Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είμαι μπερδεμενη

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Zoizooula

# 1 στις 26/5/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Είμαι μπερδεμενη

Είμαι 25 ετων γνώρισα εναν ετων 45 στην αρχή ήμουν δισπιστη απεφευγα λόγω διάφορα ηλικιας εκείνος χωρισμένος με 2 παιδιά! Με τα πολλά ξεκινησαμε να μιλάμε κάναμε σχέση εφόσον με κυνήγησε πολύ έκανε πολλά για μένα όλα τέλεια μέχρι που ανοιξαμε μαζι ενα μαγαζί εδωσα καποια χρηματα και γω φυσικα και κει αρχισαν τα προβλήματα χρεη όρεξη δεν έχει για τίποτα μονο τ μαγαζί σκεφτεται! Σα να βλέπω άλλο άνθρωπο με λέει αναίσθητη γιατί θέλω χρονο για πραγματα να κάνουμε μαζι Κουράστηκα να ζω σα να είμαι 40 ενω βλέπω παιδιά της ηλικιας μ χαρούμενα και εγώ μέσα στ γκρίνια κ τη μιζερια

wish_

# 2 στις 26/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αμα το κάνατε μαζί το μαγαζί άρα έχεις και εσύ χρέη.

Εκτός και αν απλά έδωσες μερικά χρήματα και δεν φαίνεσαι στα χαρτιά.

25 χρονων βεβαια δεν μπορω να καταλάβω που βρήκες χρήματα για μια τέτοια κίνηση και για ποιο λόγο το έκανες.

Αν δε σ΄αρέσει χώρισε και άντε γεια.

Η κατάσταση δεν αλλάζει. Να έμπλεκες μ΄έναν της ηλικίας σου,αναισθητη και γαιδουρα θα σ΄ελεγα,οταν στα δινε καλα ήταν? 45 χρονων με χρέη μονο την όρεξη σου και την γκρινια σου δε θέλει,ή τον στηρίζεις και κάνεις μπειμπι σιτινγ ή την κάνεις για Μύκονοοο!!!

Ασε τη ζωη στη ζούλα και γλέντα μακριά σαν πεταλούδα!

MiltosRNLI1930

# 3 στις 26/5/2021
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.253

Αν ανοιξατε σουβλατζιδικο κλειστου τυπου σε καταλαβαινω Ολα τα λεφτα πανε στα καθαριστηρια ρουχων ,ασε που το σπιτι μυριζει σαν το μαγαζι του Μιραν στην Ευριπιδου οταν περνας απο το απεναντι πεζοδρομιο .

Αρέσει στα μέλη alisida, giorgos170

alexandriani1

# 4 στις 26/5/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.075

Εμ κι εσύ,

βρε κοριτσάκι μου, τι τον ορέχθηκες τον θείτσουλα? Χαθήκανε τα ντελικανιδάκια της ηλικίας σου?

Αρέσει στα μέλη trocadero, KontosGr και σε ακόμα 1 μέλος.

Redink

# 5 στις 27/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αν δεν θέλεις να ζεις σαν 40αρα άλλη φορά να μην κάνεις επιλογές 40αρας. Με τον άνθρωπο αυτό αποδεικνύεται ότι δεν ταιριάζετε, κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου περίεργο δεδομένου ότι έχει σχεδόν τα διπλά σου χρόνια και είναι σε τελείως άλλη φάση ζωής από εσένα. Αν από τώρα δεν τον αντέχεις, φαντάσου τι θα γίνει όταν θα είσαι 45 και αυτός 65 και θα αρχίσουν να σκάνε και προβλήματα υγείας... Εκεί να δεις μιζέρια. Χώρισε τον χωρίς να σκέφτεσαι τα λεφτά που έδωσες. Θεώρησε τα σαν το τίμημα για το μάθημα που πήρες. Το ότι κάποιος σε κυνηγάει πολύ δε σημαίνει ότι ταιριάζετε. Πόσο μάλλον όταν είναι πιο κοντά στην ηλικία του πατέρα σου παρά στη δική σου. Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να χαραμίσεις τα νιάτα σου σε μια τέτοια κατάσταση. Φρόντισε όμως άλλη φορά να προσέχεις τις επιλογές που κάνεις αν όπως γράφεις δεν αντέχεις τη μιζέρια. Το ότι 45αρης με δύο παιδιά και ανεμελιά δεν πάνε μαζί ήταν πασιφανές.

Zoizooula

# 6 στις 27/5/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Εχετε δίκιο για αυτό και εγώ στην αρχή απεφευγα αλλά οτν προχωρήσαμε ξεκαθάρισα τη θέση μου κ συμφωνησε οτι δεν αντεχω τη μιζέρια γκρίνια κλπ δηλαδή αυτό που γίνεται τωρα

alisida

# 7 στις 27/5/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.470

Δικηγόρο και λογιστή γρήγορα να ξεμπερδεψεις από την εταιρία αν είσαι μέλος.

Για το αισθηματικο κομμάτι,συζητάμε μετά 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Zoizooula

Είμαι μπερδεμενη

Είμαι 25 ετων γνώρισα εναν ετων 45 στην αρχή ήμουν δισπιστη απεφευγα λόγω διάφορα ηλικιας εκείνος χωρισμένος με 2 παιδιά! Με τα πολλά ξεκινησαμε να μιλάμε κάναμε σχέση εφόσον με κυνήγησε πολύ έκανε πολλά για μένα όλα τέλεια μέχρι που ανοιξαμε μαζι ενα μαγαζί εδωσα καποια χρηματα και γω φυσικα και κει αρχισαν τα προβλήματα χρεη όρεξη δεν έχει για τίποτα μονο τ μαγαζί σκεφτεται! Σα να βλέπω άλλο άνθρωπο με λέει αναίσθητη γιατί θέλω χρονο για πραγματα να κάνουμε μαζι Κουράστηκα να ζω σα να είμαι 40 ενω βλέπω παιδιά της ηλικιας μ χαρούμενα και εγώ μέσα στ γκρίνια κ τη μιζερια

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Paralia48

alisida

# 8 στις 27/5/2021
author
Καζακστάν

Με την ευκαιρία,κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ ,τι είναι τα ντελικανιδακια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από alexandriani1

Εμ κι εσύ,

βρε κοριτσάκι μου, τι τον ορέχθηκες τον θείτσουλα? Χαθήκανε τα ντελικανιδάκια της ηλικίας σου?

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Paralia48

# 9 στις 27/5/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.729
Ζωούλα, ναι είσαι οικονομικά μπερδεμένη.
Αισθηματικά νομίζω είσαι ξεμπερδεμένη. Δεν ταιριάζετε, χωρίζετεΗ υπόθεση με το μαγαζί πρέπει να ξεκαθαρίσει. Δεν ξέρω πώς εμπλέκεσαι, αν είσαι συνέταιρος, αν δάνεισες χρήματα κλπ. Καλό είναι να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό, πχ δικηγόρο, αν είναι μεγάλο το ποσό να στα δώσει και να φύγεις.
Αν είστε συνέταιροι, είσαι ακόμα πιο μπλεγμένη, πρέπει να το παλέψεις με το συνέταιρο, να δείτε πώς θα ξεχρεώσετε.
Καλά ξεμπερδέματα!

Heptamer

# 10 στις 27/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.031

Όλο απορίες είσαι!

Η λέξη είναι τουρκική και σημαίνει το παληκάρι, το λεβέντη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

Με την ευκαιρία,κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ ,τι είναι τα ντελικανιδακια 

Zoizooula

# 11 στις 27/5/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Είναι άτομο που τα χρήματα δε πρόκειται να μου τα δωσει με το επιχείρημα οτι την άφησα στα δύσκολα κλπ όχι δε φαινομαι γω πουθενά αλλά Κουράστηκα οι άλλοι να ζουν κ γω βουτηγμένη στο πρόβλημα!!! Οτάν του είπα απο την αρχή οτι δε θέλω να γίνουμε έτσι μου υποσχέθηκε διάφορα κ τώρα τίποτα μονο δουλεια μιζερια

Paralia48

# 12 στις 27/5/2021
author
Αλλη χώρα
Αχ, φοβάμαι πως σου τά φαγε. Μάρτυρες υπάρχουν πως δάνεισες; Μήπως έμβασμα από τράπεζα σε τράπεζα;

Οι γονείς σου τι λένε, γιατί υποθέτω πως δικά τους είναι. 25 χρονών, πού τα βρήκες;Μίλα μαζί τους οπωσδήποτε.
Το θετικό είναι πως δε φαίνεται να σε πολυνοιάζει. Μάλλον κόλλησες στα μούτρα του, που αφού σου τά φαγε, το παίζει βαρύς και πως φταις και από πάνω.

Θα μπορούσε να σού χει φάει και 10 χρόνια από τη ζωή σου. Φτηνά τη γλύτωσες.

Zoizooula

# 13 στις 27/5/2021
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Tα χρήματα ηταν δικά μου οι δικοί μου δε ξέρουν κτ δεν έχουμε επαφες κ αυτός οικονομικά είν δύσκολα οποτε όχι δε μου τα έφαγε απλα θα του ερθει Πολύ βαρύ στη φαση που βρίσκεται το οτι θα φύγω αλλά και εγώ δεν αντεχω άλλο είναι και για μένα δύσκολο απο συναισθηματικής άποψης αλλά έχω χασει εμένα θέλω να ξενοιασω να γελασω όχι να γυρναω μονο να συζητώ για μαγαζί και λεφτα

Helenaki4

# 14 στις 27/5/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Γιατί γλυκειά μου δεν έχεις επαφές με τους γονείς σου?

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Zoizooula
Tα χρήματα ηταν δικά μου οι δικοί μου δε ξέρουν κτ δεν έχουμε επαφες κ αυτός οικονομικά είν δύσκολα οποτε όχι δε μου τα έφαγε απλα θα του ερθει Πολύ βαρύ στη φαση που βρίσκεται το οτι θα φύγω αλλά και εγώ δεν αντεχω άλλο είναι και για μένα δύσκολο απο συναισθηματικής άποψης αλλά έχω χασει εμένα θέλω να ξενοιασω να γελασω όχι να γυρναω μονο να συζητώ για μαγαζί και λεφτα

Paralia48

# 15 στις 27/5/2021
author
Αλλη χώρα

Ρε Ζωούλα, μας δουλεύεις; Αυτό είναι το πρόβλημα;

Σκασίλα μας, τι θα του 'ρθει πολύ  βαρύ! Θα το λύσει, μη στενοχωριέσαι! Εδώ τόλμησε να πλησιάσει ένα κοριτσακι 20 χρόνια νεώτερό του και να γυρέψει δανεικά κι αγύριστα και θα λυπηθούμε αν του έρθει πολύ βαρύ;

Ξύπνα Ζωούλα! Πήγαινε κοριτσάκι μου να παίξεις με τις φιλενάδες σου, πήγαινε να βρεις τους γονείς σου, καλά λες, αλλού είναι η ζωή !

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Zoizooula
 όχι δε μου τα έφαγε απλα θα του ερθει Πολύ βαρύ στη φαση που βρίσκεται το οτι θα φύγω

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Heptamer και σε ακόμα 1 μέλος.

KontosGr

# 16 στις 27/5/2021
author
Ανδρας / 57 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 40

Κουράστηκα να ζω σα να είμαι 40 ενω βλέπω παιδιά της ηλικιας μ χαρούμενα και εγώ μέσα στ γκρίνια κ τη μιζερια...εδωσες την απαντηση στον εαυτο σου. Ποσο να αντεξεις την 'ωριμοτητα' αυτου του ανθρωπου. εσυ εισαι για αλλα, ξερεις γιατι εισαι? Αν ηξερες δεν θα ησουν μαζι του. Εμαθες τωρα? Μαλλον εμαθες. Καντα πραξη επιτελους.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

alisida

# 17 στις 27/5/2021
author
Καζακστάν

Αααα...

Οκ 

Ευχαριστώ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Heptamer

Όλο απορίες είσαι!

Η λέξη είναι τουρκική και σημαίνει το παληκάρι, το λεβέντη.

Heptamer

# 18 στις 27/5/2021
author

Προτιμώ να πιστεύω πως τον δανεισες διχως δεύτερη σκέψη, επειδή εμπιστεύτηκες με κλειστά μάτια την εμπειρία του των 45 χρόνων και όχι για να του αποδείξεις την αφοσίωση σου.

Είναι πολύ υγιές που επαναστατείς και που θες να ξεφύγεις από μια κατάσταση που σε μαραζώνει. Στα 25 σου οφείλεις να ζεις στο φουλ και όχι να  μιζεριαζεις και να εκλιπαρείς να ζήσεις όπως σου πρέπει.Σε λιμπιστηκε για τα νιάτα σου - καθ όλα λογικό - και συγχρόνως εκμεταλλεύτηκε την απειρία σου και την ανύπαρκτη αντίσταση σου  για να προωθήσει τα σχέδια του. Πιθανόν να μη  μπορεί ή να μη θέλησε και ποτέ να αφουγκραστει τις ανάγκες σου, ασχέτως τι ίσως υποσχέθηκε.

Πλέον, έχει και τα δύο: και τη (θαμπή πλέον) φρεσκάδα των τρυφερών σου χρόνων και αυτό που ηθελε και σε έχει εγκλωβίσει / καταδικάσει σε μια κατάσταση που δε σου αξίζει αδιαφορώντας (επιδεικτικά) για τις ανάγκες σου. Και αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει.  Τα λεφτά που του δανεισες του εξασφαλίζουν πως δε θα του φύγεις, ούτε πως θα του κάνεις μανούρες γιατί θεωρεί πως το νεαρό της ηλικίας και η απειρία σου με τους ανθρώπους, δε σου επιτρέπουν να δράσεις (εναντίον του) με αποφασιστικότητα, όπως θα το έκανε μια 40αρα - η οποία θα τον είχε στριμωξει πολύ άγρια αλλά και την οποία δε θα είχε καταφέρει ποτέ να τη χειραγωγήσει με τέτοιο τρόπο.

Εφόσον ο δανεισμός ήταν κρυφός και δεν έχει επιπτώσεις πάνω σου, - και λογικά δεν εισπράττεις χρηματα από το μαγαζι - και εφόσον δε μπορείς να διεκδικήσεις πίσω τα δανεικά, θεώρησε τα ως μια ατυχή επενδυση και απομακρύνσου άμεσα από αυτόν τον άνθρωπο και βρες την περπατησιά σου, η οποία είναι πιο πολύτιμη από τα λεφτά. Μέλλον μαζί του δεν έχεις και καμμιά χρηματική συμμετοχή σου δεν το αλλάζει / εξασφαλίζει  αυτο. Δεν έχεις να φοβάσαι τιποτα - και αν έχεις τη δυνατότητα, ζήτησε συμπαράσταση από συγγενείς ή φίλους.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Heptamer

# 19 στις 27/5/2021
author

Δεν κάνει τίποτα - μόνο δύο €υρω!

(Εμοτικον ρακένδυτου Clochard με προτεταμένο κυπελακι επαιτείας, που κλείνει πονηρά το μάτι)

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από alisida

Ευχαριστώ 

paranomos

# 20 στις 27/5/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Mε στιχους απο δυο τραγουδια.

Διαλεγεις και παιρνεις.

• Μας υποχρεωσες, μας υποχρεωσες μα δεν μας ειπες τελικα ποσο μας χρεωσες..
  • Μου χρωστας δεν σου χρωσταω..εχε γεια σε χαιρεταω..

Αρέσει στο μέλος kalvin251
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε