Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα ξεκινούσατε μια σοβαρή σχέση με δεδομένο ότι ο/η σύντροφος σας δεν θέλει να κάνει παιδί?

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Kristina_

# 81 στις 24/6/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.452
'Aρεσαν+: 0%

Δεν αντιλεγω,,,προφανως ο φιλος δεν ξερει τι ακριβως θελει και ποσο πολυ το θελει, ουτε και τι δε θελει

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από agnwstos_Xi

Να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου και να ρωτήσω το εξής:

Όταν ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ παιδί,δε λαμβάνεις όλα τα μέτρα που εκμηδενίζουν τον ενδεχόμενο σύλληψης ;

Ο 45χρόνος που απολάμβανε την ερωτική επαφή χωρίς σκουφάκι,δε γνώριζε ότι έτσι κι αλλιώς υπάρχουν πιθανότητες εγκυμοσύνης από προσπερματικά υγρά ; Τόση αθωότητα εν έτει 2021 ;

Η ελευθερία-στην προκειμένη περίπτωση η ελευθερία από το προφυλακτικό,για να μεγιστοποιηθέι η απόλαυση κατά την ερωτική συνεύρεση- είναι διδυμάκι με την ευθύνη.Αυτό συνήθιζαν να μου λένε οι γονείς μου από τα  5 μου κι έπειτα.

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Heptamer

# 82 στις 24/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Οψόμεθα - ως είθισται.

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από Helenaki4

Ο δικός μου ο βελζεβουλης με είπε οτι το πολυ σε δυο σελιδουλες από τώρα θα μάθουμε τον πραγματικό λόγο για τον οποίο ανοίχτηκε το θέμα . 

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

JIMTHEBLASTER1975

# 83 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129

*Όταν παντρεύτηκαν,είχαν ξεκαθαρίσει τα πάντα ως προς την απόκτηση ή μη απογόνων ;*

Eπισημως δεν το ξερω,αλλα ειναι σιγουρο οτι οταν καποιοι παντρευονται παντα η γυναικα θεωρει δεδομενο το παιδι.Ο συγκεκριμενος απλα ηλπιζε να καθυστερησει οσο το δυνατο πιο πολυ,εγω αυτο ηξερα.Παντως ηξερε αργα ή γρηγορα θα γινει

*Πριν το τελεσίγραφο δεν υπήρχαν προειδοποιητικές βολές ; Κι αν υπήρχαν,πότε "ακούστηκαν" οι πρώτες ;*

Απο το 2016 συνεχεια 

*Πώς επηρέασε τη σχέση του ζεύγους ο ερχομός του πρωτότοκου ;*

Χειροτερευσε και αυτος στραφηκε στη δουλεια του(προσωπικη επιχειρηση) απο το πρωι μεχρι το βραδυ.Τσακωσμοι,βαρεμαρα ,αλλα θα ειχαν και καποιες καλες στιγμες δε μπορει.

Τωρα γιατι δεν εφευγε?Ειπαμε διαλεγεις και παιρνεις.Δεν θες να χασεις τη γυναικα σου και γινεσαι οικογενειαρχης οσο μπορεις.Στο θεμα του δευτερου παιδιου ομως ηταν καθετος ΟΧΙ συνεχεια.Και εγινε οτι εγινε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 74 από agnwstos_Xi

Γνωρίζονται το 2006.Η γυναίκα 29 ετών,ο άντρας 32.

Παντρεύονται το 2014.Η γυναίκα 35 ετών,ο άντρας 38.

Το τελεσίγραφο έρχεται το 2017-2018.Η γυναίκα 38-39 ετών.

Όταν παντρεύτηκαν,είχαν ξεκαθαρίσει τα πάντα ως προς την απόκτηση ή μη απογόνων ;

Πριν το τελεσίγραφο δεν υπήρχαν προειδοποιητικές βολές ; Κι αν υπήρχαν,πότε "ακούστηκαν" οι πρώτες ;

Πώς επηρέασε τη σχέση του ζεύγους ο ερχομός του πρωτότοκου ;

Απάντησε αν δε σου κάνει κόπο σε όλες.Βοήθησέ μας να σκιαγραφήσουμε το προφίλ του θύτη και του θύματος(Για την ακρίβεια,να καταλάβουμε πόσο θύτης και πόσο θύμα είναι καθένας τους).

agnwstos_Xi

# 84 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 729

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από paranomos

Φυσικα και τα ηξερε ολα τα ενδεχομενα..

Απλα ηλπιζε οτι με το χαπι της επομενης  μερας..θα έφευγε η ευθυνη και θα εμενε μονο η απολαυση...

Αλλα η κυρια φερθηκε ανευθυνα..δεν το πηρε το χαπι..

Ο κύριος δεν ήξερε ότι η κυρία θα φερθεί έτσι αν προκύψει εγκυμοσύνη ; Τέτοιος αιφνιδιασμός ;

45 ετών ο κύριος,που γνωρίζει τη γυναίκα του 15 χρόνια.Όχι ελεύθερος 18αρης,που την πάτησε από τουρίστρια στις καλοκαιρινές του διακοπές στο Φαληράκι

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

apolitiii

# 85 στις 25/6/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 880

Μα στην προκειμενη περίπτωση πληρώνει ο φίλος του την ανευθυνοτητα του... παιδί δεν ήθελε ...ήθελε όμως την απόλαυση...ας έπαιρνε αυτος το χαπι της επομενης μέρας...

Οι  ανευθυνες συμπεριφορες πληρωνονται απ' τον ανευθυνο...τωρά αν του αρέσει μένει αλλιώς μπορεί να

χωρίσει...και ας αφησει τις δικαιολογιες...για τα δύο παιδιά και τετοια...βολεμενος στο σπίτι ...που να

ψάχνει σπιτι...και ναχαμε να λεγαμε..αντε με το καλό να υποδεχτει το δεύτερο παιδί του πες του...

Παράθεση:

Όταν ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ παιδί,δε λαμβάνεις όλα τα μέτρα που εκμηδενίζουν τον ενδεχόμενο σύλληψης ;

Ο 45χρόνος που απολάμβανε την ερωτική επαφή χωρίς σκουφάκι,δε γνώριζε ότι έτσι κι αλλιώς υπάρχουν πιθανότητες εγκυμοσύνης από προσπερματικά υγρά ; Τόση αθωότητα εν έτει 2021 ;

Η ελευθερία-στην προκειμένη περίπτωση η ελευθερία από το προφυλακτικό,για να μεγιστοποιηθέι η απόλαυση κατά την ερωτική συνεύρεση- είναι διδυμάκι με την ευθύνη.Αυτό συνήθιζαν να μου λένε οι γονείς μου από τα  5 μου κι έπειτα.

Αρέσει στα μέλη girl_aloud, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 86 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.674
ba se kalo sou  να μας πήσεις για το προϊόν ...:...,,
δε συγχωρείς,, το γκαταλάβαμε ...::.,,,...,
apo dio xorgia,, xorgiates...::...,
Αρέσει στο μέλος Enikos

JIMTHEBLASTER1975

# 87 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Δεν ειναι ετσι,γιατι τα ιδια εκαναν και απο το 2006 εως το 2017 και το πρωτο τελεσιγραφο,και μετα την γεννα εως την αποφραδα μερα.Τα προσπερματικα αν δεν πιασουν απο την πρωτη φορα,δεν θα πιασουν ποτε(τουλαχιστο αυτο ισχυει σε εμενα προσωπικα).Παντως γενικα αν θελετε τη γνωμη μου,αν δεν θες να παισεις παιδι ποτε ,οντως δεν κανεις διακεκομμενη συνουσια.

Παράθεση:

JIMTHEBLASTER1975

# 88 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Ναι ειναι περιεργο που εμεινε εγκυος στα 42 με την πρωτη οπως λεει αυτος.Σιγουρα θα μετραγε και τις μερες να ξερει ποτε ειναι οι γονιμες,μετα απο το κλειδωμα,προφανως σηκωσε τα ποδια ψηλα και αλλα τετοια...Αλλα οκ,πολυ το ζαλισαμε το θεμα,Εγω δεν μπορω να ανεχθω την πραξη της και τη ''διαβολικη'' σκεψη της,Απο κει και περα σου λεω κατηγορηματικα,οτι δεν θα χωρισουν και θα ζησουν με τα 2 παιδια και οπου βγει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 73 από Paralia48
Αλήθεια, έγινε κάτι τέτοιο στην εποχή μας; Απίστευτο μου φαίνεται.
Πάντως θα συμφωνήσω, πως σε μια σεξουαλική επαφή έχουν και οι δυο ευθύνη για την αντισύλληψη. Συνήθως πέφτει το μπαλάκι στη γυναίκα, γιατί αυτή κυοφορεί και τραβά τα ζόρια, αλλά και κανονικά ευθύνονται και οι δυο. Δηλαδή και το φιλαράκι σου φταίει, παρά τη βίαιη ...ποδολαβή  που έκανε η κυρία. Ασφαλώς και δεν της δίνω καθόλου δίκιο. Της δίνω 50% άδικο και το άλλο 50% στον κολλητό σου. Και επίσης περίεργο που στα 42 της έμεινε αμέσως έγκυος!
Βρε Τζιμη, μήπως έγινε περισσότερες φορές και δεν τολμά να στο πει, μην τον κράξεις;

Αν ήμουν στη θέση του φίλου σου, και τα πράματα είχαν γίνει όπως τα είπες, θα χώριζα, νομίζω. Γιατί θα είχε χαθεί η εκτίμησή μου στη γυναίκα μου και το σεξ  θα μου ήταν πλέον τραυματικό, αν μου συνέβη τέτοιο ...χουνέρι.

Βέβαια, με δυο παιδιά, μια κουβέντα είναι ο χωρισμός, αλλά όπως είπε η Αλυσίδα, θα έρθει  αργά ή γρήγορα, επομένως καλά είναι να τον σχεδιάζει σιγά σιγά.

panagiotismp90

# 89 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835

μας πεθανες τωρα με αυτο που ειπες, που να το περιμενει κ ο φιλος σου οτι του γινε θηλια.

agnwstos_Xi

# 90 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 729

Έχουμε και λέμε JIMTHEBLASTER197 (χρησιμοποιώ τα λόγια σου) :

1)Με βάση έρευνα  δεκαετίας '90 από σοβαρό ινστιτούτο μετρησης της κοινής γνώμης,μόνο το 0,1 % των γυναικών δήλωνε δεν θα ήθελε ποτέ να κάνει παιδί.

2)Βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ότι τα δεδομένα της έρευνας-που σου καρφώθηκε στο μυαλό από τότε και για πάντα- δεν έχουν αλλάξει,συνεχίζουν να ισχύουν και σήμερα,διότι η φύση άντρα-γυναίκας δεν αλλάζει ποτέ.

3)Τα τελεσίγραφα τα δίνουν μόνο οι γυναίκες,γιατί κανένας άντρας δεν έχει το "ένστικτο" να γίνει πατέρας.Επίσης,δε γνωρίζεις άντρα που να έδωσε τελεσίγραφο.

4) " οταν δεχομαστε τελεσιγραφα πρεπει να χωριζουμε,αλλα κανενας-και βαζω και τον εαυτο μου μεσα-δεν εχει το κουραγιο να το κανει...Που να ψαχνω τωρα απο την αρχη,που θα βρω αλλη πως θα μετακομισω απο το σπιτι να βρω αλλο,και αλλα τετοια "

5) "υπαρχουν οντως ανδρες που μπορουν να δωσουν τα παντα σε μια γυναικα και να την αγαπανε πραγματικα αλλα να μη θελουν να κανουν παιδι.

6)ατομα της ηλικιας μας το καλυτερο που εχουν να κανουν,ειναι να συναψουν σχεση με χωρισμενες με παιδια 40+ ή αν ειναι τυχεροι με 25χρονες... "

7) "Μην μπλεξεις μονο,αυτο λεω ειδικα για τους αντρες του φορουμ...Γιαυτο προσεχεις που το βαζεις,Αλλιως εισαι καταστραμενος αν καποια θελησει να σου κανει τετοια κολπακια,ειδικα αν εισαι απαντρευτος την εχεις βαψει... "

Ξέρεις τι συμπεραίνω φίλε Τζιμ,ενθυμούμενος και το θέμα που άνοιξες πριν 3 μήνες ;

'Oτι θα ηρεμήσεις μόνο όταν συνάψεις σοβαρή,μακροχρόνια σχέση με γυναίκα που για λόγους υγείας δεν μπορεί να κάνει παιδιά.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Kristina_

# 91 στις 25/6/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.452

Τζιμ, τωρα που τα συνοψισε ο αγνωστος χι, σκεφτομαι οτι ναι εχεις γενικα πολυ ακαμπτες αποψεις,,,πολλα ποτε, παντοτε, ολοι, κανεις  κλπ ?..δε λεω σε 2-3 θεματα κακο δεν ειναι να εχουμε κατασταλλαγμενες αποψεις (οσον αφορα τον εαυτο μας κυριως), αλλα δε βγαινει η ζωη με την απολυτοτητα,,,ας ειμαστε λιγακι πιο διαλλακτικοι,,,ειδικα για σε θεματα που αφορουν το τι κανουν η δεν κανουν οι αλλοι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 90 από agnwstos_Xi

1)Με βάση έρευνα  δεκαετίας '90 από σοβαρό ινστιτούτο μετρησης της κοινής γνώμης,μόνο το 0,1 % των γυναικών δήλωνε δεν θα ήθελε ποτέ να κάνει παιδί.

2)Βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ότι τα δεδομένα της έρευνας-που σου καρφώθηκε στο μυαλό από τότε και για πάντα- δεν έχουν αλλάξει,συνεχίζουν να ισχύουν και σήμερα,διότι η φύση άντρα-γυναίκας δεν αλλάζει ποτέ.

3)Τα τελεσίγραφα τα δίνουν μόνο οι γυναίκες,γιατί κανένας άντρας δεν έχει το "ένστικτο" να γίνει πατέρας.Επίσης,δε γνωρίζεις άντρα που να έδωσε τελεσίγραφο.

4) " οταν δεχομαστε τελεσιγραφα πρεπει να χωριζουμε,αλλα κανενας-και βαζω και τον εαυτο μου μεσα-δεν εχει το κουραγιο να το κανει...Που να ψαχνω τωρα απο την αρχη,που θα βρω αλλη πως θα μετακομισω απο το σπιτι να βρω αλλο,και αλλα τετοια "

5) "υπαρχουν οντως ανδρες που μπορουν να δωσουν τα παντα σε μια γυναικα και να την αγαπανε πραγματικα αλλα να μη θελουν να κανουν παιδι.

6)ατομα της ηλικιας μας το καλυτερο που εχουν να κανουν,ειναι να συναψουν σχεση με χωρισμενες με παιδια 40+ ή αν ειναι τυχεροι με 25χρονες... "

7) "Μην μπλεξεις μονο,αυτο λεω ειδικα για τους αντρες του φορουμ...Γιαυτο προσεχεις που το βαζεις,Αλλιως εισαι καταστραμενος αν καποια θελησει να σου κανει τετοια κολπακια,ειδικα αν εισαι απαντρευτος την εχεις βαψει... "

Ξέρεις τι συμπεραίνω φίλε Τζιμ,ενθυμούμενος και το θέμα που άνοιξες πριν 3 μήνες ;

'Oτι θα ηρεμήσεις μόνο όταν συνάψεις σοβαρή,μακροχρόνια σχέση με γυναίκα που για λόγους υγείας δεν μπορεί να κάνει παιδιά.

Αρέσει στα μέλη JIMTHEBLASTER1975, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

JIMTHEBLASTER1975

# 92 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Μα υπαρχουν και οι χωρισμενες με παιδια,τις ξεχασες αυτες ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 90 από agnwstos_Xi

Redink

# 93 στις 25/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αποκαλείς αυτή τη γυναίκα άνανδρη και χαμηλού πνευματικού επιπέδου. Ο φίλος σου, που μια ζωή φαίνεται να φοβάται να "ξεβολευτει" προκειμένου να μη μείνει μόνος του, τι είναι δηλαδή; Από τη στιγμή που η άλλη του έδωσε ένα ξεκάθαρο τελεσίγραφο/επιλογή ότι ήθελε παιδιά και αυτός επέλεξε να το δεχτεί, αλλά το έκανε παθητικά προκειμένου να μην ξεβολευτει και όχι επειδή το ήθελε πραγματικά, κατά τη γνώμη μου, και αυτός την εξαπάτησε. Γενικά και οι δύο έκαναν σοβαρά λάθη και ευθύνονται που φτάσανε εκεί που φτάσανε.

Enikos

# 94 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Τι το θελω και εγω που απανταω σοβαρα?...

Μια στις τοσες με πιανει...

Και στο τελος βγαινει οτι ειμαι οφ sιδε, διοτι...

Το θεμα ηταν παγιδα...

Ρε δε μπαμε καλα!...

Αρέσει στο μέλος apolitiii

Enikos

# 95 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243
Να μην μπορειτε ρε παιδια να πειτε τα "βασανα" σας ευθαρσως ομως!!!...

Ανεβαζετε θεματα, τιγκα στα κρυπτογραφηματα και στα υποθετικα σεναρια, τα οποια...

Ειναι για να κλατερνετε εμας τους μποσικους ρε γμτ...

..."Και ξερετε που η γειτονισα, ειχε ενα συμβαν, που παραπολυ με προβληματισε, αλλα ειπα να το μοιραστω με τις ταξεις των σοφων, επειδη εχω δει οτι εισαστε μανουλες στις λυσεις προβληματισμων, γιατι και σεις τα εχετε ζησει ολα, αλλα και αυτα που δεν εχετε ζησει σιγα μη και δεν τα λυσετε τωρα θρου δι οδερς ριντικιουλους κεισες, διοτι σας καμει κουκου να δινετε λυσεις, εφ' οσον και οι συνθηκες ειναι εμπεριστατωμενες δια των αποδειξεων..." κλπ κλπ κλπ σοφιστικε παρατραγουδα...

Εχει αδικο μετα ο Τζοτζος που σκαει και λεει λακωνικα...(ενεκα και γαρ φιλοσοφος)...

"...να σε μυρισει θελει!"...

Αρέσει στα μέλη Francesca_, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

paranomos

# 96 στις 25/6/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Αχ αυτες οι μοιρες...

https://m.youtube.com/watch?v=YpXuzwWnqZc

Helenaki4

# 97 στις 25/6/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Οι χωρισμένες με παιδιά , έχουν πατήσει και κάποια ηλικία.

Κάτι που (τουλάχιστον κατα κανονα) τους επιτρέπει μαζί με την  απροθυμία τους να κάνουν αλλο παιδί , να μην κόπτονται να σχετιστουν με τοσο έκδηλα ανασφαλείς άντρες .

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από JIMTHEBLASTER1975

Μα υπαρχουν και οι χωρισμενες με παιδια,τις ξεχασες αυτες ?

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Paralia48

# 98 στις 25/6/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.761
Τι γίνεται ωρέ στην Κρήτη;!!
Συγνώμη φίλτατε, τους αγαπώ τους κρητικούς, λατρεύω τους χορούς τους, αλλά έχετε και τις ...ιστοριες σας!
Αν έχει συμβεί στ αλήθεια τέτοιο περιστατικό, ε, έχετε και μια μοναδικότητα!

apolitiii

# 99 στις 25/6/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 880

Συμπερασμα...

Άνανδρος, χαμηλου πνευματικου επιπεδου και ανευθυνος είναι ο φίλος σου και όχι η γυναίκα του... γιατί ενώ
 δεν ήθελε άλλο παιδί δεν έπερνε μέτρα αντισυλληψης .. και είναι ηλιθιότητα να πιστευεις και να 
προσπαθησεις να πεισεις εδώ μέσα ότι για όλα φταιει η σύζυγος με το λεκανοκληδωμα ...επίσης είναι 
 άνανδρος και ανευθυνος που προσπαθεί να πεισει την σύζυγο να κάνει εκτρωση...να την γεμισει ενοχες,
να της δημιουργήσει ψυχολογικά και σωματικά προβλήματα γιατί έτσι γουσταρει αυτος... αλλά τι περιμένει 
κάνεις από έναν άνανδρο και ανευθυνο που προτιμά  να μένει σ ένα γάμο με διάφορα προσχηματα... επειδή 
έτσι τον βολευει...ενώ δεν αγαπαει την σύζυγο ούτε τα παιδιά του...
Μα πες μου κάτι...ποιο είναι το νόημα του γάμου?? δύο μέχρι τότε μπακουρια αποφασιζουν να κάμουν γάμο 
για να ενωσουν τις ζωές τους και να δημιουργήσουν οικογένεια...τι σημαίνει οικογένεια? να είναι οι δύο τους 
ή να κανουν παιδιά??
Τα σχετικά με την εκτρωση τα εγραψα λόγω εμπειριας μου ... αναγκάστηκα να κανω εκτρωση χωρίς να μου 
το επιβαλλει κάνεις σε μια εξωμητρια κυηση που είχα, μετά την γέννηση του 2ου παιδιου μου ...δεν είχα 
εναλλακτικη αν δεν εκανα εκτρωση κινδυνευε η ζωή μου...με πηγαν στο νοσοκομείο με δυνατους πόνους 
στην κοιλιά...και από υπερυχο διαπιστωθηκε αιμορραγια στην κοιλιά... οπότε μπηκα κατευθείαν στο 
χειρουργειο...βγηκα με μια βαρβατη κατάθλιψη...και. μπορώ να σου πω ότι ακόμα και τώρα μετά από πολλά 
χρόνια δεν έχω ξεπεράσει τις ενοχες μου ότι σκοτωσα μια ψυχουλα πριν καν γεννηθει...
Ευχομαι να μην είσαι εσύ ο φίλος σου... πολύ μέσω Λαμιας το πηγες αυτό το θέμα...
Αρέσει στο μέλος Enikos

Helenaki4

# 100 στις 25/6/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.981

Υπάρχουν και δυο ακόμα λέξεις που μεχρι στιγμής , με βάση όσα γράφεις , φαντάζουν άγνωστες στα κείμενα σου . 

Σεβασμός και εμπιστοσύνη .

Σέβομαι την επιθυμία σου και πράττω αναλόγως .

Σε εμπιστεύομαι οτι δεν θα με εξαπατήσεις .

Οι σύντροφοί μας ειναι οι καθρέφτες μας , φίλε Τζιμ .

Μας δίνουν αυτό που πιστεύουμε οτι αξίζουμε να λάβουμε , μας λένε ποιοί νομίζουμε οτι είμαστε .

Η σχέση που περιγράφεις ειναι μια συνδημιουργια .

Αρέσει στα μέλη Enikos, giorgos170
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε