Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνωριμία μέσω ίντερνετ και σχέση από απόσταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Maria_zi

# 1 στις 4/5/2021
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας!

Αν και βλέπω υπάρχουν πολλά θέματα σαν το δικό μου θα ήθελα πολύ την γνώμη σας πάνω στο δικό μου!
Γνώρισα ένα παιδί στην ηλικία μου (31) μέσω μια πλατφόρμας με παιχνίδια.. εγώ γενικά δεν γνωρίζω έτσι ανθρώπους όμως με τον συγκεκριμένο παίζαμε τάβλι, είχε πλάκα και μετά από καιρό ξεκινήσαμε να μιλάμε! 
Μιλάμε κάθε μέρα εδώ και ένα μήνα περίπου, νιώθω μεγάλο ενθουσιασμό γι'αυτόν θέλω παρα πολυ να τον γνωρίσω από κοντά και τα ίδια νιώθει και αυτός! 
Αυτός μένει Κύπρο, είναι όμως από Ελλάδα και εγώ μένω Ελλάδα.. κανονίσαμε τέλος Μαΐου αν όλα πάνε καλά με τον covid να έρθει στην πόλη μου να βρεθούμε επιτέλους από κοντά...
Και οι δύο ξέρουμε ότι ειναι δύσκολο το μετά γιατί οι πιθανότητες να πάει ο ένας στην χώρα του άλλου να μείνει είναι λίγες... Μου είπε ότι τα επόμενα δυο με τρία χρόνια δεν μπορεί σίγουρα να φύγει από εκεί και μου εξήγησε τους λόγους, όμως αν μπορούσε και αφού γνωριστούμε πρώτα από κοντά και όντως ταιριάζουμε όσο νιώθουμε και τώρα που είμαστε σε απόσταση θα ήθελε να έρθει εδώ.. εγώ πάλι ξέρω ότι εκεί έχει μια πολύ καλή δουλειά με καλό μισθό και εδώ αυτά δεν θα τα βρει.. από την άλλη εγώ δεν μπορώ να φύγω από την χώρα γιατί δεν θέλω να αφήσω την μητέρα μου μιας και μόνο αυτή έχω.. Επίσης μου λείπει και το θάρρος να το κάνω!!
Χθες το βράδυ μου είπε ότι νιώθει ερωτευμένος μαζί μου.. Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πολλά και εγώ και ας μην τον έχω γνωρίσει από κοντά.. 

Τι γνώμη έχετε για μια τέτοια σχέση; έχει καποιος κάνει μια τέτοιου είδους σχέση; πιστεύετε ότι τζάμπα αναλωνόμαστε και στο τέλος θα πληγωθούμε περισσότερο από το να ευχαριστηθουμε και να νιώσουμε χαρούμενοι;

Αρέσει στο μέλος JIMTHEBLASTER1975

archagellos

# 2 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.411

Αγαπητη ,

νιωθει ερωτευμενος ??!!! με το ταβλι που παιζετε ιντερνετικα ? και εσυ ...ενθουσιασμενη !!!

Μαλιστα ...

Τετοιες σχεσεις θελουν πολυ δουλεια για να πετυχουν και να κρατησουν ,συνηθως δεν κρατανε 

Οι σχεσεις απο αποσταση ...δεν οριζονται σαν σχεσεις ...αλλο ορισμο τους δινεται συνηθως .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Hepatica, hornet19 και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 3 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.924
Νιωθει ερωτευμενος?...

Που να παιζατε και σκακι...

Θα σε ειχε ζητησει σε γαμο...

Εσυ με τι ακριβως εχεις ενθουσιαστει?...

Αρέσει στα μέλη Hepatica, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

Maria_zi

# 4 στις 4/5/2021
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Απαντήσεις: 2
"Οι σχεσεις απο αποσταση ...δεν οριζονται σαν σχεσεις ...αλλο ορισμο τους δινεται συνηθως ."Ποιος είναι ο ορισμός;;Δεν νιώθουμε έτσι από το τάβλι αλλά από την συνομιλία μας ένα μήνα τώρα..

kostas232

# 5 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 852

εμενα

αλλο με βαζει σε σκεψη... οτι ψηφιζεις και με την ψηφο σου, κανεις την ζωη μου κομματια.

Αρέσει στα μέλη Vasia-2, Lolita68 και σε ακόμα 1 μέλος.

apolitiii

# 6 στις 4/5/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 181

Τι λες βρε κορίτσι!!!

Ερψτευτηκατε επειδή παίζατε ταβλι μέσω ιντερνετ...εσύ στην Ελλάδα και αυτος στην Κύπρο ... εσύ δεν θέλεις να πας να μείνεις στην Κύπρο γιατί δεν θέλεις ν αφησεις την μανα σου μόνη στην Ελλάδα...αυτος δεν θέλει να ρθεί στην Ελλάδα γιατί έχει καλή δουλειά στην Κύπρο ...μια σχέση χωρίς προοπτικη...τι μας ρωτας...τι να σου πούμε?
Αρέσει στο μέλος Hepatica

Mindthegap-

# 7 στις 4/5/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.694

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_zi

Τι γνώμη έχετε για μια τέτοια σχέση; 

Ποια σχεση;;; 

Αρέσει στα μέλη kostas232, Vasia-2 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 8 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Και μια σπονδη στον νεο παραγοντα, θα ηταν πολυ χρησιμη...

Ας το κανω εγω...

Καλη καρδια!...

https://www.youtube.com/watch?v=IaHjGOdINg4

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από apolitiii

τι μας ρωτας...τι να σου πούμε?

Αρέσει στο μέλος kostas232

Enikos

# 9 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και οχι μονο εσενα φιλτατε...

Οχι μονο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kostas232

εμενα

αλλο με βαζει σε σκεψη... οτι ψηφιζεις και με την ψηφο σου, κανεις την ζωη μου κομματια.

kostas232

# 10 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

και

συμφωνω απολυτα ενικε μαζι σου..

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Enikos

Και οχι μονο εσενα φιλτατε...

Οχι μονο...

Αρέσει στο μέλος Enikos

MiltosRNLI1930

# 11 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 59 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.451

Δεν πιανεσαι με τιποτα !

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Enikos
Νιωθει ερωτευμενος?...

Που να παιζατε και σκακι...

Θα σε ειχε ζητησει σε γαμο...

Εσυ με τι ακριβως εχεις ενθουσιαστει?...

Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 12 στις 4/5/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.785

Κι εγώ ερωτεύτηκα από τάβλι και μάλιστα παντρεύτηκα τον ταβλαδορο 

αλλά παίζαμε στο ίδιο τραπέζι,

μέναμε στην ίδια πόλη και είχαμε σχέση από κοντά  

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_zi

Καλησπέρα σας!

Αν και βλέπω υπάρχουν πολλά θέματα σαν το δικό μου θα ήθελα πολύ την γνώμη σας πάνω στο δικό μου!
Γνώρισα ένα παιδί στην ηλικία μου (31) μέσω μια πλατφόρμας με παιχνίδια.. εγώ γενικά δεν γνωρίζω έτσι ανθρώπους όμως με τον συγκεκριμένο παίζαμε τάβλι, είχε πλάκα και μετά από καιρό ξεκινήσαμε να μιλάμε! 
Μιλάμε κάθε μέρα εδώ και ένα μήνα περίπου, νιώθω μεγάλο ενθουσιασμό γι'αυτόν θέλω παρα πολυ να τον γνωρίσω από κοντά και τα ίδια νιώθει και αυτός! 
Αυτός μένει Κύπρο, είναι όμως από Ελλάδα και εγώ μένω Ελλάδα.. κανονίσαμε τέλος Μαΐου αν όλα πάνε καλά με τον covid να έρθει στην πόλη μου να βρεθούμε επιτέλους από κοντά...
Και οι δύο ξέρουμε ότι ειναι δύσκολο το μετά γιατί οι πιθανότητες να πάει ο ένας στην χώρα του άλλου να μείνει είναι λίγες... Μου είπε ότι τα επόμενα δυο με τρία χρόνια δεν μπορεί σίγουρα να φύγει από εκεί και μου εξήγησε τους λόγους, όμως αν μπορούσε και αφού γνωριστούμε πρώτα από κοντά και όντως ταιριάζουμε όσο νιώθουμε και τώρα που είμαστε σε απόσταση θα ήθελε να έρθει εδώ.. εγώ πάλι ξέρω ότι εκεί έχει μια πολύ καλή δουλειά με καλό μισθό και εδώ αυτά δεν θα τα βρει.. από την άλλη εγώ δεν μπορώ να φύγω από την χώρα γιατί δεν θέλω να αφήσω την μητέρα μου μιας και μόνο αυτή έχω.. Επίσης μου λείπει και το θάρρος να το κάνω!!
Χθες το βράδυ μου είπε ότι νιώθει ερωτευμένος μαζί μου.. Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πολλά και εγώ και ας μην τον έχω γνωρίσει από κοντά.. 

Τι γνώμη έχετε για μια τέτοια σχέση; έχει καποιος κάνει μια τέτοιου είδους σχέση; πιστεύετε ότι τζάμπα αναλωνόμαστε και στο τέλος θα πληγωθούμε περισσότερο από το να ευχαριστηθουμε και να νιώσουμε χαρούμενοι;

Αρέσει στα μέλη Hepatica, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

JIMTHEBLASTER1975

# 13 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 46 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 49

Eγω που ειχα βαλει προσφατα το θεμα σχεση απο μεγαλη αποσταση,ακουω Κυπρο και γελαω(με την καλη εννοια).Κυπρος=σαν να ειναι Ελλαδα.Με την προϋπόθεση οτι δεν τον ''ερωτευτηκες'' επειδη παιζατε ωραιο ταβλι,και οτι σε παιρνει οικονομικως κανε μια δοκιμη ζησε το τωρα ,και ασε το μετα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_zi

Καλησπέρα σας!

Enikos

# 14 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μαζι με σενα φιλτατε και τον δυο τριαντα δυο τον Κωστα, επισης φιλτατος ομοιδεατης...

Αγανταρουμε στην αμυνα των Θερμοπυλων...

Βογαρουμε δυνατα, διοτι οπως κατανοεις, ειναι πατημενο στα 21.6 μετρα το vlcc της ειδικης απαυτολογιας...

Για την τιμη των οπλων ρε γαμωτο!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από MiltosRNLI1930

Δεν πιανεσαι με τιποτα !

Tamarena

# 15 στις 4/5/2021
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 24

Γιατί ρε κορίτσια

Μπαίνετε σε άρρωστες καταστάσεις; Μαζόχες είστε; 

Αρέσει στα μέλη Hepatica, giorgos170

Anatroph

# 16 στις 4/5/2021
author
Γυναίκα / 24 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 105
Αυτό που έχω να πω εγώ Μαρία μου είναι ότι χωρίς προοπτική να μείνετε στο ίδιο μέρος έστω και μετά από κανένα δυο χρόνια, τότε τυραννιέσαι χωρίς αποτέλεσμα. Σκέψου αν θα έκανες τέτοια θυσία για κάποιον. Αν σκέφτεται αυτός μελλοντικά να έρθει κατά εδώ μπορείτε να το κοιτάξετε τότε αν θα δουλέψει το μεταξύ σας. Αα και μπορείς να πάρεις την μητέρα σου μαζί!!
Αρέσει στο μέλος mouri79

hornet19

# 17 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.449

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kostas232

εμενα

Αν πάει να ψηφίσει

hornet19

# 18 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από JIMTHEBLASTER1975

Eγω που ειχα βαλει προσφατα το θεμα σχεση απο μεγαλη αποσταση,ακουω Κυπρο και γελαω(με την καλη εννοια).Κυπρος=σαν να ειναι Ελλαδα.Με την προϋπόθεση οτι δεν τον ''ερωτευτηκες'' επειδη παιζατε ωραιο ταβλι,και οτι σε παιρνει οικονομικως κανε μια δοκιμη ζησε το τωρα ,και ασε το μετα...

Η Κύπρος κείται μακράν ...

Αρέσει στα μέλη JIMTHEBLASTER1975, giorgos170

hornet19

# 19 στις 4/5/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Tamarena

Γιατί ρε κορίτσια

Μπαίνετε σε άρρωστες καταστάσεις; Μαζόχες είστε; 

kostas232

# 20 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Enikos

Μαζι με σενα φιλτατε και τον δυο τριαντα δυο τον Κωστα, επισης φιλτατος ομοιδεατης...

Αγανταρουμε στην αμυνα των Θερμοπυλων...

Βογαρουμε δυνατα, διοτι οπως κατανοεις, ειναι πατημενο στα 21.6 μετρα το vlcc της ειδικης απαυτολογιας...

Για την τιμη των οπλων ρε γαμωτο!!!...

Αρέσει στο μέλος Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε