Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανιλικρίνεια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

PennyKk

# 1 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Ανιλικρίνεια

Καλησπέρα σε όλους,ευχομαι να είστε όλοι καλά! 

Θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με ένα ζήτημα που με βάζει σε σκέψεις.Μιλούσα με ένα παιδί,στο οποίο είχα ξεκαθαρίσει ότι δεν ενδιαφέρομαι για εφήμερες καταστάσεις αλλά για σχέση.Και εκείνος είχε συμφωνήσει και είπε ότι ψάχνει έναν άνθρωπο ώστε να κάνει σχέση.(κρατήστε το αυτό) Μετά λοιπόν και όσο αρχίσαμε να γνωριζόμαστε άρχισε να λέει πράγματα τύπου" Αυτά έρχονται σιγά σιγά,γιατί να το ονομάσουμε σχέση; Αφού πάλι όμορφα περνάμε" Το σεβάστηκα γιατί αντικειμενικά μου έμοιαζε λογικό.Όμως φάνηκε πως δεν είναι ερωτευμένος και ούτε ενδιαφέρεται ιδιαίτερα,και αυτά φαίνονται ακόμα και αν δεν στα παραδεχτούν.Ετσι του είπα να το αφήσουμε το ερωτικό,και εκείνος τελικά μου είπε πως "Δεν μπαίνει σε κουτάκια ποτέ,ότι προκύψει"Και ρωτώ: Πόσο ειλικρινής ήταν που στην αρχή είπε ότι ψάχνει έναν άνθρωπο για σχέση,και τελικά λέει πως ότι ήθελε προκύψει και ότι δεν μπαίνει σε κουτάκια;Δεν ξυπνάμε μια μέρα και έχουμε σχέση,αυτά τα επιδιώκουμε.Εσας ποια είναι η άποψη σας; 

alisida

# 2 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Περίληψη:

Πώς θα καταλάβουμε αν ο άνθρωπος που μόλις γνωρίσαμε μας θέλει για σχέση ή πουλάει φουμαρα ?
Αρέσει στα μέλη Travoltaq, paranomos και σε ακόμα 2 μέλη.

Redink

# 3 στις 22/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κατά τη γνώμη μου δεν μπορεί κανείς να σου απαντήσει αξιόπιστα αν ήταν ειλικρινής ή όχι. Μπορεί να πίστευε αυτό που έλεγε τη στιγμή εκείνη και στην πορεία να μην του βγήκε να το εξελίξει σε σχέση ή μπορεί όντως να σου είπε αυτό που ήθελες να ακούσεις. Στην πραγματικότητα δεν έχει σημασία τι από τα δύο ήταν. Το θέμα είναι ότι ξεκινήσατε μια γνωριμία και στην πορεία διαπίστωσες ότι δεν "τράβαγε" δηλ. η γνωριμία σας σταμάτησε να εξελίσσεται και είδες ότι δεν ταιριάζετε στον τρόπο σκέψης και στα θέλω. Όταν ξεκινάς μια γνωριμία δεν είναι σίγουρο ότι θα εξελιχθεί σε σχέση ακόμα και να υπήρχε η πρόθεση αρχικά. Με τον άνθρωπο αυτό δεν ένιωθες καλά και η συμπεριφορά του δε σου ταίριαζε, ούτε σου γεννούσε εμπιστοσύνη. Επομένως δεν σου έκανε για σχέση. Αυτό είναι η αλήθεια/ συμπέρασμα που έχει σημασία να κρατήσεις. Ξεκινήσατε να γνωρίζεστε και διαπίστωσες ότι η συμπεριφορά του και οι πράξεις του δεν σου κάνουν. Δεν οδηγούν όλες οι γνωριμίες σε σχέση ακόμα και αν αυτή ήταν η αρχική πρόθεση. Εκ των υστέρων δεν έχει νόημα να του καταλογίσεις ανειλικρίνεια. Εσύ αυτό που ήθελες το διαπίστωσες δηλ. δοκίμασες να τον γνωρίσεις και είδες ότι δεν ταιριάζετε για σχέση.

alisida

# 4 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Αυτό δεν είναι ανειλικρινια από την πλευρά του,

αλλά άρνηση από τη δική σου να το αποδεχτείς και να φύγεις για άλλα.

Χωρίς συναίσθημα,σχέση δεν γίνεται 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από PennyKk

Όμως φάνηκε πως δεν είναι ερωτευμένος και ούτε ενδιαφέρεται ιδιαίτερα,και αυτά φαίνονται

Αρέσει στα μέλη Travoltaq, Darkman13 και σε ακόμα 4 μέλη.

Kristina_

# 5 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Ε μπερδεψες αλλα θα ξεμπερδευτω...εχουμε λοιπον

1) σου ειχε πει οτι ψαχνει ανθρωπο για σχεση

2) γνωρισε εσενα και ηταν φανερο οτι δεν ειναι ερωτευμενος και οτι δεν ενδιαφεροταν ιδιαιτερα για σενα

3) αφου του εκανες σχετικη συζητηση (γκρινια) περι σχεσης σου ειπε «αυτα γινονται σιγα σιγα...δε μπαινουν σε κουτακια...αφου περναμε καλα...οτι προκυψει...»

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ πρωτο: δεν ησουν εσυ αυτη που εψαχνε για να κανει σχεση (αυτο που ειπε στο 1)...δεν του ταιριαζες κλπκλπ

Ρωτας ποσο ειλικρινης ηταν...μια χαρα ειλικρινης ηταν και στα τρια παραπανω

Και εσυ που λες «Δεν ξυπνάμε μια μέρα και έχουμε σχέση,αυτά τα επιδιώκουμε» ενα δικιο το εχεις με την διαφορα οτι το οτι το επιδιωκουμε δε σημαινει οτι κανουμε και σχεση και με τον/την πρωτη που θα γνωρισουμε επειδη εκεινος/η το θελει

Νεξτ

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από PennyKk

Ανιλικρίνεια

Θα ήθελα την άποψη σας σχετικά με ένα ζήτημα που με βάζει σε σκέψεις.Μιλούσα με ένα παιδί,στο οποίο είχα ξεκαθαρίσει ότι δεν ενδιαφέρομαι για εφήμερες καταστάσεις αλλά για σχέση.Και εκείνος είχε συμφωνήσει και είπε ότι ψάχνει έναν άνθρωπο ώστε να κάνει σχέση.(κρατήστε το αυτό) Μετά λοιπόν και όσο αρχίσαμε να γνωριζόμαστε άρχισε να λέει πράγματα τύπου" Αυτά έρχονται σιγά σιγά,γιατί να το ονομάσουμε σχέση; Αφού πάλι όμορφα περνάμε" Το σεβάστηκα γιατί αντικειμενικά μου έμοιαζε λογικό.Όμως φάνηκε πως δεν είναι ερωτευμένος και ούτε ενδιαφέρεται ιδιαίτερα,και αυτά φαίνονται ακόμα και αν δεν στα παραδεχτούν.Ετσι του είπα να το αφήσουμε το ερωτικό,και εκείνος τελικά μου είπε πως "Δεν μπαίνει σε κουτάκια ποτέ,ότι προκύψει"Και ρωτώ: Πόσο ειλικρινής ήταν που στην αρχή είπε ότι ψάχνει έναν άνθρωπο για σχέση,και τελικά λέει πως ότι ήθελε προκύψει και ότι δεν μπαίνει σε κουτάκια;Δεν ξυπνάμε μια μέρα και έχουμε σχέση,αυτά τα επιδιώκουμε.Εσας ποια είναι η άποψη σας; 

Αρέσει στο μέλος paranomos

konstandinos73

# 6 στις 22/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 331
Σημερα μιλαμε για την απόλυτη τρελα...Απ τη μια παραπονουμαστε οτι υπαρχει ατελειωτη μοναξια και απο την αλλη οτι κυριαρχεί το σεξουαλικό και οχι το συναισθηματικό μεταξυ των ανθρώπων. Τελικα, ποια ειναι η πραγματικότητα? Για μενα, αυτο πιστεύω ειναι το σωστο ερώτημα.
Αρέσει στο μέλος la-mer

PennyKk

# 7 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Το δέχτηκα μόλις το κατάλαβα.Καταλογιζω ανειλικρίνεια όταν ο άλλος δεν μου λέει εξαρχής τις προθέσεις του.Δεν είμαι σε άρνηση αυτήν την στιγμή.Το θέμα είναι ότι προφανώς και γνώριζε ότι δεν θέλει να μπαίνει σε κουτάκια ποτέ,απλά δεν μου το είπε εξαρχής και γενικά κρυβόταν λίγο πίσω από το δάχτυλο του.Επειδη άνοιξα κουβέντα έμαθα ότι το να ερωτευτεί και το να μπει σε κουτάκια τον φθείρει ψυχολογικά και δεν έχει θέμα να είμαστε φίλοι,και ότι προκύψει.Ηταν τα ακριβοί του λόγια,οπότε προφανώς στην αρχή δεν ήταν ξεκάθαρος.

Enikos

# 8 στις 22/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.733
Αυτα που εχω κανει βολδ, τα οποια γραφεις εσυ...
Δεν μπορεις να τα αποκωδικοποιησεις μονη σου?...
Θες και αποψεις?...
Δεν θα σου χρησιμευσουν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από PennyKk

Ανιλικρίνεια

Αρέσει στο μέλος SaltedCaramel

paranomos

# 9 στις 22/4/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Μεταξυ κατεργαρεων ειλικρινεια..

Αλλιως καθε κατεργάρης  στο παγκο του

Redink

# 10 στις 22/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Kristina_

3) αφου του εκανες σχετικη συζητηση (γκρινια) περι σχεσης σου ειπε «αυτα γινονται σιγα σιγα...δε μπαινουν σε κουτακια...αφου περναμε καλα...οτι προκυψει...»

Kristina_ γενικά συμφωνώ με αυτά που της έγραψες, απλά ένα σχόλιο.  Αν το ότι του έκανε μια συζήτηση περι σχέσης ο άλλος το εξέλαβε ως γκρίνια, τότε κατά τη γνώμη μου αυτό φανερώνει ότι δεν βρίσκονταν στο ίδιο μήκος κύματος/ίδια φάση ή ακόμα χειρότερα υπήρχε κακή πίστη από μέρους του.  Κατ' εμέ θα ήταν λάθος να μην του έκανε συζήτηση μην τυχόν και την χαρακτηρίσει ο άλλος "γκρινιάρα".  Τα θέλω του κανείς θα πρέπει να τα εκφράζει και να μη φοβάται να ζητήσει διευκρινήσεις αν νιώθει ότι κάτι δεν πάει καλά μήπως και την/τον κατηγορήσουν για γκρίνια.  Αν ο απέντι είναι πράγματι καλοπροαίρετος και ενδιαφέρεται σοβαρά και αυτός για δημιουργία σχέσης κατά τη γνώμη μου δεν θα προβεί εύκολα σε τέτοιους χαρακτηρισμούς.  Αν πάλι είναι στο ντεμί ή προσπαθεί να περάσει άλλη αντζέντα (π.χ. "να είμαστε φίλοι,και ότι προκύψει" => friends with benefits) εκεί ναι, μια χαρά μπορεί να πετάξει κατηγορίες για γκρίνια...           

Helenaki4

# 11 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Καλημέρα θεματοθετρια 

Βασικά εσένα βλέπω ανειλικρινή απέναντι στον εαυτό σου . 

Είπες οτι καταθέτεις μερίδιο μονο σε σχέση και όχι σε επαφή απροσδιορίστου φορματ , σωστά ? 

Λιγο μετά κι αφού η άλλη πλευρά αρνείται να προσδιορίσει , συμφωνεις γιατί «το βρήκες λογικό» και συνεχίζεις . 

Άρα ποιος λέει ανακρίβειες ? 

Το ξερω οτι δε γινεται συνειδητά , όμως κατα τη γνώμη μου εκεί πρεπει να επικεντρωθείς . Και θα δεις οτι μόλις πάρεις απόφαση να είσαι συνεπής μέσα σου , ο Άλλος θα το εκτιμά αυτό και θα ξεκαθαρίζει . 

(Όλοι μας ξέρουμε απ? την αρχη τι θελουμε απ? τον άλλον . Όταν ακούς ασάφειες ...ξερεις) 

Αρέσει στο μέλος e_lp19

Paralia48

# 12 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Θα σου απαντησω με μια ιστοριούλα.
Κάποτε πήγα για ψώνια, να πάρω πχ ... παπούτσια. Η μαντάμ μόλις μπήκα στο κατάστημα με ρώτησε <<ήρθατε για να ψωνίσετε ή απλά  για να δείτε;>>. Της λέω <<για να ψωνίσω>>. Άφησε λοιπόν τη φιλενάδα της στο τηλέφωνο και άρχισε να μου δείχνει και γω δοκίμαζα και έλεγα, τι μ αρέσει, τι δε μ αρεσει κλπ κλπ . Τελικά δε μου ταίριασε κάτι και της λέω <<ευχαριστώ φεύγω>>. Και η μαντάμ εξαγριωμένη, μόνο που δε μ΄έβρισε που δεν ψώνισα και φώναζε <<εμένα μ αρέσει η ειλικρίνεια , έπρεε να μου το πεις απ την αρχή, πως ήρθες μόνο για να χαζέψεις>> κλπ κλπ.  Λέω <<μα αφού δε μ άρεσαν, με το ζόρι να πάρω;>> και συνέχιζε . Ασφαλώς δεν ξαναπέρασα ούτε έξω από το κατάστημα
Αρέσει στα μέλη Kristina_, SaltedCaramel

PennyKk

# 13 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Enikos ναι,θέλω και απόψεις,είναι ένας λόγος για τον οποίο υπάρχουν τα forums ?

PennyKk

# 14 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ηelenaki4 Άλλο το να λες ότι στην σχέση θέλω να μπω σιγά σιγά(στο οποίο συμφώνησα) και άλλο να λες πως εγώ στην ζωή μου δεν μπαίνω σε κουτάκια και ότι προκύψει... υπάρχει μια α διάφορα.Εγώ είχα ξεκαθαρίσει από την αρχή,ίσως όμως να έχεις δίκιο ότι δεν ήθελα να το δω κατάματα όλο αυτό...αλλά αν εκείνος έλεγε εξαρχής ότι δεν μπαίνει σε κουτάκια; Τότε σίγουρα θα ήταν διαφορετικά.

MiltosRNLI1930

# 15 στις 22/4/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

λεξεις Μανταμ ,Μανταμιτσα ,Μανδαμ εχρησιμοποιηθηκαν πρωτη φορα στο Sxeseis απο μενα .Ετσι λεω τωρα εγω !

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 16 στις 22/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

"Για να ψωνισω...ΑΝ κατι μου αρεσει"...

Ειναι ολοκληρη η φραση, στην απαντηση τοσο συγκεκριμενης ερωτησης...

Το "για να ψωνισω", δηλωνει και αποφαση...

Περιπλοκο θα μου πεις, αλλα ισχυει οταν προσπαθουμε να επικοινωνησουμε με αλλους ανθρωπους...

Και θα μου ξαναπεις μετα..."ασημαντες λεπτομερειες, ΑΥΤΗ φταιει οπως και ναχει, επειδη ρωτησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ συγκεκριμενα και εγω δεν εδωσα σημασια"...

Και θαχεις και χιλια δικαια...ως συνηθως...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Paralia48
Θα σου απαντησω με μια ιστοριούλα.
Κάποτε πήγα για ψώνια, να πάρω πχ ... παπούτσια. Η μαντάμ μόλις μπήκα στο κατάστημα με ρώτησε <<ήρθατε για να ψωνίσετε ή απλά  για να δείτε;>>. Της λέω <<για να ψωνίσω>>. Άφησε λοιπόν τη φιλενάδα της στο τηλέφωνο και άρχισε να μου δείχνει και γω δοκίμαζα και έλεγα, τι μ αρέσει, τι δε μ αρεσει κλπ κλπ . Τελικά δε μου ταίριασε κάτι και της λέω <<ευχαριστώ φεύγω>>. Και η μαντάμ εξαγριωμένη, μόνο που δε μ΄έβρισε που δεν ψώνισα και φώναζε <<εμένα μ αρέσει η ειλικρίνεια , έπρεε να μου το πεις απ την αρχή, πως ήρθες μόνο για να χαζέψεις>> κλπ κλπ.  Λέω <<μα αφού δε μ άρεσαν, με το ζόρι να πάρω;>> και συνέχιζε . Ασφαλώς δεν ξαναπέρασα ούτε έξω από το κατάστημα

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Paralia48

# 17 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από MiltosRNLI1930

λεξεις Μανταμ ,Μανταμιτσα ,Μανδαμ εχρησιμοποιηθηκαν πρωτη φορα στο Sxeseis απο μενα .Ετσι λεω τωρα εγω !

έχεις δηλαδή το copyright?

Μα είναι γαλλικές λέξεις. Έχουν άλλοι τα πνευματικά δικαιώματα. Και όποιος έχει τα δικαιώματα διεθνώς, τα έχει και έναν πιο περιορισμένο χώρο, όπως το σχεσεις.

Τέλος πάντων, όταν θα λέμε μαντάμ θα βάζουμε υποσημείωση :  * MiltosRNLI1930.

Βρε Μίλτο, μου είναι μπελαλίδικο. Να σε πληρώσω για την αντιγραφής πατέντας; ¨Αντε οι λουκουμάδες δώρο από μένα για να λέω ελεύθερα τη λέξη αυτή

Spiros--

# 18 στις 22/4/2021
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Χαλκηδόνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 950

Και αν τα κουτάκια ...

... δεν ήταν τίποτα άλλο παρά μια ίσως άστοχη, για εσένα, προσπάθεια από την μεριά του, να αλλάξει πιο απαλά το αρχικό status από "σχέση" σε κάτι άλλο, μιας και αποφάσισε πως η σχέση μαζί σου δεν του κάνει ?

Θα ήθελες να σου πει για παράδειγμα : "Κοπελιά κάνε πέρα γιατί βρομάνε τα πόδια σου" ?

Για να πάω και στο παράδειγμα της Παραλίας με τα μαγαζιά, η σχέση είναι σαν το ρούχο. Θες πολύ να το φορέσεις, αλλά μπορεί να μην σου κάνει. Δεν φταίει το ρούχο αν απογοητευτείς, αλλά εσύ, που έκανες όνειρα πριν το δοκιμάσεις ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από PennyKk
Ηelenaki4 Άλλο το να λες ότι στην σχέση θέλω να μπω σιγά σιγά(στο οποίο συμφώνησα) και άλλο να λες πως εγώ στην ζωή μου δεν μπαίνω σε κουτάκια και ότι προκύψει... υπάρχει μια α διάφορα.Εγώ είχα ξεκαθαρίσει από την αρχή,ίσως όμως να έχεις δίκιο ότι δεν ήθελα να το δω κατάματα όλο αυτό...αλλά αν εκείνος έλεγε εξαρχής ότι δεν μπαίνει σε κουτάκια; Τότε σίγουρα θα ήταν διαφορετικά.

Enikos

# 19 στις 22/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τα φορουμς νομιζω δεν ειναι για να επιβεβαιωνουν η απορριπτουν, οσα δεν πιστευουμε εμεις με τα ιδια μας τα ματια...

Πι χι...κοιτας το ρολοι σου και λεει 10.54...αν δεν το κατανοεις, οσο και να σου πουν οι αλλοι την ωρα...

Ε, δεν θα την κατανοησεις ποτε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από PennyKk
Enikos ναι,θέλω και απόψεις,είναι ένας λόγος για τον οποίο υπάρχουν τα forums ?

Kristina_

# 20 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Το περι γκρινιας ηταν δικο μου σχολιο (θεωρω οτι οταν τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα -ο τυπος δεν ενδιαφεροταν- τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις συζητηση)

τα υπολοιπα ειναι ακριβως τα λογια της θεματοθετριας, με δικη μου σειρα...τα ιδια δλδ που επεσημανε και ο ενικος στο #8

Με τη σειρα μου θα συμφωνησω με αυτο που εγγραψες και συ στο #3...προφανως ουτε και στη φιλη μας ταιριαζει ο τυπος...αλλα ανειλικρινη, με βαση αυτα που μας εγγραψε η πενυ, δεν το  βρισκω ...μπορει και να ναι ..απλα δεν αποδεικνυεται

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Redink

Kristina_ γενικά συμφωνώ με αυτά που της έγραψες, απλά ένα σχόλιο.  Αν το ότι του έκανε μια συζήτηση περι σχέσης ο άλλος το εξέλαβε ως γκρίνια, τότε κατά τη γνώμη μου αυτό φανερώνει ότι δεν βρίσκονταν στο ίδιο μήκος κύματος/ίδια φάση ή ακόμα χειρότερα υπήρχε κακή πίστη από μέρους του.  Κατ' εμέ θα ήταν λάθος να μην του έκανε συζήτηση μην τυχόν και την χαρακτηρίσει ο άλλος "γκρινιάρα".  Τα θέλω του κανείς θα πρέπει να τα εκφράζει και να μη φοβάται να ζητήσει διευκρινήσεις αν νιώθει ότι κάτι δεν πάει καλά μήπως και την/τον κατηγορήσουν για γκρίνια.  Αν ο απέντι είναι πράγματι καλοπροαίρετος και ενδιαφέρεται σοβαρά και αυτός για δημιουργία σχέσης κατά τη γνώμη μου δεν θα προβεί εύκολα σε τέτοιους χαρακτηρισμούς.  Αν πάλι είναι στο ντεμί ή προσπαθεί να περάσει άλλη αντζέντα (π.χ. "να είμαστε φίλοι,και ότι προκύψει" => friends with benefits) εκεί ναι, μια χαρά μπορεί να πετάξει κατηγορίες για γκρίνια...           

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε