Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας και χρηματα...πανε μαζι;

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Lolita68

# 41 στις 12/4/2021
author
Γυναίκα / 54 / Χήρα
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 161
'Aρεσαν+: 0%
απαντηση σε   #5   # 31   @    #32

Μαθιου μας ,... ολα τα ξερεις και τα καταλαβαινεις...αλλα εχεις και τω γνωθι σαυτον.  .ευγε!!!   αλλα θες και να αυγατισεις τα  λεφτα σου...

Καλα σε καταλαβα ... Παρε παρακατω ενα τραγουδακι ..  ...βλεπω οτι σου αρεσουν οι πλακιτσες...
https://www.youtube.com/watch?v=sbWoF75duWE

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Lolita68

# 42 στις 12/4/2021
author
Γυναίκα / 54 / Χήρα
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 161
Και ξερεις ε? ο τσιγκουνης στη τσεπη ειναι και στα συναισθηματα. Ασε πολλα θεματα θα εχεις 

Enikos

# 43 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640
Μια αφελης, οσο και στημενη ερωτηση...

Εσεις που ειστε υπερ του να μασουλησετε τα φραγκα των αλλων...

Τι προσφερετε?...

Τις ιδεες που λετε εδω?...

Αρέσει στο μέλος kalvin251

Mathusalas

# 44 στις 12/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Lolita μου, μου αρεσουν οι ανθρωποι που εχουν χιουμορακι και ακομη περισσοτερο αυτοι που το καταλαβαινουν στους αλλους. ναι κανω χιουμορακι στα πιο πολλα θεματα, προσπαθω να μη θιγω με αυτα που λεω (δεν εχω τετοιο σκοπο) τους αλλους. τις πιο πολλες φορες δεν μπορεις να αντιμετωπισεις τον αλλο και ετσι το πιο ευκολο ειναι να τον αντιμετωπισεις με χιουμορ. και γιατι οχι και αυτοσαρκασμο. σε ευχαριστω για το τραγουδακι, μου αρεσει πολυ. αλλα καμμια σχεση με μενα (πληροφοριακα)

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Lolita68
απαντηση σε   #5   # 31   @    #32

Μαθιου μας ,... ολα τα ξερεις και τα καταλαβαινεις...αλλα εχεις και τω γνωθι σαυτον.  .ευγε!!!   αλλα θες και να αυγατισεις τα  λεφτα σου...

Καλα σε καταλαβα ... Παρε παρακατω ενα τραγουδακι ..  ...βλεπω οτι σου αρεσουν οι πλακιτσες...
https://www.youtube.com/watch?v=sbWoF75duWE

rocknroller

# 45 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 43
Φυσικά και υπάρχει σκοπιμότητα. Ονομάζεται natural selection. Διάβασε το λήμμα στη βικιπαίδεια (διάβασε το ολόκληρο ), και όταν το ολοκληρώσεις, βάλε το χέρι στη καρδιά σου και πες ότι κάποια απο αυτά που καταγράφονται/παραθέτονται δεν ισχύουν. Η σκοπιμότητα έχει να κάνει με την αναπαραγωγή και τους απογόνους. Αν το κοιτάξεις στο πύρινα του, μια γυναίκα θέλει να βρει έναν πιο πλούσιο άντρα για να μπορέσει να μεγαλώσει σε ασφαλή και άνετο περιβάλλον την οικογένεια της. Ένας άντρας έλκεται από μια όμορφη και νέα γυναίκα διότι αυτό του εξασφαλίζει πως θα αποκτήσει καλύτερους και υγιείς απογόνους (όσο πιο όμορφη και υγιής είναι μια γυναίκα, τόσο και πιο γόνιμη είναι και θεωρητικά θα μπορέσει να φέρει στον κόσμο "καλύτερους" απογόνους).
Αρέσει στο μέλος mairy10

rocknroller

# 46 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Οι άντρες δεν έλκονται απαραίτητα από το πόσο οικονομικά ευκατάστατη είναι μια γυναίκα. Το μεγαλύτερο "όπλο" της γυναίκας είναι η εμφάνιση της. Το δεύτερο σπουδαιότερο χαρακτηριστικό της είναι η ικανότητα της στο να μην μας πρηζει τον έρωτα. εάν μια γυναίκα συνδυάζει καλά αυτά τα δύο χαρακτηριστικά, οι άντρες θα παρακαλάνε να την πάρουν
Αρέσει στα μέλη kalvin251, mairy10 και σε ακόμα 1 μέλος.

Mathusalas

# 47 στις 12/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχω πολλα θεματα, η αληθεια να λεγεται. γιαυτο ειμαι εδω για να μου τα λυσετε. θα κανεις εσυ την αρχη?

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Lolita68
Και ξερεις ε? ο τσιγκουνης στη τσεπη ειναι και στα συναισθηματα. Ασε πολλα θεματα θα εχεις 

Mathusalas

# 48 στις 12/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλα εισαι πολυ καταρτισμενος ή εχεις παθει και εχεις μαθει? περα απο τη πλακα συμφωνω με τη παιδεια της Βικυς. κατι ξερει αυτη

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από rocknroller
Οι άντρες δεν έλκονται απαραίτητα από το πόσο οικονομικά ευκατάστατη είναι μια γυναίκα. Το μεγαλύτερο "όπλο" της γυναίκας είναι η εμφάνιση της. Το δεύτερο σπουδαιότερο χαρακτηριστικό της είναι η ικανότητα της στο να μην μας πρηζει τον έρωτα. εάν μια γυναίκα συνδυάζει καλά αυτά τα δύο χαρακτηριστικά, οι άντρες θα παρακαλάνε να την πάρουν

Kristina_

# 49 στις 12/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.412

Ποια ειναι η βικυ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Mathusalas

Καλα εισαι πολυ καταρτισμενος ή εχεις παθει και εχεις μαθει? περα απο τη πλακα συμφωνω με τη παιδεια της Βικυς. κατι ξερει αυτη

Mindthegap-

# 50 στις 12/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Pumpkinpie

ειδικα οταν η γυναικα ή ο αντρας εχει το "πακετο" ειναι πιο "ερωτευσιμος/η";

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι καποιος/α ερωτευσιμος ή πιο πολυ ερωτευσιμος/η επειδη εχει χρηματα...

Ολα αυτα εχουν σχεση με το ποση αξια εχουμε δωσει στο χρημα μεσα στη ζωη μας...

Για αυτο αλλωστε υπαρχουν και ζευγαρια που μεσα απο οικονομικες δυσκολιες δεθηκαν περισσοτερο ..

και ζευγαρια που με αφορμη το χρημα...χωρισαν.

Με αφορμη ομως...γιατι τα αιτια ηταν αλλα. 

Αρέσει στα μέλη Francesca_, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 51 στις 12/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Kristina_

Ποια ειναι η βικυ???

H wikipedia...;;;

rocknroller

# 52 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Γίνεται να είσαι πολύ καταρτισμένος εάν δεν έχεις μάθει μέσα από... παθήματα;

Mathusalas

# 53 στις 12/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελεος. δεν ξερεις τη Βικυ-παιδεια?

Παράθεση:

Ποια ειναι η βικυ???

Enikos

# 54 στις 12/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Ενα πολυπροφιλο...

Στακαμαν!!!...

Παράθεση:

Ποια ειναι η βικυ???

Αρέσει στο μέλος la-mer

la-mer

# 55 στις 13/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.562

Αχαχαχαχαχχαχαχαχ

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Enikos

Ενα πολυπροφιλο...

Στακαμαν!!!...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Kristina_

# 56 στις 13/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.412

Βρε Μαθιου! Βρε Μαθιου!!!Εγω ξερω τη wikipedia αντε και τη γουικιπιδια που να το πιασω το υπονοούμενο??? Νομιζα οτι ηταν απο κανενα πρωιναδικο...Ειμαι και μεγαλη γυναικα και η ανοια δουλευει χρονια τωρα σιγα αλλα σταθερα...

(Και μενα μου φαινεται καπως οταν συσχετιζουν θεωρεια εξελιξης και σκοπο ...αλλα επειδη γινεται συχνα... το αφησα ασχολιαστο...ουτε και η wikipedia τα λεει ετσι...)

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από Mathusalas

Ελεος. δεν ξερεις τη Βικυ-παιδεια?

Redink

# 57 στις 13/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κατά τη γνώμη μου, το τι θεωρεί κάποιος καλό "πακέτο" διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Δεν δίνουν όλοι την ίδια έμφαση στο χρήμα. Επίσης, στις αναπτυγμένες Δυτικές κοινωνίες πλέον όλο και περισσότερες γυναίκες είναι οικονομικά ανεξάρτητες όποτε το χρήμα δεν αποτελεί για τις γυναίκες τόσο δυνατό κίνητρο όσο στο παρελθόν, που ήταν θέμα επιβίωσης που τις ανάγκαζε να κάνουν εκπτώσεις σε θέματα εμφάνισης, ηλικίας κλπ περισσότερο απ' ότι οι άνδρες. Σαφώς κάποια στερεότυπα εξακολουθούν να υφίστανται άλλα έχω την εντύπωση ότι στις αναπτυγμένες Δυτικές κοινωνίες οι γυναίκες αρχίζουν να έχουν παρόμοια θέλω με τους άνδρες. Το τι επέλεγαν στο παρελθόν είχε να κάνει και με τι τους επέτρεπαν οι κοινωνικές συνθήκες, όπου οι άνδρες υπαγόρευαν αποκλειστικά τους κανόνες. Στις μοντέρνες κοινωνίες, όταν τους το επιτρέπουν οι συνθήκες, μια χαρά και οι γυναίκες προτιμούν έναν "υγιή και όμορφο" σύντροφο όσο και οι άνδρες.

ALEXANDRIANI123

# 58 στις 13/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απολύτως σωστή

Rednik απολύτως σωστή. Να προσθέσω ότι στις μοντέρνες κοινωνίες οι γυναίκες προτιμούν επίσης την ψυχο-συναισθηματική επικοινωνία, το χιούμορ, την συνεννόηση και κυρίως τον υποστηρικτικό σύντροφο

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Redink
Κατά τη γνώμη μου, το τι θεωρεί κάποιος καλό "πακέτο" διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Δεν δίνουν όλοι την ίδια έμφαση στο χρήμα. Επίσης, στις αναπτυγμένες Δυτικές κοινωνίες πλέον όλο και περισσότερες γυναίκες είναι οικονομικά ανεξάρτητες όποτε το χρήμα δεν αποτελεί για τις γυναίκες τόσο δυνατό κίνητρο όσο στο παρελθόν, που ήταν θέμα επιβίωσης που τις ανάγκαζε να κάνουν εκπτώσεις σε θέματα εμφάνισης, ηλικίας κλπ περισσότερο απ' ότι οι άνδρες. Σαφώς κάποια στερεότυπα εξακολουθούν να υφίστανται άλλα έχω την εντύπωση ότι στις αναπτυγμένες Δυτικές κοινωνίες οι γυναίκες αρχίζουν να έχουν παρόμοια θέλω με τους άνδρες. Το τι επέλεγαν στο παρελθόν είχε να κάνει και με τι τους επέτρεπαν οι κοινωνικές συνθήκες, όπου οι άνδρες υπαγόρευαν αποκλειστικά τους κανόνες. Στις μοντέρνες κοινωνίες, όταν τους το επιτρέπουν οι συνθήκες, μια χαρά και οι γυναίκες προτιμούν έναν "υγιή και όμορφο" σύντροφο όσο και οι άνδρες.

Alezandra

# 59 στις 13/4/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 811

Η γυναίκα που έχει χρήματα μπορεί να περιποιηθεί την εμφάνιση της με πολλούς τρόπους που δεν μπορεί αντίστοιχα μια φτωχή γυναίκα 

Αυτή η περιποίηση όμως δεν την κάνει ερωτευσιμη αν δεν είναι από τη φύση της 

Καταλάβατε ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Pumpkinpie

Ερωτας και χρηματα...πανε μαζι;

Πιστευετε οτι υπαρχει σκοπιμοτητα στον ερωτα και στην αγαπη;  ειδικα οταν η γυναικα ή ο αντρας εχει το "πακετο" ειναι πιο "ερωτευσιμος/η";

rocknroller

# 60 στις 13/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
"Στις μοντέρνες κοινωνίες, όταν τους το επιτρέπουν οι συνθήκες, μια χαρά και οι γυναίκες προτιμούν έναν "υγιή και όμορφο" σύντροφο όσο και οι άνδρες". Συγνώμη, αλλά αυτά δεν υπάρχουν πουθενά. Δηλαδή θες να μου πεις πως μια κοπέλα/γυναίκα, η οποία εργάζεται ως γιατρός/δικηγόρος, ή τέλος πάντων, κατέχει μια θέση με κύρος, θα πάρει για γαμπρό έναν ταξιτζή; Δεν έχει σημασία πόσο όμορφος, έξυπνος, ή υγιής είναι ο άλλος. Οι γυναίκες γουστάρουν τους άντρες με υψηλό κοινωνικό status. Είτε αυτό μεταφράζεται σε χρήμα, είτε σε γνωριμίες, ή στο συνολικό αντίκτυπο που ασκεί το άτομο σε μια οργανωμένη κοινωνία. Να λέτε την αλήθεια, αγαπητές συνομιλιτριες
Αρέσει στο μέλος mairy10
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε