Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με απαταει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

apolitiii

# 21 στις 16/5/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851
'Aρεσαν+: 0%

Για την πρόθεση θα μιλάτε...αν είναι κολάσιμη πράξη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Enikos
Τελικα το λικε ειναι αμαρτημα?...

Ειναι κερατο?...

Λειπει και ο Τζερι που το κατεχει  το θεμα...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, hornet19 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 22 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Δε σου λεω εγω?...Πηρε αλλον αγερα το θεμα...

Τωρα θα μαθεις ολα τα κολπα θεματοθετη...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Francesca_

giannhs135135

# 23 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 26 / Σε σχέση
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
Το συζήτησα με την κοπέλα μου και έριξε τα μούτρα της μου είπε ότι έχω δίκιο και ότι αν είχα και γω την ιδια συμπεριφορά με την κολλητή της κιαυτη θα έβγαζε ανασφάλειες μου είπε ότι δεν τρέχει τίποτα προφανώς και ότι μόνο εμένα θέλει...ανακουφιστηκα αλλά πιστεύω πως υπάρχει μια έλξη από πλευράς της. Τι να πω θα δω πως θα πάει.

giannhs135135

# 24 στις 7/6/2021
author
Ανδρας / 26 / Σε σχέση
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Καλημέρα παιδιά είχαμε εξελίξεις στο θέμα... Χτες ημασταν σε μια κοινή δουλεια εγώ ο κολλητός μου και η κοπέλα μου και κάποιοι άλλοι παρατρεχάμενοι. Την παρατήρησα να τον κοιτάει συνέχεια με διάφορους τρόπους είτε να κοιτάει από κάτω προς τα πάνω είτε να τον κοιτάει στα μάτια είτε διάφορα άλλα. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. Εσείς πιστεύετε ότι αν ήθελε να τον φλερτάρει θα το έκανε μπροστά μου; δεν είναι τραβηγμένο; από την άλλη ο κολλητός μου εννοείται δεν ανταποδωσε αυτό το Κοιταγμα

Mindthegap-

# 25 στις 7/6/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.995

Περιεργα πραγματα ομως ε;;;

Οταν κοιταμε καποιον...στα ματια τον κοιταμε...
Απο κατω προς τα πανω...
Απο πανω προς τα κατω...
Πως αλλιως δηλαδη...;;;

Το...διαφορα αλλα...τι σημαινει...;;;

ΥΓ. Βρε κλειστην σπιτι να ησυχασει και σενα το κεφαλι σου...που το συζηταμε κιολας...

Heptamer

# 26 στις 7/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από giannhs135135
 Την παρατήρησα να τον κοιτάει συνέχεια με διάφορους τρόπους είτε να κοιτάει από κάτω προς τα πάνω είτε να τον κοιτάει στα μάτια είτε διάφορα άλλα. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. Εσείς πιστεύετε ότι αν ήθελε να τον φλερτάρει θα το έκανε μπροστά μου; δεν είναι τραβηγμένο; από την άλλη ο κολλητός μου εννοείται δεν ανταποδωσε αυτό το Κοιταγμα

Ο κολλητος μπορει να μην ανταποδωσε, γιατι δεν ηθελε να καρφωθει σε σένα. Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ...βράχος! Μπορει να τη λιμπίζεται κι αυτος, αλλα λογω φιλιας μαζι σου δεν κανει κινηση.

Το ματάκι της δικιας σου παιζει και με άλλα αρσενικα γενικά ή μονο με τον κολλητο σου?

Μείωσε τις κοινες δραστηριοτητες με τον κολλητο και κοψε αντιδρασεις της νεαρής.

Καλου κακου έσω ετοιμος ακομη και για ...απολυτήριο.

alisida

# 27 στις 7/6/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.466

Προτείνω ,αντί να παρατηρείς που πέφτει το μάτι της κοπέλας σου,

Να κάνεις κάτι πιο χρήσιμο για εσένα 

Να αρχίσεις να παρατηρείς τη συμπεριφορά της απέναντι σου 

Όπως επίσης και τα συναισθήματα που εκείνη σου προκαλεί (η συμπεριφορά και κατά συνέπεια και η σχέση σου).

Εάν σε καλύπτουν,μένεις 

Εάν όχι ,το συζητάς 

Εάν δεν υπάρχει βελτίωση,της δίνεις την ευχή σου και πας για την επόμενη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από giannhs135135
Καλημέρα παιδιά είχαμε εξελίξεις στο θέμα... Χτες ημασταν σε μια κοινή δουλεια εγώ ο κολλητός μου και η κοπέλα μου και κάποιοι άλλοι παρατρεχάμενοι. Την παρατήρησα να τον κοιτάει συνέχεια με διάφορους τρόπους είτε να κοιτάει από κάτω προς τα πάνω είτε να τον κοιτάει στα μάτια είτε διάφορα άλλα. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. Εσείς πιστεύετε ότι αν ήθελε να τον φλερτάρει θα το έκανε μπροστά μου; δεν είναι τραβηγμένο; από την άλλη ο κολλητός μου εννοείται δεν ανταποδωσε αυτό το Κοιταγμα

giannhs135135

# 28 στις 7/6/2021
author
Ανδρας / 26 / Σε σχέση
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Γιαυτό ετοιμάζομαι τώρα και ξεκίνησα το πένθος. Ο κολλητός μου είναι βράχος δεν είναι ότι ναναι του έχω 1.000.000% εμπιστοσύνη το πρόβλημα είναι από την πλευρά της

Vasia-2

# 29 στις 7/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν ξέρω...

...τι είπαν οι προλαλησαντες, αλλά δε μου φαίνεται αθώο. Πολλάκις έχει συμβεί. Μα, σε κάθε ποστ...?!

paranomos

# 30 στις 7/6/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από giannhs135135
Γιαυτό ετοιμάζομαι τώρα και ξεκίνησα το πένθος. Ο κολλητός μου είναι βράχος δεν είναι ότι ναναι του έχω 1.000.000% εμπιστοσύνη το πρόβλημα είναι από την πλευρά της

Το 100% δεν φτανει;;

Συνηθως μετα τα εκατομμυρια..

Μυρια κακα επονται..

Και μετα..μετρας βραχο βραχο το καημο  σου

giorgos170

# 31 στις 7/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.552
καλλά,, δεν μπορεί., τουλλάχιστον η eurobank.,
να μ' εξυπηρετήσει,   λίγο   ...,:, ,.??

Mairyklou5

# 32 στις 15/6/2021
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 9
Ίσως να την βλέπει ανταγωνιστηκα.. Τι ίσως δηλαδή.. Σίγουρα!! Το γιατί..το ξέρει η ίδια μόνο!Είτε ειχε θέμα στο παρελθόν με αυτή είτε παίζει κάτι αλλο. (Εκτός κι αν έτυχε να έχεις πάρε δώσε και εσυ με αυτή την κολλητή και η δικιά σου έχει δει κάποια κίνηση που δεν της αρέσει..) Τώρα όσον αφορά το αν σε απατάει επειδή κάνει like στον φίλο σου λίγο απίθανο μου φαίνεται! Αν και ποτέ να μην είσαι σίγουρος 100% για κατι..

Broken_Guy

# 33 στις 27/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Απαντήσεις: 252

Χωρίς να γνωρίζω αν είσαι ακόμα με την κοπέλα και έχοντας διαβάσει και όλα τα προηγούμενα που είπες φυσικά φίλε Γιάννη θα σου πω και εγώ την άποψη μου μιλώντας πιο πολύ και από δικές μου εμπειρίες:

1) Γουστάρει τον κολλητό σου κατα 99,9% θα έλεγα για να μην πω 100% και ακουστώ απόλυτως (Ίσως θα έχεις ακούσει και εσύ πως όταν κοιτάμε επίμονα κάποιον ή κάτι, όπως έγραψες παραπάνω οτι έκανε και η κοπέλα σου, είναι σημάδι ότι μας ελκύει).

2) Μην το αποκλείεις η κοπέλα σου να σε πλησίασε εξαρχής καθαρά και μόνο λόγο της έλξης της για τον κολλητό σου (Μπορεί π.χ. να τον βρήκε στο Facebook ή μέσω κοινών γνωστών, να έμαθε οτι εσύ είσαι κολλητός του και να προσπαθεί να τον προσεγγίσει μέσω εσού)

3)Καλώς ή κακώς με τα likes που ανέφερες δεν μπορείς να εισαι σίγουρος αν συμβαίνει κάτι ή όχι καθώς πολλοί άνθρωποι ειδικά σε τέτοιες ηλικίες ψάχνουν την επιβεβαίωση των άλλων μέσω αυτών. Πάντως καλό σημάδι και αυτο δεν ειναι.

4)Σε τέτοιοες περιπτώσεις πρόσεξε πόσο συχνά σου ανεφέρεται στον κολλητό σου ή αν όταν θέλεις να βγείτε οι δυο σας π.χ. σου λέει να φέρεις και αυτόν μαζί. Αν αυτό γίνεται συχνά πυκνά σημαίνει οτι κυρίως σε χρησιμοποιεί για να βρεθεί μαζί του από κοντά.

5) Αυτό ειναι καθαρά δική μου άποψη αλλά πέρα απο τους γονείς σου μην βάζεις για ΚΑΝΕΝΑΝ το χέρι σου στη φωτιά.Από τη στιγμή που δεν μπορείς να είσαι με τους άλλους 24 ώρες το 24ώρο για να γνωρίζεις τι κάνουν και που βρίσκονται, μην είσαι ποτέ σιγουρος για κανέναν.

Και 6) και τελευταίο και συγνώμη αν κούρασα με το μέγαλο κείμενο, αν δεν το έκανες ήδη, φύγε όσο είναι νωρίς ακόμη γιατί το πιο πιθανό σενάριο έιναι να καταλήξεις με έναν έρωτα χωρίς ανταπόκριση που δεν είναι και το πιο ωραίο πρραγμα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από giannhs135135

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε