Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έχω σκαλώσει με μια παντρεμένη... Με παιδί!

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

Aggelos312021

# 1 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ζακύνθου / Μαχαιράδο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

Γειά σε όλη την παρέα... Είμαι ο Άγγελος ? 31 ετών και θα ήθελα την συμβουλή σας... Το τελευταίο διάστημα έχω κολλήσει με μια παντρεμένη, η οποία έχει και παιδί... Δουλεύει σ ένα μαγαζί... Έχουμε αρχίσει ψιλομιλαμε πέρα από ένα γεια δλδ... Μπορεί σε συζητήσεις με άλλα άτομα ή και σε μένα κάποια στιγμή να έχει αναφέρει τον σύζυγο της αλλά βλέπω όταν κάτι της τυχαίνει στο μαγαζί αμέσως μου λέει εσύ φταις το ένα το άλλο με ωραίο τρόπο όχι αυστηρό... ( είπαμε)

Γενικά πέφτουν ματιές και βλέπω όταν την *γραφω* την επόμενη φορά που θα με δει θα κοιτάξει να μου μιλήσει πρώτη... Δεν ξέρω... Είμαι μπερδεμένος... Σωστό δεν είναι αυτό που κάνω... Ηλικία δεν ξέρω ακομα.. Ζώδιο έχω μάθει... Χάχα υδροχόος ?... Ποια η γνώμη σας? Την σκέφτομαι όλη μερα εντάξει δεν υπάρχει αυτό τι να κάνω?? ???

KontosGr

# 2 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 40
Οι παντρεμενες με παιδι ειναι πιο εκδηλωτικες και ισως γιαυτο να σε τραβαει. Προχωρα και οπου σε βγαλει, γιατι πρεπει να σκεφτεσαι το δρομο που εχεις να κανεις. Το πολυ πολυ να την παντρευτεις και να κανετε μερικα παιδακια ακομη. Διαφορετικα μπορει να θελει απλως να περναει καλα. Εσυ τι θες? Της το ειπες?
ΥΓ Ξερεις το ζωδιο αλλα οχι την ηλικια? Ποσο καιρο ειστε μαζι?

alisida

# 3 στις 24/5/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477
Στο "παντρεμένη" σταματας,ασχέτως παιδιού ή μη.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

wish_

# 4 στις 24/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Από πότε οι παντρεμένες με παιδιά είναι πιο εκδηλωτικές? 

Αν είναι εκδηλωτικές (που δεν ξερω πως το εννοείς ο καθένας) με το να λενε μια παραπάνω κουβέντα και να μοιράζουν ένα παραπάνω χαμόγελο χωρίς να νιώθουν οτι θα παρεξηγηθούν,τότε νομίζω κάπου εσύ μπορεί να κάνεις λάθος.

Εχουμε φτάσει να λέμε την κοινωνικότητα κάποιου "πέσιμο" .

Να κάτσετε στ΄αυγά σας και μην τρώγεστε με τα ρούχα σας Κ. Αγγελε. Η γυναίκα βρίσκεται στο χώρο εργασίας της και μια παραπάνω κουβέντα θα την πει αν είναι τέτοιο το πόστο της.Βάλτε όμως καλά στο μυαλό σας παρά τις φαντασιώσεις σας ότι είναι παντρεμένη και αυτό και μόνο θα πρέπε εσας να σας βάζει ένα "στοπ" και αν όντως σας την πέφτει και τα θέλει και αυτηνής ο τέτοιος,ένας ακόμα λόγος να απομακρυνθείτε περισσότερο για να μην μπλέξετε όλοι μαζί σε μπελάδες για μερικά βράδια πάθους που μπορεί να σας τα προσφέρει και μια ελεύθερη.

Ξεμπερδευτείτε με το αν σας θέλει και μπερδευτείτε με το γιατί θέλετε να μπλέξετε σε μια αδιέδοξη κατάσταση.

KontosGr

# 5 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 40

Και οι παντρεμενες εχουν ψυχη και σωμα να διαθεσουν αν θελουν. Απο κει και περα εχει να κανει αν θες να παρεις μεριδιο απο αυτα με ολα τα επακολουθα.

konstandinos73

# 6 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 331
Συμφωνω απολυτα wish..Ομως, οι εποχες εχουν καταληξει το "παντρεμενος-η", να το θεωρουν επιπλεον δελεαρ...Για τετοια καταντια μιλαμε..Θεωρειται και μαγκια. Κατι σουργελοεκπομπες μαλιστα, τύπου Καινουργιου, ακουστε τι κανουν υποκριτικα: Απ τη μια, βαζουν ιστοριουλες τυπου "τα εφτιαξα με τη παντρεμενη του πρώτου οροφου" και απ την αλλη, οι κατιναρες εκει -ταχα μου- λενε "ω! Θεε μου, τι ντροπη!". Αυτη ειναι η κοινωνια μας σημερα. Γεματη υποκρισια.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, la-mer

Kristina_

# 7 στις 24/5/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Και εγω να δεις ποσο μπερδευτηκα  Τι θες να πει με αυτο?

«...Μπορεί σε συζητήσεις με άλλα άτομα ή και σε μένα κάποια στιγμή να έχει αναφέρει τον σύζυγο της αλλά βλέπω όταν κάτι της τυχαίνει στο μαγαζί αμέσως μου λέει εσύ φταις το ένα το άλλο με ωραίο τρόπο όχι αυστηρό... ( είπαμε)...»

Και ποιο ειναι αυτο το ενα και ποιο το αλλο???

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Aggelos312021

Γειά σε όλη την παρέα... Είμαι ο Άγγελος ? 31 ετών και θα ήθελα την συμβουλή σας... Το τελευταίο διάστημα έχω κολλήσει με μια παντρεμένη, η οποία έχει και παιδί... Δουλεύει σ ένα μαγαζί... Έχουμε αρχίσει ψιλομιλαμε πέρα από ένα γεια δλδ... Μπορεί σε συζητήσεις με άλλα άτομα ή και σε μένα κάποια στιγμή να έχει αναφέρει τον σύζυγο της αλλά βλέπω όταν κάτι της τυχαίνει στο μαγαζί αμέσως μου λέει εσύ φταις το ένα το άλλο με ωραίο τρόπο όχι αυστηρό... ( είπαμε)

Γενικά πέφτουν ματιές και βλέπω όταν την *γραφω* την επόμενη φορά που θα με δει θα κοιτάξει να μου μιλήσει πρώτη... Δεν ξέρω... Είμαι μπερδεμένος... Σωστό δεν είναι αυτό που κάνω... Ηλικία δεν ξέρω ακομα.. Ζώδιο έχω μάθει... Χάχα υδροχόος ?... Ποια η γνώμη σας? Την σκέφτομαι όλη μερα εντάξει δεν υπάρχει αυτό τι να κάνω?? ???

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Heptamer

# 8 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Στο "παντρεμένος", με ή άνευ τέκνου, (οφείλει να) κάνει μια γυναίκα εξίσου  το ίδιο;

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από alisida
Στο "παντρεμένη" σταματας,ασχέτως παιδιού ή μη.

Αρέσει στα μέλη kostas_thns, KontosGr

Heptamer

# 9 στις 24/5/2021
author

Τι να το κάνεις μωρέ το ζώδιο; Με βάση το ζώδιο τα φτιάχνεις με μια γυναίκα;

Η ηλικία σε παρανοιάζει. Από τα γραφόμενα σου συμπεραίνω πως είναι μεταξύ 30 και 40.

Μάλλον είσαι γλυκό, μπάνικο αγοράκι και θέλει να σε καταβροχθίσει, αλλά είσαι απαγορευμένος καρπός βλέπεις και κάνει το μόνο που μπορεί για να διασκεδάσει την πίκρα της και να μην καρφωθεί (πολύ): σε πειράζει!

Μπορεί βέβαια να μη συμβαίνει τίποτα και να δοκιμάζει απλά τις αντοχές σου και μόλις πάει να χοντρυνει το πράγμα να οπισθοχωρήσει - και να σου πει και το "για ποια με πέρασες!"  ή το "δεν είναι αυτό που νομίζεις" , για να ξεφορτωθει και την ευθυνη.

Το σωστό είναι να το τελειώσεις αμέσως εσύ αυτό που γίνεται μεταξύ σας, αφού αυτή δεν μπορεί. Πρέπει να επανέλθει στο δρόμο του Θεού...εεε...της παντρεμενης.

Βέβαια, μπορείς και να "τσιμπήσεις" λίγο από το "γλυκό". Στο κάτω κάτω, αυτή πάει γυρεύοντας, όχι εσυ. Αρκεί να τη φλερτάρεις πιο στενά. Αυτό είτε θα τη φρενάρει και θα ξυπνήσει, είτε θα ενδώσει στα τρυφερά σου χρόνια.

Πιστεύω πως άμα αρχίσεις κι εσύ να  πετάς επίσης απόντες, θα καταλάβει πως το παιχνίδι της μαζί σου χοντραινει , πως ο έλεγχος κινδυνεύει να χαθεί και θα μαζευτεί.  Αν πάλι εκδηλωθεί ακόμη περισσότερο, τότε μισή ντροπή δική της και μισή δική σου.Μια δοκιμή θα σε πεισει για το τι παιζει.

Αλλά να ξεδιαλύνετε / επαναπροσδιορίσετε την επαγγελματικη σας σχέση  μετά την αλληλοκατασπαραξη σας!

Αρέσει στα μέλη Zagor1971, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

alisida

# 10 στις 24/5/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Φυσικά !!

Εκτός αν πρόκειται για τον δικό της σύζυγο  

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Heptamer

Στο "παντρεμένος", με ή άνευ τέκνου, (οφείλει να) κάνει μια γυναίκα εξίσου  το ίδιο;

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

kostas232

# 11 στις 24/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ax

αθωο μου πλασμα εσυ!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από wish_

Από πότε οι παντρεμένες με παιδιά είναι πιο εκδηλωτικές? 

Αν είναι εκδηλωτικές (που δεν ξερω πως το εννοείς ο καθένας) με το να λενε μια παραπάνω κουβέντα και να μοιράζουν ένα παραπάνω χαμόγελο χωρίς να νιώθουν οτι θα παρεξηγηθούν,τότε νομίζω κάπου εσύ μπορεί να κάνεις λάθος.

Εχουμε φτάσει να λέμε την κοινωνικότητα κάποιου "πέσιμο" .

Να κάτσετε στ΄αυγά σας και μην τρώγεστε με τα ρούχα σας Κ. Αγγελε. Η γυναίκα βρίσκεται στο χώρο εργασίας της και μια παραπάνω κουβέντα θα την πει αν είναι τέτοιο το πόστο της.Βάλτε όμως καλά στο μυαλό σας παρά τις φαντασιώσεις σας ότι είναι παντρεμένη και αυτό και μόνο θα πρέπε εσας να σας βάζει ένα "στοπ" και αν όντως σας την πέφτει και τα θέλει και αυτηνής ο τέτοιος,ένας ακόμα λόγος να απομακρυνθείτε περισσότερο για να μην μπλέξετε όλοι μαζί σε μπελάδες για μερικά βράδια πάθους που μπορεί να σας τα προσφέρει και μια ελεύθερη.

Ξεμπερδευτείτε με το αν σας θέλει και μπερδευτείτε με το γιατί θέλετε να μπλέξετε σε μια αδιέδοξη κατάσταση.

alexandriani1

# 12 στις 24/5/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.087

Φίλε θεματοθέτη,

Αρχικά θα πρέπει να είσαι προσεκτικός και να αντιληφθείς εάν η συμπεριφορά της εν λόγω γυναίκας είναι απλά μια ανάλαφρη διάθεση φλερτ ή εάν όντως είναι διατεθειμένη για κάτι περισσότερο μαζί σου. Γυναίκες και άνδρες συχνά αρεσκόμαστε στο ανώδυνο φλερτ, απλά ως επιβεβαίωση και διάνθιση της βαρετής μας ημέρας, χωρίς να είμαστε διατεθειμένοι να κάνουμε κάτι περισσότερο, εφόσον είμαστε δεσμευμένοι με κάποιου είδους σχέση, γάμο κλπ. 

Αν κατάλαβα καλά από το σημείωμά σου βρίσκεστε στον ίδιο εργασιακό χώρο; σε κάποιο μαγαζί; Το λέω γιατί τα ερωτικά μπερδέματα σε χώρους εργασίας είναι συνηθισμένα μεν, πολυπροβληματικά δε, ιδιαίτερα εάν κάτι στραβώσει.Εάν παρόλα αυτά συνομολογήσετε αμοιβαία έλξη, είστε ενήλικοι να κάνετε ό,τι γουστάρετε.Εγώ βεβαίως θα σου επισημάνω, ότι σε μία σχέση ανάμεσα σε ένα άτομο παντρεμένο και σε ένα ελεύθερο, ο "χαμένος" είναι συνήθως ο ελεύθερος, καθώς εκείνος βρίσκεται στη μειονεκτική θέση.
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Aggelos312021

Aggelos312021

# 13 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ζακύνθου / Μαχαιράδο

Απαντάω...

Όχι παιδια δεν είμαστε στην ίδια δουλειά... Εγώ είμαι δημόσιος υπάλληλος... Ζώδιο έμαθα γιατί ήταν οι συνθήκες έτσι και την ρώτησα... Τώρα ηλικία πρέπει να μάθω σίγουρα είναι μεγαλύτερη μου αλλά δεν είναι η κλασική φάτσα παντρεμενης με παιδί... Περιποιείται πάρα πολύ και τα σχετικά... Δεν ξέρω αλήθεια... Αφού πάω να σταματήσω δεν της μιλάω την αποφεύγω και θα βρει τρόπο να μου μιλήσει γιατί αν το συνέχιζε το γράψιμο μου τοτε δεν θα χα πρόβλημα και δεν θα της ξαναμιλουσα και όλα καλά όλα ωραία... Συζήτηση για τον άντρα της του τύπου χτες την ρωτούσαμε με συναδέλφους της τι ομάδα είναι και λέει ο σύζυγος είναι φανατικός με την τάδε ομάδα και της λέω άσε τον σύζυγο εσύ τι ομάδα είσαι? Εγώ λέει δεν ασχολούμαι... Όταν είπα το ένα και το άλλο... Ήταν ένα μεσημέρι πήγα να ψωνίσω δεν της μίλησα και μόλις πήγα ταμείο κ έτυχε να είναι κοντά μου έγινε μια ζημιά στα ράφια και γυρίζει μου κάνει εσύ την έκανες την ζημιά? Που εγώ ούτε καν... Κ της λεω σορρυ αν έκανα κάτι δεν το κατάλαβα γιατί ακούμπησα το κινητό μου στο ράφι για να κρατάω τα πράγματα καλύτερα αλλά θέλω να πω δεν της είχα μιλήσει και ίσως έτσι βρήκε αφορμη να το κάνει... Δεν ξέρω... Τι να πω... Μήπως νομίζω εγώ ότι συμβαίνει κάτι επειδή την γουστάρω? ???Και είναι στις αρχές μου να ξέρετε δεν θα έκανα κάτι με δεσμευμένη η παντρεμένη... Δεν είναι τίμιο... Για μένα... Απλά βγήκε... Δεν έχεις προγραμμα ποτέ θα ερωτευτείς... Νομίζω το ξέρετε αυτό... Και ούτε μόνο για σεξ την. Θέλω αλλά αν θέλει κ αυτό μόνο δεν με πειράζει... Χαχαχαχαχ

wish_

# 14 στις 24/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν ήταν στις αρχές σου θα κρατούσες κρυφό τον έρωτα σου μόνο για σένα.Δεν θα προσπαθούσες να σκεφτείς οτι κατά κάποιο τρόπο αυτή το ξεκινάει και "φταίει" .Δεν έχεις κάνει κάτι μαζί της,αλλα ειναι στο μυαλο σου να κάνεις,ξέρεις οτι ειναι παντρεμένη και έτσι θα πάρεις αυτό που θες χωρίς τις ευθύνες που μπορεί να έχει.

Με οποιαδηποτε είχες αυτην την καθημερινότητα το ιδιο θα παθαινες γιατί είσαι δεκτικός και ανοιχτός για φλερτ πόσο μάλλον με μια ωραία γυναίκα που σου κανει παιχνιδια στο δικο σου μυαλό.

Ούτε για το σεξ την θες μονο?

2,3 μήνες σχέσης μαζί της,καλό κρεβάτι και σου σκάει οτι δεν αντέχω άλλο με το σύζυγο,θελω να μεινουμε μαζι,θα παρω το παιδι με οτι αυτό συνεπάγεται,την καλοδέχεσαι? Για έλα ξανά να μας πεις αν θα γελάς έτσι αυθόρμητα στο τέλος ή θ΄αλλαξεις στεκι,φαρμακείο,σουπερ μάρκετ, ή οτιδηποτε άλλο ειναι αυτό με ταμείο και ράφια.

MiltosRNLI1930

# 15 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.258

Πες

μας ποσους φραπεδες πινεις στο μαγαζι ολες τις 12 ωρες που την αραζεις στο μαγαζι και θα σου απαντησω γιατι τοσο ενδιαφερον η παντρεμενη .

Η πολυλογια και οι πολλες επεξηγησεις κουραζουν !
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Aggelos312021

MiltosRNLI1930

# 16 στις 24/5/2021
author

Ασφαλως

οι γυναικες που δουλευουν στα καφε ,παντρεμενες ,ελευθερες ειναι παντα περιποιημενες και μοσχοβολανε σαν τα λουλουδια .

Εγω ομως εχω μια ερωτηση να σας κανω?

Πως τρωτε τα τυλιχτα στα κλειστου τυπου σκοτεινα σουβλατζιδικα που οταν ο τυλιχτης /ψηστης διπλωνει το σουβλακι οι σταγονες του ιδρωτα πανε μεσω της μυτης μεσα στα κρεμυδια και το τζατζικι .Κατα τα αλλα η πολυλογια μας εφαγε !

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Aggelos312021

# 17 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ζακύνθου / Μαχαιράδο

!!

Περίπου μισό μήνα γίνεται οοολο αυτό που σας περιγράφω... Και ξέρω πως ρίχνεις μια παντρεμένη στο κρεβάτι... Έχω ενημερωθεί...

Aggelos312021

# 18 στις 24/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Ζακύνθου / Μαχαιράδο

Σήμερα δεν πήγα για να μη λέτε!

Αύριο θα πάω πρώτα ο Θεός που μου είπε ότι έχει ρεπό... Χαχαχαχαχα

MiltosRNLI1930

# 19 στις 24/5/2021
author

Αφου ρε Αγγελε ξερεις πως ριχνουν μια παντρεμενη στο κρεβατι τι ανεβασες αυτο το Θεμα ? Να κουραζεις εδω τα παιδια μεσημεριατικα ,που προσπαθουν να σε βοηθησουν .Γραψε μας κανενα στορυ για τα κρατικα συνεργεια που η ομαδα εχει παντα 2 προισταμενους ,εναν αναπληρωματικο 3 υποδιευθυντες και ο ενας ο εργατης σκαβει .Οι αλλοι πινουν φραπεδες και συζητανε πανω απο την τρυπα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Aggelos312021

!! Περίπου μισό μήνα γίνεται οοολο αυτό που σας περιγράφω... Και ξέρω πως ρίχνεις μια παντρεμένη στο κρεβάτι... Έχω ενημερωθεί...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, KontosGr

Heptamer

# 20 στις 24/5/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Aggelos312021

Κ της λεω σορρυ αν έκανα κάτι δεν το κατάλαβα γιατί ακούμπησα το κινητό μου στο ράφι για να κρατάω τα πράγματα καλύτερα 

Πες μου πως είσαι από αυτούς / ες τους άρρωστους που (προτιμούν να) κυκλοφορούν με το κινητό ανα παλάμης, ενώ έχουν 1001 τσέπες πάνω τους να το τοποθετήσουν ώστε να έχουν και τα δύο χέρια ελεύθερα, αντί μόνο το ενα...

Που προτιμούν να το ακουμπούν κάπου, παρά να το έχουν πάνω τους...

Θλιβερή καταναλωτική δυσλειτουργία / αποχαυνωση - μονίμως στην τσίτα, μη τυχόν και δεν ακούσεις την κλήση ή αργήσεις να αντιληφθείς τη διακριτική ειδοποίηση των social apps...και αυτό το φαινόμενο να στιγματίζει όχι μόνο νεαρές ηλικίες, μα και γηραιότερες.

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, apolitiii
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε