Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φιλία

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

ALEXANDRIANI123

# 41 στις 8/4/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 131
'Aρεσαν+: 0%

Η ζωη ειναι απροβλεπτη και ...Ποτέ μη λες Ποτέ.

Tάπες όλα Λολίτα. Αυτό.

Η ζωη ειναι απροβλεπτη και ...Ποτέ μη λες Ποτέ. 

Αρέσει στα μέλη Mathusalas, Lolita68

kalvin251

# 42 στις 9/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 61

"Ποτέε μη λες ποτέ, 

δεν ξέρεις τι γίνεταιαιίσως αύριο να αλλάξεις γνώμηκαι να πεις το ναι"
( κι αν δεν το πεις : "Μαριγούλα μαριγώ,δε με θέλειςνα κι εγώ" )
https://youtu.be/5ZZqBtybyLw

Αρέσει στο μέλος Lolita68

Enikos

# 43 στις 9/4/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.683
Και εμεις ερμαια...

Driftwoods ενα πραμα...

Concentrated wisdom...

Μαρμαρο Πεντελης...

kalvin251

# 44 στις 9/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 61

Χιλιοειπωμένο θέμα, τόχα βάλει κι εγώ, βάρεσε πιράκια για κανα δυό φεγγάρια αλλά πέραν αυτού ουδέν.

Εν κατακλείδι,
" οι φίλοι είναι φίλοι,που λάμπουνε σαν ήλιοικαι τη ζωή την κάνουνε, την κάνουνετραγούδιιι".
Αυτά
https://youtu.be/mbv-CUs-OgY

Αρέσει στο μέλος Lolita68

GEORGIOS_105

# 45 στις 10/4/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Αυστρία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα πολύ σημαντικό θέμα για μένα,και να μου απαντήσετε με ειλικρίνεια τι θα κάνατε αν ήσασταν στη θέση μου.Λοιπόν έχω μια υποτιθέμενη φιλία με μια κοπέλα,την είχα γνωρίσει πριν κάνα χρόνο δεν ήμασταν τοσο δεμένοι μεταξύ μας στην αρχή.Ειχαμε κανει και οι δυο τις σχέσεις μας, μετά μολις τελειώσαμε με τις σχέσεις μας, ήρθαμε και οι δυο πιο κοντά, εγινε κατι μεταξύ μας αλλα μετά μου αρχισε οτι δεν είμαι έτοιμη και θα ήθελα να σε κρατήσω για φιλο καλύτερα,μου αρεσεις πολυ αλλα ειμαι καθυστερημένη μου έλεγε και φοβάμαι μην σε πληγώσω.Περναει λίγος καιρός που δεν μιλάμε και ξανά τα ίδια ερχομαστε κοντα αυτη με πλησιάζει και συμβαίνουν παλι τα ίδια ακριβώς σε θέλω για φίλο και αν θέλεις θα σε γνωρίσω μια φίλη μου μου λεει.Τελοςπαντων δείχνω ενδιαφέρον για τη φίλη και μετά αρχίζει και θυμώνει μαζί μου χωρίς λόγο ,και με ρωτούσε συνέχεια αν ειμαι σιγουρος για αυτό.Μετα δείχνει ενδιαφέρον για έναν γνωστό μου ότι να ναι άτομο χωρίς στόχους χωρίς ενδιαφέρον για κάτι, το καταπίνω και το προσπερνάω και συνεχίζουμε τη παρέα. Άρχισαν οι ερωτήσεις του τύπου αν αυτος θα της φέρεται καλά, είμαι πολύ απογοητευμενος που ανοίχτηκε τόσο σε αυτόν χωρίς να μπορούν να επικοινωνήσουν στην ίδια γλώσσα.Εγω από μέρος μου ξεκινησα την απομάκρυνση μου σιγα σιγα, αυτη μου αναφέρει παντα οτι έγινα κρύος μαζί της και οτι δεν την στέλνω και δεν την παίρνω τηλέφωνο. Πραγματικά έχω κουραστεί με αυτή τη φιλια που δεν την ηθελα για φιλία και πρεπει να ανεχτώ και αυτο. Επειδή έχω ακόμη κάποια συναισθηματα ή πληγωμένο εγωισμό δεν το δέχομαι αυτο. Τι θα κάνατε εσείς στη θέση μου πως μπορώ να απομακρυνθώ; επίσης είναι και πολύ ψυχοφθόρο.

Heptamer

# 46 στις 10/4/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.939

Κάτι τέτοιες "υποτιθέμενες" φιλίες αγοριών και κοριτσιών μου χαλούν το νιρβάνα ότι τέτοιες φιλίες μια χαρά λειτουργούν...

Πέρα για πέρα ...ανήθικο!

alisida

# 47 στις 10/4/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.743

Καλημέρα φίλε μας 

Θα πρέπει κατά αρχάς να ανοίξεις νέο δικό σου θέμα δηλ,

να γράψεις την ιστορία σου με όσες περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς,

να κάνω την περίληψη ,

να τη διαβάσουν όσοι βαριουνται τα σεντόνια,

να τη σχολιάσουν όσοι βαριουνται τις περιλήψεις,

να απαντησουν με τη σειρά τους όλα τα μέλη της ομάδας μας,

να γίνουν οι αντιπαραθέσεις,

να πέσει σκούπα 

να βγει ένα καλό όμορφο εποικοδομητικό συμπέρασμα πρόταση λύση για το πρόβλημα δίλημμα θέμα σου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από GEORGIOS_105
Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα πολύ σημαντικό θέμα για μένα,και να μου απαντήσετε με ειλικρίνεια τι θα κάνατε αν ήσασταν στη θέση μου.Λοιπόν έχω μια υποτιθέμενη φιλία με μια κοπέλα,την είχα γνωρίσει πριν κάνα χρόνο δεν ήμασταν τοσο δεμένοι μεταξύ μας στην αρχή.Ειχαμε κανει και οι δυο τις σχέσεις μας, μετά μολις τελειώσαμε με τις σχέσεις μας, ήρθαμε και οι δυο πιο κοντά, εγινε κατι μεταξύ μας αλλα μετά μου αρχισε οτι δεν είμαι έτοιμη και θα ήθελα να σε κρατήσω για φιλο καλύτερα,μου αρεσεις πολυ αλλα ειμαι καθυστερημένη μου έλεγε και φοβάμαι μην σε πληγώσω.Περναει λίγος καιρός που δεν μιλάμε και ξανά τα ίδια ερχομαστε κοντα αυτη με πλησιάζει και συμβαίνουν παλι τα ίδια ακριβώς σε θέλω για φίλο και αν θέλεις θα σε γνωρίσω μια φίλη μου μου λεει.Τελοςπαντων δείχνω ενδιαφέρον για τη φίλη και μετά αρχίζει και θυμώνει μαζί μου χωρίς λόγο ,και με ρωτούσε συνέχεια αν ειμαι σιγουρος για αυτό.Μετα δείχνει ενδιαφέρον για έναν γνωστό μου ότι να ναι άτομο χωρίς στόχους χωρίς ενδιαφέρον για κάτι, το καταπίνω και το προσπερνάω και συνεχίζουμε τη παρέα. Άρχισαν οι ερωτήσεις του τύπου αν αυτος θα της φέρεται καλά, είμαι πολύ απογοητευμενος που ανοίχτηκε τόσο σε αυτόν χωρίς να μπορούν να επικοινωνήσουν στην ίδια γλώσσα.Εγω από μέρος μου ξεκινησα την απομάκρυνση μου σιγα σιγα, αυτη μου αναφέρει παντα οτι έγινα κρύος μαζί της και οτι δεν την στέλνω και δεν την παίρνω τηλέφωνο. Πραγματικά έχω κουραστεί με αυτή τη φιλια που δεν την ηθελα για φιλία και πρεπει να ανεχτώ και αυτο. Επειδή έχω ακόμη κάποια συναισθηματα ή πληγωμένο εγωισμό δεν το δέχομαι αυτο. Τι θα κάνατε εσείς στη θέση μου πως μπορώ να απομακρυνθώ; επίσης είναι και πολύ ψυχοφθόρο.

Paralia48

# 48 στις 10/4/2021
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.299

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από GEORGIOS_105

Γι'ωργο, τίποτα δεν πρέπει να ανεχθείς, εφόσον δεν το θες.

Η κατασταση πήρε την τροπή που πήρε, τώρα κατά τη γνώμη μου, ξέκοψε κι ας γίνεις κρύος όπως λεει και αυτή. Έτσι δε νοιώθεις, πως θες να της φέρεσαι; Έτσι κάνε! Με την ψύχρα σου, πιθανότατα θα απομακρυνθεί αυτή. Αν όχι, πες της το ξακάθαρα πως δε γουστάρεις τέτοια σκαμπανευάσματα. 

Καλά λέει ο Επταήμερος, αυτές οι καταστάσεις χαλούν την ηρεμία (νιρβάνα).  Και δεν καταλαβαίνω, γιατί πολλά νεαρά αγόρια, νοιώθετε υποχρέωση να σας τραβάνε από τη μύτη κοπέλες που και οι ίδιες δεν ξέρουν τι θέλουν.

Η δική μου συμβουλή είναι : Συμπεριφέρσου ακριβώς όπως νοιώθεις.

GEORGIOS_105

# 49 στις 10/4/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Αυστρία
Απαντήσεις: 2
Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας,αλλά για να σας πω και το άλλο με τον άλλον δεν μπορούν να επικοινωνήσουν στην ίδια γλώσσα μιλάνε με google translate δεν βρίσκονται καν στην ίδια χώρα και μιλούσε σε αυτόν για οικογένεια και οτι θελει και ένα σοβαρό άτομο διπλα της. Αυτος απλά γελούσε όταν του το ελεγε αυτή όταν μίλησε μαζί μου.Αυτη δεν ξερει τιποτα εννοείται και απλα τη κοροϊδεύει,αλλά τσατίζομαι με το γεγονός ότι έχω κάνει πολλά για αυτήν και αυτή αρκετά για μένα, και δεν με ειδε αλλιως.Βγήκε λιγο για δυο βδομάδες το ερωτικό αλλα μετά τελείωσε παρολου που όλοι οι συγγενείς της της έλεγαν μην τον αφήνεις ταιριάζετε είναι μια χαρά. Τελοςπαντων δεν μπορώ να ανεχθώ αυτο αλλο και ξεκοβω τα πολλά πολλά για το καλό της ψυχικής υγείας.

Enikos

# 50 στις 10/4/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.683
Τα παιδια παιζει...

Τι παιζει, ειναι το ζητημα...

Αρέσει στο μέλος giorgos170

pythagoras

# 51 στις 10/4/2021
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.578

εν ου παικτοίς.

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Enikos
Τα παιδια παιζει...

Τι παιζει, ειναι το ζητημα...

εδώ άλλος παίζει ... ΄ζάρια (ας πούμε)

rocknroller

# 52 την Παρασκευή στις 15:59
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 41
Είναι δυνατόν να υπάρξει φιλία, εάν όμως και οι δύο περνάνε πολύ καλά μαζί, αργά ή γρήγορα, δύναται να αναπτυχθεί ένα ερωτικό ενδιαφέρον μεταξύ των δυο. Και όταν αυτό συμβεί, η φιλία παύει να υφίσταται. Άρα είναι πολύ δύσκολο να διατηρηθεί η φιλία. Ένας άντρας και μια γυναίκα είναι "προγραμματισμένοι" να συνυπάρξουν ως ζευγάρι.

agrotis53

# 53 το Σάββατο στις 23:45
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.511

Όχι. ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Akademy

Φιλία

Υπάρχει φιλία στα δύο φύλλα;

forget_it

# 54 σήμερα στις 12:10
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 265

Η πίστη,η αγάπη,η συντροφικότητα,η υποστηρικτικοτητα,η αλληλοβοήθεια,η κατανόηση,η συμπαράσταση και άλλα πολλά χαρακτηριστικά της φιλίας,δεν εκδηλώνονται μέσω των αναπαραγωγικών μας οργανων,(τα οποία και περιττεύουν σε αυτές τις φάσεις).

Συμπέρασμα : ναι,υπάρχει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Akademy

Φιλία

Υπάρχει φιλία στα δύο φύλλα;

Αρέσει στο μέλος giorgos170
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost