Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νέα σχέση (προυποθέσεις)

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Heptamer

# 21 στην 1/6/2021
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.133
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από KontosGr

.

Η γραβάτα φίλε μου δεν είναι για μένα, είναι για να κρύβει πατσες και μπυροκοίλια.

Σκοπός της γραβάτας δεν είναι να κρύβει τις μπυροκοιλιες - δεν το μπορεί άλλωστε, αφού σα ρούχο, ακολουθεί αναγκαστικά τις καμπυλες της κοιλιας.

Σκοπός του πεοδείκτη  είναι (μεταξύ άλλων) να καλύπτει τα κουμπιά του πουκάμισου (για αυτό και η μύτη της  πρέπει να φτάνει ακριβώς και μόνο  μέχρι την αγκράφα της ζώνης και όχι παρακάτω ή παραπανω απο αυτην) και συγχρόνως  να "κόβει" κάθετα , χάριν οπτικής αρμονίας, στη μέση  / να γεμίζει τη μεγάλη επιφάνεια στέρνου - κοιλιάς που το χρώμα του πουκάμισου (απο)καλύπτει.

Αρέσει στα μέλη apolitiii, giorgos170
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

hellenicwavenet

# 22 στην 1/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Είστε φοβεροί. Κόντρα στη κόντρα, ποιος θα φανεί ποιο έξυπνος από τον άλλο. Κακιουλες και Άγιος ο Θεος. Σαν τα κοκόρια σε ένα κοτέτσι. Καμμία φορά παίρνουν μέρος και οι κότες προς υποστήριξη των κοκοριων.

Alezandra

# 23 στην 1/6/2021
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 668

Αυτή καλέ μου κύριε είναι και η ευκολότερη απάντηση.

Εάν αποφασίσετε ότι θέλετε να κάνετε σχέση πριν γνωρίσετε τον επόμενο άνθρωπο είναι σα να κάνετε μόνος σας σχέση.

Αναρωτηθείτε τι είναι αυτό που σας κάνει να επιμένετε σε καταστάσεις πιεστικές προπάντων για εσάς και έπειτα για τους άλλους.

Παραμείνετε σε επιφυλακή εάν θέλετε να αναγνωρίζετε τη σωστή χρονική στιγμή κάθε αρχής,όσο και τέλους.

Η καταστολη κάθε είδους άμυνας θα φανεί αποτελεσματική και θα σας προστατέψει από πολυκοσμικες σχέσεις.

Έχετε ένα περίεργο άστρο όπου σας κρατά πάντα ικανοποιημένο ψυχικά και ερωτικά με η χωρίς εμφανή(επίσημο δηλ) σύντροφο.

Σας εύχομαι να βρείτε την ευτυχία σας εκεί που μπορείτε κι εσείς να τη δώσετε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από KontosGr

Και η δυσκολοτερη ερωτηση ερχεται οταν αλλαζεις σχεση, Ποσο καιρο πρεπει να μεινεις μονος-η για να μη τα φορτωσεις τα ψυχολογικα σου στην επομενη σχεση σου?

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

alexandriani1

# 24 στην 1/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 59

Πάντως βρε παιδιά,

πώς τα καταφέρνετε και μια συζήτηση που ξεκινάει για τις σχέσεις καταλήγει στις γραβάτες, στα σαλαμάκια, στις μαθηματικές πράξεις, στις στυλιστικές συμβουλές και σε ένα σωρό άλλα άσχετα, ένας θεός ξέρει.

Αρέσει στα μέλη KontosGr, giorgos170

paranomos

# 25 στην 1/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 928

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από hellenicwavenet
Είστε φοβεροί. Κόντρα στη κόντρα, ποιος θα φανεί ποιο έξυπνος από τον άλλο. Κακιουλες και Άγιος ο Θεος. Σαν τα κοκόρια σε ένα κοτέτσι. Καμμία φορά παίρνουν μέρος και οι κότες προς υποστήριξη των κοκοριων.

Εε ναι παιρνουν...

Μεχρι και τα κειμενα τους γραφουν

Εσυ σε ποιο κοκκορι  κανεις λικε;

Για τους μη γνωριζοντες hellenic..ειναι η αλλη εκδοχη του Gr.

Heptamer

# 26 στην 1/6/2021
author

Είναι η δυναμική / γοητεια των αυθόρμητων και ζωντανών συζητήσεων. Αναλόγως της δυναμικής και του momentum,  αρκούν κάποια εναύσματα (πάσες) για να ξεθυμανουν, να αλλάξουν (άσχετο ή συναφή) προσανατολισμό. Τις προτιμώ από τις  αποστειρωμενες / καθετοποιημενες / περιχαρακωμενες, που σε εγκλωβίζουν βιαιως στη θεματική τους και σου αρνούνται τη μεταλλαγή τους.

Θέμα όρεξης / συνηθειας / προσωπικου "λειτουργικού"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από alexandriani1

Πάντως βρε παιδιά,

πώς τα καταφέρνετε και μια συζήτηση που ξεκινάει για τις σχέσεις καταλήγει στις γραβάτες, στα σαλαμάκια, στις μαθηματικές πράξεις, στις στυλιστικές συμβουλές και σε ένα σωρό άλλα άσχετα, ένας θεός ξέρει.

Αρέσει στα μέλη KontosGr, alexandriani1
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

wish_

# 27 στην 1/6/2021
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.304

και εδώ κολλάει το τραγούδι είναι γάτα είναι γατα ο κοντός με τη γραβάτα! 

Enikos

# 28 στην 1/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.111
Εν τω μεταξυ, απ' οσο βλεπουμε ολοι...

Ειναι και κατι χρηστες που γραφουν, ακριβως επι του θεματος (αλλα ασχολουνται με το τι γραφουν οι αλλοι) και συνηθως...

Ξερουν και τι αρλουμπολογια θα πουν...εκτος θεματος...

Σεμνα λεμε!...

Αρέσει στο μέλος la-mer

alexandriani1

# 29 στην 1/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση

Heptamer,

Μου αρέσει η οπτική που βάζεις στο θέμα

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Heptamer

Είναι η δυναμική / γοητεια των αυθόρμητων και ζωντανών συζητήσεων. Αναλόγως της δυναμικής και του momentum,  αρκούν κάποια εναύσματα (πάσες) για να ξεθυμανουν, να αλλάξουν (άσχετο ή συναφή) προσανατολισμό. Τις προτιμώ από τις  αποστειρωμενες / καθετοποιημενες / περιχαρακωμενες, που σε εγκλωβίζουν βιαιως στη θεματική τους και σου αρνούνται τη μεταλλαγή τους.

Θέμα όρεξης / συνηθειας / προσωπικου "λειτουργικού"...

hellenicwavenet

# 30 στην 1/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εμένα παράνομε μου αρέσουν τα κοκόρια και οι κότες που έχουν αξιοπρέπεια και είναι σταθεροί σε αξία. Λάικ κάνω σε ότι αξίζει το κόπο να διαβάσω που ευτυχώς αξίζουν πολλά θέματα. Καλή σου συνέχεια.

alexandriani1

# 31 στην 1/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση

Συμφωνώ

Alezandra με αυτό που γράφεις. Στην ουσία, εάν ξεκινάς μια σχέση χωρίς να έχεις ολοκληρώσει την αποτίμηση της προηγούμενης, την κάνεις ...με τον εαυτό σου, δηλαδή δεν έχεις χώρο για τον άλλο άνθρωπο που βιαστικά έβαλες στη ζωή σου. Και πρέπει να εστιάσεις σε αυτό. Γιατί δεν μπορείς να μείνεις μόνος για λίγο (ή και για περισσότερο αν χρειαστεί; ) Από κει πρέπει να ξεκινούν τα ερωτήματα πιστεύω. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Alezandra

Εάν αποφασίσετε ότι θέλετε να κάνετε σχέση πριν γνωρίσετε τον επόμενο άνθρωπο είναι σα να κάνετε μόνος σας σχέση.

Αναρωτηθείτε τι είναι αυτό που σας κάνει να επιμένετε σε καταστάσεις πιεστικές προπάντων για εσάς και έπειτα για τους άλλους.

Παραμείνετε σε επιφυλακή εάν θέλετε να αναγνωρίζετε τη σωστή χρονική στιγμή κάθε αρχής,όσο και τέλους.

Αρέσει στα μέλη la-mer, KontosGr

Heptamer

# 32 στην 1/6/2021
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από alexandriani1

Γιατί δεν μπορείς να μείνεις μόνος για λίγο (ή και για περισσότερο αν χρειαστεί; ) Από κει πρέπει να ξεκινούν τα ερωτήματα πιστεύω. 

Γιατί κάποιοι (ανασφαλείς κυρίως) χαρακτήρες, χρειάζονται ένα μόνιμο συναισθηματικό / ερωτικό δέσιμο - δεν μπορούν τις νεκρές περιόδους μόνοι -, χρειάζονται να αισθάνονται μονίμως συναισθηματικά προστατευμενοι / πλήρεις.

Για αυτό και πάνε ντουγρού, δίχως διάλειμμα ξεκούρασης, από τον Άννα στον Καϊάφα.

Αρέσει στα μέλη KontosGr, alexandriani1

KontosGr

# 33 στην 1/6/2021
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 40

Ενδιαφέρουσα η προσεγγισή σου από αστρολογικής σκοπιάς, ευχαριστώ για τις ευχές. Ολα μου πάνε καλά να ξέρεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Alezandra

Η καταστολη κάθε είδους άμυνας θα φανεί αποτελεσματική και θα σας προστατέψει από πολυκοσμικες σχέσεις.

Έχετε ένα περίεργο άστρο όπου σας κρατά πάντα ικανοποιημένο ψυχικά και ερωτικά με η χωρίς εμφανή(επίσημο δηλ) σύντροφο.

Σας εύχομαι να βρείτε την ευτυχία σας εκεί που μπορείτε κι εσείς να τη δώσετε.

Αρέσει στο μέλος Leticron

kostas232

# 34 στην 1/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 943

χαζομαριτσες

και να χαμε να λεγαμε... αν ο αντρας εινα κοντος υπαρχει θεμα... τωρα ολα τα αλλα ειναι για να χρυσωνουμε το χαπι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από KontosGr

Paranomos κι αν είναι ο δεσμός μας...

Λυπάμαι φίλε μου παράνομε που νοιώθεις έτσι. Εγώ απεναντίας είχα μέχρι τώρα αρκετές σχέσεις που κράτησαν πολύ. Και θα έλεγα πάντα με ωραίες γυναίκες ή στη χειρότερη με άνω του μετρίου.

Όσο για τις μακροχρόνιες των ψηλών, τι να σου πω; Πάντως έχω σκορπίσει δράματα σε ψηλούς κι ας μην είμαι πρώτο μπόι.

Κάποια διέλυσε αρραβώνα με άντρα 1.95cm για πάρτη μου κάποτε. Ιστορίες των νιάτων μας.  

Α, και πού΄σαι: για το παραπάνω που λες ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ, η σχέση μιας γυναίκας με κοντό είναι καταδικασμένη να της μένει αξέχαστη!

Υ.Γ. Πάρε και τραγουδάκι να μερακλώσεις

https://www.youtube.com/watch?v=en6HQDdKPLE

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από KontosGr

Tο μεγάλο και το μικρό είναι σχετικό μέγεθος για μια σχέση. Πχ για μένα σχέση πάνω από 6 μήνες είναι μεγάλη σχέση. Κάνε πολλαπλασιασμό τώρα

alexandriani1

# 35 στις 2/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από kostas232

και να χαμε να λεγαμε... αν ο αντρας εινα κοντος υπαρχει θεμα... τωρα ολα τα αλλα ειναι για να χρυσωνουμε το χαπι...

Ρατσιστικούλι το σχόλιο, ναι;

paranomos

# 36 στις 2/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από alexandriani1

Εγω δεν το βλεπω ρατσιστικό..κρυβει μια αληθεια..

Ειδικα αν ο αντρας ειναι κοντος και η γυναικα του ριχνει ενα κεφαλι.

Τοτε υπαρχει η προκυπτει θεμα.

Αλλο πραγμα να σκυβει ο αντρας να τη φιλησει και αλλο να ανεβαινει σε σκαλακι.

Ειχα ενα γνωστο ζευγαρι..ειχε μεγαλο θεμα ο αντρας..

Της ειχε απογορευσει (οταν εβγαιναν μαζι) να φορα τακουνι γιατι μεγαλωνε η διαφορα. 

Μονο φλατ παπουτσι.

Φορούσε εκεινος παντα εστω  με 3 ποντους.

Ενω στην αντιθετη περιπτωση ψηλος αντρας κοντη γυναικα δεν δημιουργειται τετοιο θεμα.

Ειναι αλλωστε πιο συνηθισμενο.

alexandriani1

# 37 στις 2/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση

Σας διαβεβαιώνω

πως δεν είναι θέμα μεγέθους (μεγέθους του ανδρός εννοώ... Αμέσως εσεις... ). 

Έτσι κι αλλιώς, c'  est la personnalit? qui compte. Κι έχω γνωρίσει και κάτι ψηλούς, τιτανοτεράστιους μακάκες... Άστα να πάνε.

alexandriani1

# 38 στις 2/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση

Εάν κάποιος έχει πρόβλημα με το ύψος του, ή με το βάρος του ή με οτιδήποτε, δεν νομίζω πως έχει να κάνει με το φύλο. 

Γιατί μπορεί αυτό που περιγράφεις με το ανδρικό παπούτσι ενός κοντού νάναι πράγματι γελοίο, αλλά προσωπικά γελάω πολύ και με διάφορες κοντές γυναίκες που φοράνε κάτι κωθόρνους ή κάτι γόβες δωδεκάποντες και άνω, που το μήκος του τακουνιού είναι όσο η μισή τους γάμπα. Ή κυκλοφορούν με εξτρήμ σουργελέ εμφανίσεις μπας και κάνουν εντύπωση. Βλέπεις όταν υπάρχει έλλειμμα στην αίσθηση γελοιότητας, δεν σε σώζει τίποτα. Και αφορά και τα δύο φύλα, σε όλες τις ηλικιακές και κοινωνικές ομάδες. Ανφόρτουναλυ

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από paranomos

Εγω δεν το βλεπω ρατσιστικό..κρυβει μια αληθεια..

Ειδικα αν ο αντρας ειναι κοντος και η γυναικα του ριχνει ενα κεφαλι.

Τοτε υπαρχει η προκυπτει θεμα.

Αλλο πραγμα να σκυβει ο αντρας να τη φιλησει και αλλο να ανεβαινει σε σκαλακι.

Ειχα ενα γνωστο ζευγαρι..ειχε μεγαλο θεμα ο αντρας..

Της ειχε απογορευσει (οταν εβγαιναν μαζι) να φορα τακουνι γιατι μεγαλωνε η διαφορα. 

Μονο φλατ παπουτσι.

Φορούσε εκεινος παντα εστω  με 3 ποντους.

Ενω στην αντιθετη περιπτωση ψηλος αντρας κοντη γυναικα δεν δημιουργειται τετοιο θεμα.

Heptamer

# 39 στις 2/6/2021
author

Δεν υπάρχει τίποτα το ρατσιστικό στο "κοντός - ψηλή".  

Υπάρχει θέμα διότι απλά, έχει να κάνει με την τρώση της δυνατής ανδρικής (αυτό)εικόνας και δη της δυνατότητας της να παρέχει αίσθημα ασφάλειας - κάτι που ένα ικανό ανδρικό ύψος είθισται (υποσυνείδητα) να συνεισφέρει.

Το "ψηλός - κοντή" θεωρείται συνηθισμένο, διότι απλά  υποστηρίζει το κονσεπτ της ασφάλειας που (οφείλει να) αποπνέει μια ψηλή ανδρική εικόνα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από alexandriani1

Παράθεση:
Σχόλιο  από paranomos

paranomos

# 40 στις 4/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση

Κολλησε το θεμα..

Τι εγινε;

Πηρατε ολοι το πλοιο της hellenic seaways και πηγατε διακοπες;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)