Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανιλικρίνεια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

PennyKk

# 21 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%
Enikos δεν νομίζω να υπάρχει ένας καθολικός ορισμός για την χρησιμοτητα των forums.Εγώ θέλησα και άλλες απόψεις,επιβεβαίωση όπως θες πες το.Παντα οι απόψεις είναι προαιρετικές και δεν υποχρεώνει κανείς κανέναν να απαντήσει,οπότε όποιος θεωρεί αυτονόητη και περιττή την απάντηση στην ερώτηση μου μπορεί απλούστατα να μην απαντήσει!#sorrynotsorry

Mathusalas

# 22 στις 22/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οι πιο πολλοι ανθρωποι στην αρχη λεμε μεγαλα λογια θελοντας να πιαστουμε απο μια σχεση για να μην ειμαστε μονοι. στη πορεια μπορει οντως να εξελιχθει σε κατι δυνατο (δεν μπορεις να το προεξοφλησεις) αλλα μπορει να ειναι και κατι που θα φτασει γρηγορα στο τελος. τωρα το κομματι που αναφερεις να ειναι ερωτευμενος καποιος ή καποια δεν μπορεις να το κανεις παραγγελια. μπορει για παραδειγμα να μου αρεσει πολυ μια γυναικα αλλα να μη με κανει να αισθανομαι καλα σε μια κατασταση λογω οτι μπορει να μην πλενεται στα αποκρυφα μερη. αυτο μπορει να ισχυει και για τους ανδρες. αυτο το κατι μικρο μπορει να στην 'σπασει' πολυ ευκολα ενω μπορει να ειναι καλος ανθρωπος, καλος στο σεξ και να σε φροντιζει. γιαυτο λεμε μην προεξοφλειτε μια σχεση αν δεν περασει ενα διαστημα τριβης μαζι του.

Enikos

# 23 στις 22/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.733

Εσυ ανεφερες την χρησιμοτητα των φορουμς...οχι εγω...

Τα αυτονοητα δε, ειναι αυτονοητα, μια και το επισημαινεις...

Δεν ξεφυγα ρουπι απο το πνευμα του θεματος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από PennyKk
Enikos δεν νομίζω να υπάρχει ένας καθολικός ορισμός για την χρησιμοτητα των forums.Εγώ θέλησα και άλλες απόψεις,επιβεβαίωση όπως θες πες το.Παντα οι απόψεις είναι προαιρετικές και δεν υποχρεώνει κανείς κανέναν να απαντήσει,οπότε όποιος θεωρεί αυτονόητη και περιττή την απάντηση στην ερώτηση μου μπορεί απλούστατα να μην απαντήσει!#sorrynotsorry

Kristina_

# 24 στις 22/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Ποια ειναι η διαφορα? Εννοεις οτι το «στην σχέση θέλω να μπω σιγά σιγά» σημαινει οτι σιγα-σιγα αλλα θα μπω οπως και δη? Προδικαζει δλδ οτι θα καταληξει σε σχεση? Αμα ηταν ετσι, γιατι να μην μπει και γρηγορα-γρηγορα στη σχεση??? 

Γιατι ειναι κακο που «δε θελει να μπει σε κουτακια εξ αρχης»? Θα εμπαινε δλδ κανεις στο κουτακι «σχεση/φαση 1 απο 10» , φαση 2/10 ...μεχρι να φτασει τελικη φαση 10/10 στην οποια θα εφτανε ο κοσμος να χαλασει?

Τελος παντων, νομιζω το εξαντλησαμε...δεν ταιριαζατε, το εδειξε απ την αρχη...παμε για αλλα...καλε 22 εισαι!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από PennyKk
Ηelenaki4 Άλλο το να λες ότι στην σχέση θέλω να μπω σιγά σιγά(στο οποίο συμφώνησα) και άλλο να λες πως εγώ στην ζωή μου δεν μπαίνω σε κουτάκια και ότι προκύψει... υπάρχει μια α διάφορα.Εγώ είχα ξεκαθαρίσει από την αρχή,ίσως όμως να έχεις δίκιο ότι δεν ήθελα να το δω κατάματα όλο αυτό...αλλά αν εκείνος έλεγε εξαρχής ότι δεν μπαίνει σε κουτάκια; Τότε σίγουρα θα ήταν διαφορετικά.

trocadero

# 25 στις 23/4/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Απαντήσεις: 136

πως να ξέρει

πως θα εξελιχθεί πριν ξεκινήσει; μπορεί πράγματι να ενδιαφερόταν για σχέση και τελικά να είδε ότι δεν ήταν αυτό που αναζητούσε. το πιθανότερο είναι να μην ενδιαφέρεται για την συνέχει όπως θα την ήθελες εσύ και νιώθει καταπιεσμένος και σε κουτάκια. τουλάχιστον κατάλαβες τι περίπου θέλει. κάνε και εσύ αυτό που θέλεις. η συνεχίζεις και βλέπεις εξελικτικά η το σταματάς εδώ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από PennyKk
Το δέχτηκα μόλις το κατάλαβα.Καταλογιζω ανειλικρίνεια όταν ο άλλος δεν μου λέει εξαρχής τις προθέσεις του.Δεν είμαι σε άρνηση αυτήν την στιγμή.Το θέμα είναι ότι προφανώς και γνώριζε ότι δεν θέλει να μπαίνει σε κουτάκια ποτέ,απλά δεν μου το είπε εξαρχής και γενικά κρυβόταν λίγο πίσω από το δάχτυλο του.Επειδη άνοιξα κουβέντα έμαθα ότι το να ερωτευτεί και το να μπει σε κουτάκια τον φθείρει ψυχολογικά και δεν έχει θέμα να είμαστε φίλοι,και ότι προκύψει.Ηταν τα ακριβοί του λόγια,οπότε προφανώς στην αρχή δεν ήταν ξεκάθαρος.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

agrotis53

# 26 στις 23/4/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2.537
Θεματοθετρια θεωρεις ανειλικρίνεια το ότι δεν σου είπε εξ αρχής ότι δεν θέλει σχέση με περιορισμούς και κανόνες. ...απο την κουβέντα αυτό κατάλαβα οτι εστιάζεις. ...Κατά μία λογική έχεις και κάποιο δίκαιο. ...είναι θέμα προσωπικής οπτικής. ...Το θέμα είναι όμως οτι όλοι κατά κανόνα ξεκινάμε μια σχέση έχοντας αρχικά τις όποιες επιφυλάξεις. ..ανάλογα με τον χαρακτήρα του ο καθένας (αφορά και άντρες και γυναίκες) ...Το αρχικό εδώ. ..θέλω να μπω στην σχέση σιγά σιγά. ...εκφράζει ουδετερότητα και επιφύλαξη εξ αρχής Δηλαδή βλέπουμε πως θα τα πάμε και πώς θα εξελιχθεί. ...Εξαρχής λοιπόν είναι γεγονός οτι είχες έναν οδηγό ας το πω...ότι και εσύ θα βαδιζες πάνω σε αυτή την άποψη του..θεληση του πες...Έτσι ξεκίνησε η σχέση σας η η γνωριμία σας καλύτερα. ...αυτό γράφεις και αποτελεί δεδομένο στο θέμα. ...Όταν λοιπόν έρχεται μετά απο ενα διάστημα η κουβέντα σε κουτάκια κτλΚουβέντα που προκύπτει πλέον με μια άλλη οπτική ποιο εμπλουτισμενη απο την αρχική. ..σε όποιον βαθμό. ...Θα μπορούσε να τεθεί η αρχική ως ανειλικρινείς ;; Νομίζω όχι. Δεν θα μπορούσε. ..Εν κατακλείδι όμως. ...όπως και να το θεωρείς και να το βλέπεις εσύ. ..Βρίσκεσαι σε άλλο δεδομένο τώρα. ...Και εδώ με μία σχετική ευκολία λέω οτι άλλο θες εσύ άλλο αυτός και αργά η γρήγορα θα χωρίσετε δρόμους. ...Το αργά χάσιμο χρόνου δεν νομίζεις ;Οποτε...
Αρέσει στο μέλος Heptamer

SaltedCaramel

# 27 στις 27/4/2021
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αρμενία
Απαντήσεις: 271

Σημασια εχει  πως ο,τι  και αν ηταν στο ειπε στην αρχη της γνωριμιας , εστω και λιγο καθυστερημενα.

Θα μπορουσε να εχεις φαει μηνες ή και χρονια.

Αν δεν σε ικανοποιει το μεταξυ σας, τραβα παρακατω και αστον να ειναι ο,τι θελει.

mairy10

# 28 στις 27/4/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 21

Καλο μου κοριτσι εισαι 22 χρονων τι ρωτας τωρα???

Δεν θελει ο συγκεκριμενος σχεση (και κατανοητο)εχεις ολο  το χρονο μπροστα σου να βρεις καποιον που θελει.Γιατι απασχολεις το μυαλουδακι σου με τετοιου ειδους αποριες???Next κοριτσακι!!!

Medusa21

# 29 στις 2/5/2021
author
Γυναίκα / 33 / Παντρεμένη
Καναδάς
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 22

Δεν είναι ανειλικρινεια αυτό κατά τη γνώμη μου, απλώς δεν ξετρελαθηκε αλλά δε θέλει να χάσει και μια "κοπελιτσα" Που βρήκε, χαζός είναι? Κατά τη γνώμη μου παλι , εφόσον εσυ θέλεις κάτι άλλο, πες του  bye bye, ψάχνω κάτι άλλο στη ζωή μου δε με καλυπτεις και πας παρακάτω... Μην αναλωνεσαι, θα γνωρίσεις διάφορα στυλ, αμα ειναι να κολλάς εκεί για καιρό χάνεις χρόνο... Βέβαια ειναι εμπειρίες. Κράτα αυτά που σε διδάσκουν και προχωρα!  

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε