Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεδόν 30 και δε με θέλει καμία

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Heptamer

# 21 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036
'Aρεσαν+: 0%

Τηλεδιάγνωσις?

Οπως ειπα και πιο πανω, βλεπεις παντα σε εναν αντρα αυτο που υπερισχύει. Κανενας αντρας δεν ειναι αναισθητος - ειδαλλως πως θα αγαπησει?

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Mathusalas

Διαφωνω μαζι σου και κριμα που δεν το βλεπεις, δειχνεις δυναμικος. φαινεται απο το τροπο γραφης σου αλλα και το θεληματικο πηγουνι αλλα βλεπω επισης βαθια στα ματια σου μια ευαισθησια καλα κρυμενη πισω απο ενα τειχος.

Enikos

# 22 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.775

Οι γυναικες, (ευτυχως ΟΧΙ ολες), αυτης της συνομοταξιας που λογω της μονιμης ασταθειας που δημιουργει η αγνοια ή και η ελλειψη δυνατοτητων, εχουν κανει σχεδον ολα τους τα θελω τοσο ελαστικα, που...

Καθε φορα, τα τραβανε προς την μερια που τις βολευει, (εντελως εγωιστικα), μεχρι που πολλες φορες βλεπεις οτι δεν ξερουν τι θελουν απο στιγμη σε στιγμη...

Απλα εχουν κατι για να το ξηλωνουν και αμαρτιαν να μην εχουν...αν δεν βολεψει το ξηλωμα, πιανουν το πλεξιμο...

Αυτου του ειδους οι γυναικες μπορει και να θελουν να εξουσιαζονται, ΜΟΝΟ επειδη τις βολευει εκεινη την στιγμη...μην γελιεσαι...προκειται για τακτικη...

Τωρα...

Η εξουσια που αναφερεις, απευθυνεται σε αβουλα οντα... οταν μιλαμε για φυσιολογικους ανθρωπους οι οποιοι ξερουν τις δυνατοτητες τους, δεν νομιζω οτι ειναι αποδεκτος ο ορος "εξουσια"...

υ.γ. Τωρα τοκανες καλυτεροτερο για να με σακατεψεις μπροστα στο κοινο μου...ΚΑι ολοκληρο ΚΑΙ κεφαλαια!!! Δεν θα σου περασει ομως...ειμαι πολυ φειμους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από rocknroller
ΚΥΡΙΕ Ενικε , αυτο που γραφετε στην απαντηση νουμερο 12 ειναι μεγαλη αληθεια. Ακουμε διαρκως, "θελει προστασια η γυναικα απο τον αντρα". Δεν πιστευω οτι ειναι απολυτο, ειναι πιοτερο θεμα προσωπικοτης της καθε μιας. Στη πραγματικοτητα αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι εξουσια. Εξουσια την οποια δεν μπορουν οι ιδιες να αποκτησουν λογω του οτι ζουμε σε μια αντροκρατουμενη/ανδροποιημενη κοινωνια. Εξουσια καθε μορφης. Ειτε αυτη ειναι κοινωνικη, ειτε χρηματοοικονομικη, ειτε ερωτικη, ειτε, ειτε, ειτε...

Αρέσει στα μέλη la-mer, gogo6960 και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 23 στις 2/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Heptamer

Ενας εξοχως ευαισθητος αντρας, δε μπορει να ειναι συγχρόνως και δυναμικός.

Η λεξη δυναμικος ...ξερεις τι σημαινει...;;

Η λεξη ευαισθητος...;;

Μαλλον οχι...

Αν ναι...δεν θα τα συσχετιζες αυτα τα 2...

Αρέσει στο μέλος Lolita68

Heptamer

# 24 στις 2/4/2021
author

Βαγγέλη,

η κοπελα ειναι απλα ευγενικη μαζι σου και για αυτο δε σε κοβει. Σου εχει ξεκαθαρισει οτι δε μπορει να σε δει ερωτικά - αν αυτο συνεβαινε, θα το ειχες σιγουρα καταλαβει. Η αρνηση της μπορει να οφειλεται στο οτι ειναι δεσμευμένη ή και στο γεγονος οτι δεν της ενεπνευσες εξαρχης κατι ερωτικό - ειτε αυτο οφειλεται στο προβλημα σου, ειτε οχι. 

Παρε το αποφαση και μην εχεις προσδοκίες απο τη συγκεκριμένη. Εφοσον ενταχθηκες στο friendzone της, δεν υπαρχει προαγωγή. Αν μπορεις / αντεχεις - και προπαντων αν θες - να υποστηριξεις μια τετοια "θεση εργασιας", προσαρμοσε αναλογα τη συμπεριφορα σου προς εκεινη, ειδάλλως σταματησε αυτη την επικοινωνια, που απλα θα σε κανει να νιωθεις όλο και χειροτερα. Αυτοι που ερωτευόμαστε, δεν ειναι αυτοματως και οι καταλληλοι για εμας.

Εχεις, οπως όλοι ανάγκη να γινεις αποδεκτός, να αγαπηθεις, να ονειρευτείς. Συνθλίβει η απορριψη -  ειδικά τους λιγότερο ευνοημένους της ζωής -, αλλα δυστυχως ειναι μέρος της ζωής και πρεπει να μαθουμε να την αποδεχομαστε. 

Δουλεψε την αυτοπεποιθηση σου και την εικόνα σου (στο γυμναστηριο της ζωής) και σιγουρα θα έλξεις το καταλληλο προσωπο. 

Heptamer

# 25 στις 2/4/2021
author

(ΔΕ)Συσχετιζουμε  διαφορετικα.

Το άτιμο το ...φυλικό στερεότυπο μαλλον θα φταιει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Mindthegap-

Η λεξη δυναμικος ...ξερεις τι σημαινει...;;

Η λεξη ευαισθητος...;;

Μαλλον οχι...

Αν ναι...δεν θα τα συσχετιζες αυτα τα 2...

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

ALEXANDRIANI123

# 26 στις 2/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν τον ακυρωσα καλέ μου Μαθ, τον ανέβαλα για τις 32 ταλουνού για να καλέσουμε και πολύ πολύ κόσμο. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Mathusalas

Α γιαυτο ακυρωσες το γαμο μας στις 32 του αλλου μηνα. αχ χρειαζεσαι συντομα ψυχολογο να σε φερει στο σωστο το δρομο ΜΟΥ

Mindthegap-

# 27 στις 2/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Heptamer

Το άτιμο το ...φυλικό στερεότυπο μαλλον θα φταιει.

Δεν το βλεπω...νομιζεις..;;;.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Heptamer

# 28 στις 2/4/2021
author

Κι αυτο για καταργηση παει με την απανταχου αφυλοποιηση...

Ενοχλητικο anno 2021...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Mindthegap-

Δεν το βλεπω...νομιζεις..;;;.

Mindthegap-

# 29 στις 2/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Heptamer

Κι αυτο για καταργηση παει με την απανταχου αφυλοποιηση...

Ενοχλητικο anno 2021...

Τι κανεις Γιαννη;

Κουκια ...σπερνω...

alisida

# 30 στις 2/4/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Μη με ξεχάσετε ε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από ALEXANDRIANI123

Δεν τον ακυρωσα καλέ μου Μαθ, τον ανέβαλα για τις 32 ταλουνού για να καλέσουμε και πολύ πολύ κόσμο. 

trolAlis

Mathusalas

# 31 στις 2/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μη το κανεις κολοτουμπα πανω που το ειχα στρωσει το κειμενο. αλλες 'λεξεις' να αγαπιομαστε

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Heptamer

Τηλεδιάγνωσις?

Οπως ειπα και πιο πανω, βλεπεις παντα σε εναν αντρα αυτο που υπερισχύει. Κανενας αντρας δεν ειναι αναισθητος - ειδαλλως πως θα αγαπησει?

alisida

# 32 στις 2/4/2021
author
Καζακστάν

#15,#18

Κάτι μου λέει πως δεν αντιλαμβάνεστε και οι δύο με τον ίδιο τρόπο την έννοια "ευαισθησία" και για αυτό δεν βγάζετε άκρη

gogo6960

# 33 στις 2/4/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Φίλε μου

Οπλισου με αυτοπεποίθηση και αγάπη για τον εαυτό σου...μην νομίζεις ότι σε πήραν τα χρόνια...αλλωστε μια κοπέλα δεν εκτιμα μόνο την εξωτερική εμφάνιση κάποιου για να κάνει σχέση, εκτιμα τα αισθήματα του, τον χαρακτήρα του, το μυαλό του και γενικότερα την ψυχη του.. όπως λένε για ολους τους ανθρώπους κάπου υπάρχει το άλλο τους μισό...κανε υπομονή ...μην απελπιζεσαι...μην το βαζεις κάτω...και αν η κοπέλα δεν σε θέλει για σύντροφο...σε θέλει μόνο για φίλο... προχωρα...να βγαινεις με φιλικές παραιες...παρεες...να δεις όλα θα πάνε καλά..Σου ευχομαι ότι καλύτερο...
Αρέσει στο μέλος Enikos

Heptamer

# 34 στις 2/4/2021
author

homo stereotypus vs homo emotius

παιχνίδι να γινεται...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από alisida

#15,#18Κάτι μου λέει πως δεν αντιλαμβάνεστε και οι δύο με τον ίδιο τρόπο την έννοια "ευαισθησία" και για αυτό δεν βγάζετε άκρη

Heptamer

# 35 στις 2/4/2021
author

Ανασκουμπωσου και ξαναπροσπαθησε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Mathusalas

Μη το κανεις κολοτουμπα πανω που το ειχα στρωσει το κειμενο. αλλες 'λεξεις' να αγαπιομαστε

Enikos

# 36 στις 2/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.775
Ε, ας μας το εξηγησει καποιος γνωστης του καθεμιανου...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Evans91

# 37 στις 3/4/2021
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Απαντήσεις: 4
Το ξέρω ότι δε θα μπορούσε να με δει αλλιώς! Είναι όμορφη, δυναμική, λαμπερή, ευγενική, δεν εξαρτάται από κανέναν, είναι αυτοδημιούργητη! Δεν κοίταξα το ερωτικό πρώτα, είδα όλα αυτά τα χαρακτηριστικά κι αυτά, ερωτεύτηκα! Όλες οι άλλες, μου φαίνονται κοριτσάκια! Δεν μπορώ να δω καμιάν άλλη σα γυναίκα! Αφού δε με θέλει αυτή, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω να προσπαθώ! Απλά πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν υπάρχω, για τις γυναίκες και τέλος! Άλλωστε δε γίνεται όλοι να έχουν σύντροφο στη ζωή! Πολλοί είναι μόνοι! Απλά με θλίβει που μπορώ να δώσω τόσα πολλά σ'εναν άνθρωπο και δε μου δίνεται η ευκαιρία! Κι ας ήταν αυτό και μόνο τρεις ώρες μαζί της και μετα ας τελείωνε! Δε θα εγκλώβισαν κανένα μαζί μου, ούτως ή άλλως...

rocknroller

# 38 στις 3/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43
@ #33 μεγαλη μουφα αυτη η ιστορια με το "αλλο μισο". Δεν υπαρχουν μισα διοτι εμεις απο μονοι μας ειμαστε (και πρεπει να ειμαστε) ολοκληρωμενοι ανθρωποι

alisida

# 39 στις 3/4/2021
author
Καζακστάν

Δες το σαν κομμάτια από παζλ.

Ολόκληρα μεν,αλλά με υποδοχές που περιμένουν το σωστό κομμάτι για να ενωθούν  

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από rocknroller
@ #33 μεγαλη μουφα αυτη η ιστορια με το "αλλο μισο". Δεν υπαρχουν μισα διοτι εμεις απο μονοι μας ειμαστε (και πρεπει να ειμαστε) ολοκληρωμενοι ανθρωποι

Kristina_

# 40 στις 3/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Δε μας τα λες καλα ομως  μα καθολου καλα λεμε

Αμα θες «τρεις ωρες μονο» (κατα το «δυο μερες μονο» «μονο δυο φορες» κλπ κλπ) τι τα ψαχνεις τα αλλα προσοντα? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Evans91
Το ξέρω ότι δε θα μπορούσε να με δει αλλιώς! Είναι όμορφη, δυναμική, λαμπερή, ευγενική, δεν εξαρτάται από κανέναν, είναι αυτοδημιούργητη! Δεν κοίταξα το ερωτικό πρώτα, είδα όλα αυτά τα χαρακτηριστικά κι αυτά, ερωτεύτηκα! Όλες οι άλλες, μου φαίνονται κοριτσάκια! Δεν μπορώ να δω καμιάν άλλη σα γυναίκα! Αφού δε με θέλει αυτή, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω να προσπαθώ! Απλά πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν υπάρχω, για τις γυναίκες και τέλος! Άλλωστε δε γίνεται όλοι να έχουν σύντροφο στη ζωή! Πολλοί είναι μόνοι! Απλά με θλίβει που μπορώ να δώσω τόσα πολλά σ'εναν άνθρωπο και δε μου δίνεται η ευκαιρία! Κι ας ήταν αυτό και μόνο τρεις ώρες μαζί της και μετα ας τελείωνε! Δε θα εγκλώβισαν κανένα μαζί μου, ούτως ή άλλως...

Αρέσει στο μέλος paranomos
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε