πήγαινε επειδή του έλεγαν;. Αυτός θα είχε το θάρρος να πει όχι. Και δε θα ήταν έφηβος. Θα ήταν άντρας που ξέρει, τι θέλει. Εκεί, είναι όλα μια χαρά. Αν θέλει θα πάει, αν δε θέλει, όχι! Έπειτα για σκέψου, ένα αγόρι, που ποτέ του δεν έχει ξεγυμνωθεί, ούτε καν σε γιατρό...  να τον ..πασπατεύει μια άγνωστη πόρνη. Έτσι όπως το φαντάζομαι, είναι σαν επέμβαση.

Αρέσει στο μέλος andrikos66

Broken_Guy

# 33 στις 27/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Δεν θα πω αν έκανε καλά ή όχι ο σύντροφος σου που το έκανε αυτό μιας και έχω βρεθεί σε τέτοιες παρέες παλιότερα και καταλαβαίνω την πίεση του να σε κατακρίνουν ( Η "ανεπισημη" απάντηση μου είναι ότι δεν έπρεπε να το κάνει). Από κει και πέρα το ότι στο είπε από μόνος του αν κατάλαβα καλά δείχνει ειλικρινή άνθρωπο που δεν θέλει να έχει τύψεις μέσα του (Καλό σημάδι αυτό σε έναν κόσμο με πολλούς ψεύτες/υποκριτές). Όσο για τυχόν νοσήματα που ανέφερες ότι φοβάσαι κατανοητό απ τη μία αλλά από την άλλη θα σου έλεγα να μη φοβάσαι τόσο γιατί και οι κοπέλες που κάνουν αυτή τη δουλειά προσέχουν και εξετάζονται τακτικά,δεν είναι τόσο χαζές να θέλουν να ρισκάρουν την υγεία τους για ένα μεροκάματο.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost