Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι παιζει?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

lion1977

# 1 στην 1/6/2021
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 102
'Aρεσαν+: 0%

Τι παιζει?

Καλησπερα παιδια υστερα απο λιγα χρονια απουσιας θα ηθελα τη γνωμη σας για κατι εχω μια γνωριμια με μια πιτσιρικα 27 αρα παρα πολυ καιρο παρα πολυ ομορφη με μια διακριτικη επικοινωνια εστω τυπικη  κατα καιρους παρ ολο που ενιωθα μου δινε το δικαιωμα οτι βρισκεται αλλου  πριν δυο μερες λοιπον με πηρε τηλ και μιλησαμε  και μου προτεινε να βγουμε σκεφτηκα βεβαια αρνητικα αλλα δεχτικα  βγηκαμε μιλησαμε αλλα μου περιγραψε οτι δεν ειναι καλα και περναει καταθλιψη στη τελευταια σχεση της εκανα τη παρηγοριτρα τη συμβουλεψα μιας και εχω περασει και εγω δυσκολα στο παρελθον μου ειπε θα περασει πολυς καιρος για να κανει σχεση και εμεινα..μαλ.. μου ειπε στο τελος της βραδιας οτι περασε υπεροχα..δεν εκανα καμια κινηση πεσιμο και απο κεινη τη βραδια υπαρχει επικοινωνια μεσω μυνηματων απο τις δυο πλευρες παρ ολο που ειμαι τρελαμενος μαζι της πειτε μου πως να χειριστω στη συνεχεια φοβαμαι πολυ μη πως τα θαλλασωσω και τη γουσταρω τρελα . Ευχαριστω

Heptamer

# 2 στις 2/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.036

Κατανοητό να τη λιμπίζεσαι και να τη γουσταρεις τρελά.

Και να εισαι σιγουρος πως το έχει οσμιστεί, γιατι σιγουρα δεν εισαι ο μόνος.

Αλλα, μαλλον ηθελε μονο μια (αρσενικη) φιλεναδα - πιθανον μονο εσυ ησουν διαθεσιμος - για να αποφορτιστει.
Αν ηθελε κατι παραπάνω, λογικά θα στο ειχε επικοινωνησει με τροπο που δεν επιδεχεται αμφισβητηση.
Σχετικα ειναι ολα βεβαια, καθοτι εσυ γνωριζεις καλυτερα τι τυπος ειναι η κοπελα.

Εφοσον μιλατε μεσω μηνυματων, μπορεις σταδιακα να την (ανθυπο)φλερτάρεις και να βλεπεις πως αντιδρά και ανάλογα να αυξάνεις την πίεση. Ετσι θα μαθεις αν ανταποκρινεται (άρα μπορεις να κανεις κινηση) ή αν θα στο ξεκοψει διακριτικά, οπότε και θα πρεπει να υποχωρήσεις.

Υπαρχει βεβαια και ο άμεσος τροπος:  κατα τη ...μηνυματιαση σας ή στην επομενη εξοδό σας, της γραφεις / την κοιτας στα ματια και τη ρωτας ευθέως "τι ακριβως θες απο μένα,? Γιατι εγώ ξέρω τι θελω απο σένα". Ετσι, δε χρειαζεται να κανεις υποθεσεις, ουτε να φοβασαι πως θα τα θαλασσωσεις.

Η ερωτηση σου αυτη ειναι απολυτως λογική, δεδομενης της ηλικιακης διαφοράς σας.  Η απαντηση της θα σου δειξει και την κατευθυνση.

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, archagellos
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

panagiotismp90

# 3 στις 2/6/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.833

τι αλλο σου ειπε? εχει χωρισει? αν ναι για ποιο λογο? καταθλιψη γιατι? μπορεις να την ριξεις παντως, μην μπλοκαρεις τον εαυτο σου κι εγω το χω πετυχει πολλες φορες.

Αρέσει στο μέλος lion1977

kostas232

# 4 στις 2/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

κανε ενα διαλειμμα αδελφε!!

Redink

# 5 στις 2/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Είναι ακόμα σε σχέση ή χώρισε; Αν είναι ακόμα σε σχέση και σου κλαίγεται ότι δεν περνά καλά στη σχέση της τι σόι θεμέλιο είναι αυτό για να ξεκινήσετε κάτι υγιές; Αν έχει κατάθλιψη το σόι θεμέλιο είναι αυτό για να ξεκινήσετε κάτι υγιές; Επίσης, το γεγονός ότι την αποκαλείς "πιτσιρίκα" και δε σε προβληματίζει το ότι ξεκινάς ως το δεκανικι της κατά τη γνώμη μου δείχνει μια ετεροβαρή κατάσταση και ότι μένεις μόνο στο περιτύλιγμα/ομορφιά της χωρίς να σε νοιάζει η αστάθεια του περιεχομένου. Αμφιβάλλω ότι μπορεί να προκύψει κάτι σταθερό και υγιές πάνω σε τέτοια βάση. Δεκαεφτά χρόνια διαφορά είναι χάσμα γενεών. Ακόμα και αν ξεκινήσετε κάτι, κατά τη γνώμη μου όταν η "πιτσιρίκα" πάψει να χρειάζεται δεκανικι και επιβεβαίωση και ωριμάσει, θ' αναζητήσει κάτι πιο ισότιμο και ταιριαστό στην ηλικία της. Σε αυτή τη φάση η κοπέλα αυτή δεν φαίνεται να είναι σε σταθερή ψυχολογική κατάσταση. Ούτε σου είχε δείξει ερωτικό ενδιαφέρον όταν ήταν καλά, αν κατάλαβα σωστά. Τι πιστεύεις ότι μπορεί να προκύψει ξεκινώντας από μια τέτοια βάση;

Helenaki4

# 6 στις 2/6/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.888

Καλημέρα θεματοθετη .

Συμφωνώ με τη Redink , μια γυναίκα όταν ενδιαφέρεται για τον άντρα , δεν τον κάνει παρηγορήτρα της και μάλιστα για άλλον άντρα .

Γενικά μείνε μακριά από γυναίκα που κλαίγεται οτι δεν ειναι καλά και περνάει κατάθλιψη κλπ.

Και βεβαιώσου οτι τη γουστάρεις λιγότερο από τον εαυτό σου , αν με εννοείς .

(Πλάκωσε η παλιοσειρα 44 βλέπω )

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, Persefoni__ και σε ακόμα 3 μέλη.

paranomos

# 7 στις 2/6/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Τι κολλημα και αυτο με τις πιτσιρικες

Μονο οι πιτσιρικες ειναι ωραιες γυναικες;

giorgos170

# 8 στις 2/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.563

καταντύσαμε, να χρειαζόμαστε & εγκληματολόγο, & ψυχολόγο ...:..,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από kostas232

giorgos170

# 9 στις 2/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.563

α.,, εμένα δέ με στέλνετε σε όμορφα μέρη...,

σε φαρμακεία, σε νοσοκομεία,, σε εμπόλεμες ζώνες.,,:..,,

θά  κάνω  παράπονα ...:...,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από kostas232

ένα κίτcut,

alisida

# 10 στις 2/6/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.477

Περιληψη

Πιτσιρικα ετών 27,κλαίγεται σε 44χρονο φιλενάδο και ενώ εκείνος ζητά γνώμες και τρικ για να την κερδίσει, οι απαντησεις που λαμβάνει από τις γυναίκες του φόρουμ,είναι τουλάχιστον απογοητευτικές αποτρεπτικες , ωστόσο δείχνουν φάτσα κάρτα την πραγματικότητα  

Παρόλα αυτά,θα συμφωνήσω με τον Help, ρωτα την τα ίσια και ορμα να "φας ο,τι προλάβεις"

Εμείς εδώ είμαστε για να κλαφτεις μετά εάν χρειαστεί (,μην ερημώσει και το φόρουμ )

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Helenaki4

Heptamer

# 11 στις 2/6/2021
author

Δε νομίζω πως ο θεματοθετης ενδιαφέρεται για κάτι ουσιαστικό μαζί της. Ούτε ότι υπάρχει αστάθεια περιεχομένου, ούτε ότι  θα αποτελέσει δεκανικι της - τουναντίον, χαιρετίζει ακόμη και μια τετοια περίπτωση.

Αντιλαμβάνεται σαφώς πως το μεταξύ τους μέλλον είναι ανύπαρκτο.  Αλλά ένα ωραίο και "ροκανιστικό"  παρόν με (ανθυπο)βραχυχρόνιες επεκτάσεις, ως άντρας κυνηγός, δεν το σνομπαρεις!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Redink
Είναι ακόμα σε σχέση ή χώρισε; Αν είναι ακόμα σε σχέση και σου κλαίγεται ότι δεν περνά καλά στη σχέση της τι σόι θεμέλιο είναι αυτό για να ξεκινήσετε κάτι υγιές; Αν έχει κατάθλιψη το σόι θεμέλιο είναι αυτό για να ξεκινήσετε κάτι υγιές; Επίσης, το γεγονός ότι την αποκαλείς "πιτσιρίκα" και δε σε προβληματίζει το ότι ξεκινάς ως το δεκανικι της κατά τη γνώμη μου δείχνει μια ετεροβαρή κατάσταση και ότι μένεις μόνο στο περιτύλιγμα/ομορφιά της χωρίς να σε νοιάζει η αστάθεια του περιεχομένου. Αμφιβάλλω ότι μπορεί να προκύψει κάτι σταθερό και υγιές πάνω σε τέτοια βάση. Δεκαεφτά χρόνια διαφορά είναι χάσμα γενεών. Ακόμα και αν ξεκινήσετε κάτι, κατά τη γνώμη μου όταν η "πιτσιρίκα" πάψει να χρειάζεται δεκανικι και επιβεβαίωση και ωριμάσει, θ' αναζητήσει κάτι πιο ισότιμο και ταιριαστό στην ηλικία της. Σε αυτή τη φάση η κοπέλα αυτή δεν φαίνεται να είναι σε σταθερή ψυχολογική κατάσταση. Ούτε σου είχε δείξει ερωτικό ενδιαφέρον όταν ήταν καλά, αν κατάλαβα σωστά. Τι πιστεύεις ότι μπορεί να προκύψει ξεκινώντας από μια τέτοια βάση;

Αρέσει στο μέλος Helenaki4
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Heptamer

# 12 στις 2/6/2021
author

Άλλο η μοσχαρίσια γάλακτος και άλλο η ...(σκέτη) βουβαλίσια.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από paranomos

Τι κολλημα και αυτο με τις πιτσιρικες

Μονο οι πιτσιρικες ειναι ωραιες γυναικες;

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

Paralia48

# 13 στις 2/6/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.735

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida

Περιληψη

Πιτσιρικα ετών 27,κλαίγεται σε 44χρονο φιλενάδο και ενώ εκείνος ζητά γνώμες και τρικ για να την κερδίσει, οι απαντησεις που λαμβάνει από τις γυναίκες του φόρουμ,είναι τουλάχιστον απογοητευτικές αποτρεπτικες , ωστόσο δείχνουν φάτσα κάρτα την πραγματικότητα  

Παρόλα αυτά,θα συμφωνήσω με τον Help, ρωτα την τα ίσια και ορμα να "φας ο,τι προλάβεις"

Εμείς εδώ είμαστε για να κλαφτεις μετά εάν χρειαστεί (,μην ερημώσει και το φόρουμ )

πού είσαι συ καλέ; Μας έλλειψαν οι περιλήψεις σου. Αναγκαζόμασταν να διαβάζουμε σεντόνια.

alisida

# 14 στις 2/6/2021
author
Καζακστάν

Συμφωνώ όσο για τη γεύση ..

Όμως,κάποιον που πιάνει μόνο μοσχαράκια ,δεν τον λες και φοβερό γενναίο ικανό  Ατρόμητο τσιφτη και καραμπουζουκλη κυνηγό 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Heptamer

alisida

# 15 στις 2/6/2021
author
Καζακστάν

Είχα πάει μια βόλτα στα μαγαζιά για έρευνα αγοράς για το δώρο του αγοριού της (διεγραμμενης πλέον) Σοφουλας,

πέρασα και από τη μαμά μου να μου δείξει πώς στο καλό φτιάχνεται ο μουσακάς 

είδα μερικά βιντεάκια σχετικά με το μπολι και ανασηκωνω σιγά σιγά κι εγώ το μανίκι 

ήπια καφέ με την Αλεζαντρα και μου έριξε τα χαρτιά 

και μετά πέρασα από τον τσαγκαρη να μου κόψει τα τακούνια από τις γόβες στιλέτο,να τις έχω έτοιμες σε περίπτωση που γνωρίσω κανέναν κοντό 

trolAlis 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Paralia48

πού είσαι συ καλέ; Μας έλλειψαν οι περιλήψεις σου. Αναγκαζόμασταν να διαβάζουμε σεντόνια.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

paranomos

# 16 στις 2/6/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από alisida

ήπια καφέ με την Αλεζαντρα και μου έριξε τα χαρτιά 

και μετά πέρασα από τον τσαγκαρη να μου κόψει τα τακούνια από τις γόβες στιλέτο,να τις έχω έτοιμες σε περίπτωση που γνωρίσω κανέναν κοντό 

trolAlis 

Η αλεζαντρα στα ταρω αγαπης.. σου βρηκε αλις..οτι ενδιαφερεται για σενα ενας κοντος;

Πεφτει μεσα η αλεζαντρα στις προβλεψεις να ξερεις.

Παρε και ενα ζευγαρι αθλητικα καλου κακου

alisida

# 17 στις 2/6/2021
author
Καζακστάν

Ουυυ!!! ,Αμέ,τι να σου πω 

Ακόμα περιμενω την κυρία που θα αναλαβει το καφέ και που σύμφωνα με την Αλεζαντρα,θα εμφανιζόταν άμεσα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από paranomos

Πεφτει μεσα η αλεζαντρα στις προβλεψεις να ξερεις.

Helenaki4

# 18 στις 2/6/2021
author

Αγαπητέ Heptamer 

Βάσει όσων γράφει ο θεματοθετης , έχω την αίσθηση οτι ακόμα κι αν αρχικά αυτοπαραμυθιαστει σαν player και ορμηξει , θα καταλήξει να κυνηγάει ένα φουστάνι που με τη σειρά του θα κυνηγάει άλλες γραβάτες (αλλιώς το γράψατε ).

Αν ο άντρας προθυμοποιείται να αποτελέσει δεκανίκι , αυτοϋποτιμάται . Όσο κι αν το σεξ χαρακτηρίζεται αχαλίνωτο , η μικρά έχει καταχωρήσει το όνομά του στη λίστα με τους «προσφέροντες πάσης φύσεως υπηρεσίες» .

Δυσοίωνες προβλέψεις ως προς τη έκβαση .

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Heptamer

Δε νομίζω πως ο θεματοθετης ενδιαφέρεται για κάτι ουσιαστικό μαζί της. Ούτε ότι υπάρχει αστάθεια περιεχομένου, ούτε ότι  θα αποτελέσει δεκανικι της - τουναντίον, χαιρετίζει ακόμη και μια τετοια περίπτωση.

Αντιλαμβάνεται σαφώς πως το μεταξύ τους μέλλον είναι ανύπαρκτο.  Αλλά ένα ωραίο και "ροκανιστικό"  παρόν με (ανθυπο)βραχυχρόνιες επεκτάσεις, ως άντρας κυνηγός, δεν το σνομπαρεις!

Αρέσει στα μέλη lion1977, apolitiii

Helenaki4

# 19 στις 2/6/2021
author

Θεματοθετη , παπούτσι απ? την κλάση σου κι ας έχει κάνει μποτοξ 

Η παροιμία με τις κότες και τα ζουμιά δε λέγεται τυχαία 

paranomos

# 20 στις 2/6/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Heptamer

Και οπως λενε ο γερος γατος τρυφερα ποντικια θελει ε;

Μωρε και εγω στα παιδακια και στις μπριζολες γαλακτος θελω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε