Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας και χρηματα...πανε μαζι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Pumpkinpie

# 21 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το ξερω Αλυ μου...εσυ ξερεις πιο καλα

Mathusalas

# 22 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Α ναι ξεχασα εσυ εισαι η εξαιρεση, sorry man

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από kostas232

μαθου

οχι γενικοτητες αγαπητε... οχι μικροι μεγαλοι στο καφενειο...

trocadero

# 23 στις 11/4/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 136
'Aρεσαν+: 0%

εξαρτάται από τον άνθρωπο

χρήματα και αισθήματα είναι δυο διαφορετικά πράγματα. εάν μπορεί κανείς να τα έχει συνδυασμένα, ακόμα καλύτερα.  δυστυχώς βέβαια μερικές φορές θυσιάζονται τα αισθήματα στον βωμό του χρήματος.  ο καθένας τις επιλογές του. σημασία έχει πάντως όχι πόσα χρήματα έχει κάποιος αλλά πόσα είναι ικανός να βγάλει. και αυτό αλλάζει τα δεδομένα. δίκαο και λογικό είναι μία γυναίκα να προτιμήσει αίσθημα συνδυασμένο με έναν άξιο άνθρωπο.

το χρήμα είναι ένα χρήσιμο εργαλείο. αρκεί τα εργαλεία να τα χρησιμοποιούμε σωστά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Pumpkinpie

Ερωτας και χρηματα...πανε μαζι;

Πιστευετε οτι υπαρχει σκοπιμοτητα στον ερωτα και στην αγαπη;  ειδικα οταν η γυναικα ή ο αντρας εχει το "πακετο" ειναι πιο "ερωτευσιμος/η";

Αρέσει στα μέλη mairy10, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 24 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μην

ζηλευεις μαθου.. δεν μπορουμε ολοι μας να ειμαστε ιδιοι.. εαν θελετε μπορει ο καθε ενας να μιλαει για οτν εαυτο του.. οχι για ολους... για να στο δωσω να το καταλαβεις και μην γινεσαι ζηλιαρης.. εσυ κανεςι κεφι ηλικιες μικρες γιατι εχετε να πειτε και να κανετε προφανως.. εγω δεν αρεσκομαι σε μικρες ηλικιες..

ενταξει???

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Mathusalas

Α ναι ξεχασα εσυ εισαι η εξαιρεση, sorry man

Pumpkinpie

# 25 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλε αγορια μην τσακωθειτε τωρα...και δεν ειναι και ο Ενικουλης εδω να σας χωρισει

ALEXANDRIANI123

# 26 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα και οι γυναίκες το ίδιο δεν θα κάνουν;

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Pumpkinpie
Καμια φορα το "πακετο" σημαινει μυαλο, φιλοδοξιες και διαρκη διαθεση για "αναβαθμιση"...ισως αν αυτο καταληγει και σε μια οικονομικη επιφανεια...τοτε σαφως προτιμαται απο μια μετρια κατασταση. Εγω νομιζω οτι οι αντρες εντυπωσιαζονται και απο την εμφανιση μιας γυναικας αλλα και απο το ποσο ευκαταστατη ειναι..νομιζω οτι ενδομυχα θα την προτιμησουν απο καποια που δεν ειναι ανετη οικονομικα

ALEXANDRIANI123

# 27 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ενώ με τα μπατίρια πάνε κατά παράδεισο οι σχέσεις βρε Κώστα;

Σχόλιο # 15 από kostas232

το χρημα

κανει τον αλλον πιο ερωτευσιμο???.. γιαυτο πανε κατα διαολου οι σχεσεις.. και μετα κλαιγεστε... χαχαχαχαχα

Pumpkinpie

# 28 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Alexanrianni αναφερθηκα και στα δυο φυλλα

ALEXANDRIANI123

# 29 στις 11/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν έχεις ανάγκη εσύ βρε. Εχεις εξοχικό, κτήματα, είσαι κελεπούρι από μόνος σου, τι να τις κάνεις τις πλούσιες; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Mathusalas

Απο οσο εχω ζησει, την εχετε τη 'λοξα' καποιες γυναικες να θελετε και τα 2 σε ενα πακετο. ειμαστε τοσο μπουφοι που τα δινουμε πολυ ευκολα, ας οψεται η λιμπιντο μας για να μη το πω καπως αλλιως (αρχιζει απο μ και τελειωνει σε κια)

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Mathusalas

Που τετοια τυχη, ολο φτωχες γνωριζω γ@μω την ατυχια μου

Lolita68

# 30 στις 11/4/2021
author
Γυναίκα / 54 / Χήρα
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 161
Εαν δεν ειμαστε στη περιπτωση που ψαχνουμε χορηγο ή ανθρωπο να μοιρασουμε το μισθο ή τη συνταξή μας για λογους επιβιωσης (γιατι μην ξεχναμε... υπαρχει και αυτη η περιπτωση και ειναι σεβαστη, αναγκαια)..

Η αποψη μου ειναι οτι ΟΛΑ  στη ζωη ειναι θεμα τυχης.   Λαχειο ολα... Εαν  τυχει  και ερωτευτεις δηλαδη ανθρωπο καλο και ειναι φτωχος, θα τον απορριψεις γιαυτο το λογο ?  Η αν τυχει και ειναι πλουσιος  θα χαρεις παραπανω?    Οχι  βεβαια...   Απλα αν τυχει και ο /η συντροφος ταχει ολα...ε τοτε ...ακομα καλυτερα και για τους δυό. 

Αρέσει στα μέλη kalvin251, gogo6960

Mathusalas

# 31 στις 12/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να αυγατισω τη περιουσια μου. ενω η φτωχεια η κυρα θα μου τα φαει ολα, ουτε πορτοκαλια στα δεντρα μου δεν θα μεινουν

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από ALEXANDRIANI123

Δεν έχεις ανάγκη εσύ βρε. Εχεις εξοχικό, κτήματα, είσαι κελεπούρι από μόνος σου, τι να τις κάνεις τις πλούσιες; 

Mathusalas

# 32 στις 12/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν εχεις ζησει στη φτωχεια, η χορηγια ειναι μονοδρομος. Ψαχνω πλουσια νυφη να προσφερω τα κάλη μου με ενα μικρο κερδος. τοσο δυσκολο ειναι? τι να τις κανεις τις μικρουλες βρε Κωστη τελικα. ποσο δικιο εχεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Lolita68
Εαν δεν ειμαστε στη περιπτωση που ψαχνουμε χορηγο ή ανθρωπο να μοιρασουμε το μισθο ή τη συνταξή μας για λογους επιβιωσης (γιατι μην ξεχναμε... υπαρχει και αυτη η περιπτωση και ειναι σεβαστη, αναγκαια)..

Η αποψη μου ειναι οτι ΟΛΑ  στη ζωη ειναι θεμα τυχης.   Λαχειο ολα... Εαν  τυχει  και ερωτευτεις δηλαδη ανθρωπο καλο και ειναι φτωχος, θα τον απορριψεις γιαυτο το λογο ?  Η αν τυχει και ειναι πλουσιος  θα χαρεις παραπανω?    Οχι  βεβαια...   Απλα αν τυχει και ο /η συντροφος ταχει ολα...ε τοτε ...ακομα καλυτερα και για τους δυό. 

Kristina_

# 33 στις 12/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.412

Βρε μαθιου βρε μαθιου...φατα εσυ ολα βρε και τα πορτοκαλια και την περιουσιααα ...μην εισαι χαζος! Οι κληρονομοι ας φτιαξουν δικα τους ...οπως ειπε και η φιλη σου (και ο ποιητης)  «δευτερη ζωη δεν εχει»

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Mathusalas

Να αυγατισω τη περιουσια μου. ενω η φτωχεια η κυρα θα μου τα φαει ολα, ουτε πορτοκαλια στα δεντρα μου δεν θα μεινουν

Αρέσει στο μέλος alisida

seriousman_19

# 34 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 10

Παράθεση:Eνας σκέτος ΕΡΩΤΑΣ,σταματαει στο λαιμό και σε πνιγει!!!
Σχόλιο # 11 από Enikos
Τελικα...δεν υπαρχουν ολα στον ερωτα απ' οτι φαινεται...

Υπαρχει ο ερωτας...σκετος...

Και ενας σκετος ερωτας, τι να σου κανει βραδερφε?...

Enikos

# 35 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640
Εχει κατι αιωνιους εν δυναμει τετοιους, που μπορει να κρατανε λιγο τα προσχηματα, αλλα...

Τις γονατιζουνε στην τρακα τις κοπελες...

Ειναι οι λεγομενοι..."μπερμπαντηδες" του κηπου του Θησειου...

Που την στηνουνε στα παγκακια του κηπου, μηπως περασει καμια νταντα που μολις πληρωθηκε, να πουλησουνε ερωτα...

Πολλα γινονται...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από MiltosRNLI1930

Aνδρας που να σκεπτεται τα λεφτα της γυναικας δεν νομιζω να υπαρχει εκτος απο μερικους πονηρους πιτουρες .

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 36 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τι να τους χωρισω, αφου ετοιμαζω τις κροτου λαμψης και εγω...

Αλλον βρειτε για αυτες τις ταπεινες μεσολαβησεις, αλλον...

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Pumpkinpie
Καλε αγορια μην τσακωθειτε τωρα...και δεν ειναι και ο Ενικουλης εδω να σας χωρισει

Αρέσει στο μέλος la-mer

Enikos

# 37 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τοτε καλο ειναι, να πουν οι προβληματιζομενοι της εδρας, οτι δεν προκειται περι ερωτος, αλλα...

Περι χρηματος, με προσχημα τον ερωτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από seriousman_19

Παράθεση:Eνας σκέτος ΕΡΩΤΑΣ,σταματαει στο λαιμό και σε πνιγει!!!
Σχόλιο # 11 από Enikos
Τελικα...δεν υπαρχουν ολα στον ερωτα απ' οτι φαινεται...

Υπαρχει ο ερωτας...σκετος...

Και ενας σκετος ερωτας, τι να σου κανει βραδερφε?...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, la-mer

la-mer

# 38 στις 12/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.562

https://www.youtube.com/watch?v=mtImDKO0j6w&feature=youtu.be

Ουπς!Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Αρέσει στο μέλος Lolita68

trocadero

# 39 στις 12/4/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Απαντήσεις: 136

το τερμάτισες

... χωρίς λόγια!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Spiros--

Όταν το ...

... πραγματικό αντικείμενου του πόθου είναι τα φράγκα, δεν μιλάμε ούτε για Έρωτα, αλλά ούτε και για Αγάπη ...

argaard

# 40 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.263

υπάρχουν άνθρωποι που προταρχικό τους στόχο όσον αφορά τις σχέσεις τους βάζουν το γάμο και την οικογένεια, εκείνοι όταν δεν ονειροβατουν νοιάζονται για την οικονομική επιφάνεια του συντρόφου που θα διαλέξουν.

υπάρχουν επίσης άνθρωποι που αν έχουν τα προσόντα σε νεαρές ηλικίες διαλέγουν να πουλήσουν την ομορφιά τους σε άλλους που έχουν την δυνατότητα να την αγοράσουν με την μορφή σχέσης για να μην τους κατακρίνει και η κενονία.

Αυτές είναι θεωρώ οι κατηγοριες που μπλέκουν το χρήμα με τον ερώτα.

Αν το θέμα το δούμε και απο το σεξιστικό πρίσμα, ενστικτωδός τα ισχυρά αρσενικά γοητεύουν τα θηλυκά, και στις μέρες μας ισχύς και χρήμα συμπίπτουν,  και μετά εκεί μπαίνει η παράμετρος του κατά πόσο υπακούει ο καθένας στα αρχέγονα ένστικτά του.     
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε