Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παίζει επανασύνδεση;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Vecna82

# 1 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καισαριανή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Παίζει επανασύνδεση;

<p>Ήμουν με μια γυναίκα 4 μήνες μέσα στην καραντίνα. Είναι χωρισμένη πολλά χρόνια, πάνω από 10 και έχει και ένα παιδί 16 χρονών. Μη στα πολυλογώ βρησκόμαστε μετά από 2 βδομάδες που μιλούσαμε και την 2η φορά κάναμε σεξ. Από εκεί και μετά είμασταν μαζί. Στην αρχή έδειχνε πάρα πολύ ενδιαφέρον, εγώ το πήγαινα χαλαρά στο μυαλό μου αλλά πήγα και εγώ στον ρυθμό της μετά. Μου έλεγε ότι στα 41 χρόνια της δεν έχει κάνει τέτοιο σεξ με κανέναν και ότι της έχω γίνει απαραίτητος, ότι την έκανα να ξεχάσει ότι ένιωθε για τους πρώην της και μου έλεγε στον 1,5 μήνα που είμασταν μαζί ότι μ'αγαπάει. Ήταν πολύ εκδηλωτική και μου έδειχνε συνέχεια τα συναισθήματά της, μιλούσαμε συνέχεια με μυνήματα και τηλέφωνα. Δεν προλάβαινα να της ζητάω να βρεθούμε, μου το έλεγε από μόνη της. Μετά από ένα σημείο μου είχε πεί ότι δεν μπορούσε να μιλάμε τόσο συχνά και ότι είχε παρατήσει σπίτι και παιδί. Το δέχτηκα φυσικά. Ερχόταν σπίτι μου κάθε σ/κ και άφηνε τον γιο της στον πατέρα του η και μόνο του. Μέχρι που ο γιός της το είπε στον πατέρα του και την κράξανε. Αυτή αισθάνθηκε άσχημα και προσπαθούσε να επανορθώσει το λάθος αυτό με αποτέλεσμα να μην την έβλεπα τόσο πολύ μετά. Δεν είχε χρόνο να με δει και δεν είχε και πολύ όρεξη για σεξ. Είχαμε 1 μήνα να κάνουμε σεξ και συνεχίζει μέχρι και τώρα, (θα εξηγήσω γιατί). Μετά είχε κάποια προβλήματα με την αδερφή της που ήταν έγκυος, είχε και οικονομικά προβλήματα γιατί της έκοψε την διατροφή μέχρι και το καλοκαίρι ο πρώην άντρας της λόγο εφορίας μου είπε και έπρεπε να φροντίζει και την γιαγιά της γιατί η μητέρα της θα πήγαινε στην αδερφή της να τη βοηθάει με το μωρό. Τέλος πάντων μου έλεγε ότι η αδερφή της έπαθε λευχαιμία και έκανε ενέσεις. Εγώ ήμουν δίπλα της αλλά η συμπεριφορά της είχε αλλάξει. Μου έλεγε ότι είχε χάσει τον εαυτό της, δεν είχε χρόνο πια για εκείνη την ίδια και μου ζητούσε να κάνω υπομονή. Βλεπόμασταν μια φορά την εβδομάδα και αν. Είμασταν καλά μόνο από κοντά ενώ απ'τα μηνύματα ήταν πολύ τυπική και απότομη και μου απαντούσε σαν να το έκανε από αγγαρεία. Είχαμε φτάσει σε σημείο να στέλνω πάντα εγώ πρώτος για να μιλήσουμε. Μια μέρα έτσι όπως τα σκέφτομαι τα πράγματα θολώνω και της στέλνω ένα μήνυμα καταλάθος, (έτσι όπως το έγραφα θα το έσβηνα, απλά έγραφα τις σκέψεις μου), ότι δεν μπορώ άλλο γιατί νιώθω ότι δίνω πολλά και δεν παίρνω τίποτα και ότι ένιωθα ότι με απομακρύνει απ τη ζωή της και ότι νιώθω περιττός για εκείνη και ότι νιώθω ότι δεν δέχεται την στήριξή μου. Αυτό το μήνυμα το έστειλα καταλάθος και αντί να πατήσω διαγραφή πάτησα το κουμπί που το στέλνει. Το σβήνω μέσα σε 3-4 δευτερόλεπτα αλλά το είχε διαβάσει ήδη. Με ρωτάει αν θέλω να χωρίσουμε και της είπα όχι. Μου είπε ότι το διάβασε το μήνυμα και ότι αφού δεν αντέχω όλο αυτό θα ήταν καλύτερα να χωρίσουμε. Της εξηγώ ότι δεν ήθελα να χωρίσουμε ότι ήμουν θολωμένος ότι νόμιζα ότι δεν γουστάρει άλλο μαζί μου και έγραφα τις σκέψεις μου με σκοπό να το διαγράψω μετά χωρίς να το στείλω. Τέλος πάντων με χωρίζει. Πανικοβλημένος εγώ πηγαίνω σπίτι της απέναντι. Βλέπω τον γιό της να βγαίνει να πηγαίνει κάπου (δεν με είδε και με ήξερε φατσικά). Την παίρνω τηλέφωνο να της πω να κατέβει να μιλήσουμε από κοντά, ήταν κλειστό. Παίρνω την απόφαση να της χτυπήσω το κουδούνι μιας και ο γιος της είχε φύγει. Βγαίνει στο μπαλκόνι και με βλέπει και της λέω έλα κάτω να μιλήσουμε. Έλεγε το ξεχνάς έρχεται ο γιός μου σε λίγο. Με πήρε τηλέφωνο και φώναζε να φύγω από εκεί. Εγώ είχα φύγει. Εντωμεταξύ είχε γυρίσει και ο γιος της και την άκουσε που φώναζε και κατέβηκε λέει κάτω με τσαμπουκά να δει σε ποιον έλεγε η μητέρα του φύγε από κάτω. Μου έστειλε μήνυμα ότι μετά από αυτό που έγινε ο χωρισμός ήταν οριστικός. Εγώ της έστειλα ένα μήνυμα να της λέω συγγνώμη για όλα αυτά και να της λέω πόσο ευγνώμων ήμουν που τη γνώρισα και την αγάπησα όπως καμία άλλη. Αν με χρειαστεί θα είμαι εκεί για εκείνη. Να κοιτάει τον εαυτό της γιατί είναι μοναδικός, ότι θέλω να είναι χαρούμενη και ευτυχισμένη. Την παρακάλεσα να μην πετάξει ότι της έχω πάρει. Μου απαντάει ότι δεν είναι τόσο φθηνή να κάνει κάτι τέτοιο. Περνάει μιάμιση μέρα και δεν στέλνω τίποτα. Μου στέλνει εκείνη αν είμαι καλά. Αρχίσαμε και μιλούσαμε κάθε μέρα αλλά τυπικά. Την ρωτούσα για τα προβλήματα που αντιμετώπιζε και μου έλεγε. Βρεθήκαμε και της εξήγησα ότι ένιωσα παραμελημένος τελευταία, ότι ήταν λάθος μου που πήγα από εκεί και ζητούσα συγγνώμη και ότι την αγαπώ. Μου είπε ότι τώρα δεν θέλει να την στηρίξω γιατί την αναστατώνω και χρειάζεται ηρεμία, ότι δεν ξέρει αν θα είμαστε μαζί στο μέλλον ότι θα δείξει και ότι δεν υπόσχεται κάτι αλλά ούτε και αποκλείει κάτι. Συνεχίζαμε να μιλάμε κάθε μέρα αλλά πιο αραιά πια και πάντα με δική μου πρωτοβουλία. Μετά από μέρες της στέλνω ένα μήνυμα. Ότι ξέρω ότι περνάει δύσκολα την καταλαβαίνω, ότι είναι δυνατή και θα τα καταφέρει. ότι έκανε καλά που με αμέλησε γιατί έπρεπε να ασχοληθεί με την οικογένειά της. ότι δεν ήταν σωστός και ο τρόπος που της έδειξα συμπαράσταση αλλά προσπαθούσα πολύ απλά δεν ήξερα πως. Απ τη μία να τη αναζητώ να μαθαίνω τι γινόταν με τα θέματά της, να της ζητάω να βρεθούμε να μου τα πει και απ την άλλη ότι δεν ήθελα να γίνω φορτικός μιας και δεν είχε πολύ χρόνο. Της είπα ότι ήταν λογικό να κλειστεί στον εαυτό της και να μην ασχολείται πολύ μαζί μου, ότι την καταλαβαίνω και είχε δίκιο. Το μόνο που ήθελα της είπα ήταν να περνάμε τα προβλήματά της δεμένοι και όχι αποστασιοποιημένοι, απλά το ζητούσα με λάθος τρόπο. Ότι σκέφτομαι και εκείνη και τους δικούς της για αυτά που περνάνε, ότι αισθάνομαι άσχημα και έχω μετανιώσει πολύ που την έφερα σε δύσκολη θέση την ημέρα που πήγα σπίτι της. Της ζήτησα συγγνώμη που την πλήγωσα με το μήνυμα που δεν ήθελα να στείλω. Της εξήγησα ότι όλοι έχουμε τις αδύναμες και ευάλωτες στιγμές μας και κάνουμε λάθη μέσα στις σχέσεις. Προσπαθώ να μαθαίνω από αυτά ώστε να μην τα επαναλάβω. Ότι καλώς η κακώς καμία σχέση δεν είναι τέλεια, ούτε και άνθρωπος και φυσικά ούτε και εγώ. Αν υπάρχει αγάπη όμως της είπα πρέπει να επικρατήσει χωρίς εγωισμούς. Ότι την αποδέχτηκα γι αυτό που είναι, με τα θετικά και τα αρνητικά της γιατί αγαπώ τα πάντα σε εκείνη. Ότι την κρατάω μέσα μου και ότι της έχω παραδώσει την καρδιά μου. Ότι μου λείπουν οι στιγμές μας, οι συζητήσεις μας. Το ότι της στέλνω για να μαθαίνω τι γίνεται με τα δικά της το κάνω από αγάπη και πραγματικό ενδιαφέρον. Αν όμως ενοχλώ που στέλνω θα ήθελα να μου το πει να το ξέρω. Ότι θέλω να ηρεμήσει απόλα όσα την κουράζουν και ότι δεν θα ήθελα να είμαι και εγώ ένα από αυτά. Μου απαντάει ότι διάβασε πολύ προσεχτικά το μήνυμά μου και να της δώσω λίγο χρόνο. Μετά από 5 μέρες της στέλνω ότι επειδή δεν ξέρω πόσο χρόνο χρειάζεται αν ήθελε μιας και έχω άδεια να βρησκόμασταν να πηγαίναμε μια βόλτα. Μου απαντάει μετά από ώρες ότι έχει φύγει στο εξοχικό της και θα γυρίσει σε 5 μέρες. Οπότε την ρώτησα αν θέλει να βρεθούμε όταν γυρίσει να μου το πει. Μου απαντάει εντάξει. Την επόμενη μέρα την ρώτησα αν ήθελε να την πάρω ένα τηλέφωνο να την ακούσω λίγο και μου απαντάει όταν γυρίσει Αθήνα. Από εκεί και μετά 2 μέρες τώρα δεν έχω στείλει κάτι και αναρωτιέμαι αν πρέπει να της στείλω την ημέρα που μου είπε ότι θα γυρίσει η να περιμένω να μου στείλει εκείνη. Ξέρω ότι αισθάνεται ότι την πλήγωσα και ότι εγώ πρέπει να προσπαθώ να τα ξαναβρούμε. Δεν ξέρω τι λέτε παίζει επανασύνδεση;</p>

MiltosRNLI1930

# 2 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.235

Εχασες το παιχνιδι .Ενας σωστος ανδρας ποτε δεν παρακαλαει .Τραγικο λαθος .Πιστευω τωρα να αποκτησεις μια εμπειρια για το μελλον .

Μαθε δε οτι οι γυναικες τους ανδρες που παρακαλανε τους λενε λαπαδες .
Αρέσει στα μέλη Enikos, konstandinos73 και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 3 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.526

man ,

γριφος το θεμα σου 

Η τυπισσα που λες σε εχει "σουταρει" ηδη και δεν το εχεις καταλαβει .

Στο επαιξε "καλη" και σε πηρε με το καλο μετα απο την εμφανιση στο σπιτι της ...οχι γιατι θελει να τα ξανα βρει μαζι σου ή διοτι σε αγαπαει και ολα αυτα τα μονο εσυ τα σκεφτεσαι...ΑΛΛΑ μονο και μονο για να σε εχει απο κοντα οτι και καλα μπορει να γινει κατι ...και εσυ να εισαι ηρεμος χωρις ...εκπληξεις .

Μεχρι να το παρεις αποφαση και να την παρατησεις στην ησυχια της .

Το οτι δεν μπορεις να την καταλαβεις φαινεται απο το ...φεγγαρι...

Ειναι μανα με αγορι στην εφηβεια ...οποτε εισαι χαμενος απο χερι .

Επισης επειδη σε εχει "στηλει" ηδη θελει και ενεινη αυτη την επαφη που εχετε για να ξεπερασει την καταστηαση ποιο ευκολα

Ειναι ο τροπος που χρησιμοποιηουν οι γυναικες 

.
Θα πρεπει να μην εχεις καμμια ελπιδα ...

Απο οτι καταλαβα απο το κειμενο σου δεν εχει παντρευτει ποτε και δεν εχεις παιδια ...οποτε εισαστε Ασπρο Μαυρο .

Καλο θα ειναι να διαγραψεις το τηλεφωνο της και οτι εχεις στο μυαλο σου για εκεινη και να την αφησεις ησυχη 

Εσυ τραβα τον δρομο σου και εκεινη τον δικο σου 

Και βεβαια μεσα σε 4 μηνες ( και οχι ολοκληρους ) ...δεν μπορεις να αγαπησεις man .

Απελπισια βγαζεις ...

Keep Walking

Αρέσει στο μέλος konstandinos73

Vecna82

# 4 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από archagellos

man ,

γριφος το θεμα σου 

Η τυπισσα που λες σε εχει "σουταρει" ηδη και δεν το εχεις καταλαβει .

Στο επαιξε "καλη" και σε πηρε με το καλο μετα απο την εμφανιση στο σπιτι της ...οχι γιατι θελει να τα ξανα βρει μαζι σου ή διοτι σε αγαπαει και ολα αυτα τα μονο εσυ τα σκεφτεσαι...ΑΛΛΑ μονο και μονο για να σε εχει απο κοντα οτι και καλα μπορει να γινει κατι ...και εσυ να εισαι ηρεμος χωρις ...εκπληξεις .

Μεχρι να το παρεις αποφαση και να την παρατησεις στην ησυχια της .

Το οτι δεν μπορεις να την καταλαβεις φαινεται απο το ...φεγγαρι...

Ειναι μανα με αγορι στην εφηβεια ...οποτε εισαι χαμενος απο χερι .

Επισης επειδη σε εχει "στηλει" ηδη θελει και ενεινη αυτη την επαφη που εχετε για να ξεπερασει την καταστηαση ποιο ευκολα

Ειναι ο τροπος που χρησιμοποιηουν οι γυναικες 

.
Θα πρεπει να μην εχεις καμμια ελπιδα ...

Απο οτι καταλαβα απο το κειμενο σου δεν εχει παντρευτει ποτε και δεν εχεις παιδια ...οποτε εισαστε Ασπρο Μαυρο .

Καλο θα ειναι να διαγραψεις το τηλεφωνο της και οτι εχεις στο μυαλο σου για εκεινη και να την αφησεις ησυχη 

Εσυ τραβα τον δρομο σου και εκεινη τον δικο σου 

Και βεβαια μεσα σε 4 μηνες ( και οχι ολοκληρους ) ...δεν μπορεις να αγαπησεις man .

Απελπισια βγαζεις ...

Keep Walking

Τότε γιατί δεν μου το ξεκόβει να μην της ξαναστείλω και απαντάει στα μηνύματά μου; Γιατί δεν μου λέει ξεκάθαρα ότι δεν θέλει καν επικοινωνία; Γιατί δεν με κάνει block στο viber που μιλάμε;

Heptamer

# 5 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.023

«Ξέρω ότι αισθάνεται ότι την πλήγωσα και ότι εγώ πρέπει να προσπαθώ να τα ξαναβρούμε. Δεν ξέρω τι λέτε παίζει επανασύνδεση;«

Τίποτα απολύτως δεν ξέρεις!

Ούτε το ότι έχεις γίνει εξόχως φορτικός αδερφέ μου, ότι της έχεις γίνει στενός κορσές (ξέρεις!) και (δεν ξέρεις) πως της δημιουργείς έντονο πρόβλημα (και με το γιο της).

Δεν έχεις να ξαναβρείς τίποτα μαζί της. Αυτό και μόνο οφείλεις να μάθεις. Και ότι μόνο τον εαυτουλη σου σκέφτεσαι (κοίτα να μάθεις) - την άβολη κατάσταση που της δημιουργείς, επιλέγεις να μην την ...ξέρεις!

Τη διαφορά μιας γυναίκας 41 ετών με παιδί με μια δίχως παιδί, (θα έπρεπε, μα) δεν την ξέρεις.

Άσε την ήσυχη , ΑΚΑΘΥΣΤΕΡΗΤΑ!

Ούτε μηνύματα, ούτε τίποτα!

Περισωσε όση αξιοπρέπεια σου έχει απομείνει.

[Μακάριοι αυτοί που ΔΕ χρειάζονται μπλοκ στα σοσιαλ για να καταλάβουν τα αυτονόητα...]

Αρέσει στα μέλη apolitiii, konstandinos73 και σε ακόμα 1 μέλος.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Kristina_

# 6 στις 5/5/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.412

Θα συμφωνήσω με τον επταμρ. Με μια διαφοροποίηση ότι και η 41χρονη χωρίς παιδί ομοιως οταν λέει Όχι και τέλος είναι τέλος!

Βέβαια αν δεν υπήρχε το παιδί και ο πρώην σύζυγος πιθανόν να το ουχε κάνει η καιμενουλα ήδη περιοριστικά μετρα

Τελικά δε γίνεται να έχει γεμίσει ο κόσμος με άνδρες και γυναίκες εμμονικουσ στολκερσ...όχι... μάλλον καταλήγουν όλοι στο σχέσεις για να πουν τον πόνο τους

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Kristina_

# 7 στις 5/5/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Μα επειδή σε φοβαται!!! Ξεκολλα και άφησε την ήσυχη γιατί θα αναγκαστεί να κα λάβει μέτρα... Ντροπή δεν είναι? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Vecna82

Τότε γιατί δεν μου το ξεκόβει να μην της ξαναστείλω και απαντάει στα μηνύματά μου; Γιατί δεν μου λέει ξεκάθαρα ότι δεν θέλει καν επικοινωνία; Γιατί δεν με κάνει block στο viber που μιλάμε;

Heptamer

# 8 στις 5/5/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kristina_

Με μια διαφοροποίηση ότι και η 41χρονη χωρίς παιδί ομοιως οταν λέει Όχι και τέλος είναι τέλος!

Αναφερομουν όχι στην άρνηση της γυναίκας, μα στην επιβεβλημένη  διαφορετική ανδρική συμπεριφορά, η οποία οφείλει να διαφέρει - και να είναι πιο προσεκτική - προς μια γυναίκα που εχει παιδιά.

Αρέσει στα μέλη Kristina_, apolitiii

Hepatica

# 9 στις 5/5/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 144
Εγώ δεν βλέπω καμία αγάπη γιατί είστε λίγο χρονικό διάστημα μαζί κ κυρίως κατανόηση από μέρους της βασικά ως προς εσένα. Έστειλες ένα απλό μνμ καταλάθος για το πώς αισθάνεσαι κ χωρίς να την προσβάλεις σε κάτι κ πριν το διαγράψεις το είχε δει κ αυτόματα σου μίλησε για χωρισμό ενώ ήδη από πιο πριν άρχιζε να λακιζει. Εμένα σαν αφορμή μου φαίνεται! Δυστυχώς έχει πολλά προβλήματα κ θέματα (είτε είναι αλήθεια, είτε κ όχι) στα οποία δεν φταις, αλλά κ η συμπεριφορά της απέναντι σου είναι σα να σε βάζει σε έναν πάγο ώστε όποτε θέλει εκείνη να σε βρίσκει. Αν σε ήθελε πραγματικά θα σε είχε βάλει κ μέσα σε αυτά τα προβληματα. Κ ναι συμφωνώ μαζί σου ότι έπρεπε να σε ενημερώσει κ να είναι ξεκάθαρη στο τι θέλει ως προς εσένα σε ένα γενικό πλαίσιο. Βλέπω μια αποφυγή από εκείνη, αλλά δεν σε κόβει κιόλας. Δεν ξέρω αν έκανες σκηνικό όταν πηγές σπίτι της, αλλά με βάση όπως τα περιγράφεις εγώ βρίσκω μια υπερβολή από την ίδια κ μόνο κ ειδικά από τον έφηβο γιο της όταν οι γονείς τους έχουν χωρίσει ήδη 200 χρόνια. Σιγά μην κ η μητέρα του τόσα χρόνια χωρισμένη κ μετά το διαζύγιο της δεν είχε κι άλλες σχέσεις. Δεν είναι φυσιολογικό αρχικά. Ήθελες να τα βρείτε, λογικό είναι να θες να πας να την βρεις λοιπόν. Φίλε, μην παίξεις το παιχνίδι της. Χτυπάει παλαμάκια κ χορεύεις στον ρυθμό της. Νομίζω έκανες την προσπάθεια σου, απλά άστο. Ως εδώ! Μην κάνεις απολύτως τίποτα, γιατί ενώ δεν φταις σε κάνει να νιώθεις ότι φταις κ να παρακαλάς κιόλας. Κ αν θέλει κάτι, όπως σου είπε, αυτές τις μέρες θα σου στείλει η ίδια. Μέχρι τότε απλά σκέψου τι θέλεις από εκείνη κ πες της το με 2-3 λόγια όταν βρεθείτε κ αν θέλετε από κοινού το προχωράτε δοκιμαστικά κ φυσικά αν όλα στην πράξη είναι οκ θα ρολαρει. Κι αυτό στο λέω επειδή καταλαβαίνω πως καίγεσαι κ πως την θέλεις. Με τέτοια συμπεριφορά εγώ δεν θα ασχολιομουν καν. Τελείως γραφοπουλος. Νομίζω πως μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο όμως... Συνήθως οι χωρισμένοι με παιδιά, συγγνώμη που θα το πω κ δεν με νοιάζει πως θα ακουστεί, είναι καμένα χαρτιά για μένα γιατί έχουν περάσει από πολλά κύματα κ έχουν κάνει τον κύκλο τους σε πολλά πράγματα. Ζητάνε μια σχέση χωρίς ουσιαστικό δέσιμο κ κάνουν το κομμάτι τους κ εσύ ρίχνεις πολύ τα στάνταρ σου. Οπότε βρες μια κοπέλα στα μέτρα σου κ ανάλαφρη όπως εσύ, αν είσαι κ εσύ ελεύθερος όπως κατάλαβα, ώστε να το χτίσετε από από κοινού μαζί.

Vecna82

# 10 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kristina_

Βέβαια αν δεν υπήρχε το παιδί και ο πρώην σύζυγος πιθανόν να το ουχε κάνει η καιμενουλα ήδη περιοριστικά μετρα

Τελικά δε γίνεται να έχει γεμίσει ο κόσμος με άνδρες και γυναίκες εμμονικουσ στολκερσ...όχι... μάλλον καταλήγουν όλοι στο σχέσεις για να πουν τον πόνο τους

Αλήθεια τώρα; Που μου έλεγε μη με αφήσεις, απλά έχω κάποιες δυσκολίες, έγινα ξαφνικά εμμονικός και στολκερ; Που με ρώταγε αν χωρίσουμε τι θα κάνω; Αν θα το αφήσω το θέμα η αν θα το παλέψω; και όταν της απαντούσα ότι για να με χωρίσεις πάει να πει ότι δεν θα με θες και να απαντάει ότι τι έτσι απλά θα το αφήσεις το θέμα; δεν θα προσπαθήσεις να με διεκδικήσεις πάλι;

Kristina_

# 11 στις 5/5/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Μα εσυ ειπες οτι καιρο τωρα ειχε απομακρυνθει!!! Και οτι πανω απο ενα μηνα δεν εχετε κανει σεξ...

Τι να σου πω? Θα σου πω οτι καμια φορα ακουμε οτι θελουμε η/και θυμο αστε  μονο οτι μας βολευει... σε ολους μας εχει συμβει...απλα το να φτασεις κατω απο το σπιτι της ειναι φοβιστικο...οι περισσοτεροι μας ουτε που το σκεφτηκαμε...περναμε τα κολληματα μας μονοι μας χωρις να ενοχλουμε κοσμο

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Vecna82

Αλήθεια τώρα; Που μου έλεγε μη με αφήσεις, απλά έχω κάποιες δυσκολίες, έγινα ξαφνικά εμμονικός και στολκερ; Που με ρώταγε αν χωρίσουμε τι θα κάνω; Αν θα το αφήσω το θέμα η αν θα το παλέψω; και όταν της απαντούσα ότι για να με χωρίσεις πάει να πει ότι δεν θα με θες και να απαντάει ότι τι έτσι απλά θα το αφήσεις το θέμα; δεν θα προσπαθήσεις να με διεκδικήσεις πάλι;

Vecna82

# 12 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Hepatica
Δεν ξέρω αν έκανες σκηνικό όταν πηγές σπίτι της, αλλά με βάση όπως τα περιγράφεις εγώ βρίσκω μια υπερβολή από την ίδια κ μόνο κ ειδικά από τον έφηβο γιο της όταν οι γονείς τους έχουν χωρίσει ήδη 200 χρόνια. Σιγά μην κ η μητέρα του τόσα χρόνια χωρισμένη κ μετά το διαζύγιο της δεν είχε κι άλλες σχέσεις. κατάλαβα, ώστε να το χτίσετε από από κοινού μαζί.

Φυσικά και είχε και άλλες σχέσεις μετά το γάμο της. Δεν ξέρω γιατί αλλά μου είχε πει τα πάντα με κάθε λεπτομέρεια για τις πρώην σχέσεις της. Σκηνικό δεν έκανα απλά της είπα να κατέβει αν ήθελε να συζητούσαμε από κοντά. Τελικά βρεθήκαμε μετά από 2 μέρες και της είπα τι με πείραξε. Εκείνη επέμενε ότι τράβαγε μεγάλα ζόρια με την οικογένειά της και ότι δεν είχε κουράγιο για να ασχοληθεί με εμάς πολύ και ότι δεν ήταν σωστή η στήριξή μου. Αυτό να σου πω δεν το έχω καταλάβει ακόμα. Τι είδους στήριξη δηλαδή ήθελε.

alisida

# 13 στις 5/5/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452

Για κάποιο λόγο δεν σε θέλει μέσα στη ζωή της.

Σε θέλει μόνο για παρέα,δεν είναι καλή ιδέα να επιμένεις να της συμπαρασταθείς στα οικογενειακά της.

Από τη στιγμή που δεν έχει το θάρρος να σε παρουσιάσει ως σύντροφό της,δεν αξίζει κι όλας την προσπάθεια που κάνεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Vecna82

Παίζει επανασύνδεση;<p>Ήμουν με μια γυναίκα 4 μήνες μέσα στην καραντίνα. Είναι χωρισμένη πολλά χρόνια, πάνω από 10 και έχει και ένα παιδί 16 χρονών. Μη στα πολυλογώ βρησκόμαστε μετά από 2 βδομάδες που μιλούσαμε και την 2η φορά κάναμε σεξ. Από εκεί και μετά είμασταν μαζί. Στην αρχή έδειχνε πάρα πολύ ενδιαφέρον, εγώ το πήγαινα χαλαρά στο μυαλό μου αλλά πήγα και εγώ στον ρυθμό της μετά. Μου έλεγε ότι στα 41 χρόνια της δεν έχει κάνει τέτοιο σεξ με κανέναν και ότι της έχω γίνει απαραίτητος, ότι την έκανα να ξεχάσει ότι ένιωθε για τους πρώην της και μου έλεγε στον 1,5 μήνα που είμασταν μαζί ότι μ'αγαπάει. Ήταν πολύ εκδηλωτική και μου έδειχνε συνέχεια τα συναισθήματά της, μιλούσαμε συνέχεια με μυνήματα και τηλέφωνα. Δεν προλάβαινα να της ζητάω να βρεθούμε, μου το έλεγε από μόνη της. Μετά από ένα σημείο μου είχε πεί ότι δεν μπορούσε να μιλάμε τόσο συχνά και ότι είχε παρατήσει σπίτι και παιδί. Το δέχτηκα φυσικά. Ερχόταν σπίτι μου κάθε σ/κ και άφηνε τον γιο της στον πατέρα του η και μόνο του. Μέχρι που ο γιός της το είπε στον πατέρα του και την κράξανε. Αυτή αισθάνθηκε άσχημα και προσπαθούσε να επανορθώσει το λάθος αυτό με αποτέλεσμα να μην την έβλεπα τόσο πολύ μετά. Δεν είχε χρόνο να με δει και δεν είχε και πολύ όρεξη για σεξ. Είχαμε 1 μήνα να κάνουμε σεξ και συνεχίζει μέχρι και τώρα, (θα εξηγήσω γιατί). Μετά είχε κάποια προβλήματα με την αδερφή της που ήταν έγκυος, είχε και οικονομικά προβλήματα γιατί της έκοψε την διατροφή μέχρι και το καλοκαίρι ο πρώην άντρας της λόγο εφορίας μου είπε και έπρεπε να φροντίζει και την γιαγιά της γιατί η μητέρα της θα πήγαινε στην αδερφή της να τη βοηθάει με το μωρό. Τέλος πάντων μου έλεγε ότι η αδερφή της έπαθε λευχαιμία και έκανε ενέσεις. Εγώ ήμουν δίπλα της αλλά η συμπεριφορά της είχε αλλάξει. Μου έλεγε ότι είχε χάσει τον εαυτό της, δεν είχε χρόνο πια για εκείνη την ίδια και μου ζητούσε να κάνω υπομονή. Βλεπόμασταν μια φορά την εβδομάδα και αν. Είμασταν καλά μόνο από κοντά ενώ απ'τα μηνύματα ήταν πολύ τυπική και απότομη και μου απαντούσε σαν να το έκανε από αγγαρεία. Είχαμε φτάσει σε σημείο να στέλνω πάντα εγώ πρώτος για να μιλήσουμε. Μια μέρα έτσι όπως τα σκέφτομαι τα πράγματα θολώνω και της στέλνω ένα μήνυμα καταλάθος, (έτσι όπως το έγραφα θα το έσβηνα, απλά έγραφα τις σκέψεις μου), ότι δεν μπορώ άλλο γιατί νιώθω ότι δίνω πολλά και δεν παίρνω τίποτα και ότι ένιωθα ότι με απομακρύνει απ τη ζωή της και ότι νιώθω περιττός για εκείνη και ότι νιώθω ότι δεν δέχεται την στήριξή μου. Αυτό το μήνυμα το έστειλα καταλάθος και αντί να πατήσω διαγραφή πάτησα το κουμπί που το στέλνει. Το σβήνω μέσα σε 3-4 δευτερόλεπτα αλλά το είχε διαβάσει ήδη. Με ρωτάει αν θέλω να χωρίσουμε και της είπα όχι. Μου είπε ότι το διάβασε το μήνυμα και ότι αφού δεν αντέχω όλο αυτό θα ήταν καλύτερα να χωρίσουμε. Της εξηγώ ότι δεν ήθελα να χωρίσουμε ότι ήμουν θολωμένος ότι νόμιζα ότι δεν γουστάρει άλλο μαζί μου και έγραφα τις σκέψεις μου με σκοπό να το διαγράψω μετά χωρίς να το στείλω. Τέλος πάντων με χωρίζει. Πανικοβλημένος εγώ πηγαίνω σπίτι της απέναντι. Βλέπω τον γιό της να βγαίνει να πηγαίνει κάπου (δεν με είδε και με ήξερε φατσικά). Την παίρνω τηλέφωνο να της πω να κατέβει να μιλήσουμε από κοντά, ήταν κλειστό. Παίρνω την απόφαση να της χτυπήσω το κουδούνι μιας και ο γιος της είχε φύγει. Βγαίνει στο μπαλκόνι και με βλέπει και της λέω έλα κάτω να μιλήσουμε. Έλεγε το ξεχνάς έρχεται ο γιός μου σε λίγο. Με πήρε τηλέφωνο και φώναζε να φύγω από εκεί. Εγώ είχα φύγει. Εντωμεταξύ είχε γυρίσει και ο γιος της και την άκουσε που φώναζε και κατέβηκε λέει κάτω με τσαμπουκά να δει σε ποιον έλεγε η μητέρα του φύγε από κάτω. Μου έστειλε μήνυμα ότι μετά από αυτό που έγινε ο χωρισμός ήταν οριστικός. Εγώ της έστειλα ένα μήνυμα να της λέω συγγνώμη για όλα αυτά και να της λέω πόσο ευγνώμων ήμουν που τη γνώρισα και την αγάπησα όπως καμία άλλη. Αν με χρειαστεί θα είμαι εκεί για εκείνη. Να κοιτάει τον εαυτό της γιατί είναι μοναδικός, ότι θέλω να είναι χαρούμενη και ευτυχισμένη. Την παρακάλεσα να μην πετάξει ότι της έχω πάρει. Μου απαντάει ότι δεν είναι τόσο φθηνή να κάνει κάτι τέτοιο. Περνάει μιάμιση μέρα και δεν στέλνω τίποτα. Μου στέλνει εκείνη αν είμαι καλά. Αρχίσαμε και μιλούσαμε κάθε μέρα αλλά τυπικά. Την ρωτούσα για τα προβλήματα που αντιμετώπιζε και μου έλεγε. Βρεθήκαμε και της εξήγησα ότι ένιωσα παραμελημένος τελευταία, ότι ήταν λάθος μου που πήγα από εκεί και ζητούσα συγγνώμη και ότι την αγαπώ. Μου είπε ότι τώρα δεν θέλει να την στηρίξω γιατί την αναστατώνω και χρειάζεται ηρεμία, ότι δεν ξέρει αν θα είμαστε μαζί στο μέλλον ότι θα δείξει και ότι δεν υπόσχεται κάτι αλλά ούτε και αποκλείει κάτι. Συνεχίζαμε να μιλάμε κάθε μέρα αλλά πιο αραιά πια και πάντα με δική μου πρωτοβουλία. Μετά από μέρες της στέλνω ένα μήνυμα. Ότι ξέρω ότι περνάει δύσκολα την καταλαβαίνω, ότι είναι δυνατή και θα τα καταφέρει. ότι έκανε καλά που με αμέλησε γιατί έπρεπε να ασχοληθεί με την οικογένειά της. ότι δεν ήταν σωστός και ο τρόπος που της έδειξα συμπαράσταση αλλά προσπαθούσα πολύ απλά δεν ήξερα πως. Απ τη μία να τη αναζητώ να μαθαίνω τι γινόταν με τα θέματά της, να της ζητάω να βρεθούμε να μου τα πει και απ την άλλη ότι δεν ήθελα να γίνω φορτικός μιας και δεν είχε πολύ χρόνο. Της είπα ότι ήταν λογικό να κλειστεί στον εαυτό της και να μην ασχολείται πολύ μαζί μου, ότι την καταλαβαίνω και είχε δίκιο. Το μόνο που ήθελα της είπα ήταν να περνάμε τα προβλήματά της δεμένοι και όχι αποστασιοποιημένοι, απλά το ζητούσα με λάθος τρόπο. Ότι σκέφτομαι και εκείνη και τους δικούς της για αυτά που περνάνε, ότι αισθάνομαι άσχημα και έχω μετανιώσει πολύ που την έφερα σε δύσκολη θέση την ημέρα που πήγα σπίτι της. Της ζήτησα συγγνώμη που την πλήγωσα με το μήνυμα που δεν ήθελα να στείλω. Της εξήγησα ότι όλοι έχουμε τις αδύναμες και ευάλωτες στιγμές μας και κάνουμε λάθη μέσα στις σχέσεις. Προσπαθώ να μαθαίνω από αυτά ώστε να μην τα επαναλάβω. Ότι καλώς η κακώς καμία σχέση δεν είναι τέλεια, ούτε και άνθρωπος και φυσικά ούτε και εγώ. Αν υπάρχει αγάπη όμως της είπα πρέπει να επικρατήσει χωρίς εγωισμούς. Ότι την αποδέχτηκα γι αυτό που είναι, με τα θετικά και τα αρνητικά της γιατί αγαπώ τα πάντα σε εκείνη. Ότι την κρατάω μέσα μου και ότι της έχω παραδώσει την καρδιά μου. Ότι μου λείπουν οι στιγμές μας, οι συζητήσεις μας. Το ότι της στέλνω για να μαθαίνω τι γίνεται με τα δικά της το κάνω από αγάπη και πραγματικό ενδιαφέρον. Αν όμως ενοχλώ που στέλνω θα ήθελα να μου το πει να το ξέρω. Ότι θέλω να ηρεμήσει απόλα όσα την κουράζουν και ότι δεν θα ήθελα να είμαι και εγώ ένα από αυτά. Μου απαντάει ότι διάβασε πολύ προσεχτικά το μήνυμά μου και να της δώσω λίγο χρόνο. Μετά από 5 μέρες της στέλνω ότι επειδή δεν ξέρω πόσο χρόνο χρειάζεται αν ήθελε μιας και έχω άδεια να βρησκόμασταν να πηγαίναμε μια βόλτα. Μου απαντάει μετά από ώρες ότι έχει φύγει στο εξοχικό της και θα γυρίσει σε 5 μέρες. Οπότε την ρώτησα αν θέλει να βρεθούμε όταν γυρίσει να μου το πει. Μου απαντάει εντάξει. Την επόμενη μέρα την ρώτησα αν ήθελε να την πάρω ένα τηλέφωνο να την ακούσω λίγο και μου απαντάει όταν γυρίσει Αθήνα. Από εκεί και μετά 2 μέρες τώρα δεν έχω στείλει κάτι και αναρωτιέμαι αν πρέπει να της στείλω την ημέρα που μου είπε ότι θα γυρίσει η να περιμένω να μου στείλει εκείνη. Ξέρω ότι αισθάνεται ότι την πλήγωσα και ότι εγώ πρέπει να προσπαθώ να τα ξαναβρούμε. Δεν ξέρω τι λέτε παίζει επανασύνδεση;</p>

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

konstandinos73

# 14 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 330
Ρε φιλε μου συγγνωμη που σε ρωταω: Αξιοπρέπεια "ανδρος" παιζει καθολου? Συνεχισε το "παρακαλι" και ισως απο "οικτο" να πηδηχτητε λιγες φορες ακομα.
Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, tzoulia59 και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 15 στις 5/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.235

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από konstandinos73
Ρε φιλε μου συγγνωμη που σε ρωταω: Αξιοπρέπεια "ανδρος" παιζει καθολου? Συνεχισε το "παρακαλι" και ισως απο "οικτο" να πηδηχτητε λιγες φορες ακομα.

Heptamer

# 16 στις 6/5/2021
author

Το "παρακαλετό / ξινό" το (γνωστό) λεγόμενο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από konstandinos73

Αρέσει στο μέλος apolitiii

tzoulia59

# 17 στις 7/5/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.477

ωρα τωρα να της στειλεις κι ανθοδεσμη ,,

για να τελειωνουμε ,,,η κυρια μιλαει και μ αλλον και πιστευω οτι με καποιον αλλον ψαχνεται ..

το οτι συνεχιζει και σου μιλαει ,,δεν σημαινει και κατι ;;

οι γυναικες αρεσκονται στον να εχουν εναν που τρεχει ξωπισω τους ,,,τους κανει να νιωθουν ασφαλεια στα δυσκολα ,,,λεγεται καβαντζα ..

εχει οικογενειακα σοβαρα ,,με την αδερφη της ..μονο αυτο ειναι σοβαρο ,

,το οτι εχει ενα 16 χρονο παιδι και το μεγαλωνει η ιδια κι εναν πρωην που δεν της δινει την διατροφη κι ολα αυτα ..

δεν σου αποκλειουν την διαθεση να βλεπεις τον ανθρωπο σου ..αλλιως γιατι βρηκε γκομενο;;

αυτα δεν ειναι σοβαρα ,,,παντως ...κι οταν καποιον τον απασχολουν προβληματα αναζητα εναν ωμο να κλαψει ,,,

ο ωμος σου παντως δεν ειναι ο επιθυμητος γι αυτην και κοψε τα παντα ..εξαφανισου κοινως ...

οι δικιολογιες της ειναι να χαμε να λεγαμε ,,,.δεν ενδιαφερεται ,..

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Vecna82

Φυσικά και είχε και άλλες σχέσεις μετά το γάμο της. Δεν ξέρω γιατί αλλά μου είχε πει τα πάντα με κάθε λεπτομέρεια για τις πρώην σχέσεις της. Σκηνικό δεν έκανα απλά της είπα να κατέβει αν ήθελε να συζητούσαμε από κοντά. Τελικά βρεθήκαμε μετά από 2 μέρες και της είπα τι με πείραξε. Εκείνη επέμενε ότι τράβαγε μεγάλα ζόρια με την οικογένειά της και ότι δεν είχε κουράγιο για να ασχοληθεί με εμάς πολύ και ότι δεν ήταν σωστή η στήριξή μου. Αυτό να σου πω δεν το έχω καταλάβει ακόμα. Τι είδους στήριξη δηλαδή ήθελε.

Αρέσει στο μέλος Hepatica

Persefoni__

# 18 στις 7/5/2021
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 383

#13 Άλις

δηλώνω απογοητευμένη. Σκρολάρω 10 ώρες να βρω την περίληψη!!! Χάλασες κι εσύ;;; Βαρέθηκες;;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

Για κάποιο λόγο δεν σε θέλει μέσα στη ζωή της.

Σε θέλει μόνο για παρέα,δεν είναι καλή ιδέα να επιμένεις να της συμπαρασταθείς στα οικογενειακά της.

Από τη στιγμή που δεν έχει το θάρρος να σε παρουσιάσει ως σύντροφό της,δεν αξίζει κι όλας την προσπάθεια που κάνεις.

Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 19 στις 7/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.640
Σουξου μουξου μανταλακια και τα ρεστα τσιμπιδακια...

Πως πλουτιζουνε οι χαρτοριχτρες νομιζεις...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 20 στις 7/5/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.452

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Persefoni__

#13 Άλις

δηλώνω απογοητευμένη. Σκρολάρω 10 ώρες να βρω την περίληψη!!! Χάλασες κι εσύ;;; Βαρέθηκες;;;

Αρέσει στο μέλος Persefoni__
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε