Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ξαφνικός χωρισμός και ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

wish_

# 21 στις 31/5/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Mάλιστα...

σχέση 4 μηνών με "ανεπιθύμητη" εγκυμοσύνη,με δύο νέους με άλλες προτεραιότητες και με στόχο την επαγγελματική εξέλιξη.

Καλή βέβαια και η καλοπέραση ενδιάμεσα από τις άλλες προτεραιότητες έτσι δεν είναι?Και φυσικό είναι,κακά τα ψέματα είναι όμορφο να έχεις κάποιον/α πλάι σου να περνάτε όμορφα.

Το θέμα είναι ότι εσύ έκανες σχέδια,όνειρα και ακόμα στο πίσω το μέρος του μυαλού σου κάνεις σκέψεις επανασύνδεσης,ενώ αυτός έχει ήδη φύγει.Μην παραμυθιάζεσαι λοιπόν από την ωραία του συμπεριφορά τις 4 μέρες που περάσατε μαζι μετά από την δύσκολη κατάσταση που πέρασες.

Εσύ θα το θυμάσαι μια ζωή και θα σε κυνηγάει. κακα τα ψέματα κορίτσι μου,το να φτάσεις να ρίξεις ένα μωράκι δεν είναι όμορφη εμπειρία.Εκείνος απλά θα βρει την επόμενη.

Να σου πούμε τι?Αν υπάρχει μέσα σε όλα αυτά ένα παραθυράκι οτι σε νοιάζεται και θα γυρίσει?Το ξέρω οτι αυτό θες γιατί ακόμα νιώθεις πράγματα αλλά ο μονος ιατρός για σένα είναι ο χρόνος...και μέσα σε αυτό το χρόνο η αυτοβελτίωση σου,οι στόχοι σου,η εξέλιξη σου...οι διακοπές σου για να ξεφύγεις απ΄όλα...delete - διαγραφή σε αυτόν.Γεμισε την καθημερινότητα με άλλα να μην σκέφτεσαι.

Ελπίζω και αυτός και εσύ μετά από αυτό να πήρατε το μάθημα σας και να παίρνετε προφυλάξεις,γενικά να προσέχετε ακόμα και να ήσασταν από αυτούς που πήρατε και σας έτυχε.

panagiotismp90

# 22 στις 31/5/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από anneta5

θα με ενδιέφερε να ακούσω την σκέψη σου. Μέχρι στιγμής δεν έχει επικοινωνήσει ούτε για να δεί πως είμαι. Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν να μην απαντήσω ακόμα και αν με καλέσει, αλλά ούτε και να τον ενημερώσω για τον γιατρό. Ωστόσο, αναμένω το σκεπτικό σου σχετικά με το προηγούμενο σχόλιο σου.

Για την ωρα ισχυει αυτο που σου υπογραμμησα αρχικα, δεν θα του στειλεις κατι, δεν θα επικοινωνησεις με κανενα τροπο ή μεσο. Στο φβ ειστε φιλοι?

anneta5

# 23 στην 1/6/2021
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10

Θα απαντήσω σε όλες σας τις απορίες και είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχουν δημιουργηθεί καθώς προσπάθησα να είμαι όσο περιεκτική γινόταν, παρά την μεγάλη έκταση του κειμένου. Δεν του έκανα την χάρη, ήταν κοινή απόφαση η δημιουργία της σχέσης και παρόλο που λέγαμε και οι δύο να το πάμε σιγά σιγά, παρασυρθήκαμε. Ειλικρινά δεν μπορώ να περιγράψω με λόγια πόσο έντονο και παρορμητικό ήταν όλο αυτό. Με ένα βλέμμα αντιλαμβανόμασταν ακριβώς τι αισθάνεται ή τι σκέφτεται ο αλλος. Δεν τον είχα ενοχλήσει και μου έστειλε να δει πως είμαι μετά τον χωρισμό μας. Του ζήτησα να βρεθούμε απο κοντά να μιλήσουμε, απλά και μόνο γιατί ήθελα να του το ανακοινώσω και να δείξω τα τεστ απο κοντά. Δεν του ανέφερα εξαρχής για τι ακριβώς θέλω να μιλήσουμε, απλά του έλεγα πως είναι κάτι σημαντικό που αφορά και τους δύο. Έλεγε καλύτερα όχι, και ό,τι θέλω να του το πώ απο το τηλέφωνο. Δεν μου έδωσε άλλη επιλογή, του έστειλα με φωτογραφίες τα θετικά τεστ. Την συνέχεια την γνωρίζετε. Να επισημάνω ότι ήθελα να του δώσω τον χρόνο του για αυτό και δεν τον είχα προσεγγίσει και επίσης είναι ένα γεγονός που δεν θα μπορούσα να του το αποκρύψω. Στην ζωή μου ήθελα να τον έχω για κάποιον ανεξήγητο λόγο. Στην φοιτητική μας ζωή καθώς και στην μετέπειτα πορεία μας κάθε φορά που διασταυρώνονταν τα βλέμματα μας, απλά υπήρξε μια περίεργη αίσθηση. Μια ανεξήγητη έλξη και ένας δισταγμός. Ο δισταγμός αυτός αναλύθηκε στην πορεία της σχέσης. Και οι δύο σκεφτόμασταν "σιγα μην γυρίσει να με κοιτάξει" αλλά για τελείως διαφορετικούς λόγους ο καθενας μας. Σχετικά με τον λόγο που τον ήθελα στη ζωή μου, δεν έχει να κάνει με το κοινωνικόεπαγγελματικό του κύρος. Αντιθέτως, είμαι σε μια υψηλόβαθμη θέση στην εργασία μου και εκείνος είναι ακόμα στην αρχή. Για να μην δημιουργούνται επιπλέον ερωτήματα, τον θαύμαζα γιατί ό,τι έχει καταφέρει έως τώρα το έχει κάνει μόνος του, με προσπάθεια, πολύ κόπο, διάβασμα και επιμονή, και συνεχίζει ακόμα να προσπαθεί. Θέτει στόχους και τους πετυχαίνει.Είναι ένας άνθρωπος γεμάτος γνώσεις, δεν μένει στάσιμος, κυνηγάει τα όνειρα του και την εξέλιξη του και όλο αυτό είναι αξιοθαύμαστο στις μέρες μας.Χαιρόμουν με κάθε του επιτυχία σαν να ήταν οικογένεια μου πριν καν δημιουργηθεί η σχέση μας. Ακόμα και στις τυχαίες μας συναντήσεις στον δρόμο τα προηγούμενα 4 χρόνια, μιλούσαμε κυρίως για τα μεταπτυχιακά μας,για την πορεία μας και εκείνος έλεγε να πάμε για καφέ και εγώ σκεφτόμουν μήπως παρεξήγησα την πρόθεση του τελικά, και πάντα το άφηνα πίσω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Kristina_

Εγω το διαβασα βιαστικα και νομιζα οτι μιλουσες για σχεση 4 χρονων και οχι 4 μηνων ισως φταιει που το χεις παρει τοσο στα σοβαρα 

Θα αφησω στην ακρη το θεμα της ανεπιθημητης εγγυμοσυνης...τα υπολοιπα μου φαινονται οκ για μια σχεση 4 μηνων δυο ατομων της ηλικιας σας...εσυ βεβαια υπεραναλυεις το θεμα και μαλλον ετρεφες πολλες προσδοκιες ολα αυτα τα χρονια που δεν ..ενεδινες...ισως οταν ενεδωσες σκεφτηκες (υποσυνειδητα η μη) οτι αφου τωρα του «κανεις τη χαρη» αυτος θα σε εχει στα ωπα-ωπα...και ισως εκει οφειλεται μεγαλο μερος της απογοητευσης που νοιωθεις τωρα

Και εγω οπως και μελη που προηγηθηκαν πιστευω στο «η καλη μερα φαινεται απ το πρωι...» οποτε αφου εκεινος αποφασισε οτι δεν ταιριαζετε (δικαιωμα του ...απλα το εκανε με ασχημο τροπο...αλλα και συ δεν καταλαβα καλα...του εστειλες τα τεστ εγγυμοσυνης??? Πως? με κουριερ??? Η σε φωτο???)Τελος παντων οπως και να ναι χαμενος κοπος και χρονος ειναι να καθεσαι να προσπαθεις να κατανοησεις και να εξηγησεις τη σταση του καθενος και ακομη πιο χαμενος να προσπαθεις να του αλλαξεις γνωμη...καταλαβαινω (οπως εγγραψες και η ιδια) οτι απο μικρη ηθελες «να εχεις αυτον τον ανθρωπο στη ζωη σου» αλλα δε γινονται ολα οπως τα θελουμε και αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο ...αληθεια γιατι τον ηθελες στη ζωη σου? Μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι αυτο εχει να κανει με το κοινωνικοεπαγγελματικο κυρος του...ισχυει?
Ξεπερασε το συντομοτερο και συνεχισε τη ζωη σου...χωρις βαριδια...μικρο κοριτσι εισαι εχεις τη ζωη μπροστα σου

anneta5

# 24 στην 1/6/2021
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Καλημέρα, 

Όταν του ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη με διέγραψε απο παντού κατευθείαν και είχαμε μόνο τηλεφωνική επικοινωνία τις ημέρες που ακολούθησαν. Όταν ήμασταν μαζί αυτές τις ημέρες με έκανε ξανά προσθήκη στο fb απο μόνος του. Προς το παρόν έχω κάνει αγνόηση των μηνυμάτων του παντού. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από panagiotismp90

Για την ωρα ισχυει αυτο που σου υπογραμμησα αρχικα, δεν θα του στειλεις κατι, δεν θα επικοινωνησεις με κανενα τροπο ή μεσο. Στο φβ ειστε φιλοι?

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

apolitiii

# 25 στις 5/6/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 851

Δεν ξέρω τι παίζει με τούς άντρες όταν βρίσκονται σε σχέση με μία δυναμική γυναίκα... αισθάνονται ότι είναι ευνουχισμενοι? φοβούνται τις δυναμικές γυναίκες? αισθάνονται ότι δεν είναι κυρίαρχοι μέσα στη σχέση?...τα ίδια πάθαινα και γω...στεναχωριομουν ότι έκανα λάθη ..αλλά τώρα σκέφτομαι ότι κάποιοι καλύτερα που έφυγαν  γιατί μου άφηναν χρόνο και χώρο να πηγαίνω  στον επόμενο...

Ο δικός σου όπως τον περιγράφεις φαίνεται ευθυνοφοβος... δειλός που έσπευσε να φύγει από την ζωή σου με την ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη...Πάντως αφού λες ότι στη δουλειά σου είσαι υψηλόβαθμο στέλεχος, άρα δεν έχεις οικονομικά προβλήματα, γιατί δεν κράτησες το μωρό σου...και ας έφευγε αυτός... πιστεύω ότι το έκανες για να τον κρατήσεις...εγώ αυτό θα έκανα...θα κρατούσα το μωρό κι αυτός ας πήγαινε στο καλό...Μην τον περιμένεις...βγαλτον απ' τη ζωή σου και προχώρα...

kostas232

# 26 στις 5/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δωσε μας τον ορισμο

της δυναμικης γυναικας , γιατι μαλλον εχετε μπερδεψει την κακιστρο , την εγωιστρια, την πεισματα , την τα θελω ολα δικα μου και θα γινεται οτι θελω εγω, με τον ορο δυναμικη γυναικα... πριν εξηγησεις αν εξηγησεις σ επληροφορω οτι δεν ειναι αυτο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από apolitiii

Δεν ξέρω τι παίζει με τούς άντρες όταν βρίσκονται σε σχέση με μία δυναμική γυναίκα... αισθάνονται ότι είναι ευνουχισμενοι? φοβούνται τις δυναμικές γυναίκες? αισθάνονται ότι δεν είναι κυρίαρχοι μέσα στη σχέση?...τα ίδια πάθαινα και γω...στεναχωριομουν ότι έκανα λάθη ..αλλά τώρα σκέφτομαι ότι κάποιοι καλύτερα που έφυγαν  γιατί μου άφηναν χρόνο και χώρο να πηγαίνω  στον επόμενο...

Ο δικός σου όπως τον περιγράφεις φαίνεται ευθυνοφοβος... δειλός που έσπευσε να φύγει από την ζωή σου με την ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη...Πάντως αφού λες ότι στη δουλειά σου είσαι υψηλόβαθμο στέλεχος, άρα δεν έχεις οικονομικά προβλήματα, γιατί δεν κράτησες το μωρό σου...και ας έφευγε αυτός... πιστεύω ότι το έκανες για να τον κρατήσεις...εγώ αυτό θα έκανα...θα κρατούσα το μωρό κι αυτός ας πήγαινε στο καλό...Μην τον περιμένεις...βγαλτον απ' τη ζωή σου και προχώρα...

Kristina_

# 27 στις 5/6/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Απαντήσεις: 2.425

Μα αυτος ειχε φυγει πριν μαθει για την ανεπιθυμητη! Η οποια ανεπιθυμητη ανακαλυφθηκε αμεσως μολις εκεινος ζητησε να χωρισουμ (λιγακι καπως αυτο)

Δυναμικη μπορει να ναι η φιλη μας, μπορει και να μην ειναι...απο που προκυπτει οτι εκεινος ηθελε να χωρισουν επειδη τον ενοχλουσε ο δυναμισμος της? Εγω με βαση τα οσα (δεν) εγγραψε, φανταστηκα (αυθαιρετα καπως) οτι τη χωρισε επειδη τελικα η σχεση των 4μηνων δεν του βγηκε οπως το ειχε φανταστει 4χρονια που ηθελε να κανει κατ8 μαζι της και επισης επειδη θελει να ακολουθησει ενα δρομο στη ζωη του στον οποιο εκεινη δε του φαινεται καταλληλη συνταξιδιωτισα...οκ λιγακι φαντασια εβαλα αλλα νομιζω σε σωστο δρομο ειμαι  

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από apolitiii

Αρέσει στο μέλος Paralia48

anneta5

# 28 στις 6/6/2021
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Εκείνος είναι ευθυνόφοβος, αναποφάσιστος και ανασφαλής γενικά στη ζωη του όχι μόνο προς εμένα. Δυναμική γυναίκα είναι εκείνη που μπορεί να πάρει αποφάσεις, να κοντρολάρει την ζωη της και να ανταπεξέλθει επάξια στις όποιες δυσκολίες αντιμετωπίσει. Προσπαθεί με κάθε τρόπο για να σε βλέπει να εξελίσσεσαι και όχι να χαντακώνεσαι και να αδιαφορεί. Μερικοί άνθρωποι δεν μπορούν να διαχειριστούν τέτοιες προσωπικότητες και πολλές φορές οι δυναμικοί χαρακτήρες είναι και οι πιο «παρεξηγημένοι». Για μένα, καλύτερα να είσαι ειλικρινής παρά να υποκρίνεσαι για κάτι που δεν είσαι στην πραγματικότητα γιατί στην πορεία θα αποκαλυφθούν όλα. Σχετικά με την αναφορά του kostas232, όποιος έχει στο μυαλό του την περιγραφή που έδωσε, δεν αναφέρεται σε δυναμική γυναίκα, αλλά σε άτομο που δεν ξέρει τι θέλει και λειτουργώντας με εγωισμό, πείσματα, ψυχολογικά «βασανιστήρια», γκρίνια, πιστεύει πως θα καταφέρει να κρατήσει κάποιον κοντά του. Όσοι λειτουργούν με βάση την λογική, αντιλαμβάνονται ότι αυτές οι συμπεριφορές φέρνουν μόνο αντίθετα αποτελέσματα.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, apolitiii

kostas232

# 29 στις 6/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και

πολυ σωστα απαντησες αγαπητη αννετα,.. συμφωνω απολυτα μαζι σου...προσεξε την επομενη ερωτηση... ποιο πιστευεις ειναι το ποσοστο των Ελληνιδων  που αντιπροσωπευει αυτη την δυναμικη γυναικα οπως περιεγραψες  απο την ηλικια των 30 εως 45...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από anneta5
Εκείνος είναι ευθυνόφοβος, αναποφάσιστος και ανασφαλής γενικά στη ζωη του όχι μόνο προς εμένα. Δυναμική γυναίκα είναι εκείνη που μπορεί να πάρει αποφάσεις, να κοντρολάρει την ζωη της και να ανταπεξέλθει επάξια στις όποιες δυσκολίες αντιμετωπίσει. Προσπαθεί με κάθε τρόπο για να σε βλέπει να εξελίσσεσαι και όχι να χαντακώνεσαι και να αδιαφορεί. Μερικοί άνθρωποι δεν μπορούν να διαχειριστούν τέτοιες προσωπικότητες και πολλές φορές οι δυναμικοί χαρακτήρες είναι και οι πιο «παρεξηγημένοι». Για μένα, καλύτερα να είσαι ειλικρινής παρά να υποκρίνεσαι για κάτι που δεν είσαι στην πραγματικότητα γιατί στην πορεία θα αποκαλυφθούν όλα. Σχετικά με την αναφορά του kostas232, όποιος έχει στο μυαλό του την περιγραφή που έδωσε, δεν αναφέρεται σε δυναμική γυναίκα, αλλά σε άτομο που δεν ξέρει τι θέλει και λειτουργώντας με εγωισμό, πείσματα, ψυχολογικά «βασανιστήρια», γκρίνια, πιστεύει πως θα καταφέρει να κρατήσει κάποιον κοντά του. Όσοι λειτουργούν με βάση την λογική, αντιλαμβάνονται ότι αυτές οι συμπεριφορές φέρνουν μόνο αντίθετα αποτελέσματα.

apolitiii

# 30 στις 6/6/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Συμπληρώνω την απάντηση #28 της Αννετας...ως προς την δυναμική γυναίκα...

Έχει αυτοεκτίμηση και αυτοσεβασμό, ξέρει καλά τι θέλει στη ζωή της, βάζει στόχους και αγωνίζεται να τους ολοκληρώσει, μπορεί να ζήσει μόνη της χωρίς να έχει την στήριξη κανενός  γιατί είναι αυτάρκης ,  αν απιστισει ο σύντροφός της έχει φύγει, γιατί δεν θέλει να την υποτιμούν και να μην την σεβονται, δεν της αρέσει το ψέμα, οι δικαιολογίες και η υποκρισία... ενδιαφέρεται για την εξέλιξη του συντρόφου της...και προσπαθεί για αυτό... Δεν  θέλει ανταγωνισμό ειδικά από τον σύντροφό της...

Μόνο ένας αντάξιος της άντρας που ξέρει τι θέλει χωρίς κόμπλεξ μπορεί να σταθεί δίπλα της... χωρίς να φοβάται ότι θα τον επισκιάσει...ευθυνοφοβοι , αναποφάσιστοι, ανασφαλείς, κομπλεξικοι κλπ. άντρες φοβούνται τις δυναμικές γυναίκες...ίσως επειδή δεν μπορούν να τις χειραγωγήσουν... αισθάνονται μειονέκτηκα μπροστά στα όσα έχουν καταφέρει μόνες τους...ίσως είναι και αυτά που αναφέρω στην απάντηση μου #25

Παράθεση: 
Σχόλιο # 26 από kostas232

δωσε μας τον ορισμο

της δυναμικης γυναικας , γιατι μαλλον εχετε μπερδεψει την κακιστρο , την εγωιστρια, την πεισματα , την τα θελω ολα δικα μου και θα γινεται οτι θελω εγω, με τον ορο δυναμικη γυναικα... πριν εξηγησεις αν εξηγησεις σ επληροφορω οτι δεν ειναι αυτο...

Αρέσει στο μέλος anneta5

Kristina_

# 31 στις 6/6/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Νομιζω εβαλες παρα πολλα μεσα... πολλες εννοιες/ιδιοτητες μαζι

Τα πραγματα ειναι πιο απλα...ακομη και στη wikipedia

Δυναμικος: που έχει (ψυχική και ηθική) δύναμη και αντοχή και αναπτύσσει δραστηριότητες και πρωτοβουλία (ενίοτε και με κάποια βιαιότητα)

Περιπου οπως τα πε η αννετα...νομιζω ο δυναμισμος εχει να κανει με τη συμπεριφορα περισσοτερο και οχι με την ικανοτητα να ανταπεξερχεται κανεις με επιτυχια σε ολες τις δυσκολιες που αντιμετωπιζει ...ε πως να το κανονουμε δυναμικος δε σημαινει και σουπερ μαν η σουπεργουμαν

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από apolitiii

Συμπληρώνω την απάντηση #28 της Αννετας...ως προς την δυναμική γυναίκα...

Έχει αυτοεκτίμηση και αυτοσεβασμό, ξέρει καλά τι θέλει στη ζωή της, βάζει στόχους και αγωνίζεται να τους ολοκληρώσει, μπορεί να ζήσει μόνη της χωρίς να έχει την στήριξη κανενός  γιατί είναι αυτάρκης ,  αν απιστισει ο σύντροφός της έχει φύγει, γιατί δεν θέλει να την υποτιμούν και να μην την σεβονται, δεν της αρέσει το ψέμα, οι δικαιολογίες και η υποκρισία... ενδιαφέρεται για την εξέλιξη του συντρόφου της...και προσπαθεί για αυτό... Δεν  θέλει ανταγωνισμό ειδικά από τον σύντροφό της...

Μόνο ένας αντάξιος της άντρας που ξέρει τι θέλει χωρίς κόμπλεξ μπορεί να σταθεί δίπλα της... χωρίς να φοβάται ότι θα τον επισκιάσει...ευθυνοφοβοι , αναποφάσιστοι, ανασφαλείς, κομπλεξικοι κλπ. άντρες φοβούνται τις δυναμικές γυναίκες...ίσως επειδή δεν μπορούν να τις χειραγωγήσουν... αισθάνονται μειονέκτηκα μπροστά στα όσα έχουν καταφέρει μόνες τους...ίσως είναι και αυτά που αναφέρω στην απάντηση μου #25

Παράθεση: 
Σχόλιο # 26 από kostas232

δωσε μας τον ορισμο

Αρέσει στα μέλη Kirosgr, anneta5

Enikos

# 32 στις 6/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Κατσε να βρουμε τον ορισμο...

Και θα σας εκπληξωμε...

Εχετε να φατε ταπες, που θα παει κατακλυσμος...

Θα δειτε εσεις...

(απλα συμφωνω με Κωστα και θεματοθετρια)...

Αρέσει στο μέλος anneta5

tzoulia59

# 33 στις 6/6/2021
author
Γυναίκα / 82 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.478

ε και !!,,κι εσενα που σου προσθετει ολο αυτο ;;

οτι θελει ,,,ας ειναι ...

ενας κομπλεξικος ειναι ...που τον  εχει παρει πολυ ψηλα τον αμανε ...γιατι και καλα,,, εχει κανει σουπερ σπουδες ..

ουτε εξεταζουμε το σημειο εκκινησης του,

,ουτε   ποιος και πως τον υποτιμουσε ,,,.κι ουτε γιατι επεσε με τα μουτρα να γινει σπουδαιος ...

δεν μας ενδιαφερει ,,,

ξερεις ποσοι σαν αυτον εχουν λιωσει πανω απο τα βιβλια;;;

.ας το λυσει μονος του ...

το θεμα εδω ειναι ,,αλλο ...,οτι δεν  ειχε εμμονη  να σε ριξει ,,

,γιατι αλλιως ..αφησε  4 χρονια ..??για να γινει...??

ουτε και το εβλεπε τοσο σοβαρα οπως εσυ .

.προφανως  τωρα δεν ειχε διαβασμα  και ειπε να τσιλιμπουρδισει ... ,,μην πω οτι φταιει η ξεραιλα ..

και για τα  παθη και για τα λαθη ,,και για την χημεια και την  ευτυχια ...,

ειναι γυναικειο ,,φαινομενο ...δεν μου κανει εντυπωση . ..

και μετα απορουμε γιατι εξαφανιζονται ...οι αντρες ..

δηλαδη πως ερμηνευουμε  μια συμπεριφορα ως    παθος;;οταν ο αλλος εχει φουντωσει   ,και δειχνει να μας θελει;;,,;

υπαρχει οπωσδηποτε κατι  πισω απο την κουρτινα ..;;??

ε  μπορει και να μην υπαρχει τιποτα πισω απο την κουρτινα ..

αυτο ειναι ...

και η ευτυχια που διαφαινεται;;οτι πηγατε 2 φορες στο εξοχικο ?? εκει γελασατε φαγατε.. παιξατε  και περασατε ωραια ..

.οι σχεσεις φαινονται στην διαρκεια .

γιατι συνεχιζεις να εθελοτυφλεις ...??

ο τυπος δεν ενδιαφερεται ..το δειχνει ξεκαθαρα ...και το πιο προσβλητικο ειναι ...οτι κοιταξε να σε ξεφορτωθει και  συντομα ..

και γιατι  του  ζητας ευκαιρια ;

οταν ο αλλος δεν γουσταρει αυτο που εισαι ...και θελει να γινεις κατι αλλο.. σημαινει οτι δεν γουσταρει αυτο που εισαι ..

και δεν σε γουσταρει γενικως ...

αν αλλαξεις εσυ για να γινεις μια αλλη για χαρη ενος αντρα ,,,το εχασες το παιχνιδι της ζωης ...,

κι αν δεν γουσταρε να μην ερχοταν ..

οσο για τις εγκυμοσυνες και τα συναφη ..μην μενεις εκει... συμβαινει ,,,.ας προσεχες ...και τωρα και στο μελλον .

κι αν  σου εκανε τον καλο και τον συναισθηματικο και τον  ευαισθητο ...

φοβουμενος μην του κρατησεις και το παιδι ..

κι απο πισω σου ειχε ετοιμη την βαλιτσα για το κατευοδιο ..

παιζοντας  το θεατρο ,του φιλευσπλαχνου ..

υποκριτη   θεατρινου ..

εγω θα τον ειχα μπλοκαρει απο παντου ,κι απο την ζωη μου ,,οσο κι αν με ποναγε ..

και στο γιατρο ,,η θα πηγαινα με την μανα μου ,

,η με την εμπιστη φιλη μου 

η  μονη μου ,,,

στειλτον στα γρηγορα και ποτε ξανα μην ασχοληθεις μαζι του ..

δεν αξιζει μια... και τα πτυχια του να τα βαλει εκει που ξερει , 

,4 μηνες ηταν μια μικρη σχεση ,,,την εζησες ,,τελειωσε ...

και παντα να θυμασαι //οταν ο αλλος φευγει ,,,σημαινει οτι δεν του εκανες την διαφορα//

κι αν δεν κανεις την διαφορα σ εναν αντρα να εισαι η μοναδικη ,,γι αυτον ,,να σπασεις ακομα και τα κομπλέξ του ..

,,,τι να τον κανεις τον αντρα;;

αυτο ηταν το μοτο της ζωης μου παντα και μ αυτο πορευομαι ,.

,σε φιλω ,,,θα περασει ,,,

ως τον αλλο μηνα να εχεις βρει αλλον ,,αυτος μας τελειωσε ..that's it 

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από anneta5

Αρέσει στα μέλη Hepatica, anneta5

anneta5

# 34 στις 7/6/2021
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Έχει περάσει μια εβδομάδα από την τελευταία φορά. Αυτές τις μέρες προσπαθούσα απλά να μην σκέφτομαι τι έχει συμβεί, να διατηρήσω την ψυχική μου ηρεμία και να ανταπεξέλθω όπως πρέπει στα καθημερινά μου καθήκοντα( εργασία, υποχρεώσεις, οικογένεια κ.α.). Δεν υπήρξε καμία προσπάθεια επικοινωνίας από καμία πλευρά. Ούτε καν εκείνος για το τυπικό της υπόθεσης, να δει εάν είμαι καλά. Την Παρασκευή όμως, μετά από παρότρυνση μιας φιλης μου να βγούμε μια βόλτα με το αγόρι της, ενώ καθόμασταν σε ένα μαγαζι και συζητούσαμε, μπαίνει μέσα εκείνος με έναν ακόμα που δεν γνώριζα. Να σημειωθεί ότι στο μαγαζι εκείνο, ουδέποτε έχει ξαναπάει και μάλιστα κάθε φορά που έλεγα να πάμε, πρότεινε πάντα κάτι άλλο και το απέρριπτε σαν επιλογή. Μου φάνηκε παράξενο γιατί η ώρα ήταν 11:45 και το μαγαζι έκλεινε σε λίγη ώρα. Από αμηχανία γύρισα το βλέμμα μου αλλού, εκείνοι πλησίασαν προς το μέρος μας «ψάχνοντας» να καθίσουν κάπου και μέχρι να γυρίσω το κεφάλι μου είχαν φύγει από το μαγαζι. Επισης, το μαγαζι είχε αρκετά άδεια τραπέζια λόγω της ώρας. Παρ’ολ'αυτά, γυρνώντας στο σπιτι μου εκείνο το βράδυ και χαζεύοντας στο κινητό μου, είδα ότι όλη του η παρέα βρισκόταν εκεινες τις ωρες σε ένα μαγαζι κάποια τετράγωνα μακριά. Εκείνο το βράδυ με ξεμπλόκαρε από παντού. Χθες πήγαινα να αφήσω την αδερφή μου σε μια φιλη της και πάλι τον είδα μπροστά μου. Κατεβάσαμε και οι δυο τα μάτια και συνέχισε ο καθένας την πορεία του. Έχω μια φίλη από τα φοιτητικά μου χρόνια με την οποία είμαστε σαν αδερφές. Αντίστοιχα και εκείνος. Οι δυο φίλοι μας λοιπόν έχουν ζήσει όλη την ιστορία μας από την αρχή έως τώρα. Με την φιλη μου λόγω των εργασιών και των καθημερινών υποχρεώσεων μας, τις περισσότερες φορές βρισκόμαστε Σαββατοκύριακα. Σήμερα, πέρασε να με πάρει για να πάμε για έναν καφέ σε ένα ήρεμο μαγαζι κοντά σε εμένα που πηγαίναμε συχνά. Την ώρα λοιπόν που φτάνουμε, βλέπουμε μπροστά μας εκείνον μαζί με τον φίλο του να φεύγουν από το μαγαζι και να μπαίνουν στο αυτοκίνητο. Μας είδαν και δεν μας μίλησαν (λογικά από αμηχανία). Η φιλη μου είπε γεια απευθυνόμενη κυρίως στον φίλο του αλλά έκαναν πως δεν άκουσαν. Μετά από λίγη ώρα που καθόμασταν, η φιλη μου έστειλε μήνυμα στον φίλο του, λέγοντας του ότι έστω ένα γεια εκείνος θα μπορούσε να το πει (να σημειώσω ότι πάντα υπήρξε κάτι «ερωτικό» ανάμεσα τους αλλά ποτέ δεν συνέβη τίποτα). Εκείνος έκανε τον ανήξερο και ότι δεν καταλαβαίνει τι εννοεί. Εκείνη του είπε το συμβάν και μετά από λίγο εμφανίστηκε χωρίς να μας το πει στην καφετέρια, θέλοντας να «απολογηθεί». Κάθισε αρκετή ώρα μαζί μας, αναφέροντας συνέχεια ότι δεν μας είδε κανένας από τους δυο, πράγμα αδιανόητο αφού πέσαμε κυριολεκτικά ο ένας πάνω στον άλλον. Εκείνος ανέφερε συνέχεια πως ό,τι και αν έχει γίνει δεν θα κρατούσε ποτέ κακη στάση απέναντι σε κανέναν, ότι δεν του έχει πει ο φίλος του τι έχει γίνει παρά μόνο ότι χωρίσαμε, και γενικά βρισκόταν συνεχώς σε μια θέση «ξέρω πολλά αλλά δεν μπορώ να μιλήσω»από μόνος του δεν το προκαλούσαμε εμείς. Εγώ το μόνο που ανέφερα είναι ότι είναι απόλυτα φυσιολογική η αντίδραση του είτε από αμηχανία είτε από το ότι δεν θα ήθελε να έρθει κανείς σε δύσκολη θέση και δεν χρειάζεται να απολογείται. Τουλάχιστον σε εμένα. Με ρώτησε πως είμαι με τον χωρισμό και η απάντηση μου ήταν πως ότι και αν έχει συμβεί μεταξύ εμένα και του φίλου του είναι κάτι το οποίο αφορά εμάς τους δυο και δεν χρειάζεται να εμπλακεί κανένας άλλος. Του είπα ότι το μόνο που θέλω είναι να είναι καλά και αν αυτό είναι που τον κάνει ευτυχισμένο, τότε εγώ είμαι πλήρης. Δεν μπορώ να κρατήσω κακία για τίποτα και αυτή είναι η πραγματικότητα για εμένα. Ο,τι και αν συμβεί στο μέλλον θα είμαι εδώ να τον βοηθήσω όπου και όπως μπορώ. Μου είπε πως αυτό με τιμά σαν άνθρωπο και πολλοί δεν αντιδρούν έτσι. Αφού τελικά κάθισε για ώρα μαζί μας, αποχαιρετηθηκαμε και ο καθένας τράβηξε τον δρόμο του. Δεν ζητάω κάποια εξήγηση ούτε περιμένω να επικοινωνήσει. Αυτό που με βασανίζει όμως είναι τι στο καλό συμβαίνει...Γιατί όλα αυτά; Θα ήθελα πολύ να ακούσω τα συμπεράσματα μας και γενικά τις απόψεις σας σχετικά με το τι μπορεί να συμβαίνει

apolitiii

# 35 στις 7/6/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Αννετα από τα γραφόμενα σου δείχνεις ότι δεν είσαι δυναμική γυναίκα...στην #30 απάντηση μου έγραψα τα χαρακτηριστικά της δυναμικής γυναίκας , αν τα διάβαζες θα καταλάβαινες τι πρέπει να κάνεις αν ήσουν δυναμική γυναίκα... δυναμική γυναίκα δεν είναι αυτή που βάζει στόχο να πάρει ένα μεταπτυχιακό καί τό καταφέρνει η που είναι επαγγελματικά καταξιωμένη... ενώ στην προσωπική της ζωή τα κάνει μπαχαλο...άλλωστε όπως γράφεις στην απάντηση σου  #38 η δυναμική γυναίκα μπορεί να πάρει αποφάσεις, να κοντρολαρει την ζωή της,  και να ανταπεξέλθει επάξια στα προβλήματα που αντιμετωπιζει...αρα πρέπει  να λύνει τα προβλήματα και στην προσωπική της ζωή... εσύ κόλλησες...

Πες μου στον Θεό σου τι μπορείς να περιμένεις από έναν ευθυνοφοβο, αποφασιστο και ανασφαλή άντρα ακόμα και αν γυρίσει... πιστεύεις ότι με αυτόν τον άνθρωπο μπορείς να κάνεις οικογένεια???

Γιατί κόλλησες?  Μην τον σκέφτεσαι μην σ ενδιαφέρει... προχώρα παρακάτω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από anneta5
Έχει περάσει μια εβδομάδα από την τελευταία φορά. Αυτές τις μέρες προσπαθούσα απλά να μην σκέφτομαι τι έχει συμβεί, να διατηρήσω την ψυχική μου ηρεμία και να ανταπεξέλθω όπως πρέπει στα καθημερινά μου καθήκοντα( εργασία, υποχρεώσεις, οικογένεια κ.α.). Δεν υπήρξε καμία προσπάθεια επικοινωνίας από καμία πλευρά. Ούτε καν εκείνος για το τυπικό της υπόθεσης, να δει εάν είμαι καλά. Την Παρασκευή όμως, μετά από παρότρυνση μιας φιλης μου να βγούμε μια βόλτα με το αγόρι της, ενώ καθόμασταν σε ένα μαγαζι και συζητούσαμε, μπαίνει μέσα εκείνος με έναν ακόμα που δεν γνώριζα. Να σημειωθεί ότι στο μαγαζι εκείνο, ουδέποτε έχει ξαναπάει και μάλιστα κάθε φορά που έλεγα να πάμε, πρότεινε πάντα κάτι άλλο και το απέρριπτε σαν επιλογή. Μου φάνηκε παράξενο γιατί η ώρα ήταν 11:45 και το μαγαζι έκλεινε σε λίγη ώρα. Από αμηχανία γύρισα το βλέμμα μου αλλού, εκείνοι πλησίασαν προς το μέρος μας «ψάχνοντας» να καθίσουν κάπου και μέχρι να γυρίσω το κεφάλι μου είχαν φύγει από το μαγαζι. Επισης, το μαγαζι είχε αρκετά άδεια τραπέζια λόγω της ώρας. Παρ’ολ'αυτά, γυρνώντας στο σπιτι μου εκείνο το βράδυ και χαζεύοντας στο κινητό μου, είδα ότι όλη του η παρέα βρισκόταν εκεινες τις ωρες σε ένα μαγαζι κάποια τετράγωνα μακριά. Εκείνο το βράδυ με ξεμπλόκαρε από παντού. Χθες πήγαινα να αφήσω την αδερφή μου σε μια φιλη της και πάλι τον είδα μπροστά μου. Κατεβάσαμε και οι δυο τα μάτια και συνέχισε ο καθένας την πορεία του. Έχω μια φίλη από τα φοιτητικά μου χρόνια με την οποία είμαστε σαν αδερφές. Αντίστοιχα και εκείνος. Οι δυο φίλοι μας λοιπόν έχουν ζήσει όλη την ιστορία μας από την αρχή έως τώρα. Με την φιλη μου λόγω των εργασιών και των καθημερινών υποχρεώσεων μας, τις περισσότερες φορές βρισκόμαστε Σαββατοκύριακα. Σήμερα, πέρασε να με πάρει για να πάμε για έναν καφέ σε ένα ήρεμο μαγαζι κοντά σε εμένα που πηγαίναμε συχνά. Την ώρα λοιπόν που φτάνουμε, βλέπουμε μπροστά μας εκείνον μαζί με τον φίλο του να φεύγουν από το μαγαζι και να μπαίνουν στο αυτοκίνητο. Μας είδαν και δεν μας μίλησαν (λογικά από αμηχανία). Η φιλη μου είπε γεια απευθυνόμενη κυρίως στον φίλο του αλλά έκαναν πως δεν άκουσαν. Μετά από λίγη ώρα που καθόμασταν, η φιλη μου έστειλε μήνυμα στον φίλο του, λέγοντας του ότι έστω ένα γεια εκείνος θα μπορούσε να το πει (να σημειώσω ότι πάντα υπήρξε κάτι «ερωτικό» ανάμεσα τους αλλά ποτέ δεν συνέβη τίποτα). Εκείνος έκανε τον ανήξερο και ότι δεν καταλαβαίνει τι εννοεί. Εκείνη του είπε το συμβάν και μετά από λίγο εμφανίστηκε χωρίς να μας το πει στην καφετέρια, θέλοντας να «απολογηθεί». Κάθισε αρκετή ώρα μαζί μας, αναφέροντας συνέχεια ότι δεν μας είδε κανένας από τους δυο, πράγμα αδιανόητο αφού πέσαμε κυριολεκτικά ο ένας πάνω στον άλλον. Εκείνος ανέφερε συνέχεια πως ό,τι και αν έχει γίνει δεν θα κρατούσε ποτέ κακη στάση απέναντι σε κανέναν, ότι δεν του έχει πει ο φίλος του τι έχει γίνει παρά μόνο ότι χωρίσαμε, και γενικά βρισκόταν συνεχώς σε μια θέση «ξέρω πολλά αλλά δεν μπορώ να μιλήσω»από μόνος του δεν το προκαλούσαμε εμείς. Εγώ το μόνο που ανέφερα είναι ότι είναι απόλυτα φυσιολογική η αντίδραση του είτε από αμηχανία είτε από το ότι δεν θα ήθελε να έρθει κανείς σε δύσκολη θέση και δεν χρειάζεται να απολογείται. Τουλάχιστον σε εμένα. Με ρώτησε πως είμαι με τον χωρισμό και η απάντηση μου ήταν πως ότι και αν έχει συμβεί μεταξύ εμένα και του φίλου του είναι κάτι το οποίο αφορά εμάς τους δυο και δεν χρειάζεται να εμπλακεί κανένας άλλος. Του είπα ότι το μόνο που θέλω είναι να είναι καλά και αν αυτό είναι που τον κάνει ευτυχισμένο, τότε εγώ είμαι πλήρης. Δεν μπορώ να κρατήσω κακία για τίποτα και αυτή είναι η πραγματικότητα για εμένα. Ο,τι και αν συμβεί στο μέλλον θα είμαι εδώ να τον βοηθήσω όπου και όπως μπορώ. Μου είπε πως αυτό με τιμά σαν άνθρωπο και πολλοί δεν αντιδρούν έτσι. Αφού τελικά κάθισε για ώρα μαζί μας, αποχαιρετηθηκαμε και ο καθένας τράβηξε τον δρόμο του. Δεν ζητάω κάποια εξήγηση ούτε περιμένω να επικοινωνήσει. Αυτό που με βασανίζει όμως είναι τι στο καλό συμβαίνει...Γιατί όλα αυτά; Θα ήθελα πολύ να ακούσω τα συμπεράσματα μας και γενικά τις απόψεις σας σχετικά με το τι μπορεί να συμβαίνει

anneta5

# 36 στις 7/6/2021
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Δεν περιμένω κάτι απο εκείνον. Ούτε ζητάω να μου πεί κάποιος τι να κάνω. Αργά ή γρήγορα όσο και αν πονάω μέσα μου, θα το ξεπεράσω και θα πάω παρακάτω. Το μόνο που τριγυρίζει στο μυαλό μου είναι τι συμβαίνει. Γιατί αυτη η συμπεριφορά? Γιατί αυτή η αντιμετώπιση? Και δεν περιμένω κάποια εξήγηση απο εκείνον γιατί είναι θρασύδειλος όπως αποδεικνύεται. Απλά ήθελα να ακούσω την γνώμη και τα συμπεράσματα σας για την όλη συμπεριφορά του, όχι πως να τον προσεγγίσω και τι να κανω

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από apolitiii

Αννετα από τα γραφόμενα σου δείχνεις ότι δεν είσαι δυναμική γυναίκα...στην #30 απάντηση μου έγραψα τα χαρακτηριστικά της δυναμικής γυναίκας , αν τα διάβαζες θα καταλάβαινες τι πρέπει να κάνεις αν ήσουν δυναμική γυναίκα... δυναμική γυναίκα δεν είναι αυτή που βάζει στόχο να πάρει ένα μεταπτυχιακό καί τό καταφέρνει η που είναι επαγγελματικά καταξιωμένη... ενώ στην προσωπική της ζωή τα κάνει μπαχαλο...άλλωστε όπως γράφεις στην απάντηση σου  #38 η δυναμική γυναίκα μπορεί να πάρει αποφάσεις, να κοντρολαρει την ζωή της,  και να ανταπεξέλθει επάξια στα προβλήματα που αντιμετωπιζει...αρα πρέπει  να λύνει τα προβλήματα και στην προσωπική της ζωή... εσύ κόλλησες...

Πες μου στον Θεό σου τι μπορείς να περιμένεις από έναν ευθυνοφοβο, αποφασιστο και ανασφαλή άντρα ακόμα και αν γυρίσει... πιστεύεις ότι με αυτόν τον άνθρωπο μπορείς να κάνεις οικογένεια???

Γιατί κόλλησες?  Μην τον σκέφτεσαι μην σ ενδιαφέρει... προχώρα παρακάτω...

Heptamer

# 37 στις 7/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από anneta5
Γιατί όλα αυτά; Θα ήθελα πολύ να ακούσω τα συμπεράσματα μας και γενικά τις απόψεις σας σχετικά με το τι μπορεί να συμβαίνει

Δεν εχει νοημα να αναρωτιέσαι, προσπαθωντας να αποκωδικοποιησεις συμπεριφορές. Τους λογους τους γνωριζει μονο ο ιδιος και αν δεν τον τιμούν, ειναι λογικο να αποφευγει να εξηγησει.

Καποια πραγματα στη ζωη (καλο ειναι ίσως που) δεν τα μαθαινουμε. Και (ευτυχώς) δεν ειναι απαραιτητη μια τετοια γνωση για να προχωρησουμε παρακάτω.

Αρέσει στα μέλη anneta5, apolitiii

apolitiii

# 38 στις 7/6/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Μην σε προβληματίζει καθόλου η συμπεριφορά του και η αντιμετώπιση του... είναι η κλασσική συμπεριφορά ενός θρασυδειλου, ευθυνοφοβου, αναποφασιστου καί ανασφαλη άντρα... βγαλτον απ' το μυαλό σου, μην ασχολησε μαζί του... προχώρα παρακάτω... κατάλαβε επιτέλους ότι ο συγκεκριμένος δεν σου αξίζει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από anneta5

Δεν περιμένω κάτι απο εκείνον. Ούτε ζητάω να μου πεί κάποιος τι να κάνω. Αργά ή γρήγορα όσο και αν πονάω μέσα μου, θα το ξεπεράσω και θα πάω παρακάτω. Το μόνο που τριγυρίζει στο μυαλό μου είναι τι συμβαίνει. Γιατί αυτη η συμπεριφορά? Γιατί αυτή η αντιμετώπιση? Και δεν περιμένω κάποια εξήγηση απο εκείνον γιατί είναι θρασύδειλος όπως αποδεικνύεται. Απλά ήθελα να ακούσω την γνώμη και τα συμπεράσματα σας για την όλη συμπεριφορά του, όχι πως να τον προσεγγίσω και τι να κανω

Αρέσει στο μέλος anneta5

Kristina_

# 39 στις 7/6/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή

Βρε ανετ ανετη δεν εισαι για ασχολησε τοσο με μια σχεση τεσσαρων μηνων? Και καθεσαι και κανεις συζητηση για το χωρισμο σας με το φιλο του?

Επισης απορω με το οτι τον εχει στολισει κανονικα (δειλο, αναποφασιστο κλπ) ...εμ τοτε γιατι τον θελεις??? Και συγνωμη αλλα καθολου αναποφασιστος δε μου φανηκε εμενα...ηθελε να χωρισετε στο ειπε ευθεως!!! Μηπως πρεπει να κανεις και μια ειλικρινη συζητηση με τον εαυτο σου 5ωρα για να αρχισεις σιγα σιγα να τον ξεπερνας?

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από anneta5

Αρέσει στα μέλη Kirosgr, alisida

wish_

# 40 στις 7/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η απάντηση στην ερώτηση σου ειναι " χωρισμός".

Ετσι ειναι οι χωρισμοί.

Τι μια μέρα σε θέλει και τον θέλεις και μετά απ΄οτι μπορεί να μεσολαβησε είναι σαν να μην υπήρξε ο ένας για τον άλλο,σαν να γυρνάει ένας διακόπτης άμυνας κλειδώνοντας οτι έζησες σε μια γωνιά του μυαλού και της καρδιάς.

Να κάνει σαν να μην τρέχει τίποτα και οτι νοιάζεται για σένα? Δεν γίνεται,χωρίσατε και χωρίσατε για σοβαρό λόγο.Με τι μούτρα να σου μιλήσει?Συνένοχος ειναι και αυτός και αν έχει έστω και λίγο συνείδηση σίγουρα δεν θα χει μούτρα και θα νιώθει και αυτός άσχημα.

Ποτέ δε θα σε δει το ίδιο,ακόμα και αν μπορεί να σε νοιαζέται που λέει ο λόγος (γιατι με τα λόγια όλοι νοιάζονται και θα΄ναι κοντά σου) δεν περιμένεις από αυτόν για να στηριχθείς.Τύπου ανωτερότητες "να σαι καλα,οτι θες,σε νοιαζομαι...κτλ" ειναι απλά μπούρδες.Εχεις φίλους και οικογένεια και κυρίως τον ευατό σου.

Υπάρχουν ανθρωποι που όσο καλά περνάν σε μια σχέση με τοση ευκολία σε διαγράφουν και προχωράν αν πλεον δεν τους κανεις.

Πονάει γιατι ακόμα νιώθεις.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε