Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνωριμία από Latin Πάρτι στην ΑΘήνα με περίεργες εξελίξεις...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

subseven7

# 21 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 213
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Redink
Η κοπέλα σου είπε ότι δεν θέλει να ξαναμιλήσετε. Πρέπει να το σεβαστείς και να μην την πιέσεις άλλο αλλιώς θα γίνεις ενοχλητικός. Δεν έχει νόημα ούτε είναι σωστό να επιμείνεις άλλο. Εφόσον δεν σου απαντά δεν πρέπει να επικοινωνήσεις άλλο μαζί της.

Ναι, απλά επειδή είχε απαντήσει στο τελευταίο μήνυμα της ανέφερα και γω κάποια πράγματα και οτι δεχομαι κάποιες καταστάσεις και μπορώ να την δω φιλικά, μέχρι τώρα δεν εχει απαντήσει...δεν θα την ξαναενοχήσω  μέχρι να στείλει η κοπέλα...για αυτο της τόνισα οτι δεν θέλω  να ειμαι ενοχλητικος

subseven7

# 22 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από la-mer

https://www.youtube.com/watch?v=CcWbZUgymkw&feature=youtu.be

Χαμογέλα και ζήσε... κράτα κοντά σου ανθρώπους που σε αγαπούν όπως τους αγαπάς κι εσύ...και που σε σέβονται.

Ναι αυτή μ αγαπαγε σε φιλικο επιπεδο και μου αρκουσε...

αλλα αυτο θα ήθελα ξανα αλλά δεν θελω να την πιεσω εξου και θα περιμενω ισως αλλαξει γνωμη αν ξανασκεφτει ολα αυτα που ειχαμε περασει και ειχαμε ομορφο χρονο μαζι,,,

subseven7

# 23 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Enikos
Και μετα φταινε οι γυναικες...

Που γινηκαμε ολες φιλεναδες...

προσωπικά δεν με πειράζει να ειμαι φιλεναδας αλλα να την εχω δίπλα μου και σε φιλικο επιπεδο...με βαση τις υπαρχουσες συνθηκες παντα..

Enikos

# 24 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640

Φαινεται, δεν ειπα κατι αλλο...μονο που...

Οι γυναικες, (οι κανονικες), για φιλεναδες τους...

Προτιμουν γυναικες...

Τους αντρες τους θελουν για κατι αλλο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από subseven7

προσωπικά δεν με πειράζει να ειμαι φιλεναδας αλλα να την εχω δίπλα μου και σε φιλικο επιπεδο

Αρέσει στο μέλος subseven7

subseven7

# 25 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Enikos

Φαινεται, δεν ειπα κατι αλλο...μονο που...

Οι γυναικες, (οι κανονικες), για φιλεναδες τους...

Προτιμουν γυναικες...

Τους αντρες τους θελουν για κατι αλλο...

Ναι, το ξέρω αυτό.

Αλλά πιστεύω μέσω της φιλικής επαφής μελλοντικά ίσως το ξανασκεφτεί.

Γιατί εγώ δεν έχω θέμα να δεχτώ τα όρια που βάζει...προκειμένου να είμαστε καλά μεταξύ μας...

Kristina_

# 26 στις 28/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.412

Φιλαρακι εχεις προβλημα...μεγααα 

Εντωμεταξυ το λατιν παρτυ γιατι μπηκε στον τιτλο του θεματος? Εχει καμια σχεση/συμμετοχη στην εξελιξη της ιστοριας? Η απλα για να μη μιλαμε παλι για το ιδιο θεμα της καφετεριας?

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από subseven7

Ναι, το ξέρω αυτό.

Γιατί εγώ δεν έχω θέμα να δεχτώ τα όρια που βάζει...προκειμένου να είμαστε καλά μεταξύ μας...

Heptamer

# 27 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023

Κατανοώ πως έχεις ανάγκη να συντηρήσεις την ελπίδα, στο όνομα της οποίας είσαι διατεθειμένος να αρκεστεις και  σε κατώτερη θέση από αυτή που διεκδικείς...

Αυτό όμως δεν είναι αξιοπρεπές.

Η συγκόλληση δεν (π)έτυχε. Δε θα ξανασκεφτεί τίποτα η τύπισσα, γιατί έχει αποφασίσει αμετάκλητα σε σχέση με σένα. Πιθανόν το τσουλησε μαζί σου τόσο καιρό για να δει μήπως της δημιουργήσεις αισθήματα, αλλά είδε πως δεν της βγαινει. Η εμμονή σου να την κρατήσεις κοντά σου ακόμη και με δικούς της όρους, σε έχει κάνει ζήτουλα, έναν Λάζαρο που ζητιανευει ψίχουλα ενδιαφέροντος. Αυτό θες για σένα;Με αυτό που κάνεις,  εχεις αυτομάτως  πέσει πολύ  στα μάτια της, επιβεβαιώνοντας την απόφαση της. Η εκτίμηση της για σένα χάθηκε και μαζί της κάθε πιθανότητα.

Ακόμα όμως  και να συμφωνήσει να σε δει αλλιώς, βαθιά μέσα σου θα πληγώνεσαι συνεχώς (βλέποντας την με άλλους) και δε θα αντέξεις να υποστηρίξεις επί μακρον το φιλικό στάτους.

Η λύση δεν είναι στο να την κρατήσεις απεγνωσμένα στη ζωή σου με όποιο κοστος. Όσο κι αν σε πονά, η μόνη σου σωτηρία είναι η πλήρης αποστασιοποίηση, ένα γενναιο X - σε όλα (σοσιαλ, τηλέφωνα κλπ). Το οφείλεις στον εαυτό σου πρωτίστως, ο οποίος μόνο εσένα έχει. Αποχωρείς αξιοπρεπώς και δεν κοιτάς πίσω.

Στη ζωή μας, άνθρωποι έρχονται και φεύγουν - αυτοί που μένουν μόνιμα  είναι ελάχιστοι. Αποδεξου το και μάθε να αφήνεις αμετάκλητα πίσω σου άτομα που σε πληγώνουν ή δεν είναι συμβατά μαζί σου.

Οι εγωιστικές αγκιστρωσεις σε τραβούν πίσω και δε διδάσκεσαι.

Και κόψε τις πολύωρες συζητήσεις με γυναίκες (που βλέπεις ερωτικά). Δεν εισαι φιλεναδος. Δεν λέμε να μην τις ακούς, αλλά όλα θέλουν ένα μέτρο και αν αυτό χαθεί, έχει χαθεί και το κορμί...

Παρατηρώ - και από το προηγούμενο θέμα σου - πως σε όλες σου τις γνωριμίες, υιοθετείς την ίδια λανθασμενη συμπεριφορά: γίνεσαι εξόχως φορτικός στις γυναίκες και αυτό δείχνει έλλειμμα διαχείρισης / αυταποδοχης και όχι μόνο.

Κοίτα να αλλάξεις πάραυτα  μοτίβο...

Αρέσει στο μέλος Hepatica
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Mathusalas

# 28 στις 28/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

sub δεν θα σου κρυφτω αλλα δεν εχω καταλαβει τι λες και τι θες. Εσυ ξερεις τι θες? οχι τι θελει εκεινη αλλα τι θες εσυ. μου φαινεσαι λιγο κολοτουμπας (δεν ειναι προσβολη αυτο)

Enikos

# 29 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εσενα τρολαρεις παντως...

Οχι εμενα...

Εγω το πηρα αποφαση, απο που ειδα το θεμα σου...

Παράθεση:

Ναι, το ξέρω αυτό.

forget_it

# 30 στις 28/4/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281

Το ζητούμενο :

Παράθεση:

subseven7

# 31 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Kristina_

Φιλαρακι εχεις προβλημα...μεγααα 

Εντωμεταξυ το λατιν παρτυ γιατι μπηκε στον τιτλο του θεματος? Εχει καμια σχεση/συμμετοχη στην εξελιξη της ιστοριας? Η απλα για να μη μιλαμε παλι για το ιδιο θεμα της καφετεριας?

Απλά γνωριστήκαμε σε λατιν παρτι (εννοώ από κοντά, και οχι μέσω social media) και ενώ θά ήταν πιο σωστό να ξεκαθαρίζαμε τα πράγματα με μια τελευταία φορά από κοντα παρά μέσω των ψυχρών social media...πως να το πω...δεν ειναι τοσο ομορφο αυτό...

απλά δεν το ανεφερα στο τέλος της δημοσιευσης...

subseven7

# 32 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Heptamer

Κατανοώ πως έχεις ανάγκη να συντηρήσεις την ελπίδα, στο όνομα της οποίας είσαι διατεθειμένος να αρκεστεις και  σε κατώτερη θέση από αυτή που διεκδικείς...

Αυτό όμως δεν είναι αξιοπρεπές.

Η συγκόλληση δεν (π)έτυχε. Δε θα ξανασκεφτεί τίποτα η τύπισσα, γιατί έχει αποφασίσει αμετάκλητα σε σχέση με σένα. Πιθανόν το τσουλησε μαζί σου τόσο καιρό για να δει μήπως της δημιουργήσεις αισθήματα, αλλά είδε πως δεν της βγαινει. Η εμμονή σου να την κρατήσεις κοντά σου ακόμη και με δικούς της όρους, σε έχει κάνει ζήτουλα, έναν Λάζαρο που ζητιανευει ψίχουλα ενδιαφέροντος. Αυτό θες για σένα;Με αυτό που κάνεις,  εχεις αυτομάτως  πέσει πολύ  στα μάτια της, επιβεβαιώνοντας την απόφαση της. Η εκτίμηση της για σένα χάθηκε και μαζί της κάθε πιθανότητα.

Ακόμα όμως  και να συμφωνήσει να σε δει αλλιώς, βαθιά μέσα σου θα πληγώνεσαι συνεχώς (βλέποντας την με άλλους) και δε θα αντέξεις να υποστηρίξεις επί μακρον το φιλικό στάτους.

Η λύση δεν είναι στο να την κρατήσεις απεγνωσμένα στη ζωή σου με όποιο κοστος. Όσο κι αν σε πονά, η μόνη σου σωτηρία είναι η πλήρης αποστασιοποίηση, ένα γενναιο X - σε όλα (σοσιαλ, τηλέφωνα κλπ). Το οφείλεις στον εαυτό σου πρωτίστως, ο οποίος μόνο εσένα έχει. Αποχωρείς αξιοπρεπώς και δεν κοιτάς πίσω.

Στη ζωή μας, άνθρωποι έρχονται και φεύγουν - αυτοί που μένουν μόνιμα  είναι ελάχιστοι. Αποδεξου το και μάθε να αφήνεις αμετάκλητα πίσω σου άτομα που σε πληγώνουν ή δεν είναι συμβατά μαζί σου.

Οι εγωιστικές αγκιστρωσεις σε τραβούν πίσω και δε διδάσκεσαι.

Και κόψε τις πολύωρες συζητήσεις με γυναίκες (που βλέπεις ερωτικά). Δεν εισαι φιλεναδος. Δεν λέμε να μην τις ακούς, αλλά όλα θέλουν ένα μέτρο και αν αυτό χαθεί, έχει χαθεί και το κορμί...

Παρατηρώ - και από το προηγούμενο θέμα σου - πως σε όλες σου τις γνωριμίες, υιοθετείς την ίδια λανθασμενη συμπεριφορά: γίνεσαι εξόχως φορτικός στις γυναίκες και αυτό δείχνει έλλειμμα διαχείρισης / αυταποδοχης και όχι μόνο.

Κοίτα να αλλάξεις πάραυτα  μοτίβο...

Χαίρομαι που υπάρχει και έστω μια κατανόηση...

Ναι, αλλά ποντάρω στο ότι ίσως έκανε επιπόλαιες κινήσεις κ για αύτο ίσως τα ξανασκεφτεί μερικά πράγματα...

δεν θέλω αυτό απλά θέλω να μου δείξει κατανόηση και να δει λίγο πως σκέφτομαι και να έρθει στην θέση μου να  με νιώσει.

Η εκτίμηση γιατί χάθηκε όμως; Σε πολλές δύσκολες καταστάσεις ημουν δίπλα της και την στήριζα σχεδόν σε όλα...

Ναι όμως έχω πάρει ηδη απόφαση για το συγκερκριμένο θέμα, δηλαδή για τους άλλους...

Εγώ αθτό εκανα αποχώρησα για να μην κάνω χειρότερα τα πράγματα απ οτι είναι...με μια κρυφή ελπιδα οτι θα γυρίσει...

Το ξέρω οτι με τραβάνε πίσω αλλα το προσπαθώ για μπροστά...

Ισχυει, αυτό για αυτο της είπα να μιλήσουμε μια τελευταία φορά από κοντά για να ξεκαθαρίσουμε μια κατάσταση να δου,ε ενα θετικό αποτέλεσμα...

Ναι, συμφωνω σ αυτο για την πίεση αλλα το έχω μετριασει πολυ σε σχέση με παλίοτερα...

Το προσπαθώ αυτό με το μοτιβο...

subseven7

# 33 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Mathusalas

sub δεν θα σου κρυφτω αλλα δεν εχω καταλαβει τι λες και τι θες. Εσυ ξερεις τι θες? οχι τι θελει εκεινη αλλα τι θες εσυ. μου φαινεσαι λιγο κολοτουμπας (δεν ειναι προσβολη αυτο)

Με δυό λόγια είχαμε μια όμορφη φιλικη σχεση 1 χρονο και κατι και εγωω απο λαθος μου την χαλασα...

Προσωπικά θέλω να κανουμε μια τελευταια κουβεντα και να βγαλουμε ενα θετικο αποτελεσμα.

subseven7

# 34 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Enikos

Εσενα τρολαρεις παντως...

Οχι εμενα...

Εγω το πηρα αποφαση, απο που ειδα το θεμα σου...

Μα δεν τρολαρα κατι, ουτε κοροιδεψα κατι...

τι εννοείς;τι απόφαση; μπερδεύτηκα.,..

subseven7

# 35 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Ναι δεν το ολοκληρωσα σωατά...εννοούσα να ξανασκεφτεί για μελλοντική σχέση...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από forget_it

Το ζητούμενο :

trocadero

# 36 στις 28/4/2021
author
Γυναίκα / 59 / Σε σχέση
Ελβετία
Απαντήσεις: 136

άδικα χάνεις τον χρόνο σου

Σε τι θα βοηθήσει μία ακόμη συζήτηση? Μία παράταση αυτής της ψυχοφθόρας κατάστασης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από subseven7

Τελευταία εξέλιξη

Χθες το βράδυ μου απάντησε στο μήνυμα αυτό που της έστειλα και έλεγε ότι λόγω των συγκεριμένων συνθηκών (επειδή την βλπέπω ερωτικά κ αυτή σαν φίλο) και λόγω της συζήτησης που κάναμε κατάλαβες κάποια πράγματα όπως και γω επίσης. Είπε να μην ξαναμιλήσουμε αλλά της είπα οτι και γω πήρα κάποια πράγματα που ισχύουν De facto και μπορούμε να κάνουμε μια τελευταία κουβέντα από κοντά για όλα αυτά και να της πω με δυό λόγια οτι μπορούμε να επικοινωνούμε φιλικά αλλά δεν απάντησε από χθες το βράδυ...

Hepatica

# 37 στις 28/4/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 144
Γλυκέ μου, διακρίνω να είσαι σε ένταση κ αν όχι σίγουρα σε μεγάλη ανησυχία μέσα σου. Η κατασταση σου μου θυμίζει το λεγόμενο situationship: κάτι σαν σχέση αλλά ούτε σχέση. Διάβασε για αυτό γτ είναι πολύ συνηθισμένο σήμερα. Ξέρεις τι...αστην κ μην την ενοχλήσεις ξανά. Δεν θέλει κάτι από εσένα. Δεν θέλετε κυρίως τα ίδια. Ξεκίνησε στραβά, συνέχισε στραβά κ θα γίνει χειροτερο. Δεν θα αλλάξει τίποτα. Κυρίως δεν είναι ειλικρινής κ ξεκάθαρη στις προθέσεις της. Το βλέπεις, το καταλαβαίνεις... οπότε... Μπορούσε να στο κόψει εξαρχής η να σου εξηγήσει με 2-3 λόγια τι θέλει. Προφύλαξε τον εαυτό σου. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου κ πήγαινε παρακάτω στα σοβαρά. Μην την θέλεις στην ζωή σου. Όλοι έχουμε φάει απόρριψη κ χυλοπιτα. Πίστεψέ με , δεν έγινε κ κάτι. Χρόνο θέλει κ με τον καιρό κ μια νέα γνωριμία...
Αρέσει στο μέλος Heptamer

Heptamer

# 38 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023

Άντε πάλι...

Στο μόνο που πρέπει να ποντάρεις είναι στο ότι οι  γυναίκες δεν κάνουν επιπόλαιες κινήσεις. Οι  αποφάσεις τους είναι πάντα ώριμες και προϊόν πλήρους επεξεργασίας. Και δεν αλλάζουν (και οι γυναίκες και οι αποφάσεις τους).  Ένας άντρας μπορεί υπό προϋποθέσεις να δεχτεί πίσω μια γυναίκα - η γυναίκα όμως  που έχει φυγει,  (το έχει σκεφτει καλά και) δεν  μετανιωνει. Θα έπρεπε αυτά λογικά να τα ξέρεις.

Χερι χέρι με τις τελεσιδικες αποφάσεις στη γυναίκα, παει και η πλήρης συναισθηματική νέκρωση: τα όποια αισθήματα έχουν σβήσει, οπότε τζάμπα παρακαλάς για κατανοηση και συναφείς παιδιαστικες καλολογιούλες.

Οι ελπίδες σου έχουν πεθάνει προ πολλού και καλό είναι ως άντρας επιτέλους να το αποδεχτείς. Δεν υπάρχει κάτι από το οποίο να πιαστείς.

Καμμιά γυναίκα δεν εκτιμά έναν άντρα που (εκούσια ή μη) σέρνει πίσω από τα φουστάνια της. Κι εσύ,  σέρνεσαι πίσω της...

Ότι ήταν να ειπωθεί, έχει ειπωθεί - τουλ από εκείνη, που είχε και την τελευταία λέξη, αλλά προτιμάς να το αγνοείς. Ο εκβιασμός μιας ακόμη ανούσιας συζήτησης είναι μάταιος: θα πιστοποιήσει απλά  τα νέα δεδομένα. Δεν έχεις ελπίδες να της αλλάξεις την απόφαση, όσο κι αν χτυπιέσαι. Απλά η επιμονή σου θα δικαιολογήσει / ενισχύσει περισσότερο την πεποίθηση της πως πήρε τη σωστή απόφαση.

Σταμάτα να φέρεσαι σαν παιδί και αποδεξου μια πραγματικότητα που δε μπορείς να αλλάξεις. Μάθε να δέχεσαι / αποκωδικοποιείς σωστά τα γυναικεια ΟΧΙ, ακριβώς όπως απαιτεις το ίδιο και για τις δικές σου αρνήσεις.

(Και μην προσπαθείς να βρεις στο φόρουμ  κάποιους  που θα σου  δώσουν χαραμάδες ελπίδας. Χαμένος κόπος.)

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από subseven7

Χαίρομαι που υπάρχει και έστω μια κατανόηση...

Ναι, αλλά ποντάρω στο ότι ίσως έκανε επιπόλαιες κινήσεις κ για αύτο ίσως τα ξανασκεφτεί μερικά πράγματα...

δεν θέλω αυτό απλά θέλω να μου δείξει κατανόηση και να δει λίγο πως σκέφτομαι και να έρθει στην θέση μου να  με νιώσει.

Η εκτίμηση γιατί χάθηκε όμως; Σε πολλές δύσκολες καταστάσεις ημουν δίπλα της και την στήριζα σχεδόν σε όλα...

Ναι όμως έχω πάρει ηδη απόφαση για το συγκερκριμένο θέμα, δηλαδή για τους άλλους...

Εγώ αθτό εκανα αποχώρησα για να μην κάνω χειρότερα τα πράγματα απ οτι είναι...με μια κρυφή ελπιδα οτι θα γυρίσει...

Το ξέρω οτι με τραβάνε πίσω αλλα το προσπαθώ για μπροστά...

Ισχυει, αυτό για αυτο της είπα να μιλήσουμε μια τελευταία φορά από κοντά για να ξεκαθαρίσουμε μια κατάσταση να δου,ε ενα θετικό αποτέλεσμα...

Ναι, συμφωνω σ αυτο για την πίεση αλλα το έχω μετριασει πολυ σε σχέση με παλίοτερα...

Το προσπαθώ αυτό με το μοτιβο...

Αρέσει στο μέλος Hepatica
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Kristina_

# 39 στις 28/4/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.412

Θα μπορουσε αν ειναι και ετσι...μονο που δυστυχως ο φιλος μας εχει βαλει 11 θεματα την τελευταια δεκαετια αναμασωντας παρομοια προβληματα χωρισμου απο διαφορες τετοιες ?σχεσεις» 

Αν εισαι πραγματι ακομη 32 και δεκα χρονια τωρα δεν τα καταφερες μονος σου να βγεις απο αυτ9 το λουκι...νομιζω ειναι καιρος να ψαξεις εξωτερικη βοηθεια...μη χασεις κι αλλο χρονο

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Hepatica
Γλυκέ μου, διακρίνω να είσαι σε ένταση κ αν όχι σίγουρα σε μεγάλη ανησυχία μέσα σου. Η κατασταση σου μου θυμίζει το λεγόμενο situationship: κάτι σαν σχέση αλλά ούτε σχέση. Διάβασε για αυτό γτ είναι πολύ συνηθισμένο σήμερα. Ξέρεις τι...αστην κ μην την ενοχλήσεις ξανά. Δεν θέλει κάτι από εσένα. Δεν θέλετε κυρίως τα ίδια. Ξεκίνησε στραβά, συνέχισε στραβά κ θα γίνει χειροτερο. Δεν θα αλλάξει τίποτα. Κυρίως δεν είναι ειλικρινής κ ξεκάθαρη στις προθέσεις της. Το βλέπεις, το καταλαβαίνεις... οπότε... Μπορούσε να στο κόψει εξαρχής η να σου εξηγήσει με 2-3 λόγια τι θέλει. Προφύλαξε τον εαυτό σου. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου κ πήγαινε παρακάτω στα σοβαρά. Μην την θέλεις στην ζωή σου. Όλοι έχουμε φάει απόρριψη κ χυλοπιτα. Πίστεψέ με , δεν έγινε κ κάτι. Χρόνο θέλει κ με τον καιρό κ μια νέα γνωριμία...

Enikos

# 40 στις 28/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλα...αστο...δεν πειραζει...

Συνεχισε με τις συστασεις σου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από subseven7