Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνωριμία μέσω instagram

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

panagiotismp90

# 21 στις 9/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833
'Aρεσαν+: 0%

Γιωτα μου πως θα ερθει το παιδι στην Αθηνα? Ειναι κλειστες οι μετακινησεις απο περσι.

Giota_k18

# 22 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μοσχάτο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
Δε μου έστειλε και κάτι της προκοπής! Απλά ειδε μέσα στα σοσιαλ ότι ημουν σε μια θάλασσα και μου έστειλε φωτογραφία μια γοργόνα...του έστειλε και γω μια φάλαινα.. ? μου έστειλε ξανά κάτι άλλα εικονίδια...του έστειλε και γω και στο τέλος που μου ξαναεστειλε κάτι παρόμοιο δεν του απάντησα ποτε...25 χρόνων ο τύπος και νόμιζα ότι τετοια συνομιλία μόνο μεταξύ 10χρονων θα μπορούσε να γίνει...Δεν ημουν βολική παντως όπως προαναφερατε...ούτε στέλναμε πονηρές φωτο ούτε τίποτα σεξουαλικο γενικότερα...ίσα ίσα...Απλά να ρωτήσω τώρα εγώ...να του στειλω ένα μήνυμα να του πω κάτι πχ εντάξει πήρες την επιβεβαίωση σου; Ή να το αφήσω εντελώς έτσι;

Heptamer

# 23 στις 9/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Giota_k18
.Απλά να ρωτήσω τώρα εγώ...να του στειλω ένα μήνυμα να του πω κάτι πχ εντάξει πήρες την επιβεβαίωση σου; Ή να το αφήσω εντελώς έτσι;

Πάλι εμείς θα πάρουμε την απόφαση για σένα;

Εμπιστοσύνη στη δική σου κρίση δεν έχεις;

Λες αυτόν 10χρονο, αλλά κι εσύ δεν πας πίσω...

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Helenaki4

# 24 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Χωρίς να διαφωνώ ως προς τη γενική εικόνα μαζί σας , αγαπητέ Heptamer , οφείλω να προσθέσω ότι :

Δικαίωμα στο λάθος έχουμε όλοι , μικροί μεγάλοι, ούτε λόγος. "Υποχρέωση" στον αυτοσεβασμό επίσης. Κι αυτο , θαρρώ πως δεν έχει ηλικία.

Η ανασφάλεια δεν πιστεύω πως έχει εποχή. Αλλάζει ίσως η επικοινωνιακή οδός , μέσα από την οποία εκδηλώνεται, αλλά κατα τη γνώμη μου , μικρή διαφορά κάνει.

Οι ανασφαλείς κρυφτούλι έπαιζαν και προ σόσιαλ , είτε στα τηλ , είτε στην πλατεία του χωριού.

Και οι ντόμπροι πάντα θα βρουν ένα τρόπο να ξεκαθαρίσουν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Heptamer

Ειναι άγουρη η θεματοθετρια - λογω ηλικιας - στα της αποκωδικοποιησης των συμπεριφορων του  αλλου φυλου.

Μεχρι να αποκτησει ενα ικανο επιπεδο "φυλο-μάθειας", εχει καιρο / δικαιωμα να κανει τα λαθάκια της (εως οτου παψει να εστιαζει πρωτιστως στο "εμφανίσιμο" του άλλου, να κρατα μικρο διαδικτυακό καλάθι στα σόσιαλ, να κρατά πισινές, να μην παρασυρεται απο ανουσιες e-λπιδες / ψευδαισθησεις κλπ κλπ).

Σε σχεση με παλιοτερες, προ σοσιαλ γενιές, θαρρω η νεα γενια ζοριζεται πολύ.

Αρέσει στα μέλη hornet19, Heptamer

kostas232

# 25 στις 9/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ωραια

θα στειλω και εγω ενα δελφινι , η αλλη θα μου στειλει εναν καρχαρια, μετα θα της στειλω ενα ηλιοβασιλεμα αυτη θα μου στειλει ενα φεγγαρι..νταξει ερωτευθηκαμε και παμε για σχεση... γουσταρω!!!

kostas232

# 26 στις 9/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γελανε

τα νουφαρα στον κηπο μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Giota_k18
Ένα έχω να σας πω! Μου έστειλε μήνυμα ...να θέλω να αγιάσω και να μην μπορώ Πάνω που πήρα απόφαση να προχωρήσω

kostas232

# 27 στις 9/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

φιλος

εσυ πρεπει να πληρωνεσαι δεν γινεται διαφορετικα
μπαχαχαχαχαχα

Helenaki4

# 28 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Μάλλον δεν το διευκρίνισα . Το παλληκάρι παίρνει αέρα από σένα ότι είσαι εύκολη "λεία" για να κάνει την πλάκα του. Κοινώς κοπελιά μου , σε παίζει.

Και πριν ξεκινήσει να σε παίζει με τόσο θράσος , σε ζύγισε , ανάλογα με την συμπεριφορά σου προς εκείνον και την ανταπόκρισή σου στις προκλητικές του δηλώσεις (βαριέμαι εύκολα , δε μπορώ να ερθω στην Αθήνα κλπ).

Δεν έχει να κάνει τόσο με το πώς θα του πεις το κάθε τι, όσο με το πόσο έτοιμη είσαι να αποχωρήσεις, όταν ένας άντρας σου επιδεικνύει τόσο απροκάλυπτα έλλειψη σεβασμού.

Αν χρειάζεσαι και πάλι διευκρινίσεις , το επόμενο ποστ θα έχει ακόμα πιο "βρώμικα" ελληνικά (και θα με παραλάβει πάλι ο Hornet ).

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Giota_k18
Δε μου έστειλε και κάτι της προκοπής! Απλά ειδε μέσα στα σοσιαλ ότι ημουν σε μια θάλασσα και μου έστειλε φωτογραφία μια γοργόνα...του έστειλε και γω μια φάλαινα.. ? μου έστειλε ξανά κάτι άλλα εικονίδια...του έστειλε και γω και στο τέλος που μου ξαναεστειλε κάτι παρόμοιο δεν του απάντησα ποτε...25 χρόνων ο τύπος και νόμιζα ότι τετοια συνομιλία μόνο μεταξύ 10χρονων θα μπορούσε να γίνει...Δεν ημουν βολική παντως όπως προαναφερατε...ούτε στέλναμε πονηρές φωτο ούτε τίποτα σεξουαλικο γενικότερα...ίσα ίσα...Απλά να ρωτήσω τώρα εγώ...να του στειλω ένα μήνυμα να του πω κάτι πχ εντάξει πήρες την επιβεβαίωση σου; Ή να το αφήσω εντελώς έτσι;

Heptamer

# 29 στις 9/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Η υποχρέωση στον αυτοσεβασμό σαφώς και (οφείλει να) υπάρχει πάντα. Όμως στις άγουρες ηλικίες και εξαιτίας ακριβώς της απειρίας, θεωρώ  δεν ασκείται ή ασκείται ελλιπώς.

Έως ότου με την τριβή αυτή η υποχρέωση εμπετσωθεί, γίνει συνείδηση, ο αγουρος εαυτός μας θα  γίνεται βορά  στις κάθε είδους ορέξεις των άλλων.

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Helenaki4

Δικαίωμα στο λάθος έχουμε όλοι , μικροί μεγάλοι, ούτε λόγος. "Υποχρέωση" στον αυτοσεβασμό επίσης. Κι αυτο , θαρρώ πως δεν έχει ηλικία.

hornet19

# 30 στις 9/5/2021
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 2.198

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από kostas232

ωραια

θα στειλω και εγω ενα δελφινι , η αλλη θα μου στειλει εναν καρχαρια, μετα θα της στειλω ενα ηλιοβασιλεμα αυτη θα μου στειλει ενα φεγγαρι..νταξει ερωτευθηκαμε και παμε για σχεση... γουσταρω!!!

Μην στείλεις κανένα .. ρινόκερο μόνο και τρομάξει

hornet19

# 31 στις 9/5/2021
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 2.198

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Helenaki4

... Αν χρειάζεσαι και πάλι διευκρινίσεις , το επόμενο ποστ θα έχει ακόμα πιο "βρώμικα" ελληνικά (και θα με παραλάβει πάλι ο Hornet ).

Μην ανησηχείτε Ελενάκι, με τόσα που 'χουν δει τα μάτια μου τελευταία (...) έχετε το ελεύθερο από μένα

Giota_k18

# 32 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 23 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μοσχάτο
Απαντήσεις: 6
Δεν ξέρω αν παίζει ή όχι...αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι είναι αντρας με ανασφάλειες...Του ελεγα Καλα λόγια και νόμιζε ότι τον δούλευα ? τι να πω...είμαι και γω αλλά είναι κι αυτοοος...

MiltosRNLI1930

# 33 στις 9/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Πριν

το τελος της οδου Βουλιαγμενης στην Αθηνα σε ενα στενον που προκαλουσε τον τρομον υπηρχε το εμφιαλωτηριο γκαζοζας και Μπυραλ του Παπαχρηστοπουλου που πουλαγαν οι γκαρσονηδες με τα ταψια στα θερινα σινεμα της Αθηνας .Εκει δουλευε και η Ζηνα που την ειχα γνωρισει στην αυλη του πνευματικου μας στην πλατεια της Λευκας .Μεχρι να την καταφερω να συναντηθουμε στην ταρατσα του εμφιαλωτηριου μου αλλαξε την πιστη γιατι μου ελεγε οτι την στενευε ο κορσες και δεν μπορουσε να ανεβει τα σκαλοπατια .

Αρέσει στα μέλη la-mer, Francesca_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourygia

# 34 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Γαλλία
Απαντήσεις: 96

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από MiltosRNLI1930

Πριν

το τελος της οδου Βουλιαγμενης στην Αθηνα σε ενα στενον που προκαλουσε τον τρομον υπηρχε το εμφιαλωτηριο γκαζοζας και Μπυραλ του Παπαχρηστοπουλου που πουλαγαν οι γκαρσονηδες με τα ταψια στα θερινα σινεμα της Αθηνας .Εκει δουλευε και η Ζηνα που την ειχα γνωρισει στην αυλη του πνευματικου μας στην πλατεια της Λευκας .Μεχρι να την καταφερω να συναντηθουμε στην ταρατσα του εμφιαλωτηριου μου αλλαξε την πιστη γιατι μου ελεγε οτι την στενευε ο κορσες και δεν μπορουσε να ανεβει τα σκαλοπατια .

Αρέσει στο μέλος Francesca_
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost