Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα ξεκινούσατε μια σοβαρή σχέση με δεδομένο ότι ο/η σύντροφος σας δεν θέλει να κάνει παιδί?

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

JIMTHEBLASTER1975

# 121 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129
'Aρεσαν+: 0%

Πρεπει να ειμαι μεγαλο τερας λοιπον  Παντως η μια φαση με την 40+ δεν νομιζω οτι εχει τελιωσει ακομα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 119 από agnwstos_Xi

Μισό δις ανθρώπους έχει η Ευρώπη.Κάτι θα βρεις εδώ κοντά.Βγάλε το "ανέφικτο" από το λεξιλόγιό σου.

Για τις 40+ με παιδιά, στα είπαν οι Redink και Helenaki4.Από την απάντηση που μόλις έδωσες,προκύπτει ότι έπεσαν διάνα.

Είχες 2 εμπειρίες.

Αν ήσουν το δικό τους απωθημένο,λογικό κι επόμενο ήταν να σε κρατήσουν μακριά από τα παιδιά για όσο διαρκούσε η περιπέτεια.

Αν ήθελαν κάτι σοβαρότερο,δεν πέρασες τον πήχυ των προσδοκιών τους,γι' αυτό χωρίσατε πριν γνωρίσεις τα παιδιά τους.

Και επιστρέφουμε σε αυτά που επαναλάβαμε καμιά 10αριά φορές ως τώρα

apolitiii

# 122 στις 26/6/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 880

Μπα δεν αστειευομαι...τόδα στο διαδίκτυο...28χρονος ερωτεύτηκε 81χρονη...τους είχε φωτο...σκεφτομαι

ότι ο νεαρός θα είχε τους ίδιους φοβους με σένα... ερωτεύτηκε την γιαγιά που δεν θα του ζηταει ούτε γάμο,

ούτε παιδιά ... αντίθετα θα του δίνει αγάπη, σεξ κλπ. ... έτσι ξεμπερδεψε...

Μα πολύ σκέφτεσαι την αδελφη ψυχη... Ηρέμησε λίγο...μην προβληματιζεσαι τόσο για ηλικιες κλπ.

Αν είναι ναρθει θε να ρθεί αλλιώς θα προσπερασει..

Παράθεση:
Σχόλιο # 118 από JIMTHEBLASTER1975

Ξερω οτι αστειευεσαι αλλα ενα πραγμα που δεν με ενδιαφερει ΚΑΘΟΛΟΥ ειναι αν η αλλη εχει λεφτα.Σαν να μην υπαρχει αυτος ο παραγοντας.Οσο για τα μουσκουλα θα τα εχω και θα τα εξασκω με καθε κοστος μεχρι να με παρουν με το φορειο απο το γυμναστηριο...26 χρονια το ιδιο πραμα κανω ειδικα τα καλοκαιρια.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 123 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243
Απο δω τοχαμε, απο κει το φερναμε, αντε παλι...

Ειμαι ο και λεγομαι, εγω ετσι, εγω δεν θακανα το αλλο, εμενα μη με βλεπεις ετσι...

Σκορδοστουπι γινηκε...

Αρέσει στα μέλη giorgos170, apolitiii

Kristina_

# 124 στις 26/6/2021
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.452

Σιγα την πρωτοτυπια! Εδω μεχρι και προεδρο μικρον εχουμε 

Παράθεση:
Σχόλιο # 122 από apolitiii

Μπα δεν αστειευομαι...τόδα στο διαδίκτυο...28χρονος ερωτεύτηκε 81χρονη...τους είχε φωτο...σκεφτομαι

ότι ο νεαρός θα είχε τους ίδιους φοβους με σένα... ερωτεύτηκε την γιαγιά που δεν θα του ζηταει ούτε γάμο,

Μα πολύ σκέφτεσαι την αδελφη ψυχη... Ηρέμησε λίγο...μην προβληματιζεσαι τόσο για ηλικιες κλπ.

Paralia48

# 125 στις 26/6/2021
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 9.761

Παράθεση:
Σχόλιο # 122 από apolitiii

Αυτό δεν είναι δυνατό Απολιτιιι. Προφανώς αστειεύεσαι. Η 80άρα, θα τον αγαπά σα μάνα ή σα γιαγιά και σεξ ΔΕΝ μπορεί να κάνει!

Σιγά μη περνούσε απ το μυαλό του  28άρη τέτοια σκέψη!  Το παιδί είχε σίγουρα άλλα θεματάκια.

Έχω γιους από 19 ως 25 και ξέρω, πως ούτε το σκέφτονται το παιδί, αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού τους, δεν το αποκλείουν στη ζωή τους. Ιδιαίτερα ο μεγάλος μου, ξέρω πως το θέλει να γίνει κάποτε.

Και πολλοί άλλοι. Για σκεφτείτε τη θεωρία συνομωσίας περί καταστροφής σπέρματος με το εμβόλιο. Πολλοί νέοι, δεν το κάνουν γιαυτό το λόγο. Δηλαδή δεν το έχουν αποκλείσει.

Εντάξει δεν είναι και ...μπαμπούλας το μωρό. Όποιος δε θέλει, δεν κάνει. Υπάρχουν μέθοδοι να το αποφύγεις. Και σιγά μη ζεις με το φόβο ενός μωρού! Έλεος!

Προσωπικά γνωρίζω ζευγάρια που από επιλογή τους ζουν δίχως παιδιά. Μια χαρά περνούν, δικαίωμά τους είναι.

Επίσης γνωρίζω ζευγάρια, που προέκυψε από λάθος το μωρό, αλλά το υπεραγάπησαν μόλις το γνώρισαν και ποτέ δεν το μετάνοιωσαν.

Δηλαδή, όλα μέσα στη ζωή είναι. Και τα όμορφα λάθη, ομορφαίνουν τη ζωή μας τελικά.

apolitiii

# 126 στις 26/6/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Παραλία βαλε στο google "Βρετάνιδα 81 ετων παντρευτηκε τον 35αρη Αιγυπτιο εραστη της" μπορείς να το δεις...ποιος σου είπε ότι οι 81 χρονες δεν κανουν σεξ!!! ένα 30% κανουν...

Παράθεση: 
Σχόλιο # 125 από Paralia48

Αυτό δεν είναι δυνατό Απολιτιιι. Προφανώς αστειεύεσαι. Η 80άρα, θα τον αγαπά σα μάνα ή σα γιαγιά και σεξ ΔΕΝ μπορεί να κάνει!

Σιγά μη περνούσε απ το μυαλό του  28άρη τέτοια σκέψη!  Το παιδί είχε σίγουρα άλλα θεματάκια.

Έχω γιους από 19 ως 25 και ξέρω, πως ούτε το σκέφτονται το παιδί, αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού τους, δεν το αποκλείουν στη ζωή τους. Ιδιαίτερα ο μεγάλος μου, ξέρω πως το θέλει να γίνει κάποτε.

Και πολλοί άλλοι. Για σκεφτείτε τη θεωρία συνομωσίας περί καταστροφής σπέρματος με το εμβόλιο. Πολλοί νέοι, δεν το κάνουν γιαυτό το λόγο. Δηλαδή δεν το έχουν αποκλείσει.

Εντάξει δεν είναι και ...μπαμπούλας το μωρό. Όποιος δε θέλει, δεν κάνει. Υπάρχουν μέθοδοι να το αποφύγεις. Και σιγά μη ζεις με το φόβο ενός μωρού! Έλεος!

Προσωπικά γνωρίζω ζευγάρια που από επιλογή τους ζουν δίχως παιδιά. Μια χαρά περνούν, δικαίωμά τους είναι.

Επίσης γνωρίζω ζευγάρια, που προέκυψε από λάθος το μωρό, αλλά το υπεραγάπησαν μόλις το γνώρισαν και ποτέ δεν το μετάνοιωσαν.

Δηλαδή, όλα μέσα στη ζωή είναι. Και τα όμορφα λάθη, ομορφαίνουν τη ζωή μας τελικά.

Enikos

# 127 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Εγω ποτε θα γινω μανα?...

Αρέσει στο μέλος apolitiii

agnwstos_Xi

# 128 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 729

Πώς τα πάει με το παιδί του ο φίλος σου Τζιμ;

Τι σχέση έχει οικοδομήσει μαζί του ;

Πώς του φαίνεται ο ρόλος του μπαμπά τα τελευταία 3 χρόνια ;

Πώς ανταποκρίνεται σ'αυτόν ;

agnwstos_Xi

# 129 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Απαντήσεις: 729

Παράθεση:
Σχόλιο # 121 από JIMTHEBLASTER1975

Παντως η μια φαση με την 40+ δεν νομιζω οτι εχει τελειωσει ακομα...

Φάση λοιπόν,όχι σχέση.Χαίρομαι που το διευκρίνισες.

Paralia48

# 130 στις 26/6/2021
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 126 από apolitiii

Παραλία βαλε στο google "Βρετάνιδα 81 ετων παντρευτηκε τον 35αρη Αιγυπτιο εραστη της" μπορείς να το δεις...ποιος σου είπε ότι οι 81 χρονες δεν κανουν σεξ!!! ένα 30% κανουν...

Παράθεση: 
Σχόλιο # 125 από Paralia48

Καλά, για να το λες, ίσως έχεις δίκιο με το 30%. Δεν έπρεπε το <<δεν>> να το έχω κεφαλαία, ας μην είμαι απολυτηηη  

Αλλά οι επιθυμίες τους δεν μπορούν να συμβαδίσουν. Ο 28άρης θέλει 5 φορές την ημέρα. Η 80άρα; 

Heptamer

# 131 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 130 από Paralia48

Ο 28άρης θέλει 5 φορές την ημέρα. Η 80άρα; 

H 80άρα θελει 5+ φορές την ημέρα botox / εγχύσεις κολλαγόνου κ.λ.π.

Που χρόνος για σέξ...

Που να συμβαδίσουν οι επιθυμίες?

Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

JIMTHEBLASTER1975

# 132 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Νομιζω εξηγησα.Ειχε προσαρμοστει,απο τη στιγμη που εγινε κοινη συναινέσει(μετα το τελεσιγραφο) .Πολλες λεπτομερειες δεν ξερω για τα υπολοιπα,δεν ρωταω και αν ρωταγα πιστευω δεν θα μου ελεγε την αληθεια,.,Παντως καποιες φορες ηθελε/θελει να πηγαινει διακοπες μονος του και οχι οικογενειακως γιατι δεν αντεχει.Οπως επισης οτι η ζωη χωρις παιδι του αρεσε περισσοτερο(ετσι μου λεει).Ομως τους τελευταιους μηνες μετα απο αυτο που εγινε η κατασταση ειναι εκρηκτικη μεσα στο σπιτι,και σε 5 μηνες που θαρθει και το δευτερο δεν ξερω τι θα γινει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 128 από agnwstos_Xi

Πώς τα πάει με το παιδί του ο φίλος σου Τζιμ;

Τι σχέση έχει οικοδομήσει μαζί του ;

Πώς του φαίνεται ο ρόλος του μπαμπά τα τελευταία 3 χρόνια ;

Πώς ανταποκρίνεται σ'αυτόν ;

Mathusalas

# 133 στις 26/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Jim σε χαιρομαι πραγματικα (δεν το λεω ειρωνικα). Σου απαντουν ολοι (συν και πλην) και εσυ τη διαχειριζεσαι μια χαρα τη κατασταση δινοντας την αναλογη απαντηση-τοποθετηση σε ολους. Εισαι ωραιος τυπος.

apolitiii

# 134 στις 26/6/2021
author
Γυναίκα / 76 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK

Αν είσαι αδελφη ψυχη ... έχεις πιθανοτητες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 127 από Enikos
Εγω ποτε θα γινω μανα?...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 135 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ενω οι νεωτερες της βαβως, κανουνε καθε μερα...

Επειδη μπορανε...

Μαμα μου!!!...

Enikos

# 136 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Αναχαθεις πια!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 134 από apolitiii

Αν είσαι αδελφη ψυχη ... έχεις πιθανοτητες...

paranomos

# 137 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Ασχετα με το αν συμφωνει κανεις η οχι με τις αποψεις του "τζιμ"...τις υπερασπίζεται με παθος και απολυτη ψυχραιμια.

Οι απαντησεις του δε ακομη και σε ειρωνικα η κακοβουλα σχολια διακρινονται απο εξαιρετική ευγενεια.

Μου θυμιζει τον αιδιοθηρ.

Αρέσει στα μέλη Kristina_, JIMTHEBLASTER1975

Francesca_

# 138 στις 26/6/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 703

οταν στηνεις μια εκκλησια και πιστευεις σ' αυτην, καλο ειναι '' Όσοι πιστοί, προσέλθετε...'' να ειναι με την δικη τους πιστη και θεληση, και οχι υπο ορους.. 

μου φαινεται (δεν σε γνωριζω και μακαρι να ειμαι λαθος) πως εσυ εισαι στο κεντρο μιας παρεας απο τα παιδικα σας χρονια που λαθρευε και εκανε ειδωλο μιας μουσικης που βεβαιως - δεν ειναι για ολους, αλλα σας επιρεασε πολυ, που ειδικα εσυ - εχεις γινει δογματικος.. δεν ξερω, αν αυτο σας δενει με τον φιλο σου ή κατι αλλο..
αλλα, η δογμα στην εκκλησια εφερε την ιερα εξεταση.. 
ο φιλος σου ομως, ισως αναγγαζεται να την υπηρετει..  ο φιλος σου εχει κανει οικογενεια, εχει ηδη ενα παιδι που ενας θεος ξερει κατα ποσο τον επιρεαζεις εσυ με τις αποψεις σου, παιζοντας τον ελευθερο, ανεξαρτητο απο ''γυναικεια φουστα'' και ωραιο..  
θα επρεπε να του δωσεις ελευθερο απο εσενα, απο τη στιγμη που εγινε πατερας.. γιατι απο αυτη τη στιγμη, δεν υπαρχει τιποτα πιο σημαντικο, πιο σπουδαιο απο ενα παιδι.. 
εσυ, αρνουμενος να μεγαλωσεις, να κατανοησεις εστω αυτο, ανακατευεσαι στη ζωη του, ανακατευεις/προκαλεις συναισθηματα που δεν φερνουν καλο, σου δινει αναφορα/εξηγησεις, αφηνοντας στη μοιρα το ιδιο το παιδι του, ζωντας με τη μυγα στο κεφαλι πώς θα ηταν, αν ηταν σαν εσενα.. 
απομακρινσου.. αφησε τους να λυνουν τα προβληματα τους (αν πραγματικα υπαρχουν) μονοι τους, εσενα δεν σε αφορα.. 
επειδη εισαι μονος, επειδη δεν μπορεις να βρεις γυναικα στα περιεργα γουστα σου, επεδη δεν θες παιδια, μην αφηνεις αλλου χαλασματα... 
το παιδι/τα παιδια και τα ματια του! αυτο να πεις στον φιλο σου! η μουσικη, τα χομπη, οι φιλοι, οι συναντησεις, περνανε σε δευτερο πλανο, οταν ερχεται ενα παιδι.. οταν επιτρεπουν οι συνθηκες και οχι, υπο ορους.. 

αναστατονομαι απο αυτα που διαβαζω.. μακαρι, εγω να ειμαι η στραβη 

Αρέσει στα μέλη Enikos, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

JIMTHEBLASTER1975

# 139 στις 26/6/2021
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Αυτα τα λες και τα πιστευεις εσυ διοτι μεγαλωσες απλα διαφορετικα απο εμενα.Ναι ειμαι δογματικος λατρευω τη συγκεκριμενη μουσικη και παραμενω στο περιθωριο.Να ξερεις ομως οτι εχω ζησει τη δοξα(με την μπαντα μου) καπου στα 2006-2011)-τωρα πιο λιγο- και αν δεν το εχεις ζησει δεν ξερεις.Αυτο που μας δενει με το φιλο μου ειναι εν μερει η μουσικη γιατι αυτος ειναι χεβυμεταλλας βασικα,ενω εγω οχι και τοσο,αλλα πανω απο ολα μας δενει η αιθηση του χιουμορ και φυσικα αρκετες αποψεις πανω στη ζωη,και τα λεμε ΟΛΑ μεταξυ μας..Καλα εκανε και εγινε πατερας,εμενα το προβλημα μου βρισκεται στο τι εγινε με το δευτερο παιδι.Αυτος ζει Αθηνα εγω Κρητη,τα λεμε στο τηλ και βρισκομαστε 2-3 φορες το χρονο.Οσο για μενα να μην ξεχνας οτι ειμαι διαζευμενος,και οπως εχω πει σε αλλα ποστ ειχα τραυματικες εμπειριες,Αρα εχω απωθημένο να βρω καποια που να με καταλαβαινει στο θεμα της μουσικης,τροπου ζωης,εμφανισης και τοσα αλλα.Δεν νομιζω οτι ειμαι και τοσο μονος,ολο και κατι παιζει δεν μενω απραγος.Το ενα παιδι πανω απο ολα ειναι η δικια σου αποψη οπως και των περισσοτερων.Σεβαστο αλλα οχι για μενα,Δεν ειναι ολοι το ιδιο

Παράθεση:
Σχόλιο # 138 από Francesca_

οταν στηνεις μια εκκλησια και πιστευεις σ' αυτην, καλο ειναι '' Όσοι πιστοί, προσέλθετε...'' να ειναι με την δικη τους πιστη και θεληση, και οχι υπο ορους.. 

μου φαινεται (δεν σε γνωριζω και μακαρι να ειμαι λαθος) πως εσυ εισαι στο κεντρο μιας παρεας απο τα παιδικα σας χρονια που λαθρευε και εκανε ειδωλο μιας μουσικης που βεβαιως - δεν ειναι για ολους, αλλα σας επιρεασε πολυ, που ειδικα εσυ - εχεις γινει δογματικος.. δεν ξερω, αν αυτο σας δενει με τον φιλο σου ή κατι αλλο..
αλλα, η δογμα στην εκκλησια εφερε την ιερα εξεταση.. 
ο φιλος σου ομως, ισως αναγγαζεται να την υπηρετει..  ο φιλος σου εχει κανει οικογενεια, εχει ηδη ενα παιδι που ενας θεος ξερει κατα ποσο τον επιρεαζεις εσυ με τις αποψεις σου, παιζοντας τον ελευθερο, ανεξαρτητο απο ''γυναικεια φουστα'' και ωραιο..  
θα επρεπε να του δωσεις ελευθερο απο εσενα, απο τη στιγμη που εγινε πατερας.. γιατι απο αυτη τη στιγμη, δεν υπαρχει τιποτα πιο σημαντικο, πιο σπουδαιο απο ενα παιδι.. 
εσυ, αρνουμενος να μεγαλωσεις, να κατανοησεις εστω αυτο, ανακατευεσαι στη ζωη του, ανακατευεις/προκαλεις συναισθηματα που δεν φερνουν καλο, σου δινει αναφορα/εξηγησεις, αφηνοντας στη μοιρα το ιδιο το παιδι του, ζωντας με τη μυγα στο κεφαλι πώς θα ηταν, αν ηταν σαν εσενα.. 
απομακρινσου.. αφησε τους να λυνουν τα προβληματα τους (αν πραγματικα υπαρχουν) μονοι τους, εσενα δεν σε αφορα.. 
επειδη εισαι μονος, επειδη δεν μπορεις να βρεις γυναικα στα περιεργα γουστα σου, επεδη δεν θες παιδια, μην αφηνεις αλλου χαλασματα... 
το παιδι/τα παιδια και τα ματια του! αυτο να πεις στον φιλο σου! η μουσικη, τα χομπη, οι φιλοι, οι συναντησεις, περνανε σε δευτερο πλανο, οταν ερχεται ενα παιδι.. οταν επιτρεπουν οι συνθηκες και οχι, υπο ορους.. 

αναστατονομαι απο αυτα που διαβαζω.. μακαρι, εγω να ειμαι η στραβη 

Αρέσει στο μέλος Kristina_

Paralia48

# 140 στις 27/6/2021
author
Αλλη χώρα
ΚαλημέραΑυτά που γράφει η Φραντζέσκα τα σκεφτόμουν και τα συνόψισε όλα πολύ ωραία.
Και γω πιστεύω Τζιμάρα πως χώνεσαι σε αλλουνού χωράφια. Πιστεύω, πως ο φίλος σου, παίζει λίγο τον ανεξάρτητο, ελεύθερο και ωραίο, αλλά έχει πάρει ήδη την απόφαση να κάνει οικογένεια και δυο τρεις φορές το χρόνο, το παίζει κουλ.
Πιστεύω πως αν δεν του άρεσε, θα είχε ήδη φύγει. (εκτος αν η γυναίκα του, η ΔΥ, τον ζει κανονικα και την έχει ανάγκη). Τα θέλει ο κολαρίκος του, μην ανησυχείς και θα περάσει μια χαρά με το 2ο παιδί του. Αν πραγματικά δεν το ήθελε, θα είχε πάρει προφυλάξεις.

Απλά σε σένα, θέλει να λέει, πως εξακολουθει να ανήκει στη φιλοσοφία των εργένηδων της μπάντας και να κάνει αυτό που και εμείς οι γυναίκες δυστυχώς συχνά κάνουμε: να κλαιγόμαστε στις φίλες μας για τους <<άχρηστους>> άντρες μας. Κάπου δηλ μας ευχαριστεί να τους θάβουμε. Ενώ περνάμε μια χαρά, τους αγαπάμε κλπ, έχουμε την ψευδαίσθηση, πως θάβοντάς τους, κάνουμε επανάσταση στη ζωή μας !. Κουταμάρα μας δηλαδή!

Αλλά κάπως έτσι λειτουργεί και ο φίλος σου πιστεύω. Δε σου λέει ψέματα, αλλά χαίρεται και επαναστατεί, όταν σου παρουσιάζει εσένα, ως κουλ, αντι-φουστό-δουλο την άλλη όψη του νομίσματος.

Γιαυτό λέω Τζιμάρα, μη χώνεσαι σε ξένες οικογένειες. Άστους να απολαύσουν τα παιδάκια τους. Ευχήσου να είναι γερό και το 2ο. Και μην τον κάνεις να νοιώθει ενοχές. Άστον να ζήσει τη ζωή που ο ίδιος επέλεξε.
Αρέσει στα μέλη JIMTHEBLASTER1975, Helenaki4
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε