Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν θέλει να το πει στους δικούς τις

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Nikos20001

# 1 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 21 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

τα έχουμε 1μηνα δυστυχώς δεν βλεπόμαστε συχνά μόνο στα κρυφά μένει σε δύσβατη περιοχή και η γονείς της δεν την αφήνουν να βγει? της λέω καμία φορά να τους το πει για μας αλλα δεν το λέει γιατί είναι νωρίς, δεν της το λέω σχεδόν ποτέ για να μην την πιέσω, τι να κάνω την θέλω παρά πολύ έχω σκεφτεί να πάω και να μιλήσω εγώ στους γονείς τις αλλα φοβάμαι μην τα κάνω χειρότερα 

Enikos

# 2 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726

Βρε καλωστο . . . . .

Εχεις σκεφτει να μιλησεις στους γονεις της...

Τι να τους πεις?...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

panagiotismp90

# 3 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

πως γνωριστηκατε με την κοπελα?

kostas_thns

# 4 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Πόσο χρονών είστε;

paranomos

# 5 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Ε αμα μενει σε δυσβατη περιοχη..που να την αφησουν να βγει βρε νικο?

Να την ψαχνει η εμακ μετα;

Οφουυ οφουυυ

Αρέσει στα μέλη agrotis53, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

Nikos20001

# 6 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 21 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
20 εγώ και 19 αυτή

Nikos20001

# 7 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 21 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

kostas_thns

20 και 19

MiltosRNLI1930

# 8 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Σπουδαζεις ,δουλευεις ,εισαι γεωκτημων τσιφλικας  ? Οταν πας στους γονεις της και τους πεις " Την Σουλα και μιαν καλυβην " θα σε ρωτησουν πιο ειναι το πλανο σου τι θα πεις .Αυτα λενε στο Φορουμ και εδω υπαρχουν σπεσιαλιστες να σου δωσουν σωστη καθοδηγηση .Παντως αν τη βγαζεις καθε μερα στο καφενειο του Γκικα κατω απο τις μουριες και μιλας με το φιλο σου στο αλλο τραπεζι μεσω κινητου σε βλεπω για αναζητηση σε πεδινες περιοχες.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, hornet19 και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 9 στις 16/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Κανονικα

εδω επρεπε να βοηθησει η Madame Paralie αλλα τωρα ειναι μπλεγμενη σε αλλο Θεμα αδυνατισματος με τη μεθοδο του καρπουζιου .

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

JIMTHEBLASTER1975

# 10 στις 17/5/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 129

Aμα από τον 1ο μήνα σκέφτεσαι να μιλήσεις στους γονείς της και είσαι και 20 χρονών μόνο,βλέπω το μέλλον σου μαύρο,πολύ μαύρο... .Τύλιγμα μυρίζομαι...Και μετά θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο...

la-mer

# 11 στις 17/5/2021
author
Γυναίκα gay / 18 / Παντρεμένη
Βραζιλία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.565

να σ' έχει ο θεός καλά!

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από MiltosRNLI1930

Σπουδαζεις ,δουλευεις ,εισαι γεωκτημων τσιφλικας  ? Οταν πας στους γονεις της και τους πεις " Την Σουλα και μιαν καλυβην " θα σε ρωτησουν πιο ειναι το πλανο σου τι θα πεις .Αυτα λενε στο Φορουμ και εδω υπαρχουν σπεσιαλιστες να σου δωσουν σωστη καθοδηγηση .Παντως αν τη βγαζεις καθε μερα στο καφενειο του Γκικα κατω απο τις μουριες και μιλας με το φιλο σου στο αλλο τραπεζι μεσω κινητου σε βλεπω για αναζητηση σε πεδινες περιοχες.

Αρέσει στα μέλη agrotis53, hornet19 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 12 στις 17/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Νικοοο!!!...Απο δω, απο δω!!!...

Προσπαθεια Νο 2 . . . . .

Τι θα πεις στους γονεις της κοπελας?...

Ψηνεσαι να μου πεις και μενα?...

Αρέσει στα μέλη la-mer, MiltosRNLI1930

Redink

# 13 στις 17/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετη σα σενάριο από παλιά ελληνική ταινία ακούγεται όλο αυτό. Αν οι γονείς της είναι παλαιών αρχών τι νόημα έχει να πας να τους μιλήσεις; Τι πιστεύεις ότι πρέπει να τους πεις δηλαδή; Είστε πολύ νέοι και άπειροι για σοβαρές δεσμεύσεις. Αν πραγματικά θέλετε να είστε μαζί θα πρέπει πρώτα να ανεξαρτητοποιηθείτε οικονομικά από τους γονείς σας εφόσον οι δικοί της είναι εναντίον. Με τι ασχολείστε; Είστε οικονομικά ανεξάρτητοι; Αν πραγματικά θέλετε να είστε μαζί και να μη χρειάζεται να δίνετε λογαριασμό σε κανέναν, θα πρέπει να επικεντρωθείτε στο να γίνετε πρώτα και οι δύο ανεξάρτητοι, ο καθένας από τη μεριά του. Σε κάθε περίπτωση, είναι δουλειά της κοπέλας να διαχειριστεί τους δικούς της όπως νομίζει και όχι δική σου. Αυτή ζει μαζί τους, όχι εσύ. Αν δεν θέλει να τους μιλήσει για σένα, θα πρέπει να το σεβαστείς και αν δεν αντέχεις την κατάσταση, να διακόψεις τη γνωριμία.

Heptamer

# 14 στις 17/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Νικο μου καλε, κατανοω πως εισαι στα ντουζένια σου νεο παιδι και θες να μπουλκουμιδιάζεσαι τακτικά και ανευ φοβου με την κοπελα - ειδάλλως τι νόημα έχει να τα ...έχεις μαζι της - αλλά ειναι ΚΑΚΙΣΤΗ, εντελώς ΑΚΥΡΗ ιδέα να παρουσιαστεις στους γονεις της ως γκομενος της κορης αξιώνοντας (με ποιο δικαίωμα άραγε? Με αυτο του γκόμενου?) περισσοτερο χρονο μαζι της. Γιατι οντως θα τα κανεις χειροτερα (και για τους δυο σας) και κινδυνευεις να μην την ξαναδεις.

Μπορει τυπικα η κοπελα να ειναι ενηλικη, ομως ζωντας ακομη με τους γονεις της και εως οτου ανεξαρτητοποιηθεί, ειναι υποχρεωμενη να τηρει καποιους κανονες και ειναι αναγκασμενη να επιτρεπει και εναν καποιο έλεγχο πανω της. 

Κατσε στα αυγουλάκια σου και συμβιβασου με οτι μπορει να σου προσφερει απο πλευρας χρονου η κοπελα - αυτο μπορει, αυτο σου δινει.  Και εχει καθε δικαιωμα να κρυβει τη σχεση σας απο τους δικους της - το αν και πότε θα το πει, δεν το αποφασιζεις εσυ, αλλά αυτή. Αν δεν μπορεις να το αποδεχτεις, βρες μια άλλη, λιγοτερο ...δύσβατη.

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, hornet19 και σε ακόμα 3 μέλη.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

hornet19

# 15 στις 17/5/2021
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 2.198

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Redink
Θεματοθετη σα σενάριο από παλιά ελληνική ταινία ακούγεται όλο αυτό. Αν οι γονείς της είναι παλαιών αρχών τι νόημα έχει να πας να τους μιλήσεις; Τι πιστεύεις ότι πρέπει να τους πεις δηλαδή; Είστε πολύ νέοι και άπειροι για σοβαρές δεσμεύσεις. Αν πραγματικά θέλετε να είστε μαζί θα πρέπει πρώτα να ανεξαρτητοποιηθείτε οικονομικά από τους γονείς σας εφόσον οι δικοί της είναι εναντίον. Με τι ασχολείστε; Είστε οικονομικά ανεξάρτητοι; Αν πραγματικά θέλετε να είστε μαζί και να μη χρειάζεται να δίνετε λογαριασμό σε κανέναν, θα πρέπει να επικεντρωθείτε στο να γίνετε πρώτα και οι δύο ανεξάρτητοι, ο καθένας από τη μεριά του. Σε κάθε περίπτωση, είναι δουλειά της κοπέλας να διαχειριστεί τους δικούς της όπως νομίζει και όχι δική σου. Αυτή ζει μαζί τους, όχι εσύ. Αν δεν θέλει να τους μιλήσει για σένα, θα πρέπει να το σεβαστείς και αν δεν αντέχεις την κατάσταση, να διακόψεις τη γνωριμία.

Οικονομική ανεξαρτησία από τα 19-20? Δεν είναι κάπως νωρίς? Σε αυτές τις ηλικίες τα παιδιά σπουδάζουνε, πάνε στρατό, πάνε μαθητευόμενοι κάπου και εκεί στα 22 με 24 μίνιμουμ αρχίζουν να δουλεύουν με κατωτατο μισθό, και συχνά να τους "δουλεύουνε" κιόλας ότι θα πληρωθούν...

Αρέσει στα μέλη agrotis53, MiltosRNLI1930

panagiotismp90

# 16 στις 17/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

με τι ασχολεισαι νικολη? νομιζω πρεπει να πας στος γονεις παντως, να ξερουν.

hornet19

# 17 στις 18/5/2021
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 2.198

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από panagiotismp90

με τι ασχολεισαι νικολη? νομιζω πρεπει να πας στος γονεις παντως, να ξερουν.

Το γεγονός ότι δεν το λέει η κοπέλα στους δικούς της πάντως δεν είναι καλό σημάδι (για να κάνει εμφάνιση)

paolino85

# 18 στις 18/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λοιπόν έχω μια καλή ιδέα νεαρέ να σού δώσω... Αφού μενει σε δυσβατη περιοχη φόρεσε μία στολη καταδρομών  πέρασε από εκει κάνε ότι χτύπησες στο πόδι και ζητα βοηθεια  κοινού  δλδ της γειτονιάς αλλά προσοχη εξω απο το σπίτι της κοπέλας  όχι μσκράν  κατάλαβες πιστευω μην έρθουν για βοήθεια οι άλλοι γείτονες και χαλάσει η δουλειά... οπότε θα σε βοηθήσουν οι γονείς της μπορεί να σε βάλουν και μεσα στο σπίτι και εσυ μετά  ως  ευχαριστημένος και υποχρεωμένος  να πείς στούς γονείς της ότι θέλεις πολύ την κοπέλα και την αγαπάς  γιαυτό σχεδίασες ολο αυτό το κόλπο...

Είμαι σίγουρος ότι δεν θα αρνηθούν...

Αντε καλή επιτυχία  καί τού χρόνου ναμαστε καλά να τα ξαναπούμε με άλλο θέμα..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nikos20001

τα έχουμε 1μηνα δυστυχώς δεν βλεπόμαστε συχνά μόνο στα κρυφά μένει σε δύσβατη περιοχή και η γονείς της δεν την αφήνουν να βγει? της λέω καμία φορά να τους το πει για μας αλλα δεν το λέει γιατί είναι νωρίς, δεν της το λέω σχεδόν ποτέ για να μην την πιέσω, τι να κάνω την θέλω παρά πολύ έχω σκεφτεί να πάω και να μιλήσω εγώ στους γονείς τις αλλα φοβάμαι μην τα κάνω χειρότερα 

Redink

# 19 στις 18/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από hornet19

Οικονομική ανεξαρτησία από τα 19-20? Δεν είναι κάπως νωρίς?  

Ενώ το να πιάσει να μιλήσει στους γονείς της κοπέλας πάνω στο 1 μήνα γνωριμίας και σε αυτές τις ηλικίες είναι νορμάλ ? 

Σε αυτές τις ηλικίες τα παιδιά σπουδάζουνε, πάνε στρατό, πάνε μαθητευόμενοι κάπου και εκεί στα 22 με 24 μίνιμουμ αρχίζουν να δουλεύουν με κατωτατο μισθό, και συχνά να τους "δουλεύουνε" κιόλας ότι θα πληρωθούν...

Δε διαφωνώ με κάτι από αυτά που έγραψες.  Απλά του εξήγησα τις προϋποθέσεις που θα χρειάζονταν για να είναι πραγματικά ανεξάρτητοι (και έμμεσα ότι κάτι τέτοιο δεν είναι καθόλου απλό).        

Alezandra

# 20 στις 18/5/2021
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 815

Μπορείτε καλέ μου κύριε να της δωρίσετε ένα ζευγάρι παπούτσια ορειβασίας και να χάνεστε στα βουνά να χαρείτε τον έρωτα σας.

Βλέπω όμως ότι ένα άλλο αρσενικό υπονομεύει αυτό που εσείς ονομάζετε αγάπη.

Η πιθανότητα να κρύβεται μια διπλή ζωή πίσω από όλα αυτά,είναι μεγάλη.

Ελπίζω να καταλάβετε ποιο είναι πλέον το δικό σας συμφέρον.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Nikos20001

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε