Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας και χρηματα...πανε μαζι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Pumpkinpie

# 1 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πιστευετε οτι υπαρχει σκοπιμοτητα στον ερωτα και στην αγαπη;  ειδικα οταν η γυναικα ή ο αντρας εχει το "πακετο" ειναι πιο "ερωτευσιμος/η";

Αρέσει στο μέλος Docalex

kostas232

# 2 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και

αν  η γυναικα ή ο αντρας ειναι αιγοκερος αστα να πανε... το πακετακι το πακετακι !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Pumpkinpie

Πιστευετε οτι υπαρχει σκοπιμοτητα στον ερωτα και στην αγαπη;  ειδικα οταν η γυναικα ή ο αντρας εχει το "πακετο" ειναι πιο "ερωτευσιμος/η";

kostas232

# 3 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

να ριχνουμε και

καμμια ματια στο αλλο θεματακι σου.. οχι ολα εγω...μπαχαχαχαχαχαχα

Spiros--

# 4 στις 11/4/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950
'Aρεσαν+: 0%

Όταν το ...

... πραγματικό αντικείμενου του πόθου είναι τα φράγκα, δεν μιλάμε ούτε για Έρωτα, αλλά ούτε και για Αγάπη ...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, gogo6960 και σε ακόμα 1 μέλος.

Mathusalas

# 5 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απο οσο εχω ζησει, την εχετε τη 'λοξα' καποιες γυναικες να θελετε και τα 2 σε ενα πακετο. ειμαστε τοσο μπουφοι που τα δινουμε πολυ ευκολα, ας οψεται η λιμπιντο μας για να μη το πω καπως αλλιως (αρχιζει απο μ και τελειωνει σε κια)

ALEXANDRIANI123

# 6 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι

Ναι. Είναι πιο ερωτεύσιμος.

Υπάρχουν πολλοι λόγοι για να είναι κάποιος ερωτεύσιμος.Το χιούμορ,το πνευμα,ο καλός χαρακτήρας,η ομορφιά, το χρήμαΕίναι ένας από τους λόγους. Απλά αλλάζει το "κοινό", το τάργκετ γκρουπ σε κάθε μια περίπτωση

alisida

# 7 στις 11/4/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Όλα εξαρτώνται από το πώς χρησιμοποιεί ο,τι και όσα έχει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Pumpkinpie

Αρέσει στο μέλος paranomos

Pumpkinpie

# 8 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καμια φορα το "πακετο" σημαινει μυαλο, φιλοδοξιες και διαρκη διαθεση για "αναβαθμιση"...ισως αν αυτο καταληγει και σε μια οικονομικη επιφανεια...τοτε σαφως προτιμαται απο μια μετρια κατασταση. Εγω νομιζω οτι οι αντρες εντυπωσιαζονται και απο την εμφανιση μιας γυναικας αλλα και απο το ποσο ευκαταστατη ειναι..νομιζω οτι ενδομυχα θα την προτιμησουν απο καποια που δεν ειναι ανετη οικονομικα

gogo6960

# 9 στις 11/4/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Απαντήσεις: 287

Ναι με το χρημα  όλα αγοραζονται...αγοραζεται και ο έρωτας ... όμως αν αιτία είναι το χρημα δεν μιλαμε ούτε για πραγματικό έρωτα ούτε για αγάπη...μιλαμε μόνο για παροχο η για συναλαγη...

Καταλαβατε???

gogo6960

# 10 στις 11/4/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Γούβες
Απαντήσεις: 287

Σωστά Αγαπητη 

Είχα συνάδελφο που αν δεν έβλεπε ακινητη περιουσία (Ε9 ) καταθεσεις κλπ... δεν ερωτευοταν με τίποτα...μπορώ να σου πω ότι δεν τον ενδιέφερε ούτε ο χαρακτήρας ούτε η εξωτερική εμφάνιση της κοπελας...δεν τον ενδιέφερε τίποτα μόνο η περιουσία... κακό αυτό!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Pumpkinpie
Καμια φορα το "πακετο" σημαινει μυαλο, φιλοδοξιες και διαρκη διαθεση για "αναβαθμιση"...ισως αν αυτο καταληγει και σε μια οικονομικη επιφανεια...τοτε σαφως προτιμαται απο μια μετρια κατασταση. Εγω νομιζω οτι οι αντρες εντυπωσιαζονται και απο την εμφανιση μιας γυναικας αλλα και απο το ποσο ευκαταστατη ειναι..νομιζω οτι ενδομυχα θα την προτιμησουν απο καποια που δεν ειναι ανετη οικονομικα

Αρέσει στο μέλος e_lp19

Enikos

# 11 στις 11/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.733
Τελικα...δεν υπαρχουν ολα στον ερωτα απ' οτι φαινεται...

Υπαρχει ο ερωτας...σκετος...

Και ενας σκετος ερωτας, τι να σου κανει βραδερφε?...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

paranomos

# 12 στις 11/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Τι να σου πω..

Αδειο βαγονι το μυαλο μου..

Αδειο και το πακετο μου...

https://m.youtube.com/watch?v=Cv7HeQXKtUY

Αρέσει στα μέλη Silektis, jungle και σε ακόμα 2 μέλη.

kostas232

# 13 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

υπαρχουν και αντρες που εντυπωσιαζονται απο το μυαλο πρωτιστως και τον χαρακτηρα - εμφανιση οχι με την εννοια της αντικειμενικα ωραιας γυναικας... τι να το κανεις το κορμι αν το μυαλο δεν... .. 

Παράθεση:

kostas232

# 14 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μαθου

οχι γενικοτητες αγαπητε... οχι μικροι μεγαλοι στο καφενειο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Mathusalas

Απο οσο εχω ζησει, την εχετε τη 'λοξα' καποιες γυναικες να θελετε και τα 2 σε ενα πακετο. ειμαστε τοσο μπουφοι που τα δινουμε πολυ ευκολα, ας οψεται η λιμπιντο μας για να μη το πω καπως αλλιως (αρχιζει απο μ και τελειωνει σε κια)

kostas232

# 15 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το χρημα

κανει τον αλλον πιο ερωτευσιμο???.. γιαυτο πανε κατα διαολου οι σχεσεις.. και μετα κλαιγεστε... χαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από ALEXANDRIANI123

Ναι

Ναι. Είναι πιο ερωτεύσιμος.

Υπάρχουν πολλοι λόγοι για να είναι κάποιος ερωτεύσιμος.Το χιούμορ,το πνευμα,ο καλός χαρακτήρας,η ομορφιά, το χρήμαΕίναι ένας από τους λόγους. Απλά αλλάζει το "κοινό", το τάργκετ γκρουπ σε κάθε μια περίπτωση

Pumpkinpie

# 16 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αλυσιδα μου δεν ειναι θεμα πως η γυναικα "χρησιμοποιει" αυτα που εχει αλλα κατα ποσο ο αλλος επιτρεπει να θαμπωνεται απο την τσεπη της...το θεμα με καποιους ανθρωπους ειτε αντρες ειτε γυναικες ειναι οτι προτιμουν τις ευκολες λυσεις...βολεψακηδες

Kristina_

# 17 στις 11/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

ναι μπορει το χρημα να κανει τον αλλο πιο ερωτευσιμο (οχι λογω χαμηλων κινητρων του υποψηφιου συντροφου) αλλα επειδη προσδιδει και μια αυτοπεποιθηση, δινει και τη δυνατοτητα να ανοιξει λιγακι το μυαλο...δεν αφιερωνεις ενεργεια να μιζεριαζεις για τα καθημερινα ...και ολα αυτα πως να το κανουμε... ειναι ερωτευσιμα

Βεβαια παιζει και να εχεις χρημα αλλα τιποτε απο οσα προανεφερα...οποτε σε «ερωτευονται» κατι ..τυχοδιωχτες/τριες ...οχι εσενα αλλα το πορτοφολι σου

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη Silektis, paranomos

MiltosRNLI1930

# 18 στις 11/4/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Aνδρας που να σκεπτεται τα λεφτα της γυναικας δεν νομιζω να υπαρχει εκτος απο μερικους πονηρους πιτουρες .

Αρέσει στα μέλη mars1981, jungle και σε ακόμα 5 μέλη.

alisida

# 19 στις 11/4/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Αν το χρήμα είναι το μόνο περιεχόμενο του πακέτου,χωρίς την κατάλληλη αξιοποίηση,δεν κρατά και πολύ η "έλξη".

Σημασία δεν έχει πόσα χρήματα έχεις,αλλά τι κάνεις με αυτά,αν μπορείς να βρεις τρόπους να γεμίσεις ουσιαστικά τη ζωή σου και να γεμίσεις έπειτα τη ζωή του ανθρώπου που θα έρθει κοντά σου 

(το δεύτερο ενικό πάει στο γενικό όχι σ εσένα ειδικά )

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Pumpkinpie
Αλυσιδα μου δεν ειναι θεμα πως η γυναικα "χρησιμοποιει" αυτα που εχει αλλα κατα ποσο ο αλλος επιτρεπει να θαμπωνεται απο την τσεπη της...το θεμα με καποιους ανθρωπους ειτε αντρες ειτε γυναικες ειναι οτι προτιμουν τις ευκολες λυσεις...βολεψακηδες

Αρέσει στο μέλος trocadero

Mathusalas

# 20 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Που τετοια τυχη, ολο φτωχες γνωριζω γ@μω την ατυχια μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από MiltosRNLI1930

Aνδρας που να σκεπτεται τα λεφτα της γυναικας δεν νομιζω να υπαρχει εκτος απο μερικους πονηρους πιτουρες .

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε