Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γνωριμίες μέσα από το discord

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

alisida

# 21 στις 12/5/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470
'Aρεσαν+: 0%

Περιληψη

Η μικρά γατούλα μέσα στον πανικό εργασίας, μεταπτυχιακού και δεσμού με νεαρό γατουλο,

βρήκε το χρόνο να ασχοληθεί τόσο με άλλον ( νεότερο) γατούλη ,όσο και με Αθηναίο Γάτο.

Το κουβάρι περιπλέκεται μεταξύ δώρων,discord και Τ9,όπως επίσης και μεταξύ σερβερ-ισματων γευσιγνωσιας γατοτροφων  

Τι να κάνει ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Miaou221

Καλησπέρα σας !! 

Έχω ένα θέμα το οποίο με καίει πάρα πολύ το τελευταίο μήνα... Χρησιμοποιώ εδώ και αρκετό καιρο το discord και μπαίνω σε διάφορους σερβερς και μιλάω σε calls  με παιδιά και περνάμε όμορφα..  Τον Μάρτιο είχα μπει σε μια κλήση ενώ σέρβερ για να με θυμηθούν κάποια άτομα αλλά και γνωρίσω κι άλλες παρέες. Τύχαινε λοιπόν ένα καινούριο άτομο να είναι από την ίδια πόλη με εμένα και μου ζητάει το insta μου. Του το έδωσα και από τότε μιλούσαμε εκείνη την μέρα πάρα πολύ. Βέβαια εκτός αυτού εκείνο το καιρό είχα σχέση αλλά μιλούσα και μαζί του. Με τη σχέση μου τότε δεν τα πήγαινα καλά και το ριχα πει σε εκείνον το παιδί.. το οποίο είναι κιόλας 3 Χρόνια μικρός από εμένα.. Και μου έβρισκε λύσεις!! Την επόμενη μέρα από τότε σε έναν άλλο σερβερ είχα γνωρίσει κι άλλο ένα άτομο πολύ καλό που μου κίνησε το ενδιαφέρον,  με αποτέλεσμα να του πω και αυτού τον πόνο μου με τη σχέση που έχω... Και να του αρέσω και να μου αρέσει η επικοινωνία μαζί του .( αυτός ήταν από Αθηνα κ 1 χρόνο μεγαλύτερος μου)Μέρα με τη μέρα ο μικρότερος μου μιλούσε και ήθελε να βρεθούμε, έτσι κι έγινε και καταλάβαινα ότι του αρεσα ακόμη παραπάνω.. Ναι και εμένα μου άρεσε η αλήθεια είναι.. με έκανε να ξεχνιέμαι με τη σχέση που είχα.. Και προσπαθούσα να κάνω κάτι για να μην είμαι με το άλλο το παιδί.. Αλλά εκτός αυτού, μιλούσα και με το παιδί που είναι από Αθηνα και παίρνουσα καλά διαδικυτακα.Μαθαίνω λοιπόν ότι αυτά τα δυο άτομα κάποτε ήταν στ ίδιο σερβερ αλλά ο αθηναιος βγήκε λόγω κάποιων παρεξηγήσεων και μ είπε να αφαιρέσω συγκεκριμένα άτομα από το ινστα επειδή τα είχα κιόλας.. Αλλά δεν εννοούσε τον μικρό διότι δεν τον ήξερε κιόλας καν.Όπως και να χει .. το προσπέρασα αυτό και με τον μικρότερο λόγω κιόλας το ότι ημασταν κοντα έγιναν κάποια φάσεις και κατά κάποιο τρόπο αυτός πίστευε ότι ήμασταν μαζί.. Του εξηγούσα ότι θέλω ν υπάρχει πολύ απλότητα μεταξύ μας χωρίς γκρίνιες και αυτά γιατί εκτός από το μεταπτυχιακό μου που έχω, έχω και δουλειά που με κάνει να μην μπορώ να είμαι ενεργή για εκείνον συχνά..  μου έλεγε ότι το καταλαβαίνει.. Τέλος πάντων.. μετά από κάποιες μέρες μου έκανε διάφορα δώρα οταν βρισκομασταν και ένιωθα άβολα. Μου είπε ότι από εκείνο το σερβερ γνωρίζουν 1 με 2 άτομα για εμενα και εκείνον και δεν μου άρεσε καθόλου.. μετά από μέρες επειδή μπήκε καραντίνα με απέφευγε για να παίζει στον υπολογιστη αλλά μ έστελνε απλά να δω τι κάνω.. Και εγώ δεν αισθανόμουν καλά... με αποτέλεσμα να μιλάω παραπάνω με τον Αθηναίο που με έκανε να γελάω και να νιώθω πολύ ομορφα..Πριν αρκετές μέρες επειδή άρχιζα να ενθουσιάζομαι παραπάνω με τον Αθηναίο, μου αποκάλυψε ότι ήθελε να είμαστε μαζί και το Ιούνιο θα ερχόταν στην περιοχή μου..  ενθουσιάστηκα τόσο πολύ διότι πιστεύω ότι κείνος μπορεί να με κάνει χαρούμενη και ευτχισμενη από οτι ο μικρός.. Προσπαθούσα τις τελευταίες αυτές μέρες να ειμαι ξεμερωμενη και στεναχωρημενη μπροστά στον μικρό για να δείξω ότι δεν είμαι καλα με το πρόγραμμα μου και με τις ικανότητες μου για εκείνον και αυτός μου έλεγε να μην αγχώνομαι αλλά να είμαι Τώρα στα τρεξιματα μου και όταν τελειώσουν όλα να δώσω τον εαυτό μου προς σε εκείνον..  Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να συνεχίσω μαζί του ..σκέφτομαι ότι δεν μπορεί να με κάνει χαρούμενη όπως το θέλω εγώ.. Ενώ με τον Αθηναίο νιώθω πιο όμορφα..Γνωρίζω ότι είμαι αγαθή και αγχωνομαι με το παραμικρό,  με αποτέλεσμα να βάζω στη ζωή μου εύκολα άτομα και να δοκιμάζω,  πάρα να είμαι εξαρχής ξεκάθαρη..  αυτό είναι το λάθος μου .Τώρα όμως αυτό που με τρώει αυτές τις μέρες είναι να μαθευτεί γεβικα κάτι οτι μιλω κ με τους δύο κ ειδικά με τον έναν βρισκόμαστε διότι ο αθηναιος θα ξενερώσει ππλυ άσχημα και εκείνον τον θέλω πραγματικά από οτι τον μικρό!!Εχθές αναγκάστηκα βρέθηκα με τον μικρο να μιλήσουμε στο σπίτι του κ μ είχε φέρει πάλι δώρο..  τον ευχαρίστησα Αλλά του έδειξα Ακόμη πόσο Είμαι στεναχωρημένη , Προσπαθώντας Να Με Κάνει Να Νιώσω Όμορφα Και Να Ξεχάσω Έτσι Όπως Είμαι με Τις Πιέσεις . ..Δεν Ξέρω Πραγματικά Πώς Να Συνεχίσω Έχοντας Και Αυτό το Αγχος Με Τα αγόρια Αυτά...

Miaou221

# 22 στις 12/5/2021
author
Γυναίκα / 25 /
Ν. Θεσσαλονίκης / Ωραιόκαστρο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Θα έχω κάποια απάντηση σχετικά με το θέμα μου, η θα με κοροϊδεύετε ακομη;;;

Mindthegap-

# 23 στις 12/5/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Σαμπως το καταλαβαμε...;;;

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Lolita68 και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 24 στις 12/5/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Μα για να σου δωσουμε καποια απαντηση πρεπει πρωτα να απαντησεις στις ερωτησεις μας...ετσι δουλευουμε εμεις εδω...επιστημονικη βοηθεια παρεχουμε εδω, οχι αστεια!!! 

Οποτε αμα θες απαντηση ξεκινα να απαντας πρωτη τις ερωτησεις μας (ευτυχως ειμαι η πρωτη που εκανε ερωτησεις )

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Miaou221

MiltosRNLI1930

# 25 στις 12/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Mindthegap-

Σαμπως το καταλαβαμε...;;;

wish_

# 26 στις 12/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τη μία απορία "το τι είναι discord " την λύσαμε.

Το αν εχεις ακόμα σχέση...μιας και δεν αναφέρεις κάτι να υποθέσουμε οτι τον σχόλασες?

(αχχ και να 'χα τα προβλήματα σου,καλά εννοείται θα διάλεγα το μικρότερο.)

Έχε και τους δύο,εξάλλου μέχρι τον Ιούνιο δεν ξέρεις καν αν θα έρθει ο Αθηναίος και αν έρθει τι?Εδώ θα μείνει ή πιστεύεις οτι από κοντά που θα τον δεις  θα΄ναι όλα ζάχαρη?

Αν πάλι δεν γουστάρεις τον μικρούλη όπως λες τότε απομακρύνσου,ασε τα "μου σου του" και πήγα σπίτι του και μου κάνε δώρα και τάχα μου δε θες,μην απαντάς και μην είσαι διαθέσιμη και άλλαξε και σέρβερ.Μια χαρά θα το πιάσει το νόημα και θα σταματήσει. (Ξέρουν τα παιδιά της ηλικίας σου,ειναι κάτι που το κάνετε συχνά,παίζεται σε διπλά τριπλα ταμπλό και μετά εξαφανίζεστε σαν μην έγινε τίποτα.)

και προσπάθησε να είσαι εξαρχής ξεκάθαρη γιατί αλλιώς θα βρίσκεσαι μονίμως σε αδιέξοδα.Καλύτερα να τον πληγώσεις λέγοντας οτι δεν νιώθεις το ίδιο αλλά σου αρέσει η παρέα του και να πάει παρακατω παρά να του δίνεις ελπίδες και να μάθει οτι παίζεις και αλλού.

Enikos

# 27 στις 12/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.733

Απαντησε η "Δεσποινις" Αλεζαντρα...κι αλλο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Miaou221

Αρέσει στα μέλη Francesca_, la-mer

kostas232

# 28 στις 13/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εγω σου απαντησα αλλα το σαιτ εκρινε οτι η απαντηση μου δεν ανταποκρινοταν στις σοβαρες απαντησεις.. για κατι προβατα στο χωριο εγραφα που σαλαγανε και εχουν και αυτο το ντισκορντ στο κινητο και κανουν τσατ
ενταξει δεν ειμαστε διαπλεκομενοι

macbook

# 29 στις 13/5/2021
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.583

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Miaou221

Από τη «διαφωνία» λοιπόν. Όχι ότι είμαι προληπτικός βέβαια .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Miaou221

Δεν Ξέρω Πραγματικά Πώς Να Συνεχίσω Έχοντας Και Αυτό το Αγχος Με Τα αγόρια Αυτά...

Για τη συνέχεια, μετά τη λήξη της περιπέτειας, η λύση είναι μία: τώρα που πλησιάζει καλοκαίρι και κάποια στιγμή θα γεμίσει ο τόπος καρπούζια, δοκίμασε να δεις πόσα χωράνε κάτω από τη μασχάλη σου. Έτσι από περιέργεια.

Τι γίνεται τώρα όμως. Υπάρχουν σκοτεινά σημεία στη διήγησή σου. Ειδικά αυτό:

... και με τον μικρότερο λόγω κιόλας το ότι ημασταν κοντα έγιναν κάποια φάσεις και κατά κάποιο τρόπο αυτός πίστευε ότι ήμασταν μαζί ...

Τι εννοείς; Γιατί αν τα έχεις μπλέξει για τα καλά με το μικρό (λόγια, υποσχέσεις, κάποιου είδους σαρκική επαφή) και ξαφνικά ανακάλυψες ότι σου αρέσει πραγματικά ο Αθηναίος, τότε μάλλον θα κοιμηθείς όπως έστρωσες.

paolino85

# 30 στις 14/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

https://www.youtube.com/watch?v=fKR47cUkJqw

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Miaou221

Καλησπέρα σας !! 

Έχω ένα θέμα το οποίο με καίει πάρα πολύ το τελευταίο μήνα... Χρησιμοποιώ εδώ και αρκετό καιρο το discord και μπαίνω σε διάφορους σερβερς και μιλάω σε calls  με παιδιά και περνάμε όμορφα..  Τον Μάρτιο είχα μπει σε μια κλήση ενώ σέρβερ για να με θυμηθούν κάποια άτομα αλλά και γνωρίσω κι άλλες παρέες. Τύχαινε λοιπόν ένα καινούριο άτομο να είναι από την ίδια πόλη με εμένα και μου ζητάει το insta μου. Του το έδωσα και από τότε μιλούσαμε εκείνη την μέρα πάρα πολύ. Βέβαια εκτός αυτού εκείνο το καιρό είχα σχέση αλλά μιλούσα και μαζί του. Με τη σχέση μου τότε δεν τα πήγαινα καλά και το ριχα πει σε εκείνον το παιδί.. το οποίο είναι κιόλας 3 Χρόνια μικρός από εμένα.. Και μου έβρισκε λύσεις!! Την επόμενη μέρα από τότε σε έναν άλλο σερβερ είχα γνωρίσει κι άλλο ένα άτομο πολύ καλό που μου κίνησε το ενδιαφέρον,  με αποτέλεσμα να του πω και αυτού τον πόνο μου με τη σχέση που έχω... Και να του αρέσω και να μου αρέσει η επικοινωνία μαζί του .( αυτός ήταν από Αθηνα κ 1 χρόνο μεγαλύτερος μου)Μέρα με τη μέρα ο μικρότερος μου μιλούσε και ήθελε να βρεθούμε, έτσι κι έγινε και καταλάβαινα ότι του αρεσα ακόμη παραπάνω.. Ναι και εμένα μου άρεσε η αλήθεια είναι.. με έκανε να ξεχνιέμαι με τη σχέση που είχα.. Και προσπαθούσα να κάνω κάτι για να μην είμαι με το άλλο το παιδί.. Αλλά εκτός αυτού, μιλούσα και με το παιδί που είναι από Αθηνα και παίρνουσα καλά διαδικυτακα.Μαθαίνω λοιπόν ότι αυτά τα δυο άτομα κάποτε ήταν στ ίδιο σερβερ αλλά ο αθηναιος βγήκε λόγω κάποιων παρεξηγήσεων και μ είπε να αφαιρέσω συγκεκριμένα άτομα από το ινστα επειδή τα είχα κιόλας.. Αλλά δεν εννοούσε τον μικρό διότι δεν τον ήξερε κιόλας καν.Όπως και να χει .. το προσπέρασα αυτό και με τον μικρότερο λόγω κιόλας το ότι ημασταν κοντα έγιναν κάποια φάσεις και κατά κάποιο τρόπο αυτός πίστευε ότι ήμασταν μαζί.. Του εξηγούσα ότι θέλω ν υπάρχει πολύ απλότητα μεταξύ μας χωρίς γκρίνιες και αυτά γιατί εκτός από το μεταπτυχιακό μου που έχω, έχω και δουλειά που με κάνει να μην μπορώ να είμαι ενεργή για εκείνον συχνά..  μου έλεγε ότι το καταλαβαίνει.. Τέλος πάντων.. μετά από κάποιες μέρες μου έκανε διάφορα δώρα οταν βρισκομασταν και ένιωθα άβολα. Μου είπε ότι από εκείνο το σερβερ γνωρίζουν 1 με 2 άτομα για εμενα και εκείνον και δεν μου άρεσε καθόλου.. μετά από μέρες επειδή μπήκε καραντίνα με απέφευγε για να παίζει στον υπολογιστη αλλά μ έστελνε απλά να δω τι κάνω.. Και εγώ δεν αισθανόμουν καλά... με αποτέλεσμα να μιλάω παραπάνω με τον Αθηναίο που με έκανε να γελάω και να νιώθω πολύ ομορφα..Πριν αρκετές μέρες επειδή άρχιζα να ενθουσιάζομαι παραπάνω με τον Αθηναίο, μου αποκάλυψε ότι ήθελε να είμαστε μαζί και το Ιούνιο θα ερχόταν στην περιοχή μου..  ενθουσιάστηκα τόσο πολύ διότι πιστεύω ότι κείνος μπορεί να με κάνει χαρούμενη και ευτχισμενη από οτι ο μικρός.. Προσπαθούσα τις τελευταίες αυτές μέρες να ειμαι ξεμερωμενη και στεναχωρημενη μπροστά στον μικρό για να δείξω ότι δεν είμαι καλα με το πρόγραμμα μου και με τις ικανότητες μου για εκείνον και αυτός μου έλεγε να μην αγχώνομαι αλλά να είμαι Τώρα στα τρεξιματα μου και όταν τελειώσουν όλα να δώσω τον εαυτό μου προς σε εκείνον..  Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να συνεχίσω μαζί του ..σκέφτομαι ότι δεν μπορεί να με κάνει χαρούμενη όπως το θέλω εγώ.. Ενώ με τον Αθηναίο νιώθω πιο όμορφα..Γνωρίζω ότι είμαι αγαθή και αγχωνομαι με το παραμικρό,  με αποτέλεσμα να βάζω στη ζωή μου εύκολα άτομα και να δοκιμάζω,  πάρα να είμαι εξαρχής ξεκάθαρη..  αυτό είναι το λάθος μου .Τώρα όμως αυτό που με τρώει αυτές τις μέρες είναι να μαθευτεί γεβικα κάτι οτι μιλω κ με τους δύο κ ειδικά με τον έναν βρισκόμαστε διότι ο αθηναιος θα ξενερώσει ππλυ άσχημα και εκείνον τον θέλω πραγματικά από οτι τον μικρό!!Εχθές αναγκάστηκα βρέθηκα με τον μικρο να μιλήσουμε στο σπίτι του κ μ είχε φέρει πάλι δώρο..  τον ευχαρίστησα Αλλά του έδειξα Ακόμη πόσο Είμαι στεναχωρημένη , Προσπαθώντας Να Με Κάνει Να Νιώσω Όμορφα Και Να Ξεχάσω Έτσι Όπως Είμαι με Τις Πιέσεις . ..Δεν Ξέρω Πραγματικά Πώς Να Συνεχίσω Έχοντας Και Αυτό το Αγχος Με Τα αγόρια Αυτά...

Travoltaq

# 31 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Χαλκιδικής / Μουδανιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6
Εγώ το discord το είχα για online games... έγινε και dating?Τέλεια πάω να χωθώ... thanks love

Mindthegap-

# 32 στις 18/5/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Δεν έχετε συμπληρώσει τον τίτλο αλλά ούτε και το κείμενο του θέματος σας.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε