Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θέλω την βοήθεια σας

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Alexandra233

# 1 στις 21/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Θέλω την βοήθεια σας

Καλησπερα.. Χθες βγήκαμε εγώ ή φίλη μου και ο δικός της και ήρθε και ένας φίλος του που γνώρισα χθες εγώ πρώτη φορά από κοντά..με ρωτούσε τι κάνω με τι ασχολούμαι κλπ και όταν φεύγαμε μας χαιρετησε μου έδωσε το χέρι του κ με φίλησε στο μάγουλο.. Πηγαίνω σπίτι και βλέπω μήνυμα του "ααα εγώ σε είχα στο ινσταγραμ βρεε, τέλεια!!" Γιατί τύχαινε να με έχει εδώ και καιρό αλλά δεν ήξερε πια είμαι.. Τέλος πάντων με ρώτησε αν έφθασα, μου έκανε σπαμ σε όλες τις φώτο και του κάνω για πλάκα "σπαμερ και έτσι;" και απαντάει "αν μου αρέσει κάτι να μην το δείξω " γενικά εμένα μου αρέσει πολύ αυτός και στο καλημέρα και καληνύχτα βάζει καρδιές αλλά εγώ δεν βάζω και δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω ακόμη, δεν θέλω να φανώ ούτε απελπισμένη που τρέχει έτσι αμέσως αλλά ούτε και αδιαφορεί.. Να καταλάβει ότι και εγώ ενδιαφέρομαι αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να βάζω καρδιές κ φιλάκια όταν βάζει αυτός..η αλήθεια μέχρι στιγμής σε κανέναν δεν έβαζα με όσους μιλούσα πολύ σπάνια αλλά ενώ θα είχαμε βρεθεί κ στην τελική δεν κρατούσε.. Αλλά αυτός μου αρέσει πολύ και δεν ξέρω πως να το χειριστώ.. Δεν θέλω να ξενερώσει κιόλας.. 

Heptamer

# 2 στις 21/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031
'Aρεσαν+: 0%

Να κάνεις μόνο  αυτό που σου βγαίνει.

Δε χρωστάς προσποίηση - ούτε καν στα σοσιαλ.
Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 3 στις 21/5/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Περιληψη

(Εξηγηστε μου πρώτα κάποιος τι σημαίνει κάνω σπαμ στις φωτό,πλιιιζζζ!!!)

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Enikos

# 4 στις 21/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738

Με τις καρδουλες εχει παραγινει το θεμα...

Μεχρι και ο αγαπητικος της βοσκοπουλας βαζει...

Εσυ για να του δειξεις το ενδιαφερον σου, βαζε του θαυμαστικα...

Ετσι θα αναγκαστει να σου εκμυστηρευτει τον ερωτα του...

Για να ξερεις και εσυ κατα που θα καμεις...

Κανονικα ομως οταν βλεπεις αθρωπο και βαζει καρδουλες, ειναι φιφα το περιστατικο...

Σκεψου με μεγαλη συνεση, γιατι κυκλοφορανε και ρεντικολα των θηρευτικων κυνων...

Αρέσει στο μέλος la-mer

Heptamer

# 5 στις 21/5/2021
author

Τικαρω "μου αρέσει" σε όλες ανεξαιρέτως τις φωτογραφίες ενος προφίλ που βλέπω, ασχέτως αν μου αρέσουν. Το πλημμυρίζω έτσι με ειδοποιήσεις και αλλοιώνω την δημοτικότητα / αυθεντικοτητα του.

Είναι ένας τροπος να εκμαιεύσεις ενδιαφέρον...

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

Περιληψη

Αρέσει στο μέλος alisida
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Helenaki4

# 6 στις 21/5/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Κοπελιά μου ,ελάχιστη σημασία έχει αν θα βάλεις ή δε θα βάλεις καρδούλες και πόση ώρα μετά απ'τις δικές του.

Αυτό που πραγματικά μετράει , είναι :

1. Να μη φοβάσαι να είσαι ειλικρινής.Οι άντρες δεν περιμένουν να δουν κάτι συγκεκριμένο , περιμένουν να δουν μια γυναίκα με αυτοπεποίθηση , κι ας μη μοιάζει με κάποια άλλη.
Όσο φοβάσαι μη σε περάσει για δεν ξερω εγώ τι , τόσο θα πεφτεις σε αμηχανίες και ψεύτικες συμπεριφορές που θα φαίνονται κι αυτό σίγουρα δεν είναι καλό.

2. Δεν έχεις να κανεις κάτι. Αν του αρέσεις , θα προτείνει να βρεθείτε.
Αν δεν το κάνει σε εύλογο χρονικό διάστημα, ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ.
Μη συναινέσεις σε μακρόσυρτες επαφές στα σόσιαλ με καρδούλες. Ο αντρας που ενδιαφέρεται ζητά συνάντηση. Οι υπόλοιποι είτε παίζουν , είτε δεν ενδιαφέρονται και το αφήνουν.

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, guorgos2366vz και σε ακόμα 1 μέλος.

Heptamer

# 7 στις 21/5/2021
author

Νομίζω πως στις εν λόγω μικρές και ανήσυχες ηλικίες είναι too much to ask η αυτοπεποίθηση & Co...δεν έχουν χτιστεί ακόμη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Helenaki4

1. Να μη φοβάσαι να είσαι ειλικρινής.Οι άντρες δεν περιμένουν να δουν κάτι συγκεκριμένο , περιμένουν να δουν μια γυναίκα με αυτοπεποίθηση , κι ας μη μοιάζει με κάποια άλλη.

.

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

Enikos

# 8 στις 21/5/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.738
Βοηθατε να βγει ο ρολος...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, la-mer και σε ακόμα 1 μέλος.

Alexandra233

# 9 στις 21/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Απλά ο συγκεκριμένος απ'οτι κατάλαβα είναι πολύ του χαβαλέ, έβαλε 2 φορές χθες καρδιά, μου είπε πως ήταν ωραία η παρέα χθες πάρα πολύ ωραία!! Και γενικά έδειξε ότι του αρεσα, δεν ξέρω καλά και τον χαρακτήρα του για να καταλάβω αλλά αυτό έδειξε και ξέρω πως χωρίσε και πρόσφατα.. Απλά εγώ το μόνο που είπα είναι πως χάρηκα και εγώ που τον γνώρισα και μεχρι εκεί ούτε καρδιές, ούτε λαικ όπως έκανε εκείνος και δεν ξέρω αν μήπως με αυτό δείξω ότι δεν μου αρέσει ή δεν ενδιαφέρομαι και με περάσει για καμιά ξενέρωτη.. Μου άρεσε πολύ και δεν θέλω να γίνομαι βαρετή ούτε στις συζητήσεις μου αλλά ούτε και να με περασει για λυσσάρα..

Heptamer

# 10 στις 21/5/2021
author

Δεν είναι απαραίτητο να είναι χαβαλες. Μπορεί απλά με αυτόν τον τρόπο να θέλει να σου εκδηλώσει πως του αρέσεις, επειδή ίσως φοβάται (ακόμη) τα λόγια.

Δεν έχεις να αποδείξεις το οτιδήποτε, στον οποιοδήποτε (χαβαλέ). Να είσαι ο εαυτός σου και αυτομάτως θα φιλτραριστουν οι ασυμβατοι. Σε όποιους αρέσεις, για τους άλλους δε θα μπορέσεις.

Μην αφήνεις τα πρωτόκολλα των σοσιαλ να σε στιγματίζουν. Είναι ψυχοφθόρο και ανουσιο. Δεν τα έχεις ανάγκη για να δείξεις ή όχι ενδιαφέρον. Σκασιλα σου τι θα σκεφτεί  ο κάθε τυχάρπαστος. Αν δε γουστάρεις να κάνεις like, ή να "καρδουλισεις", απλά δεν το κάνεις. Το κάνεις μόνο αν το σισθανεσαι, οχι γιατί έτσι πρεπει. Ο καθένας εκφράζει με το δικό του τρόπο την αποδοχή - δεν είσαι υποχρεωμένη να ακολουθείς τους τρόπους κανενός.

Αν θες να του δείξεις πως σου αρέσει, επικοινώνησε του το με τον τρόπο που σου βγαίνει, όπως κάνει κι αυτός.  Γραψτου το ισως - και άσε αυτόν να κάνει τα δικά του.

Το "βάζω καρδιά στα σοσιαλ" δε σημαίνει "βάζω την καρδιά μου"...Μη φοβάσαι λοιπόν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Alexandra233
Απλά ο συγκεκριμένος απ'οτι κατάλαβα είναι πολύ του χαβαλέ, έβαλε 2 φορές χθες καρδιά, μου είπε πως ήταν ωραία η παρέα χθες πάρα πολύ ωραία!! Και γενικά έδειξε ότι του αρεσα, δεν ξέρω καλά και τον χαρακτήρα του για να καταλάβω αλλά αυτό έδειξε και ξέρω πως χωρίσε και πρόσφατα.. Απλά εγώ το μόνο που είπα είναι πως χάρηκα και εγώ που τον γνώρισα και μεχρι εκεί ούτε καρδιές, ούτε λαικ όπως έκανε εκείνος και δεν ξέρω αν μήπως με αυτό δείξω ότι δεν μου αρέσει ή δεν ενδιαφέρομαι και με περάσει για καμιά ξενέρωτη.. Μου άρεσε πολύ και δεν θέλω να γίνομαι βαρετή ούτε στις συζητήσεις μου αλλά ούτε και να με περασει για λυσσάρα..

Αρέσει στο μέλος apolitiii
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

kostas232

# 11 στις 21/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

παλι αλλαξες φωτο?

αποφασισε, γιατι σε καθε φωτο φαινεσαι και δεκα χρονια μεγαλυτερος.. επιπλον ξυρισε το μουστακι ..τι ειναι αυτα/.?

Redink

# 12 στις 21/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν ξέρεις ότι χώρισε πρόσφατα κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να μην πέσεις με τα μούτρα όσο ενθουσιώδης και αν φαίνεται αυτός. Σεβασμού τους δικούς σου συναισθηματικους ρυθμούς και μην παρασυρθείς να ακολουθήσεις τους δικούς του. Ορισμένοι άνθρωποι μετά από ένα χωρισμό ψάχνουν/κυνηγούν διακαώς τον/την επόμενη σύντροφο για ν' αποφύγουν τα δυσάρεστα συναισθήματα του χωρισμού και να νιώσουν καλύτερα, με αποτέλεσμα αυτές οι σχέσεις να μην φτιάχνονται πάντα σε σταθερές βάσεις. Αφού σου αρέσει δοκίμασε το αλλά διερευνητικα. Έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι οι συνθήκες που ξεκινάτε είναι κάπως ασταθείς. Μη βιαστείς να δεθείς συναισθηματικά μόνο και μόνο επειδή βιάζεται αυτός γιατί, αν του γυρίσει μετά για κάποιο λόγο, κινδυνεύεις να σε αδειάσει το ίδιο εύκολα με τώρα που σε κυνηγάει. Μην τον αποθαρρύνεις, διασκέδασε το αλλά μην πέσεις και με τα μούτρα. Ο χρόνος θα δείξει τι σόι άνθρωπος είναι πραγματικά...

MiltosRNLI1930

# 13 στις 21/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

spam Mandame σημαινει κατι ανεπιθυμητο ,ειτε αλληλογραφια ειτε φωτο προς το παρον . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

Περιληψη

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida

Περιληψη

MiltosRNLI1930

# 14 στις 21/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Εσυ

βαλτου μια πολικη αρκουδα και κανα πιγκουινο μην σε περασει καθολου για λυσσαρα .

kostas232

# 15 στις 21/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν μπορει

παιρνεις καλο μεροκαματο .. και υτο ρε μπαγασα το ξερεις?

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Heptamer

Τικαρω "μου αρέσει" σε όλες ανεξαιρέτως τις φωτογραφίες ενος προφίλ που βλέπω, ασχέτως αν μου αρέσουν. Το πλημμυρίζω έτσι με ειδοποιήσεις και αλλοιώνω την δημοτικότητα / αυθεντικοτητα του.

Είναι ένας τροπος να εκμαιεύσεις ενδιαφέρον...

Heptamer

# 16 στις 21/5/2021
author

Μη τα ξαναλέμε:

Ξέρω πολλά. Κι όσα δεν ξέρω, τα μαντεύω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από kostas232

δεν μπορει

παιρνεις καλο μεροκαματο .. και υτο ρε μπαγασα το ξερεις?

Heptamer

# 17 στις 21/5/2021
author

Δε θέλω να μου πολυσυνηθιζεις!

Θέλω να είσαι στην τσίτα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από kostas232

παλι αλλαξες φωτο?

αποφασισε, γιατι σε καθε φωτο φαινεσαι και δεκα χρονια μεγαλυτερος.. επιπλον ξυρισε το μουστακι ..τι ειναι αυτα/.?

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Asterella

# 18 στις 21/5/2021
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6

Αυτή η συμπεριφορά μου θυμίζει από τα εφηβικά μου χρόνια φάση κλασική εφήβου αγοριού χαβαλετζίδικου.

Πρώτον,μέσω της φίλης σου και του αγοριού της θα ήταν καλύτερα να μάθεις τι σόι άτομο είναι αυτόκαι πώς συμπεριφέρεται σε ερωτικές του σχέσεις.Εσύ για αρχή,μπόρεις να του μιλάς πιο πολύ προς το χαλαρό-φιλικό,μην πάρει και τα πάνω του.Με τον καιρό,και σίγουρα με περισσότερες live συζητήσεις μαζί του θα καταφέρεις να βγάλεις συμπεράσματα.
Αν όλα αποδειχθούν ευνοϊκά,τότε προχωράς σε "καρδούλες και φιλάκια"  

kostas232

# 19 στις 21/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σε αυτη την απαντηση

ξερεις και απαντας.. στην αλλη αμολας αετο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Heptamer

Μη τα ξαναλέμε:

Ξέρω πολλά. Κι όσα δεν ξέρω, τα μαντεύω.

Heptamer

# 20 στις 21/5/2021
author

Δεν αμολαω αετό. Έχω απαντήσει, απλά όχι με τον τρόπο που θες / αντιλαμβάνεσαι  εσύ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από kostas232

σε αυτη την απαντηση

ξερεις και απαντας.. στην αλλη αμολας αετο...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε