Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχέση από ''πολύ μεγάλη'' απόσταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

JIMTHEBLASTER1975

# 61 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129
'Aρεσαν+: 0%

Σας ευχαριστω ολους για τις απο αποψεις σας.Δεν βαζω ορο να ακουμε την ιδια μουσικη,για Ελλαδα μιλαμε...Αυτο ειναι απιστευτα δυσκολο,btw μια και μοναδικη βρεθηκε σε αυτο το site που ειχε τα ιδια γουστα.Απλα βαζω ορο οχι σκυλαδικα ,παραδοσιακα,Ελληνικα.Μονο αυτο. Ξερω οτι υπαρχουν καμποσες εδω μεσα που τα απεχθανονται!Και το hip hop Και το trap δεν ανεχομαι ως μουσικη/ιδεολογια αλλα δεν το βαζω ορο  

Βεβαια ξεφυγαμε απο το θεμα που ηταν η σχεση απο πολυ μεγαλη αποσταση.Και παροτι τα βρισκουμε μουσικα  αλλα και πληρως σε τροπο ζωης με την κοπελα ειναι απιστευτα δυσκολη η αποφαση που πρεπει να παρω(αυτη  ξεκινησε την ιστορια).Μαλλον προς το οχι το βλεπω,η αποσταση ειναι μη διαχειρισημη...

kostas232

# 62 στις 24/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ελα μωρε, εδω η αλλη αγαπαει τους Βιρμανους στην καουντρυ του παλλικαριου κολλησατε???
ρε μεγαλε και εσυ, οταν διαβασα το θεμα σου ελεγες για αποσταση και σου απαντησα .. αυτο χρυσσε μου δεν ειναι αποσταση που πριγρςαφεις εμτα ειναι ενα τιποτα... σορρυ κιολας

Enikos

# 63 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Οποιος παντως, ακουει μουσικη με την νοοτροπια που παιρνει ενα αμαξι για να δειξει διαφορετικο κοινωνικο στατους απο τους γειτονες...

Δεν ακουει μουσικη...

Απλα ο ιδιος κανει το τζουκ μποξ...

Οσοι ακουνε μουσικη και κατανοουν τι ειναι η μουσικη, δεν δημιουργουν στο μυαλο τους τις κοινωνικες ταξεις, με βαση την μουσικη που ακουνε οι αλλοι...

Τα πραγματα να τα λεμε με το ονομα τους...

Μια που υποστηριζουμε οτι "μεγαλωσαμε"...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, apolitiii

paranomos

# 64 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Οι μοιρες θα βρουν το δρομο

JIMTHEBLASTER1975

# 65 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Δεν ισχυει αυτο που λες γιατι 150-200 ευρω το μηνα πανε στην αγορα βινυλιων και cd της μουσικης που γουσταρω.Αρα δεν το κανω για να ξεχωρισω,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Enikos
Οποιος παντως, ακουει μουσικη με την νοοτροπια που παιρνει ενα αμαξι για να δειξει διαφορετικο κοινωνικο στατους απο τους γειτονες...

Δεν ακουει μουσικη...

Απλα ο ιδιος κανει το τζουκ μποξ...

Οσοι ακουνε μουσικη και κατανοουν τι ειναι η μουσικη, δεν δημιουργουν στο μυαλο τους τις κοινωνικες ταξεις, με βαση την μουσικη που ακουνε οι αλλοι...

Τα πραγματα να τα λεμε με το ονομα τους...

Μια που υποστηριζουμε οτι "μεγαλωσαμε"...

Enikos

# 66 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Ουτε που μιλησα για το ποσα χαλας για αγορες μουσικης...

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από JIMTHEBLASTER1975

Δεν ισχυει αυτο που λες γιατι 150-200 ευρω το μηνα πανε στην αγορα βινυλιων και cd της μουσικης που γουσταρω.Αρα δεν το κανω για να ξεχωρισω,,,

Αρέσει στο μέλος giorgos170

didimos01

# 67 στις 25/4/2021
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3
και τελικα το ριξατε το θεμα στη μουσικη και οχι στην αποσταση..
απο την δικια μου εμπειρια στο παραπανω θεμα οι σχεσεις αυτες δεν ειναι ευδοκιμες αν ο ενας δεν μετακομισει στον αλλο.
σας λεει τιποτα η οποιαδηποτε αποσταση μεταξυ ελλαδος με  μια απο τισ χωρες τις Ευρωπης.σημερα  η αποσταση εχει εκμηδενιστη και οι πτησεις ειναι 2 - 4 ωρες.το συμερασμα δικο σας.

JIMTHEBLASTER1975

# 68 στις 25/4/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Ε,ναι με τη λογικη οτι βρισκεις γυναικες που συμφωνειτε μουσικως μονο(ή τουλαχιστον πιο ευκολα) στο εξωτερικο.Λαθος τροπη πηρε το θεμα παντως.Για ευρωπη που λες ειναι πλεον αστειες οι αποστασεις.Πχ το καλυτερο για μενα που ζω Κρητη ειναι το Ηρακλειο-Βρυξελες χειμωνα καλοκαιρι 2 πτησεις ημερησιως(προ πανδημιας) και 220 ευρω πηγαινε ελα...Δοκιμασα περυσι κατι απο Βελγιο αλλα μας τα χαλασε η Πανδημια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 67 από didimos01
και τελικα το ριξατε το θεμα στη μουσικη και οχι στην αποσταση..
απο την δικια μου εμπειρια στο παραπανω θεμα οι σχεσεις αυτες δεν ειναι ευδοκιμες αν ο ενας δεν μετακομισει στον αλλο.
σας λεει τιποτα η οποιαδηποτε αποσταση μεταξυ ελλαδος με  μια απο τισ χωρες τις Ευρωπης.σημερα  η αποσταση εχει εκμηδενιστη και οι πτησεις ειναι 2 - 4 ωρες.το συμερασμα δικο σας.

Mindthegap-

# 69 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Βρε και εμενα μ αρεσει η Ιαπωνεζικη μουσικη ...

αλλα αντε βρες τωρα Ιαπωνα να κανεις σχεση ...και να θες μιση μερα και ...για να πας...

Δεν συμφερει...
Αρέσει στο μέλος JIMTHEBLASTER1975

paranomos

# 70 στις 25/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

Ασε τα αεροπλανα τζιμ..
Παρε το πειρατικο και γυρνα ολο το κοσμο..

https://m.youtube.com/watch?v=uHdJJN2-XIM

JIMTHEBLASTER1975

# 71 στις 25/4/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Πιο πολυ θα σε πιστευα αν μου ελεγες οτι σου αρεσει η γιαπωνεζικη κουζινα! Aπιστευτη η κουζινα τους btw...

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από Mindthegap-

Βρε και εμενα μ αρεσει η Ιαπωνεζικη μουσικη ...

αλλα αντε βρες τωρα Ιαπωνα να κανεις σχεση ...και να θες μιση μερα και ...για να πας...

Δεν συμφερει...

wish_

# 72 στις 26/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μόνος σου το είπες οτι θέλεις να ζήσεις μια περιπέτεια.

Τα συν και τα πλην τα ξέρεις,τα έχουν χιλιοπεί κιόλας εδώ.

Η ζωή περνάει γρήγορα,δύσκολα έρχονται στο δρόμο μας άνθρωποι που μας κάνουν χαρούμενους.

Αρκεί να΄σαι σίγουρος έστω κατά ένα μεγάλο ποσοστό ότι αξίζει όλο αυτό σε χρόνο,αισθήματα και χρήματα και δεν ειναι η Κ@#5α της στιγμής για να ζήσεις την περιπέτεια!

Περιπέτεια μεν προσγειωμένη δε.

JIMTHEBLASTER1975

# 73 στις 26/4/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Σε ευχαριστω.Ακομα το σκεφτομαι...9 παραλληλοι (ζωνες ωρας) ειναι η αποσταση και 3 πτησεις στην καλυτερη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από wish_

Μόνος σου το είπες οτι θέλεις να ζήσεις μια περιπέτεια.

Τα συν και τα πλην τα ξέρεις,τα έχουν χιλιοπεί κιόλας εδώ.

Η ζωή περνάει γρήγορα,δύσκολα έρχονται στο δρόμο μας άνθρωποι που μας κάνουν χαρούμενους.

Αρκεί να΄σαι σίγουρος έστω κατά ένα μεγάλο ποσοστό ότι αξίζει όλο αυτό σε χρόνο,αισθήματα και χρήματα και δεν ειναι η Κ@#5α της στιγμής για να ζήσεις την περιπέτεια!

Περιπέτεια μεν προσγειωμένη δε.

wish_

# 74 στις 27/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η ανάγκη για επαφή μπορεί να σε κάνει να ξεκινησείς την επικοινωνία χωρίς να σκέφτεται πολλές φορές τις χιλιομετρικές αποστάσεις.

Αν στις προηγούμενες σελίδες σε απέτρεψαν,καλώς έπραξαν.

Δεν είναι εύκολα διαχειρίσιμη αυτή η απόσταση βρε παιδί μου,μπορείς να βρείς άνθρωπο ταιριαστό ζώντας την περιπέτεια και στον ίδιο νομό χωρίς την νοοτροπία και τις παραδόσεις του νησιού ή  μ΄ένα τουλάχιστον μεταφορικό μέσο.Παιζει ρόλο αν είναι και Ελληνίδα η ξένη πάντως.
Εκτός και αν θες να πας μια φορά να γλυκαθείς (που δεν ξερεις και από κοντά αν θα είναι όπως τα φαντάζεσαι)ανάλογα τη σήμα έχεις πάρει και απ΄την άλλη μεριά και αντε μετά να ερθει και εκείνη για δωρεάν διακοπές να την ξεναγήσεις.

Να πεις οτι ήταν μια καλοκαιρινή περιπέτεια  και "finito la musica,passato la festa" που σημαίνει "τελείωσε η μουσική,έληξε η γιορτή"!

JIMTHEBLASTER1975

# 75 στις 27/4/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Kαπως ετσι εχουν τα πραγματα.Ξενη ειναι βεβαια και το σημα που εχω παρει απο εκει ειναι χ10!.Οι αμφιβοιλιες μου παρολα αυτα τεραστιες διοτι αν μπω στο τριπακι τετοιων ταξιδιων θα με διαλυσει και οικονομικα.Εχω την καβαντζα των διακοπων του καλοκαιριου λογω δουλειας βεβαια.Αυτο που με ανησυχεί και με ανησυχουσε παντα ειναι οι ανταποκρισεις των πτησεων(γιατι προ πανδημιας ταξιδευα συνεχεια).Αν υπηρχε πχ ενα αεροπλανο που να ξεκινουσε απο Κρητη και να πηγαινε USA(oregon) σε 20 πχ ωρες και ας πληρωνα οσο να ναι, θα το εκανα.Κατι ομως να παει στραβα με τις ανταποκρισεις χαθηκα.Συνεχιζω σιγουρα να ψαχνω εντος Ελλαδος,το νησι μου το εχω ξεγραψει,αν εχεις ερθει ποτε θα με καταλαβεις...

argaard

# 76 στις 27/4/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.264

Νομίζω σε τέτοια απόσταση μια σχέση δύσκολα θα δουλέψει εκτός αν είσαι έτοιμος μέσα σου να πας να δεις να κρίνεις και να αποφασίσεις τη μετανάστευση μακροχρόνια η βραχυχρόνια.

Όσο και αν σου αρέσουν τα ταξίδια αν πάς συνεχώς στο ίδιο μέρος και τόσες πολλές ώρες θα σε κουράσει.

Και το εντός Ευρώπης που λές σε άλλα ποστ σου πάλι δύσκολο το βρίσκω, το έχω κάνει το Βέλγιο-Ελλάδα σχέση και ήταν η πιο ζόρικη φάση που είχαμε περάσει, τελικά επέστρεψα Ελλάδα.

Μπήκα στο κόπο και είδα το προφίλ σου, αυτά που ζητάς δεν ειναι τοσο δυσκολα να τα βρεις, απλά στην ηλικία σου το μόνο δύσκολο ίσως είναι τα μουσικά γούστα, και όχι λόγο Ελλάδας αλλά συνήθως οι πιό μικρές ηλικίες βάζουν παρωπιδες σε ένα μόνο είδος, όσο μεγαλώνουμε συνήθως ανοίγουν οι ορίζοντες και στη μουσική, πάντος στην Αθήνα όταν είχα πάει σε συναυλία Ελληνικού ελέκτρο ήταν 70% γυναίκες το ακροατήριο βέβαια 20-30 βαριά.

Πάντος το ξέρεις καλύτερα από εμένα για την μουσική που ακούς και παίζεις το Βέλγιο είναι η Μέκκα,  έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο της απόσπασης εκεί σαν Δημόσιος Υπάλληλος; Να είσαι κοντά στη μουσική που σου αρέσει, και ίσως βρεις και καμία από την Αμβέρσα που να ακούει EBM και DUB.

JIMTHEBLASTER1975

# 77 στις 27/4/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Φιλε με εκπλησεις,ειναι σαν να μιλαω εγω.Πραγματικα χαιρομαι για αυτα που σχολιαζεις!Οπως τα λες ειναι!Εννοειται οτι το Βελγιο ειναι η μεκκα σε αυτα που ακουω,και εχω και πολλους φιλους στη Γανδη και την Αμβερσα.Μαλιστα επαιξα με την μπαντα μου Αμβερσα  στις 29/2/2020(δηλαδη 2 βδομαδες πριν κλεισουν ολα) με τεραστια επιτυχια και γνωρισα μαλιστα μια καταπληκτικη 35χρονη κοπελα οπως ακριβως την ονειρευομουνα,αλλα πανω που 'το ψηναμε'' ηρθε η πανδημια και επειδη το Βελγιο κτυπήθηκε πολυ ασχημα τελιωσαν ολα επι τη γεννεση...Παντως για μας που ζουμε Κρητη το Ηρακλειο-Βελγιο εχει καταπληκτικη αεροπορικη συνδεση!

Συμφωνω και σε αυτο με την ηλικια τα κοριτσια στα 19-25 (δεν σκοπευω σε αυτες τις ηλικιες) ακουν αυτα τα πραγματα μετα ολα παιρνουν το δρομο τους και γινονται οι κλασσικες ''Ελληνιδες'' ή τις προλαμβανει καποιος αλλος γιατι ειναι περιζητητες.Το θεμα με την αποσπαση ειναι οτι πρεπει να αφησω και το ιδιοκτητο σπιτι και γενικα την ακινητη περιουσια μου.Γενικα ειμαι μπερδεμενος μαλλον δεν ξερω τι θελω ...Σε ευχαριστω παντως που μπηκες στον κοπο να σχολιασεις!

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από argaard

Νομίζω σε τέτοια απόσταση μια σχέση δύσκολα θα δουλέψει εκτός αν είσαι έτοιμος μέσα σου να πας να δεις να κρίνεις και να αποφασίσεις τη μετανάστευση μακροχρόνια η βραχυχρόνια.

Όσο και αν σου αρέσουν τα ταξίδια αν πάς συνεχώς στο ίδιο μέρος και τόσες πολλές ώρες θα σε κουράσει.

Και το εντός Ευρώπης που λές σε άλλα ποστ σου πάλι δύσκολο το βρίσκω, το έχω κάνει το Βέλγιο-Ελλάδα σχέση και ήταν η πιο ζόρικη φάση που είχαμε περάσει, τελικά επέστρεψα Ελλάδα.

Μπήκα στο κόπο και είδα το προφίλ σου, αυτά που ζητάς δεν ειναι τοσο δυσκολα να τα βρεις, απλά στην ηλικία σου το μόνο δύσκολο ίσως είναι τα μουσικά γούστα, και όχι λόγο Ελλάδας αλλά συνήθως οι πιό μικρές ηλικίες βάζουν παρωπιδες σε ένα μόνο είδος, όσο μεγαλώνουμε συνήθως ανοίγουν οι ορίζοντες και στη μουσική, πάντος στην Αθήνα όταν είχα πάει σε συναυλία Ελληνικού ελέκτρο ήταν 70% γυναίκες το ακροατήριο βέβαια 20-30 βαριά.

Πάντος το ξέρεις καλύτερα από εμένα για την μουσική που ακούς και παίζεις το Βέλγιο είναι η Μέκκα,  έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο της απόσπασης εκεί σαν Δημόσιος Υπάλληλος; Να είσαι κοντά στη μουσική που σου αρέσει, και ίσως βρεις και καμία από την Αμβέρσα που να ακούει EBM και DUB.

argaard

# 78 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.264

Δυο πραγματάκια

Σαν National Secondary Expert τα χρήματα είναι πάρα πολλά αν έχεις την δυνατότητα να το κάνεις, το σπίτι και τα ακίνητα δεν θα πάνε πουθενά ούτε θα τα χάσεις, και στην περίπτωση της δουλειάς σου μπορείς να γυρίσεις και πίσω ότι ώρα θέλεις μιάς και τη θέση σου απο όσο ξέρω δε τη χάνεις, ειδικά αν σου ταιριάζει η ζωη στο Βέλγιο.

Σε σχέση με τα μουσικά μην το κλείνεις στις "Ελληνίδες" και της Βελγίδας/Βέλγου όταν περάσει μια ηλικία μπορούν να γίνουν ανεκτικοί στην ΠΟΠ η στα Λάτιν.

Τελικά έχω και ένα τρίτο, για γράψε το συγκρότημα σου να τσεκάρω στο youtube

wish_

# 79 στις 2/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχω έρθει και ήδη είναι μέσα στους επόμενους δύο προορισμούς που έχω κλείσει για τον επόμενο μήνα.

Ειλικρινά όμως δεν νομίζω οτι μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.

Ελπίζω να βρεθεί στο δρόμο σου αυτό που θες,

πιο πανω ο argaard είχε μια διαφορετική οπτική που θεωρώ οτι θα μπορούσες να την ξανασκεφτείς.

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από JIMTHEBLASTER1975

Συνεχιζω σιγουρα να ψαχνω εντος Ελλαδος,το νησι μου το εχω ξεγραψει,αν εχεις ερθει ποτε θα με καταλαβεις...

JIMTHEBLASTER1975

# 80 στις 2/5/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Ωραιο ειναι το νησι μου,για διακοπες με  ηλιο,θαλλασσα ,ομορφα τοπια,φοβερο κλιμα,αλλα δυστυχως πισω στη νοοτροπια.Η παραδοση πανω απο ολα!Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω,μπουχτισα απο παραδοση.Ειδικα οι επιλογες σε αυτο που ψαχνω μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου(μιλαω για τις ανω των 25) και μπορω να σου πω εχω ηδη εξαντλησει τις λιστες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από wish_

Έχω έρθει και ήδη είναι μέσα στους επόμενους δύο προορισμούς που έχω κλείσει για τον επόμενο μήνα.

Ειλικρινά όμως δεν νομίζω οτι μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.

Ελπίζω να βρεθεί στο δρόμο σου αυτό που θες,

πιο πανω ο argaard είχε μια διαφορετική οπτική που θεωρώ οτι θα μπορούσες να την ξανασκεφτείς.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε