Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεδόν 30 και δε με θέλει καμία

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Evans91

# 1 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Ας γράψω και γω το θέμα μου, λοιπόν! Με λένε Βαγγέλη, κοντεύω τα 30 κι απ'ό,τι φαίνεται θα μείνω για πάντα μόνος... Δε γυρνάει καμιά να με κοιτάξει σαν άνδρα... Και δικαιολογημένα θα πω εγώ, γιατί έχω κινητικό προβλήμα! Περπατάω με τη χρήση μπαστουνιού από τα 18, έχω κάποια παραπανίσια κιλά τώρα στην καραντίνα και δε θα με έλεγα όμορφο! Δε φταίω! Ο καθρέφτης μου είναι αμείλικτος! Είμαι φουλ ερωτευμένος εδώ και 3 χρόνια με μια κοπέλα 3 χρόνια μεγαλύτερη μου! Τη γνώρισα στο γυμναστήριο κι από την πρώτη στιγμή που την είδα αγάπησα το καθετί πάνω της! Τα πάντα! Έχουμε βγει μαζί ποτέ, όμως οι 2 μας μόνοι! Μιλάμε κάθε μέρα στα Social, έχουμε μοιραστεί πράγματα, δεν της το χω πει ποτέ ευθέως γιατί φοβάμαι μήπως την ξενερώσω και δε μου ξαναμιλήσει ποτέ! Τη φλερτάρω σε κάθε ευκαιρία, της λέω πόσο ξεχωριστή είναι! Είμαι ανοιχτό βιβλίο γενικά, αποκλείεται να μην έχει καταλάβει ότι μου αρέσει! Παρότι της είπα ότι θα θελα να περνούσαμε χρόνο μαζί, παρόλο που της έλεγα αν θα ήθελε να περάσει χρόνο με ένα άτομο σαν κι εμένα, ούτε με έκοβε, ούτε δεχόταν, είναι κι η καραντίνα στο ενδιάμεσο, δυσκολεύουν τα πράγματα! Κι ενώ λέμε όλα αυτά τα κομπλιμέντα, στη γιορτή μου, μου λέει ότι θέλω άδεια και να χαλαρώσω! Της λέω και γω έλα να σου κάνω εγώ μασάζ να σε χαλαρώσω! Δε νομίζω λέει, δε συνηθίζω να μου κάνουν μασάζ φίλοι! Κι εκεί ξενερώνω φουλ! Ήμουν λέει ευγενής, αλλά κάτι έχεις παρεξηγήσει!:Το ότι δηλαδή όλα αυτά τα κομπλιμέντα τα δεχόταν και δεν την ενοχλούσαν και δε με έκοβε, ήταν απλή ευγένεια;

Αν είχε κάτι άλλο και το ενδιαφέρον της αλλού δεν έπρεπε να με ξεκόψει; Το ξέρω ότι δε θα πρόσεχε μια τέτοια γυναίκα ένα άτομο στην κατάστασή μου, αλλά μου λείπει πραγματικά!!! Και της το δείχνω σε κάθε ευκαιρία! Όμως νομίζω ότι καμία δε θα γυρίσει να με κοιτάξει ποτέ σοβαρά, εξαιτίας του προβλήματος... Τι πιστεύετε;

alisida

# 2 στις 2/4/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Πιστεύω ότι δεν είναι γενικά καλή ιδέα να κατηγορουμε τον εαυτό μας για κάθε απόρριψη που δεχόμαστε.

Τις περισσότερες φορές η απόρριψη έχει να κάνει με τη μη συμβατότητα χημείας,ιδεων και όχι με τα χαρακτηριστικά της εμφάνισης μας.

Αυτά λειτουργούν μεν ως κριτήρια πρώτης εντύπωσης,

όμως,η τελική μας απόφαση επιλογής διαμορφώνεται από άλλους παράγοντες,όπως η επικοινωνία ,η ερωτική έλξη, η κοινή φιλοσοφία ζωής,η επιθυμία (και τόλμη) να μοιραστούμε τη ζωή μας με εναν συγκεκριμένο άνθρωπο.

Είναι γεγονός άλλωστε ότι και μεταξύ μοντέλων/διάσημων/πετυχημένων ανθρώπων,πολλές σχέσεις αποτυγχάνουν και διαλύονται.

Μην επικεντρώνεσαι λοιπόν μόνο στα εξωτερικά σου στοιχεία και μην αποδίδεις την κάθε "αποτυχία" σε αυτά.

Συνέχισε να στοχεύεις στην προσωπική σου πνευματική ανάπτυξη και στην αυτοβελτιωση 

και να είσαι σίγουρος ότι ένας άνθρωπος χαρούμενος,με ενδιαφέροντα και κατά συνέπεια ευτυχισμένος ,είναι αρκετά ελκυστικός ανεξαρτήτως εμφάνισης.

Εύχομαι καλή τύχη στη ζωή σου.

Αρέσει στα μέλη Mabalenna, agnwstos_Xi και σε ακόμα 8 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Mathusalas

# 3 στις 2/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ξερεις ποσες απορριψεις εχω φαει στη ζωη μου. τωρα δεν τρωω αλλα ακομη μονος ειμαι. με πειραζει? οχι πολυ γιατι τα εχω βρει με τον εαυτο μου. εσυ εισαι ιδιαιτερη περιπτωση και καλα θα κανεις να πεις στο καθρεπτη σου να μη σε βλεπει ετσι. οι γυναικες θελουν ναι μεν ευαισθητους ανδρες αλλα και δυναμικους. αν οικτιρεσαι ειναι λαθος. αρχισε να σκεφτεσαι σαν νικητης. αν σου αρεσει αυτη η κοπελα ειναι καιρος να της μιλησεις στα ισια να της πεις πως αισθανεσαι. τουλαχιστον θα ξερεις αν σε βλεπει συναισθηματικα. μην κανεις τους αλλους να δειχνουν οικτο γιαυτο που εισαι. ΒΡΕΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.

Enikos

# 4 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.775
Ενα και βασικο λαθος σου...

Νομιζεις οτι ολοι βλεπουν αυτο που βλεπεις εσυ στον εαυτο σου...

Μπορει και να το βλεπουν, αλλα ειναι κατι που αφορα καποιον αλλο-εσενα δηλαδη-και οχι εκεινους...

Σουπες παμπολλες τρωει ο καθενας στα αισθηματικα του, διχως να εχει τις ιδιαιτεροτητες που επικαλεισαι οτι εχεις εσυ...

Οι σουπες εχουν να κανουν κατα κυριο λογο με το τι ζηταει απο μια σχεση ο καθε ανθρωπος..

Δεξου πρωτα εσυ τον εαυτο σου λοιπον και βγαλε απο το καδρο τις προκαταληψεις που πρωτα εσυ εχεις για εσενα...

Η συγκεκριμενη κοπελα, ναι...φερεται ευγενικα και δεν σε απορριπτει ευθεως, επειδη σε θεωρει κατι αλλο απο αυτο που θες εσυ να σε θεωρει...και θελει να ειναι κοντα σου, αλλα για αλλους λογους...

Το ιδιο θα εκανε για οποιονδηποτε αλλο ανθρωπο, που δεν την εκφραζει για κατι περισσσοτερο...

Δουλεψε με την αυτοπεποιθηση σου και θα δεις οτι ολα θα γινουν πιο απλα και φυσιολογικα...

Και το κυριωτερο...παψε να σε κατηγορεις...εισαι αυτος που εισαι, οπως ο καθενας ειναι αυτος που ειναι...

Χρειαζεται ηρεμη, κατασταλαγμενη σκεψη...

Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, Lonely_Knight και σε ακόμα 4 μέλη.

Heptamer

# 5 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Mathusalas

οι γυναικες θελουν ναι μεν ευαισθητους ανδρες αλλα και δυναμικους.

Δε συμπλεκονται  ομαλα αυτα τα δυο σε εναν αντρα. Αν ειναι το ενα,  συνηθως δε μπορει να ειναι το αλλο. 

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

rocknroller

# 6 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43
Λοιπον, θα προσπαθησω να κανω ενα wake up callρε λαλακες αντρες, σταματηστε να ασχοληστε με γυναικες που δεν σας επιστρεφουν το ενδιαφερον!Ειμαι υπερμαχος του να γουσταρεις να κανεις εσυ τη πρωτη κινηση και να κυνηγας. Μην ασχολεισαι ομως με περιπτωσεις "χαλασμενες". Εαν σε ηθελε θα στο ειχε δειξει. Προχωρα παρακατω...
Αρέσει στο μέλος vanarabit

rocknroller

# 7 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Κ. Ενικε, το παιδι φοβαται τη μοναξια. Οπως και οι περισσοτεροι ανθρωποι δεν γουσταρουν να ειναι μονοι τους, ετσι και αυτος δεν θελει να την περναει μοναχος, θελει να ειναι με καποια. Γι'αυτο και μιζεριαζει. Ειναι ανθρωπινο χαρακτηριστικο. Γι'αυτο δεν εχει αυτοπεποιθηση. Διοτι βλεπει τον κοσμο που εχει ενα ταιρι, και εκεινος δεν εχει. Και χαλιεται. Καποιοι ανθρωποι απλα δεν αντιμετωπιζουν καλα τη μοναξια...
Αρέσει στα μέλη mars1981, Darkman13 και σε ακόμα 2 μέλη.

ALEXANDRIANI123

# 8 στις 2/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

θα συμφωνήσω με τον Μαθ

Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο Heptamer. Ασφαλώς και μπορεί ένας άνδρας να έχει ευαισθησίες αλλά να είναι και δυναμικός εκεί που χρειάζεται. Δυναμισμός δεν σημαίνει ούτε σκληρότητα, ούτε κυνισμός, ούτε αδιάφορη συμπεριφορά. Δυναμισμός σημαίνει πατάω γερά στα πόδια μου κι είμαι εδώ για σένα, όποτε με χρειαστείς. 

Ως γυναίκα, θα πω ότι είναι πολύ σημαντικό να νοιώθεις δίπλα σου έναν άνδρα δυνατό, που προτίθεται να σε προστατέψει. Και βέβαια είναι επίσης πολύ πολύ σημαντικό αυτός ο ανδρας να έχει ευαισθησίες και να σου τις εκδηλώνει, να σου τις ομολογεί, να μην ντρέπεται γι' αυτές.

Τώρα στον φίλο θεματοθέτη θα πω ότι απ' τα στοιχεία που μας δίνει σίγουρα η κοπέλα δεν θέλει κάτι περισσότερο από φιλία μαζί του. Κι εμένα μου έτυχε αρκετές φορές άνδρες που θεωρούσα απολύτως φίλους μου να είχαν στο μυαλό τους κάποια άλλη κατάσταση. Και μάλιστα, έπεφτα από τα σύνεφα όσες φορές μου το ομολόγησαν, ακριβώς γιατί εγώ δεν έβλεπα τίποτε άλλο μαζί τους από φιλία.

Όπως σου είπαν και άλλοι φίλοι σχολιαστές παραπάνω, σημασία έχει να αναγνωρίσεις εσύ την αξία σου και να ανεβάσεις την αυτοπεποίθησή σου. κανένας δεν είναι καλύτερος ή χειρότερος από κανέναν. Και οι άλλοι πάντα βλέπουν την εικόνα που ΕΣΥ έχεις φροντίσει να εκπέμψεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Heptamer

Δε συμπλεκονται  ομαλα αυτα τα δυο σε εναν αντρα. Αν ειναι το ενα,  συνηθως δε μπορει να ειναι το αλλο. 

Mathusalas

# 9 στις 2/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Διαφωνω μαζι σου και κριμα που δεν το βλεπεις, δειχνεις δυναμικος. φαινεται απο το τροπο γραφης σου αλλα και το θεληματικο πηγουνι αλλα βλεπω επισης βαθια στα ματια σου μια ευαισθησια καλα κρυμενη πισω απο ενα τειχος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Heptamer

Mathusalas

# 10 στις 2/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Α γιαυτο ακυρωσες το γαμο μας στις 32 του αλλου μηνα. αχ χρειαζεσαι συντομα ψυχολογο να σε φερει στο σωστο το δρομο ΜΟΥ

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από ALEXANDRIANI123

θα συμφωνήσω με τον Μαθ

Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο Heptamer. Ασφαλώς και μπορεί ένας άνδρας να έχει ευαισθησίες αλλά να είναι και δυναμικός εκεί που χρειάζεται. Δυναμισμός δεν σημαίνει ούτε σκληρότητα, ούτε κυνισμός, ούτε αδιάφορη συμπεριφορά. Δυναμισμός σημαίνει πατάω γερά στα πόδια μου κι είμαι εδώ για σένα, όποτε με χρειαστείς. 

Ως γυναίκα, θα πω ότι είναι πολύ σημαντικό να νοιώθεις δίπλα σου έναν άνδρα δυνατό, που προτίθεται να σε προστατέψει. Και βέβαια είναι επίσης πολύ πολύ σημαντικό αυτός ο ανδρας να έχει ευαισθησίες και να σου τις εκδηλώνει, να σου τις ομολογεί, να μην ντρέπεται γι' αυτές.

Τώρα στον φίλο θεματοθέτη θα πω ότι απ' τα στοιχεία που μας δίνει σίγουρα η κοπέλα δεν θέλει κάτι περισσότερο από φιλία μαζί του. Κι εμένα μου έτυχε αρκετές φορές άνδρες που θεωρούσα απολύτως φίλους μου να είχαν στο μυαλό τους κάποια άλλη κατάσταση. Και μάλιστα, έπεφτα από τα σύνεφα όσες φορές μου το ομολόγησαν, ακριβώς γιατί εγώ δεν έβλεπα τίποτε άλλο μαζί τους από φιλία.

Όπως σου είπαν και άλλοι φίλοι σχολιαστές παραπάνω, σημασία έχει να αναγνωρίσεις εσύ την αξία σου και να ανεβάσεις την αυτοπεποίθησή σου. κανένας δεν είναι καλύτερος ή χειρότερος από κανέναν. Και οι άλλοι πάντα βλέπουν την εικόνα που ΕΣΥ έχεις φροντίσει να εκπέμψεις.

Αρέσει στο μέλος vanarabit

Enikos

# 11 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Συμφωνω σε οτι λες...και εξηγω την τοποθετηση μου...

Εγω, επειδη εχω "διαβασει" στον θεματοθετη ολα οσα επισημαινεις, προσπαθω να του δωσω ενα σπρωξιμο να παει στην πραγματικη ουσια...

Να τον βαλω να σκεφτει, περα απο την εξωτερικη εμφανιση του...

Δεν ειμαστε ολοι δα και τοσο τελειοι, ολοι εχουμε εμφανισιακα ελαττωματα, σιγα...

Απλα το παληκαρι εδω, φαινεται να τα εχει βαλει με τον εαυτο του, πραγμα ακυρο εντελως...

Επισης ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να ειναι αυτος ο μπουσουλας του, σε οτι αφορα την προσπαθεια του να βρει εναν αλλο ανθρωπο...

Υπαρχουν και ανθρωποι οι οποιοι προτιμουν το μεγαλειο της ψυχης καποιου, απο το γουαο παρουσιαστικο καποιου αλλου...

Ε, τωρα με την φιλη του που θελει κατι παραπανω απο αυτην, δεν ειναι απαραιτητο να θελει και εκεινη τα ιδια!!!...

Το ιδιο πραγμα συμβαινει σε εκατομμυρια περιπτωσεις, για δισεκατομμυρια λογους...

Αυτα επομενως, πρεπει να τα κατανοησει και να παψει να τα βαζει με τον εαυτο του, διοτι δεν ειναι ντε και καλα ο εαυτος του το προβλημα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από rocknroller
Κ. Ενικε, το παιδι φοβαται τη μοναξια. Οπως και οι περισσοτεροι ανθρωποι δεν γουσταρουν να ειναι μονοι τους, ετσι και αυτος δεν θελει να την περναει μοναχος, θελει να ειναι με καποια. Γι'αυτο και μιζεριαζει. Ειναι ανθρωπινο χαρακτηριστικο. Γι'αυτο δεν εχει αυτοπεποιθηση. Διοτι βλεπει τον κοσμο που εχει ενα ταιρι, και εκεινος δεν εχει. Και χαλιεται. Καποιοι ανθρωποι απλα δεν αντιμετωπιζουν καλα τη μοναξια...

Αρέσει στα μέλη gogo6960, Lolita68 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 12 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αν μια γυναικα παταει γερα στα ποδια της...

Τι τον θελει εναν αντρα...προστατη?...

Παταει η δεν παταει?...

Παταει λιγο?...

Παταει κατα περιστασιν?...

Παταει οταν βολεψει?...

Παταει οσο δεν θιγονται τα φεμινιστικα της ιδεωδη?...

Αποριας αξιον...αν παταει η δεν παταει...οταν θελει...προστατη...

Καλα, απο δηλωσεις και διαπιστωσεις, να φανε και οι κοτες...

Αρέσει στα μέλη vanarabit, mars1981 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 13 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και αυτο το "Κ..." μην το βαζεις βρε παιδι μου...

Με μεγαλωνει και θα απογοητευτουν οι θαυμαστριες μου!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από rocknroller

Αρέσει στα μέλη vanarabit, gogo6960

Kristina_

# 14 στις 2/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Προσπαθησε να αποδεχθεις το κινητικο σου προβλημα ...νοιωθω ασχημα που πρεπει να σου πω οτι δε φταιει αυτο που «δε σε θελει καμια» γιατι σε φανταζομαι  να σκεφτεσαι «τι μας λες και συ που εισαι αρτιμελης ...κλπ»

Θα σου πω λοιπον οτι εχω παραδειγμα απο το φιλικο μου περιβαλλον (γιος φιλης) αγορι που στα 20 του ενα βραδυ τετοια εποχη ξυπνησε και δεν μπορουσε να κινηθει...ειχε παραλυσει απο τη μια πλευρα...σκληρυνση κατα πλακας που λεγαμε παλια, πολλαπλη σκληρυνση λεμε τωρα...εχει πια περασει τα 40...αλλαξε κλαδο (η ασθενεια δεν του επετρεπε να συνεχισει στην αρχικη του επιλογη) και ολοκληρωσε τις σπουδες του, δουλευει, εκανε οικογενεια, εχει δυο παιδακια 7-8 χρονων...και σοβαρα κινητικα προβληματα εχει που περνουν περιοδους εξαρσης και υφεσης και πολλα αλλα προβληματα υγειας...επειδη τον γνωριζω απο νηπιο  θα σου πω οτι δεν ηταν κατι εξαιρετικο, ενα κανονικο παιδι απο μια μεση οικογενεια ηταν...

Ναι ειναι σκληρο ...αλλα αγαπαμε τον εαυτο μας πρωτοι εμεις και προχωραμε με βαση αυτα που εχουμε ...ακομη και να μη βρουμε συντροφο, εχουμε τοσα αλλα πραγματα να απολαυσουμε στη ζωη... εστιασε στα θετικα και ολο θα πανε καλυτερα 

(Τοσοι ανθρωποι τα εχουν «ολα» ...εμφανιση, υγεια,κλπκλπ...και δε βρισκουν τον καταλληλο γι αυτους συντροφο...μη σε βαζει αυτο απο κατω)

Οσον αφορα τη συγκεκριμενη περιπτωση, η κοπελα μπορει να σε συμπαθει, να της αρεσεις σαν φιλος αλλα να μη σε βλεπει ερωτικα...συμβαινει σε ολους μας ...απειρες φορες

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Evans91

Ας γράψω και γω το θέμα μου, λοιπόν! Με λένε Βαγγέλη, κοντεύω τα 30 κι απ'ό,τι φαίνεται θα μείνω για πάντα μόνος... Δε γυρνάει καμιά να με κοιτάξει σαν άνδρα... Και δικαιολογημένα θα πω εγώ, γιατί έχω κινητικό προβλήμα! Περπατάω με τη χρήση μπαστουνιού από τα 18, έχω κάποια παραπανίσια κιλά τώρα στην καραντίνα και δε θα με έλεγα όμορφο! Δε φταίω! Ο καθρέφτης μου είναι αμείλικτος! Είμαι φουλ ερωτευμένος εδώ και 3 χρόνια με μια κοπέλα 3 χρόνια μεγαλύτερη μου! Τη γνώρισα στο γυμναστήριο κι από την πρώτη στιγμή που την είδα αγάπησα το καθετί πάνω της! Τα πάντα! Έχουμε βγει μαζί ποτέ, όμως οι 2 μας μόνοι! Μιλάμε κάθε μέρα στα Social, έχουμε μοιραστεί πράγματα, δεν της το χω πει ποτέ ευθέως γιατί φοβάμαι μήπως την ξενερώσω και δε μου ξαναμιλήσει ποτέ! Τη φλερτάρω σε κάθε ευκαιρία, της λέω πόσο ξεχωριστή είναι! Είμαι ανοιχτό βιβλίο γενικά, αποκλείεται να μην έχει καταλάβει ότι μου αρέσει! Παρότι της είπα ότι θα θελα να περνούσαμε χρόνο μαζί, παρόλο που της έλεγα αν θα ήθελε να περάσει χρόνο με ένα άτομο σαν κι εμένα, ούτε με έκοβε, ούτε δεχόταν, είναι κι η καραντίνα στο ενδιάμεσο, δυσκολεύουν τα πράγματα! Κι ενώ λέμε όλα αυτά τα κομπλιμέντα, στη γιορτή μου, μου λέει ότι θέλω άδεια και να χαλαρώσω! Της λέω και γω έλα να σου κάνω εγώ μασάζ να σε χαλαρώσω! Δε νομίζω λέει, δε συνηθίζω να μου κάνουν μασάζ φίλοι! Κι εκεί ξενερώνω φουλ! Ήμουν λέει ευγενής, αλλά κάτι έχεις παρεξηγήσει!:Το ότι δηλαδή όλα αυτά τα κομπλιμέντα τα δεχόταν και δεν την ενοχλούσαν και δε με έκοβε, ήταν απλή ευγένεια;

Αν είχε κάτι άλλο και το ενδιαφέρον της αλλού δεν έπρεπε να με ξεκόψει; Το ξέρω ότι δε θα πρόσεχε μια τέτοια γυναίκα ένα άτομο στην κατάστασή μου, αλλά μου λείπει πραγματικά!!! Και της το δείχνω σε κάθε ευκαιρία! Όμως νομίζω ότι καμία δε θα γυρίσει να με κοιτάξει ποτέ σοβαρά, εξαιτίας του προβλήματος... Τι πιστεύετε;

Αρέσει στο μέλος Silektis

Mindthegap-

# 15 στις 2/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Heptamer

Αχ...αυτα τα στερεοτυπα...!!!

Εχουν καταστρεψει κοσμο, κοσμακη και τις ζωες τους μαζι..

Ηθελα να ξερα ποιος ή ποια  ηταν αυτος/η  που σας ειπε οτι ο δυναμισμος ακυρωνει την ευαισθησια ...

και οτι οι αντρες δεν ειναι ευαισθητα πλασματα...

Και να τα λεν αυτα  τα 17χρονα ...ε...θα τα δικαιολογησεις...καπως...

Μετα τα 25 δεν υπαρχει δικαιολογια...

Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, Francesca_ και σε ακόμα 4 μέλη.

Mindthegap-

# 16 στις 2/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Evans91

Αν είχε κάτι άλλο και το ενδιαφέρον της αλλού δεν έπρεπε να με ξεκόψει; 

Δεν ειναι απαραιτητο να εχει καποιο αλλο ενδιαφερον...

Επισης, αυτες ειναι πολυ λεπτες γραμμες...

Να εξηγησω...τι εννοω

Το οτι μια γυναικα δεχεται ενα κοπλιμεντο δεν σημαινει οτι της αρεσεις κιολας...

Οι περισσοτερες γυναικες ειναι συνηθισμενες σε αυτα και γι αυτο δεν τους φαινεται περιεργο...

Δηλ..τι θα επρεπε να κανει;; Να σε βρισει...οταν της λες ποσο ξεχωριστη ειναι...;;

Φυσικα...εχει καταλαβει...

Ισως...περιμενε να της ανοιχτεις περισσοτερο για να σου δωσει και την απαντηση της...

Αυτα στα λεω...συμφωνα με αυτα που γραφεις...γιατι σαφως υπαρχουν και γυναικες που ψοφανε για κοπλιμεντα και τα προκαλουν...ενω ξερουν οτι θα απαντησουν αρνητικα...

Εσυ ξερεις σε ποια κατηγορια ανηκει...αν και ...σε εκοψε οταν σου ειπε οτι δεν ειναι συνηθισμενη να της κανουν μασαζ οι φιλοι...

Το ...δεν με θελει καμια δεν παιζει οσο κι αν σου φαινεται απιστευτο...στα ειπαν και παραπανω......

Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, Francesca_ και σε ακόμα 1 μέλος.

rocknroller

# 17 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
ΚΥΡΙΕ Ενικε , αυτο που γραφετε στην απαντηση νουμερο 12 ειναι μεγαλη αληθεια. Ακουμε διαρκως, "θελει προστασια η γυναικα απο τον αντρα". Δεν πιστευω οτι ειναι απολυτο, ειναι πιοτερο θεμα προσωπικοτης της καθε μιας. Στη πραγματικοτητα αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι εξουσια. Εξουσια την οποια δεν μπορουν οι ιδιες να αποκτησουν λογω του οτι ζουμε σε μια αντροκρατουμενη/ανδροποιημενη κοινωνια. Εξουσια καθε μορφης. Ειτε αυτη ειναι κοινωνικη, ειτε χρηματοοικονομικη, ειτε ερωτικη, ειτε, ειτε, ειτε...
Αρέσει στα μέλη vanarabit, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 18 στις 2/4/2021
author

Δεν ειπα πως οι αντρες δεν ειναι ευαισθητοι.

Απλα και τα δυο δεν μπορουν να συνυπαρξουν σε ομαλη αναλογία, γιατι ωθούν σε διαφορετικές συμπεριφορές / δράσεις. Πάντα ενα χαρακτηριστικο θα υπερισχύει, που θα ειναι και το αντρικο σημα κατατεθεν, αυτό που θα χαρακτηριζει / εκπέμπει την εικόνα του.

Ενας εξοχως ευαισθητος αντρας, δε μπορει να ειναι συγχρόνως και δυναμικός. Αυτο που ειναι, το εκπέμπει και χαρακτηρίζει και τις δρασεις / αποφασεις του - και επηρεάζει εν τελει και την αποδοχή / επιλεξιμότητά του. Ενας άντρας μπορει / είναι κατα τεκήριο μονο ενα πραγμα καθε φορά - σε αντιθεση με μια γυναικα.

Μην τα φορτώνουμε όλα βολικα στα μισητά στερεότυπα. Πόσο φορτίο να αντεξουν  τα δόλια πια? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Mindthegap-

Αχ...αυτα τα στερεοτυπα...!!!

Εχουν καταστρεψει κοσμο, κοσμακη και τις ζωες τους μαζι..

Ηθελα να ξερα ποιος ή ποια  ηταν αυτος/η  που σας ειπε οτι ο δυναμισμος ακυρωνει την ευαισθησια ...

και οτι οι αντρες δεν ειναι ευαισθητα πλασματα...

Και να τα λεν αυτα  τα 17χρονα ...ε...θα τα δικαιολογησεις...καπως...

Μετα τα 25 δεν υπαρχει δικαιολογια...

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Spiros--

# 19 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Όλοι ...

... έχουμε φάει απορρίψεις φίλε Βαγγέλη. Δεν είσαι ο μόνος. Όλοι δαγκώσαμε λαμαρίνα και υπήρξαν περιπτώσεις που τελικά καθίσαμε και την φάγαμε μόνοι μας, κομμάτι το κομμάτι ... Όλοι περάσαμε περιόδους μοναξιάς, αλλά αν αυτό σε βάλει κάτω, δύσκολα βρίσκεις μετά την πόρτα της εξόδου πρός την Ζωή!

Το κινητικό σου πρόβλημα σε κάνει να ξεχωρίζεις. Με ποιόν τρόπο όμως θα ξεχωρίσεις, είναι καθαρά δική σου επιλογή. 

Εσύ θα επιλέξεις αν αυτή σου η διαφορετικότητα θα γίνει προτέρημα ή μειονέκτημα. 

Δεν θέλεις κόσμο δίπλα σου από ... λύπηση, αλλά από θαυμασμό, αποδοχή και δική τους επιλογή!

Αν όμως επικεντρωθείς στο ότι είσαι μόνος σου εξαιτίας του κινητικού σου προβλήματος, τότε αυτό είναι που θα συμβεί, γιατί αυτό θα εκπέμπεις σε όλους γύρω σου ... Μόνος σου θα τους λες : «απορρίψτε με», γιατί πρώτος απΆ όλους ΕΓΩ έχω απορρίψει τον εαυτό μου!

Αν αποκτήσεις αυτοπεποίθηση, με το να έχεις δραστηριότητες και να μην παραιτηθείς από την ζωή, αν καλλιεργήσεις το πνεύμα σου, τις γνώσεις σου, τα χόμπι σου, τις κοινωνικές σου δεξιότητες, αν είσαι αισιόδοξος παρά τις όποιες δυσκολίες (που όλοι έχουμε), αν γενικά γίνεις ένας θετικός και «ενδιαφέρων» άνθρωπος, πίστεψέ με, το κινητικό σου πρόβλημα ... θα γίνει αόρατο!

Μπορεί να κάνεις ήδη κάποια από τα πιο πάνω, δεν σε ξέρω, αλλά ακόμα και αυτά να ξέρεις πως δεν σου διασφαλίζουν πως όποια γυναίκα σε ενδιαφέρει, θα ανταποκριθεί. Η ανταπόκριση ή η απόρριψη είναι ένα πολυσύνθετο θέμα, που αφορά την χημεία δύο ανθρώπων, σε τι φάση της ζωής τους βρίσκονται, ποια είναι τα θέλω και δεν θέλω τους, οι ιδέες τους, οι απόψεις τους για την ζωή, κλπ Σου απάντησαν επαρκώς πάνω σε αυτό το θέμα και όσοι φίλοι/φίλες τίμησαν το θέμα σου.

Το μόνο σίγουρο είναι πως κανένας δεν θα σε αποδεχτεί, αν εσύ έχεις απορρίψει τον εαυτό σου!

Εσύ θα πρέπει να ξέρεις πως μπορείς να γίνεις ότι επιλέξεις, αρκεί να το πιστέψεις και να δουλέψεις πάνω στην επιλογή σου !

Υπάρχουν και πιο δύσκολα ...

https://www.youtube.com/watch?v=FFjxZ0LQbvY 
... όχι για να νιώσεις καλύτερα, αλλά για να δεις στην πράξη (μέσα από ένα τυχαίο βίντεο) πως δεν υπάρχουν όρια μπροστά στην Δύναμη της Θέλησης να γίνεις η καλύτερη έκδοση του εαυτού σου!

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Silektis

Heptamer

# 20 στις 2/4/2021
author

Εξουσία = ασφάλεια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από rocknroller
ΚΥΡΙΕ Ενικε , αυτο που γραφετε στην απαντηση νουμερο 12 ειναι μεγαλη αληθεια. Ακουμε διαρκως, "θελει προστασια η γυναικα απο τον αντρα". Δεν πιστευω οτι ειναι απολυτο, ειναι πιοτερο θεμα προσωπικοτης της καθε μιας. Στη πραγματικοτητα αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι εξουσια. Εξουσια την οποια δεν μπορουν οι ιδιες να αποκτησουν λογω του οτι ζουμε σε μια αντροκρατουμενη/ανδροποιημενη κοινωνια. Εξουσια καθε μορφης. Ειτε αυτη ειναι κοινωνικη, ειτε χρηματοοικονομικη, ειτε ερωτικη, ειτε, ειτε, ειτε...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε