Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οικονομική εκμετάλλευση ίσως?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Mairyklou5

# 21 στις 29/5/2021
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%
@Kristina Τέλος πάντων για να λήξει το όλο θέμα.. Δεν κάναμε σχέδια για κανεναν! Μου πρότεινε απλα να σκεφτώ το μελλον μου είτε μαζί του είτε όχι..Ήθελαν να ξέρουν τι εχω σκοπο να κανω γενικα!! Εξάλλου αν ξαναδιαβάσεις το αρχικό κείμενο λεω ότι προσωπικά δεν είχα σκοπο καν για αρραβώνα και γιατί με πιάνει πανικός στην ιδέα και μόνο όλων αυτών των επισημοποιησεων!!! Μια σκέψη για κάτι δεν σημαίνει οτι κανω σχέδια ερήμην του!!

alexandriani1

# 22 στις 30/5/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.080

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από panagiotismp90

Μαιρη μου μια κοπελα σαν εσενα ψαχνω...στείλε μου μηνυμα!

alexandriani1

# 23 στις 30/5/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.080

Να θυμάσαι ότι

Για ό,τι μας συμβαίνει στη ζωή, δεν φταίνε ποτέ οι άλλοι, εκτός αν πρόκειται για τροχαίο ατύχημα. Για ό,τι στραπάτσο όμως τρώμε στη μάπα ειδικά στην προσωπική μας ζωή, φταίμε πάντα εμείς οι ίδιοι. Κάποτε ένας Ψί επιστήμων που είχα επισκεφτεί και του ανέφερα κάτι που είχα υποστεί, μου είπε πολύ απλά: "Εκείνος θα το ξανακάνει σίγουρα. Εσείς τι σκοπεύετε να κάνετε?". Κι έχει δίκιο. Οι άλλοι είναι αυτοί που είναι πάντα κι εμείς προσδιορίζουμε τη σχέση μας μαζί τους.

τι σκοπεύετε να κάνετε?". Κι έχει δίκιο. Οι άλλοι είναι αυτοί που είναι πάντα κι εμείς προσδιορίζουμε τη σχέση μας μαζί τους.
Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Tamarena

# 24 στις 31/5/2021
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 35

Εννοούσα όσο κι αν την πονά η απόφαση να χωρίσει και όχι τα αισθήματά της.

Pavlos3838

# 25 στις 2/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δωσε δρομο

Απο τον πρωτο μηνα επρεπε να τον στείλεις...Αντε ευκαιρία τωρα,αρπαξε την

Qwerty____55

# 26 στις 3/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 610

Panagioti μου ... καλησπερα...

Θα απαντησω σε σενα ...ωστε να ακουσει και η Mary...το τι θα σου πω..

Σε ποσες αλλες κοπελες.. εχεις κανει

προταση για γνωριμια ...???

Μηπως θελεις να σου θυμησω.. ???

Επισης , το οτι λες... Μια τετοια κοπελα ψαχνω...κλπ

Μήπως αυτη η κοπελα που ψάχνεις, 

εχει και ενα μπαμπά , με κάποια

οικονομικη ανεση ???

Δηλαδη ...αυτο που ακριβως σκεφτηκε και ο νυν...της ...και πότε δεν το καταλαβε η Μαιρη ..???

Μολις λοιπον χωρισει απο τον κηφήνα ...

που τάιζε... φρόντιζε .. 4  ολόκληρα χρόνια... Θα σε εχει υπ οψιν ,, και φυσικα θα σου στειλει και μηνυμα ..!!!

Με εκτίμηση ...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από panagiotismp90

Μαιρη μου μια κοπελα σαν εσενα ψαχνω...στείλε μου μηνυμα!

Qwerty____55

# 27 στις 3/9/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 610

Mairy... Καλησπερα...

Η συγκατοίκηση , δεν ηρθε με την ταχύτητα φωτος...

Ηρθε με την ... ανωριμότητα του μυαλου σου ...!!!

Οταν 11 ολοκληρα χρονια , τον ταιζε καποια αλλη !!! και οταν  ειχε αρραβωνιαστεί ...και προφανως , αυτη η αλλη , !!! δλδ , η πριν απο σενα , καταλαβε οτι δεν πρεπει να τον ταιζει πλεον ... Τότε τον ξεφορτωθηκε ...!!!

Και τελικα... Βρηκε Εσενα.. !!!

Εγινες η επομενη του σχέση...αλλα στην ουσια , ησουν η 3η του , σχεση.. !!!

Και οι 2 πρώην του , τον τάιζαν !!!

Και τωρα ηρθε η σειρά σου ..!!!

Τα πραγματα του...τα έφερνε 

. σιγά σιγα ...και εσυ , χαζά χαζά , το δέχτηκες ..!!!

Δεν σε βοηθούσε ... Δεν εκανε δουλειές κλπ...

Αν δεν καταλαβες , οτι ηταν , ενας ενας επαγγελματίας βολεψακιας !!! Τοτε δεν φταιει αυτος ...αλλα εσυ , που είχες... γράσο!!! ..στο μυαλο ,  και στα ματια !!! για να μην βλεπεις , ποιος μπηκε , και πως τρυπωσε στην ζωη σου !!!

Το οτι δεν πληρωνε κλπ.

Δεν έφταιγε εκείνος ,, αλλα Εσύ !!! και

τα λεφτά , του μπαμπα σου ,!!!

Αν ομως εσύ δουλευες , και δεν είχατε βολευτει , με τα λεφτα του μπαμπά ...Τοτε θα τον είχες στειλει ... νωρίτερα...

Δεν ήξερε να μαγειρευει...δεν βοηθουσε...δεν ...δεν...κλπ

Γραφεις... ακομα περισσότερες λεπτομέρειες ...για τον ... 

Κο βολεψακια!!!

Τωρα λοιπον περιμενεις να σου πουμε τι θα κανεις ???

Ολοι εδω στο  forum , ... σου ειπαν την γνωμη τους ... και εχουν ολοι ... δικιο !!!

Δεν θα σε ρωτησω , τι κατάλαβες απο αυτα που διάβασες ...

Ουτε εγω θα σε συμβουλεύσω  , δεν θα σου πω την γνωμη μου ...

Αν το μυαλο σου , ωρίμασε , και δεν ειναι από κατασκευης του ,, αγουρο ...

Μπορεις να  το αποδειξεις , με τις αποφάσεις που Εσύ .. θα πάρεις ...!!!

Διαφορετικά ...Σπασε τα μουτρσ σου !!! γιατι ισως ,,, μονο ετσι θσ καταλαβεις !!!

Με εκτίμηση .

...Q...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Mairyklou5

Οικονομική εκμετάλλευση ίσως?

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι η Μαίρη, 25 χρονών, και χρειάζομαι απεγνωσμένα τις συμβουλές σας. Εδώ και 4 χρόνια είμαι με κάποιον που με περναει 6 χρόνια , και μένουμε μαζί. Χωρίς να θέλω να σας σοκάρω η "συγκατοίκηση" σε αυτήν την σχέση ήρθε με ταχύτητα φωτός.. Θα ήθελα να σας πληροφορήσω πρώτα ό,τι ο συγκεκριμένος άνθρωπος ήταν 11 χρόνια με την πρώην του και τα τελευταία 4 είχαν αρραβωνιαστει. Είμαι η επόμενη του σχέση.. Συγκεκριμένα η τρίτη του σοβαρή σχέση. Αρχικά λοιπόν ερχόταν και κοιμόταν αρκετά συχνά σπίτι μου το βράδυ στις αρχές της σχέσης μας.. μέχρι που, χωρίς να το καταλάβω, έφερνε σιγά σιγά κάποια πράγματα του... Και ναι η "συγκατοίκηση" αυτή άρχισε περίπου στους 2 μήνες σχέσης. Δεν είπα κάτι, αν και είμαι άτομο που θέλει πάντα τον προσωπικό του χώρο και χρόνο μακριά απο τους άλλους, διότι μου άρεσε που υπήρχε μεγάλη οικειότητα.. (θα σας το χαλάσω λίγο χαχαχα.. Αλλα πόσοι απο εσάς στον πρώτο μηνα σχέσεις νιώθατε άνετα να πηγαίνετε τουαλέτα ενώ το αμόρε σας ηταν εντός σπιτιού.. Νομίζω ελάχιστοι.. Και όλοι το ξέρετε αυτό ). Ξέρετε τι λένε για τους πρώτους έξι μήνες.. ότι είναι όλο μέλι και ειλικρινά έτσι ήταν. Μετά τους έξι μήνες άρχισα να βλέπω κάτι περίεργο όμως.. Δεν ήταν πρόθυμος να βοηθήσει στις δουλειές του σπιτιού, το ματάκι του σαν να επαιζε λιγο(ελπίζω μόνο το ματι του ομως.. ), είχε αρχίσει να έχει τα πρώτα νευράκια, έπαιζε ώρες ολόκληρες στο PlayStation.. Και πριν προλάβετε να με κρίνετε.. Να σας πω ότι ο καθένας ειναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει στον ελεύθερο του χρονο αρκεί να μην ενοχλεί τον αλλον. Και στην συγκεκριμένη περίπτωση παιδιά υπήρχε μεγάλο θέμα. Επειδή φορούσε τα ακουστικά όταν έπαιζε δεν καταλάβαινε ό,τι ακουγόταν πολυ.. και ειδικά όταν μένεις σε 40 τμ ε δεν υπάρχουν και περιθώρια για να αποφύγεις αυτόν τον ηχο.. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σας ενημερώσω πως για 3 ολόκληρα χρόνια δεν πλήρωνε τίποτα μέσα στο σπίτι... ΤΊΠΟΤΑ!! Τον τελευταίο χρόνο το μόνο που πληρώνει είναι τα μισά έξοδα του super Market και τα μισα έξοδα του σκύλου μας.. Μέχρι και σήμερα λοιπόν, μετά απο 4 χρόνια σχεδόν που μένουμε μαζί δεν έχει μάθει ορισμένα βασικά... Άνθρωποι είμαστε και αρρωσταίνουμε.. Και ειδικά αν είμαστε μακριά απο τους γονείς μας... Καταλαβαινετε.. Μια κοτοσουπα..δεν ξέρει να φτιάχνει.. Έχω αναλάβει αποκλειστικά το μαγείρεμα (να σας ενημερώσω ότι οταν πηγα να σπουδάσω ούτε αυγό δεν ήξερα να βρασω.. ), επίσης έχω αναλάβει και τις δουλειές του σπιτιού.. Γιατί ελάχιστες φορές βοηθάει με τις δουλειές.. και όταν το κάνει έχει κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα.. Σε βαθμό που προσπαθεί να με κάνει να αισθανθώ ενοχη...Επίσης δεν βοηθάει αρκετά με το σκυλάκι που έχουμε.. Διότι ενα σκυλάκι είναι σαν να μεγαλώνεις παιδί.. Επομένως έχω πάνω μου αρκετές ευθύνες..Αυτός δεν έχει μείνει ποτέ μόνος του.. Σε δικό του σπίτι που να πληρώνει ο ίδιος για ολα τα έξοδα.. Παρόλο που δεν δουλεύω, διότι οι δικοι μου έχουν μια οικονομική άνεση και μου δίνουν αρκετά λεφτά κάθε μήνα, νιώθω εξαντλημενη διότι πολλές φορές δεν προλαβαίνω ορισμένα πράγματα. Με κοροναϊό η χωρίς, έχω το διάβασμα μου για την σχολή μου, έχω τις δουλειές του σπιτιού και το μαγείρεμα, έχω έστω και μια ώρα για γυμναστική την ημέρα, έχω και το σκυλάκι.. Ξερω θα μου πείτε ότι η δικια μου κούραση δεν συγκρίνετε με ενός εργαζόμενου.. Αλλά οταν αυτός  καλύπτει μόνο τα δικά του εξοδα γενικά..χωρίς να βοηθάει σε τίποτα άλλο.. πχ.. Έστω στα κοινόχρηστα.. Έχει αρχίσει να μου τη δίνει... Για να σας έρθει μια πραγματική εικόνα..σκεφτείτε ότι τα έξοδα που πληρώνει το μήνα είναι 200 ενω εγω πληρώνω 700..Το κερασάκι στην τούρτα όμως είναι άλλο.. Ήρθε η ώρα να φύγω από αυτό το μέρος που σπουδαζω (αυτός κατάγεται απο την πόλη που σπουδαζω).. και αρχικά πριν μερικούς μήνες έκανα μια συζήτηση με τον μπαμπά μου που μου πρότεινε ότι εφόσον τον αγαπάω και με αγαπάει ας το προχωρήσουμε.. Παιδιά ενα θα σας πω..Του πρότεινα να μείνουμε μαζί σε ενα αλλο σπιτι πιο φθηνο αλλα να μοιραστούμε τα έξοδα μισά μισά.. Διότι δεν θέλω να προχωρήσω σε αρραβώνα που μου πρότεινε εμμέσως ο μπαμπάς μου.. Με πιάνει πανικός σε κατι τετοια.. Νιώθω ότι πνίγομαι.. Τέλος πάντως.. Οχι μονο δεν δέχτηκε.. Μου είπε ότι δεν γίνεται τώρα γιατί μαζεύει λεφτά για το αυτοκίνητο που θελει να αγοράσει.. Και ότι δεν ξέρει πότε θα χρειαστεί να πάρει δάνειο και ότι θα χρειαστεί χρόνο για να το εξοφλήσει επίσης.. Ξαφνικά ένιωσα μουδιασμένη.. Δεν περίμενα τέτοια απάντηση.. Ήμουν έτοιμη να αφήσω τα σχέδια μου στην άκρη για να ειμαι μαζί του και αυτός με αδειασε ετσι.. Όσες φορές έπειτα απο αυτό τον ρώτησα πως πάει το θέμα του αυτοκινήτου.. Νευριαζε και αλλαζε θεμα.. Μου απέκλεισε έμμεσα το γεγονός επίσης για σχέση από απόσταση έστω και για 1 χρόνο.. Μου ειπε πλαγίως ότι δεν θα μπορεί να με βοηθάει με τα έξοδα του σκύλου οταν θα είμαστε μακρια.. Και σας ρωτώ λοιπόν..Πως να αντιδρασω τώρα? Ξέρω βγήκε αρκετά μεγάλο το κείμενο αλλα θέλω να ξέρετε όλες τις λεπτομέρειες ώστε να το δείτε σφαιρικά το ολο θέμα.. Περιμένω τις γνώμες σας!!! 

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

jenny_fare

# 28 στις 5/9/2021
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 67

Καλησπερα,

Γενικα σε καταλαβαινω να μη μπορεις να χωρισεις!Γιατι ειναι κατι που το κανουμε πολλοι ανθρωποι!Για να χωρισουμε πρεπει να εχουμε ξενρωσει πολυ (ερωτικα) ή να γινει κατι πολύ κακο (εκτος βεβαια των περιπτωσεν βιας που εκει πρεπει να φευγουμε).Οποτε σε καταλαβαινω στο γιατι δεν φευγεις Παντα περιμενεις κ ελπιζεις οτι η κατασταση θα φτιαξει και επειδη τον αγαπας αλλα και τον εχεις συνηθισει δεν θα φυγεις ευκολα!Δεν θα σου πω οτι δεν ενδιαφερεται για σενα ή οτι σε εκμεταλεύεται απλα πιστευω οτι ετσι εχει μαθει, ειναι ο χαραξτηρας του αυτο. Δεν θα αλλαξει ευκολα οσο μεγαλωνει κ ισως να θεωρει οτι αυτο ειναι το νορμαλ μεσα στο μυαλο του. Εχω μια παρομοια ιστορια γι αυτο και τα βλεπω λιγο κ απο τις 2 πλευρες (προσπαθω δηλαδη)Σε καθε περιπτωση παντως θα πω πως καλο ειναι να αγαπησεις τον εαυτο σου και να καταλαβεις τι αξιζεις αλλα κυριως τι θες απο τη ζωη σου! Οταν ξεκαθαρισεις τι θες και τι δε θες θα ειναι πιο ευκολο και να προχωρησεις χωρις τον ανθρωπο που αγαπας, επειδη δεν σου ταιριαζει και να βριε ςαργοτερα κατι που θα σε κανει να νιωθεις πιο ανετα και θα περνας ομορφα! (οχι οτι εγω κανω αυτα αλλα προσπαθω και θα προσπαθησω)
Αρέσει στο μέλος Qwerty____55

Mitsos740

# 29 στις 6/9/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
31 χρόνων..χωρίς δουλειά...χωρίς σπίτι από ότι κατάλαβα...χωρίς αμάξι...με playstation...λογικά του νοικιάζεις και τα παιχνίδια εσύ...αφού έχεις σκυλάκι ήδη, γιατί θέλησες και δεύτερο κατοικίδιο;γιατί περί αυτού πρόκειται...φύγε νύχτα κοπέλα μου και την άλλη φορά κοίταζε τα σημάδια από νωρίς...

girl_aloud

# 30 στις 6/9/2021
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 179
Φυγε χθες... αυτος μια ζωη μια μαμα θα ψαχνει να τον ταιζει. Αυτος που ειδες στη συγκατοικηση, αυτος θα παραμεινει. Δεν θα αλλαξει. Απο αυτα που γραφεις, ουτε σε νοιαζεται, ουτε ενδιαφερεται να σου ανταποδωσει τη φροντιδα οπως εσυ, ουτε δειχνει κατι αλλο που να θυμιζει ζευγαρι. Προφανως ο πατερας σου, σου εκανε λογο για αρραβωνα γιατι του τα παρουσιαζεις ολα καλα κι ολα ωραια και ποσο αγαπιεστε κλπ. Ειστε συγκατοικοι ομως, οχι ζευγαρι. Κι οσο πιο γρηγορα το διαπιστωσεις αυτο, τοσο πιο ευκολο θα σου ειναι να φυγεις. Αυτος δεν προκειται να σου δωσει αυτα που θελεις γιατι δεν θελει.
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost