Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το διαδίκτυακο sex (cyber sex) είναι απιστια ???...

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

Heptamer

# 41 στις 25/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029
'Aρεσαν+: 0%

Οι φόβοι του καθενός είναι ιεροί.

Καθένας έχει δικαίωμα να αντέχει ότι θεωρεί πως αντέχει, διαφυλάσσοντας εαυτόν από ψυχοφθόρες / ανειλικρνεις, αναξιοπρεπείς   ή  οποιαδήποτε είδους βεβαρημενες / χρονιζουσες / ημιτελείς & Co καταστάσεις (άλλων).

Μπορούμε να το πούμε ανασφάλεια, αλλά μπορούμε να το δούμε και  ως  αξιοπρεπή στάση μετά  προστασιας εαυτού.

Όλα, θέμα οπτικής.

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από la-mer

Σαφώς υπάρχουν και αυτοί.

Που δε δέχονται πχ να συναντήσεις τον/την πρώην σύζυγο για έναν καφέ γιατί υπάρχουν διαδικαστικά θέματα που πρέπει να λυθούν ας πούμε.

Εκεί μιλάμε για άκρως ανασφαλείς και ζηλιαρηδες ανθρώπους χωρίς κριτήριο...δε βαριέσαι... αυτοί χάνουν...

Enikos

# 42 στις 25/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Α, ενταξει...η στοιχειοθετηση ειναι που αποτυπωνει την εννοια των λεξεων...

Δηλαδη αν παρεις απο το ραφι του το αλευρι και...

Το βαλεις στο ραφι με το πορτοκαλι...

Γινεται γιαουρτι...

Αυτο μου ελειπε για να καταλαβω, τι λεμε...

Αρέσει στα μέλη SostaTaLes, Francesca_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Mathusalas

# 43 στις 25/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πολυ φυσιολογικη και βολικη, θα ελεγα, προσεγγιση

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Heptamer

Καθένας έχει δικαίωμα να αντέχει ότι θεωρεί πως αντέχει, διαφυλάσσοντας εαυτόν από ψυχοφθόρες / ανειλικρνεις, αναξιοπρεπείς   ή  οποιαδήποτε είδους βεβαρημενες / χρονιζουσες / ημιτελείς & Co καταστάσεις (άλλων).

Μπορούμε να το πούμε ανασφάλεια, αλλά μπορούμε να το δούμε και  ως  αξιοπρεπή στάση μετά  προστασιας εαυτού.

Όλα, θέμα οπτικής.

la-mer

# 44 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.565

Μιλάω για αυτούς που διαφορετικά, χαρακτήριζες σε προηγούμενο ποστ σου. Όπως άλλωστε φαίνεται και στην εκεί παράθεση...

αλλά καταλαβαίνω ...με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω.

Συμβαίνει...για λόγους ειδικού σκοπού. Και ειδικής οπτικής 

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Heptamer

Όλα, θέμα οπτικής.

Αρέσει στα μέλη Lolita68, Francesca_ και σε ακόμα 1 μέλος.

la-mer

# 45 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Απαντήσεις: 1.565

Ερώτηση, ποιός είμαι, τι είμαι, πού πάω; 

Η γη γυρίζει πάντως...σε διαβεβαιώ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από agrotis53
Η θέαση πορνό δεν είναι ούτε σεξ ουτε απιστία. ...Ερώτηση. ... Η επίσκεψη σε επαγγελματία του σεξ...είναι απιστία ;;...Ερώτηση. ...η απιστία ορίζεται μόνο απο το σεξ;;Ερώτηση. ...απιστία ή μοιχεία ;;...δεν είναι το ίδιο. .Ερώτηση. ... Το ιντερνετικό. ..είναι cyper;Γιατί νομίζω ότι το cyper έχει άλλη έννοια. ..Θέλουμε δε θέλουμε. .. Καλώς η κακώς. ..η κάθε εποχή και η κάθε γενιά δημιουργεί δικά της πλαίσια και την κάθε πράξη την στοιχειοθετεί με την δική της αντίληψη. ...Οι σχέσεις έχουν αλλάξει (ακόμη δεν φαίνετε πολύ έντονα αυτό ίσως) και θα αλλάξουν και πολύ περισσότερο στο κοντινό μέλλον είναι σίγουρο αυτό. ...Τέσπα. ...δεν παίρνω θέση αν ειναι μοιχεία (απιστία υπάρχει μόνο σε συσχετισμό με άλλα διαπροσωπικά θέματα μιας σχέσης) αν είναι χαζομάρα, βλακεία φετίχ η ότι άλλο. ... Στην άποψη και θέαση του καθένα μπορεί να είναι οτιδήποτε. ...Προφανώς όμως συμβαίνει. ..και όπου και όπως και να συμβαίνει υπάρχουν σαφέστατα λόγοι και αιτίες. ...Που πιστεύω οτι είναι διαφορετικοί απο περίπτωση σε περίπτωση. ...

Αρέσει στα μέλη SostaTaLes, Lolita68 και σε ακόμα 1 μέλος.

apolitiii

# 46 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 851

Δεν συμφωνώ... ούτε ανασφάλεια θα το έλεγα ούτε δέχομαι ότι αυτή είναι"αξιοπρεπής στάση προστασίας εαυτού"... επειδή επιλέγεις να είσαι σε μία σχέση γιατί σου παρέχει ασφάλεια... έχεις εμπιστοσύνη στο ταίρι σου , σέβεσαι το ταίρι σου και  τις επιθυμίες του ... Πρέπει να έχεις αυτοπεποίθηση...αν δεν έχεις όλα αυτά δεν αξίζεις να είσαι σ' αυτή τη σχέση... αυτός που ζηλεύει δεν ξέρει αυτό που λέει ο λαός ..."την γυναίκα καί στο μπουκάλι να την κλείσεις, θα στην κάνει με τον φελλό "... με τούς παθολογικά ζηλιαρηδες δεν κάνουμε σχέση...δεν αντέχεται η ζωή μαζί τους...

Και καθόλου δεν είναι ιεροί οι φόβοι του κάθενος σε μία σχέση...τους λέω "κουσουρια" επειδή λείπουν τα παραπάνω που είπα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Heptamer

Όλα, θέμα οπτικής.

Αρέσει στα μέλη Lolita68, la-mer

Mindthegap-

# 47 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από apolitiii

Ναι...

apolitiii

# 48 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Κοίτα... αυτό είναι "διαδικτυακό κερατωμα"... έχει διαφορά είναι πιο "επιστημονικό" λόγω της τεχνολογίας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από kostas232

το κερατο

το ονομαζουει και εμπλουτισμος γνωσεων...μπαχαχαχαχαχαχαχα

ρε πατε καλα?.. ειστε σοβαροι??

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Heptamer

# 49 στις 25/4/2021
author

Το βολική είναι πλεονασμός. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Mathusalas

Πολυ φυσιολογικη και βολικη, θα ελεγα, προσεγγιση

Heptamer

# 50 στις 25/4/2021
author

Η εμπιστοσύνη και ο σεβασμός δεν είναι (πάγια) δεδομένα (και στις σχέσεις). Κερδιζονται.

Και λειτουργούν μποθ γουέης.

Ο πρώτος...ακούσουρτος, πρώτος τον λίθο κλπ κλπ κλπ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από apolitiii

Δεν συμφωνώ... ούτε ανασφάλεια θα το έλεγα ούτε δέχομαι ότι αυτή είναι"αξιοπρεπής στάση προστασίας εαυτού"... επειδή επιλέγεις να είσαι σε μία σχέση γιατί σου παρέχει ασφάλεια... έχεις εμπιστοσύνη στο ταίρι σου , σέβεσαι το ταίρι σου και  τις επιθυμίες του ... Πρέπει να έχεις αυτοπεποίθηση...αν δεν έχεις όλα αυτά δεν αξίζεις να είσαι σ' αυτή τη σχέση... αυτός που ζηλεύει δεν ξέρει αυτό που λέει ο λαός ..."την γυναίκα καί στο μπουκάλι να την κλείσεις, θα στην κάνει με τον φελλό "... με τούς παθολογικά ζηλιαρηδες δεν κάνουμε σχέση...δεν αντέχεται η ζωή μαζί τους...

Και καθόλου δεν είναι ιεροί οι φόβοι του κάθενος σε μία σχέση...τους λέω "κουσουρια" επειδή λείπουν τα παραπάνω που είπα...

Redink

# 51 στις 25/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Διαβάζοντας όλα όσα ειπώθηκαν συμφωνώ με το σχόλιο #39 για τους λόγους που διατυπώθηκαν στο σχόλιο #7. Από εκεί και πέρα, μου κάνει εντύπωση που ορισμένοι βάλανε το να δει κάποιος ένα βίντεο/τσόντα μέσω διαδικτύου που γυρίστηκε κάπου κάπως κάποτε από άσχετα άτομα στην ίδια κατηγορία με τη σύγχρονη επικοινωνία/αμοιβαίο αυνανισμό με συγκεκριμένο πρόσωπο με το οποίο υπάρχει live αλληλεπίδραση και στη συνέχεια επικεντρώθηκαν στο πρώτο (θέαση πορνό διαδικτυακά) για να επιχειρηματολογήσουν περί μη ύπαρξης απιστίας τη στιγμή που η θεματοθετρια αναφερόταν ξεκάθαρα στο δεύτερο, το οποίο και πέρασαν στο ντουκου... Όσο για τα περί "ανασφάλειας" ως χαρακτηρισμό για άτομα που δεν αντέχουν τις "ηπιότερες έξωθεν διαχύσεις" του αμοιβαίου αυνανισμού live μέσω κάμερας του συντρόφου τους με τρίτο πρόσωπο, διότι αυτό ήταν που ρώτησε η θεματοθετρια, θα συμφωνήσω με το #37. Γκουντ γουαιανς ινντιιντ... Καθένας δικαιούται να έχει το προσωπικό σύστημα αξιών του αλλά ορισμένες συμπεριφορές δεν γίνονται πιο εύπεπτες όσο και αν προσπαθήσει να τις εξωραϊσει κανείς ή να τις περάσει υπογείως ως θεμιτές κατατάσσοντας τις στην ίδια κατηγορία με άλλες πιο "ήπιες".

apolitiii

# 52 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Όχι μόνο λέει αυτά που λες για Κολωκοτρωνη και Αθανάσιο Διάκο αλλά το " παίζει καί κιθαρουλα" ή αν μιλάμε για άντρες το παίζουν "αχ κουνελάκι κουνελάκι."...

Μήπως αν δεις την δικιά σου να κάνει cybersex... αστην να το ευχαριστηθεί...να μην την διακόψεις...να φυγεις η κάνε πως δεν την βλέπεις ...για κάποιους είναι πιο πολιτισμένο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από __mikeman

Τώρα ο καθένας οπως νομίζει...

Αν τύχει να πιάσεις την δικιά σου να κάνει sexting με άλλον και να του λέει  "σκίσε μου τον πάτο Κολωκοτρώνη μου", "βάλε μου φωτιά στα βάρδουλα Μιαούλη μου", "θέλω να με παλουκώσεις Αθανάσιε Διακο μου",...και δεν σε πειράζει...μαγκιά...

Με την ίδια έννοια, μπορεί να μην θεωρείς και απιστία μια μισάωρη αρπαχτή, ή να είσαι και της σχολής...Κλίντον, οπότε το κλαρίνο δεν πιάνεται καν 

(δεν ξέρω γιατι με επιασε το πατριωτικό μου σήμερις...λες να μου λείπει η πατρίς ακόμα δεν ξαναήρθα Στοκχόλμη...?)

Mathusalas

# 53 στις 25/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το διαδικτυακο επιτρεπεται, δεν ειναι απιστια. δεν αγγιζει ο ενας τον αλλο σωματικα. αρα εμπλουτιζει τις γνωσεις του το που 'μπαινει' το καθετι για να το εφαρμοσει. (δεν σε πειραζει να τρολαρω και λιγο)

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από apolitiii

Κοίτα... αυτό είναι "διαδικτυακό κερατωμα"... έχει διαφορά είναι πιο "επιστημονικό" λόγω της τεχνολογίας...

Heptamer

# 54 στις 25/4/2021
author

Δε βλέπω κάποια αναντιστοιχία.

Στο εν λόγω ποστ που διαγράφηκε, μιλούσα γενικά, δίχως να στιγματιζω ή να εξειδικευω - κάθε περίπτωση έχει τις δικές της ιδιομορφιες / ελαφρυντικα - σε αντίθεση με σένα, που (ανθ)υπονοησες  αντί εμού επί συγκεκριμένου.

Μάλλον συνεβηκε (επίσης)...για λόγους ειδικού σκοπού. Και ειδικής οπτικής. 

Και οι ανασφαλείς (γενικά μιλάμε), με ή άνευ ικανότητας διαχωρισμού σάρκας και συναισθήματος, έχουν δικαίωμα σε αυτά του ποστ #50. Και ασφαλώς στο δικαίωμα της αυτοπροστασίας. Ποιοι είμαστε εμείς που θα τους το στερήσουμε;

Αν δεν τους αντέχουμε δίπλα μας, απλά τους απομακρύνουμε ή απομακρυνόμαστε εμείς. Δεν παίζουμε με τις ανεπάρκειές τους, ούτε τους λοιδωρουμε  για αυτές.

Άλλο η διαχείριση των όποιων προσωπικών  ανεπαρκειών και άλλο το δικαίωμα αποστασιοποίησης από ψυχοφθόρες καταστάσεις - δικαίωμα που έχουν άπαντες: και οι "διαχωριστες" και οι μη.

Προπαντων, Ιερότης (ΚΑΙ στα κουσουρια των άλλων, όχι μόνο στα δικά μας)

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από la-mer

Μιλάω για αυτούς που διαφορετικά, χαρακτήριζες σε προηγούμενο ποστ σου. Όπως άλλωστε φαίνεται και στην εκεί παράθεση...

αλλά καταλαβαίνω ...με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω.

Συμβαίνει...για λόγους ειδικού σκοπού. Και ειδικής οπτικής 

Redink

# 55 στις 25/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Heptamer

Η εμπιστοσύνη και ο σεβασμός δεν είναι (πάγια) δεδομένα (και στις σχέσεις). Κερδιζονται.

Και λειτουργούν μποθ γουέης.

Ο πρώτος...ακούσουρτος, πρώτος τον λίθο κλπ κλπ κλπ.

Και δηλ. τι; Αν δεν κερδίσει ο άλλος/άλλη την εμπιστοσύνη και το σεβασμό σου καθίσταται "θεμιτό" να παραμείνεις μέσα στη σχέση και να κάνετε διαγωνισμό ποιος θα συμπεριφερθεί στον άλλο πιο σκάρτα;   

apolitiii

# 56 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Ας ξανατοποθετηθω στο θέμα

Από τότε που έβαλα αυτό το θέμα προσπαθω να βρω έστω μία δικαιολογία για αυτούς που είναι έγγαμοι ή σε σχέση και κάνουν cybersex με τρίτους...δεν βρίσκω τίποτα...λέω λοιπόν...

-Αν δεχτούμε ότι προέρχεται από προβληματική σχέση πιο σωστό είναι να κάτσει με συζήτηση με το ταίρι του να λύσει τα προβλήματα της σχέσης του...αν δεν λύνονται είναι πιο τίμιο να φύγει από αυτή την σχέση και μετά να κάνει ότι του αρέσει...δεν έχει όμως κανένα δικαίωμα να φορτώνει την ήδη προβληματική του σχέση με το πρόβλημα της απιστίας να πληγώνει το ταίρι του να το γεμίζει ενοχές κλπ.
-Αν είναι "οπαδός του αυναν" γιατί παντρεύτηκε.. γιατί είναι σε σχέση...ας κάτσει μόνος του να το ευχαριστηθεί...όπως και όποτε θέλει...
Πριν γνωρίσω τον μάγκα μου, είχα γνωρίσει ένα καλό φιλαράκι, μόνο φιλαράκι, όμορφο παληκάρι με μουσκουλα, καλό παιδί, μου είχε πει ότι δεν έκανε σεξ γιατί έπασχε από μικροβιοφοβια... νόμιζε ότι αν κάνει σεξ με γυναίκα θα κολλήσει κάποια αρρώστια... άρα "οπαδός του αυναν" ... έκανε μόνο τηλεφωνικό σεξ...του αρνήθηκα και εξαφανίστηκε..
Υπάρχουν και οι σεξουαλικά ανίκανοι...που " πηδαν και δέρνουν" στο cybersex και στην πραγματικότητα είναι "τσουφιοι"...
Θέλω να πω ότι υπάρχουν διάφορες κατηγορίες ανθρώπων που κάνουν cyber sex ή τηλεφωνικό σεξ όμως για αυτούς που είναι σε γάμο ή σε σχέση είτε άντρες είναι ή γυναίκες δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία...

Heptamer

# 57 στις 25/4/2021
author

Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από Redink

Και δηλ. τι; Αν δεν κερδίσει ο άλλος/άλλη την εμπιστοσύνη και το σεβασμό σου καθίσταται "θεμιτό" να παραμείνεις μέσα στη σχέση και να κάνετε διαγωνισμό ποιος θα συμπεριφερθεί στον άλλο πιο σκάρτα;   

alisida

# 58 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Για όσους πιστεύουν πως επειδή στο εικονικό σεξ δεν υπάρχει διείσδυση,δεν είναι απιστία,

θα έλεγα να φανταστούν τον/την σύντροφό τους ή και τον εαυτό τους στο κρεβάτι με κάποιο τρίτο άτομο,να κάνουν το ίδιο ,χωρίς να αγγίζονται.

Στην περίπτωση αυτή είναι απιστία ή όχι?

Η απάντηση που θα δώσετε ισχύει και για το cyber  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από apolitiii

...Όταν γίνεται από εγγαμους/ες ή συντροφους που βρισκονται σε σχέση, με τριτα πρόσωπα διαδικτυακους/ες  συντροφους .???...

Ας τοποθετηθω πρώτη...Όσοι/ες επιλεγουν το sex μέσω διαδικτυου το κανουν κρυφά από το ταιρι τους, έχουν χαμηλη αυτοεκτιμηση, και ελλειψη σεβασμου προς το ταιρι τους...Συνήθως αισθανονται συναισθηματικη και σεξουαλικη απομακρυνση από το ταιρι τους και δενονται με τον/ην  διαδίκτυακο/η τους σύντροφο...μπορεί να έχουν σεξουαλικες απαιτησεις η φαντασιωσεις  που δεν εκπληρωνονται από το ταιρι τους επειδή τις θεωρεί απαραδεκτες ή επιθετικες...η δεν τις ζητουν καθόλου λόγω τις σεξουαλικης τους απομονωσης και απομακρυνση στη σχέση τους...Το κάθε μέλος μιας σχέσης θέλει να αισθάνεται την ασφάλεια της σχέσης...ότι είναι επιθυμητό και ότι είναι κάτι ξεχωριστό για τον/ην σύντροφό του/ης...όταν το ένα μέλος ασχολείται με το cyber sex το πραγματικό του ταίρι αισθάνεται σεξουαλική και ψυχική απομόνωση και απομάκρυνση...Λέω λοιπόν ότι το cyber sex αν και είναι εικονικη συνεύρεση και όχι πραγματική συνουσία είναι απιστία...

Αρέσει στο μέλος Persefoni__

Kristina_

# 59 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.425

Μαλλον το προβλημα ειναι οτι θεωρεις αλληλενδετα το σεξ με το γαμο/σχεση... ομως  εχω την εντυπωση οτι παρα πολλοι παραμενουν σε σχεση/απλα απλα επειδη βαριουνται την ταλαιπωρια ...που να βρισκουν σπιτι, να μετακομιζουν, να αλλαζουν συνηθειες κλπ κλπ και ακομη χειροτερα να ψαχνουν για τον επομενο «τελειο» (παντα) συντροφο

Εεενα λεμε και καμια αληθεια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από apolitiii

Θέλω να πω ότι υπάρχουν διάφορες κατηγορίες ανθρώπων που κάνουν cyber sex ή τηλεφωνικό σεξ όμως για αυτούς που είναι σε γάμο ή σε σχέση είτε άντρες είναι ή γυναίκες δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία...

Αρέσει στα μέλη SostaTaLes, JIMTHEBLASTER1975

alisida

# 60 στις 25/4/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Απόλυτη,

να ξέρεις πως υπάρχει μια κατηγορία ανθρώπων που δεν αντιλαμβάνονται την σεξουαλική πράξη ως μια εκδήλωση αγάπης και αφοσίωσης,

αλλά ως μία σωματική λειτουργία τους,την οποία μπορούν να εκτελούν ανά πάσα στιγμή,με το ταίρι τους ή και μόνοι.

Λένε δηλ : τρώω,κοιμάμαι,κάνω κακά,κάνω σεξ.

Θεωρούν προσωπικό τους θέμα το πώς θα ικανοποιηθούν και δεν το συγχαίουν με τη σχέση τους,ούτε βέβαια αισθάνονται υποχρέωση να δώσουν αναφορά για το τι κάνουν και πώς χρησιμοποιούν τα γεννητικά τους όργανα.

Άνετα δε,μπορούν να πλαγιάσουν με τρίτα άτομα,χωρίς να το θεωρήσουν απιστία  

Ζουν ανάμεσα μας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από apolitiii

Ας ξανατοποθετηθω στο θέμα

Από τότε που έβαλα αυτό το θέμα προσπαθω να βρω έστω μία δικαιολογία για αυτούς που είναι έγγαμοι ή σε σχέση και κάνουν cybersex με τρίτους...δεν βρίσκω τίποτα...λέω λοιπόν...

-Αν δεχτούμε ότι προέρχεται από προβληματική σχέση πιο σωστό είναι να κάτσει με συζήτηση με το ταίρι του να λύσει τα προβλήματα της σχέσης του...αν δεν λύνονται είναι πιο τίμιο να φύγει από αυτή την σχέση και μετά να κάνει ότι του αρέσει...δεν έχει όμως κανένα δικαίωμα να φορτώνει την ήδη προβληματική του σχέση με το πρόβλημα της απιστίας να πληγώνει το ταίρι του να το γεμίζει ενοχές κλπ.
-Αν είναι "οπαδός του αυναν" γιατί παντρεύτηκε.. γιατί είναι σε σχέση...ας κάτσει μόνος του να το ευχαριστηθεί...όπως και όποτε θέλει...
Πριν γνωρίσω τον μάγκα μου, είχα γνωρίσει ένα καλό φιλαράκι, μόνο φιλαράκι, όμορφο παληκάρι με μουσκουλα, καλό παιδί, μου είχε πει ότι δεν έκανε σεξ γιατί έπασχε από μικροβιοφοβια... νόμιζε ότι αν κάνει σεξ με γυναίκα θα κολλήσει κάποια αρρώστια... άρα "οπαδός του αυναν" ... έκανε μόνο τηλεφωνικό σεξ...του αρνήθηκα και εξαφανίστηκε..
Υπάρχουν και οι σεξουαλικά ανίκανοι...που " πηδαν και δέρνουν" στο cybersex και στην πραγματικότητα είναι "τσουφιοι"...

Αρέσει στα μέλη apolitiii, JIMTHEBLASTER1975
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε