Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι πρεπει να κανω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Adamlover

# 1 στις 10/6/2021
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Τι πρεπει να κανω

Καλησπερα ! Θα ηθελα τη γνωμη σας για κατι που με απασχολει καιρο. Ακολουθει μακροσκελες κειμενο προειδοποιω..Ειμαι 25 χρονων.

Με το συντροφο μου ειμαστε μαζι 1,5 χρονο κοντα. Εγω απ την αρχη των φοιτητικων μου χρονων νοικιαζα διαμερισμα ωσπου οικονομικα επιβαρυνθηκε τοσο η οικογενεια που με δικη μου πρωτοβουλια  ξενοικιασα , επιασα δουλεια και πηγα να συγκατοικησω με την πιο κλειστη μου φιλη που ηταν εδω αθηνα επισης για σπουδες. Ομως καποια στιγμη η φιλη τελειωνοντας με τις δικες τις σπουδες αποφασισε να γυρισει πισω στους δικους της σε επαρχια... τοτε ηταν που προτεινα στο συντροφο μου να μεινουμε μαζι κι ας μην ειχαμε ακομα κλεισει χρονο, εχοντας ομως βιωσει πολλα πραγματα σε αυτο το μικρο διαστημα. Με πολλες υποχωρησεις συμφωνησε γνωριζοντας οτι απ την ανεση του σπιτιου του μπαινει σε πολυ διαφορετικο κλιμα. Παρολα αυτα μου ειχε εκφρασει οτι ειχε εντονα συναισθηματα για μενα και τα σχετικα πολλες φορες. Το θεμα ειναι οτι ολο αυτο το διαστημα αφου συγκατοικησαμε λογω ανυπερβλητου εγωισμου τον εχω πληγωσει σε μεγαλο βαθμο και για διαφορους λογους που αμα αρχισω ,πιανω μεγαλη συζητηση. Στο σημειο αυτο να αναφερθω στο οτι ανεκαθεν τον ενοχλουσε αμα ανθρωποι π.χ απ το εργασιακο μου περιβαλλον η οποιοδηποτε περιβαλλον ψιλοφλερταρουν μαζι μου πολυ διακριτικα και ενω δεν δινω ποτε συνεχεια δεν τους το κοβω μαχαιρι. Αλλα τον ενοχλει υπερβολικα και οταν θα αναφερω μικροπεριστατικα θα κανει παραπονα και θεωρει οτι ειναι εν τελει δικο μου φταιξιμο ( κι ας λειτουργει ετσι ο κοσμος απο παντα). Για να επιστρεψω ομως στο κυριως ζητημα, αφου τον ειχα πληγωσει και τελικα μου ειπε οτι θα τα μαζεψει και θα φυγει , με πολλα κλαμματα και υποσχεσεις του ειπα οτι θα αλλαξω.. πραγμα το οποιο ηδη κανω. Εχω αλλαξει αρκετα προς το καλυτερο (το παραδεχεται και ο ιδιος) χωρις να εχει αλλοιωθει η ταυτοτητα μου. Ομως αυτο που βλεπω απο μεριας του ειναι οτι συνεχιζει να εχει παραπονα σχετικα με το ζητημα του φλερτ και της αναγνωρισης που δεχομαι απο το αντιθετο φυλο και φοβαμαι οτι θα τον χασω αυτη τη φορα μια και καλη.
 (Και επειδη ειμαι πολυ κακη στην οργανωση κειμενου ξεχασα να πω οτι δουλευω σε μαγαζι εστιασης.??).
Οποτε κλεινοντας, ποια ειναι η γνωμη σας, τι πρεπει να κανω, να πω, να δρασω; Ευχαριστω πολυυυ για οποια βοηθεια και ειδικα απο μεγαλυτερους ανθρωπους την εκτιμω βαθυτατα! ??
Αρέσει στο μέλος Nekrothautis

archagellos

# 2 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.419

Αγαπητη ,

πρωτα απο ολα θα πρεπει να λαβεις υποψη σου οτι ο Ανθρωπος δεν αλλαζει 

Και οποια αλλαξη επικαλυσε αυτο το διαστημα ειναι προσωρινη ...ειναι απλα ενα φρενο διοτι "νιωθεις τον κινδυνο " ...στην πορεια θα πραγματα θα επανελθουν οπως ηταν .

Οσο αφορα για την σχεση σου ...μας περιγραφεις μια σχεση η οποια ...ειναι ασχετη ..με τα εννοια της σχεσης .

Ηθελες να κανεις οικονομια ...εφυγε η φιλη σου ..πιεσες τον αλλον να ερθει να μεινει μαζι σου ( προφανως για τα εξοδα ) ...ο αλλος το πηρε χαμπαρι ...τον μαυρισες κιολας ( για τους δικο σου λογους ) ...οποτε λογικο σε καποια στιγμη να θελει να τα μαζεψει και δρομο .

Εχει ενα θεμα ,,οτι στην πεφτουν 10 λιγουροι ...εσυ απο οτι φενεται νιωθεις Θεαρα με τα σαλια του καθενος και γουσταρεις να το ...ακους ...

Ο αλλος μανουριαζει ...και εσυ σκασιλα σου .

Η σχεση παντως που αναφερεις ...εχει ληξη ηδη ...εσυ δεν το εχεις καταλαβει .

Ο αλλος το εχει εμπεδωσει και γι αυτο τα μαζεψε ...και θα το ξανακανει  .

Καλο θα ειναι και για τους δυο να το ληξετε  ...ησυχα .

Εαν τωρα θελετε να το παλεψεται ...θελει πολυ δουλεια...μα παρα πολυ δουλεια ...

Keep Walking 

Αρέσει στα μέλη hornet19, Redink και σε ακόμα 2 μέλη.

kostas232

# 3 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Απαντήσεις: 944
1. να δεχεσαι βοηθεια απο μεγαλυτερους με επιφυλαξη διοτι εμεις με την γενια σου καμμια σχεση δεν εχουμε
2. στα χρονια μου οταν μια κοεπλα ειχε δεσμο σοβαρο με καποιον αυτος που την καμακωνε που λεγαμε τοτε του το εκοβε μαχαιρι η ιδια. Δεν αφηνε να διαιωνιζεται..  ετσι εκανε το δικο μου περιβαλλον παντως, φιλες φιλοι συγγενια κλπ. Στα χρονια σας η εννοια του φλερτ θελει εξηγηση.. δεν ηξερα οτι οι νεοι σημερα ξερουν να φλερταρουν ( με την εννοια του φλερτ και οχι μου στειλε του εστειλα και ολες αυτες τις αηδιες)
3. Η ταυτοτητα σου που αναφερεις ειναι να εισαι παχνιδου? να σου αρεσει το παιχνιδι- φλερτ οπως εσυ το λες?.. αν ναι καλα σου κανει ο φιλος σου , εγω θα ειχα φυγει προπολλου...
4. να περιμενεις να μπει ηγ αλυσιδα να κανει περιληψη στο θεμα σου
5. επισης να περιμενεις την μονιμη πηγη εμπνευσης του φορουμ τον επταημερο.. εχει αλλαξει φωτο ειναι σε κατι φρουρια σε κατι βραχους η καινουργια του φωτο και εχει ψιλοχαθει.. τον περιμενω με ανυπομονησια
Αρέσει στο μέλος Veronika1980

Enikos

# 4 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.110
Βρε τι σε βρηκε!!!

Να τσιναει ο γαιδαρος?...

Αρχαγγελε...ειδες απο τα 22 ποσο γρηγορα πιανουν τα 25?...

Σε δυο μερες δρομο...

Αρέσει στα μέλη archagellos, kostas232

Redink

# 5 στις 10/6/2021
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Απαντήσεις: 65

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Adamlover

Το θεμα ειναι οτι ολο αυτο το διαστημα αφου συγκατοικησαμε λογω ανυπερβλητου εγωισμου τον εχω πληγωσει σε μεγαλο βαθμο και για διαφορους λογους που αμα αρχισω ,πιανω μεγαλη συζητηση
Στο σημειο αυτο να αναφερθω στο οτι ανεκαθεν τον ενοχλουσε αμα ανθρωποι π.χ απ το εργασιακο μου περιβαλλον η οποιοδηποτε περιβαλλον ψιλοφλερταρουν μαζι μου πολυ διακριτικα και ενω δεν δινω ποτε συνεχεια δεν τους το κοβω μαχαιρι. Αλλα τον ενοχλει υπερβολικα και οταν θα αναφερω μικροπεριστατικα θα κανει παραπονα και θεωρει οτι ειναι εν τελει δικο μου φταιξιμο ( κι ας λειτουργει ετσι ο κοσμος απο παντα). Ομως αυτο που βλεπω απο μεριας του ειναι οτι συνεχιζει να εχει παραπονα σχετικα με το ζητημα του φλερτ και της αναγνωρισης που δεχομαι απο το αντιθετο φυλο και φοβαμαι οτι θα τον χασω αυτη τη φορα μια και καλη.

Λες ότι τον έχεις πληγώσει σε μεγάλο βαθμό αλλά δεν αναφέρεις τους υπόλοιπους λόγους.  'Ετσι όμως είναι δύσκολο να εκτιμήσει κανείς τι απ' όλα πραγματικά ξεχύλισε το ποτήρι και σου πρότεινε να τα μαζέψει και να φύγει.  

Από τα λεγόμενα σου, ο χαρακτήρας του μοιάζει να μην μπορεί να διαχειριστεί το ότι η δουλειά σου σε μαγαζί εστίασης περιλαμβάνει ενδεχομένως και πρακτική δυσκολία να κόψεις μαχαίρι το φλερτ εντός της εργασίας σου.  Αν είναι μόνο αυτό που κάνει τη ζημιά, θα του καταλόγιζα άδικο.    

Όμως, από τα λεγόμενα σου μου γεννήθηκε το ερώτημα κατά πόσο γενικά έχεις δυσκολία να βάζεις όρια σε αυτούς που σε φλερτάρουν σε οποιοδήποτε περιβάλλον.  Γενικά από αυτά που έγραψες είναι δύσκολο να καταλάβει κανείς σε τι βαθμό όντως είναι αυτός υπερβολικός στις αντιδράσεις του και ζηλεύει υπερβολικά ή κατά πόσο και εσύ υποδαυλίζεις την ανασφάλεια του αναφέροντας του κάθε τόσο ότι σου την έπεσε ο ένας και ο άλλος δεξιά και αριστερά (αντλώντας ίσως ενδόμυχα ικανοποιήση από την "αναγνώριση" που δέχεσαι από το αντίθετο φύλο ή/και για να τον έχεις στην τσίτα, το οποίο όμως τελικά πληγώνει και είναι εις βάρος των συναισθημάτων του συντρόφου σου για σένα).  

Είναι όντως αυτός υπερβολικά ανασφαλής και ζηλιάρης ή μήπως με τα λεγόμενα σου τον κάνεις να νιώθει ότι δεν υπολογίζεις/σέβεσαι τα συναισθηματά του; π.χ. Αν αυτός τύγχανε παρόμοιας "αναγνώρισης" από το γυναικείο φύλο δεξιά και αριστερά και δεν τους το "έκοβε μαχαίρι" αλλά ερχόταν κάθε τόσο και σου έλεγε ότι του την έπεσε η μια και η άλλη, δηλαδή αν έκανε ακριβώς τα ίδια με εσένα, εσύ θα ήσουν ΟΚ με όλο αυτό;  Εσύ μόνο γνωρίζεις την απάντηση.

Μπορεί όντως αυτός να είναι υπερβολικός ή μπορεί και εσύ με συμπεριφορές σου να τον κάνεις να αισθάνεται ότι το φλέρτ από το άλλο φύλο σου είναι σημαντικότερο από τα συναισθήματά του. Σε πρώτη φάση αξίζει να αναλογιστείς και να προσπαθήσεις να αναγνωρίσεις τι από τα δύο συμβαίνει.  Αν είναι υπερβολικά ανασφαλής ή παθολογικά ζηλιάρης τότε ας πάει στο καλό.  Δεν αξίζει να καταπιεστείς σε μια τέτοια περίπτωση.  Αν είναι όμως η άλλη περίπτωση που ανέφερα, εκει αξίζει ίσως να αναλογιστείς κατά πόσο αξίζει να αλλάξεις κάτι στον τρόπο που διαχειρίζεσαι την "αναγνώριση" που λαμβάνεις από το άλλο φύλο διότι μπορεί να το ξαναβρεις μπροστά σου και στις επόμενες σχέσεις σου.      

Με εκτίμηση,

ένας μεγαλύτερος άνθρωπος 

Αρέσει στα μέλη Hepatica, Paralia48 και σε ακόμα 4 μέλη.

paranomos

# 6 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 929

Πολλα θεματα μαζεμενα βρε κοριτσι..

Επαγγελματικα..σπουδες..αισθηματικα..

Ενα ενα..

Βαλε μια ταξη και προτεραιοτητα... στη ζωη σου.

Ξεκινα απο σενα πρωτα.

Αρέσει στο μέλος kostas232

alisida

# 7 στις 10/6/2021
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.834

Να διαβάσεις πολύ προσεκτικά όσα γράφει η Redink 

και να μας δώσεις παραδείγματα του "φλερτ" που δέχεσαι 

όπως επίσης και του τρόπου που τα μαθαίνει ο φίλος σου,για να δώσουμε κάποια απάντηση.

(γράψε όσες σειρές θέλεις,μην ανησυχείς για την έκταση του κειμένου,είμαι ειδική στις περιλήψεις )

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Adamlover

Τι πρεπει να κανω

Αρέσει στα μέλη archagellos, alexandriani1 και σε ακόμα 3 μέλη.

kostas232

# 8 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Απαντήσεις: 944

να

διαβαζεις και αλλες απαντησεις οχι μονο την μονιμης πηγης εμπνευσης, κατι μαρια αντουανετα κλπ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από alisida

Να διαβάσεις πολύ προσεκτικά όσα γράφει η Redink 

και να μας δώσεις παραδείγματα του "φλερτ" που δέχεσαι 

όπως επίσης και του τρόπου που τα μαθαίνει ο φίλος σου,για να δώσουμε κάποια απάντηση.

(γράψε όσες σειρές θέλεις,μην ανησυχείς για την έκταση του κειμένου,είμαι ειδική στις περιλήψεις )

alisida

# 9 στις 10/6/2021
author
Καζακστάν

Εσένα σε διαβάζω ακόμα,μην ανησυχείς 

Άλλους έχω κόψει εδώ και πολλούς μήνες 

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από kostas232

να

διαβαζεις και αλλες απαντησεις οχι μονο την μονιμης πηγης εμπνευσης, κατι μαρια αντουανετα κλπ..

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Paralia48

hornet19

# 10 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.548

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

Ναι και καλά κάνεις άλλο αν είμαστε (είμαι) ... ας πούμε δημοκράτες(-ης) και θέλω να ακούω όλες τις απόψεις, ακόμα κι αν προτείνουν να τιμωρηθώ μονίμως γι αυτά που πιστεύω ...

Heptamer

# 11 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.134

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από kostas232

5. επισης να περιμενεις την μονιμη πηγη εμπνευσης του φορουμ τον επταημερο.. εχει αλλαξει φωτο ειναι σε κατι φρουρια σε κατι βραχους η καινουργια του φωτο και εχει ψιλοχαθει.. τον περιμενω με ανυπομονησια

Είναι που ετοιμάζεται με πανοπλία & Co για την 77η Σταυροφορία στους Εμβολιαστικους Τόπους!

Αρέσει στο μέλος alisida

alexandriani1

# 12 στις 10/6/2021
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 60

Θα συμφωνήσω

με διάφορους προλαλλήσαντες, ή για την ακρίβεια, προγράψαντες. Πώς μαθαίνει ο φίλος σου ποιος σε φλερτάρει πχ στη δουλειά σου και ποιος όχι; είναι εκεί συνεχώς και σε παρακολουθεί; εάν ναι, το πέρσον έχει όντως σοβαρό πρόβλημα. 

Εάν όχι, αλλά φροντίζεις εσύ η ίδια να του το γνωστοποιείς, το πρόβλημα τόχεις εσύ κορίτσι μου. Έχεις ανάγκη επιβεβαίωσης που ενδεχομένως σημαίνει κάποιο βαθμό ανασφάλειας. Και ίσως, επέμεινες και επιμένεις και στη διατήρηση της μόνιμης σχέσης, ακριβώς γιατί είναι κομμάτι της ανασφάλειάς σου.

Σκέψου λίγο παραπάνω τι σου είναι πιο απαραίτητο. Η σταθερότητα μιας σχέσης ή η αέναη αίσθηση επιβεβαίωσης απ' έξω; Και αναλόγως κινήσου

Με εκτίμηση

Άλλος ένας μεγαλύτερος άνθρωπος 

(ας μην  πω άλλη μια σοφή γερόντισσα  )

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Redink

Enikos

# 13 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.110

Παλι γεμισε η ραχη ανταρτες?...

Παλι Κε Μανεστροπουλε?...

chrestos1

# 14 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Απαντήσεις: 1
καλησπερα σε ολους, και ειδικα στην λαμβανουσα συμβουλες. Εγω προσωπικα αρκετα μεγαλυτερος απο ολους, θα ηθελα να παρατηρησω καποια σημεια. Το πρωτο, ειναι οτι πουθενα δεν ειδα ποσο χρονων ειναι ο συντροφος σου. Μικροτερος, μεγαλυτερος, ιδια μ εσενα. Ολα παιζουν ρολο. Το δευτερο ετσι οπως ξεκινας την περιγραφη, σε εμενα τουλαχιστον μου αφηνεις να εννοηθει, οτι προερχεσαι απο επαρχια και εσυ. Κακο δεν ειναι αυτο ισα-ισα. Οποτε το πρωτο μου ερωτημα ειναι ποσο πολυ αυτηρα περασες εκει στο οικειο περιβαλλον σου? Λες οτι εχεις σχεση εδω και 1,5 χρονο δηλαδη στα 23,5 ξεκινησε. Μεχρι τοτε υπηρξε κατι στην ζωη σου? εαν ναι ποιοι ηταν οι λογοι πουχωρησατε? εκανες τα ιδια? Δεν σου εδινε σημασια? Τι απωθημενο σου αφησε? Εαν δεν ειχες σχεση (θεμιτοτατο), ποσο πολυ ξεθαρεψες με την σχεση που εκανες τωρα, και θελεις να διαπιστωσεις οτι ΚΑΙ ΕΣΥ μετρας? Διαβασα αρκετες φορες για φλερτ. Αλλα καπου σου ξεφυγε, η λεξη ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ. Από ποτε το φλερτ ειναι αναγνωριση? Γιατι σου ξεφυγε αυτη η λεξη αυτοματα προφανως απο το μυαλο σου στα γραφομενα (λεγομενα) σου? Αυτο σημαινει η οτι εχεις βιωσει την απορριψη ή ειχες μεσα σου την ελειψη φλερτ απο το αντιθετο φυλλο, σαν μη αναγνωριση της γυναικειας σου παρουσιας.
Για να εισαι 1,5 χρονο με τον συντροφο σου, και παρ ολα αυτα που "του κανεις" σημαινει ο συντροφος σου σε βλεπει σοβαρα,σε "αναγνωριζει", σε θελει, γι αυτο και αποφασιε απο τοσο νωρις να συζησετε. Θα μου επιτρεψεις να σου πω με τα σημερινα δεδομενα (βαψιμο, ρουχα, εξωτερικη παρουσιαση κλπ) δεν ειναι και πολυ δυσολο σε μια κοπελα να περασει απαρατηρητη (εκτος και εαν ειναι η αδελφη του κοασιμοδου αλλα και αυτο σημερα φτιαχνεται). Οποτε για μενα, αυτο που πρεπει να κανεις ειναι συζητησεις με τον εαυτο σου. Τι πραγματικα εχεις αναγκη? Το φλερτ η την παργαμτικη αναγνωριση (που σου ελειπε) και στην δινει ο συντροφος σου παραμενοντας μαζι σου αφου τον ενοχλει κατι που απο οτι φαινεται ειναι απο τα σημεια που λεμε "αρχες μου". Ολοι μπορει να δεχτουμε να κανουμε υπερβασεις για πολλα. Δυσκολευει οταν αυτες ειναι υπερβασεις των αρχων μας. Και ο συντροφος σου ομως δεχθηκε τουλαχιστον μεχρι στιγμης ακομα και αυτο... Πρεπει να σε βαλει σε μεγαλες σκεψεις αυτο και μονο
με πολυ εκτιμηση

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

panagiotismp90

# 15 στις 10/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.691

ειναι λιγο ανασφαλης ο φιλος σου? αλλο θεμα εκτος απ τη ζηλεια εχουμε?

Hepatica

# 16 στις 10/6/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 144
Θα μπω απευθείας στο θέμα αν κ δεν τα αναφέρεις όλα ουσιαστικά. Να βρεις σε άλλο χώρο εστίασης, τύπου γρήγορο καφέ, που είναι πιο safe τα πράγματα κ δεν είναι κανονική καφετέρια η εστιατόριο η κλαμπ κλπ κλπ ώστε να έρχεται κ άλλος κ να σου μιλάει τόσο άμεσα. Ίσως έτσι λίγο καθησυχαστει κ όντως δεν θα έχεις κ εσύ τόσο έντονο το πρόβλημα του πεσιματος που γίνεται. Τα έχω περάσει κ γω αυτά όταν δούλευα σαν κ σένα για να πληρώσω το μεταπτυχιακό μου τότε. Να σταματήσεις επίσης να του αναφέρεις σκηνικά που γίνονται κ όντως να τους το κόβεις μαχαίρι. Τους το κόβεις η γουστάρεις? Ταυτόχρονα να του μιλάς κ να τον καθησυχάζεις μπας κ "μαζευτούν" κ το υπόλοιπα που λες ότι του έχεις κάνει. Δυστυχώς αν δουλεύεις στην εστιαση είναι πρόβλημα για κάποιον που δεν δουλεύει το ίδιο με σένα. Κ ξέρω ότι ειδικά τώρα δεν γίνεται να φύγεις κ πως είναι ένας κλάδος με καλά χρήματα συγκριτικά με άλλες εργασίες, οπότε μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα κατά κάποιο τρόπο.
Αρέσει στο μέλος paolino85

paranomos

# 17 στις 11/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 929

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida

Σκρολ νταουν  αλις;

Χμ..χμ!

Κατι μου θυμιζει αυτο!

Εγω που ανηκω;

Στους αλλους;

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 18 στις 11/6/2021
author
Καζακστάν

Σωστοτατο.

Η δημοκρατική μου συνείδηση,

μου επιβάλλει μεν να διαβάζω όλες τις απόψεις (όσο τραβηγμένες ή αντίθετες με τις δικές μου) ,

αλλά παράλληλα με προφυλάσσει από το να διαβάζω αποψαρες 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από hornet19

Ναι και καλά κάνεις άλλο αν είμαστε (είμαι) ... ας πούμε δημοκράτες(-ης) και θέλω να ακούω όλες τις απόψεις, ακόμα κι αν προτείνουν να τιμωρηθώ μονίμως γι αυτά που πιστεύω ...

I am Not a psychotherapist :)

Heptamer

# 19 στις 11/6/2021
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.134

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Hepatica
Να βρεις σε άλλο χώρο εστίασης, τύπου γρήγορο καφέ, που είναι πιο safe τα πράγματα κ δεν είναι κανονική καφετέρια η εστιατόριο η κλαμπ κλπ κλπ ώστε να έρχεται κ άλλος κ να σου μιλάει τόσο άμεσα. Ίσως έτσι λίγο καθησυχαστει 

Ε όχι να αλλάξει και (να ζοριστεί ποιος ξέρει πόσο να βρει άλλη) δουλειά για να είναι ήσυχος ο συντροφουλης.

Αν τώρα, βέβαια, της αρέσει να την κορταρουν και έχει πρόβλημα διαχείρισης, θα πρέπει να καταπιαστεί μαζί του.

Hepatica

# 20 στις 11/6/2021
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 144
#19 Έγραψε ότι δεν θέλει να χάσει τον φίλο της κ αυτό κράτησα κ μόνο. Είπα το συγκεκριμένο προτείνοντας της μια μέση λύση...Πχ σε περίπτωση που είναι σε κανονικό καφέ η εστιατόριο η τύπου κλαμπ λογικό είναι η προσέγγιση από άλλους να είναι άμεση. Πίστεψέ με, κάποιοι γίνονται πολύ πιεστικοί όσο ευγενική, τυπική κ αποστασιοποιημενη κ αν είσαι. Όταν είσαι σε τύπου γρήγορο καφέ που ο άλλος απλά έρχεται, παίρνει κάτι κ φεύγει είναι λίγο πιο safe τα πράγματα. Ουσιαστικά της είπα να μην αφήσει την εστίαση σαν κλάδο γιατί αν έχει επωμιστεί κ ολα τα έξοδα της είναι δύσκολο να φύγει εντελώς από αυτό το επάγγελμα γιατί σου δίνει καλά λεφτά, άλλα κάπως να έρθει κ σε ισορροπία η σχέση της. Τα σκηνικά πεσιματος δεν τους τα κόβει. Η ίδια του τα αναφέρει. Δεν τα βλέπει ο άνθρωπος από μόνος του, γιατί δεν γίνεται να είναι όλη την ώρα στην δουλειά της μπαστακας. Αυτό κατάλαβα! Κ αν του έχει κάνει κι άλλα όπως έγραψε αλλά δεν μας ανέλυσε, δεν το χειρίζεται καλά. Αυτό προτείνω κ πιστεύω η ίδια λοιπόν αν ήμουν στην θέση της.
Αρέσει στο μέλος paolino85
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
2166867