Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνωριμία μέσω ίντερνετ και σχέση από απόσταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

kostas232

# 21 στις 5/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

καλυτερα

να μην παει.. καποοια στιγμη θα πρεπει να βαλουμε ενα θεμα για την ψηφο... ειναι δημοκρατικο να κομματιαζουν ζωες?.. μιλαμε για επιβιωση παιδια...τεσπα μην το συνεχιζω διοτι ειστε και δημοκρατες εδω την βαψαμε..

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από hornet19

Αν πάει να ψηφίσει

hornet19

# 22 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 2.174
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από kostas232

καλυτερα

να μην παει.. καποοια στιγμη θα πρεπει να βαλουμε ενα θεμα για την ψηφο... ειναι δημοκρατικο να κομματιαζουν ζωες?.. μιλαμε για επιβιωση παιδια...τεσπα μην το συνεχιζω διοτι ειστε και δημοκρατες εδω την βαψαμε..

Η Δημοκρατία δεν είναι τέλεια αλλά δεν έχει βρεθεί ακόμα καλύτερο πολίτευμα.

Φαντάζεσαι να μην την είχαν οραματιστεί στην Αρχαία Ελλάδα τι μπορεί να είχαμε σήμερα;

- Σκέψου και το άλλο Κώστα:

Ακόμα αποφασίζουν άνθρωποι.

Ίσως σε ένα όχι μακρινό μέλλον να αποφασίζουν υπολογιστές και αυτοί που τους κατασκευάζουν.

(Με συγχωρείτε για το off topic )

Heptamer

# 23 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023

Στο ένστικτο αυτοσυντήρησης, στη φίμωση μη αρεστων φωνών, δε διαφέρει καθόλου από όλα τα υπόλοιπα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από hornet19

Η Δημοκρατία δεν είναι τέλεια αλλά δεν έχει βρεθεί ακόμα καλύτερο πολίτευμα.

Redink

# 24 στις 5/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Heptamer

Στο ένστικτο αυτοσυντήρησης, στη φίμωση μη αρεστων φωνών, δε διαφέρει καθόλου από όλα τα υπόλοιπα. 

Μερικά εκατομμύρια Βορειοκορεατών και Κινέζων μάλλον θα διαφωνούσαν μαζί σου  

Heptamer

# 25 στις 5/5/2021
author

Αυτού του είδους τα ασιατικά (και όχι μόνο) καθεστώτα γνωρίζουμε πως λειτουργούν και τι (δεν) ανέχονται. Όμως και οι Δημοκρατίες έχουν υπαρξιακές "ανησυχίες".

Και οι (εξίσου εγωπαθεις) δημοκρατίες έχουν ορια (στο τι επιτρέπουν). Και τον ίδιο  (ίσως και μεγαλύτερο) κοινο φόβο με όλα τα άλλα καταπιεστικά πολιτεύματα: την έλλειψη αποδοχής / νομιμοποιησης.  Και αφ' ης στιγμής αυτό συμβαίνει, το "καλύτερο" σχετικοποιείται ακόμη περισσότερο..

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Redink

Μερικά εκατομμύρια Βορειοκορεατών και Κινέζων μάλλον θα διαφωνούσαν μαζί σου  

Αρέσει στο μέλος archagellos

hornet19

# 26 στις 6/5/2021
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 2.174

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Heptamer

Θα διαφωνήσω αλλά είμαστε εκτός θέματος

Heptamer

# 27 στις 6/5/2021
author

Υπάρχουν πολλά παραδείγματα ανά την υφήλιο που δεν περιποιουν τιμή στο "καλύτερο" πολίτευμα.

Ναβαλνυ, Σνοουντεν, βλέπε και προσφάτως Κολομβία και και και...

Σίγουρα εκτός θέματος, αλλά οι δημοκρατίες κάθε άλλο παρά άγιες είναι - άρα απέχουν και  παρασάγγας από τη...θεοποίηση.

Ουδέν αλέκιαστο πολίτευμα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από hornet19

Θα διαφωνήσω αλλά είμαστε εκτός θέματος

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

forget_it

# 28 στις 7/5/2021
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 281

Βρεθείτε πρώτα και βλέπουμε.

Εσύ θα τον θέλεις μετά το τέλος του ρομάντζου ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Maria_zi

Γνωριμία μέσω ίντερνετ και σχέση από απόσταση

Καλησπέρα σας!

Αν και βλέπω υπάρχουν πολλά θέματα σαν το δικό μου θα ήθελα πολύ την γνώμη σας πάνω στο δικό μου!
Γνώρισα ένα παιδί στην ηλικία μου (31) μέσω μια πλατφόρμας με παιχνίδια.. εγώ γενικά δεν γνωρίζω έτσι ανθρώπους όμως με τον συγκεκριμένο παίζαμε τάβλι, είχε πλάκα και μετά από καιρό ξεκινήσαμε να μιλάμε! 
Μιλάμε κάθε μέρα εδώ και ένα μήνα περίπου, νιώθω μεγάλο ενθουσιασμό γι'αυτόν θέλω παρα πολυ να τον γνωρίσω από κοντά και τα ίδια νιώθει και αυτός! 
Αυτός μένει Κύπρο, είναι όμως από Ελλάδα και εγώ μένω Ελλάδα.. κανονίσαμε τέλος Μαΐου αν όλα πάνε καλά με τον covid να έρθει στην πόλη μου να βρεθούμε επιτέλους από κοντά...
Και οι δύο ξέρουμε ότι ειναι δύσκολο το μετά γιατί οι πιθανότητες να πάει ο ένας στην χώρα του άλλου να μείνει είναι λίγες... Μου είπε ότι τα επόμενα δυο με τρία χρόνια δεν μπορεί σίγουρα να φύγει από εκεί και μου εξήγησε τους λόγους, όμως αν μπορούσε και αφού γνωριστούμε πρώτα από κοντά και όντως ταιριάζουμε όσο νιώθουμε και τώρα που είμαστε σε απόσταση θα ήθελε να έρθει εδώ.. εγώ πάλι ξέρω ότι εκεί έχει μια πολύ καλή δουλειά με καλό μισθό και εδώ αυτά δεν θα τα βρει.. από την άλλη εγώ δεν μπορώ να φύγω από την χώρα γιατί δεν θέλω να αφήσω την μητέρα μου μιας και μόνο αυτή έχω.. Επίσης μου λείπει και το θάρρος να το κάνω!!
Χθες το βράδυ μου είπε ότι νιώθει ερωτευμένος μαζί μου.. Η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πολλά και εγώ και ας μην τον έχω γνωρίσει από κοντά.. 

Τι γνώμη έχετε για μια τέτοια σχέση; έχει καποιος κάνει μια τέτοιου είδους σχέση; πιστεύετε ότι τζάμπα αναλωνόμαστε και στο τέλος θα πληγωθούμε περισσότερο από το να ευχαριστηθουμε και να νιώσουμε χαρούμενοι;

Αρέσει στο μέλος Levantinos70

Broken_Guy

# 29 στις 27/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
Ούτε καν μην δοκιμάσεις "σχέση" απο απόσταση, το χω δοκιμάσει πιο μικρός και δεν αξιζε με τίποτα. Πρώτα απ όλα δεν είναι σχέση όπως την εννοούν οι περισσότεροι άνθρωποι, πολύ σύντομα δηλαδή θα καταλάβεις ότι δεν τα έχεις με έναν άνθρωπο αλλά με ένα κινητό ή υπολογιστή αφού όλη μέρα μ αυτά θα είσαι πάρα με τον άλλον. Πέρα απ αυτό στην πορεία θα σε αρρωστήσει αυτή η κατάσταση γιατί δεν θα ξέρεις αν όντως ο άλλος κάνει ή είναι εκεί που λέει και με αυτόν που λέει. Και εφόσον είπες πως και εσύ δεν είσαι διατεθειμένη να πας εκεί ακόμα ένας λόγος να μην προχωρήσεις. Σε 3 χρόνια που σου είπε και αυτός μπορεί να έχει αλλάξει γνώμη και να θέλει να μείνει εκεί, οπότε θα χεις χάσει 3 χρόνια απ τη ζωή σου περιμένοντας το τίποτα.

Levantinos70

# 30 στις 30/6/2021
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
Εγώ πιστεύω ότι όλα αυτά είναι στο μυαλό σου και η πραγματικότητα είναι τελείως διαφορετική, οπότε δες τα πράγματα ρεαλιστικά για να μην εθελοτυφλείς και σιχτιρίζεις στο μέλλον!

zevraki

# 31 στις 8/7/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 265
Γεια σου!!Ζηστο κσι οπου βγαλει.Τον αντρα μου τον γνωρισα το 2010 στο zoo.gr.Αυτος Θεσσαλονικη,εγω Αθηνα.Τρελη καψουρα,τρελος ερωτας...πηγαινοερχόμασταν με αεροπλανα και τρενα για να βρεθουμε εστω για 5 ωρες!!Γουσταραμε πολυ...μετα απο 4 χρονια συζησαμε...το 2017 παντρευτηκαμε με πολιτικο...και ειναι ο αντρας της ζωης μου.Ζηστο λοιπον και οπου βγαλει!?

Maria__z

# 32 στις 19/7/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Δυστυχώς ενώ τα είχα όλα κανονισμένα να βρεθούμε και μιλούσαμε συχνά ακομα και όταν ηρθε Ελλάδα , εκανε πίσω γιατί είπε πως δεν θα μπορεί να το διαχειριστεί μετά.. φοβήθηκε ότι θα δεθουμε ακόμα πιο πολύ και μετά θα είναι πιο δύσκολο.. έχω ψάξει να φύγω για Κύπρο και σαν ιδέα γενικά για δουλεια όχι απαραίτητα γιαυτον αλλά ακόμα δεν έχω βρει κάτι ικανοποιητικό.. έχουμε σταματήσει την καθημερινή εποκοινωνια.. μιλάμε μια στο τόσο αλλά ακόμα νιωθω πολλά γιαυτον.. τον σκεφτομαι πολύ και ξερω ότι ακούγεται περίεργο να θες κάποιον τόσο και να έχεις μιλήσει μαζί του μόνο μέσω βιντεο κλήσης! Όμως κάποιες φορές μπορεί να πεις πιο πολλά και να έρθεις πιο κοντά με αυτόν τον τρόπο πάρα όταν τον έχεις κοντά τον άλλον.. zevraki είσαι πολύ τυχερή που ερωτεύτηκες και παντρεύτηκες ένα άνθρωπο που είχατε σχέση από απόσταση! Μακάρι και εγώ να βρω τον έρωτα σύντομα! Και να μπορέσω να σταματήσω να σκέφτομαι πως θα ήταν η ζωη μου μαζι του! Ο έρωτας δεν κοιτάει την κατάσταση και το που βρίσκεται ο καθένας, απλά έρχεται! Και συνήθως ο ένας το θέλει πιο πολύ από τον άλλον και στην περίπτωση μου αυτή που το θέλει περισσότερα είμαι εγώ! Ανυπομονώ να δω τι θα μου φέρει ο χρόνος!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost