Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το διαδίκτυακο sex (cyber sex) είναι απιστια ???...

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

Heptamer

# 21 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023
'Aρεσαν+: 0%

Ούτε καν!!

Κανένας απολύτως προσωπικός υπαινιγμός.

Απλή γενική διαπίστωση και μόνον.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από apolitiii

Όσο για τον φασίστα που λες ελπίζω να μην εννοεις εμένα στο προηγούμενο θέμα μου...

Heptamer

# 22 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023

Όσο μέσω της διαρκούς ψηφιοποίησης, η αυθεντικη μας  πραγματικότητα μετατοπίζεται / εναποτιθεται ολοένα  και περισσότερο  σε μια εικονική τέτοια - με τάση να γίνει δεύτερο πετσί μας ή και να το αντικαταστήσει σταδιακά - , 

όσο από όντα μεταβαλλομαστε  σε αϋλες εικονικές οντοτητες,

τόσο θα επαναπροσδιορίζονται οι έννοιες και οι κανόνες - επί τα χείρω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Mathusalas

Αν γινοταν αυτο με τα bold τοτε ολοι θα ειχαν χωρισει μια και σχεδον το 99% των ανδρων βλεπει τσοντες και ενα 30% των γυναικων. (δικα μου υποθετικα στατιστικα)

forget_it

# 23 στις 24/4/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281
Το cyber sex δεν είναι σεξ γιατί δεν συμπεριλαμβάνεται σε αυτό η πράξη συνουσίας,δεν ακουμπάμε κάτι,δεν βάζουμε,δεν βγάζουμε.Από την άλλη,απιστία είναι η ερωτική ικανοποίηση η αμοιβαία βεβαίως,με κάποιο τρίτο άτομο.Θα καταλήξω στο ότι το cyber (που δεν είναι σεξ αλλά προσομοίωση αυτού),είναι απιστία μόνο αν οι συμμετέχοντες ικανοποιούνται πλήρως.Άντε να τρολαρω κι εγώ λίγο γιατί το συνιθιζετε εδώ σε αυτό το φορουμ,χαχα! Α! Τώρα είδα ότι συμφωνω με το 7 και το 8.Σωστες οι συνομιλητριες

mairy10

# 24 στις 24/4/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 21

Δεν ειναι απιστια!!!

Ειναι βαρετο!!!!!!
Αρέσει στο μέλος Persefoni__

kostas232

# 25 στις 24/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

το κερατο

το ονομαζουει και εμπλουτισμος γνωσεων...μπαχαχαχαχαχαχαχα

ρε πατε καλα?.. ειστε σοβαροι??

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Mathusalas
Κατι μου λεει οτι θα συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε. ας καταθεσω την αποψη μου. αναφερεσαι για το cyber sex , υποθετω σε αυτο βαζεις και τα πορνο που βλεπει καποιος ή καποια. Πιθανον δεν το κανεις εσυ αλλα ξερεις ποσα ζευγαρια το κανουν για να εμπλουτιζουν γνωσεις ή για να εμπλουτιζουν τη φαντασια τους? αρα εχουμε 3 περιπτωσεις 1. οταν το κανουν εις γνωση του/της συντροφου και 2. οταν το κανουν εν αγνοια του. 3. οταν βλεπουν πορνο του/της συντροφου του που εχουν τραβηξει καποια στιγμη εν γνωση του ή εν αγνοια του συντροφου. Ξερω σας τρελανα με ολες αυτες τις παραμετρους, το καλο ειναι οτι αυτες ειναι οι βασικες, εχω αλλες 10 στο μυαλο μου. Θα επανελθω μετα το κραξιμο που θα φαω

Enikos

# 26 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640
Για να μην αναλωθουμε παλι στις βαρυγδουπες, εκκεντρες πλην λογικο-φανεις και ακρως μοδερνιζουσες εννοιες, που σκοπο εχουν να αθωωσουν ατιμιες, οπως ειπε και η Φραντζεσκα, μηπως...

Να σκεφτουμε αν ολοι εχουμε κατανοησει την λεξη τιμιοτητα?...

Οχι αυτην υπο το πρισμα της ναιμεν αλλα, (αναμενομενης), φακιρικης φρασης ..."για μενα η Γη ειναι κατι υποκειμενικο"...

Θελει λιγο κουραγιο αυτη η κατανοηση, δεν λεω!...

Ιδου...

Αρέσει στα μέλη la-mer, apolitiii

Mathusalas

# 27 στις 24/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γινονται τετοια πραματα? μα που ζουμε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από apolitiii

Και γω δεν το πίστευα ότι το cyber sex μπορεί να γίνει αιτία διαζυγίου...είδα στο internet ότι υπάρχουν κακοι διαδικτυακοί σύντροφοι που όταν τους απορρίπτει κάποιος βγάζουν φωτογραφίες διαλόγους απ' το messenger , από μηνύματα στα κινητά κλπ. και τα στέλνουν στον/ην  απατημενο/η συντροφο...και έτσι αρχίζει ...η ιστορία του διαζυγίου...

Όσο για τον φασίστα που λες ελπίζω να μην εννοεις εμένα στο προηγούμενο θέμα μου... άλλωστε κάπου είχα διαβάσει , δεν θυμάμαι που, όλοι κρύβουμε μέσα μας ένα μικρό Χίτλερ...που κάπου κάπου μας βγαίνει... αυτά όχι για να δικαιολογηθω...για να ευθυμησουμε...

Mathusalas

# 28 στις 24/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ποσες φορες ακουσα τη λεξη απιστια σε αυτο το θεμα. Απιστια ειναι να εισαι πιστος σε κατι που δεν σου αρεσει αφου μπορεις να εισαι απιστος   (τι ειπα ο ανθρωπος? ) 

Enikos

# 29 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Οταν μιλαμε και αναλυουμε μεγαλες εκτροπες, οπως το ψεμα, η ανιατη κουτσομπολιαση, η δηθενια, η αγνοια των βασικων αρχων του οντος ανθρωπος, η κακομοιρια, η απογνωση, το "ειμαι ο και λεγομαι...κατα δηλωσιν μου" και αλλα τετοια ωφελιμα, σε διαφορα θεματα...

Δεν γινεται να μην τον επισυναψεις, ως τρανο παραδειγμα, για το πως χανουν την αξια τους οι εννοιες...

Να βοηθησω ηθελα...σορι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από apolitiii

Πάνω που πάω να σε καταλάβω ...να ο Μάκης... γιατί μου τον ανακατεύεις...για να μπερδευομαι ε?

Κρατάω την πρόθεση που λες και προχωράμε...

Αρέσει στα μέλη Francesca_, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourygia

# 30 στις 24/4/2021
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Γαλλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 96
Απαπα επικίνδυνα πράγματα. Να σου βγάζουν μετά τα άπλυτα στη φορα
Αρέσει στο μέλος Paralia48

la-mer

# 31 στις 24/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.562

Ο ορισμός της απιστίας είναι ένας...η έλλειψη πίστης.

Μην ξεχάσουμε κι αυτά που μάθαμε!

Στην περίπτωση που αναφέρεις οι σύντροφοι κάνουν απιστία... έχουν απλά συναινέσει σε αυτήν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Paralia48
Είναι θέμα ορισμού της απιστίας. Αν είναι σύμφωνοι οι σύντοφοι, ότι κάποιος ξενοιντερνετοαυνανιζεται, τότε δεν είναι απιστία. Αν όχι, είναι.

Εγώ δε θα τό κανα, ούτε θα ήθελα να το κάνει ο σύντροφος.

Αν το έκανε, θα θύμωνα, όχι επειδή μ΄απάτησε, αλλά επειδή προτίμησε να το κάνει με άλλη και όχι με μένα. Οι  δυο μας ναι, θα δεχόμουν να δοκιμάσουμε.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 32 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Ενταξει...θεμε δουλιτσα ακομα...

Ας προκυψει ο ορισμος και βλεπουμε...

Γιατι η λεξη, δεν ειναι αυτο που λεει η λεξη...

Ειναι κατι αλλο...αγνωστο σε εμας, ακομα...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Francesca_

# 33 στις 24/4/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 703

κατ' αρχας ειναι λαθος ο ορισμος cyber sex, γιατι δεν προκειται για σεξ αλλα για επιδειξιες, που πολυ βολικα εχουν εγκατασταθει και στο cyber χωρο.. 

και ενω ξεραμε μονο για ανδρες πριν, τωρα και οι γυναικες βγαζουν ολα και παν να τους βλεπουν τα γεννητικα τους οργανα, για να μην μεινουν πισω, αμε! και στην e-πιδειξη.. (χαχαχα, επταημερε)
τωρα ποσο σχεση εχει αυτο με το e-πηδημα, (πραγματι δεν εχει), παντως μια εξελιξη την εχουμε 
να μην βγαινουν στους δρομους αυνανιζοντας μπροστα στον κοσμο και να τους μαζευει η αστυνομια, αλλα βρηκαν τροπο πισω απο μια οθονη, να τους βλεπουν και να βλεπουν.. 
παρανομο, δεν θεωρειται.. cyber sex το ονομασανε, ομως 
και οσο εκανε σεξ αυτος ο γυμνος μεσα στη γκαμπαρδινα του, που την ανοιγε ξαφνικα αλλα ευχαριστιοταν μετα, ετσι και εδω.. 
αρρωστιμενο σε καθε περιπτωση, δεν παυει να ειναι, ποσο μαλλον οταν δεν ξερει ο συντροφος σου για αυτες τις ''ιδιαιτεροτητες'' σου, που σε αναβουν και αναβεις αλλους υπο συγκεκριμενες συνθηκες, και κρυβοντας τες, οποσδηποτε... 
ισως, ακομη ο ιδιος να μην εχεις συνειδητοποιησει - εσυ που το κανεις - πως εισαι ενας επιδειξιας και, παρασυρομενος απο τους ''μοδερνους μεθοδους'' του ..σεξ, να κανεις cyber flasher (οχι σεξ), θελοντας να το ζησεις.. 
αυτο μαλλον θα ταιριαζε καλυτερα στον ορισμο (αν κανω λαθος, επειδη δεν παω καλα με τα αγγλικα, να με συγχωρατε )

Αρέσει στα μέλη SostaTaLes, Persefoni__ και σε ακόμα 6 μέλη.

Lolita68

# 34 στις 24/4/2021
author
Γυναίκα / 54 / Χήρα
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 161

Οταν ο ενας εκ των δυο συντροφων νιωσει την αναγκη  για cyber sex, η σχεση ειναι ηδη τελειωμενη. 

Και οταν εχει  γινει ή θα γινει με αλλους ...ειναι απιστια . 

Εισαι μαζι με  καποιον ανθρωπο γιατι σου καλυπτει ολα εκεινα για τα οποια τον εχεις επιλεξει. Αν τωρα...αρχισει εστω και η σκεψη να πηγαινει αλλου...ακομα και τοτε... απιστια ειναι. 

Τωρα...αυτα που αναφερετε  παραπανω περι συμφωνιων και προσυμφωνιων...εγω δεν τα καταλαβαινω. Η εισαι με εναν ανθρωπο ή δεν εισαι.  

Αρέσει στα μέλη SostaTaLes, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

Francesca_

# 35 στις 24/4/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 703

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Enikos
Για να μην αναλωθουμε παλι στις βαρυγδουπες, εκκεντρες πλην λογικο-φανεις και ακρως μοδερνιζουσες εννοιες, που σκοπο εχουν να αθωωσουν ατιμιες, οπως ειπε και η Φραντζεσκα, μηπως...

Να σκεφτουμε αν ολοι εχουμε κατανοησει την λεξη τιμιοτητα?...

Οχι αυτην υπο το πρισμα της ναιμεν αλλα, (αναμενομενης), φακιρικης φρασης ..."για μενα η Γη ειναι κατι υποκειμενικο"...

Θελει λιγο κουραγιο αυτη η κατανοηση, δεν λεω!...

Ιδου...

χαχαχα, Ενικε..

σημερα, κουρασμενη απο πολλες μερες ασταματητη δουλεια χωρις ξεκουραση, ειχα την τυχη να βρεχει και να καθησω σπιτι.. με πηρε ο υπνος το μεσημερη, μου αρεσει και οταν βρεχει να κοιμαμαι.. 

και να δεις, ειχα καιρο και να δω ονειρο.. μα τι ονειρο! ηρθε στον υπνο μου ενας ανδρας, πολωνος, αλλα ηξερε και την γλωσσα μου, που δεν ξερω πως βρεθηκε να δουλεψει για μυστικες υπηρεσιες, αλλα εγω εβλεπα πως ειναι ενας τιμιος ανδρας.. 

συμπτωση?  

και μαλιστα, μονη μου ενδιαφερθηκα και του προτεινα να μην χανομαστε και να κραταμε καποια επαφη, με σκοπο να εχω διπλα μου εναν τιμιο ανθρωπο.. 

κατι, που ποτε δεν εχω κανει μεχρι τωρα στο ξυπνιο μου, δλδ. εγω να παρω προτωβουλια για εναν ανδρα που με ενδιαφερει..  

παντως, με κρατησε απ' το χερι καποια στιγμη, πηγαμε βολτες, γιρω-γυρω πολυ πρασινο, ηλιο, μιλουσαμε πολυ για διαφορα θεματα για τους δυο μας και ξυπνησα με ευχαριστη διαθεση και ξεκουραστη. 

ο τιμιος ανδρας, υπαρχει εστω και στον υπνο μου  

τωρα, αν αυτο ειναι ενδειξη πως θα τον βρω και στη πραγματικοτητα, ας εχουμε ελπιδες.. 

σορρυ για το εκτος, θεματοθετρια

Αρέσει στα μέλη la-mer, apolitiii και σε ακόμα 1 μέλος.

__mikeman

# 36 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.295

Τώρα ο καθένας οπως νομίζει...

Αν τύχει να πιάσεις την δικιά σου να κάνει sexting με άλλον και να του λέει  "σκίσε μου τον πάτο Κολωκοτρώνη μου", "βάλε μου φωτιά στα βάρδουλα Μιαούλη μου", "θέλω να με παλουκώσεις Αθανάσιε Διακο μου",...και δεν σε πειράζει...μαγκιά...

Με την ίδια έννοια, μπορεί να μην θεωρείς και απιστία μια μισάωρη αρπαχτή, ή να είσαι και της σχολής...Κλίντον, οπότε το κλαρίνο δεν πιάνεται καν 

(δεν ξέρω γιατι με επιασε το πατριωτικό μου σήμερις...λες να μου λείπει η πατρίς ακόμα δεν ξαναήρθα Στοκχόλμη...?)

Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 37 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Γκουντ γουαινς...

Η ασυναρτησια, στην υπηρεσια της προπαγανδας...

Ποιος να το περιμενε...

Αρέσει στα μέλη la-mer, Francesca_

la-mer

# 38 στις 24/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.562

Σαφώς υπάρχουν και αυτοί.

Που δε δέχονται πχ να συναντήσεις τον/την πρώην σύζυγο για έναν καφέ γιατί υπάρχουν διαδικαστικά θέματα που πρέπει να λυθούν ας πούμε.

Εκεί μιλάμε για άκρως ανασφαλείς και ζηλιαρηδες ανθρώπους χωρίς κριτήριο...δε βαριέσαι... αυτοί χάνουν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Heptamer

Ανασφαλείς άνθρωποι, ανέχονται / ερμηνεύουν ως απιστία  ηπιοτερες έξωθεν διαχύσεις από κάποιους άλλους. Ειδικά αν δεν διαχωρίζουν μεταξύ σεξουαλικής και συναισθηματικής ή σκεπτικής απιστίας, αλλά τα βλέπουν ως ένα  και στήνουν καρτέρι ή ενοχοποιούν άμεσα κάθε "ενοχλητική" ή ασύμβατη με την ηθική τους δραστηριότητα του άλλου.

Ο παρακάτω ενδιαφέρων σύνδεσμος ξεδιαλύνει φρονώ όλες τις σύγχρονες απορίες - ορισμούς της απιστίας. Αξίζει να κουραστεί κανεις να τον διαβάσει.

Ευελπιστώ η διαχείριση να τον επιτρέψει. 

https://www.lifo.gr/tropos-zois/health-fitness/i-apistia-sta-hronia-ton-millennials-kai-ohi-mono

Αρέσει στο μέλος Francesca_

JIMTHEBLASTER1975

# 39 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 129

Αν ειναι σύγχρονη και με συγκεκριμένο πρόσωπο φυσικά  πιστευω οτι ειναι απιστια,αν ειναι ασυγχρονη ,δηλαδη καποιος βλεπει κατι που εχει βιντεοσκοπηθει καπου/καποτε στον κοσμο  και αυτοικανοποιειται οχι δεν ειναι.Ελπιζω να εγινα κατανοητος...

Αρέσει στο μέλος SostaTaLes

agrotis53

# 40 στις 24/4/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.537
Η θέαση πορνό δεν είναι ούτε σεξ ουτε απιστία. ...Ερώτηση. ... Η επίσκεψη σε επαγγελματία του σεξ...είναι απιστία ;;...Ερώτηση. ...η απιστία ορίζεται μόνο απο το σεξ;;Ερώτηση. ...απιστία ή μοιχεία ;;...δεν είναι το ίδιο. .Ερώτηση. ... Το ιντερνετικό. ..είναι cyper;Γιατί νομίζω ότι το cyper έχει άλλη έννοια. ..Θέλουμε δε θέλουμε. .. Καλώς η κακώς. ..η κάθε εποχή και η κάθε γενιά δημιουργεί δικά της πλαίσια και την κάθε πράξη την στοιχειοθετεί με την δική της αντίληψη. ...Οι σχέσεις έχουν αλλάξει (ακόμη δεν φαίνετε πολύ έντονα αυτό ίσως) και θα αλλάξουν και πολύ περισσότερο στο κοντινό μέλλον είναι σίγουρο αυτό. ...Τέσπα. ...δεν παίρνω θέση αν ειναι μοιχεία (απιστία υπάρχει μόνο σε συσχετισμό με άλλα διαπροσωπικά θέματα μιας σχέσης) αν είναι χαζομάρα, βλακεία φετίχ η ότι άλλο. ... Στην άποψη και θέαση του καθένα μπορεί να είναι οτιδήποτε. ...Προφανώς όμως συμβαίνει. ..και όπου και όπως και να συμβαίνει υπάρχουν σαφέστατα λόγοι και αιτίες. ...Που πιστεύω οτι είναι διαφορετικοί απο περίπτωση σε περίπτωση. ...
Αρέσει στα μέλη alisida, Anatroph
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε