Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνωριμία από Latin Πάρτι στην ΑΘήνα με περίεργες εξελίξεις...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Redink

# 41 στις 28/4/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αγαπητέ subseven7,Όπως σου ανέφεραν ήδη μοιάζει να επαναλαμβάνεις το ίδιο μοτίβο συμπεριφοράς ξανά και ξανά, το οποίο σε οδηγεί σε αδιέξοδο κάθε φορά. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξεις συμπεριφορά. Υπάρχει μια φράση που λέει ότι είναι παράλογο να επαναλαμβάνεις την ίδια συμπεριφορά και να περιμένεις ότι το αποτέλεσμα θα είναι διαφορετικό. 10+ χρόνια προσπαθειών φανέρωσαν ότι οι φιλίες αυτές είναι χάσιμο χρόνου. Δεν είναι κρίμα να χάσεις αλλά 10 χρόνια ετσι; Δεύτερη ζωή δεν έχει, όπως έχει πει και ο Ελύτης. Σαφώς το να αλλάξεις συμπεριφορά δεν είναι καθόλου εύκολο και χρειάζεται προσπάθεια. Οι περισσότεροι άνθρωποι όταν είναι εγκλωβισμένοι σε τέτοια μοτίβα χρειάζονται βοήθεια για να το καταφέρουν. Έχεις δοκιμάσει ποτέ να αναζητήσεις τη βοήθεια ψυχοθεραπευτή; Αν είναι καλός, μπορεί να σε βοηθήσει να εντοπίσεις/ αναγνωρίσεις τις συμπεριφορές και τα αίτια που σε κρατούν στάσιμο όλα αυτά τα χρόνια, να ξεκολλήσεις από όλο αυτό το επαναλαμβανόμενο μοτίβο και να βελτιώσεις τα θέματα αυτοεκτίμησης και έλλειψης υγιών ορίων που σε οδηγούν σε τέτοιου είδους "σχέσεις" ξανά και ξανά. Πρέπει όμως να το θέλεις και εσύ ώστε να μπορέσεις να συνεργαστείς μαζί του. Είναι πολύ κρίμα να χάνεις τα καλύτερα χρόνια της ζωής σου τόσο άδοξα παραμένοντας/περιμένοντας μέσα σε τέτοιες αδιέξοδες καταστάσεις. Αξίζεις κάτι καλύτερο από αυτό το "λίγο" στο οποίο φυλακίζεις τον εαυτό σου ξανά και ξανά.

Mindthegap-

# 42 στις 28/4/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995
'Aρεσαν+: 0%

'Εδειξα το ερωτικο μου ενδιαφερον..."

"Ειχα μια σχεση σε φιλικο επιπεδο...'

"Θελω να παραμεινω στη ζωη της εστω και σαν φιλεναδος..."

Κοιτα τωρα τι γινεται...

Ειχες ερωτικο ενδιαφερον αλλα δεν το ελεγες ευθεως...
 Προφανως εστελνες και διπλα μηνυματα...(φιλικο/ερωτικο)
Η  αλλη πως ακριβως θελεις να το αξιολογησει αυτο;;; 
Ως ας πουμε σταρατη αντιμετωπιση απο αντρα;;;
Και θελεις να παραμεινεις φιλεναδος για να μη τη χασεις;;; Καλα...
Οτι χειροτερο μπορουσες να κανεις ...το εκανες...
Τουλαχιστον μη τη ξαναενοχλησεις μπας και σωσεις κατι...

Αρέσει στο μέλος Enikos

subseven7

# 43 στις 30/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 213

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από trocadero

άδικα χάνεις τον χρόνο σου

Σε τι θα βοηθήσει μία ακόμη συζήτηση? Μία παράταση αυτής της ψυχοφθόρας κατάστασης.

Θα με βοηθήσει για να της δείξω ότι έχω καταλάβει κάποια πράγματα στα οποιά έκανα λάθος... και να το καταλαβει και να αλλάξει σταση...

subseven7

# 44 στις 30/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από Hepatica
Γλυκέ μου, διακρίνω να είσαι σε ένταση κ αν όχι σίγουρα σε μεγάλη ανησυχία μέσα σου. Η κατασταση σου μου θυμίζει το λεγόμενο situationship: κάτι σαν σχέση αλλά ούτε σχέση. Διάβασε για αυτό γτ είναι πολύ συνηθισμένο σήμερα. Ξέρεις τι...αστην κ μην την ενοχλήσεις ξανά. Δεν θέλει κάτι από εσένα. Δεν θέλετε κυρίως τα ίδια. Ξεκίνησε στραβά, συνέχισε στραβά κ θα γίνει χειροτερο. Δεν θα αλλάξει τίποτα. Κυρίως δεν είναι ειλικρινής κ ξεκάθαρη στις προθέσεις της. Το βλέπεις, το καταλαβαίνεις... οπότε... Μπορούσε να στο κόψει εξαρχής η να σου εξηγήσει με 2-3 λόγια τι θέλει. Προφύλαξε τον εαυτό σου. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου κ πήγαινε παρακάτω στα σοβαρά. Μην την θέλεις στην ζωή σου. Όλοι έχουμε φάει απόρριψη κ χυλοπιτα. Πίστεψέ με , δεν έγινε κ κάτι. Χρόνο θέλει κ με τον καιρό κ μια νέα γνωριμία...

Ναι, είναι αλήθεια αυτό έχω μεγάλη ανησυχία αν θα μου ξαναμιλήσει.

Αυτό έχω σκοπό να κανω να μην την ενοχλησω...

Το θέμα είναι οτι ξεκινησε καλά..αλλά κάπου το έχασα και έκανα λαθη...

Είχαμε κάνει μια συζήτηση περσι και τα βρηκαμε εξου και συνεχισαμε να μιλαμε σταθερα...

Ναι, συμφωνω αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο...

subseven7

# 45 στις 30/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Heptamer

Άντε πάλι...

Στο μόνο που πρέπει να ποντάρεις είναι στο ότι οι  γυναίκες δεν κάνουν επιπόλαιες κινήσεις. Οι  αποφάσεις τους είναι πάντα ώριμες και προϊόν πλήρους επεξεργασίας. Και δεν αλλάζουν (και οι γυναίκες και οι αποφάσεις τους).  Ένας άντρας μπορεί υπό προϋποθέσεις να δεχτεί πίσω μια γυναίκα - η γυναίκα όμως  που έχει φυγει,  (το έχει σκεφτει καλά και) δεν  μετανιωνει. Θα έπρεπε αυτά λογικά να τα ξέρεις.

Χερι χέρι με τις τελεσιδικες αποφάσεις στη γυναίκα, παει και η πλήρης συναισθηματική νέκρωση: τα όποια αισθήματα έχουν σβήσει, οπότε τζάμπα παρακαλάς για κατανοηση και συναφείς παιδιαστικες καλολογιούλες.

Οι ελπίδες σου έχουν πεθάνει προ πολλού και καλό είναι ως άντρας επιτέλους να το αποδεχτείς. Δεν υπάρχει κάτι από το οποίο να πιαστείς.

Καμμιά γυναίκα δεν εκτιμά έναν άντρα που (εκούσια ή μη) σέρνει πίσω από τα φουστάνια της. Κι εσύ,  σέρνεσαι πίσω της...

Ότι ήταν να ειπωθεί, έχει ειπωθεί - τουλ από εκείνη, που είχε και την τελευταία λέξη, αλλά προτιμάς να το αγνοείς. Ο εκβιασμός μιας ακόμη ανούσιας συζήτησης είναι μάταιος: θα πιστοποιήσει απλά  τα νέα δεδομένα. Δεν έχεις ελπίδες να της αλλάξεις την απόφαση, όσο κι αν χτυπιέσαι. Απλά η επιμονή σου θα δικαιολογήσει / ενισχύσει περισσότερο την πεποίθηση της πως πήρε τη σωστή απόφαση.

Σταμάτα να φέρεσαι σαν παιδί και αποδεξου μια πραγματικότητα που δε μπορείς να αλλάξεις. Μάθε να δέχεσαι / αποκωδικοποιείς σωστά τα γυναικεια ΟΧΙ, ακριβώς όπως απαιτεις το ίδιο και για τις δικές σου αρνήσεις.

(Και μην προσπαθείς να βρεις στο φόρουμ  κάποιους  που θα σου  δώσουν χαραμάδες ελπίδας. Χαμένος κόπος.)

Ναι, αυτά δυστυχώς τα ξέρω...αλλα επειδή όλα γίναν πολύ γρήγορα ισως για αυτο το σκεφτομαι οτι μπορει να πονταρω αλλα και παλι μπορεί... 

Συμφωνω, σ αυτό όμως δεν είναι τόσο απλό να πετάξει έναν όμορφο χρόνο που εχουμε περασει ομορφα... 

Δεν εχω από κάτι να πιαστώ, μόνο από το χρόνο αν ξανασκεφτεί κάποια πράγματα που δεν το πιστεύω... 

Για αυτό και γω θα απομακρυνθώ να δω αρκετά μελλοντική αντίδραση αν υπάρξει.. 

Για αυτό θα κάνω πίσω, να αφήσω απλετο χρόνο και αν ειναι ίσως κάποτε γυρίσει.. 

Το δέχομαι το όχι αλλά πάντα με μια μικρή ελπίδα... 

(Ναι,ίσως το κάνω αυτό...)

subseven7

# 46 στις 30/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Enikos

Καλα...αστο...δεν πειραζει...

Συνεχισε με τις συστασεις σου...

όταν λες συστάσεις; 

subseven7

# 47 στις 30/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Redink
Αγαπητέ subseven7,Όπως σου ανέφεραν ήδη μοιάζει να επαναλαμβάνεις το ίδιο μοτίβο συμπεριφοράς ξανά και ξανά, το οποίο σε οδηγεί σε αδιέξοδο κάθε φορά. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξεις συμπεριφορά. Υπάρχει μια φράση που λέει ότι είναι παράλογο να επαναλαμβάνεις την ίδια συμπεριφορά και να περιμένεις ότι το αποτέλεσμα θα είναι διαφορετικό. 10+ χρόνια προσπαθειών φανέρωσαν ότι οι φιλίες αυτές είναι χάσιμο χρόνου. Δεν είναι κρίμα να χάσεις αλλά 10 χρόνια ετσι; Δεύτερη ζωή δεν έχει, όπως έχει πει και ο Ελύτης. Σαφώς το να αλλάξεις συμπεριφορά δεν είναι καθόλου εύκολο και χρειάζεται προσπάθεια. Οι περισσότεροι άνθρωποι όταν είναι εγκλωβισμένοι σε τέτοια μοτίβα χρειάζονται βοήθεια για να το καταφέρουν. Έχεις δοκιμάσει ποτέ να αναζητήσεις τη βοήθεια ψυχοθεραπευτή; Αν είναι καλός, μπορεί να σε βοηθήσει να εντοπίσεις/ αναγνωρίσεις τις συμπεριφορές και τα αίτια που σε κρατούν στάσιμο όλα αυτά τα χρόνια, να ξεκολλήσεις από όλο αυτό το επαναλαμβανόμενο μοτίβο και να βελτιώσεις τα θέματα αυτοεκτίμησης και έλλειψης υγιών ορίων που σε οδηγούν σε τέτοιου είδους "σχέσεις" ξανά και ξανά. Πρέπει όμως να το θέλεις και εσύ ώστε να μπορέσεις να συνεργαστείς μαζί του. Είναι πολύ κρίμα να χάνεις τα καλύτερα χρόνια της ζωής σου τόσο άδοξα παραμένοντας/περιμένοντας μέσα σε τέτοιες αδιέξοδες καταστάσεις. Αξίζεις κάτι καλύτερο από αυτό το "λίγο" στο οποίο φυλακίζεις τον εαυτό σου ξανά και ξανά.

Ναι, αλλά από την επόμενη φορά θα άλλαξω μοτιβο πιστεύω... 

Το ξέρω οτι χρειάζεται προσπάθεια αλλά έχω πάρει αποφάσεις αρκετές... 

Συμφωνώ σ αυτό πρέπει να ειναι καλός και να μπορέσω να συνεργαστώ μαζί του 'ωστε να γίνει σωσή δουλεία... 

Ναι, αυτό μου οτο εχουν πει κ αλλοι το τελευταίο...

subseven7

# 48 στις 30/4/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Mindthegap-

'Εδειξα το ερωτικο μου ενδιαφερον..."

"Ειχα μια σχεση σε φιλικο επιπεδο...'

"Θελω να παραμεινω στη ζωη της εστω και σαν φιλεναδος..."

Κοιτα τωρα τι γινεται...

Ειχες ερωτικο ενδιαφερον αλλα δεν το ελεγες ευθεως...
 Προφανως εστελνες και διπλα μηνυματα...(φιλικο/ερωτικο)
Η  αλλη πως ακριβως θελεις να το αξιολογησει αυτο;;; 
Ως ας πουμε σταρατη αντιμετωπιση απο αντρα;;;
Και θελεις να παραμεινεις φιλεναδος για να μη τη χασεις;;; Καλα...
Οτι χειροτερο μπορουσες να κανεις ...το εκανες...
Τουλαχιστον μη τη ξαναενοχλησεις μπας και σωσεις κατι...

Με την άλλη είχαμε μιλήσει και είχαμε καταλήξει στο φιλικό περσι...

Ναι μ δεν την ξαναενοχλω μηπως σωθεί κατι...ισχυει κ αυτό...

Enikos

# 49 στις 30/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.733
Το νου μας στα μυρμηγκια, τωρα που ανοιγει ο καιρος...

Μην εχωμε παλι τα περσινα βασανα...

Μια γραμμη με κιμωλια στο πατωμα χρειαζεται, που...

Στο τελος της να ειναι ξαπλωμενος ο ματρακας, ο πεντακιλος, του ανθυποδεκανεα...

Να πεφτουνε πανω με φορα και να σκοτωνονται...

Enikos

# 50 στις 30/4/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.733

Αυτο που...ξαναγραφεις μετα 4 χρονια...προβληματισμενος παλι...

Και μας διαβεβαιωνεις για το πως περναει ο καιρος και ολα τα ιδια μενουν...

Λακωνικα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από subseven7

όταν λες συστάσεις; 

panagiotismp90

# 51 στην 1/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

Nαι συμφωνω κι εγω οτι πρεπει να μιλατε εστω φιλικα γιατι πολλες σχεσεις εχουν ξεκινησει απο φιλοι, αμα δεν μιλατε καθολου δεν θα γινει τιποτα! Εκει στο 6ωρο που μιλησατε τελευταια φορα τι λεγατε?

Αρέσει στο μέλος subseven7

subseven7

# 52 στην 1/5/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από panagiotismp90

Nαι συμφωνω κι εγω οτι πρεπει να μιλατε εστω φιλικα γιατι πολλες σχεσεις εχουν ξεκινησει απο φιλοι, αμα δεν μιλατε καθολου δεν θα γινει τιποτα! Εκει στο 6ωρο που μιλησατε τελευταια φορα τι λεγατε?

Ναι, το ξέρω αυτό για τις σχέσεις οτι μερικές φορές ξεκινάνε από φιλία.

Εγώ θέλω να μιλάμε αλλά αν την πιέσω θα είναι χειρότερα τουλάχιστον τώρα.

Πιστεύω θα επικοινωνήσει μόνη της πριν ή μετά από την σεζον που θα παει...

Στο 6ωρο που μιλάγαμε μου εξηγουσε τις κινήσεις που έκανε και γιατι τις έκανε με τα φβ, ινστα,κλπ 

Πιστεύω ότι μερικά πράγματα τ αλλαξε μετά την συζήτηση λογω της εντασης της στιγμής...

Συνεπώς, το καλύτερο που έχω είναι να κάνω είναι να περιμένω...νομιζω δεν μπορώ να κανω κατι αλλο...μονο έτσι ίσως σωθεί η κατάσταση.

subseven7

# 53 στην 1/5/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Enikos

Αυτο που...ξαναγραφεις μετα 4 χρονια...προβληματισμενος παλι...

Και μας διαβεβαιωνεις για το πως περναει ο καιρος και ολα τα ιδια μενουν...

Λακωνικα...

κατάλαβα, ευχαριστώ

tzoulia59

# 54 στην 1/5/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.478

πραγματικά τώρα τα πιστεύεις αυτά που λες ;;

γιατί αν τα  πιστεύεις όλα αυτά τα κατεβατά που λες  ..

έχεις χοντρό θέμα ..και είσαι κι άξιος της τύχης σου .

.σύνελθε ..και τράβα παρακάτω ,,και κόψε κάθε επαφή ...

μ αυτήν ...

τίποτα δεν θα βγει ,, και να σου λείπει και μια τέτοια για φίλη ..κοπέλα είναι αυτή;

μια πονηρή υποκρίτρια είναι μην την αποκαλέσω σούργελο και την αδικήσω ...,,που γουστάρει επιβεβαίωση ..μόνο,,,

έλεος μερικοί πως δεν πιάνετε  τα αυτονόητα ,,,κόψε τελείως...

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από subseven7

Ναι, το ξέρω αυτό για τις σχέσεις οτι μερικές φορές ξεκινάνε από φιλία.

Εγώ θέλω να μιλάμε αλλά αν την πιέσω θα είναι χειρότερα τουλάχιστον τώρα.

Πιστεύω θα επικοινωνήσει μόνη της πριν ή μετά από την σεζον που θα παει...

Στο 6ωρο που μιλάγαμε μου εξηγουσε τις κινήσεις που έκανε και γιατι τις έκανε με τα φβ, ινστα,κλπ 

Πιστεύω ότι μερικά πράγματα τ αλλαξε μετά την συζήτηση λογω της εντασης της στιγμής...

Συνεπώς, το καλύτερο που έχω είναι να κάνω είναι να περιμένω...νομιζω δεν μπορώ να κανω κατι αλλο...μονο έτσι ίσως σωθεί η κατάσταση.

Αρέσει στο μέλος Heptamer

subseven7

# 55 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από tzoulia59

πραγματικά τώρα τα πιστεύεις αυτά που λες ;;

γιατί αν τα  πιστεύεις όλα αυτά τα κατεβατά που λες  ..

έχεις χοντρό θέμα ..και είσαι κι άξιος της τύχης σου .

.σύνελθε ..και τράβα παρακάτω ,,και κόψε κάθε επαφή ...

μ αυτήν ...

τίποτα δεν θα βγει ,, και να σου λείπει και μια τέτοια για φίλη ..κοπέλα είναι αυτή;

μια πονηρή υποκρίτρια είναι μην την αποκαλέσω σούργελο και την αδικήσω ...,,που γουστάρει επιβεβαίωση ..μόνο,,,

έλεος μερικοί πως δεν πιάνετε  τα αυτονόητα ,,,κόψε τελείως...

Ναι, σε ένα βαθμό... 

Κάθε επαφή την έχω κόψει, είναι η μόνη λύση... 

Το θέμα είναι με την κοπέλα αυτή υπήρχε μια πολύ καλή επικοινωνία... 

και κάπως βαθύτερη μερικές φορές... 

Λες να ισχυεί αυτό για την επιβεβαίωση? 

Ναι, έχω κόψει τελείως...

rocknroller

# 56 στις 8/5/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43
Ακόμα ένας άντρας που συμπεριφέρεται σαν beta male και όχι σαν άλφα. Δεν είναι να απορεί κανείς που τα άκυρα πέφτουν βροχή...

Travoltaq

# 57 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Χαλκιδικής / Μουδανιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
Κοίταξε τη Σ' συζήτηση προφίλ... εκεί μάλλον οι κάπου είσαι...χαχαΤι διαβάζω ο άνθρωπος...θα το κάψω τελείως τελικά

subseven7

# 58 στις 30/5/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Ναι, καταλαβαίνω, πως το λες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 56 από rocknroller
Ακόμα ένας άντρας που συμπεριφέρεται σαν beta male και όχι σαν άλφα. Δεν είναι να απορεί κανείς που τα άκυρα πέφτουν βροχή...

subseven7

# 59 στις 30/5/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Σιγά, γιατί μια ιστορία είναι αληθινη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Travoltaq
Κοίταξε τη Σ' συζήτηση προφίλ... εκεί μάλλον οι κάπου είσαι...χαχαΤι διαβάζω ο άνθρωπος...θα το κάψω τελείως τελικά

subseven7

# 60 στις 30/5/2021
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

Βίντεο για την Cathrine το οποίο ανέβηκε από ιστοσελίδα με ελληνικά και ξένα Remixes:

https://www.youtube.com/watch?v=psjpTJaggRI

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε