Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Στον ίδιο εργασιακό χώρο με πρώην

Σελίδα : 1

Marianna__25

# 1 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Στον ίδιο εργασιακό χώρο με πρώην

Γειά σας.. Φετος επιασα δουλειά σε ένα ξενοδοχείο, όλα πήγαιναν καλά μέχρι που εντελώς ξαφνικά είδα τον πρώην μου ξαφνικά μπροστά μου, την πρώτη μου αγαπη από το γυμνάσιο.. Ο χωρισμός μας δεν ήταν και ότι καλύτερο έκανα 1 χρόνο σχεδόν να τον ξεπεράσω, δεν φέρθηκα ούτε εγώ σωστά αλλά ούτε και αυτός στο τέλος και γιαυτό το λήξαμε..δεν είχαμε γενικά επαφές από τότε που χωρισαμε αν και πέρασαν 5 χρόνια από τότε. Απλά όταν τον είδα μπροστά μου δεν τον χαιρέτησα φορούσα και μάσκα βέβαια αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό που δεν ειπα ένα "γεια" αλλά ούτε αυτος είπε.. Και πρώτη φορά μου συμβαινει κατι τέτοιο να δουλεύω με πρώην και τον βλέπω συνέχεια γιατί τυχαίνει να δουλεύουμε τις ίδιες ώρες και περνάω από μπροστά του πολλές φορές..δεν ξέρω τι να κάνω.. Πως να το διαχειριστώ.. 

Αρέσει στο μέλος Nekrothautis

archagellos

# 2 στις 9/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.419

Αγαπητη 

μια ειναι η λυση 

Astra Zeneka 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.

Mindthegap-

# 3 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.743

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

Αγαπητη 

μια ειναι η λυση 

Astra Zeneka 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη archagellos, Persefoni__

Enikos

# 4 στις 9/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.110
Ειναι δυσκολο να διαχειριστει κανεις, τους ερωτες ζωης του...

Νηπιαγωγειου...

Να μου πεις οτι ηταν στην Γ του Δημοτικου, να σου πω μαλιστα...

Θα σουβαζε ο Τζοτζο τις νταλικες και θα ισιωνες...

Καλα...ολα τα τρολ των τελευταιων υποθεσεων, εικοσι δυο ειναι ολα?...

Αλλη ηλικια δεν εβγαλε τρολ στην πιατσα?...

Αρέσει στο μέλος archagellos

alexandriani1

# 5 στις 9/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 60

εντάξει ρε παίδες,

το κορίτσι είναι 22 χρονών. Όταν είσαι 22, η γυμνασιακή σου ζωή, δηλαδή τα 15, 16 και 17, είναι κοντινός χρόνος.

Μαριάννα μου τίποτα να μην κάνεις. Όταν σε πιάνει αμηχανία που τον βλέπεις, να σκέφτεσαι τα αρνητικά που σε οδήγησαν τότε να το λήξεις. Ο κόσμος είναι μικρός. Όταν δεν θάσαι 22 χρονών αλλά θασαι 42, 52, 62, ξέρεις -καλώς εχόντων- πόσους πρώην θα μετράς και πόσες φορές θα τους βλέπεις μπροστά σου; Έτσι είναι η ζωή μικρή μου. Ψυχραιμία λοιπόν
Αρέσει στα μέλη Hepatica, archagellos

hornet19

# 6 στις 9/6/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.547
Να του πεις να λέει κι ένα καλημέρα δεν κοστίζει κάτι

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, Persefoni__ και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 7 στις 10/6/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.834
Συμφωνώ με τον hornet,μια καλημέρα γιατί να βλάψει.Μετά από 5 χρόνια δεν θα έπρεπε να σε απασχολούσε το θέμα.Τι μπορεί να πάθεις ,τι φοβάσαι ?
Αρέσει στα μέλη archagellos, hornet19

paranomos

# 8 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 929

Τι μικρος που ειναι ο κοσμος ε;..

Οντως κοριτσι αβολη και αμηχανη η στιγμη της συναντησης..( ισως και γιαυτον).

Το μονο που μπορεις να κανεις παντως ειναι να δειξεις ανωτεροτητα.

Enikos

# 9 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Πεθανα . . . . . . . . . .

Ακους εκει λεξη που βρηκα?...

Αρέσει στο μέλος archagellos

Marianna__25

# 10 στις 11/6/2021
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Ναι απλά τώρα δεν μπορώ να δειξω εγώ ανωτέρωτητα και να του μιλήσω από την στιγνη που δεν το έκανα όταν τον είδα μπροστά μου την πρώτη φορά. Γιστι τον είδα και με είδε δίπλα του ακριβώς περνάω κάθε μέρα, είμαστε στον ίδιο χώρο και δεν του έχω μιλήσει καθολου δεν μπορώ έτσι ξαφνικά να αρχίσω να του μιλάω, θα μου πει είσαι εδώ 3-4 εβδομάδες περνάς κάθε μέρα από δίπλα μου και τώρα σου ήρθε να μιλήσεις; απλά νομίζω και αυτός είναι σε σχέση τώρα, θα μπορούσε και αυτός να μου μιλήσει αν ήθελε.. Ίσως έπρεπε από την πρώτη στιγμή να τιυ μιλούσα αλλά με πρώην δεν συνηθίζω να κρατάω επαφές ειδικά με αυτούς που ήμουν καιρό μαζί τους και δεν χωρίσαμε και με τον καλύτερο τρόπο.. 5-6 χρόνια πέρασαν βέβαια αλλά και πάλι δεν είχα επαφές μετά τον χωρισμό μας..μοθ είναι πολύ άβολο που τον βλέπω κάθε μέρα και περνάει-περνάω από μπροστά του και δεν μιλάμε καν αλλά δεν ξέρω και τι άλλο να κάνω..

panagiotismp90

# 11 στις 11/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.691

Mαριαννα μου μην του μιλας πρωτη και αμα σου μιλησει πες του δεν σε καταλαβα, τωρα με τις μασκες δεν γνωριζομαστε. Γιατι ειχατε χωρισει τοτε? τι ειχε συμβει?

Αρέσει στο μέλος tzoulia59

Marianna__25

# 12 στις 12/6/2021
author
Γυναίκα / 22 / Ελεύθερη
Αφού τον κατάλαβα και με κατάλαβε εγώ τον είδα και χωρίς μάσκα τόσες φορές εκεί. Εντάξει ήμασταν και παιδάκια τότε αλλά χωρίσαμε γιατί ενώ ήταν μαζί μου μιλούσε με μια άλλη μέσα από μηνύματα χωρίς να ξερω εγώ κάτι και το έμαθα τυχαία μέσω μιας κοινής μας φίλης, σχεδόν ένα χρόνο ήμασταν μαζί αλλά από τότε δεν είχαμε καμία επαφή.

Enikos

# 13 στις 12/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Επιμενει ομως...

apolitiii

# 14 στις 12/6/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 275

Αδιαφορία...σου δίνει και του δίνεις...τον αγνοείς απλά...

Alezandra

# 15 την Τρίτη στις 10:07
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 668

Σαν παιδιά καταφέρατε να ξεκαθαρισετε αλλά τώρα σαν μεγαλύτεροι,φοράτε μάσκες.

Καλό θα ήταν να βγουν και να αντιμετωπίσετε την πραγματικότητα,καταλάβατε ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Marianna__25
Αφού τον κατάλαβα και με κατάλαβε εγώ τον είδα και χωρίς μάσκα τόσες φορές εκεί. Εντάξει ήμασταν και παιδάκια τότε αλλά χωρίσαμε γιατί ενώ ήταν μαζί μου μιλούσε με μια άλλη μέσα από μηνύματα χωρίς να ξερω εγώ κάτι και το έμαθα τυχαία μέσω μιας κοινής μας φίλης, σχεδόν ένα χρόνο ήμασταν μαζί αλλά από τότε δεν είχαμε καμία επαφή.

Αρέσει στο μέλος paranomos

kostas_thns

# 16 την Τρίτη στις 21:45
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 9
Σ' αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται να δείχνουμε ανωτερότητα γιατί είμαστε πάνω απ' όλα άνθρωποι.Πόσο ειλικρινές και πόσο ώριμο είναι το να προσπαθούμε να μη θυμόμαστε κάποια πράγματα από το παρελθόν μας;Για ποιο λόγο να μη μιλάτε δηλαδή σαν συνάδελφοι;Μπορεί να χωρίσατε αλλά εκτός από τα άσχημα έχετε να θυμάστε και τα όμορφα που περάσατε μαζί, έτσι δεν είναι;Όλες τις σχέσεις, όπως κι αν είναι αυτές τις φτιάχνουν δύο μαζί και η ευθύνη ανήκει και στους δύο.Και στα 42, 52 ή 62 θα μετράς πόσους πρώην είχες ή πόσες φορές έχεις υπάρξει πρώην;Τέλος το «πρώην» είναι επίθετο όπως λέμε όμορφος, καλός, γρήγορος κλπ. Για να είναι πλήρης η πρόταση δε χρειάζεται κι ένα ουσιαστικό; Πχ. σύντροφος, φίλος, εραστής κλπ.Υπάρχει λόγος να θες να ξεχάσεις πως ο άνθρωπος αυτός ήταν κάποια στιγμή στη ζωή σου προτεραιότητα όπως είναι σήμερα ο νυν;
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε