Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παράλληλη σχέση και από τις δύο μεριές - τερματισμός της παράλληλης ΑΛΛΑ και συνάδελφοι

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

ALEXANDRIANI123

# 41 στις 5/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εννοείς

Εννοείς αγαπητή λαμέρ να κάτσει να τα ξεράσει όλα στη δικιά του;

Όχι παληκάρι μου, μην κάνεις καμιά τέτοια πλάκα, η γυναίκα σου θα σε κάνει να το μετανοιώσεις σε όλη την υπόλοιπη ζωή σου. Δεν ξεπερνιούνται ποτέ αυτά και θα στο πετάει στη μούρη με το παραμικρό. Κανείς δεν είναι "υπεράνω" μάτια μου, μην ακούς τι δηλώνουμε.

Αν πραγματικά αποφασίσεις να κόψεις τα τσιλιμπουρδίσματα και να μείνεις πιστός στη σχέση σου, απλά καν'το χωρίς πολλές εξηγήσεις. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Mathusalas

Ακου να σου πω καρδουλα μου ή μαλλον κοιτα τι θα γραψω κοριτσακι μου, αν ειναι να μου χωρεσεις και 3ο καλο στη σχεση μας να μου το πεις νωρις να παρω υπερδιπλο κρεβατι και να ειμαστε ξεκαθαροι οτι θα κοιμασαι εσυ στο κεντρο (για ασφαλεια)

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από la-mer

Είναι δικαίωμα του καθενός να κερατώνει, να μπλέκει με συναδέλφους του και να χειρίζεται όπως θέλει την σεξουαλική του ζωή.

Το ανήθικο του πράγματος είναι το παραμύθι που πουλάει αφενός στον εαυτό του και αφετέρου στον σύντροφό του.
Συμφιλιώσου με την αλήθεια σου...θα νιώσετε όλοι καλύτερα.
Τα γούστα (πρέπει να) πληρώνονται...

paranomos

# 42 στις 5/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065
'Aρεσαν+: 0%

Συμφωνω με την αποψη της αλεξανδριανης.

Τιποτα δεν θα πεις στη γυναικα σου.

Θα προκαλεσεις χειροτερα. 

Μην ξεχνας δεν ειναι μια αγνωστη της η μοιχαλιδα.

.Θα γινει μεγαλη μανουρα μετα.

Το λεει η παροιμια ποιος το μαθαινει τελευταιος.

Και το ανεκδοτο ποιος ειναι ο μαρτυριαρης.

Εκανες τη κουτσουκελα σου, περασες καλα ενα τριμηνο, κατσε να ηρεμησεις τωρα και να βαλεις σε μια ταξη στο μυαλο σου τα πραγματα.

Οσο για τη σταση της κυριας (της μοιχαλιδας) μη σκας.

Θα της περασει συντομα ο θυμος.

Εχει και αυτη λερωμενη τη φωλια της.

Η εχεις την εντυπωση οτι αυτη θα πει κάτι;

Σαν χταποδι να τη χτυπανε κιχ δεν θα βγαλει.

Επισης τωρα που ανοιξαν τα μσγαζια πήγαινε παρε μερικα σετακια ωραια σεντονια, διαλεξε ωραια χρωματακια και δωστα στη γυναικα σου να στρωνει το συζυγικο κρεβατι.

Αν βρεις να γραφει και στην ουγια "ου μοιχευσεις" θα ειναι το τελειο.

Να στο θυμιζει καθε μερα μη ξαναπεσεις σε αναλογο πειρασμο.

Ησουν ατυχος γιατι ηρθες και απλωσες τα λερωμενα σεντονια σε ενα χωρο που εχει ασπιλα αμολυντα αναμαρτητα κοριτσια.

Δεν εχει εδω φιλε τα αλλα α.

Τα αβιαστα  αβαδιστα αβασανιστα.

Μπερδεψες τις ταρατσες.

Ασε που κυκλοφορουν και κατι απατημενοι συζυγοι οπως φαινεται πισω απο καποια σχολια.Γενιτσαροι αυτοι.(ες)

Γιαυτο εξαφανιστηκες;

Φοβηθηκες μη στο κοψουν;;
Μην ανησυχεις.

Τωρα που τα διαβασες ολα δωσε και τη δικη σου τελικη εξηγηση.

Οχι τιποτα αλλο..μη νομισουν οτι εισαι και κανενα τρολ.

Γιατι τετοια πραγματα δεν εχουν ξανακουσει ουτε ξαναδει στη ζωη.

Αρέσει στα μέλη Anatroph, Nomimos_

la-mer

# 43 στις 5/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.565

Αγαπητή Αλεξ,

Όταν κάνεις εξωσυζυγική σχέση, σημαίνει ότι ο γάμος σου έχει τελειώσει, οπότε ναι, το λες και υφίστασαι τις όποιες συνέπειες, τις οποίες επιθυμείς από την στιγμή που ποθείς κάποιον άλλον άνθρωπο.

Βάζεις το καπελάκι σου στραβά και την κάνεις...

Σαφώς, αν δεν έχεις τα κοτσια και σου αρέσει να ζεις μια ψεύτικη ζωή, συνεχίζεις να υποτιμάς τον εαυτό σου και τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειάς σου. Και το τρίτο πρόσωπο.

Τα παραδείγματα πλείστα και για τις δύο περιπτώσεις χειρισμού τέτοιων καταστάσεων. Αυτοί που επέλεξαν τον δρόμο της αλήθειας είναι οι πιο ευτυχισμένοι...τραστ μι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από ALEXANDRIANI123

Εννοείς

Εννοείς αγαπητή λαμέρ να κάτσει να τα ξεράσει όλα στη δικιά του;

Όχι παληκάρι μου, μην κάνεις καμιά τέτοια πλάκα, η γυναίκα σου θα σε κάνει να το μετανοιώσεις σε όλη την υπόλοιπη ζωή σου. Δεν ξεπερνιούνται ποτέ αυτά και θα στο πετάει στη μούρη με το παραμικρό. Κανείς δεν είναι "υπεράνω" μάτια μου, μην ακούς τι δηλώνουμε.

Αν πραγματικά αποφασίσεις να κόψεις τα τσιλιμπουρδίσματα και να μείνεις πιστός στη σχέση σου, απλά καν'το χωρίς πολλές εξηγήσεις. 

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Lolita68 και σε ακόμα 2 μέλη.

kostas232

# 44 στις 6/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ηρεμησε

χρυση μου, καλαμπαλικι γινεται , εσυ θα τον σωσεις?

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από gogo6960

Ρε φίλε

Τι είναι αυτά που διαβάζω? Ειλικρινά δεν τα περιμένα αυτά από έναν 33χρονο υποτίθεται άντρα...μου δίνεις την εντύπωση ότι ξεχασες να μεγαλώσεις... είσαι 33χρονος με μυαλό 16χρονου...να ξέρεις δεν δημιουργουμε πότε σχέσεις για σεξ στην δουλειά , γιατι απλά μετά δεν μπορούμε να δουλευουμε... μέχρι αυτό εκανες, και μπερδεψες "τα σωβρακα με τις γραβατες"...όπως λες έχεις σύντροφο την αγαπάς και είναι όλα τέλεια στο σπίτι σου...τότε γιατί την κερατωνεις στη δουλειά?.. μάλλον γιατί " το ξένο είναι πιο γλυκό"... μέχρι εκεί φτάνει το μυαλό σου...σιγουρα αν σκεφτοσουν με μυαλό αντιστοιχο της ηλικίας σου δεν θα έφτανες σ' αυτό το σημείο να ζητας συμβουλές σε ένα φόρουμ...

Πρέπει λοιπόν να μεγαλώσεις στο μυαλό ... Μόνο αν φτάσεις να σκέφτεσαι με μυαλό αντιστοιχο της ηλικίας σου...τότε μόνο θα είσαι πραγματικος άντρας προς το παρόν είσαι εφηβος με τα μυαλά πού κουβαλας...

Μεγαλωσε επιτέλους γινε άντρας...το κεφαλι σου μοιάζει να είναι "ακατοικιτο"από μυαλό...

ALEXANDRIANI123

# 45 στις 6/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

H μονογαμία αγαπητή Λα Μερ είναι κατά βάθος κοινωνικό κατασκεύασμα και όλοι το γνωρίζουμε.

Προφανώς αποδεχόμενοι την ζωή μας εντός οργανωμένης κοινωνίας, αποδεχόμαστε και τους κανόνες της, σωστά;

Μην αυτομαστιγωνόμαστε όμως, καταστρέφοντας τη ζωή μας επειδή κάποιες φορές παραβαίνουμε αυτούς τους ...τιμημένους τους κανόνες. 

Συμφωνώ μαζί στου στο ότι όλα έχουν ένα κόστος. Αρκετά πλήρωσε ο άνθρωπος με το στρες και τη στεναχώρια που τράβηξε και τραβάει ακόμα. Φτάνει η αυτοτιμωρία. Δεν χρειάζεται να κάνει και τη ζωή του κόλαση, κοινοποιώντας τα τσιλιμπουρδίσματά του στη γυναίκα του, την οποία όπως λέει αγαπάει και δεν θέλει να χωρίσει. Οπότε, αν είναι όντως έτσι, ας μείνει εκεί, ας προσπαθήσει να βρει κάποιους τρόπους να κάνουν πιο ενδιαφέρουσα τη ζωή τους ώστε να αρχίζει να φωτίζει αυτό το κομμάτι κι ας απομακρυνθεί από την άλλη, χωρίς βέβαια να επιδιώκει φιλίες και επαφές. Εάν πάλι καταλήξει ότι με την ερωμένη είχε μεγαλύτερη επικοινωνία, ερωτική έλξη κι όλα αυτά, ας χωρίσει απ' την κυρά του κι ας το προσπαθήσει με την άλλη κι αν δεν βγει ας μείνει για ένα διάστημα μόνος του. 

Δεν χρειάζεται να τα κάνει όλα χειρότερα ομολογώντας το κέρατο. Σιγά πια, ο πρώτος ή ο τελευταίος είναι; Εσείς όλοι εδώ μέσα δηλαδή, δεν κερατώσατε ποτέ; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από la-mer

Αγαπητή Αλεξ,

Όταν κάνεις εξωσυζυγική σχέση, σημαίνει ότι ο γάμος σου έχει τελειώσει, οπότε ναι, το λες και υφίστασαι τις όποιες συνέπειες, τις οποίες επιθυμείς από την στιγμή που ποθείς κάποιον άλλον άνθρωπο.

Βάζεις το καπελάκι σου στραβά και την κάνεις...

Σαφώς, αν δεν έχεις τα κοτσια και σου αρέσει να ζεις μια ψεύτικη ζωή, συνεχίζεις να υποτιμάς τον εαυτό σου και τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειάς σου. Και το τρίτο πρόσωπο.

Τα παραδείγματα πλείστα και για τις δύο περιπτώσεις χειρισμού τέτοιων καταστάσεων. Αυτοί που επέλεξαν τον δρόμο της αλήθειας είναι οι πιο ευτυχισμένοι...τραστ μι...

Enikos

# 46 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Οταν μιλαει η πειρα...και τα αηδονια σωπαινουν...

Για σημερα συνιστω την μελετη του αποφθεγματος...

"στο σπιτι του κρεμασμενου, δεν μιλανε για σκοινι"...

Αυριο θα εχουμε προχειρο...

Και κατι χρηστικο...οταν διαχωριζουμε εαυτον απο τους αλλους, πρεπει να εχουμε πεισει τον εαυτο μας οτι ειμαστε τιμιοι μαζι του...

Διαφορετικα φαινομαστε σαν να δικαιο-λογουμε τις ενοχες μας, στους...αλλους, τους ασχετους...

Για το τελευταιο δεν θα εξεταστειτε...σας εξεταζει ...αλλος...

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

la-mer

# 47 στις 6/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 1.565

Δεν με ενδιαφέρουν τα κατασκευάσματα της κοινωνίας και ουδέποτε ακολούθησα κανόνες της που δεν με εκφράζουν ή στερεότυπα.

Στην ηλικία μου, είμαι πια σε θέση να γνωρίζω ότι όταν αγαπώ ή είμαι ερωτευμένη, δεν ενδιαφέρομαι για ξεπέτες, ούτε για παράλληλες σχέσεις.

Η ζωή μας καταστρέφεται όταν δεν τιμούμε τις επιλογές μας.

Και επειδή έχω μάθει να τιμώ τις δικές μου, όποτε έφτανα σε σημείο να κερατώσω, είχα ήδη βάλει το καπελάκι μου και έφευγα. Είτε από γάμους είτε από σχέσεις. 

Γι' αυτό διατηρώ και άριστες σχέσεις  με τους πρώην συζύγους μου... διότι δεν τους έκανα ποτέ να νιώσουν οι μ@λ@κες της υπόθεσης... όλα είναι θέμα παιδείας και σεβασμού.

Τα άλλα είναι φτηνές οδοντόκρεμες... δικαιολογίες για φοβισμένα και ανήμπορα ανθρωπάκια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από ALEXANDRIANI123

H μονογαμία αγαπητή Λα Μερ είναι κατά βάθος κοινωνικό κατασκεύασμα και όλοι το γνωρίζουμε.

Προφανώς αποδεχόμενοι την ζωή μας εντός οργανωμένης κοινωνίας, αποδεχόμαστε και τους κανόνες της, σωστά;

Μην αυτομαστιγωνόμαστε όμως, καταστρέφοντας τη ζωή μας επειδή κάποιες φορές παραβαίνουμε αυτούς τους ...τιμημένους τους κανόνες. 

Συμφωνώ μαζί στου στο ότι όλα έχουν ένα κόστος. Αρκετά πλήρωσε ο άνθρωπος με το στρες και τη στεναχώρια που τράβηξε και τραβάει ακόμα. Φτάνει η αυτοτιμωρία. Δεν χρειάζεται να κάνει και τη ζωή του κόλαση, κοινοποιώντας τα τσιλιμπουρδίσματά του στη γυναίκα του, την οποία όπως λέει αγαπάει και δεν θέλει να χωρίσει. Οπότε, αν είναι όντως έτσι, ας μείνει εκεί, ας προσπαθήσει να βρει κάποιους τρόπους να κάνουν πιο ενδιαφέρουσα τη ζωή τους ώστε να αρχίζει να φωτίζει αυτό το κομμάτι κι ας απομακρυνθεί από την άλλη, χωρίς βέβαια να επιδιώκει φιλίες και επαφές. Εάν πάλι καταλήξει ότι με την ερωμένη είχε μεγαλύτερη επικοινωνία, ερωτική έλξη κι όλα αυτά, ας χωρίσει απ' την κυρά του κι ας το προσπαθήσει με την άλλη κι αν δεν βγει ας μείνει για ένα διάστημα μόνος του. 

Δεν χρειάζεται να τα κάνει όλα χειρότερα ομολογώντας το κέρατο. Σιγά πια, ο πρώτος ή ο τελευταίος είναι; Εσείς όλοι εδώ μέσα δηλαδή, δεν κερατώσατε ποτέ; 

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Hepatica και σε ακόμα 3 μέλη.

Alezandra

# 48 στις 6/4/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Απαντήσεις: 815
Διάβασα μόνο το σχόλιο με αριθμό 45 και ενώ το διάβασα στα πεταχτά,μετά κάθισα και το ξαναδιάβασα δύο τρεις φορές μαζί με την παράθεση.Καταλαβαίνω ότι το θέμα έχει να κάνει με την απιστία και αν θα την ομολογήσει.Ως πρώην άπιστη σύζυγος σας λέω πως αν υπάρχει λογος,η αλήθεια θα φανερωθεί.Εάν όχι,καλύτερα να παραμείνει στο χασοκουτι και να μην σκαλιζετε εκεί που κάνει η γάτα την ανάγκη της γιατί εκεί ξέρετε τι θα βρείτε.Η απελευθέρωση έρχεται μόνο αβίαστα (τη λέξη την έμαθα εδώ και μου άρεσε γι αυτό τη γράφω) Καταλάβατε ?
Αρέσει στο μέλος paranomos

Spiros--

# 49 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Είναι άλλο πράγμα ...

... η πολυγαμική φύση του ανθρώπου και άλλο η ... παράλληλη πολυγαμικότητα. Το πρώτο δεν δικαιολογεί/αθωώνει το δεύτερο!

Καλό και τίμιο λοιπόν είναι, όποιος/α θέλει ποικιλία, πρώτα να τελειώνει ότι έχει (πληρώνοντας θαρραλέα το όποιο αντίτιμο) και στην συνέχεια να προχωράει καθαρός/ή πιο κάτω στην ζωή του. Οτιδήποτε άλλο είναι προβληματικό...
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Hepatica και σε ακόμα 2 μέλη.

rocknroller

# 50 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 43
Εγω θα λεγα πως δεν υπαρχει απαραιτητα σωστο και λαθος. ΟΜΩΣ, αυτα τα πραγματα πρεπει να τα ξεκαθαριζεις απο την αρχη, αλλα κανενας φυσικα δεν το κανει διοτι ολοι κοιταζουν να βγουν οσο το δυνατον πιο κερδισμενοι. Και τη πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο!
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Mathusalas

# 51 στις 6/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ωραια το εθεσες

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Spiros--

Είναι άλλο πράγμα ... η πολυγαμική φύση του ανθρώπου και άλλο η ... παράλληλη πολυγαμικότητα. Το πρώτο δεν δικαιολογεί/αθωώνει το δεύτερο!

Καλό και τίμιο λοιπόν είναι, όποιος/α θέλει ποικιλία, πρώτα να τελειώνει ότι έχει (πληρώνοντας θαρραλέα το όποιο αντίτιμο) και στην συνέχεια να προχωράει καθαρός/ή πιο κάτω στην ζωή του. Οτιδήποτε άλλο είναι προβληματικό...

Kristina_

# 52 στις 6/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Εντωμεταξυ ο θεματοθετης που ειχε το κουραγιο να γραψει ολο αυτο το αρχικο σεντονι...εξαφανιστηκε ...αφαντος λεμε!!! Ουτε μια διευκρινιση ουτε μια δικαιολογια ουτε καν  ενα «με προσβαλλετε» δε μας ειπε

Για να μετρηθουμε να δουμε ποσοι ειμαστε τελικα 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Spiros-- και σε ακόμα 2 μέλη.

rocknroller

# 53 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 43
Προφανως ντραπηκε. Τον αναγκασαμε να στραφει σε ατακτη φυγη

Spiros--

# 54 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Κρις, μπορεί ...

... να υποτροπίασαν οι παράνομοι εραστές, 

να τους είδε η κυρά Σούλα η βραδινή καθαρίστρια, 

η οποία κατά διαβολική σύμπτωση καλλωπίζετε στο ίδιο κομμωτήριο με την απαντημένη σύντροφο του θεματοθέτη 

και επειδή μια φορά είχε περάσει από εκεί να την πάρει, 

τον αναγνώρισε ως τον συμμετέχοντα σε απρεπή και μη ενδεδειγμένη συναδελφική "στάση" με την εν λόγω συνάδελφο του, 

γιατί η πόρτα της αποθήκης δεν είχε κλείσει καλά ...

οπότε και ένοιωσε χρέος της να μεταφέρει το μαντάτο, 

με βαριά καρδιά βέβαια, 

όχι αυτούσιο αλλά σαν κάτι που είδε στο φλιτζάνι, 

ένα βροχερό πρωινό που καθόλου τυχαία και εντελώς απρόσμενα πήγε να την δεί ... 

και ως κατάληξη αυτού του πολύ πιθανού σεναρίου, 

ο θεματοθέτης είναι τώρα στον 3ο όροφο νοσοκομείου, 

στο τμήμα καταγμάτων ... 

Θα μας απαντήσει όταν θα βγάλει τον γύψο και από τα 2 του χέρια 

Μην γελάτε  κάπως έτσι εξελίσσονται αυτές οι καταστάσεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Kristina_

Εντωμεταξυ ο θεματοθετης που ειχε το κουραγιο να γραψει ολο αυτο το αρχικο σεντονι...εξαφανιστηκε ...αφαντος λεμε!!! Ουτε μια διευκρινιση ουτε μια δικαιολογια ουτε καν  ενα «με προσβαλλετε» δε μας ειπε

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Kristina_

# 55 στις 6/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Καλα μια στιγμη να φωναξω και την κυρα νελη 

Αρέσει στο μέλος Spiros--

paranomos

# 56 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Εν τω μεταξυ το κερατο παει συννεφο και ο αλλος παιζει σχοινακι

ALEXANDRIANI123

# 57 στις 6/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι να κάνει κι ο δόλιος ο θεματοθέτης που τον κάνανε οι περισσότεροι να νοιώσει ελεεινός και τιποτένιος επειδή του συνέβη κάτι που έχει συμβεί τουλάχιστον στους μισούς από δω μέσα...

paranomos

# 58 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Spiros--

Είναι άλλο πράγμα ... η πολυγαμική φύση του ανθρώπου και άλλο η ... παράλληλη πολυγαμικότητα. Το πρώτο δεν δικαιολογεί/αθωώνει το δεύτερο!

Τι θα πει παραλληλη πολυγαμικοτητα;

Δεν μπορει να σταθει σαν ορος.

Η πολυγαμικοτητα σαν ορος εμπεριεχει τη σναπτυξη παραλληλης σχεσης η σχεσεων.

(Δεν υπαρχουν αλλωστε καθετες)

Το οτι η πολυγαμικοτητα δεν πρεπει η δεν μπορει να αποτελει αιτια, κινητρο, δικαιολογια  κλπ για την απιστια η τη συναψη  παραλληλης σχεσης  αυτο οντως ειναι αλλο πραγμα και το δεχομαι.

Αρέσει στο μέλος Spiros--

paranomos

# 59 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Kristina_

Κριστιν και εγω εχω την ιδια απορια.

Και μολις ειδα και το σχολιο σου μπηκα στο προφιλ του θεματοθετη.

Οντως δεν ξαναμπηκε στο σαιτ.

Γραφτηκε, ηρθε απλωσε το σεντονι και εξαφανιστηκε.

Βρε λες να ειναι κανενας εξωγηινος;

Και ζει αναμεσα μας;

konstandinos73

# 60 στις 6/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 331
Θα συμφωνήσω με τη Λαμερ..Ζουμε σε εποχες που "ολα" ..τα θελουμε δικα μας. Απληστια λεγεται αυτο. Επιτελους, καποια στιγμή, θα πρέπει να λεμε αυτο το γμνο "φταιω και αναλαμβανω την ευθυνη!". Πιστεψτε με, απ την γεματη ενταση δουλεια μου που κανω επι μια 20ετια, εχω πλεον καταλαβει: "Στις 100 περιπτωσεις, οι 99,99 δεν φταινε. Ισως ο γειτονας, ισως ο Θεος, ισως το θυμα". Ειπαμε: Το χειροτερο "ον" που κυκλοφορει στο πλανητη γη, λεγεται "ανθρωπος".
Αρέσει στο μέλος la-mer
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε