Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παράλληλη σχέση και από τις δύο μεριές - τερματισμός της παράλληλης ΑΛΛΑ και συνάδελφοι

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

Mindthegap-

# 21 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Kristina_

Αοχι εγω δεν ειμαι συντηρητικΙΑ!!! 

Εμενα δε με σοκαρισε που απατησαν τις σχεσεις τους αλλα που ολα ξεκινησαν απο την...πληξη στη δουλεια«...λόγω πως δουλεύαμε μαζί σχεδόν κάθε βράδυ, φιληθήκαμε και κάπου εκεί αρχίσαν όλα...»

Ουτε εμενα σοκαρει κατι πλεον...

Αλλα δεν εχω κι αγχος αν με πουν ή οχι συντηρητικια...

Ας μου εξηγησουν πρωτα τι σημαινει φιλελευθερος και μοντερνος ...για ποιο λογο πρεπει να προσκυνω την μοδα...

μη με πουν και βλαχαρα απο το χωριο...πρεπει να ειμαι ιν...

Εχω που χω τον Γιανο που ειναι τσοπανης,  αν με πουν και βλαχα δεν θα το αντεξω...

Αρέσει στα μέλη Francesca_, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

Mathusalas

# 22 στις 4/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Α καλα εσυ το εχεις προχωρησει πολυυυ. ετσι θα κανεις και με μενα? βρε στους 2 τριτος δεν χωρει

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από ALEXANDRIANI123

Φίλε,

Μην ακούς ξινούς και πικρόχολους από δω μέσα ή από αλλού. Να θυμάσαι πως όλα υπάρχουν για να συμβαίνουν στους ανθρώπους. Και τα πράγματα δεν μπαίνουν πάντα σε χωριστά τακτοποιημένα κουτάκια μεσα στη ζωή μας. Δηλαδή δεν είναι πάντα "έχω γυναίκα, την αγαπάω, αυτό σημαίνει δεν απατάω ποτέ" κλπ . Όσοι σου κάνουν τον πολύ αυστηρό κριτή και τον τιμητή της ηθικής, απλά αγόρι μου είναι εξαιρετικά συντηρητικοί ή εξαιρετικά στερημένοι ή εξαιρετικά πονεμένοι ή όλα αυτά μαζί.

Δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Εγώ σε πιστεύω ότι και την κυρά σου αγαπάς και για την άλλη γυναίκα νοιώθεις πράγματα και μπερδεμένος είσαι. Αν θα μπορούσα να σου δώσω μία συμβουλή, αυτή είναι ότι δεν υπάρχουν ιδανικές λύσεις. Όταν είμαστε σε διλήμματα κάτι κερδίζουμε αλλά πάντα μα πάντα και κάτι χάνουμε. Απλά διάλεξε ένα δρόμο και υπηρέτησέ τον με συνέπεια. Νάσαι καλά.

paranomos

# 23 στις 4/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Ενταξει;

Τελειωσε το λαικο δικαστηριο;;

Αγαπητε μοιχε 

Διαβαζοντας τις μεχρι τωρα καταθεσεις των μαρτυρων τα βλεπω ασχημα τα πραγματα! 

Θα τιμωρηθεις παραδειγματικα! 

Θα σου επιβληθει ποινη στερησης του διαλειμματος και του τσιγαρου επι τριμηνον.

Επισης θα προβεις με προσωπικη εργασια σε καθαρισμο και απολυμανση ολων των εργασιακων χωρων στους οποιους ετελεσθησαν τα ειδεχθη εγκληματα σου.

Και τελος

Αρμοδια για την τηρηση εφαρμογης των ανωτερω θα οριστει η υπεθυνη βαρδιας και πρωην μοιχαλιδα.

Κιαμα τολμας ξαναφερε να απλωσεις τα απλυτα σεντονια απο τα ξενοπηδηματα σου εδω.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Francesca_

# 24 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:

Φίλε,

Μην ακούς ξινούς και πικρόχολους από δω μέσα ή από αλλού. Να θυμάσαι πως όλα υπάρχουν για να συμβαίνουν στους ανθρώπους. Και τα πράγματα δεν μπαίνουν πάντα σε χωριστά τακτοποιημένα κουτάκια μεσα στη ζωή μας. Δηλαδή δεν είναι πάντα "έχω γυναίκα, την αγαπάω, αυτό σημαίνει δεν απατάω ποτέ" κλπ . Όσοι σου κάνουν τον πολύ αυστηρό κριτή και τον τιμητή της ηθικής, απλά αγόρι μου είναι εξαιρετικά συντηρητικοί ή εξαιρετικά στερημένοι ή εξαιρετικά πονεμένοι ή όλα αυτά μαζί.

Δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Εγώ σε πιστεύω ότι και την κυρά σου αγαπάς και για την άλλη γυναίκα νοιώθεις πράγματα και μπερδεμένος είσαι. Αν θα μπορούσα να σου δώσω μία συμβουλή, αυτή είναι ότι δεν υπάρχουν ιδανικές λύσεις. Όταν είμαστε σε διλήμματα κάτι κερδίζουμε αλλά πάντα μα πάντα και κάτι χάνουμε. Απλά διάλεξε ένα δρόμο και υπηρέτησέ τον με συνέπεια. Νάσαι καλά.

αποκλειεις δηλαδη - ''οσοι κάνουν τον πολύ αυστηρό κριτή και τον τιμητή της ηθικής'' να εχουν περασει τον ιδιο δρομο, να εχουν μαθει απ' τα λαθη τους και πως αυτα δεν βγαζουν πουθενα, γι' αυτο να γραφουν ετσι;; 

εγω, δεν το αποκλειω..

εκεινο για τον χωρο εργασιας και διαφορες ερωτικες σχεσεις που αναπτισσονται, λες να εχει βγει τυχαια;

ενας ''μισος'' ανθρωπος που εχει γινει ο Κωνσταντινος με αυτα που εχει κανει, αν θα μπορουσε να ''αγαπαει'', θα ηταν στο μισο των δυνατοτιτων του για καθε μια απο τις δυο και, ειδικα για την γυναικα του - αυτο δεν εχει καμια σχεση με την αγαπη, αφου την κοροιδευει, δεν ειναι ειλικρινης, αρα ειναι ψευτης.. 

και, οπου ψεματα, για τι ειδος αγαπη μιλαμε εδω; 

η αλλη, τουλαχιστον ξερει πως εχει γυναικα και μια χαρα την κοροιδευουν και μαζι..

πρωτα-πρωτα, ο ιδιος αγαπαει τον εαυτο του; 

για πες μας, αφου ηδη ''Απλά διάλεξε ένα δρόμο και (ΔΕΝ) τον υπηρέτησε με συνέπεια'' 

και ετσι θα παει, απο δρομο σε δρομο, αν δεν μαθει κατι απο αυτον, που ειναι λαθος.. 

ελειπε μονο να του πεις και ενα ..μπραβο σου! 

Αρέσει στα μέλη alisida, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

paranomos

# 25 στις 4/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Kristina_

Αοχι εγω δεν ειμαι συντηρητικΙΑ!!! 

Εμενα δε με σοκαρισε που απατησαν τις σχεσεις τους αλλα που ολα ξεκινησαν απο την...πληξη στη δουλεια«...λόγω πως δουλεύαμε μαζί σχεδόν κάθε βράδυ, φιληθήκαμε και κάπου εκεί αρχίσαν όλα...»

Εμ δεν δουλευες βραδυα εσυ κριστιν..πως να σου τυχει το φιλι;

endmondos

# 26 στις 4/4/2021
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Απαντήσεις: 1
Φίλε, ξεκίνα πετώντας βαρίδια, Γίνε άθεος, άσε τον έρωτα έξω από ηθική, αγάπα το ξεχωριστό κλπ. Ακου τις γυναίκες που αου απαντούν προσεκτικά και συντονίσου με το μέσο όρο των σκέψεων τους. Κατα τα άλλα σε κατι πιο εύκολο για να αλλάξει κάτι πρεπει να το αλλάξεις εσύ, οπότε άλλαξε γυναίκα, αλλαξε δουλειά, αλλαξε πόλη η χώρα, οι αλλαγές μόνο καλο κάνουν

Kristina_

# 27 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Καλε ποιος διαδιδει τετοια ψευδη? 24/7 δουλευα αφου!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από paranomos

Εμ δεν δουλευες βραδυα εσυ κριστιν..πως να σου τυχει το φιλι;

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Kristina_

# 28 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από paranomos

Επισης θα προβεις με προσωπικη εργασια σε καθαρισμο και απολυμανση ολων των εργασιακων χωρων στους οποιους ετελεσθησαν τα ειδεχθη εγκληματα σου.

Και τελος

Αρμοδια για την τηρηση εφαρμογης των ανωτερω θα οριστει η υπεθυνη βαρδιας και πρωην μοιχαλιδα.

Κιαμα τολμας ξαναφερε να απλωσεις τα απλυτα σεντονια απο τα ξενοπηδηματα σου εδω.

gogo6960

# 29 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 287

Οι λέξεις ηθικη και αξίες ...δεν σου λένε τίποτα εσένα?

Είσαι μοντέρνα εεε

Ενώ όσοι είναι ηθικοι και έχουν αξίες για σένα είναι συντηρητικοι...

Δεν πειράζει θα μεγαλώσεις...και θα μάθεις..

Παράθεση:

Φίλε,

Αρέσει στα μέλη Lolita68, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 30 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Francesca_

αποκλειεις δηλαδη - ''οσοι κάνουν τον πολύ αυστηρό κριτή και τον τιμητή της ηθικής'' να εχουν περασει τον ιδιο δρομο, να εχουν μαθει απ' τα λαθη τους και πως αυτα δεν βγαζουν πουθενα, γι' αυτο να γραφουν ετσι;; 

Οχι, δεν ειναι απαραιτητο ολοι να γραφουν ετσι επειδη εχουν φαει σφαλιαρα...ή εχουν περασει τα ιδια...

Στη ζωη δεν υπαρχει μονο το...παθαινω για να μαθαινω...

Υπαρχει και το δεν το γουσταρω...δεν ειναι του χαρακτηρα μου...δεν μου αρεσει...δεν μου κανει..δεν το επιλεγω...

Πιο απλα πραγματα...

Αρέσει στα μέλη 2019elenh, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

paranomos

# 31 στις 4/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Kristina_

Καλε ποιος διαδιδει τετοια ψευδη? 24/7 δουλευα αφου!!!

Αα συγνωμη.

Δεν ηξερα οτι εργαζοσουν σε βαρδιες η ειχες τετοια ωραρια.

Δεν το ακουσα καπου, απλα υπεθεσα οτι θα ειχες το κλασσικο ωραριο γραφειου.

Ενταξει το παιρνω πισω και σου δινω ενα

Αρέσει στο μέλος Nomimos_

Enikos

# 32 στις 4/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.775

Αθεος γιατι να γινει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από endmondos
Φίλε, ξεκίνα πετώντας βαρίδια, Γίνε άθεος, άσε τον έρωτα έξω από ηθική, αγάπα το ξεχωριστό κλπ. Ακου τις γυναίκες που αου απαντούν προσεκτικά και συντονίσου με το μέσο όρο των σκέψεων τους. Κατα τα άλλα σε κατι πιο εύκολο για να αλλάξει κάτι πρεπει να το αλλάξεις εσύ, οπότε άλλαξε γυναίκα, αλλαξε δουλειά, αλλαξε πόλη η χώρα, οι αλλαγές μόνο καλο κάνουν

Αρέσει στο μέλος gogo6960

giorgos170

# 33 στις 4/4/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.562

πού εστίασες ακριβώς για την ηθική...:..,,,??

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από gogo6960

Οι λέξεις ηθικη και αξίες ...δεν σου λένε τίποτα εσένα?

Είσαι μοντέρνα εεε

Ενώ όσοι είναι ηθικοι και έχουν αξίες για σένα είναι συντηρητικοι...

Δεν πειράζει θα μεγαλώσεις...και θα μάθεις..

Francesca_

# 34 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Mindthegap-

Οχι, δεν ειναι απαραιτητο ολοι να γραφουν ετσι επειδη εχουν φαει σφαλιαρα...ή εχουν περασει τα ιδια...

Στη ζωη δεν υπαρχει μονο το...παθαινω για να μαθαινω...

Υπαρχει και το δεν το γουσταρω...δεν ειναι του χαρακτηρα μου...δεν μου αρεσει...δεν μου κανει..δεν το επιλεγω...

Πιο απλα πραγματα...

ε, ναι, συμφωνη.. 

για να μην ειναι σιγουρη πολλη το ειπα - για την συντηρητικουρα και τοσο ευκολα να χαρακτηριζει, ενω καποιοι απο εμας μπορει και να ηταν ''προχω'', σε μια ''αααλλη ζωη'', που το ξερει 

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Kristina_

# 35 στις 4/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Καλε αφου ειπα ...για καιρο, σε αλλο τοπο, μακρια απ τα σπιτια μας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από paranomos

Αα συγνωμη.

Δεν ηξερα οτι εργαζοσουν σε βαρδιες η ειχες τετοια ωραρια.

Δεν το ακουσα καπου, απλα υπεθεσα οτι θα ειχες το κλασσικο ωραριο γραφειου.

Ενταξει το παιρνω πισω και σου δινω ενα

ALEXANDRIANI123

# 36 στις 4/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι καλοί χωράν παντού βρε. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Mathusalas

Α καλα εσυ το εχεις προχωρησει πολυυυ. ετσι θα κανεις και με μενα? βρε στους 2 τριτος δεν χωρει

Enikos

# 37 στις 5/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.775

Προσπαθεια νουμερο δυο...

Αυτο που προσπαθουμε να δικαιο-λογησουμε η αιτιο-λογησουμε εξ επαγωγης, τα πεπραγμενα μας...

Εχει την δικη του ξεχωριστη πλακα...

Οπως ακομα μεγαλυτερη πλακα εχει, το οτι αγορευουμε σε λαικα δικαστηρια, τα οποια στηλιτευουμε ως τετοια...βαζοντας τα δυνατα μας, να σταθουμε επαξια στις αναγκες του λαικου δικαστηριου, ως μαρτυρες υπερασπισης...

Ξερεις τωρα...ελευθερια ειναι να στηλιτευω κατι που εγω  κανω πολυ πιο πολυ απο εσας...

Να οργανωθουμε, να οργανωθουμε...

Αρέσει στο μέλος gogo6960

la-mer

# 38 στις 5/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.570

Είναι δικαίωμα του καθενός να κερατώνει, να μπλέκει με συναδέλφους του και να χειρίζεται όπως θέλει την σεξουαλική του ζωή.

Το ανήθικο του πράγματος είναι το παραμύθι που πουλάει αφενός στον εαυτό του και αφετέρου στον σύντροφό του.
Συμφιλιώσου με την αλήθεια σου...θα νιώσετε όλοι καλύτερα.
Τα γούστα (πρέπει να) πληρώνονται...
Αρέσει στα μέλη gogo6960, Francesca_

Mathusalas

# 39 στις 5/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ακου να σου πω καρδουλα μου ή μαλλον κοιτα τι θα γραψω κοριτσακι μου, αν ειναι να μου χωρεσεις και 3ο καλο στη σχεση μας να μου το πεις νωρις να παρω υπερδιπλο κρεβατι και να ειμαστε ξεκαθαροι οτι θα κοιμασαι εσυ στο κεντρο (για ασφαλεια)

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από ALEXANDRIANI123

Οι καλοί χωράν παντού βρε. 

paranomos

# 40 στις 5/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Mathusalas

Ακου να σου πω καρδουλα μου ή μαλλον κοιτα τι θα γραψω κοριτσακι μου, αν ειναι να μου χωρεσεις και 3ο καλο στη σχεση μας να μου το πεις νωρις να παρω υπερδιπλο κρεβατι και να ειμαστε ξεκαθαροι οτι θα κοιμασαι εσυ στο κεντρο (για ασφαλεια)

Με το καλο παιδια.

Μαθουσαλα σεντονια μη παρεις.

Θα σου δωσει ο θεματοθετης.

Οχι για 3...για 13 κανουν.

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε