Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι φάση;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Helenaki4

# 21 στις 8/4/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.303
'Aρεσαν+: 0%

Τη μιλάτε απταίστως την κινεζικήν , αγαπητέ Σπύρο !

Επιτρέψτε μου να σας υποβάλω τα ...σκεύη μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Spiros--

Το έκανε ...

... γιατί ενώ σε είχε όλη την ημέρα στο μυαλό του και ανυπομονούσε να βρεθείτε, του έπεσε καφές στο κινητό και επειδή κόλλαγε άσχημα ... κατάφερε μετά βίας να σου στείλει ένα "γεια" ... και λίγο αργότερα ένα "όχι". Μετά το κινητό κακάρωσε ...

Τι φάση indeed !!!

Αρέσει στα μέλη Spiros--, Mindthegap-

alisida

# 22 στις 9/4/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.743

Μερικές φορές χρειάζεται να μας το πουν ευθέως ξεκάθαρα έξω από τα δόντια κατάμουτρα για να ξεκαθαρίσουμε κι εμείς οι ίδιοι,εάν η συμπεριφορά μας είναι επιλογή μας και θα την υποστηρίξουμε,

ή εάν είμαστε επηρεασμένοι παρασυρμένοι αντιδραστικοί και τότε ίσως θα ήταν καλή ιδέα να αναθεωρήσουμε.

Σε κάθε περίπτωση, η επισήμανση μιας κακης μας συμπεριφοράς,μόνο καλό μπορεί να μας κάνει.

Αρκεί να είμαστε λίγο περισσότερο δεκτικοί στην κριτική.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από hornet19

Ναι ο χαρακτήρας και η προσωπικότητα μιλάνε εδώ, όπως "μιλάει" και η επιρροή όσων συμπεριφορών και δήθεν φερσιμάτων διακρίνει γύρω του ...

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980
I am Not a psychotherapist :)

Mathusalas

# 23 στις 9/4/2021
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 382

Ηρθαμε για να μαθουμε, το ειπα και αλλου. και δεν εννοω στο φορουμ (αν και εδω ειναι μια μικροκοινωνια) αλλα γενικα στη ζωη μας. αν ημασταν λαθος καποτε και δεν μαθαμε απο αυτο τοτε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.

Αρέσει στο μέλος ALEXANDRIANI123

kostas232

# 24 στις 9/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 810

αναρωτιεμαι

εκανε τον μουσακα η παραλια?... με παταατες ή χωρις τον κανει??...η λολοτα βθα βαλει τραγουδακι  ή οχι??... κατι ερωτηματα...

hornet19

# 25 στις 9/4/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 1.334

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από alisida

Μερικές φορές χρειάζεται να μας το πουν ευθέως ξεκάθαρα έξω από τα δόντια κατάμουτρα για να ξεκαθαρίσουμε κι εμείς οι ίδιοι,εάν η συμπεριφορά μας είναι επιλογή μας και θα την υποστηρίξουμε,

ή εάν είμαστε επηρεασμένοι παρασυρμένοι αντιδραστικοί και τότε ίσως θα ήταν καλή ιδέα να αναθεωρήσουμε.

Σε κάθε περίπτωση, η επισήμανση μιας κακης μας συμπεριφοράς,μόνο καλό μπορεί να μας κάνει.

Αρκεί να είμαστε λίγο περισσότερο δεκτικοί στην κριτική.

Όταν η κριτική είναι καλοπροαίρετη.

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 26 στις 9/4/2021
author
Καζακστάν

Συμφωνώ.

Αυτό όμως έγκειται στην ...ηθική αυτού που κάνει την κριτική.

Για να είμαστε και επίκαιροι  

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από hornet19

Όταν η κριτική είναι καλοπροαίρετη.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, hornet19

Mathusalas

# 27 στις 10/4/2021
author
Η οποια ηθικη του 'καποιου' ποιος την κρινει? η εκκλησια? οι αγραφοι νομοι?  ο εγωισμος μας? ολα ειναι σχετικα το ποιος ειναι ηθικος.

alisida

# 28 στις 10/4/2021
author
Καζακστάν

Καλή ερώτηση.

Την ηθική του συγκεκριμένου λοιπόν θέματος,δηλ του πώς και με ποιο τρόπο λέμε στον άλλο τις αδυναμίες ή τα λάθη του,

ας την κρινουμε με βάση τους κανόνες του παιδαγωγικού συστήματος 

Ο εκπαιδευτικός πχ δεν θα ειρωνευτεί βρίσει κοροϊδέψει επιτεθεί στον μαθητή που θα κάνει λάθος.

Θα τον διορθώσει μεν αλλά χωρίς να προβάλλει τον εαυτό του έναντι στις αδυναμίες του "μαθητή".

Ένας από τους πιο πετυχημένους άντρες στον κόσμο των ελληνικών επιχειρήσεων,λέει πως : " όσο μεταδίδεις την γνώση σου στους άλλους,τόσο καλύτερος γίνεσαι" 

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Mathusalas
Η οποια ηθικη του 'καποιου' ποιος την κρινει? η εκκλησια? οι αγραφοι νομοι?  ο εγωισμος μας? ολα ειναι σχετικα το ποιος ειναι ηθικος.

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, ALEXANDRIANI123

Mathusalas

# 29 στις 10/4/2021
author

Περα απο τη 'πλακα' το να στηριζομαστε σε καποιους κανονες ηθικης ειδικα απο θρησκεια ανεξαρτητα αν ειναι χριστιανισμος ή βουδισμος ειναι βολικο στο να μην σκεφτομαστε πολυ τι πρεπει να πραξουμε. ισως θελουν να μην σκεφτομαστε πολυ, ισως παλι το εχουν σκεφτει καποιοι φιλοσοφημενοι και μας βοηθουν να αποφασισουμε αν θα πεσουμε στην ανηθικοτητα. προσωπικα μου αρεσει να αποφασιζω τη καθε στιγμη διαφορετικα, μπορει να γινω ανηθικος για καποιον αλλο αλλα ειναι δικη μου ευθυνη. π.χ αν θα παω με μια 20αρα στην ηλικια μου για καποιους ειναι ανηθικο. για μενα δεν ειναι και ουτε για την 20αρα. γιατι να σκαω τοτε αφου εμεις περναμε καλα?

kostas232

# 30 στις 10/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 810

σας κανω κεφι

οταν γραφετε ειλικρινα.. αν τηρουσαμε ολοιμας το 40% απο αυτα που γραφετε θα ειμασταν καλυτεροι γονεις , συντροφοι, γκομενοι, ανθρωποι γενικα.. ενταξει  συμβαινει αυτο στο διαδικτυο.. θα ηθελα να.. και ο καθεις βαζει διπλα οτι κανει κεφι..
παραλια εκανες αυτο τον μουσακα? ελεο!!!
Αρέσει στα μέλη Sourygia, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 31 στις 10/4/2021
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.939

Ανήθικο; Ουδεπόποτε!

Ο γριός ο κότος έχει το... λεφτόζουμο.

(Λεφτόζουμο, λαϊκιστί λεφτοζούμι=  τονωτικό γλυκαντικό σε μορφή σουπας, ευρέως γνωστό κυριως σε νεαρές κορασίδες 20+ που θρώσκουν...άνωθεν)

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Mathusalas

. π.χ αν θα παω με μια 20αρα στην ηλικια μου για καποιους ειναι ανηθικο. για μενα δεν ειναι και ουτε για την 20αρα. γιατι να σκαω τοτε αφου εμεις περναμε καλα?

hornet19

# 32 στις 10/4/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 1.334

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Heptamer

Ο γριός ο κότος έχει το... λεφτόζουμο.

(Λεφτόζουμο, λαϊκιστί λεφτοζούμι=  τονωτικό γλυκαντικό σε μορφή σουπας, ευρέως γνωστό κυριως σε νεαρές κορασίδες 20+ που θρώσκουν...άνωθεν)

Τρώγεται με πιστωτική κάρτα κατά προτίμηση "χρυσή" έκδοση, πώς λέμε τρώει με χρυσά κουτάλια;

Francesca_

# 33 στις 10/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 551

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Mathusalas

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Mathusalas

Περα απο τη 'πλακα' το να στηριζομαστε σε καποιους κανονες ηθικης ειδικα απο θρησκεια ανεξαρτητα αν ειναι χριστιανισμος ή βουδισμος ειναι βολικο στο να μην σκεφτομαστε πολυ τι πρεπει να πραξουμε. ισως θελουν να μην σκεφτομαστε πολυ, ισως παλι το εχουν σκεφτει καποιοι φιλοσοφημενοι και μας βοηθουν να αποφασισουμε αν θα πεσουμε στην ανηθικοτητα. προσωπικα μου αρεσει να αποφασιζω τη καθε στιγμη διαφορετικα, μπορει να γινω ανηθικος για καποιον αλλο αλλα ειναι δικη μου ευθυνη. π.χ αν θα παω με μια 20αρα στην ηλικια μου για καποιους ειναι ανηθικο. για μενα δεν ειναι και ουτε για την 20αρα. γιατι να σκαω τοτε αφου εμεις περναμε καλα?

απλο ειναι, βρε Μαθιου.. 

βλαπτει κανεναν η οποια πραξη σου, ακομη και να μην ξερει πως την κανεις, ακομη και να μην την μαθει; 

αν ναι, τοτε δεν ειναι ηθικη.. 

pythagoras

# 34 στις 10/4/2021
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.578

Πόσοι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από ALEXANDRIANI123

Αχ βρε Πένυ μου

Είσαι 22. Ξέρεις πόσοι ακόμα Χρηστάκηδες θα βρεθούν στο διάβα σου;

Αλλά για να μη σε "τρώει" άδικα, όταν και εφόσον συναντηθείτε κάποια στιγμή, πες σου καθαρά ότι προτιμάς να συζητάτε περισσότερο, γιατί με μονολεκτικά μηνύματα δεν βγαίνει άκρη. Και πες του επίσης, όταν έχει να σου πει κατι, να στο λέει ευθέως και με συζήτηση.

Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι αποφεύγουν τη συζήτηση. Τα sms, messenger, viber, email (σπανιότερα) ειναι ένας τρόπος να αποφεύγουν να κοιτάνε τον άλλο στα μάτια όταν έχουν κάτι να του πουν. Βέβαια, μια τέτοια συμπεριφορά θάπρεπε να μην προβληματίζει τον δέκτη αλλά τον ίδιο τον πομπό. Στην καλύτερη λέγεται θρασυδειλία. Στη χειρότερη σοβαρό πρόβλημα προσωπικότητας.

θέλει και το κείμενο του θέ(α) ματος ...

Αρέσει στο μέλος Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost