Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Να κάνω μια προσπάθεια ή οχι??

Σελίδα : 1

Danah29

# 1 στις 21/5/2021
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Να κάνω μια προσπάθεια ή οχι??

Γειά σας παιδιά,

Είμαι καινούργια εδώ και ήθελα τη γνώμη σας για ενα θέμα.. Βγαίνω με κάποιον λίγο καιρό, είναι πολύ καλό παιδί και δείχνει ότι με προσέχει και νοιάζεται για μένα όταν βγαίνουμε. Τον γνώρισα πριν λίγα χρόνια σε φιλικό επίπεδο. Με προσέχει πολύ και είναι πολύ καλό παιδί αλλά όσες φορές βγήκαμε δεν ένιωσα κάποια έλξη. Δεν ξέρω αν φταίει ότι τον είδα φιλικά στην αρχή. Δεν ξέρω τι να κάνω. Θέλει να μιλήσουμε για εμάς και μου είπε ότι θέλει να είμαστε μαζί. Να κάνω μια προσπάθεια να είμαι μαζί του μήπως με τον καιρό νιώσω κάτι παραπάνω ή να το σταματήσω επειδή δεν νιώθω κάτι πέρα από κάτι φιλικό;

Heptamer

# 2 στις 21/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Μάλλον δεν ένιωσες κάτι επειδή είναι καλό παιδί.Συμβαίνει συνήθως.

Άσε τα ...ψυχικά στους άντρες και δη στους καλούς.

Τους υποτιμούν. Και είναι και άδικο για αυτούς.

Μην πιεζεσαι. Ούτε χωρούν ελεημοσύνες εδώ. Ελευθέρωσε τον - αστον να βρει μια που θα τον βλέπει όπως θα τη βλέπει κι αυτός. Κι εσύ να βρεις ένα κακό παιδί να νιώσεις πράγματα.

.

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, mairy10 και σε ακόμα 3 μέλη.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

alisida

# 3 στις 21/5/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Περιληψη

Η Δανάη βγαίνει με ένα καλό παιδί που τη θέλει για σχέση,αλλά δεν της κάνει κου κου.Να το παλέψει,ή να τον αφήσει στην ησυχία του,όπως προτείνει ο Χεπ ?
Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Helenaki4

alisida

# 4 στις 21/5/2021
author
Καζακστάν

Το λαικ ήταν επειδή γέλασα όπως τα γράφεις.

Στην πραγματικότητα,η ερωτική έλξη δεν έχει να κάνει με τον χαρακτήρα,αλλά με τις φερομόνες μας.

Τα καλά παιδιά δεν είναι όλα ασεξουαλ,ούτε τα κακά παιδιά είναι όλα  εκρηκτικοί εραστές.

Αναφέρομαι σε γυναίκες και άντρες 

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Heptamer

Μην πιεζεσαι. Ούτε χωρούν ελεημοσύνες εδώ. Ελευθέρωσε τον - αστον να βρει μια που θα τον βλέπει όπως θα τη βλέπει κι αυτός. Κι εσύ να βρεις ένα κακό παιδί να νιώσεις πράγματα.

.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Helenaki4
I am Not a psychotherapist :)

paranomos

# 5 στις 21/5/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Φανταζομαι ουτε και αυτος θα εχει νιωσει καποια ελξη..αλλιως θα ειχε κανει τοσο καιρο που βγαινετε καποια κινηση...

Εκτος αν επεσες σε ντροπαλο αγορι

Heptamer

# 6 στις 21/5/2021
author

Ε, φαντάζομαι πως τα καλά παιδιά τότε έχουν έλλειψη... φερομονών.

Και δε βγαίνουν και σε συμπλήρωμα διατροφής γμτ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

Στην πραγματικότητα,η ερωτική έλξη δεν έχει να κάνει με τον χαρακτήρα,αλλά με τις φερομόνες μας.

Τα καλά παιδιά δεν είναι όλα ασεξουαλ,ούτε τα κακά παιδιά είναι όλα  εκρηκτικοί εραστές.

Helenaki4

# 7 στις 21/5/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888

Λάικ για τον ίδιο λόγο με την Αλις , αγαπητέ Heptamer.

Τα κορίτσια αγαπάμε και ελκόμαστε από καλά παιδιά , ειδικά μετά από κάποια ηλικία.

Η κάφρικη συμπεριφορά λειτουργεί σαν μαγνήτης μόνο όταν ο αποδέκτης είναι ανασφαλής, με ελλιπή αυτοεκτίμηση.(Και μη μου πείτε ότι δε συμβαίνει και στα αγόρια αυτό )

Κατα τα άλλα , συμφωνώ απόλυτα μαζί σας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Heptamer

.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, mairy10

Heptamer

# 8 στις 21/5/2021
author

Μάλλον αυτό γίνεται μετά τα 30, οπότε για τη Δανάη ο καιρός γαρ εγγύς για να τη δει αλλιώς!

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Helenaki4

Τα κορίτσια αγαπάμε και ελκόμαστε από καλά παιδιά , ειδικά μετά από κάποια ηλικία.

.

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Helenaki4

Helenaki4

# 9 στις 21/5/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888

Εσυ κοπελιά μου , γιατί θέλεις να πιεστείς να βγεις με κάποιον που δε σε έλκει άραγε?

Να επιχειρήσω να κάνω μια μαντεψιά?

Μήπως κατα βάθος φοβάσαι ότι δε θα βρεθεί στην πορεία ένας άντρας καλός που να ενδιαφέρεται και να σε έλκει κιόλας?

Μήπως πιστεύεις ότι έχουν δυσκολέψει οι σχέσεις , οτι οι άντρες δε θέλουν σχέση και λες "κατσε να δούμε εδώ τώρα το παιδί που θέλει γιατί απ'το ολότελα , κι η Παναγιώταινα καλή?"

Δεν πάει έτσι , κατά τη γνώμη μου και μη φοβάσαι.

Μη ρίχνεις τον εαυτό σου , αξίζεις όλο το πακέτο. Και μη φοβηθείς να περάσεις ένα διάστημα μόνη σου μέχρι το βρείς.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, maraki_lar_1980

alisida

# 10 στις 21/5/2021
author
Καζακστάν

Απ' όσο γνωρίζω βγαίνουν σε ... σπρέι,αλλά λειτουργεί μόνο ως μαγνήτης για την πρώτη προσέγγιση.

Η σχεσιακη σύνδεση,έχει ανάγκη και από άλλα πράγματα εκτός της ερωτικής έλξης 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Heptamer

Ε, φαντάζομαι πως τα καλά παιδιά τότε έχουν έλλειψη... φερομονών.

Και δε βγαίνουν και σε συμπλήρωμα διατροφής γμτ!

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930
I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 11 στις 21/5/2021
author

Μια χαρά!

Πάω στο φαρμακείο!

Η ...προμαγνητιση εχει σημασία. Μετά όλα είναι τυπικό θέμα (μαγνητικής) συντήρησης.

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida

Απ' όσο γνωρίζω βγαίνουν σε ... σπρέι,αλλά λειτουργεί μόνο ως μαγνήτης για την πρώτη προσέγγιση.

Η σχεσιακη σύνδεση,έχει ανάγκη και από άλλα πράγματα εκτός της ερωτικής έλξης 

Αρέσει στο μέλος apolitiii

MiltosRNLI1930

# 12 στις 21/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.267

Αφου δεν νιωθεις εσωτερικο τρεμουλο Μανταμιτσα μου ,αστον να τον χαρει καμια αλλη πικραμενη .Απ'οτι καταλαβα γουσταρεις τυπαδες με γρασσο στο παντελονι με 72,5 πλευρικες τσεπες και 4 κινητα .

Αρέσει στα μέλη lion1977, Enikos

konstandinos73

# 13 στις 21/5/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 331
Σωστος Heptamer! Και που τα ειπες, ομως, θα καταλαβει?? Εννοείται οχι! Μεγαλη αληθεια ειπες. Πολυ μεγαλη.

Heptamer

# 14 στις 21/5/2021
author

Γυναίκα 29 ετών, κατά τεκμήριο δομημένη και με στοιχειωδη ηθική, οφείλει να καταλάβει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από konstandinos73
Σωστος Heptamer! Και που τα ειπες, ομως, θα καταλαβει?? Εννοείται οχι! Μεγαλη αληθεια ειπες. Πολυ μεγαλη.

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

panagiotismp90

# 15 στις 22/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

τι σου λεγε στα ραντεβου που βγηκατε?

Danah29

# 16 στις 24/5/2021
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 4
Του μίλησα του είπα ότι δεν είμαι σίγουρη και θέλει να μάθει ποιος είναι ο λόγος. Δεν μπορώ να του εξηγήσω ακριβώς και εκείνος εξακολουθεί να θέλει να είμαστε μαζί. Εγώ ηθελα ένα παιδί με το οποίο τώρα δεν είμαστε μαζί. Με εκείνον το ένιωσα αμέσως ότι ήθελα να είμαι μαζί του ενώ με αυτόν τον γνώρισα σαν φίλο αρχικά, δεν μου πέρασε από το μυαλο κάτι αλλο. Δεν ξέρω τι να του πω..

wish_

# 17 στις 24/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν εισαι σίγουρη? Ή τον βλέπεις φιλικά? 

Κάθισε και σκέψου,είναι ένας φίλος που θα σου στοιχίσει να χάσεις?

Το ωραίο είναι όπως λες και εσύ να νιώθεις κάτι,όπως ένιωσες και για τον άλλο που μας λες,από την άλλη ίσως αν ξεκινήσεις κάτι επειδή σ΄αρέσει σαν χαρακτήρας και δε σου ειναι αδιάφορος τότε μπορεί να σου βγει στην πορεία αυτό το κάτι παραπάνω.Εξάλλου τι πιο ωραίο μια φιλία να εξελιχθεί σε σχέση!(Φυσικά αρκεί να σου αρέσει και σένα)

Από την άλλη δεν εισαι δα και τόσο μικρή να φοβάσαι να μιλήσεις,με το ζόρι δεν σε αναγκάζει κανείς να κάτι,αν δεν θες υποστήριξε την απόψη σου,

"Μου αρέσει η παρέα σου όμως σε βλέπω φιλικά,αν θες να συνεχισουμε την παρέα έχει καλώς,δε θελω να σε χάσω από φίλο"

Αν δεν είναι καλός και έμπιστος φίλος απλά θα πρέπει να δεχθείς οτι μπορεί ν΄απομακρυνθεί ή να κρυώσει απέναντι σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Danah29
Του μίλησα του είπα ότι δεν είμαι σίγουρη και θέλει να μάθει ποιος είναι ο λόγος. Δεν μπορώ να του εξηγήσω ακριβώς και εκείνος εξακολουθεί να θέλει να είμαστε μαζί. Εγώ ηθελα ένα παιδί με το οποίο τώρα δεν είμαστε μαζί. Με εκείνον το ένιωσα αμέσως ότι ήθελα να είμαι μαζί του ενώ με αυτόν τον γνώρισα σαν φίλο αρχικά, δεν μου πέρασε από το μυαλο κάτι αλλο. Δεν ξέρω τι να του πω..

kostas232

# 18 στις 24/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

τι σημαινει

ασεξουαλ και γιατ το αναφερεις?? δωσε μου τα φωτα σου ή πες στον επταημερο να μου εξηγησει που τα ξερει ολα

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alisida

Broken_Guy

# 19 στις 27/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252

Αν και σου έδωσε ο Heptamer την σωστότερη απάντηση με το πρώτο του σχόλιο θα συνεχίσω λέγοντας οτι απάντησες μόνη σου σε αυτό που ρώτησες. 1) Είπες ότι τον βρίσκεις καλό παιδί (προσωπικά όσες μου το είπαν αυτό πότε δεν κράτησε ή ηταν καλό οτι συνέβει στην πορεία μαζί τους) και 2) Δεν εισαι σίγουρη. Όταν θέλεις κάποιον απ την αρχή εισαι 100% σίγουρη, ακόμη και αν γνωρίζεις ότι μ αυτον τον άνθρωπο δεν θα βγει πουθενά/ Και μια τελευταία συμβουλή, το καλό παιδί εφόσον σε βλέπει ερωτικά διώξτο όσο πιο μακριά γίνεται, ούτε φίλοι μην μείνετε γιατί αλλιώς θα καταλήξεις να του κάνεις πολύ μεγαλύτερο κακό από το να μην τον έχεις φίλο απλά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Danah29

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost