Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θέλει να πάει διακοπές με τους φίλους του

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

meroula38

# 1 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας, 

Θα ήθελα την γνώμη σας. Εγώ 38, εκείνος 35, είμαστε μαζί 1.5 χρόνο, ετοιμαζόμαστε να συζήσουμε και έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για να κάνουμε παιδί. Και οι δύο πριν γνωριστούμε κάναμε μεγάλα ταξίδια εκτός Ευρώπης τους χειμώνες, σε τροπικά μέρη, εγώ μόνη, εκείνος αντροπαρέα. Ξέρω(μου το έχει πει ο ιδιος) ότι στα ταξίδια αυτά κάνουν χρήση ναρκωτικών ουσιών (χόρτο, τσοκό, mdma) και πηγαίνουν με γυναίκες (εκδιδόμενες και μη). Οι φίλοι του(όλοι εργένηδες) έχουν συμφωνήσει ήδη για το επόμενο υπερατλαντικό ταξίδι τον Φεβρουάριο και εκείνος πότε δείχνει αδιάφορος και πότε στηρίζει και διεκδικεί τα ταξίδια με τους φίλους του.  Επιχείρημα του είναι ότι "είναι κάτι που το έκανε και πριν γνωριστούμε" και εξάλλου "ένας απ την παρέα είναι παντρεμένος με παιδιά κι η γυναίκα του δεν έχει πρόβλημα"(το τελευταίο δεν ισχύει πλέον)Με δεδομένα όσα γνωρίζω αδυνατώ να είμαι cool και ψύχραιμη. Θεωρώ δεδομένο ότι θα με απατήσει και προφανώς δεν μ'αρέσει. Πως είναι δυνατόν να πιστεύει ότι μπορώ να τον αφησω; Εσείς τι θα λέγατε; Πως να χειριστώ αυτή την κατάσταση, ώστε να μην τον καταπιεσω, αλλά και να δει μόνος του ότι δεν μπορεί να είναι και σε σοβαρή σχέση που πάει για οικογένεια, αλλά και έφηβος που θέλει να παίξει με του φίλους του;

archagellos

# 2 στις 9/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.419

Αγαπητη ,

προφανως παραμυθιαζεσαι απο μονη σου. 

Ο ανθρωπος δεν γουσταρει ουτε να μεγαλωσει ...ουτε να εχει υποχρεωσεις και παιδια .

Αυτα που αναφερεις ( οικογενια ...παιδια ) ειναι δικα σου ονειρα και δικα σου θελω ,οχι της αλλης πλευρας .

Στο φιναλε ο τυπος ετσι ηταν ...ετσι θελει να ειναι ...ετσι τον γνωρισες ...και δεν θελει να αλλαξει .
Επιλογη σου ειναι τι αποφοαση θα παρεις για το μελλον σου . 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alexandriani1 και σε ακόμα 4 μέλη.

Kristina_

# 3 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 1.544

Τρχει και αυτη η καμπανια για την υπογεννητικοτητα αλλα δεν μπορω...θα το πω!!! Ας κανει ο καθενας οτι θελει, δικαιωμα του...αλλα λιγο προσοχη στο με ποιον διαλεγεις να «προσπαθησεις να κανεις παιδι» δεν κανει κακο! Και δε μιλαω μονο για το οτι θα ζοριστεις να το μεγαλωσεις μονη σου... γμτ την κληρονομικοτητα δεν την σκεφτεστε?

Αποψη μου βεβαια  
Αρέσει στα μέλη Redink, alexandriani1 και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 4 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.423
Ωχ! Κοπελιά, εδώ μίλησες στην ευαισθησία μας.
Εν μέρει θα μπω στη θέση του φίλου σου, επειδή μ αρέσουν τα ταξίδια, ανεξάρτητα από την οικογενειακή μου κατασταση. Μάλλον ο δικός σου θα έχει και οικονομική άνεση, αν λες πως ... διασκεδάζουν στα ταξίδια και πως τα κάνουν τακτικά.

Αν ήμουν εγώ ο φίλος σου, θα το απαιτούσα να πάω, θα ήταν ένα κομμάτι του εαυτού μου το να ταξιδεύω. Αν έπαιρνες εμένα, θα έπαιρνες και τα ταξίδια μου. Αν όμως ήμασταν μαζί, ομολογώ πως θα σε ήθελα να με συνοδεύεις. Δηλαδή θα σου πρότεινα να έρθεις. Και τι έγινε, αν ήταν οι φίλοι μου άντρες; Εμείς θα πιάναμε δίκλινο οι δυο μας. Αν εσύ αρνιόσουν, τότε θα πήγαινα μόνη. Αλλά να τα σταματήσω, εφόσον είχα χρήματα  και είχαν ανοίξει και τα σύνορα, ... ξεχνα το. Σ΄ αγαπώ σε λατρεύω, αλλά πάνω από σένα αγαπώ το να γνωρίζω καινούργια μέρη και περιπέτειες.Έλα στην κατηγορία θεμάτων <διασκέδαση> και μπες στο θέμα <ταξιδεύοντας> , να ταξιδέψεις μαζί μας

Βέβαια, τα περί ναρκωτικών και γυναικών...  χμμμ  αυτά δεν τα βλέπω καλά!. Δηλαδή, όταν μιλώ για ταξίδια, δεν εννοώ ούτε να πάμε να μαστουρώσουμε, ούτε να μπακρουλιάσουμε, ούτε να βρούμε ερωτικές περιπέτειες. Αυτά τα βρίσκεις και στον τόπο σου. Τα ταξίδια για μένα είναι καθαρά για να γνωρίσεις τόπους, να δεις    φύση, ανθρώπους σε μακρινά μέρη και πώς ζουν, να δεις ζώα. Να πλεύσεις στη θάλασσα, να πας σε χαράδρες, να δεις ηφαίστεια, λίμνες, ποτάμια, τον ήλιο να βουτά σε θάλασσες, . Να δεις πόλεις, χωριά, κουλτούρες, να δοκιμάσεις δοκιμάσεις εδέσματα τοπικά. Ασφαλώς αν πρόκειται για κραιπάλες, έχεις δίκιο.

Εσύ δεν μπορείς να πας, να διασκεδάσεις μαζί του;
Πάντως και οικογένεια γίνεται και ταξίδια. Αυτά δεν είναι χώρια. Ξέρω οικογενεια με 3 παιδιά μικρά 5, 3 και 1 έτους, που πήγαν 6 βδομάδες Νέα Ζηλανδία όλοι μαζί και γύρισαν τη χώρα και πέρασαν υπέροχα.
Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 5 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.834

Συμφωνώ με την Παραλία.

Το ότι είστε ζευγάρι,δεν αποκλείει να κάνετε κάποια ταξίδια χωριστά,με τις παρέες σας.

Βέβαια,ο σεξοτουρισμος δεν συμπεριλαμβάνεται στα "επιτρεπόμενα" μου και αν υποψιαζομουν κάτι τέτοιο,θα είχα τις επιφυλάξεις μου,αλλά και τις αντιρρήσεις μου,τις οποίες θα εξέφραζα.

Ο βασικότερος λόγος θα ήταν ο φόβος μου για τα "παράσημα" που τυχόν θα έφερνε πίσω ο σύντροφός μου και που στις περιοχές αυτές είναι σαφώς συχνότερα και άφθονα  

Βέβαια η απιστία μπορεί να συμβεί και στη γειτονιά μας,είναι όμως άλλο να γίνει μια "στραβή" και άλλο το να πάμε γυρεύοντας.

(καλά,35και ακόμα παίζει το παιδί??,μήπως να το ξανασκεφτείς πριν δώσετε όρκους αιώνιας πίστης και αγάπης μπροστά στον παπά της ενορίας ??)

Αρέσει στα μέλη mairy10, alexandriani1 και σε ακόμα 5 μέλη.
I am Not a psychotherapist :)

Persefoni__

# 6 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 382

#5 Άλις ...

αφού είναι ξεκάθαρο ,πως το 1/2 της σ-χέσης θέλει να παραμείνει (προς το παρόν ή όχι δεν έχει σημασία) Πήτερ Παν και πως έχουν διαφορετικές προτεραιότητες πού είναι το κακό να χωρίσουν;; Εμένα μου φαίνεται πως ο 35άρης έχει κάθε δικαίωμα να παραμείνει παιδί μέχρι και τα βαθιά 80του η "φίλη " μας εδώ μοιάζει να ζητά την συμβουλή μας /προτροπή πώς να γίνει χειριστική Εν ολίγοις υπάρχει χάσμα αντίληψης σ-χέσης κι επιθυμιών που δεν θα γεφυρωθεί με τον ερχομό ενός παιδιού Ας τον αφήσει κι αν θέλει παιδί και σοβαρή σχέση ας ψάξει να το βρει αλλού..είναι ήδη 38 και λυπάμαι που θα το πω αλλά υπάρχει κι ένα βιολογικό ρολόι ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alisida

Συμφωνώ με την Παραλία.

Το ότι είστε ζευγάρι,δεν αποκλείει να κάνετε κάποια ταξίδια χωριστά,με τις παρέες σας.

Βέβαια,ο σεξοτουρισμος δεν συμπεριλαμβάνεται στα "επιτρεπόμενα" μου και αν υποψιαζομουν κάτι τέτοιο,θα είχα τις επιφυλάξεις μου,αλλά και τις αντιρρήσεις μου,τις οποίες θα εξέφραζα.

Ο βασικότερος λόγος θα ήταν ο φόβος μου για τα "παράσημα" που τυχόν θα έφερνε πίσω ο σύντροφός μου και που στις περιοχές αυτές είναι σαφώς συχνότερα και άφθονα  

Βέβαια η απιστία μπορεί να συμβεί και στη γειτονιά μας,είναι όμως άλλο να γίνει μια "στραβή" και άλλο το να πάμε γυρεύοντας.

(καλά,35και ακόμα παίζει το παιδί??,μήπως να το ξανασκεφτείς πριν δώσετε όρκους αιώνιας πίστης και αγάπης μπροστά στον παπά της ενορίας ??)

Αρέσει στα μέλη Redink, alexandriani1 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 7 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.834

Μα γιατί να προτείνουμε να χωρίσουν.

Ίσως είναι καλό παιδί ο Πέτρος και δεν βλέπω κάτι άσχημο στο να πηγαίνει κάπου κάπου ταξίδια με τους εργένηδες φίλους του 

Στην πραγματικότητα,θα φοβόμουν περισσότερο αν πήγαινε με παντρεμένους φίλους ,διότι οι παντρεμένοι είναι εκείνοι που θα θέλουν να βγάλουν τα αποθημενα τους στο ταξίδι ,εφόσον νοιώθουν γενικά "καταπιεσμένοι" τον υπόλοιπο καιρό.

Μπορουμε όμως να προστατεύσουμε τοσο τον Πετρουλη,όσο και τη μνηστή του ,από τις κακοτοπιες.

Όπως πολύ σωστά λέει και η Παραλία,τα ταξίδια γίνονται για να γνωρίσεις νέους κόσμους και όχι για να γκομενισεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Persefoni__

#5 Άλις ...

αφού είναι ξεκάθαρο ,πως το 1/2 της σ-χέσης θέλει να παραμείνει (προς το παρόν ή όχι δεν έχει σημασία) Πήτερ Παν και πως έχουν διαφορετικές προτεραιότητες πού είναι το κακό να χωρίσουν;; Εμένα μου φαίνεται πως ο 35άρης έχει κάθε δικαίωμα να παραμείνει παιδί μέχρι και τα βαθιά 80του η "φίλη " μας εδώ μοιάζει να ζητά την συμβουλή μας /προτροπή πώς να γίνει χειριστική Εν ολίγοις υπάρχει χάσμα αντίληψης σ-χέσης κι επιθυμιών που δεν θα γεφυρωθεί με τον ερχομό ενός παιδιού Ας τον αφήσει κι αν θέλει παιδί και σοβαρή σχέση ας ψάξει να το βρει αλλού..είναι ήδη 38 και λυπάμαι που θα το πω αλλά υπάρχει κι ένα βιολογικό ρολόι ...

Αρέσει στα μέλη mairy10, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

Hepatica

# 8 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 144
Νομίζω πως αν σε συμπεριλάμβανε στα ταξίδια του δεν θα έχεις κάποιο θέμα. Του έχεις ζητήσει να πας κ εσύ? Η καλύτερα σου έχει προτείνει να πας κ ο ίδιος γενικά? Απ' ότι βλέπω όμως ο φίλος σου θέλει πολύ συγκεκριμένα πράγματα από μια σχέση κ εσένα σε ρίχνει. Έτσι όπως είναι, έτσι και σου δηλώνει. Ανυποχώρητος για τα καλά. Σε καλύπτει όλο αυτό? Μήπως να κοιτάξεις κ εσύ αυτά που θέλεις η ίδια με έναν άλλον άνθρωπο? Γιατί βλέπω ότι δεν σε καλύπτει. Συγκατοίκηση, οικογένεια κ παιδί μαζί σου καλύτερα να τα αποφύγεις προς το παρόν. Κ συμβουλή μου, μην το τραβήξεις πολύ μαζί του.

Enikos

# 9 στις 9/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.110
Αυτο δεν ειναι σχημα λογου τελικα...

Κατι σε διαταραχη φερνει...

Διοτι αλλο να το αναφερεις και αλλο να το ζεις, με ολοκληρο κατεβατο...

Οσο για τις μονιμες προσκλησεις να ερθουν οι θεματοθετες στο θεμα σου με τα φερι βοατς...

Δηλαδη να ερθει η θεματοθετρια να "ψηθει" για το οτι πρεπει να παει ο αλλος διακοπες...

Δεν θα το χαρακτηρισω, διοτι θα με βαλουν σε περιορισμο κανα δυο χρονια, οι επιβλεποντες...

Υγεια πανω απ' ολα ομως!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Paralia48

Αν ήμουν εγώ ο φίλος σου

Αρέσει στα μέλη kostas232, giorgos170

Enikos

# 10 στις 9/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πως να το χειριστεις, ωστε να μην τον...καταπιεσεις?...

Βρες του εσυ τιποτα γκομενες, να ξερεις κιολας με ποιες θα παει...

Βρες του και λιγο σταφ της αρεσκειας του και...

Ουτε αυτος θα καταπιεστει αλλα...

Θα ξερεις και εσυ τι σου γινεται...

Τρολ, ετσι?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από meroula38

Καλησπέρα σας, 

Θα ήθελα την γνώμη σας. Εγώ 38, εκείνος 35, είμαστε μαζί 1.5 χρόνο, ετοιμαζόμαστε να συζήσουμε και έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για να κάνουμε παιδί. Και οι δύο πριν γνωριστούμε κάναμε μεγάλα ταξίδια εκτός Ευρώπης τους χειμώνες, σε τροπικά μέρη, εγώ μόνη, εκείνος αντροπαρέα. Ξέρω(μου το έχει πει ο ιδιος) ότι στα ταξίδια αυτά κάνουν χρήση ναρκωτικών ουσιών (χόρτο, τσοκό, mdma) και πηγαίνουν με γυναίκες (εκδιδόμενες και μη). Οι φίλοι του(όλοι εργένηδες) έχουν συμφωνήσει ήδη για το επόμενο υπερατλαντικό ταξίδι τον Φεβρουάριο και εκείνος πότε δείχνει αδιάφορος και πότε στηρίζει και διεκδικεί τα ταξίδια με τους φίλους του.  Επιχείρημα του είναι ότι "είναι κάτι που το έκανε και πριν γνωριστούμε" και εξάλλου "ένας απ την παρέα είναι παντρεμένος με παιδιά κι η γυναίκα του δεν έχει πρόβλημα"(το τελευταίο δεν ισχύει πλέον)Με δεδομένα όσα γνωρίζω αδυνατώ να είμαι cool και ψύχραιμη. Θεωρώ δεδομένο ότι θα με απατήσει και προφανώς δεν μ'αρέσει. Πως είναι δυνατόν να πιστεύει ότι μπορώ να τον αφησω; Εσείς τι θα λέγατε; Πως να χειριστώ αυτή την κατάσταση, ώστε να μην τον καταπιεσω, αλλά και να δει μόνος του ότι δεν μπορεί να είναι και σε σοβαρή σχέση που πάει για οικογένεια, αλλά και έφηβος που θέλει να παίξει με του φίλους του;

Αρέσει στα μέλη archagellos, kostas232

paranomos

# 11 στις 9/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 929

Δεν κανει διακοπες..σεξοτουρισμο κανει.

Σεξ, "γαρδουμπα" και "ντονερ".Για που ετοιμαζεται τωρα;Καμια κουβα;
Αρέσει στα μέλη meroula38, giorgos170

Enikos

# 12 στις 9/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Ειμαι αντιγραφεας και παρατραγουδο...

Αλλα δεν το λεω, μπας και περασει ντουκου...

Αρέσει στα μέλη kostas232, giorgos170

meroula38

# 13 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Απαντήσεις: 2
Καλημέρα,Είμαι καινούρια στο forum και δεν γνωρίζω πως να απαντήσω σε κάθε μήνυμα ξεχωριστά. Γι'αυτο θα απαντήσω από εδώ:1. Παραλια: Δεν τίθεται ΚΑΝ θέμα περί ταξιδιών...εννοείται λατρεύω τα ταξίδια, έχω πάει Ασία, Αφρική, Αμερική μόνη μου με τον σάκο στην πλάτη...Η ένσταση μου έχει να κάνει με το ΕΙΔΟΣ ταξιδιού που κάνει η συγκεκριμένη αντροπαρέα. Αν δεν ήξερα τίποτα για τα ταξίδια τους προφανώς δεν θα είχα λόγο να είμαι αρνητική. Δυστυχώς όμως έχει έρθει ο ίδιος και μου τα χει πει...2. Δυστυχώς, ενώ ξέρει ότι ταξιδεύω κι ενώ κάνουμε παρέα με τους φίλους του, δεν μου έχει προτείνει να πάω κι εγώ μαζί τους. Το οποίο δεν θα με χάλαγε καθόλου κι εννοείται θα περάσαμε καλά και ως παρέα και οι 2 μας ως ζευγάρι.3. Φυσικά και ταξίδια και οικογένεια πάνε μαζί Όταν πας ταξίδι με την οικογένειά σου, όχι όταν αφήνεις την οικογένειά σπίτι κι εσύ πας για σεξοτουρισμό όμως. Γιατί εδώ μιλάμε για το 2ο.4. Ωστόσο έχετε δίκιο μερικοί: θέλει την παλιά του ζωή ΚΑΙ την καινούρια. Θέλει να είναι Πίτερ παν και οικογενειάρχης. Έφηβος και ενήλικας. Ελεύθερος και με οικογένειά. Από κει ξεκινάνε όλα. Παλεύει κι ίδιος να τα ισορροπήσει μέσα του, ενώ εγώ είμαι ήδη κατασταλαγμένη...ωστόσο, δεν έχω ακούσει ποτέ ένα "όχι, δεν είμαι έτοιμος, όχι ακόμα, δεν θέλω" και γι'αυτο και δίνω χρόνο...Έχουμε μια πολύ καλή σχέση που πιστεύω ότι αξίζει να τον περιμένω σε κάποια πράγματα. Απλά δεν ξέρω για πόσο μπορώ ακόμα...και για πόσα...

Kristina_

# 14 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ

Βρεθηκα καποτε περαστικη στην μπανγκογκ...γυναικοπαρεα εμεις...στο ξενοδοχειο μας γνωρισαμε ενα ζευγαρι στα  40-45...ωραιοι ανθρωποι και απο εμφανιση και απο συμπεριφορα/καλλιεργει/μορφωση/ολα...ο ανδρας ελληνας η γυναικα καναδη (απο φοιτητες μαζι) ...το ποσο τον πιεζε η καναδη να παει για μασαζ ...ανενδοτος αυτος! Ουτε καν σε στριπσοου δε δεχτηκε να παμε ολοι παρεα, οταν βρεθηκαμε εξω απο ενα στη βολτα μας!!! Ειναι να το χει το υφασμα Αυτοι ειναι οι σωστοι ανθρωποι...

οχι σαν τη φιλη μας τωρα θελει να παρει το παρτυ ανιμαλ και να το κανει του κατηχητικου??? Γινονται αυτα? Ε δεν γινονται!!! Και καλα κανουν και δεν γινονται

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από paranomos

Δεν κανει διακοπες..σεξοτουρισμο κανει.

Σεξ, "γαρδουμπα" και "ντονερ".Για που ετοιμαζεται τωρα;Καμια κουβα;

Αρέσει στα μέλη mairy10, Silektis και σε ακόμα 1 μέλος.

kostas232

# 15 στις 9/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 944

η παραλια

αλλου νταλλου ως συνηθως... το προβλημα της παραλια μ δεν ειναι τα ταξιδια πρωτα πρωτα... ειναι αυτα που κανουν στα ταξιδια.. .. δεν μπορει ςν ακανεις κατι κοπελια... βρηκες και εσυ αντρα να κανεις οικογενεια... να ερθει και να σου κολλησει κανα παρασημο και να ψαχνεσαι... ελα με τον καθε κιτσο  τους υποτιθεται ανεντακτοςυ στο συστημα , ενω με τ λεφτα που του δινει το συστημα πηγαινει τα ταξιαδια του, σορρυ εγω γνωρισει μερικους με μουσια εξαρχεια κ΄λπ και ειμαστε πολυ καλοι φιλοι... αγαπηθηκαμε αμεσως... μπαχαχαχαχαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Paralia48
Ωχ! Κοπελιά, εδώ μίλησες στην ευαισθησία μας.
Εν μέρει θα μπω στη θέση του φίλου σου, επειδή μ αρέσουν τα ταξίδια, ανεξάρτητα από την οικογενειακή μου κατασταση. Μάλλον ο δικός σου θα έχει και οικονομική άνεση, αν λες πως ... διασκεδάζουν στα ταξίδια και πως τα κάνουν τακτικά.

Αν ήμουν εγώ ο φίλος σου, θα το απαιτούσα να πάω, θα ήταν ένα κομμάτι του εαυτού μου το να ταξιδεύω. Αν έπαιρνες εμένα, θα έπαιρνες και τα ταξίδια μου. Αν όμως ήμασταν μαζί, ομολογώ πως θα σε ήθελα να με συνοδεύεις. Δηλαδή θα σου πρότεινα να έρθεις. Και τι έγινε, αν ήταν οι φίλοι μου άντρες; Εμείς θα πιάναμε δίκλινο οι δυο μας. Αν εσύ αρνιόσουν, τότε θα πήγαινα μόνη. Αλλά να τα σταματήσω, εφόσον είχα χρήματα  και είχαν ανοίξει και τα σύνορα, ... ξεχνα το. Σ΄ αγαπώ σε λατρεύω, αλλά πάνω από σένα αγαπώ το να γνωρίζω καινούργια μέρη και περιπέτειες.Έλα στην κατηγορία θεμάτων <διασκέδαση> και μπες στο θέμα <ταξιδεύοντας> , να ταξιδέψεις μαζί μας

Βέβαια, τα περί ναρκωτικών και γυναικών...  χμμμ  αυτά δεν τα βλέπω καλά!. Δηλαδή, όταν μιλώ για ταξίδια, δεν εννοώ ούτε να πάμε να μαστουρώσουμε, ούτε να μπακρουλιάσουμε, ούτε να βρούμε ερωτικές περιπέτειες. Αυτά τα βρίσκεις και στον τόπο σου. Τα ταξίδια για μένα είναι καθαρά για να γνωρίσεις τόπους, να δεις    φύση, ανθρώπους σε μακρινά μέρη και πώς ζουν, να δεις ζώα. Να πλεύσεις στη θάλασσα, να πας σε χαράδρες, να δεις ηφαίστεια, λίμνες, ποτάμια, τον ήλιο να βουτά σε θάλασσες, . Να δεις πόλεις, χωριά, κουλτούρες, να δοκιμάσεις δοκιμάσεις εδέσματα τοπικά. Ασφαλώς αν πρόκειται για κραιπάλες, έχεις δίκιο.

Εσύ δεν μπορείς να πας, να διασκεδάσεις μαζί του;
Πάντως και οικογένεια γίνεται και ταξίδια. Αυτά δεν είναι χώρια. Ξέρω οικογενεια με 3 παιδιά μικρά 5, 3 και 1 έτους, που πήγαν 6 βδομάδες Νέα Ζηλανδία όλοι μαζί και γύρισαν τη χώρα και πέρασαν υπέροχα.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Lolita68

# 16 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 53 / Χήρα
Ν. Αιτωλοακαρνανίας / Μεσολόγγι
Απαντήσεις: 135
Η πρόταση σου και μόνο , " Πως μπορεί να πιστεύει ότι μπορεί να τον αφήσω να πάει"" ..αρκεί .. Σκέψου..Στις σχέσεις υπάρχει θέλω και δεν θέλω. Κάτι ενδιάμεσο δεν παίζει...Αποψη μου πάντα..
Αρέσει στα μέλη Silektis, kostas232

Kristina_

# 17 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Χονγκ Κογκ

σιγα να μη σε καλουσε βρε μαιρη...μα παει για κραιπαλες!!! Ακομη και αν ταυτιζοσουν μαζι του σε αυτες, δε θα σε ηθελαν οι φιλοι του!!!

Ετσι που τα περιγραφεις φανταζομαι οτι σε εσενα ναι αρεσουν τα ταξιδια (οπως το εννοει η παραλια),  σε εκεινον μοιαζει να αρεσει απλα η ευκαιρια για κραιπαλη σε εναν τοπο που ειναι αγνωστος...και δεν καταλαβαινω γιατι το ονομαζετε αυτο ...εφηβεια/παρατεταμενη παιδικοτητα? Εγω ξερω παρα πολλους ανθρωπους (το 95% των γνωστων μου) που ουτε ως παιδια ουτε ως εφηβοι εκαναν χρηση ναρκωτικων η/καισεξοτουρισμο...

Αυτο που λες οτι θελει να ειναι και « οικογενειαρχης» απο που το συναγεις? Ειναι σιγουρο? Η μηπως θελει απλα να κανει το χατηρι σε κανενα σοι του?

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από meroula38

.2. Δυστυχώς, ενώ ξέρει ότι ταξιδεύω κι ενώ κάνουμε παρέα με τους φίλους του, δεν μου έχει προτείνει να πάω κι εγώ μαζί τους. Το οποίο δεν θα με χάλαγε καθόλου κι εννοείται θα περάσαμε καλά και ως παρέα και οι 2 μας ως ζευγάρι.

Αρέσει στα μέλη paranomos, meroula38 και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 18 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.385

Καλη μου θεματοθετρια 

Κατα τη γνώμη μου το παλληκαρακι σου λέει περίπου «δεν πολυ καίγομαι για ο,τι έχουμε γι αυτό και διατηρώ ελευθερίες που αν ήταν άλλη γυναίκα στη θέση σου και ήμουν καψούρης ούτε που θα είχα διανοηθεί να αναφέρω» .

Συνεπώς το πρόβλημα σου δεν ειναι τα ταξίδια . Κι εδώ στο σπίτι αυτοκόλλητοι να είστε , το μισό του μυαλό ειναι αλλου .
Δεν το βλέπω κοπελια μου

Μην κανεις παιδί αν δεν νιώθεις οτι ο άλλος ειναι μαζί σου με σώμα και ψυχή . Μην το κανεις .

Αρέσει στα μέλη Francesca_, mairy10 και σε ακόμα 3 μέλη.

Mindthegap-

# 19 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.743

Mαιρη...Μαιρουλα...Μαιρακι...

ουτε το ταξιδι ειναι το θεμα...

ουτε το πως να τον...χειριστεις...

αλλο...αλλο ειναι...!!!
Αρέσει στα μέλη kostas232, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

alexandriani1

# 20 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 60

To θέμα είναι ότι,

οι άνθρωποι, όλοι οι άνθρωποι, από την ενηλικίωσή τους και μετά είναι take it or leave it. Φαντάζομαι πως έτσι τον γνώρισες, αυτό κάνει όλα τα χρόνια. Δεν προέκυψε ξαφνικά φέτος. Πώς το δεχόσουν στο παρελθόν; είχες κι εσύ την ψευδαίσθηση που έχουν πολλοί άνθρωποι ότι ¨"θα τον αλλάξεις;". Δεν αλλάζουμε, μανάρι μου, οι άνθρωποι. Κι αν κάνουμε υποχωρήσεις, μετατοπίσεις ή μικροαλλαγές για χάρη κάποιου, το κάνουμε αποκλειστικά εάν εμείς το θέλουμεκι όχι επειδή θα μας το επιβάλει ο άλλος. Εφόσον ο φίλος σου προκρίνει να κάνει αυτό που γουστάρει, φοβάμαι πως δεν μπορείς να τον μεταπείσεις.

Από κει και πέρα, it's up to you. Ξα' σου, που λέμε και στην Κρήτη. Ο άλλος είναι αυτός που είναι εσύ τι θα κάνεις; α) θα τον κρατήσεις ως έχει χωρίς να το κάνεις θέμα; β) θα του τα πρήξεις στην γκρίνια γ) θα τον "εκδικηθείς" κάνοντας κάτι ανάλογο; δ) θα το ρίξεις στην αυτολύπηση για να εγείρεις τις τύψεις του; ε) θα τον σουτάρεις;Όπως κατάλαβες, μόνο εσύ μπορείς ν΄απαντήσεις σ' αυτό. Σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα.
Αρέσει στο μέλος Redink
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε