Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι πρεπει να κανω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

apolitiii

# 21 στις 12/6/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 389
'Aρεσαν+: 0%

Μάλιστα ...του πρότεινες συγκατοίκηση για να μοιραστείς τα έξοδα του σπιτιού και για να καλύψεις την ανασφάλεια σου  όχι ότι τον αγαπουσες... ωστόσο τον ενειμερωνες για τα ψιλοφλερτακια στη δουλειά σου ... αφού τα έκανες κουλουβάχατα... άστον να φύγει...κάποιον άλλο θα βρεις...μην καταπιεζεσαι να αλλάξεις...δεν έχει νόημα τώρα που του τα πριξες...

kostas232

# 22 στις 13/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

και εγω που

νομιζα αλεξανδριανη μαζι με την ρεντ οτι ειστε κοπελουδες νειατα που λεμε!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από alexandriani1

Θα συμφωνήσω

με διάφορους προλαλλήσαντες, ή για την ακρίβεια, προγράψαντες. Πώς μαθαίνει ο φίλος σου ποιος σε φλερτάρει πχ στη δουλειά σου και ποιος όχι; είναι εκεί συνεχώς και σε παρακολουθεί; εάν ναι, το πέρσον έχει όντως σοβαρό πρόβλημα. 

Εάν όχι, αλλά φροντίζεις εσύ η ίδια να του το γνωστοποιείς, το πρόβλημα τόχεις εσύ κορίτσι μου. Έχεις ανάγκη επιβεβαίωσης που ενδεχομένως σημαίνει κάποιο βαθμό ανασφάλειας. Και ίσως, επέμεινες και επιμένεις και στη διατήρηση της μόνιμης σχέσης, ακριβώς γιατί είναι κομμάτι της ανασφάλειάς σου.

Σκέψου λίγο παραπάνω τι σου είναι πιο απαραίτητο. Η σταθερότητα μιας σχέσης ή η αέναη αίσθηση επιβεβαίωσης απ' έξω; Και αναλόγως κινήσου

Με εκτίμηση

Άλλος ένας μεγαλύτερος άνθρωπος 

(ας μην  πω άλλη μια σοφή γερόντισσα  )

apolitiii

# 23 στις 13/6/2021
author
Γυναίκα / 75 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 389

Ας σου απαντήσω και για την επαγγελματική σου πορεία... αφού όπως λες στο προφίλ σου σπούδασες οικονομικά σε ΙΕΚ και δεν σου αρέσει να δουλέψεις πάνω σ' αυτά...και δουλεύεις σε καφετέριες... σπούδασε σε ΙΕΚ ότι έχει σχέση με την γυναικεία ομορφιά... όπως κομμωτική, αισθητική, νύχια κλπ... έτσι θα φύγεις από τίς καφετέριες...θα βρεις δουλειά πιο εύκολα σε τέτοια επαγγέλματα...οι γυναίκες" βρέξει χιονίσει" δε εγκαταλείπουν ποτέ την ομορφιά τους...αν φρόντιζαν και την ομορφιά της ψυχής όπως φροντίζουν την εξωτερική εμφάνιση... θα ήταν τέλειες...

Alezandra

# 24 στις 15/6/2021
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 681
Αν δεν μπορείς να αλλάξεις την ροή του νερού,άλλαξε τη δική σου πορεία.Καλυτερα να το διασχίσεις κοντρα,παρά να αφήσεις να σε παρασύρει το ρεύμα.Οι αγωνίες σου έχουν να κάνουν με την αποκατάσταση όλων των "θορύβων" που ακούει το μυαλό σου και που προέρχονται από κόντρες στο οικογενειακό σου περιβάλλον.Γύρνα πίσω για όσο χρονικό διάστημα χρειαστεί μέχρι να ξεκαθαρίσεις ποιες επιλογές είναι δικές σου και ποιες εκείνες της μητέρας σου.Οι ανάγκες σου συνέχεια θα αλλάζουν και θα ταλαιπωρείσαι εάν δεν ξυπνάς καθημερινά αγκαλιά με ένα δικό σου όραμα.Έχεις ανάγκη πρώτα από μια επανεκκίνηση,κατάλαβες ?
Αρέσει στα μέλη paranomos, apolitiii

Broken_Guy

# 25 στις 27/6/2021
author
Ανδρας / 30 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 102

Χωρίς να είμαι πολύ μεγαλύτερος σου απ ότι φαίνεται θα σου πω και εγώ την άποψη μου και άμα θέλεις με ακούς. Αρχικά θα διαφωνίσω με κάποιους προλαλήσαντες που είπαν "να αλλάξεις επάγγελμα". Έχοντας μητέρα που δούλεψε χρόνια στην εστίαση καθώς και γνωστές που δούλεψαν εστίαση θα σου έλεγα ότι δεν έχει να κάνει με το επάγγελμα. Και γραμματέας κλεισμένη σε γραφείο μπορεί να γίνεις π.χ. και να δέχεσαι φλερτάρισμα, το θέμα είναι τι κάνεις εσύ για αυτό και κατά πόσο δίνεις "δικαιώματα" (Δίνεις τον αριθμό σου ή τα social media σου σε πελάτες που σε φλερτάρουν, κανονίζεις να βγείς μαζί του για καφέ/ποτό κλπ). Δεύτερον, αμφιβάλλω πως το αγόρι σου ζηλεύει παθολογικά γιατί σε τέτοια περίπτωση θα σε πίεζε αφόρητα ώστε να σταματήσεις να εργάζεσαι εκεί. Τέλος, καλό θα ήταν να ανέλυες όσο πιο περιεκτικά και με λίγα λόγια γίνεται τι έκανες εσύ και τον πλήγωσες όπως είπες.   

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε