Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι θέλει τελικά

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Kristina_

# 21 στις 7/5/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.417
'Aρεσαν+: 0%

Βρε κοριτσι...και τι λες να κανεις? Να καθισεις μεχρι να του τελειωσει και αυτο το ελαχιστο που του εχει απομεινει...αν εχει απομεινει κατι??? Απαντησε στον εαυτο σου πρωτα

alisida

# 22 στις 7/5/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.458

Αν ισχύει το μπολντ,άκου (διάβασε δηλ) 

πολύ καλά το παρακάτω: 

Όταν σε μια σχέση αρχίζουμε να νοιώθουμε πράγματα που απορρέουν από τη συμπεριφορά του συντρόφου μας και που ενώ το συζητάμε μαζί του,

εκείνος βαράει γκολ στην κ@λοπετινιτσα,

αυτό σημαίνει δύο πράγματα 

1) είτε έχουμε τρελλαθει 

2) είτε προσπαθούν να μας τρελάνουν.

μεσολαβεί το στάδιο 

3) παλεύουμε να αντιμετωπίσουμε την κοροϊδία με τη λογική 

για να καταλήξουμε στο 

4) τον απόλυτο παραλογισμό μας που θα χρησιμοποιηθεί εναντίον μας για να παρουσιαστούμε ως υπαίτιοι του χωρισμού.

Μάντεψε σε ποιο στάδιο ήδη βρίσκεσαι 

Λυπάμαι πολύ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Ritaki10
είμαστε είδη 28 δν είμαι κολλημένη πάνω του απλά από τότε π άλλαξε απέναντι μου άρχισα να αλλάζω κ εγώ.μπορεις να το πεις Μ υστερίες πολλά μνμ κ όλα αυτά από τα νεύρα Μ.αλλα κάτι π γίνεται συνέχεια κ ο άλλος σου υπόσχεται πως θα τα φτιάξει γτ δν σε αγαπάει σε φτάνει στο σημείο να τρελενεσαι.μπορει να τον έχω κούρασει αλλά του έχω συνχωρισει πολλά αν με ήθελε κάτι δν έπρεπε να κάνει κ αυτός από το να εξαφανιστεί.απο το να νιώθω εγώ ότι αυτό τον ένα χρόνο παίζει μαζί μ??

Αρέσει στο μέλος Hepatica
I am Not a psychotherapist :)

Ritaki10

# 23 στις 7/5/2021
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ανώγεια
Απαντήσεις: 17
Σίγουρα δν θέλω έτσι.απλα θέλω μια καλή εξήγηση γτ αυτή η ταλαιπωρία τόσο καιρό ενώ είχα κάνει πολλές συζητήσεις μαζί του για το αν δν νιώθει το ίδιο δν ξέρει τι θέλει κ πάντα έλεγε πως ξέρω τι θέλω εσένα.

Paralia48

# 24 στις 7/5/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.720
Ριτάκι, εσύ τι θέλεις τελικά;
Θα μπω στη θέση του αγοριού σου και θα σου πω, τι θα σκεφτόμουν. Κατ αρχή αυτά τα 10 μηνυματα θα με εκνεύριζαν πολύ. Επίσης όλες οι επίμονες συζητησεις περί τι θες, πού το πας, γιατί δε μιλάς, πφφφ δεν τις αντέχω έτσι κι αλλοιώς, δηλαδή  θα μ΄έφερναν σε δύσκολη θεση, θα τις έβλεπα σα γκρίνια και δε θα είχα όρεξη να συνεχίσω την κουβέντα και πιθανότατα θα έστριβα, κάθε φορά που θα καταλάβαινα πως πας να μου τα πεις. Θα ήθελα  να αποφύγω κάθε σχετική κουβέντα.

Αρέσει στο μέλος Ritaki10

Ritaki10

# 25 στις 7/5/2021
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ανώγεια
Paralia...έχεις δικιο όντως αντέδρασα υπερβολικά το καταλαβαίνω με τις μέρες.αλλα είναι αργά.εγω τον θέλω αλλά δν μπορώ να κάνω κάτι.γτ σχεδόν πάντα κάνω εγώ πρώτη κίνηση.ειμαι της άποψης άλλωστε πως αν με ήθελε είδη θα είχε κάνει κάτι εκείνος όσο κ να τον είχα πρήξει.δλδ πως αντέχει τόσο εύκολα χωρίς να με δει η να με ακούσει ή κάτι.ξερω πως δν άντεχε την γκρίνια απλά κ εγώ είχα φτάσει στο αμήν με πολλές ιστορίες π είχαν γίνει κ πάντα συνχωρουσα.ετσι τον τελευταίο καιρό αντιδρούσα άσχημα.δν ξέρω αν πρέπει να περιμένω κάτι η να το πάρω απόφαση πως τελείωσα για αυτόν κ δν θα επικοινωνήσει ξανά.???

Paralia48

# 26 στις 8/5/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.720

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Ritaki10
Paralia...έχεις δικιο όντως αντέδρασα υπερβολικά το καταλαβαίνω με τις μέρες.αλλα είναι αργά.εγω τον θέλω αλλά δν μπορώ να κάνω κάτι.γτ σχεδόν πάντα κάνω εγώ πρώτη κίνηση.ειμαι της άποψης άλλωστε πως αν με ήθελε είδη θα είχε κάνει κάτι εκείνος όσο κ να τον είχα πρήξει.δλδ πως αντέχει τόσο εύκολα χωρίς να με δει η να με ακούσει ή κάτι.ξερω πως δν άντεχε την γκρίνια απλά κ εγώ είχα φτάσει στο αμήν με πολλές ιστορίες π είχαν γίνει κ πάντα συνχωρουσα.ετσι τον τελευταίο καιρό αντιδρούσα άσχημα.δν ξέρω αν πρέπει να περιμένω κάτι η να το πάρω απόφαση πως τελείωσα για αυτόν κ δν θα επικοινωνήσει ξανά.???

Μάλλο, έτσι δείχνει.

Δώσε μια βδομάδα διορία θα έλεγα στον εαυτό σου και έπειτα, πάρτο απόφαση.

Εμένα προσωπικά επειδή τα πισωγυρίσματα μπερδεύουν το ήδη μπερδεμένο μυαλό μου, θέλω να είμαι απόλυτα βέβαιη, για να κάνω παρακάτω βήμα, γιαυτό αν ήμουν στη θέση σου, θα περίμενα με λίγες ελπίδες μια βδομάδα. Δεν έχει νόημα να ενοχλήσεις εσύ. Αρκετά έκανες.

Έπειτα θα έλεγα, για να μην χαθείτε έτσι στη μούγκα, θα 'ελεγα έστω τηλεφωνικά, όχι σμσ-ικά, πες  του ενα αντίο. Είναι λίγο ψυχρό το να κρυφτούμε και να χαθούμε. Δίχως να ζητησεις κάτι παραπάνω, ούτε να κουβεντιάσεις παλιά. Να φύγεις με αξιοπρέπεια. Λέω...δηλαδή

panagiotismp90

# 27 στις 8/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.832

Ριτα μου δεν θα του ξαναστειλεις τιποτα για την ωρα, ακους? προσεξε το αυτο που σου λεω. Τελευταια επικοινωνια ποτε ηταν? πριν ποσο καιρο?

Hepatica

# 28 στις 8/5/2021
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 144
Αδιάφορος είναι καλή μου. Κάποιοι άνθρωποι μας θέλουν με τελείως δικούς τους όρους κ ενώ δεν είναι ξεκάθαροι μας ρίχνουν κ το φταίξιμο σε όσα άσχημα μας δημιουργούν. Μην το συνεχίσεις μαζί του.

Ritaki10

# 29 στις 8/5/2021
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ανώγεια
Σας ευχαριστώ όλους που απαντάνε κυρίως αυτούς που καταλαβαίνουν πως πονάει ότι κ να είναι.panagioti τελευταία επικοινωνία ήταν Δευτέρα στης 11 το βράδυ.τον ρώτησα γτ εφόσον ότι είχε τελειώσει δν το παραδεχόταν μου είπε δν έχει τελειώσει.του απάντησα αυτό δειχνεις όμως τόσο καιρό κ είσαι αδιάφορος.κ μου λέει δν μου έχει περάσει δν έχω να σου πω κάτι άλλο καλό βράδυ.ενω το πρωί ήταν καρδουλα μου να περάσεις καλά κ τέτοια.ξερω πως πάντα στης 3 μέρες γυρναγα εγώ.δν εξαφανιζόταν όμως έτσι.εβαζε έστω κάποιον φίλο του να του παραγγείλει καφέ από εκεί π δουλεύω.τωρα ούτε αυτό.εχθες πήγε κ τον καφέ του όπως κ εγώ φυσικά.αποφευγω κάθε επαφή αν κ για να πάω σπίτι Μ πρέπει να περάσω από την δουλειά του εγώ κάνω τον κύκλο.ειμαι σίγουρη πως πιέστηκε πολύ τελευταία αλλά τόσο σκληρός ώστε να ξεκοψουμε έτσι .δλδ δν σου έχει τελειώσει κ εξαφάνιζεσαι.κ εγώ τι είμαι η μάλλον τι ήμουν?καλή για να περνάμε καλά κ να σε περιμένω σε όλα??είναι παράπονο είναι αδικία για μένα.κ όσο σκληρή κ αν προσπαθώ να είμαι στους εξω όταν μένω μόνη μου λυγίσω.θα μου πεις δν αξίζει.για μένα όμως που τον περίμενα 3 χρόνια να φτιάξουν οι καταστάσεις στα προβλήματα του για μένα είναι σκληρό αυτό το αντίο η αυτή η στάση όπως θες πες την...σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Enikos

# 30 στις 8/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651
Εγω, για να προκαμω τις εντυπωσεις, ΔΕΝ καταλαβαινω πως ποναει και ποσο, το ζητημα της θεματοθετριας...

Μη γινει κανα μπερδεμα και συμπεριληφθω στους κατανοουντες, ετσι?...

Ξηγημενα πραματα...

apolitiii

# 31 στις 8/5/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 848

Τι θέλει τελικά?...να ηρεμήσει απ'' τους τσακωμούς και την γκρινια σου ... Εσύ τι θέλεις δεν καταλαβαίνω... μήπως συνηθισες να τσακώνεται μαζί του γι' αυτό σου λείπει?  Μην τον ξαναενοχλησεις...με το ζόρι δεν κρατάμε κανένα...λίγος εγωισμός δεν σου βρίσκεται?...ούτε και χρειάζεται να σου εξηγήσει τίποτα ...φυσικό ήταν να φύγει...δεν έπρεπε να σε πονάει...προχώρα τη ζωή σου...

Ritaki10

# 32 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ανώγεια
Αν ήθελε να ηρεμήσει να το έλεγε στα ίσια σαν άντρας.να μην περιμένε να του πω εγώ το τέλος κ κυρίως να μην αφηνε παράθυρο ανοιχτό ότι δν έχει τελειώσει.ας έλεγε θέλω τον χρόνο μοι όπως κ του είχα πει να πάρει.αν δν άντεχε να μην έλεγε πως θέλει όλα να γίνουν όπως πρίν αν δν άντεχε να μην έλεγε πως θα μείνουμε μαζί σε ένα μήνα π θα φτιάξει μια δουλειά αν δν ήθελε να μην έταζε.οταν δν θέλουμε δν ταζουμε δν υποσχόμαστε ούτε κρατάμε με το ζόρι.γτ κ εμένα αυτός με κρατουσε τόσο καιρό με τις υποσχέσεις του κ εγώ έμαθα να δίνω ευκαιρίες μπορεί να μην την άξιζε αλλά αν δν την είχα δώσει πάλι θα μετάνιωνα.ευχαριστω apoliti για το σχολείο κ να σε ενημερώσω πως δν Μ λείπουνη φασαρίες αλλα για εμένα ο άνθρωπος που με έκανε ευτυχισμένη.
Αρέσει στο μέλος Hepatica

Kristina_

# 33 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.417

Κοπελια εσυ χανεις με το να μενεις εκει προσκολλημενη σε ενα πτώμα...σε μια τελιωμενη κατασταση...πασχιζεις να βρεις δικαιολογια για να μεινεις εστω και μονη σου, λιγακι, ελαχιστο, ακομη και να χεις να λες «αυτος με κρατουσε»...το ξερουμε, οτι θελεις θα κανεις, αλλα μην πασχιζεις τοσο πολυ να πεισεις και δεκα αγνωστους σε ενα φορουμ οτι καποιος αλλος σε «αναγκαζει»

Δε θα ξαναπω «ξεκολλα» βαρεθηκα...μα ειναι δυνατον τον τελευταιο καιρο σε αυτο μονο το φορουμ εχουν μπει καμια δεκαρια ομοια θεματα απο 5-6 εμμονικα αγορια-κοριτσια ...μωρε μηπως ειναι ενα ακομη συμπτωμα το κορονοιου???

(και μεις κολλησαμε καποτε αλλα δεν καναμε και αγωνα να πεισουμε τον κοσμο οτι ...δεν ειναι αυτο που νομιζει)

kostas_thns

# 34 στις 9/5/2021
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 9

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Ritaki10
Αν ήθελε να ηρεμήσει να το έλεγε στα ίσια σαν άντρας.να μην περιμένε να του πω εγώ το τέλος κ κυρίως να μην αφηνε παράθυρο ανοιχτό ότι δν έχει τελειώσει.ας έλεγε θέλω τον χρόνο μοι όπως κ του είχα πει να πάρει.αν δν άντεχε να μην έλεγε πως θέλει όλα να γίνουν όπως πρίν αν δν άντεχε να μην έλεγε πως θα μείνουμε μαζί σε ένα μήνα π θα φτιάξει μια δουλειά αν δν ήθελε να μην έταζε.οταν δν θέλουμε δν ταζουμε δν υποσχόμαστε ούτε κρατάμε με το ζόρι.γτ κ εμένα αυτός με κρατουσε τόσο καιρό με τις υποσχέσεις του κ εγώ έμαθα να δίνω ευκαιρίες μπορεί να μην την άξιζε αλλά αν δν την είχα δώσει πάλι θα μετάνιωνα.ευχαριστω apoliti για το σχολείο κ να σε ενημερώσω πως δν Μ λείπουνη φασαρίες αλλα για εμένα ο άνθρωπος που με έκανε ευτυχισμένη.

Είσαι σίγουρη πως ο άνθρωπος που περιγράφεις σε έκανε ευτυχισμένη;

Χρειάζεσαι εκείνον για να είσαι ευτυχισμένη;

panagiotismp90

# 35 στις 9/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

ριτα μου οπως σου υπογραμμησα πιο πανω δεν θα του στειλεις κατι, για την ωρα. στο φβ εισαστε φιλοι?

Ritaki10

# 36 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ανώγεια
Δεν είπα ποτέ πως δν είναι αυτό.οντως μπορεί να έχει τελειώσει.απλα επειδή έτσι είμαι προσπαθώ να καταλάβω γτ το κράτησε τόσο η γτ είπε την ατάκα δν Μ έχει τελειώσει κ δν μου έχει περάσει...δν είναι κακο να αναρωτιέται κανείς γτ Ενώ πέρασε 3 χρόνια με τον άλλο το τέλος να είναι τόσο ψυχρό.

Ritaki10

# 37 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ανώγεια
Panagioti όχι δν έχει ούτε Facebook ούτε τπτ τέτοια ούτε καν viber ...δν του στέλνω όχι για δν θέλω αλλά γτ δν έχει νόημα έτσι.αν θέλει είμαι σίγουρη πως θα το δείξει αν όχι πάντα έτσι ήταν έδινα πολλά παραπάνω από όσα επερνα με αποτέλεσμα να είμαι η δεδομένη.

Ritaki10

# 38 στις 9/5/2021
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ανώγεια
Με έκανε ευτυχισμένη ναι...όχι όμως ότι αν έχουν αλλάξει μέσα σου τα συναισθήματα είναι αυτό π χρειαζομαι.απλα επειδή εγώ έδωσα πολλά ανέχτηκα πολλα κ γενικά ήμουν σωστή περιμενα το ίδιο..

panagiotismp90

# 39 στις 10/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Ritaki10
Με έκανε ευτυχισμένη ναι...όχι όμως ότι αν έχουν αλλάξει μέσα σου τα συναισθήματα είναι αυτό π χρειαζομαι.απλα επειδή εγώ έδωσα πολλά ανέχτηκα πολλα κ γενικά ήμουν σωστή περιμενα το ίδιο..

αυτο ειναι το λαθος σου ριτα μου, οτι εδωσες πολλα κ εχασες τον εαυτο σου. λοιπον θα το αλλαξουμε τωρα αυτο. καταρχας δεν θα του στειλεις κατι για την ωρα, θα κανεις αποχη.

Ritaki10

# 40 στις 10/5/2021
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ανώγεια
Το ξέρω panagioti...έχασα όντως πολύ το εαυτό μου.ειχα γίνει μέσα στα νεύρα την γκρίνια όλα.ηξερα πως το ενοχλούσε αυτό ας κ αυτός θα έπρεπε να ξέρει πως φταίει.σιγουρα δν στέλνω κάτι κρατιέμαι οσο μπορώ.δν έχει νόημα να κάνω πάλι πίσω εγώ.ειδικα όταν αυτός είπε πως δν του έχει τελειώσει αν το εννοεί.ας το δείξει.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost