Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεδόν 30 και δε με θέλει καμία

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

paranomos

# 41 στις 3/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065
'Aρεσαν+: 0%

Διαβασα απο χτες το θεμα σου..αλλα δεν εγραψα σχολιο γιατι κατι δεν μου καθησε καλα απο μια φραση σου.

Περιμενα το επομενο σχολιο σου.

Στο οποιο φυσικα τα ξεκαθαριζεις ολα.

Δεν σε θελει καμια για συντροφο γιατι απλα δεν ψαχνεις συντροφο ουτε την συγκεκριμενη την ειδες ετσι.

Την ειδες μονο σαν γυναικα και αυτο ψαχνεις.

Κιας λες πως δεν κοιταξες το ερωτικο.

Μα μονο αυτο κοιταξες.

Αν ειναι ομορφη και λαμπερη.

Αν την εβλεπες σαν συντροφο..θα συμπληρωνες και με αλλες λεξεις τη περιγραφη σου.

Αν ειχε μια θαμπαδα  ενα ψεγαδι μια ατελεια δεν θα σου εκανε;

Και το τελευταιο σου τα λεει ολα..

Ας την ειχα εστω και για ενα τριωρακι κιας τελειωνε μετα..

Τοσο φουλ ερωτευμενος.

Θυμωσαα

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, Nomimos_ και σε ακόμα 1 μέλος.

rocknroller

# 42 στις 3/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 43
Αυτη η παραδοχη ειναι η μονη που αποδεχομαι

Enikos

# 43 στις 3/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Να τα βαλει στο φουρνο με πατατες...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Enikos

# 44 στις 3/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Γραφει πουθενα ο ανθρωπος, οτι καιει ντιζελακι?...

Οτι δεν βλεπει τις γυναικες...σαν γυναικες?...

Χαλασμενο το τσιπουρο?...

Η...βαρυ το πιγκαλ?...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Evans91

# 45 στις 3/4/2021
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
@paranomos Δεν είδες ότι πρώτα είπα για τα ψυχικά της χαρίσματα; Ότι ερωτεύτηκα αυτά τα χαρακτηριστικά; Επειδή είπα ότι είναι όμορφη, δε σημαίνει ότι κοίταξα πρώτα το σώμα της και την εξωτερική της εμφάνιση! Όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που έδωσα φανερώνουν την εσωτερική της ομορφιά! Το τρίωρο το είπα, γιατί θα θεωρούσα τυχερό τον εαυτό μου αν έμενε μαζί μου, τουλάχιστον έστω και γι'αυτό το ελάχιστο! Μπορεί να έχει ψεγάδια, αλλά εγώ τι να σου πω; Δεν τα βλέπω!

Mathusalas

# 46 στις 4/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι να σε κανουμε? να μας κρατας φαναρακι? δεν χρειαζεται φαναρακια, θα τα εχουμε σβηστα τα φωτα

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από alisida

Μη με ξεχάσετε ε?

trolAlis

SaltedCaramel

# 47 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Evans91
 Αφού δε με θέλει αυτή, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω να προσπαθώ! Απλά πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν υπάρχω, για τις γυναίκες και τέλος!

Καλά σοβαρολογείς τώρα?

Επειδή δεν σε θέλει η εν λόγω , θα σκαψεις τρύπα να κρυφτεις?

Το θεμα δεν εντοπιζεται στις οποιες εμφανισιακες δυσκολίες σου, αλλά στην έλλειψη αποφασιστικοτητας και δυναμικής απο πλευράς σου.

Εισαι 30 ετων και εχεις μπει απο μονος σου friend zone στην κουκλα του γυμναστηριου με την λογικη, οτι καποια στιγμή θα υποκυψει.

Αφου εκανες κινηση και εφαγες ακυρο, επρεπε να απομακρυθεις. Τί καθεσαι και λιβανιζεις με κοπλιμεντα κλπ?

Στην άλλη γωνία μπορει να υπαρχει μια, που να σε θέλει όπως εισαι και με τα όλα σου, και εσύ τώρα καθεσαι κολλημένος να παριστάνεις τον φιλο.

Πρεπει να δουλεψεις αυτοεκτιμηση. 

Όσο για αυτο που λες οτι δεν ειδες πρωτα την εμφανιση, αλλα τα ψυχικα της χαρισματα...δεν το πιστευεις ουτε ο ιδιος!

Francesca_

# 48 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από rocknroller
ΚΥΡΙΕ Ενικε , αυτο που γραφετε στην απαντηση νουμερο 12 ειναι μεγαλη αληθεια. Ακουμε διαρκως, "θελει προστασια η γυναικα απο τον αντρα". Δεν πιστευω οτι ειναι απολυτο, ειναι πιοτερο θεμα προσωπικοτης της καθε μιας. Στη πραγματικοτητα αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι εξουσια. Εξουσια την οποια δεν μπορουν οι ιδιες να αποκτησουν λογω του οτι ζουμε σε μια αντροκρατουμενη/ανδροποιημενη κοινωνια. Εξουσια καθε μορφης. Ειτε αυτη ειναι κοινωνικη, ειτε χρηματοοικονομικη, ειτε ερωτικη, ειτε, ειτε, ειτε...

αν παταει μια γυναικα γερα στα ποδια της, δεν θελει τον ανδρα διπλα της προστατη, ειναι η αληθεια.. 

αλλα και αυτο που ειπες, πως θελει εξουσια καθε μορφης, ειναι λιγο ακραια και λανθασμενη η αποψη σου νομιζω, αν καταλαβα καλα πως εννοεις, πως ''εχει ερθει η σειρα της γυναικας τωρα - να παρει τα ινια στα χερια της και να ..δειξει πού μπορει να φτασει σε εναν αντροκρατουμενο/ανδροποιημενο κοσμο''. 

γιατι μαλλον δεν εννοεις το αλλο, που επικρατουσε εδω και αιωνες, και συνεχιζει, για παραδειγμα, σε καποια διπλανα κρατη.. 

οι περισσοτερες γυναικες σημερα στον δυτικο μας κοσμο, αγαπητε rocknroller, ναι μεν εξω στην κοινωνια ειναι διπλα σε ανδρες στις εργασιες τους και ακομη, και σε θεσεις που - πριν μερικες 10-ετιες ηταν αδυνατον να παρει μια γυναικα, αλλα μεσα στις διαπροσωπικες τους σχεσεις, δεν παυουν να ειναι αυτο που λεει η φυση τους.. 

δλδ. δεν θελουν την εξουσια, αλλα ουσια.. 

αυτο που θελουμε οι περισσοτεροι, ανεξαρτητως φυλου 

δηλαδη - να εχει νοημα να εισαι με εναν ανθρωπο, να εξελισσεται η σχεση και μεσω αυτης και οι δυο, να ξερεις πως ο αλλος ειναι αυτος που δεν θα σε πουλησει οταν εισαι αδυναμος σε καποια προσωπικη σου στιγμη ( ολοι δεν τις εχουμε τις αδυναμιες μας? ) 

οχι προστατης θα ελεγα να ειναι ο αλλος, αλλα στηριγμα σου, εστω με την ενσυναισθηση του, οταν φανει η ..αναπηρια μας να λυσουμε μονοι μας οποιο προβλημα εμφανιστει, ειτε μεσα στην σχεση, ειτε εξω.. 

γιατι κανεις δεν ειναι εξασφαλισμενος απο αυτα που μπορει να του τυχουν, ουτε ειναι ολοκληρομενος ανθρωπος 100% για καθε ενδεχομενο συμβαν, για να μπορει να ''σταθει μονος του στα δυο του ποδια'' 

μεσα απο τις σχεσεις του ''ολοκληρωνεται'' εξελισσεται ο ανθρωπος, με την θελιση του και για αυτο, μπορω να σου πω πως δεν φτανει και μια ολοκληρη ζωη του.. 

παντα εχει κατι να μαθει και για τον ιδιο απ' τον ιδιο, και απ' τους γυρω του για τον ιδιο.. 

και αν καποιος θελει εξουσια καθε μορφης (και οχι ουσια), παντα υπαρχει και η αλλη λυση - επανασταση, με καθε μορφης της, επισης 

Αρέσει στα μέλη la-mer, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 49 στις 4/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

και παλι

λαθος κανεις επταημερε.. το να εισαι δυναμικος δεν σημαινει οτι  δεν υπαρχουν μεσα σου εαυσιθησιες. δυναμικος δεν σημαινει σκληρος σαν ανθρωπος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Heptamer

Δε συμπλεκονται  ομαλα αυτα τα δυο σε εναν αντρα. Αν ειναι το ενα,  συνηθως δε μπορει να ειναι το αλλο. 

Kristina_

# 50 στις 5/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Εξαρταται που ειναι κανεις δυναμικος...αμα ειναι ολομοναχος του στο σπιτι του οκ θα μπορουσε να ειναι και δυναμικος και ευαισθητος ...καμια συγκρουση «συμφεροντων» δεν εχει να διαχειριστει και καμια διαφορα δεν εχει οτι και να ναι... 

που ουτε εκει δεννν.,,.πχ εχει αρρωστησει ενα φυτο και πρεπει ως δυναμικη να το πετσοκοψω αμεσα για να επιβιωσει αλλα ελα που ειμαι και ευαισθητη και αποδιδω και ανθρωπινα συναισθηματα στο φυτο και σκεφτομαι οτι θα στεναχωρηθει αμα χασει το μισο του «εαυτο» ...παει το φυτο πεθανε ολο και ο δυναμισμος πηγε περιπατο...αρα δυναμισμος/ευαισθησια 0-1 

Αμα τωρα εμπλεκονται και αλλοι ανθρωποι εκει ζοριζεται πολυ η κατασταση...εκτος αν γυριζει κανεις διακοπτη (τωρα ειμαι δυναμικος τωρα ειμαι ευαισθητος) και αμα τον παρουν χαμπαρι οι γυρω γυριζουν εκεινοι το διακοπτη και ολα καλα...

Enikos

# 51 στις 5/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Σε λιγο μαζι σας και με διλημματα  για τις πεταλιδες...

Αρέσει στα μέλη gogo6960, la-mer

paranomos

# 52 στις 5/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

Τελικα..

Μαπα το καρπουζι του βαγγελη.

Ουτε γλυκα ουτε μελι 

το ριξαμε στις πεταλιδες.

la-mer

# 53 στις 5/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.565
Άμα δεν έχεις ιδέα από εκλεκτούς μεζέδες και πίνεις το ούζο με λιόσπορα...αυτά είναι...
Αρέσει στα μέλη gogo6960, Enikos

Enikos

# 54 στις 5/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Ποιητάρα...

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στα μέλη gogo6960, la-mer

Enikos

# 55 στις 5/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ξερεις ποσο κανουν οι μεζεδες?...

Να μας καταστρεψεις θελεις?...

Ασε που βγαινω εξω με ενα ταληρακι...

Τι να προκαμω, που πρεπει να παρω και ρεστα για αυριο...

Καλα ειναι και τα ηλιοσπορα...που κανει πασα το μωρο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από la-mer
Άμα δεν έχεις ιδέα από εκλεκτούς μεζέδες και πίνεις το ούζο με λιόσπορα...αυτά είναι...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, gogo6960 και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 56 στις 27/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Φίλε θεματοθέτη αν και βλέπω λίγο αργοπορημένα το θέμα σου θα σου πω και εγώ ότι όταν έχει να κάνει με τις σχέσεις και τον έρωτα μην το ρίχνεις στο πρόβλημα υγείας που έχεις. Έχω και αδερφό με σοβαρό θέμα υγείας και είμαι λίγο πιο ευαίσθητος σε τέτοια θέματα γι αυτο ίσως και σου απαντώ τωρα αλλά ένα έχω να σου πω. Και άτομα σαν εμένα που δεν έχουμε θέμα υγείας σαν το δικό σου, που μας λένε οι άλλοι ότι είμαστε όμορφοι σε πληροφορώ και αν θες με πιστεύεις ότι δεν μας έχει ερωτευθεί καμία (Ηλικία 30 ετών εγω τωρα αν νομίζεις ότι είμαι πολύ μικρός) και προσωπικά μιλώντας δεν είχα ούτε εχω τα κότσια τα φλερτάρω την άλλη στα ίσια. Θέλω να καταλήξω ότι έχει να κάνει πιο πολύ με την αυτοπεποίθηση που έχει ο καθένας μας, με την έλλειψη φόβου στην ενδεχόμενη απόρριψη, με τα δυνατά αισθήματα για την άλλη και κατά πόσο θέλει να είναι μαζί της πάρα με κάποιο θέμα υγείας, να το θυμάσαι αυτό αν δεις την απάντηση μου αυτή.

Womanonthemoon81

# 57 στις 3/7/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Απαντήσεις: 8
Καλησπέρα και από μένα. Κ εγω καθυστερημένη απάντηση, αλλά μου κανε μεγάλο κλικ το θέμα που αναφέρεις. Καταρχήν σου εύχομαι δύναμη για το κινητικό θέμα που έχεις. Θα ήθελα να θυμάσαι ότι όλοι μας έχουμε ένα (τουλάχιστον) θέμα που κουβαλάμε, σε άλλους φαίνεται, σε άλλους όχι. Καμια φορά αυτα που δε φαίνονται είναι πιο βαριά. Αυτό το αν δεν σε θέλει μια δεν πρέπει να τη θέλεις 10, ξέρω πως ακούγεται παιδικό, αλλα τελικά έχει μια βάση και αυτό γιατί στην ουσία πράγματι δεν είναι σε θέση να εκτιμησει αυτό που είσαι. Εσυ θες μια κοπέλα να σε θέλει γι αυτό που είσαι, όπως ακριβώς είσαι. Σε διαβεβαιώ πως όταν κερδίσεις μια κοπέλα με αυτό ακριβώς που είσαι, δε θα κολλήσει σε τίποτα. Απο εκεί και πέρα, θα πρότεινα αν δεν είσαι αρνητικός, ψυχοθεραπεία για να ενισχύσεις μέσα σου τα θετικά σου και να πάρεις λίγο τα πάνω σου και σίγουρα να προσπαθείς συνεχώς να γνωρίσεις καινούριες κοπέλες. Όσες περισσότερες κοπέλες γνωρίσεις, τόσες περισσότερες πιθανότητες έχεις να γνωρίσεις κάποια με την οποία πραγματικά θα ταιριάζεις. Και ταιριάζουμε με κάποιον που θεωρεί οτι είναι ευκαιρία να μας έχει. Με τίποτα λιγότερο. Σίγουρα υπάρχει κάπου εκεί έξω μια κοπέλα πολύ πιο ταιριαστή σου από κάποια που απλα ακούει τα καλά σου σχόλια και απλα τα δέχεται...Τη βλέπεις θεα λόγω του ότι δεν έχεις πολλές εμπειρίες. Όταν αποκτήσεις κάποιες εμπειρίες, θα δεις ότι στην ουσία η συγκεκριμένη κοπέλα δεν άξιζε να σε έχει. Εύχομαι να αλλάξει το τοπίο σου σύντομα και να νοιώσεις πιο αισιόδοξος και πιο ερωτευσιμος!

Qwerty____55

# 58 στις 15/7/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 610
Καλησπερα σε ολη την παρεα...Αγαπητέ , EVANS , σπο την Κοζσνη ...Στο προφιλ σου αναφερεσαι ...για ερωτικη επαφη ??? η κανω λαθος ???Ας το παραβλεψω ..Ακουσε τουτο...Εσύ εχεις κινητικό προβλημα , και ειναι κατι που φαίνεται ...Ακόμα και ο καθρέφτης σου το βλεπει ...ΟΜΩΣ , συλλογισου , ποσοι απο εμας , εχουμε προβλημα , που ???στο μυαλο !!! Ναι ...κινητικο προβλημα στο μυαλό !!!και ειναι κατι που δεν φαινεται .. Ακομα και ο καθρέφτης μας δεν μπορεί να το δει !!!Επισης ακουσε και αυτο...Η γυναικα , μοιαζει με το γραμματόσημο !!!Όσο πιο πολυ το φτυνεις , τοσο πιο πολυ κολαει !!!Γι'αυτό παλικάρι μου , γυρισε της , την πλατη , ξεχνα την , και να θυμασαι οτι εχει και αλλου πορτοκαλιές που κανουν πορτοκαλια ..Φλέρταρε , με οποία γυναικα γουσταρεις , και να εισαι σιγουρος οτι θα σε θελουνε πολλες !!!

Helenaki4

# 59 στις 16/7/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

...και βαζω ένα ποτήρι κρασί και λέω «κάτσε να μπω στο φόρουμ να διαβάσω τίποτα να πέσουν οι στροφές...» 

Αν όντως είστε στην ηλικία που αναγράφετε , και αν όντως αυτό το συμπέρασμα έχετε αποκομίσει μετά από τεσσερεις και πλέον δεκαετίες ενήλικης ζωής, τι να πω , ελπίζω να μην «εκπαιδεύσατε» με αυτήν την πεποίθηση και τα παιδιά που ενδεχομένως να έχετε ...

Αυτά τα λέγαμε στο γυμνάσιο !!!

Αργότερα μάθαμε σιγά σιγά να δείχνουμε τα θετικά μας συναισθήματα χωρίς φόβο και να διαλέγουμε ανθρώπους που αυτό θα το εκτιμήσουν !!!

Κινεζικα μάλλον ...

Δεν ξερω αν το γνωρίζετε , αλλα μέσα σε δυο αράδες , διατυπώσατε την αρχη της τοξικότητας . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από Qwerty___55

Επισης ακουσε και αυτο...Η γυναικα , μοιαζει με το γραμματόσημο !!!Όσο πιο πολυ το φτυνεις , τοσο πιο πολυ κολαει !!!Γι'αυτό παλικάρι μου , γυρισε της , την πλατη , ξεχνα την 

Αρέσει στο μέλος Enikos

giorgos170

# 60 στις 16/7/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.552

θά  σας  θεραπεύσομεν,, ΄΄όλους ...:...,,

Αρέσει στο μέλος Kristina_
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)