Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πώς κατατροπώνεις έναν νάρκισσο?

Σελίδα : 1

Kwstas_1509

# 1 στις 30/5/2021
author
Ανδρας / 21 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Είχα μια "φίλη" που θεωρούσα νορμάλ, αλλά αποδείχθηκε πολύ μαλακισμένη. Για να σας δώσω να καταλάβετε, είναι από σόι που είναι όλοι τους για δέσιμο. Αφού είναι η μάνα τέτοια πως να μη βγουν και τα παιδιά;! Νομίζουν ότι είναι κάποιοι ενώ δεν είναι τίποτα. Μόνο ο μπαμπάς τους βγάζει λεφτά, αλλά με τα δικά του λεφτά πουλάνε μούρη, έτσι κι εγώ ξέρω να κάνω τον φραγκάτο. Νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα ενώ μόνο ένα λύκειο έχουν βγάλει όχι και νομίζουν πως ο "καλός άνθρωπος" είναι αυτός που τους λέει μόνο αυτά που θέλουν να ακούν. Αν τους πεις αυτά που δεν τους αρέσουν, γίνονται bitch, κι όχι μόνο αυτό, κάνουν κι αυτό το πούστικο που κάθονται και ρίχνουν μελό για να πάρει ο κόσμος το μέρος τους κι εσύ να βγεις ο κακός. Αυτό έχω πάθει και οι πιο πολλοί με κάνουν πέρα, δε μου το λένε μεν, αλλά κρίνω από τις ενδείξεις. 

archagellos

# 2 στις 30/5/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.419

man ,

ωραια ...οι αλλοι ή οι οποιοι ειναι ετσι ...Εσυ γιατι ασχολησε με αυτους ?

Αφου δεν σου κανου...σωστα ? 

Ποιος ο ο λογος να σπαταλας χρονο ( που μερα που περνα δεν ξαναπερνα στην ζωη μας ) ...για να αναλυσεις τι κανουν...τι ειναι ...πως το κανουν ...τι λενε...και ολες αυτες τις φαφαριες ...

Τους στελενις στο Διαολο και τελος 

Τα πραγματα ειναι απλα ...εμεις τα κανουμε δυσκολα 

keep Walking

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.

KontosGr

# 3 στις 30/5/2021
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 40

Βρε Κωστα αφου σε χαλουν τετοιοι ανθρωποι γιατι ασχολεισαι μαζι τους? Ειναι λιγο τοξικο για σενα. Αυτοι καλα κανουν, ετσι γουσταρουν. Και γιατι να δωσουν λογαριασμο σε σενα ή σε αλλους. Εσυ τι κανεις γιαυτο ειναι το θεμα?

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

apolitiii

# 4 στις 30/5/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 269

Ένας νάρκισσος δεν κατατροπωνεται με τίποτα... νάρκισσος γεννήθηκε και νάρκισσος θα πεθάνει...δεν μπορείς να τον κατατροπώσεις... απλά φεύγεις τρέχοντας χωρίς να γυρίσεις να δεις πίσω...και ας λέει ότι θέλει...ας πονάει όσο θέλει ...δεν σ ενδιαφέρει τι θα κάνει... πρόβλημα του...

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida

paolino85

# 5 στις 30/5/2021
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 10

Man keep Walking !!!

ο κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά
Αρέσει στο μέλος alexandriani1

konstandinos73

# 6 στις 30/5/2021
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 274
Πως κατατροπωνεις εναν ναρκισσο??? Μα φυσικα, με την αδιαφορία.

Kristina_

# 7 στις 30/5/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 1.544

Σωστα αλλα τι γινεται οταν ο νάρκισσος ειναι εκεινος που υποβαλει το ερωτημα???

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από apolitiii

Ένας νάρκισσος δεν κατατροπωνεται με τίποτα... νάρκισσος γεννήθηκε και νάρκισσος θα πεθάνει...δεν μπορείς να τον κατατροπώσεις... απλά φεύγεις τρέχοντας χωρίς να γυρίσεις να δεις πίσω...και ας λέει ότι θέλει...ας πονάει όσο θέλει ...δεν σ ενδιαφέρει τι θα κάνει... πρόβλημα του...

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

apolitiii

# 8 στις 30/5/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Αν είναι αυτός που ρωτάει...να ξέρει ότι δεν θα τον αντέξει ποτέ κανείς και θα είναι πάντα μόνος του...

γιατί δεν αλλάζει ο νάρκισσος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Kristina_

Σωστα αλλα τι γινεται οταν ο νάρκισσος ειναι εκεινος που υποβαλει το ερωτημα???

Αρέσει στα μέλη alisida, alexandriani1

Kristina_

# 9 στις 30/5/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ

Εννοουσα...αν θελει να κατατροπώσει τον εαυτο του... πως θα ξεφυγει απο τον εαυτο του? Τοτε τι του λεμε? Υπαρχει λυση? 

Οχι λεω και γω που απορησα που κολλαει ο τιτλος με την περιγραφη του θεματος...το οποιο μου φανηκε οτι μιλαει για ανθρωπους που ο θεματπθετης τπυς θεωρει απαιδευτους, λιγακι χαζουληδες, περιορισμενης νοημοσυνης και δυνατοτητων και αλλα ωραια...αλλα ναρκισσους εγω δεν θα τους χαρακτηριζα...γι αυτο σκεφτηκα μηπως ο θεματοθετης ρωταει για τον εαυτο του 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από apolitiii

Αν είναι αυτός που ρωτάει...να ξέρει ότι δεν θα τον αντέξει ποτέ κανείς και θα είναι πάντα μόνος του...

γιατί δεν αλλάζει ο νάρκισσος...

hellenicwavenet

# 10 στις 30/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θα περιμένω τον Αρχαγγελο να μιλήσει πρώτα.

Heptamer

# 11 στις 30/5/2021
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.133

Μάλλον συγχέουμε την έννοια του Νάρκισσου με κάποια άλλη παρεμφερή.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Helenaki4

Helenaki4

# 12 στις 30/5/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.384
Θεματοθέτη , ανοίγεις θέμα για να πετάξεις λάσπη σε τρίτους , όχι παρόντες.
Η τελευταία σου πρόταση , (όλοι με κάνουν πέρα) δε συνδέεται απαραίτητα με όσα περιγράφεις πιο πάνω.

Ελα να συζητήσουμε αυτό λοιπόν γιατί εκει βρίσκεται το ζουμί.
Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

apolitiii

# 13 στις 31/5/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Ο ναρκισσισμός είναι ψυχιατρική διαταραχή και θεραπεύεται με ψυχοθεραπεία...και αν θεραπευτεί... θυμάμαι ότι υπήρχε στο χωρίο μου παλιά ένας νεαρός που  ήταν νάρκισσος...το έπαιζε επιχειρηματίας πλούσιος  κλπ. κάποια φορά έκλεψε ένα τζιπ, το τράκαρε , τον συνέλαβαν και επειδή ο ιδιοκτήτης του τζιπ κατάλαβε ότι ο νεαρός ήταν άρρωστος ζήτησε στο δικαστήριο να μήν δικαστεί...η μητέρα του μου είχε δείξει γνωμάτευση δημόσιου ψυχιατρικού νοσοκομείου...ο νεαρός αυτός δεν θεραπευτικε... έτσι πέθανε...

Μα θέλω να μας εξηγήσει ο θεματοθετης αν εννοεί τον εαυτό του ... γιατί στο τέλος στο θέμα του γράφει ότι πολλοί δεν τον κάνουν παρέα?

Kristina_

# 14 στις 31/5/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ

Εμενα μου χουν «πει» οτι ο ναρκισσισμος ειναι διαταραχη της προσωπικοτητας και οι διαταραχες της προσωπικοτητας δε «θεραπευονται» ουτε με φαρμακα ουτε φυσικα με μπλα μπλα (ακα ψυχοθεραπεια)...αλλα οκ μερικες λεξεις ειναι της μοδας πιασαρικες και συχνα ακουω να βαφτιζουν ναρκισσο το εγωιστη η και απλα «εκεινον που δε μας θελει» 

Ευτυχως παντως που δε θεραπευονται γιατι αντε να αποφασιζε τωρα καποιος οτι η προσωπικοτητα μου (και του καθενος) αποκλινει απο το μεσο ορο και να με βαλει σε προγραμμα θεραπειας  

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από apolitiii

Ο ναρκισσισμός είναι ψυχιατρική διαταραχή και θεραπεύεται με ψυχοθεραπεία...και αν θεραπευτεί... θυμάμαι ότι υπήρχε στο χωρίο μου παλιά ένας νεαρός που  ήταν νάρκισσος...το έπαιζε επιχειρηματίας πλούσιος  κλπ. κάποια φορά έκλεψε ένα τζιπ, το τράκαρε , τον συνέλαβαν και επειδή ο ιδιοκτήτης του τζιπ κατάλαβε ότι ο νεαρός ήταν άρρωστος ζήτησε στο δικαστήριο να μήν δικαστεί...η μητέρα του μου είχε δείξει γνωμάτευση δημόσιου ψυχιατρικού νοσοκομείου...ο νεαρός αυτός δεν θεραπευτικε... έτσι πέθανε...

Μα θέλω να μας εξηγήσει ο θεματοθετης αν εννοεί τον εαυτό του ... γιατί στο τέλος στο θέμα του γράφει ότι πολλοί δεν τον κάνουν παρέα?

Αρέσει στο μέλος paranomos

paranomos

# 15 στις 31/5/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 928

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kwstas_1509

Μονο με ναρκωση

Αρέσει στο μέλος Paralia48

hornet19

# 16 στις 31/5/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.542

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Helenaki4

Η τελευταία σου πρόταση , (όλοι με κάνουν πέρα) δε συνδέεται απαραίτητα με όσα περιγράφεις πιο πάνω.

Η φάση είναι: "Μου φάγαν το μπιφτέκι μουουου"...

https://www.youtube.com/watch?v=dhY9-d0L8Wo

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

panagiotismp90

# 17 στις 31/5/2021
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.691

αστα κωστα μου προσφατα το διαλυσαμε με μια κοπελα ναρκισιστρια, με κεκαλυμμενο ναρκισισμο βεβαια που ειναι ακομα χειροτερο, ειναι σαν να την περιγραφεις. αυτοι οι ανθρωποι θα μεινουν μονοι τους και μολις μεγαλωσουν ηλικιακα θα ασχολουνται με τις γατες ή θα βρουν για ταιρι εναν χαζουλη να τον εχουν υποχειριο και φερεφωνο. λοιπον η εγωιστρια γυναικα μια θεραπεια εχει, την πληρη αδιαφορια μεχρι κοκαλο!

wish_

# 18 στις 31/5/2021
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.304

Τώρα εξηγείται γιατί τα πάω καλά με τις γάτες. 

Πάει η του υγειονομικου?! Κρίμα φαινόταν να σ'εχει σε τάξη. 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Mindthegap-

Alezandra

# 19 στην 1/6/2021
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 668

Η μεγαλύτερη απάτη είναι ο τίτλος του ναρκισσιστης.

Ο Νάρκισσος αγαπούσε τον εαυτό του ενώ οι άνθρωποι με αυτόν τον σημερινό τίτλο,δεν τον αγαπούν αλλά τον φοβούνται τόσο πολύ που δεν κάνουν καμία προσπάθεια να τον πλησιάσουν.Καταλάβατε ?
Αρέσει στο μέλος giorgos170
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost