Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απιστία

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Alice00

# 1 στις 10/5/2021
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Καστοριάς / Καστοριά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Απιστία

Είμαι παντρεμένη λίγο παραπάνω από δέκα χρόνια. Τον αγαπώ και είμαι ακόμα τρελά ερωτευμένη μαζί του και δε του χαλάω χατίρι. Με αγαπάει, μου το λέει και το δείχνει, θέλει να ξέρει που βρίσκομαι ανά πάσα στιγμή και με ποιον, μου μαγειρεύει όταν είμαι κουρασμένη, κοιμόμαστε πάντα αγκαλιά και γελάμε πολύ. Το μόνο σχετικά χάλια στη σχέση μας είναι το σεξ γιατί δε δείχνει να νοιάζεται για τις προτιμήσεις μου.

Πρόσφατα ανακάλυψα ότι έχει λογαριασμό σε πλατφόρμα αγγελιών για σεξ και ψάχνεται. Ψάχνει παθητικούς άντρες για σεξ και bi ζευγάρια. Λείπει συχνά τα βράδια κυρίως λόγω δουλειάς (οδηγός νταλίκας). Έκανα λογαριασμό σε εκείνη τη πλατφόρμα σαν παθητικός άντρας και του έστειλα μήνυμα. Η περίληψη από τη συζήτηση που κάναμε είναι ότι ναι είναι παντρεμένος , άλλο οικογένεια άλλο τα γούστα  κ.α.Δε ξέρω πως να χειριστώ αυτή τη κατάσταση. Να μη πω τίποτα και να συνεχιστεί έτσι η ζωή μας;  Ή να του πω ότι ξέρω και να τα τινάξω όλα στον αέρα και τον χάσω;Θα ήθελα συμβουλές, προτάσεις, γνώμες.

Kristina_

# 2 στις 10/5/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.417

Στη θεση σου θα ημουν βεβαια πολυ προβληματισμενη αλλα δε θα ταν η μεγαλυτερη μου εγνοια «...μην τα τινάξω όλα στον αέρα και τον χάσω...»

Θα σκεφτομουν οτι αυτος που νομιζα οτι εχω δεκα χρονια δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα αλλα στη θεση του υπαρχει  ενας αλλος που ελαχιστα γνωριζω...ναι θα εκανα μαζι του μια ειλικρινη συζητηση και θα αποφασιζαμε μαζι για το τι θα κανουμε...δλδ πιθανοτατα με το ποιον τροπο θα χωρισουμε πιο ανωδυνα και για τους δυο

Δυσκολες καταστασεις...καλη δυναμη κοριτσι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Alice00

Απιστία

Είμαι παντρεμένη λίγο παραπάνω από δέκα χρόνια. Τον αγαπώ και είμαι ακόμα τρελά ερωτευμένη μαζί του και δε του χαλάω χατίρι. Με αγαπάει, μου το λέει και το δείχνει, θέλει να ξέρει που βρίσκομαι ανά πάσα στιγμή και με ποιον, μου μαγειρεύει όταν είμαι κουρασμένη, κοιμόμαστε πάντα αγκαλιά και γελάμε πολύ. Το μόνο σχετικά χάλια στη σχέση μας είναι το σεξ γιατί δε δείχνει να νοιάζεται για τις προτιμήσεις μου.

Πρόσφατα ανακάλυψα ότι έχει λογαριασμό σε πλατφόρμα αγγελιών για σεξ και ψάχνεται. Ψάχνει παθητικούς άντρες για σεξ και bi ζευγάρια. Λείπει συχνά τα βράδια κυρίως λόγω δουλειάς (οδηγός νταλίκας). Έκανα λογαριασμό σε εκείνη τη πλατφόρμα σαν παθητικός άντρας και του έστειλα μήνυμα. Η περίληψη από τη συζήτηση που κάναμε είναι ότι ναι είναι παντρεμένος , άλλο οικογένεια άλλο τα γούστα  κ.α.Δε ξέρω πως να χειριστώ αυτή τη κατάσταση. Να μη πω τίποτα και να συνεχιστεί έτσι η ζωή μας;  Ή να του πω ότι ξέρω και να τα τινάξω όλα στον αέρα και τον χάσω;Θα ήθελα συμβουλές, προτάσεις, γνώμες.

Αρέσει στα μέλη kapetanios73, trocadero

hornet19

# 3 στις 11/5/2021
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 2.175
Το να πηγαίνει (εφόσον πηγαίνει) με άλλους σημαίνει ότι θα πρέπει να τον ελέγχεις με συχνές ιατρικές εξετάσεις ότι δεν κόλλησε κάποιο ΣΜΝ.

Αρέσει στα μέλη mars1981, Paralia48

agaph40

# 4 στις 11/5/2021
author
Γυναίκα / 70 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 698
η απιστια σε πειραξε ή τα διαφορετικα του γουστα???
και τι ακριβως φοβασαι οτι θα χασεις???
Αρέσει στα μέλη trocadero, mars1981 και σε ακόμα 2 μέλη.

kostas_thns

# 5 στις 11/5/2021
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 9
1. Δε θα ήταν προτιμότερο να του πεις για το δικό σου θέμα που είναι ότι δεν είσαι ικανοποιημένη από τις επαφές σας αντί να του πεις πως τα ξέρεις όλα;2. Τον έχεις ρωτήσει αν εκείνος είναι ικανοποιημένος μαζί σου σ' αυτό το κομμάτι και αν του λείπει κάτι άλλο ή θέλει κάτι άλλο;3. Αν ήσουν στη θέση του θα του το χες πει; Θα τον χώριζες; Τι θα έκανες; Και πως θα θελες να σου φερθεί εκείνος;Πριν κρίνεις, ρώτησε!
Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

konstandinos73

# 6 στις 11/5/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 331
Συζήτηση και διαλογο μαζι του. Μέχρι που μπορεί να ανεχθεί ο καθενας. Ολα τα αλλα πχ μυστικά, εσωστρέφεια κτλ, μονο περισσότερα προβλήματα θα δημιουργήσουν.
Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Redink

# 7 στις 11/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Κάνε έλεγχο για ΣΜΝ και αναζήτησε υποστήριξη από κάποιον επαγγελματία ψυχικής υγείας για το πώς είναι προτιμότερο να διαχειριστείς μια τόσο στρεσογόνο, ψυχοφθόρα και πολύπλοκη κατάσταση.  Έχετε παιδιά;   

paranomos

# 8 στις 11/5/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 1.065

Για ποιες προτιμησεις σου..δεν δειχνει να νοιαζεται ο <νταλικιερης>;

Εσυ; Νοιαζεσαι για τις δικες του..η δεν σου εχει δειξει/μιλησει γιαυτες;
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, hornet19

Alezandra

# 9 στις 11/5/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 811
Καμία συζήτηση κοπέλα μου με τον ανώμαλο,τι είναι αυτά που διαβάζω.Του δείχνεις τα μυνήματα και χωριζεις αμέσως.Δεν είναι νορμάλ κατάσταση να σφουγγαριζεις με έναν τρυπιο κουβα,κατάλαβες ?
Αρέσει στα μέλη kapetanios73, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Alice00

# 10 στις 11/5/2021
author
Ν. Καστοριάς / Καστοριά

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω αυτή τη συζήτηση και του έχω πει πολλές φορές τι θέλω. Απαντά εντάξει κανένα πρόβλημα και μένουμε στα λόγια. Τον ρωτάω αν έχει κι αυτός απαιτήσεις κι ότι είμαι ανοιχτή να ακούσω και να κάνω και απαντά ότι δε χρειάζεται. Αν ήμουν στη θέση του θα είχα ανοιχτά τα χαρτιά μου και το ξέρει. Τον αγαπάω και δε ξέρω τι να κάνω. Φοβάμαι πως αν του πω ότι γνωρίζω θα κάνει κακό στον εαυτό του 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από kostas_thns
1. Δε θα ήταν προτιμότερο να του πεις για το δικό σου θέμα που είναι ότι δεν είσαι ικανοποιημένη από τις επαφές σας αντί να του πεις πως τα ξέρεις όλα;2. Τον έχεις ρωτήσει αν εκείνος είναι ικανοποιημένος μαζί σου σ' αυτό το κομμάτι και αν του λείπει κάτι άλλο ή θέλει κάτι άλλο;3. Αν ήσουν στη θέση του θα του το χες πει; Θα τον χώριζες; Τι θα έκανες; Και πως θα θελες να σου φερθεί εκείνος;Πριν κρίνεις, ρώτησε!

Alice00

# 11 στις 11/5/2021
author
Ν. Καστοριάς / Καστοριά

ευτυχώς δεν έχουμε παιδιά. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Redink

Κάνε έλεγχο για ΣΜΝ και αναζήτησε υποστήριξη από κάποιον επαγγελματία ψυχικής υγείας για το πώς είναι προτιμότερο να διαχειριστείς μια τόσο στρεσογόνο, ψυχοφθόρα και πολύπλοκη κατάσταση.  Έχετε παιδιά;   

Alice00

# 12 στις 11/5/2021
author
Ν. Καστοριάς / Καστοριά

Ό,τι μου ζητήσει το κάνω και πάντα ρωτάω με όμορφο τρόπο τι άλλο θα ήθελε για να γίνει πιο ενδιαφέρουσα η σεξ. επαφή μας. Του κάνω μασάζ, του ετοιμάζω μπάνιο και τον αφήνω να χαλαρώσει, όταν βγαίνει με τους φίλους του δε ρωτάω ποτέ τι ώρα θα γυρίσεις ούτε τον περιμένω

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από paranomos

Για ποιες προτιμησεις σου..δεν δειχνει να νοιαζεται ο <νταλικιερης>;

Εσυ; Νοιαζεσαι για τις δικες του..η δεν σου εχει δειξει/μιλησει γιαυτες;

Kristina_

# 13 στις 11/5/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.417

Προφανως το επιπεδο της επικοινωνιας σας δεν ειναι τετοιο ωστε να αισθανθει ανετα για να σου μιλησει για τις προτιμησεις σου...κα8 ειστε και δεκα χρονια μαζι...απορω γιατι το συζητας καν...δεν εχει κανενα νοημα να συνεχισεις να εισαι μαζι του...αυτος δεν ειναι ...ισως δεν ηταν και ποτε

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Alice00

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω αυτή τη συζήτηση και του έχω πει πολλές φορές τι θέλω. Απαντά εντάξει κανένα πρόβλημα και μένουμε στα λόγια. Τον ρωτάω αν έχει κι αυτός απαιτήσεις κι ότι είμαι ανοιχτή να ακούσω και να κάνω και απαντά ότι δε χρειάζεται. Αν ήμουν στη θέση του θα είχα ανοιχτά τα χαρτιά μου και το ξέρει. Τον αγαπάω και δε ξέρω τι να κάνω. Φοβάμαι πως αν του πω ότι γνωρίζω θα κάνει κακό στον εαυτό του 

Enikos

# 14 στις 11/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.651

Αδυνατω να εκφερω αποψη...

Το αφηνω στον Μιμικο και την Μαιρη...

Που ξερουν απο πολυκοσμικες σχεσεις...

Και αλλα εκτροπα, εκ του φυσιολογικου...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, la-mer

Paralia48

# 15 στις 11/5/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.720
Θα συμφωνήσω με το ποστ 9 της Αλεξάντρας.

Τι συζήτηση ρε παιδιά; Ο άνθρωπος είναι αλλού! Τι να του πει και τι να της πει; ότι βρήκε πως του αρέσει να ...τρίβει το πιπέρι, ή αυτός ότι του αρέσει πού και πού να @@ καναν άντρα; Έλεος!! 

Ρε παιδιά, μόνο εμένα μου φαίνονται εξωπραγματικά αυτά και για μπάτσες;
Κοπελιά, κοίτα, ξεκίνα να σκέφτεσαι, πώς θα χωρίσεις;

Ή, να πω και την κυνκιά μου: Αν ειλικρινά σκέφτεσαι να συνεχίσεις, η μόνη λύση είναι να φέρει τον εραστή του, να γίνετε τρεις.
Αρέσει στο μέλος kapetanios73

hornet19

# 16 στις 11/5/2021
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 2.175

Καλά πως τραβάει σαν μαγνήτης αυτή η ενότητα του φόρουμ όλα τα γκάου θέματα δεν έχω καταλάβει 

Αρέσει στα μέλη mars1981, Sourygia και σε ακόμα 4 μέλη.

kostas_thns

# 17 στις 11/5/2021
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 9
Αν σου μιλούσε γι' αυτές τις προτιμήσεις του πως θα αντιδρούσες; Θα τις αποδεχόσουν;Υπό ποιες προϋποθέσεις θα θελες να συνεχίσετε να είστε μαζί;
Αρέσει στο μέλος Hepatica

Enikos

# 18 στις 11/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εσυ εκει ομως...

Τριο, Γιαννης Φλωρινιωτης και ελαιαι Καλαμων...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Paralia48
Θα συμφωνήσω με το ποστ 9 της Αλεξάντρας.

Τι συζήτηση ρε παιδιά; Ο άνθρωπος είναι αλλού! Τι να του πει και τι να της πει; ότι βρήκε πως του αρέσει να ...τρίβει το πιπέρι, ή αυτός ότι του αρέσει πού και πού να @@ καναν άντρα; Έλεος!! 

Ρε παιδιά, μόνο εμένα μου φαίνονται εξωπραγματικά αυτά και για μπάτσες;
Κοπελιά, κοίτα, ξεκίνα να σκέφτεσαι, πώς θα χωρίσεις;

Ή, να πω και την κυνκιά μου: Αν ειλικρινά σκέφτεσαι να συνεχίσεις, η μόνη λύση είναι να φέρει τον εραστή του, να γίνετε τρεις.

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, jungle

Redink

# 19 στις 11/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το ότι δεν έχετε παιδιά απλοποιεί τα πράγματα. Έχεις έναν άνθρωπο που σε απατά. Οι σεξουαλικές του προτιμήσεις δεν αλλάζουν το συγκεκριμένο δεδομένο ούτε αποτελούν ελαφρυντικό . Επίσης, το τι θα κάνει αν τον χωρίσεις δεν είναι δική σου ευθύνη. Αλίμονο αν μέναμε με όποιον απειλεί να αυτοκτονήσει. Αυτός σκέφτηκε αν εσύ μπορεί να αυτοκτονούσες με τη βόμβα που σου κρύβει 10 χρόνια. Το ότι σε εκθέτει σε ΣΜΝ; Το προφυλακτικό δεν προστατεύει από έρπη γεννητικών οργάνων και HPV. Έχεις όρεξη να αρπάξεις κάνα παράσημο δια βίου;Bi ξεBi αυτός, εσύ είσαι ή δεν είσαι μονογαμική; Ο άλλος ας είναι ο,τι θέλει. Από τη στιγμή που πάει με άλλα άτομα πίσω από την πλάτη σου, σε απατά. Αν είσαι μονογαμική τότε η απιστία από μόνη της αποτελεί λόγο χωρισμού. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός του δεν αναιρεί το γεγονός ότι σε απατά με άλλα άτομα.

Enikos

# 20 στις 11/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Redink

Bi ξεBi

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)