Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Υπερβολική προσκόλληση ή έλλειψη επικοινωνίας;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Broken_Guy

# 1 στις 27/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 252
'Aρεσαν+: 0%

Υπερβολική προσκόλληση ή έλλειψη επικοινωνίας;

Καλησπέρα σε όλους/όλες, σαν νέο μέλος και εγώ είπα να ανοίξω ένα θέμα που το σκέφτομαι συχνά αναλογιζόμενος και την τελευταία μου σχέση που τελείωσε πριν 3μιση μήνες περίπου. Με την πρώην λοιπόν κοπέλα/αρραβωνιαστικιά μου είμασταν μαζί τα τελευταία 5μιση χρόνια (3 πρώτα χρόνια μόνο σε σχέση, τα επόμενα 2μιση χρόνια αρραβωνιαστήκαμε και συζήσαμε). Είχαμε διαφορά ηλικίας 4 ετών (24 εγώ 20 εκείνη όταν γνωριστήκαμε). Καθόλη αυτή τη διάρκεια της σχέσης είχαμε καθημερινή και συνεχή επικοινωνία, κυριολεκτικά από το πρωί που θα ξυπνούσαμε μέχρι την ώρα που θα κοιμόμασταν, είτε από κοντά είτε από το τηλέφωνο όταν εγώ π.χ. ήμουν στη δουλειά. Στην αρχή θα έλεγα ήταν εντάξει, δεν έβλεπα να μ ενοχλεί ακόμα και όταν ήμουν απασχολημένος, είμασταν εξάλλου και σε φάση γνωριμίας ο ένας με τον άλλο ακόμη οπότε το θεωρούσα φυσιολογικό, ίσως και λίγο ωραίο αφού οι προηγούμενες κοπέλες που είχα δεν ασχολήθηκαν τόσο πολύ μαζί μου. Μετά όμως από τον πρώτο αυτό καιρό άρχισα να αντιλαμβάνομαι ότι είχε αρχίσει να μ ενοχλεί αυτή η κατάσταση, σαν να με πνίγει, να γίνεται κουραστικό να πρέπει π.χ. να μαι όλη την ώρα πάνω από το τηλέφωνο για να της απαντήσω.Πολλές φορές κιόλας δεν είχαμε και κάτι νέο να πούμε γιατί ο καθένας είχε την καθημερινή ρουτίνα του που δεν συνέβαιναν και πολλά πράγματα, με αποτέλεσμα να στέλνουμε μηνύματα απλά για να στέλνουμε, του τύπου "Τι κάνεις; Καλά, κάθομαι εσυ;" δύο και τρεις ή και περισσότερες φορές σε διάστημα λίγων ωρών. Για να μην τα πολυλογώ, έφτασα σε σημείο να καθυστερώ επίτηδες να της απαντήσω γιατί ήξερα ότι δεν είχαμε τίποτα να πούμε. Για να επιστρέψω στην ερώτηση/απορία μου που θα ήθελα την γνώμη σας, βάση αυτών που ανέφερα πιο πάνω θεωρείτε πως είχα να κάνω απλά με μια κοπέλα που ήταν υπερβολικά προσκολλημένη πάνω μου ή ότι υπήρχε έλλειψη επικοινωνίας μεταξύ μας ή ίσως και τα δύο; Για να βοηθήσω και λίγο, μιας και δεν ανέλυσα εκτενέστερα την σχέση που είχαμε, θα αναφέρω επίσης ότι ανέκαθεν ήμουν και είμαι εσωστρεφής άνθρωπος που δεν μιλάει πολύ (με εξαίρεση αυτό το post ξέρω  ) ενώ η πρώην μου ήταν το άκρως αντίθετο, καθώς και ότι δεν είχαμε πολλά κοινά ενδιαφέροντα. Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και τον χρόνο σας και με το μαλακό παρακαλώ, σαν νεούδι που είμαι εδώ. 

Heptamer

# 2 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.029

Χαίρε Σπασμένο αγόρι!

Είχες ή σου περάστηκε (πιθανόν και από την κοπέλα σου) η άποψη πως σχέση σημαίνει μόνιμη  αυτοκολλησιά. Πως στις σχέσεις  επιβάλλεται να υπάρχει ένα σταθερό, δεσμευτικό πρωτόκολλο αδιάλειπτης (ακόμη και αχρειαστης ή ανούσιας) επικοινωνίας ...για την επικοινωνια και για να ικανοποιείται, συντηρεί  (και να ηρεμεί) το αίσθημα του "βρίσκομαι σε σχέση".

Κάποιοι πιστεύουν πως χρειάζονται να νιώθουν τον άλλο μονίμως κοντά τους ή να ασκούν συνεχή έλεγχο για αυτόν ακριβώς το λόγο. Κάποιοι, δεν έχουν ανάγκη να μιλούν, απλά για να ...μιλούν, παρά μόνο αν έχουν κάτι να πουν. Είναι θέμα προσωπικής ερμηνειας του όρου "επικοινωνία" και της ασφάλειας που αυτή ικανοποιεί.

Αυτό το συνεχές "κολλητσίδι" είναι και αυτό που έφθειρε, αναπόφευκτα, τη σχέση σας. Μπαίνοντας νεαρός  με τα μπούνια  στη σχέση, λησμονησες να ξεκαθαρίσεις εξ αρχής  κάποια πράγματα, αφέθηκες να παρασυρθείς, παραγκωνισες / ξεγελασες / καταπιεσες  τον εαυτό σου και τις επιθυμίες σου και κάποια στιγμή σου ήρθε ο λογαριασμος.

Είχατε διαφορετική αντίληψη περί επικοινωνιακής  συντήρησης της σχέσης, είχατε συναισθηματική ασυμβατότητα, - που αναπόφευκτα θα έβγαινε στην επιφάνεια.

Συμβαίνουν αυτά. Το έζησες, πέρασε.
Εφεξής, να εξηγείσαι για να μην παρεξηγεισαι.

Καλωσόρισες!

Αρέσει στα μέλη Broken_Guy, alexandriani1
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

Enikos

# 3 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 27.726
Πολυ προβληματισμενος...

Γλωσιτσες, γελακια...

Οπως και πολυ σοβαρος με την δουλεια σου...

Στο τηλεφωνο με το αισθημα, μπλα μπλα, μεχρι βαρεμαρας...

Τριαντα και χηρος, ε?...

Θα τα λυσουμε ολα...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, vidar70 και σε ακόμα 2 μέλη.

paranomos

# 4 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.065

Σε παρατησε η αλλη και συ την " πεθανες" και δηλωνεις χηρος; 

Και αρχισες τα γελακια;

Καλά δεν εισαι ο μονος.

Αρέσει στο μέλος Broken_Guy

alexandriani1

# 5 στις 28/6/2021
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.067

Φίλε broken

Δεν υπάρχουν ακριβείς συνταγές. Όπως σωστά σου εξήγησε και ο Επταήμερος σε παραπάνω σχόλιο, είναι θέμα προσωπικής ερμηνείας του όρου "επικοινωνία" και της ασφάλειας που αυτή ικανοποιεί.

Αν θα ζητούσες την δική μου γνώμη, θα σου έλεγα πως τα πράγματα είναι κάπου στη μέση. Δηλαδή σαφώς επικοινωνείς με τον σύντροφο όταν υπάρχει ανάγκη ή όταν υπάρχει κάποιο νέο που θες να μοιραστείς μαζί του, αλλά κάποιες φορές νοιώθεις την ανάγκη απλά να στείλεις ένα μήνυμα ή να πάρεις ένα τηλέφωνο για να τον/την ακούσεις. Είναι αυτό το "είμαι εδώ" που χρειάζεσαι να σου εκπέμψει ο άλλος, φευγαλέα έστω, για να σε κάνει να νοιώσεις πιο καλά. Είναι στοιχείο του "μαζί" που όλοι χρειαζόμαστε κάποιες στιγμές. Αυτό όμως απέχει παρασάγγας από το αυτοκολλητηλίκι, από το να ζαλίζεις τον ...έρωτα στον άλλο με συνεχή τηλεφωνήματα ή μηνύματα, κάτι που είναι όντως εκνευριστικό, ειδικά εάν ξέρεις πως ο/η σύντροφος είναι στη δουλειά του, όπου προφανώς δεν γνωρίζεις σε τι συνθήκες βρίσκεται κάθε στιγμή.Δεν φαντάζομαι βέβαια πως το γεγονός ότι δεν είστε πια μαζί με το κορίτσι σου οφείλεται στα πολλαπλά τηλεφωνήματα-μηνύματα κλπ. Προφανώς με την συμβίωση ανακαλύψατε ένα σωρό ασυμβατότητες. Όπως και νάχει, είστε πολύ νέοι κι οι δυο για να βρείτε σε επόμενους συντρόφους αυτό που σας ταιριάζει περισσότερο.
Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 6 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Τα λικεσ παιδια, δεν ειναι φοντανακια...

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, la-mer και σε ακόμα 2 μέλη.

Broken_Guy

# 7 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Η αλήθεια ειναι Heptamer πως προσπάθησα από νωρίς να της εξηγήσω διακριτικά, για να μην νομίζει οτι την αποκαλώ και ενοχλητική, πως ειδικά περνώντας αυτό το αρχικό στάδιο της γνωριμίας μας, δεν θα γινόταν να είμαστε από το πρωί μέχρι το βράδυ πάνω από ένα τηλέφωνο. Αλλά πιστεύω παίξανε άλλα πραγματα ρόλο μετά και πήγε άκαρπη αυτή η προσπάθεια όπως το ότι η ίδια δεν είχε κάποια δουλειά τον περισσότερο καιρό που είμασταν μαζί, δεν είχε άλλες ασχολίες ούτε καν παρέες, στην ουσία είχε μόνο την οικογενεία της και εμένα να ασχολείται. Απλά σε μένα λόγο των προαναφερθέντων, έπεφτε και το "βάρος" των ταυτόχρονων ρόλων στη ζωή της δηλαδή του αγοριού της αλλά και του φίλου/φιλενάδας που δεν είχε. Τελοσπάντων όμως, καλά να είμαστε και εφόσον έχω το θάρρος, θα ανοίξω και άλλα παρόμοια θέματα στο μέλλον που θα επεκταθώ περαιτέρω σ αυτή τη σχέση. Σ ευχαριστώ πολυ για το χρόνο και την κατατοπιστική απάντηση σου και καλώς σας βρήκα και πάλι.   

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Heptamer

Χαίρε Σπασμένο αγόρι!

Είχες ή σου περάστηκε (πιθανόν και από την κοπέλα σου) η άποψη πως σχέση σημαίνει μόνιμη  αυτοκολλησιά. Πως στις σχέσεις  επιβάλλεται να υπάρχει ένα σταθερό, δεσμευτικό πρωτόκολλο αδιάλειπτης (ακόμη και αχρειαστης ή ανούσιας) επικοινωνίας ...για την επικοινωνια και για να ικανοποιείται, συντηρεί  (και να ηρεμεί) το αίσθημα του "βρίσκομαι σε σχέση".

Κάποιοι πιστεύουν πως χρειάζονται να νιώθουν τον άλλο μονίμως κοντά τους ή να ασκούν συνεχή έλεγχο για αυτόν ακριβώς το λόγο. Κάποιοι, δεν έχουν ανάγκη να μιλούν, απλά για να ...μιλούν, παρά μόνο αν έχουν κάτι να πουν. Είναι θέμα προσωπικής ερμηνειας του όρου "επικοινωνία" και της ασφάλειας που αυτή ικανοποιεί.

Αυτό το συνεχές "κολλητσίδι" είναι και αυτό που έφθειρε, αναπόφευκτα, τη σχέση σας. Μπαίνοντας νεαρός  με τα μπούνια  στη σχέση, λησμονησες να ξεκαθαρίσεις εξ αρχής  κάποια πράγματα, αφέθηκες να παρασυρθείς, παραγκωνισες / ξεγελασες / καταπιεσες  τον εαυτό σου και τις επιθυμίες σου και κάποια στιγμή σου ήρθε ο λογαριασμος.

Είχατε διαφορετική αντίληψη περί επικοινωνιακής  συντήρησης της σχέσης, είχατε συναισθηματική ασυμβατότητα, - που αναπόφευκτα θα έβγαινε στην επιφάνεια.

Συμβαίνουν αυτά. Το έζησες, πέρασε.
Εφεξής, να εξηγείσαι για να μην παρεξηγεισαι.

Καλωσόρισες!

Broken_Guy

# 8 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Χαχαχα μη βαράς βρε Enike προβληματισμένος είπα, όχι οτι μου πέσανε τα καράβια έξω 

Το χήρος είναι καθαρά επικοινωνιακό τρικ για να μην αρχίσουν τα προσωπικά μηνύματα αυτές που ματιάζουν το προφιλ μου από χθές. Μπήκα για το φορουμ εδώ, οχι να βρω νύφη (τη γλύτωσα αυτή τη σφαίρα ξυστά πριν λιγο καιρο) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Enikos
Πολυ προβληματισμενος...

Γλωσιτσες, γελακια...

Οπως και πολυ σοβαρος με την δουλεια σου...

Στο τηλεφωνο με το αισθημα, μπλα μπλα, μεχρι βαρεμαρας...

Τριαντα και χηρος, ε?...

Θα τα λυσουμε ολα...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, alexandriani1

Broken_Guy

# 9 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Χαχαχα δες την απάντηση μου στον Eniko και θα σου λυθεί η απορία του χήρου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από paranomos

Σε παρατησε η αλλη και συ την " πεθανες" και δηλωνεις χηρος; 

Και αρχισες τα γελακια;

Καλά δεν εισαι ο μονος.

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Mindthegap-

# 10 στις 28/6/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.995

Καλωςηλθες...για την ωρα...

Πολυ... αισιοδοξο νικ βλεπω...
Αρέσει στα μέλη vidar70, Helenaki4 και σε ακόμα 2 μέλη.

Broken_Guy

# 11 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Πρώτα απ όλα σ ευχαρίστω για τον χρόνο και την απάντηση σου που και εννοείται πως θέλω να ακούσω Αλεξανδιανή. Καταλαβαίνω και κατανοώ απόλυτα αυτό που είπες. Σίγουρα και εγώ ήθελα να ξέρω πως ένας άνθρωπος ειναι εκεί για μένα και νοιάζεται, αλλά κατά την άποψη μου τουλάχιστον, όταν η κατάσταση εξελίσεται έτσι στην πορεία αρχίζεις να αναρωτιέσαι αν αυτό γίνεται γιατί σε νοιάζεται υπερβολικά πολύ ο άλλος, θέλει μ αυτον τον τρόπο να είναι κοντά σου ακόμα και οταν δεν ειναι ή απλά βαριέται και θέλει να σκοτώσει την ώρα του... Ναι φυσικά και δεν ήταν μόνο αυτός ο λόγος, ήταν πολλοί οι παράγοντες. Ανέφερα αυτόν τώρα κυρίως γιατί ψάχνω να βρω σημεία που μπορεί να έσφαλα εγώ γιατί όπως σωστά λένε σ έναν χωρισμό δεν φταίει μόνο ο ένας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alexandriani1

Φίλε broken

Δεν υπάρχουν ακριβείς συνταγές. Όπως σωστά σου εξήγησε και ο Επταήμερος σε παραπάνω σχόλιο, είναι θέμα προσωπικής ερμηνείας του όρου "επικοινωνία" και της ασφάλειας που αυτή ικανοποιεί.

Αν θα ζητούσες την δική μου γνώμη, θα σου έλεγα πως τα πράγματα είναι κάπου στη μέση. Δηλαδή σαφώς επικοινωνείς με τον σύντροφο όταν υπάρχει ανάγκη ή όταν υπάρχει κάποιο νέο που θες να μοιραστείς μαζί του, αλλά κάποιες φορές νοιώθεις την ανάγκη απλά να στείλεις ένα μήνυμα ή να πάρεις ένα τηλέφωνο για να τον/την ακούσεις. Είναι αυτό το "είμαι εδώ" που χρειάζεσαι να σου εκπέμψει ο άλλος, φευγαλέα έστω, για να σε κάνει να νοιώσεις πιο καλά. Είναι στοιχείο του "μαζί" που όλοι χρειαζόμαστε κάποιες στιγμές. Αυτό όμως απέχει παρασάγγας από το αυτοκολλητηλίκι, από το να ζαλίζεις τον ...έρωτα στον άλλο με συνεχή τηλεφωνήματα ή μηνύματα, κάτι που είναι όντως εκνευριστικό, ειδικά εάν ξέρεις πως ο/η σύντροφος είναι στη δουλειά του, όπου προφανώς δεν γνωρίζεις σε τι συνθήκες βρίσκεται κάθε στιγμή.Δεν φαντάζομαι βέβαια πως το γεγονός ότι δεν είστε πια μαζί με το κορίτσι σου οφείλεται στα πολλαπλά τηλεφωνήματα-μηνύματα κλπ. Προφανώς με την συμβίωση ανακαλύψατε ένα σωρό ασυμβατότητες. Όπως και νάχει, είστε πολύ νέοι κι οι δυο για να βρείτε σε επόμενους συντρόφους αυτό που σας ταιριάζει περισσότερο.

Αρέσει στο μέλος alexandriani1

Broken_Guy

# 12 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Όπου δεις φαί κάτσε φάε λένε εδω στο χωριό μου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos
Τα λικεσ παιδια, δεν ειναι φοντανακια...

Αρέσει στα μέλη alexandriani1, giorgos170

Enikos

# 13 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλα, παμε στο παρασυνθημα τωρα . . . . . . . .

Στελνεις καραμελιτσες στα κοριτσια και καλολογιες?...

Τους γελας με αυτο το καραλολ εμοτικονακι?...

Τους λες ποσο σοβαρα γραφουν, για να δειξεις ευφυια?...

Για πες...

Για να σε συστησω, αμα ειναι, στον υπευθυνο του ουλαμου των yellow roosters...

Καπου εδω γυρω ειναι, επιδιορθωνει την πισινα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Broken_Guy

Χαχαχα μη βαράς βρε Enike προβληματισμένος είπα, όχι οτι μου πέσανε τα καράβια έξω 

Το χήρος είναι καθαρά επικοινωνιακό τρικ για να μην αρχίσουν τα προσωπικά μηνύματα αυτές που ματιάζουν το προφιλ μου από χθές. Μπήκα για το φορουμ εδώ, οχι να βρω νύφη (τη γλύτωσα αυτή τη σφαίρα ξυστά πριν λιγο καιρο) 

Αρέσει στα μέλη vidar70, Broken_Guy και σε ακόμα 1 μέλος.

Broken_Guy

# 14 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Καλώς σας βρήκα! Τι να έκανα; Μου είπαν ότι το Βαγγέλης ειναι πιασμένο και πολύ κοινό 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Mindthegap-

Καλωςηλθες...για την ωρα...

Πολυ... αισιοδοξο νικ βλεπω...

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Broken_Guy

# 15 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

χαχαχα βρε κάνε εσυ το κονέ και θα τα βρούμε εμεις μην αγχώνεσαι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Enikos

Καλα, παμε στο παρασυνθημα τωρα . . . . . . . .

Στελνεις καραμελιτσες στα κοριτσια και καλολογιες?...

Τους γελας με αυτο το καραλολ εμοτικονακι?...

Τους λες ποσο σοβαρα γραφουν, για να δειξεις ευφυια?...

Για πες...

Για να σε συστησω, αμα ειναι, στον υπευθυνο του ουλαμου των yellow roosters...

Καπου εδω γυρω ειναι, επιδιορθωνει την πισινα...

Mathusalas

# 16 στις 28/6/2021
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Λογικο σαν αρχη της σχεσης σου να ειχατε συνεχη επικοινωνια. Στη πορεια ολα φθειρονται ή αλλοιωνονται και πολλες φορες ερχεται ηρεμια και καταλαβαινουν και οι 2 οτι χρειαζονται ΚΑΙ το χωρο τους. Οταν ερχεται η φαση αυτη τοτε μπορει να υπαρξει πραγματικη επικοινωνια αν υπαρχει διαθεση. Πιστευω οτι αν φτασεις στη φαση αυτη ολα θα πανε καλα.

Helenaki4

# 17 στις 28/6/2021
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.883

Καλησπέρα θεματοθετη , καλώς όρισες .

Για μένα , η πυξίδα ειναι ο εαυτός μας . Είτε αυτό φιλτράρεται από το σύντροφο «πολυ» , «λιγο» ή «καθόλου» , μέσα στη σχέση οφείλουμε να έχουμε όσα από τα βασικά χρειαζόμαστε . 

Μέσα σε αυτά , εκτος από ενδιαφέρον , χρόνος , επικοινωνία , ειναι και ο προσωπικός χώρος και ο αλληλοσεβασμός σε αυτόν . 

Δε χρειαζεται να ρωτάς κανέναν άλλον αν έκανες καλά που έφυγες , εφόσον πνιγοσουν , αυτό από μονο του ήταν απάντηση .

Αρέσει στα μέλη alisida, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 18 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Περιμενε λιγο, γιατι τον στειλαμε με τον ηλεκτρικο για φουμο παραλλαγης...

Τελικα, εκτος απο το για να βρεις κανενα γκομενακι...

Ποιο ειναι το ζητημα που ανεβασες...

Τα πολλα τηλεφωνα?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Broken_Guy

χαχαχα βρε κάνε εσυ το κονέ και θα τα βρούμε εμεις μην αγχώνεσαι 

Αρέσει στο μέλος la-mer

Broken_Guy

# 19 στις 28/6/2021
author
Ανδρας / 31 / Χήρος
Ν. Τρικάλων / Τρίκαλα

Ε οχι και γκομενακι, μονο καθωσπρεπη κυριες για σπιτι και να ανοιγουν φυλλο βεβαιως βεβαιως

Ναι ναι μωρε δεν μου δινει η Vodafone απεριοριστα προς ολους 

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Enikos

Περιμενε λιγο, γιατι τον στειλαμε με τον ηλεκτρικο για φουμο παραλλαγης...

Τελικα, εκτος απο το για να βρεις κανενα γκομενακι...

Ποιο ειναι το ζητημα που ανεβασες...

Τα πολλα τηλεφωνα?...

Francesca_

# 20 στις 29/6/2021
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 703

''ήμουν και είμαι εσωστρεφής άνθρωπος που δεν μιλάει πολύ'' 

αληθεια;
εδω λεμε, δεν χανεις κανενα ποστ για να απαντας, για να πιασεις κουβεντα.. θα ελεγα πως εισαι πολυ επικοινωνιακος τυπος, δλδ. εκφραζεσαι, δεν κρατας μεσα σου αυτα που εχεις να πεις, αστιευεσαι.. μηπως δεν σε ξερεις; ή υπηρχαν αλλοι λογοι, για να φτασεις να σε ενοχλει καθε επικοινωνια μαζι της.. 
αλλη γυναικα, για παραδειγμα;  ή, μπα! εσυ, δεν κανεις και κατι τετοια 
Αρέσει στα μέλη Paralia48, Broken_Guy και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε