Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αιτία χωρισμού το κάπνισμα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

apolitiii

# 1 στις 14/4/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 169
'Aρεσαν+: 0%

Τι γίνεται όταν είσαι σε μια σχέση 12 χρόνια με αμοιβαία αγάπη, συγκατοίκηση και όλα τα σχετικά, έχεις εξηγήσει όμως από την αρχή ότι δεν δεν θέλεις να καπνίζει...με την καραντίνα , τα δύο τελευταία χρόνια, αρχίζει να καπνίζει ακόμα και μέσα στο σπίτι, ότι χειρότερο μπορούσε να κάνει... τι κάνεις τον χωρίζεις???

SaltedCaramel

# 2 στις 14/4/2021
author
Γυναίκα / 74 / Παντρεμένη
Αρμενία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 272

Ναι

Αρέσει στο μέλος Paralia48

hornet19

# 3 στις 14/4/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.420

Αν δεν θέλεις να έχεις ένα σταχτοδοχείο στο κρεβάτι σου ... ναι!

Mindthegap-

# 4 στις 14/4/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.691

Προφανως και θα το εχεις συζητησει μαζι του...

Τι απαντησεις παιρνεις...;;;
Αρέσει στα μέλη Spiros--, Helenaki4

Helenaki4

# 5 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.329

Αμοιβαία αγάπη και «καπνίζω μέσα στο σπίτι παρα τη δυσαρέσκεια του αλλου» δεν πάνε μαζί . 

Συνήθως το πράγμα μπάζει από πιο θεμελιώδη ζητήματα και τέτοιες συμπεριφορές ειναι η κορυφή του παγόβουνου . 
Αρέσει στα μέλη giorgos170, Spiros-- και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 6 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.481

Θα συμφωνησω με την helenaki 

Εγω τον καταλαβαινω τον συντροφο σου...ειναι καπνιστης, λογω καραντινας αναγκαζεται να περνα πολλες ωρες σπιτι ... αναποφευκτο να καπνιζει εντος ειδικα αν δεν υπαρχει βεραντα/μπαλκονι η δεν το επιτρεπουν οι καιρικες συνθηκες

Εσενα δε σε καταλαβαινω ομως ...πως εφτασες να συζεις μαζι του? Δεν καπνιζε πριν 12 χρονια? Αν το ξεκινησε μετα τη συγκατοικιση σας θα επρεπε να το ειχατε λυσει εν τη γενεσει

Ισως φαινομαι λιγακι υπερβολικη (παραλια για ελα για συνδρομη) αλλα ως παθητικη καπνιστρια για 30+ χρονια που εφτασε μεχρι το ΧΑΠ, δε θα εκανα σχεση με καπνιστη, αλλα εστω οτι εκανα (που δεν μπορω να το φανταστω) δε θα συγκατοικουσα...εκτος και αν εισαι και συ καπνιστρια αλλα σε ενοχλει που... κιτρινιζουν οι κουρτινες 
Τωρα βεβαια 12 χρονια μετα αν δεν μπορειτε να βρειτε μια λυση σε αυτοτοθεματακι, ε δε μπορει να μην εχετε και θεματαρες...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, trocadero και σε ακόμα 3 μέλη.

paranomos

# 7 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 807
Σαν αποτσιγαρο..

https://m.youtube.com/watch?v=FxVYV4Az3kk
Αρέσει στο μέλος alisida

Lolita68

# 8 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 53 / Χήρα
Ν. Αιτωλοακαρνανίας / Μεσολόγγι
Απαντήσεις: 100

Ε οχι και χωριζεις γι αυτο το λογο...Τον βοηθας να το κοψει...υπαρχουν τροποι...Συζητηση ,  βοηθεια και απο ειδικο ισως.

Τι χωρισμος !!!
Αρέσει στα μέλη Silektis, apolitiii και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 9 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από paranomos
Σαν αποτσιγαρο..

https://m.youtube.com/watch?v=FxVYV4Az3kk

Αρέσει στο μέλος paranomos

apolitiii

# 10 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
HornetΣταχτοδοχείο στο κρεβάτι μου!!! Φρίκαρα τώρα ...δεν έχει φέρει και δεν θα φέρει ποτέ γιατί ξέρει ότι θα φύγει όχι μόνο απ' το κρεβάτι αλλά απ' το σπίτι...

apolitiii

# 11 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
MindthegapΤο μοναδικό θέμα συζήτησης τελευταία είναι το κάπνισμα του...μου λέει. Oτι πιέζεται λόγω της καραντίνας, το βλέπω, και αν τελειώσει η καραντίνα δεν θα καπνίζει...του απάντησα και εγώ ότι όσο και να τον αγαπώ και να μ' αγαπά αν τελειώσει η καραντίνα και συνεχίζει να καπνίζει στο σπίτι ένας απ' τούς δύο θα πρέπει να ψάχνει για σπίτι...

alisida

# 12 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.782

Μπορεί να γίνει αιτία χωρισμού,αλλά από την αρχή της γνωριμίας και όχι μετά από 12 χρόνια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από apolitiii

Τι γίνεται όταν είσαι σε μια σχέση 12 χρόνια με αμοιβαία αγάπη, συγκατοίκηση και όλα τα σχετικά, έχεις εξηγήσει όμως από την αρχή ότι δεν δεν θέλεις να καπνίζει...με την καραντίνα , τα δύο τελευταία χρόνια, αρχίζει να καπνίζει ακόμα και μέσα στο σπίτι, ότι χειρότερο μπορούσε να κάνει... τι κάνεις τον χωρίζεις???

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, paranomos και σε ακόμα 1 μέλος.

apolitiii

# 13 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Helenaki

Είναι η βάση του παγόβουνου γι αυτό το συζητάω...για να μην γίνει η κορυφή...
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Spiros--

# 14 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Όσο ζορισμένος ...

... και να είναι ο σύντροφός σου, το να καπνίζει μέσα στο σπίτι σας, ενώ εσύ δεν καπνίζεις και έχεις εξηγήσει από την αρχή πως είναι κάτι που δεν το θέλεις, δείχνει έλλειψη σεβασμού.

Σίγουρα δεν πετάς μια 12χρονη σχέση εξαιτίας αυτού του προβλήματος, αλλά αυτό και μόνο το πρόβλημα είναι ικανό να σας κάνει μεγάλη ζημιά, αν δεν φτάσετε σε κάποια τουλάχιστον προσωρινή μεσαία λύση, όπως πχ ένα δωμάτιο που θα αερίζεται συχνά και μόνο εκεί θα καπνίζει, έτσι ώστε να δείτε πως θα λειτουργήσει. 

Η αλλαγή της καθημερινότητάς μας λόγω της πανδημίας, θέλει και λίγο νερό στο κρασί μας, ειδικά σε όσους συμβιώνουν. Δεν ξέρω κατά πόσο σε αντιπροσωπεύει το όνομά σου εδώ Απόλυτη, αλλά ελπίζω να ξέρεις πως οι απόλυτες απόψεις του χθες, δεν μπορούν να εφαρμοστούν σε ένα εντελώς διαφορετικό σήμερα, χωρίς το ανάλογο κόστος.

Αν και καπνιστής, θεωρώ πως στην προκειμένη το λάθος είναι του συντρόφου σου. Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι αδυναμία λόγω της πίεσης ή πρόφαση, για να κάνει κάτι που τον ευχαριστεί. Όπως και να έχει, είναι πρόβλημα για εσένα αφού σκέφτεσαι ακόμα και τον χωρισμό, γι' αυτό εκτός από την ενδιάμεση λύση, θα σου προτείνω και μία ακόμα ...

Μπορείς να φερθείς έξυπνα και αντί για σαματά, μπορείς να του "επιβάλεις" να αναλάβει το καθημερινό σκούπισμα/σφουγγάρισμα, πλύσιμο των ρούχων, κτλ, έτσι ώστε να καθαρίζει ο ίδιος την τσιγαρίλα του ... Ξαφνικά, μπορεί να αλλάξει συνήθειες ... ή μπορεί να αλλάξεις και εσύ οπτική 
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, apolitiii

la-mer

# 15 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Απαντήσεις: 906

Απορροφητήρα, μπαλκόνι, αυλή δεν έχετε;

Εγώ που είμαι καπνίστρια, εκεί καπνίζω όταν δεν είμαι μόνη.

Χωρίς να μου το επιβάλλει, αλλά επειδή σέβομαι τον μη καπνιστή.

Όταν πίνουμε κανένα ποτό όμως, μου λέει, έλα μωρέ, κάπνισε εδώ.

Και μετά ανοίγω κάνα παράθυρο και πηγαίνουμε αγαπημένοι για ύπνο.

Ας μην τα κάνουμε όλα τόσο περίπλοκα...

Αρέσει στα μέλη mairy10, Lolita68 και σε ακόμα 1 μέλος.

apolitiii

# 16 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
KristinaΔεν είναι έτσι...14 χρόνια που τον ξέρω δεν κάπνιζε γι αυτό αποφασίσαμε να συγκατοικήσουμε μετά από δύο χρόνια σχέσης...Τα 10 χρόνια που συγκατοικούσαμε δεν κάπνιζε...άρχισε να καπνίζει με την πρώτη καραντίνα... Όσο για μένα μια φορά δοκίμασα να καπνίσω όταν ήμουνα φοιτήτρια και επειδή απ' τον βήχα λίγο έλλειψε να βγάλω πνεύμονες συκώτια κλπ. δεν ξαναδοκιμασα...
Αρέσει στα μέλη giorgos170, Kristina_

Enikos

# 17 στις 15/4/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.899
Τον γαιδαρο, τον γαιδαρο...

Ασε το σαμαρι...

Αρέσει στο μέλος la-mer

ALEXANDRIANI123

# 18 στις 15/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Σίγουρα

Σίγουρα παίζει κάτι χειρότερο, κορίτσι. Κάτι τον κάνει να αντιδρά έτσι. Στην καλύτερη, υπερβολικό άγχος λόγω της κατάστασης που ζούμε (καραντίνα) που ενδεχομένως να συνδέεται και με τα επαγγελματικά του για παράδειγμα.

Στη χειρότερη, κάτι δεν πάει καλά μέσα του σε σχέση μ' εσένα.Καμιά φορά, μια κακή συμπεριφορά προκύπτει γιατί ενδόμυχα ο ενεργών την συμπεριφορά αυτή προσπαθεί με τον τρόπο του να εξοργίσει τον άλλο ώστε να προκύψει η λύση της σχέσης από την πλευρά του δέκτη, ώστε να είναι πιο εύκολο γι' αυτόν. Δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά δες όλα τα ενδεχόμενα. Εύχομαι να είναι το πρώτο

apolitiii

# 19 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Spiro..

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...Επειδή το κάπνισμα ο καπνός του τσιγάρου μου δημιουργούν αναπνευστικά προβλήματα..Του έχω επιβάλει. "καραντίνα" μέσα στο σπίτι...μπορει να καπνίζει μόνο μέσα στην κουζίνα με κλειστή την πόρτα της κουζίνας και με ανοιχτό το παράθυρο...επειδή μετά μου μυρίζει αυτός ο χώρος τσιγαριλα του έχω εξηγήσει ότι δεν θα μπαίνω καθόλου στην κουζίνα...και μαγειρεύει αυτός..Πλένει πιάτα...το έχει αποδεχτεί ότι θα κάνει όλες τις δουλειές της κουζινας μόνος του...επειδή βλέπω ότι κάνει και ο σύντροφός μου προσπάθειες δεν ειμαι απόλυτη στη σχέση μου..
Αρέσει στο μέλος Kristina_

Kristina_

# 20 στις 15/4/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ

Μια χαρά σε βρίσκω

Αφου είναι συνήθεια φρέσκια της κα ραντινας οκ... Άστον να μαγειρεύει και όταν με το καλό επα έλθουμε αν και όταν το ξαναβλέπετε
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε